Onderwijs. Land- en Tninbenw. de Pers. l^er^eiss en Overspannen Slapeloos en Afgemat g^ïijnhardi's ZenuwiabSetten Kerkileaws. Prcdikteartoi. Dat doet PUROL GeMDtf SSsaws. 1 Dhder scheiding- De zilveren medaille van de orde van Oranje Nassau is verleend aan W- Benthem, huisvader van het Tehuis voor Militairen te Vlis- singen- Bij de directe belastingen zijn be noemd tot kommies '2e klasse C- v. Vel- zen te Bergen op Zoom; en met 1 Mei tot rijksklerk te Hulst W- Visser, klerk te Groningen; en te Sliedrecht J. Av. Puffelen, klerk te Middelburg. Bevorderd tot adjunct-commies te Alkmlaar, hypo- theekkantoor, C. Melio, rijksklerk te Go-es; te Zierikzee W- v. Gasteren, rijksklerk te 's Graveinhage. Verplaatst de kommiezen 2e kl. P. Menage van Nieuw-Namon naar Zuiddorpe, en N. D|oornekamp van Zuid. dorpei naar Nieuw-Namen; de adjunct commies g. v. d. Zanden van Sliedrecht naar Middelburg. Op de Nat- Foto-tentoonstelling ge houden te Amsterdam, waaraan door bij na 100 Vakfotografen uit het geheele land werd medegedongen, behaalde de heer Kees Helder alhier den 2en prijs (zilveren placquet) voor de meest artistieke col lectie foto's. Deze tentoonstelling ging uit van de Kodak Mij onder auspiciën van de Ned* Fotogr* Patroonsvereen.. Middelburg. In de Raadsvergadering op Woensdag, den 28en April a-s. des na middags te 2 uur komen aan de orde: Ingekomen stukken; Benoeming onderwij zers school K (vac.- Dikkenberg en vac.- Geertse; Wijziging Bouwverordening en heffings- en invorderings-verordeningen Secretarie-Leges; Wijziging winkelslui- tings-verordeningSubsidie-verzoek voor reclame-boekje over Zeeland; Goedkeuring rekening 1925 Armenraad; Vermenigvul- digingscijfer plaatselijke directe belasting naar het inkomen 12691927; Verzoeken tot. verlenging wachtgeld Handwerk-onder- wijzeressen; Crediet voor schilderen der schoolbanken; Nader crediet voor werk verschaffing; Verkoop gemeente-grond in Park van Nieuwenhoven; Eigendoms-over- dracht grond Penninghoeksingel; Over eenkomst met de N- V. „Houthandel, voor heen G- Alberts Lzn en Co; Prae-advies on voorstel van der Weel nopens uitbrei ding z wemgelegenheidStaten van onin bare posten schoolgelden en hondenbe lasting- Om advies zijn in de raadsvergade ring van 16 December 1925 in handen gesteld van B- en W. een voorstel-Mes tot sluiting der winkels op Zaterdagen te 9 uur een voorstel-Mes tot algeheele winkelsluiting enz- op Zondagen, en een voorstel-Hondius tot sluiting der winkels enz- op Zondagen te 4 uur 's middags. Onder overlegging van verschillende reeds vroeger vermelde adviezen en adressen te deze rzake, merken B- en W. op, Jat de bepalingen der geldende winkelsluitings verordening nu reeds in sterke mate de vrijheid van den winkelstand, die in het algemeen zeker geen bloeitijd doormaakt, aan banden leggen, en dat daarnaast ook het koopend publiek ernstig beperkt wordt in 'de keuze der urengedurende welke het inkoopen zou wenschen te doen- Hierbij mag voorts niet uit het oog verloren, dat steeds meer winkels uit eigen vrijen wil ook een uur over dag gesloten zijn. Een aanneming van het voorstel-Mes tot sluiting op Zaterdag te 9 uur, zou vol gens burg. en weth. financieel nadeel toebrengen aan winkels, in welke nu na 9 uur nog sigaren, voedings- en genot middelen worden verkocht, en zeker ware een uitzondering te maken voor de win keliers ,die op den Joodschen Sabbath sluiten. Dit laatste geldt evenzeer met betrekking tot de voorstellen inzake de Zondagssluiting. B. en W. zien niet voor bij, dat deze voorstellen voortvloeien uit ide religieuse opvatting omtrent den Zon dag- Doch zij vragen zich af of, door een wijziging der verordening, die opvat ting nu ook aan andersdenkenden moet worden opgedrongen. In deze lijn kom* jhen in ieder geval het voorstel-Mes con sequenter voor dan het voorstel-Hondius* Echter is het zeer twijfelachtig of het voorstel-Mes wel in een rechtsgeldige wijziging der verordening zou kunnen wor den neergelegd in verband met het be paalde bij art. 2 der Zondagswet.