I GÜ zult i succes hebben 16$ Wetenschap en Kunst. Adverteert in bet DAGBLAD „DE ZEEBW" Allerlei. In den tegenwoortiigen tijd reclame vcor uw zaak mceten maken om het hoofd boven water te houden. en ge zult t I zing der notulen deelde de voorz. mede dat den laags teil inschrijver dhr Forre- mans uit Tilburg, den bouw der nieuwe O.L. school met bewaarschool door B, en W. is gegund, dat op 29 Maart de kas van den gemeenteontvanger is in orde bevonden, dat door Ged. Staten is goedgekeurd de verhuring van de z g. Weel te Hansweert, eveneens de vastge. stelde rooilijn aan de Nieuwe Weg te Kruiningen, alsook de wijziging en aan- vulling der gemeenschappelijke regeling der school te Oostelijk in verband met de beschikbaarstelling van een lokaal voor Bijz. Ger. onderwijs. Met alg. st. werd daarna besloten een geldleoning aan te gaan van ten hoogste f90.000, voorna melijk in verband met den bouw van do nieuwe O. L. school. B- en W- stellen voor om afwijzend te beschikken op het verzoek van het comité Mobilisatiekruis Z.-Beveland om een subsidie. Dhr Francoys spijt het, dat B. en W. met dit voorstel komen. Hij is de meening toegedaan dat genoemd ,co. mité in zijn loffelijk streven dient ge steund te worden en had gaarne gezien, dat, al was 't maar door 'n kleine bijdrage, deze pogingen alsnog te steunen. Dhr Visscher juicht het voorstel van B- en W. toe, daar hij meent, dat het mobilise, tiekruis door de meesten niet gewild wordt en het z.i. beter was de invalide gemobiliseerden te steunen. Ook dhr Kole juicht het voorstel van B. en W. toe. Het voorstel van B. en W- wordt daarna aangenomen met 9 tegen 1 stem, die van dhr Francoys. Boor Ged. Staten is een circulaire ge. zonden om ook Kruiningen te betrekken bij de electrificatie Middengroep. Do voorz. meent, dat door het contract met de Mabeg voor Gaslevering het onmo gelijk is om in te gaan op de voorwaar- den om aan te sluiten bij de P.Z.E.M. Meest alle leden voeren hierover het woord. Nadat eenigen tijd een bespreking werd gehouden met gesloten deuren, stek de de voorz. voor aan Ged. Staten te berichten, dat onder de gegeven omstan digheden thans niet kan worden besloten tot medewerking om te voorzien in Elek triciteit in deze gemeente. Met alg. st. aldus besloten.. Dhr Kole vraagt, wanneer B. en W. beginnen met het teren van den grint weg. De voorz. zegt, dat de meest ge schikte tijd is bij warme dagen en dat er dan spoedig mee begonnen zal worden, daar de teer reeds aanwezig is. Dhr Francoys wijst op het gevaar van een rioolput iop den hoek van de verbeterde bocht bij de Ger. Kerk welke nu mid den in het verkeer ligt. Die voorz. zegt verbetering toe. Daarna sluiting. Kapelte. Onze verslaggever verzoekt ons te melden naar aanleiding van het raads- verslag dat niet f 59.50, maar dat uitgege ven is f 34,53 voor den gehouden ouder avond van de openbare school. Een bedrag van f 9.53 werd aldus meer gevraagd. Onder voorzitterschap van den heer J. van Wingen kwam de afd. van de ver- eeniging „Eigen Erf" in algemeene ver gadering hijeen. Tot de afdeeling traden drie nieuwe leden toe. De voorz. deelt mee dat voor de leden der afd. zijn gebouwd vier nieuwe plaatsjes en dat er voor 1926 vier in wording zijn. Voor eerstgenoemde is een voorschot verstrekt van f 13,568 uit 's rijks kas. Door den voorz. werd als af- gev. van de gehouden algemeene vergade ring te Goes verslag uitgebracht. De af tredende bestuursleden M. Willeboer en J. Tollenaar werden herkozen. Door bijkom stige omstandigheden is een van de in wording zijnde plaatsjes vrij gekomen. Ge adviseerd werd dat het bestuur zijn best zou doen om deze voor een gezin van Ka- pelle te doen benutten. De voorz. deelt mee, dat reeds een aanvraag is binnen geko men, doch dat aanvrager onder de trans portarbeiders wordt gerekend; alhoewel niet alle leden hiervan overtuigd zijn. De penningmeester deed rekening en verant woording. Het nadeelig slot is f 3,18. 