Woensdag 31 April Influenza 169 40e Jaargang enspakjes e. 55 RJ Weiland ;olied Persoon, B-MASSEE VOLLE-MELK-REEP e kleuren en en. n Biggekerke. inschrijving: -STEDE j inschrijving en Damstaken, nen Damstaken en isvoor afrastering. d en Knecht Beter dan Goed: DE BESTE i Wol met Zijde. ES. Telef. 181. SAM VAN OS, vette Rollade» e Kilo. inschrijving i R.) BOUWLAND aan de „Lange 3r Adr. J. Huijs- I, R.) BOUWLAND aan den Nieuwen tleliskerke, bij de sr en E. Geschiere. ren oogst 1926. Ie eigenaar C. Jas- rke. boven den hoog velden niet. te leveren vóór kantore van Mr. JAN LOEFF. DE KOEPEL", oonhuis, Schuur, ai-d, tlouw- en len Ouden Vlio» l, bij den Kleinen te Oost- en West- t 2 Hectaren 33 en of 5 Gemeten beplant met ruim nen, Kruisbessen-, Zwartebessen- dbeiplanten. n eiken werkdag in 2—4 uur. te bekomen ten en Notaris J. C. i CATE te Middel- e briefjes moeten rerd vóór of op ipril a.s. degemsweg te St. acht bij den heer Sz leveren vóór 30 kantore van No- alwaar nadere in- en verstrekt. KOOP: )ERS, Westkapelle. KOOP: )ud 9 maanden, 2 2 drachtige Zeugen ij D. JANSE, Groote Abeele. KOOP: gelamd en een I1/» bij L. JOOSSE, Oude Vliss. weg. -enbed met Peluw, Jok en Naaima- jIPSE, Oostkapelle. i ruil: Mooie groote :ast, mahonie Kroon- 3uffot, zwaar voeren ais nieuwe Kinder iet 2de hands Meubel- t, hoek Bellinkstraat, If. KWEKKEBOOM, aagd een Dienst ig of voor d. en n., de 18 jaar, bij JAC. L, Mr. Wagenmaker, aagd irovisie met een EL te celporteeren- :h geregeld den ge' tan deze Bijbelcol' en wijden en daar- lige geschiktheid be- 1 daarmede een goed ïaffen. dezen werkkring 111 wenscht te komen, iferenties onder he elcolporteur" aan H. DE LIEFDE, Uit- ht. Drukkers-Exploitanten: OOSTERfBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 HET ONDERWIJS IN INDIE. Ned. Oost Indië is grooter dan Frank rijk, Dnitschland, Engeland, Italië Portu- gal, Denemarken, Zwitserland, Nederland ■en België te zamen. En daar het een he- derlandsche Bezitting is, een bezitting die ons volk vele groote stoffelijke voordeelen bezorgt, heeft zij recht op onze belang stelling. Hoe 'tmet het onderwijs staat. Om dit te weten moeten wij de geschiedenis van onze Oost beginnen op te halen bij de Oost Indische Compagnie. In 1610 richtte de Compagnie 't verzoek tot de verschillende classes der Gerefor meerde Kerk in Nederland om naar 4 pre dikanten en 4 schoolmeesters voor Java uit te zien. Op Ambon en Ternate werd het onderwijs reeds in 1609 op goeden voet geregeld; doch helaas het moest en zou neutraal zijn. In 1609 werd op Ambon een verdrag aangegaan hetwelk inhield dat Christenen Christen, en Mohamedanen Mohaznedaan moesten blijven; ja op Ter nate werd zelfs vastgesteld dat zoo eenige Ternataan Christen wilde worden, hij aan de Justitie van de Ternatanen zou overge leverd worden. Dit wil nu niet zeggen dat de O. I Compagnie niets voor het Godsrijk deed; integendeel zeer veel. Maar zij be gunstigde meer den Predikdienst dan de Scholen. Evenwel, de uitgezonden predi kanten, die de zaak van het onderwijs in Indië aanpakten, hebben van de Compag nie veel steun genoten. Op Formosa richtte de predikant Candidius in 1631 vele scholen op, van welke sommige meer dan 600 leerlingen telden. Ook op Ceylon stichtte de Compagnie vele scholen welke in 1660 door het initiatief van den predi kant Baldaeus zeer vermeerderd werden. In 1690 stichtte de Compagnie zelfs een seminarie ter opleiding van onderwijzers op Jaffnapatnam, een eiland ten Noorden van Ceylon. In 1745 kwam he,t Semina rium Theologicum tot stand, waardoor men de opleiding tot onderwijzer en tot predikant zocht te bewerken. Deze inrich ting werd echter wegens hare kostbaar heid in 1755 reeds opgeheven. Het onder wijs dat daarna gegeven werd, bepaalde zich hoofdzakelijk tot het oprichten van eenige eenvoudige schooltjes in de Moluk- ken, waar