-Aan neming van de voorstellen zou ook venters b.v. ijsververkoopers, die juist op Zon dagen het meest verdienen, treffen- Ten slotte wijzen B- en W. er op, dat. slechts een 'klein aantal winkels geopend is op Zondag en dat geheel uit vrijen wil en niet uit concurrentie-vrees. Zij advisee- ren dan ook de voorstellen-Mes en Hon- dius te verwerpen. Voorgesteld wordt liet vermenigvuldi- gingscijfer van den H- O. voor 1926 1927 te bepalen op 115 tegen 1 over het loopende -dienstjaar. Ten slotte wen schen B- en W. nog eenigen tijd voort te gaan met de werkverschaffing nu de werkloosheid niet afneemt en de riolee- ringswerken nog niet in uitvoering zijn- Zij vragen nog'eens f3000 crediet, waar voor gedurende 5 weken een 35 man aan het werk kan komen, voornamelijk voor het schoonmaken der vesten, enz- Goes. Damkampioenschap voor Goes. Gisterenavond werd de eerste ron de gespeeld en verliep als volgt: Jac. v. ZweedenJ. Korstanje 11; J. de KramerJ. v. Calmthout 11; J. J. SnoodijkI. v. Houte 2-^0. Serooskerke. (W) Wij verwijzen onze lezers naar de in de advertentie-rubriek aangekondigde collecte voor het Tehuis voor alleenstaande Blinden te Wolfhezen en bevelen deze collecte vriendelijk aan- Domburg. Donderdagavond had in het lokaal „Rehobóth" de zesde en laatste lezing plaats van de „Winterclub Dom burg". De spreker, Dr B. Vaandrager, ge Gebruik üiettegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten meente-geneesheer alhier, behandelde op voor leeken bevattelijke wijze het onder werp: „De beteekenis van geringe tekor ten voor de gezondheid". Door lichtbeel den en teekeningen werd .de bedoeling nader toegelicht- Spreker- betoogde hoe b-v. door een gering tekort aan kalk, en andere 'stoffen telkens verschillende ernstige ziekten konden ontstaan. De voor zitter der „Winterclub", de heer L- J. van Voorthuijsen, verzekerde na afloop den spreker, dat over hoeveel tekorten deze dien avond ook te klagen liad ge had zeker niet over een tekort aan belangstelling en erkentelijkheid van het talrijke auditorium- St. Maartensdijk. In de gisteren gehou den voltallige zitting van den gemeente, raad is op heit schrijven van Ged- Staten in zake de electrificatie van de Noorden, groep besloten aan Qed. Staten te berich. ten dat het desbetreffend schrijven voor wat deze gemeente betreft voor keimisge. ving is aangenomen, omdat door de pro. vincie een concessie is verleend aan de plaatselijke electrische centrale en mits dien voqrloopig geen definitief besluil kan genomen worden. Tholen. Toen H. de Korte zich Woens dagavond naar den zolder wilde begeven, 'gleed de ladder uit, waardoor hij' kwam te vallen en zoa ongelukkig op een stoel terecht kwam, dat ©en sport hem in den rug drong. Zijn toestand liet zich zoo ernstig aanzien, dat hij' direct naar het iziek-enhuis te Bergen op Zoom moest wor den vervoerd, waar langs .operatieven weg de restanten van het hout moesten wor den verwijderd. Ondanks 't ernstige bloed verlies, was de toestand Donderdagmor gen redelijk. (Z. Nsb.) Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar- Odoorn door J. W. van Nieuwenhuijzen te Sint Anna ter Muiden. Bedankt voor Ouderkerk aan den IJsel door D. Th. Keek te Gardereii. Chr. Ger. Kerk. Benoemd tot voorganger te Nieuwendam L. Holtrigter, hulpprediker bij de Belgische Zen dingskerk te Gent. Ned. Isr. „Kerk". In de vacature M. A. de Hes te Vlissingon, ontslaan wegens benoeming te Bergen op Zoom tot leeraar aldaar-, wordt voorloopig niet voorzien. Bi e z a a k-G e 1 k e r k e nProf. Dr H. Bouwman schijft in „Dia Bazuin"; „In Amsterdam-Zuid heeft men na de Asser Synode den naam synodalen gege ven aan dat deel der