in meer of mindere mate gods dienstonderwijs aan den Inlander werd gegeven. In de 19e eeuw geraakte de Compagnie aan lager wal en daarmee hield ook hare zorg voor het onderwijs op. De regeering nam haar laak over, en stichtte overal gouvernementsscliolen waar neutraal openbaar onderwijs gegeven werd. Na herstel van 's lands onafhankelijkheid en tuermee van ons gezag in en over onze Oost werd in 1818 een algemeen school reglement vastgesteld, en in het jaar daar na verscheen een regeling voor het Mid delbaar Onderwijs.. Als beginsel bij deze regeling gold dat aan particuliere inrich tingen van onderwijs subsidie werd toege kend; terwijl men het toezicht zeer goed regelde. Wij zien hieruit dat de Regeering in het particulier initiatief een krachtigen steun zocht, ter vervulling van haar taak op onderwijsgebied. In 1826 evenwel, onder het bestuur van den Commissaris-generaal Leonard P. J. de Bus de Chisignies, die gedreven werd door een abnormale bezuinigingswoede, werd voornoemde regeling zoo goed als op zij gezet. Stond er onder artikel b van die regeling: De bezoldigingen der onderwij zers moeten gebracht worden ten laste van 's Lands kas of van schoolfondsen, de Bus wijzigde het zoo, dat de subsidiën werden ingetrokken, de bijzondere scholen geheel ten laste kwamen van de particulieren en het toezicht werd teruggebracht tot een commissie te Batavia met den Resident als voorzitter. Gelukkig dat het particulier initiatief zich reeds zoo sterk had ontwikkeld dat de invloed door deze bezuiniging gevreesd geen groote gevolgen had. Doch inmiddels was het Nederlandsch zendingsgenootschap opgericht, en was de predikant v. d. Kamp naar Java uitgezon den, die er de eerste Zendingsscholen op richtte. Vooral op de Minehassa onder de Altoeren werd door de Zendelingen met zegen gewerkt, en vonden zij in de Zen dingsscholen waar vrij Christelijk onder wijs gegeven werd grooten steun. Op Am bon stichtte Zendeling Roskott een kweek school, welke spoedig bij de Regeering in een goede reuke stond. Helaas het Zen dinggenootschap werd modern en deed al zijn scholen en de kweekschool aan de Re geering over, die er Gouvernementsscholen niet neutraal onderwijs van maakte. Toch zijn nog 155 Zendingsscholen in de Mina- ssa, d'e door het Zendelinggenootschap onderhouden worden. De regeering wei gerde deze scholen over te nemen; en het genootschap wilde het godsdienstonder wijs niet prijs geven. Tengevolge daarvan 3s nu een regeling getroffen; 't genoot schap nam op zich de Zendingsscholen te onderhouden op alle plaatsen waar geen gouvernementschool is Of dit de Zending VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.—1 Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: regels f1.20, elke regel meer 30 et. Bij abonnement belangrijke korting. ten goede komt? Wel neen; want de ove rige door de Regeering onderhpuden Zen dingsscholen zijn verplicht neutraal onder wijs te geven. En karakterkennis en be schaving zonder meer bevredigen evenmin de behoeften van het hart van een Alfoer als van een Europeaan. Het onderwijs blijft ook nog heden in Indië het teere punt. Ook Indië heeft zijn schoolstrijd. Dat dagteekent al van 1849 af toen de nu zalige I. Esser, adjunct inspecteur bij de cultures, poogde eene vrije bijzondere Christelijke school te stichten, een school voor kinderen van In landers en Chineezen. Hem was door Ghr. vrienden in Nederland f 350 per maand verzekerd, om daaruit salaris, onderhoud gebouwen, enz. te bestrijden. Deze vrijmoe digheid kostte Esser zijn ambt. Hij werd voor straf van Batavia naar Timor over geplaatst. Sedert is de toestand wel wat verbeterd, dank zij het optreden van christelijke mi nisters en gouverneurs-generaal. Wij noe men slechts Keuchenius en Mackay, Van Asch v. Wijck en Idenburg, De Waal Ma- lefijt en Colijn. Wat de Minahassa aangaat, daar