gemeente, hetwelk trouw bleef aan het kerkverband. Wij zouden onze Gereformeerde broe ders en zusters willen verzoeken om dat wo-qrd nimmer te gebruiken voior hen, die staande bleven etgenover de afdwa lende broeders. In 1886 zijn in de kringen der Dio*. leerenden, in verontwaardiging over de hiërarchische handeling en "der Haagsche Synode-, de Hervormden Synodalen ge noemd. Er was reden voor om dat min der fraaie wo-ord te gebruiken, omdat de Hervormde Synode-, onwettig in haar oor sprong, -eie-n vreemde macht in de kerk, collegialistisch in de wijze van regeeren, in strijd handelde met de Gereformeer de Belijdenis, wijl zij: juist die ambtsdra gers, welke trouw wenschten te handelen en te belijden naar de Belijdenis, schorste en afzette. Mag en kan het wo-ord synodalen ge- bruikt worden van de leden onzer Kerken, die ge-trouw zijn ;aan de besluiten der Asser Synode-? Volstrekt niet. Die Syno de van Assen is geheel langs organische-n Ge-reformeerden weg tot stand gekomen, en was dus een wettige vertegenwoordi ging der Gereformeerde kerken. Zij was 'geroepen om een haar voorgelegde zaak te behandelen. Zij heeft in getrouwheid -aan Gods W-oord -en d-e Gereformeerde Be lijdenis, na lang e-n biddend overleg, een uitspraak gedaan, waartegen nog geen enkel bezwaar is ingebracht, dat ontleend is aan Gods W-oord en de Belijdenis. Die Syno-de van Assen kon en mocht niet anders besluiten. Had zij een and-er besluit ge-nomen, had zij zich geschikt naar den w-ensch van Dr Geelkerken en had zij uitgesproken dat in Gten. 2 en 3 die boom der kennis deis goeds en des kwaads, de slang en haar spreken en de boom des l-evens ook anders dan in eigen lijken of letterlijken zin zijn. op te vatten, dan had zij de deur voor leervrijheid opengezet. Zij heeft dan ook, wijl zij overtuigd was van de waarheid van hare beslissing, -en wijl Dr Geelkerken zich niet wilde voeg-en naar haar besluit, een beslist geluid laten hooren, waardoor ons volk zeier verblijd is. Voorts heeft de Synode na eenmaal een beslissing te hebben -ge-nomen farsch gehandeld. Maar mocht en kon zij wel anders? Er was in o-nze kerken een factie bezig zich 'te ontwikkelen, om de deuren wijd open ta zetten. En deze verkeerde richting moest warden tegengegaan. Dloch heeft de Synode op ©enige wijze da vrijheid des gewetens aangetast? Heefi zij de ontwikkeling der wetenschap aan hnaden willen leggen? Het is waar, de Synode is niet .onfeilbaar, maar hare be- doeling is geenszins geweest de Christel lijk© vrijheid aan te tasten, en ook maar in het geringste iets te schuiven tus^ sclien de gelo-ovigen en Gods Woord. Alle bezwaren, die op dit punt zijn inge- bracht, zijn geboren uit misverstand. Al leen zij, die een vrijheid begeeren, niet ge-bonden aan Gods Woord, of die er naar streven de waarheid Gods te ver. vluchtigen, moeten het met do Synode onc-ens zijn. Dloch deze behooren o-ok niet bij ons. Laat m-en dan nuchter zijn. En laat men in de gesprekken zich wachten, om, in navolging van de verkeerde pers, de trouwe Gereformeerden Synodalen te noemen." Te Amsterdam is overleden op 58- jarigen leeftijd de heer J- J. Leijs. De heer Leijs was geboren te Aardenburg, diende het 'Chr. onderwijs, o.a. als onderwijzer te lerseke, en te Doetinchem als directeur der Groen van Prinsterer- kweekschool, daarna was hij jarenlang werkzaam te Paramaribo in Suriname als hoofd van het landbouwonderwijs. Geslaagd voor het examen technisch ambtenaar bij den rijkswaterstaat te 's Gravenhage d-e heer J. J. Krijger te Vlissingen- Benoemd tot onderwijzer aan een Chr. school te Stadskanaal de heer 'Joh. Geensen te Middelburg. Bij de aan *s Rijks Munt te Utrecht -gehouden examens voor essayeur van den waarborg van Gouden en zilveren werken heer F- V-erhage, surnumerair bij dat dienstvak te 'sH-ertogenbosch- Hij is een -oud-leerling der Hooger-e Handelsschool te Middelburg- Geslaagd te Utrecht voor het candi- daatsexamen Nederl. letteren mej. L. C. Pont;, doctoraal examen rechten de heer J. cle Vries; theoretisch tandheelkundig examen mej. E. H. van Ham voor eerste gedeelte, en A. J. van Nouhuis voor 2e ged. Bevorderd tot arts de heer P. G. Pols. Te Amsterdam voor het examen apothe kersassistent mej. J. P. Groenenberg te Middelburg. Ter neuzen. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school Jozinastraat mej. I. Buijse en tot kweekeling met acte dhr L. A. van Veen te Souburg. Zondag 25 April. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, nm. ds Steinz, av. ds Homburg. Wilbelminadorp, vm. ds Steinz, nm. geen dienst. Het Heilige Land. O land, waar de Heere Zijns grooten Naams eere Eens spreidde ten toon, Waar zijn uwe boomen, Die eens aan uw stroomen Ach, bloeiden zoo schoon? Waar zijn nu die twijgen, Wie keuze van vijgen Eens lafenis bood? Waar prijkt op uw straten Van uwe granaten Het liefelijk rood? Helaas! op mijn vragen Geeft Kanan in klagen Het antwoord mij weer: „De keur mijner boomen Aan wegen en stroomen Zij is er niet meer!" „Geknakt zijn mijn palmen Als tengere halmen Met-vijg en granaat, 't Is alles in 't ronde Vernield door de zonde Van Abrahams zaad!" Zij hehben den Heere, Den Koning der eere, Genageld aan 'thout: Voor goden der logen Hun knieën gebogen, Hun outers gebouwd. Maar eens zal Hij komen, Die Kanan zijn boomen En vruchten hergeeft. Als na zooveel smarte In Israels harte, Zijn Christus herleeft. Dan zal Hij die streken Doorsnijden met beken Van honig en room; Hun berg en rivieren Beplanten, versieren Met allerlei boom. Dan drijft Hij in 't lommer Der palmen den kommer Van Isrels gemoed; Dan bruisen de stroomen, Dan ruischen de boomen: „Jehova is goed!" Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. In de gisteravond te Middelburg gehou den vergadering van do Kamer van Koop handel en Fabrieken voor do Zeeuwsche eilanden waren aanwezig 15 loden. Afwe zig waren de heer en de Vos, Anker, Stof- koper, Oosterbaan, Cliamuleau met en de heeren P. G. Laernoes en Klijberg zonder kennisgeving'. Onder de voor kennisgeving aangenomen mededeelingen was het rap port van den heer v. Niftrik over hetgeen door liem bij den spoorwegraad is be reikt. De voorzitter, de heer G. Boude- wijnse, bracht den heer van Niftrik dank voor hetgeen hij heeft gedaan in het be lang van de Zeeuwsche verbindngen. Bij de behandeling van het ontwerp ver slag der kamer wees de heer Jeronimus er op, dat de cijfers betreffende de uit komsten der N. V. Stoomtram Walcheren niet juist kunnen zijn. Zoo is de opbrengst per dagkilometer over 1923 in het verslag der kamer over 1923 genoemd f 8.8115, in dat van 1924 f9.8815 en pu in dat vaii 1925 f 9,56. Het is zeer gewenscht, nader te informeeren alvorens het verslag af te drukken. De voorzitter zegt dit toe. Bij het voorstel om over te gaan lot in stelling van een commissie voor het Han delsonderwijs werd op voorstel van den heer Jeronimus besloten te lezen dat een lid zal gekozen worden uit de omgeving van' Middelburg en Goes of uit die plaat sen zelf. Spr. zegt, dat de benoeming van een commissie een sterker band zal vor men en dat daaruit niet mag volgen dat de kamer ook subsidie geeft aan het H.O. Het voorstel werd z h. s. aangenomen. Daarna werden benoemd tot lid voor Mid delburg of omgeving beer Jeronimus met 9 stemmen tegen 4 op den heer Olthof en 2 op den heer Machgeels, en voor Goes of omgeving de heer Kielstra met 8 stem men, tegen 7 op den heer Massee. De voorzitter deelde nog mede, dat de heer Stofkoper wel bereid zal zijn als lid van liet bureau zitting te nemen. Bij liet voorstel om afwijzend te beschik ken op het verzoek van de afdeeling N.