heeft de regeering indertijd, toen zij het Chris tendom en de Zending nog vijandig was, gouvernementscholen gesticht naast de bestaande Zendingsscholen, zoodat daar 61 procent, op de Sangi en Talauer-eilan- den zelfs 86 procent van de scholen gou vernementsscholen zijn. De resultaten van dat onderwijs waren slecht, omdat het onderwijs op de gouvernementscholen veel te hoog werd opgevoerd. Maar ook die van het Zendingsonderwijs waren slecht, omdat het subsidie veel te gering is (f 19000 voor 2000 leerlingen). Thans is, dank zij de bemoeiingen van gouverneur Idenburg, het subsidie ver hoogd, en even groot gemaakt als dat voor het districtsbestuur. Te Depok bij Batavia verrees in 1878 een Seminarie ter opleiding van inland- sche onderwijzers. Te Poerworedjo de Keucheniusschool ter opleiding van jeug dige inlanders tot dessa-onderwijzers, col porteurs, bijbellezers en helpers bij den Zendingsarbeid. Thans is zij naar Djok- jokarta verplaatst, en om aan de subsidie regeling te voldoen, sedert 1905 behoorlijk georganiseerd. Door de grondwet van 1848 is het on derwijs weer een zaak der regeering ge worden. Na veel wrijving kwam in 1854 het regeeringsreglement tot stand, werd daarin artikel 125 opgenomen, waarin de volgende beginselen werden vastgelegd: le. Het openbaar onderwijs regeerings- zaak en regeeringsplicht. 2e. Openbaar onderwijs hoofdzaak en een zaak die de aanhoudende zorg eischt van den gouverneur-generaal. 3e. De organisatie daarvan kan alleen geschieden bij wet, koninklijk besluit of koloniale ordonnantie, en mag niet ge schieden bij een gouvernementsbesluit. 4e. Die organisatie moet tot grondslag hebben de eerbiediging der godsdienstige begrippen van een ieder. Het zelfde beginsel derhalve van neu traliteit als voor Nederland; behoud er van werd zelfs voor Indië nog noodzake lijker geacht. Dit standpunt werd tot 1891 voor alle scholen van toepassing verklaard, waar om dan ook in 1890 subsidie geweigerd werd aan de Chr. scholen te Batavia, om dat deze geen neutraal onderwijs gaven. Na 1891 is hierin verandering gekomen, en heeft nu dit organische voorschrift al leen bindende kracht voor de openbare gouvernementsscholen. Subsidie kan dan nu ook aan bijzondere Chr. scholen ver strekt worden; en geschiedde zulks eerst karig en schoorvoetend, thans bezit de Oost een subsidiestelsel, dat in ruime ma te lot dankbaarheid stemt. Er is groote kans dat de Rijkssubsidiën voor het Chr. onderwijs onder het bestuur van thans zullen bestendigd worden. Het aantal Zendingsscholen is in Ned. Indië ongeveer 300, waarvan 155 in de Minahassa. Geen groot cijfer als men na gaat dat Java alleen 30 maal zoo groot is als Nederland. Toch zijn er op Java nóg slechts een twintigtal Chr. scholen. Ten slotte, het Christelijk onderwijs draagt in Indië mede vrucht in de oprich ting van den bond van Chr. onderwijzers. Alle onderwijzers (openbare en bijzon dere) in één bond, 't is goed gezien dat dit Iniet kan. Vakvereenigingen, waarin heel broederlijk Christenen en Sociaal-demo craten bij elkaar zitten, 't is ook in ons land onmogelijk. En wat in ons land niet gaat, kan ook voor Indië niet worden aan bevolen. Daarom: Chr. onderwijzers apart. Trouwens het Nederl. Indisch Onderwij zersgenootschap heeft in zijn statuten op genomen dat het ijvert voor neutraal on derwijs en het daardoor alle voorstanders van Chirstelijk onderwijs onmogelijk maakt langer lid van die vereeniging te blijven of te worden. De onderwijzers Evers en Siemons hebben toen het initia tief genomen en in „De Banier" een op roep geplaatst tot alle Christelijke onder wijzers, bij het particulier of bij het Gou- vernementsonderwijs werkzaam, ten ein de le komen tot oprichting eener vereeni ging. Na eenig debat, waarbij zoowel voor als tegenstanders aan het woord kwamen, is op Vrijdag 2 October 1915 te Jogjakarta een vergadering gehouden, waarop de Christelijke Onderwijzersbond van Neder- landscli-Indië is gesticht. In de statuten vinden we het doel van den Bond aldus geformuleerd: a. behartiging van de belangen van het onderwijs in het algemeen en van het Christelijk onderwijs in het bijzonder; b. versterking van den band tusschcn alle positief Protestantsch-Christelijke on derwijzers in Indië; c. behartiging van de belangen der le den. Bij het streven naar bereiking van dit doel willen we (zoo zegt de toelichting) ons laten leiden door den Bijbel. We gelooven, dat de Bijbel is Gods woord en moet zijn een lamp voor onzen voet en een licht op ons pad. Nimmer mogen we daarvan wij ken. Art. 2 van onze statuten zegt dan ook: De vereeniging acht zich bij al haar handelingen en besluiten gebonden aan den Bijbel, als Gods woord. Hei Engelsche Volkslied, Wij gaven dezer dagen het Duitsclie Volkslied: Deutschland, Deutschland über alles. Hierbij gaat het Engelsche volkslied op de wijs van dat andere oud-Duitsche volkslied: Heil dir in Siegerkranz: God save our gracius King, Long live our noble King, God save the King. Send him victorious, Happy and glorious, Long to reign over us. God save the King. O Lord our God arise, Scatter his enemies And make them fall; Confound their politics, Frustrate their knavish tricks; On him our hopes we fix. God save us all. Thy choicest gifts in store On him be pleased to pour. Long may he reign. May he defend our laws And ever give us cause To sing, with heart and voice, God save the King. Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN' De vredesonderhandelingen in Marokko. Caid Haddoe, die gelijk gemeld, per vliegtuig uit Taoerirt naar het Riffgebied was vertrokken om Abd el Krim te raad plegen, is gisteren teruggekeerd. Hij bracht verslag uit van zijn zending, maar, daar hij een nieuwe vraag aan Abd el Krim kreeg over te brengen, is Haddoe opnieuw per vliegtuig vertrokken. Generaal Simon hoeft volgens de Fran- sche en Spaansche gedelegeerden aan de afgevaardigden der Riffijnen verklaard, dat de wapenstilstand, het bezit van territo riale waarborgen en de uitwisseling van gevangenen noodzakelijk zijn vcor een voorlciopige bespreking der politieke voor waarden, te weten de erkenning van het gezag van den sultan, de verwijdering van Abd ei Krim, de ontwapening der Riffijnen. Azerkane antwoordde, dat de politieke voorwaarden als grondslag der besprekin gen zouden kunnen dienen, maar dat de militaire voorwaarden ontoelaatbaar wa ren. Abd iel Krim aanvaardt den wapen stilstand, miaar verzet zich, gelijk men weet, tegen de verschuiving der Fransche en Spaansche linies en de uitwisseling der gevangenen. Die Franschen en Span jaarden hielden vast aan de bezetting van gebied als een bnmisbaren waar borg voor dei goede trouw van Abd el Krim. Heftige tooneelen in de Hongaarsehe Nationale Vergadering. Onder hevig tumult heeft markies Palla- vicini in de Hongaarsehe Nationale Ver gadering minister Rakowsky van mede plichtigheid aan de bankbiljettenverval- sching beschuldigd. Pallavicini zeide, dat Rakowsky in' 1922, toen hij nog geen minister was, de opdracht aanvaard had om de in Stiermarken vervaardigde val- sche Tsjecho-Slowaksche biljetten', met behulp van introducties van het departe ment van financiën, in Tsjecho-Slowakije in omloop te brengen. Later heeft Ra kowsky zich wel is waar teruggetrokken', omdat de opdracht hem te gewaagd leek maar hij heeft, altijd volgens Pallavicini, van alle vervalschingen en schandalen geweten- De voorzitter eischte, dat Pallavicini zijn bewijzen, dat hij zijn getuigen zou noemen voor de rechtbank, onmiddellijk zou overleggen, waarop deze antwoordde, als Rakowsky eerst een aanklacht we gens laster tegen hem zou indienen- Er volgde een hevige scène met onverstaan bare uitroepen en beschuldigingen