- Beveland van den Nederl. Bakkersbond om mede te werken aan het verkrijgen van •een wettelijke regeling der winkelsluiting, werd nog voorlezing gedaan van een me- dedeeling van de Federatie Zeeland van dien Bond, dat zij wel steunt het idee der wettelijke winkelsluiting, doch niet inzake Zondagssluiting. De heer Macligeels meent gelezen te .hebben dat deze zaak reeds de aandacht der regeering heeft. Het voorstel wordt aangenomen z. h. s. Bij liet voorstel om voor een proef van een maand voor een vliegdienst Vlissin- gen-Rotterdam een crediet van ten hoog ste f 450 beschikbaar te stellen, meent de. heer van Niftrik, dat een proef niet meer behoeft genomen te worden; men weet wel wat vliegen is tegenwoordig en een maand beteokent niets. De heer M. Laernoes meent, dat men een maand kan probeeren of er passagiers komen; is dit zoo, dan kan men de proef van maand tot maand voortzetten. Het voorstel wordt verwor pen met 11 tegen 4 stemmen, die der hee ren M. Laernoes, Wesseling, Massee en Boudewijnse. (Slot volgt.) Puro-l, kan men zeggen van lien, wier huid van handen en gelaat er altijd even goed verzorgd uit ziet. Volgt hun voorbeeld en koopt een doos Doos 30 cent. Doos 30 cent. Het meest geschikte tijdstip voor do bespuiting is korten tijd voordat de meel dauw zich vertoont. Daar dit tijdstip niet met zekerheid is vast te stellen, kan. algemeen aangenomen worden, dat de be spuiting uitgevoerd moei worden als de vrachtjes ongeveer de grootte van een erwt hebben. In elk geval moet echter gespoten worden zoodra de eerste spo ren van de meeldauw zichtbaar zijn. De meeldauw verschijnt het eerst op de bes sen van de onderste takken, deze moeten van nu af aan dus geregeld nagegaan worden. Onze waarnemingen der laatste jaren hebben aangetoond, dat na de bespuiting, op liet juiste tijdstip uitgevoerd, do bessen practisch vrij van meeldauw blijven." Het is noodzakelijk zooveel mogelijk de bessen te bespuiten, vooral die van de onderste takken. De sproeivloeislof wordt bereid uit H/a' K.G. kopersulfaat en l1/) K.G. sodex (wa- tervrije soda) op 100 L. water. De beide stoffen worden afzonderlijk opgelost, liefst in warm water. De op lossingen worden koud bij- elkander ge voegd. Alleen houten of geëmailleerd vaatwerk kan voor de bereiding der pap gebruikt worden. De Plantenziektenkundige Dienst 1e Wa- geningen en de op verschillende plaatsen gevestigde ambtenaren van dien Dienst geven gaarne alle gevvenschte inlichtin gen. Zeker onwaar. Wij lezen in „Het Centrum": Onder den titel „Byzantinisme. Onwaar en onwaardig" polemiseert „Het Volk" tegen „De Nederlander", die, evenals trouwens ook ons blad op 's Prinsen verjaardag een sympathiek artikeltje had geschreven- „Het V-o-lk" zegt ervan: „Wanneer wij tegen dit misselijk ge- schrijf opkomen, is het niet, omdat wij iets tegen den prins-gemaal hebben.. Hij beeft -ons nimmer iets misdaan en hij houdt zich in het algemeen zoo beschei den -op den achtergrond, dat wij niet de geringste reden hebben ons met zijn persoon bezig te houden". Dit laatste is volmaakt onwaar- Week na week bevat „De Notenkraker" de meest misselijke quasi-brieven, hem door den Gemaal van onze Koningin ge schreven, in verholland scht Duitsch, waar in hij zich voordoet als een botterik die van toeten noch blazen weet- „Het Volk" kan dus niet naar waarheid getuigen, dat de Sociaal-democraten zich niet met don persoon van den Prins bezig houden- Zij do-en dit wèl, telkens en telkens, op de meest grove en beleedigende wijze* Deze heeren kunnen ook in dit opzicht nog wel ©ens een lesje nemen bij hup Engelsclie partijgenooten, die zich tegen* over den koning en het Koninklijk Huis steeds gedragen als ware gentlemen. Bestrijding van bastaardrupsen in kruis- bessenstruiken. Do aandacht van tuinders en parti culieren, die kruisbessen telen, wordt erop gevestigd, dat de bessenbladwespen, haar eitjes reeds aan de onderzijde der blaadjes -gelegd hebben en dat op enkele plaatsen reeds de jonge larfjes daaruit verschenen zijn. Daar deze larfjes in korten tijd de bla deren kunnen opeten is het noodig; ze overal, waar ze optreden, te bestrijden. Dit kan geschieden door bespuiting van do struiken met een 1/10 pCt. oplossing- van Parijschgroen (dus op 100 Liter water 1 ons Parijschgroen Schweinfürthcr of Uraniagroen wdarbij dan, om verbranding van het blad te voorkomen, een hoeveel heid kalk wordt gevoegd (1 K.G. op 100 L, vloeistof is voldoende). Daar Parijschgroen echter nadeelig kan zijn voor de bijen als het verspoten wordt tijdens den blo-ei der kruisbessenstruiken wordt ten ernstigste aangeraden, met deze omstandigheid rekening te houden en de bespuiling dus uit te voeren, nadat de kruisbessenstruiken zijn uitgebloeid. De levenswijze en de bestrijding van de bessenbladwesp is beschreven in vlug schrift No-. 17 van de-n Plantenziekten- kundigen Dienst. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen en door de op ver schillende plaatsen werkzame ambtenaren van dien Dienst. Amerïkaansche kruisbessenmeeldauw. Aangezien de eerste weken van Mei de juiste periode is om de kruisbessen struiken met alcalische Bourgondische pap tegen den Amerikaanschen kruisbessen meeldauw te behandelen raadt de Plan tenziektenkundige Dienst met klem alle kruisbessentelers aan tegen dien tijd hun kruisbessenstruiken met dit middel te be spuiten. Ongelukken. Te Rotterdam is een 7-jarig kind bij liet plotseling oversteken van een rijweg onder een auto geraakt en gedood. Een. 9-jarig knaapje aldaar is aan boord van een in de Waalhaven liggend licshlerschip bij 't spelen te water geraakt en verdronken. Gisterenmiddag is do 34-jarige S., chef- electricicn, werkzaam in een der afdeelingen. der Philipsfabriek te Eindhoven, tijdens de reparatie van een hoogspanningsinrichting met den stroom in aanraking gekomen. Alhoewel medische hulp onmiddellijk ter plaatse was, mocht het niet meer gelukken de levens geesten op te wekken. M in 11 e n ij d. Een 29-jarige man is aangehouden, die in de Nieuwe Brugsteeg te Amsterdam uit minnenijd een 29j;uige vrouw met een mes een viertal steken heeft toege bracht. Het slachtoffer had, terwijl zij jarenlang kennis had onderhouden met den dader, een- vischkoopman, gedurende den laalslen tijd relaties aangeknoopt met een Curacaoer. Deze omgang had reeds geruimen tijd het ernstig misnoegen van den vischkoopman gewekt, die dan ook had besloten een einde aan de ge schiedenis te maken en Donderdagavond zijn vroegere vriendin de pertinente vraag stelde of zy haar verstandhouding met den Curaca oer al dan niet wilde verbreken. Toen ze verklaarde dit niet te zullen «loen, trok hij een mes en bracht haar ernstige steken in den rug, de borst on het onderlijf toe. Do getroffene werd vper auto-brancard naar het Binnen-gasthuis vervoerd, waar het noodzakelijk bleek haar onmiddellijk te ope- reeren. Haar toestand is zorgwekkend. De man heeft zich na het plegen ran zijn daad bij de politie aangemeld. Hij- is in arrest gesteld en zal waarschijnlijk heden ter zake van poging tot doodslag ter beschikking van de justitie worden gesteld. Ontploffing. Donderdagavond heeft in de electrische smederij en con structiewerkplaats van den heer K- te Sclieveningen, een ontploffing plaats ge had, waarbij twee personen gewond zijn- De heer K* was op dat oogenblik aan het werk in de smederij met zijn knecht O-, die bezig was ijzeren staven te snij den- Vermoedelijk heeft er een ophooping van ontplofbaar gas plaats gehad in de nabijheid van zijn carbid-toestel. Dit gas is toen met een vlam in aanraking gekomen, waardoor een hevige ontplof fing ontstond- In de werkplaats werd een groote verwoesting aangericht- Alle rui ten werden vernield, eveneens vele ruiten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2