over en weer totdat Rakowsky aan het woord kwam en zeide, dat de beschuldigingen van markies Pallavicini van a tot z ge logen waren. of Griep heerscht, neemt U in acht'. Ver nietigt ide ziektekiemen met de beroemde Akker's Abdijsiroop- Verzachtend, gene zend, slijmoplossend- De vulkaanramp op Hawai. Wij hebben melding gemaakt van 'n vul kaanramp op een der Ilawai-eilanden. Het blijkt nu uit verdere mededeelingen, dat men hier te doen heeft gehad met een vul kanische werking op het eiland Hawaï zelf waar de vulkaan met het beroemde krater- meer Mauna Loa verleden week in felle werking kwam, zóó, dat kraterstroomen naar zee afvloeiden en .het water tot op wel honderd M. van de kust aan de kook brachten- Het verschijnsel is ditmaal prachtig waargenomen, en in fotografieën vastgelegd, door vliegers, die boven de kraterzee vlogen, en die constateerden,' dat er zelfs op een hoogte van 1000 M- een verzengende hitte heersclite. Op drie verschillende plaatsen werden lava-fon teinen opgemerkt, die de vloeibare massa uitwierpen tot op 100 M- hoogte. Op drie verschillende plaatsen van den vul kaan werd dit geconstateerd. Voor de opvarenden op schepen aan de Zuid-west kust en Westkust van het eiland, waren de vurige stroomen, die de flanken van den vulkaan afdaalden, in 3en nacht een fantastisch schouwspel. De lava vernie tigde op haar weg het dorpje Hoopoeloa. Zware storm in Japan. Meer dan honderd visschers worden, naar gemeld wordt, vermist na den hevi- gen storm; welke gisteren de heele West kust van Japan geteisterd heeft- Een tor pedojager zoekt de overlevenden- De schade is uitgebreid. Een groote brug is verwoest ijl de Iwat-prefectuur- Tweehonderd huizen zijn onder water ga- 'loopen nabij Sapporo. Een boot, waarin zeven bruiloftsgasten gezeten waren, sloeg ter hoogte van de Koerdische eilanden om- Alle inzittenden verdronken. Korti berichte*. De Britsche regeering heeft te Ber lijn doen weten, dat zij in beginsel niets heeft tegen de Duitsch-Russische onder handelingen, over een verdrag volgens de door Duitschland aangegeven, lijnen (de handhaving van het Locarno- en het vol kenbondsverdrag). Prinses Victoria van Engeland heeft Dinsdag voor de eerste maal na haar ziekte een toertje in een open auto door Hyde Park gemaakt. Verdriag met België- Het hoofdbestuur der Chr. Werkgevers- vereen. zond aan de Tweede Kamer der iStaten-Generaal een adres, waarin het meldt, in studie te hebben genomen het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 3 April 1925 te 'S-Graven- hage tusschen Nederland en Bel gië gesloten verdrag etc. Die bestudeering van dat wetsontwerp en de kennisname van de voornaamste literatuur leidt ons er toe. zoo heet het verder in het adres', U eerbiedig te verzoeken dat wetsontwerp niet aan te nemen. Tot dat verzoek komen wij door twee 'Overwegingen, n.l. de een zijdige economische bevoorrechting van België en de financieele lasten die Neder land op zich neemt. Hiermede bedoelen wij allerminst afbreuk te doen aan andere bezwaren, die reeds tegen dat verdrag zijn ingebracht, als het prijlsgeven van souveroiniteitsrechten en de waterstaats- beJangen van Zeeland. Wij acht-en ook die bezwaren van zeer ernstigen aard. D(e kanalen Antwerpen—Moerdijk en AntwerpenRuhrort dienen uitsluitend Belgische belangen; Rotterdam zal daarbij ernstig© schade lijden. Zulks geldt niet 'alleen voor het kanaal AntwerpenMder. dijk, doch evenzeer voor het kanaal Ant werpenRuhrort Verder zullen de gelden aan het Julia- nakanaal en aan de Maaskanalisatie te» koste gelegd voer een 'deel noodeloos zijn uitgegeven. Een deel van Limburg zal daarbij door het kanaal Antwerpen Ruhrort van het overige Limburg war den 'afgesneden, en zal, door betere Water verbinding, meer op verkeer met België aangewezen zijn, zulks ten koste van verbindingen door Nederland zelf. Ten slotte zal Nederland in de kosten van aJ deize kanalen moeten bijdragen, ofschoon daarmede uitsluitend Belgische bel an ge* gediend worden. In art. IV par. 9, laatste alinea, wor den voorts wel zeer sterk de belangen van Rotterdam bij die van Antwerpen te» achter gesteld. Deze "bepaling, die de loodsgelden volor een reis vanuit volle zee naar Antwerpen en omgekeerd beperkt tot die, welke worden geheven voor de reis vanuit volle zee naar Rotterdam', mist iederen redelijken grond. In het algemeen Valt ten aanzien der kosten niet te overzien welke lasten Ne. derland op zich neemt. Dlit komt het meest nit ten aanzien van de Westen. Schelde. Het valt niet te berekenen, wat in dan loop der jaren de uitgaven zulle» worden, die noodig zijn om do Westen. Schelde te doen beantwoorden aan de eischen van betonning, bebakening, ver lichting en bevaarbaarheid, over welke eischen men zelfs nog in het duister tast. Nog veel minder valt te overzien, welk» kosten in de 'toekomst noodig zullen Wor den door den vooruitgang van de» scheepsbouw en door de toenemende be. hoeften aan do Scheepvaart gesteld. Elven- min laten zich berekenen de kosten die deze eischen ten aanzien van de provincie Zeeland zullen medebrengen. Schuilen alzoo in de financieele ver plichtingen, welke Nederland op zich neemt, te veel onzekere en onberekenbare elementen, die vooral op komende gene. ratios zullen drukken, 'aan den anderen kant ziet ons Bestuur geen enkelen grond, waarom Nederland zou moeten medebeu talen voor aanleg en onderhoud van ka nalen, die slechts aan ons eigen handels verkeer afbreuk zullen doen. Dit mag va* geen enkel volk worden verlangd. Te min* der nu Nederland zelf noodzakelijk de ver betering van het eigen wegennet ter hand zal moeten nemen en zich daarvoor be langrijke uitgaven zal hebben te getroost ten. Dit verdrag zal naar onze- overtuiging den band tusschen België en Nederland niet kunnen versterken. Integendeel, zul len da vele gevallen, Waarin niet de maat- staf der kostenverdeeling is vastgelegd, voortdurend Wrijving veroorzaken. Een verdrag dat 'slechts voordeelen aan België geeft, zonder evenredige tegienpraestaties, zal hier te lande een geest van ontevre denheid verwekken. Wij zijn overtuigd, dat niet alleen bet Nederlandscbe volk, doch ook het Neder landsch© bedrijfsleven in goede vriend schap met België wil leven, 71 och wij meenen, dat die vriendschap niet gekocht kan worden tegen den prijs vhn 'dit ver drag. Lastige vragen ont wijkend beantwoord. „Het Yolk" van gisteravond bevatte in een hoekje van de 4e pagina het volgende „lastige" ingezonden stukje, waaronder dhr H. Polak een ontwijkend antwoorct gaf: Middelburg, 8 April '26. In ons blad lees ik onder het Eerste Kamerverslag o.a. het volgende: „Voorzitter Van Voorst tot Voorst sprak een woord van gelukwensch je gens de koningin en haar echtgenoot ter gelegenheid van hun zilveren brui. x loft, de eigenschappen van koningin en prins roemende. De Kamer hoorde de toespraak staande aan, behalve wat betreft de sociaal-democraten die ble ven zitten." Nu zou ik dit willen weten. Is het waar dat onze voorzitter Polak eveneens Staande bovenstaande toespraak aan hoorde? Wanneer het zoo' is, hoe kan men dat dan verklaren? En kunt u dan ook mee deden waarom in het Kamerverslag stond dat de Kamer bedoelde toespraak staande aanhoorde behalve de sociaal, democraten, terwijl van een opstaan van onzen voorzitter niet werd gerept? Met paxtijgroeten J. 'SINKE. Antwoord: Het blijkt wel, dat er over „gewichtige" aangelegenheden, als de in bovenstaand stuk behandelde, ver- Schil van meerling kan bestaan. Dlaarom- trent discussieieren, is m i. even nutteloos als onkiesch. Ik geloof, dat men verstan dig zal doen, indien men ieders' persoon lijke opvattingen 'aangaande dergelijke on.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1