's-Heer Abtskerke. In de Raadsvergade ring van Zaterdagnamiddag werd aan A. W. van de Plassche jaar afschrijving van hondenbelasting verleend. Aangebo den wordt het gemeenteverslag over 1925, waaruit de secretaris het voornaamste voorleest. Het percentage plaatselijke in komstenbelasting wordt op voorstel van B. en W. bepaald op 1,3 tegen 1,1 ten vo- rigen jare. Het voorstel van B. en W. om f 10 sub sidie uit de gemeentekas te geven aan het Comité Mobilisatiekruis Zuid-Beveland, zulks wegens ingekomen verzoek, vindt bestrijding bij den heer Braam op prin- cipieele gronden en wegens den slechten toestand der gemeentefinanciën. De voor zitter verdedigt het voorstel van B. en W. en wijst op de discussies in den Raad van Goes. "Weth. de Roo en dhr Meijaard zijn het met den voorz. eens; ook andere ge meenten deden het. De heer Van Weele ondersteunt het idee Braam niets te geven. Dit voorstel in stemming gebracht ver krijgt 3 stemmen (Braam, van Weele, Tol- hoek) de overigen tegen, zoodat deze ge meente dus f 10 subsidie geeft. Bij de rondvraag informeert de heer Van Weele naar het gerucht, dat de ge meente de steenen wil uitbreken van het pad rond de onderwijzerswoning. De voor zitter zegt, dat dit inderdaad het geval is. B. en W. willen daar grint brengen; het pad ziet er onoogelijk uit. De heer Braam vindt dat men het dan maar beter onder houden moet, dat is de plicht der bewo ners. Andere heeren zijn het daarmee eens en wordt tenslotte algemeen goedgevonden den toestand te laten zooals die is. De Neti. Herv. Kerk te Burgh. Men schrijft aan de N. R. C. In September 1924 brandde de Ned. Her vormde kerk te Bui-gh, in 1674 gebouwd en een zeer karakteristiek staal van Protestant- sehen kerkbouw, bijna geheel af. Slechts de naakte muren bleven staan en van het rijke interieur ging oen deel, met name de fraaie preekstoel en beerenbank en een gebrandschil derd glasvenster, geheel te loor, terwijl de grafmonumenten van de familie De Iluybert, werkstukken van de beeldhouwers J. Blom- mendaal en J. C. van Biurscheyt, jammerlijk werden beschadigd. De slanke toren verloor zijn achtkanten koepel en spits. Daartoe in staat gesteld door een ruime verzekering, konden de eigenaars van toren en kerk er toe overgaan, hun deerlijk gehavend bezit te herstellen. Zij droegen aan den ar chitect Joh. Iloogenboom de restauratie op en deze nadert thans haar voltooiing, zoodat de kerk binnenkort weer in gebruik zal kun nen worden genomen. De toren, oorspronkelijk ongeleed, hetgeen hem een niet te miskennen stijfheid verleende, is thans door het aanbrengen van twee war lerlijsten in drie geledingen verdeeld en heeft E hierdoor aan elegantie gewonnen. Do vooruit- Dl e v e e n b" r a n (1 e n. De veenbran» tk-n zoowel te Val the als te Buinen zijn Igebluscht. Inbraak. Te Amersfoort is in een perceel, in de Hogendorplaan, dat tijdelijk onbewoond was, ingebroken. Het geheele huis is doorzocht en in de kleer kast hebben de inbrekers, die overal ver. bran.de lucifers Achterlieten, blijkbaar een begin van brand veroorzaakt. Of er veel ontvreemd is, kon nog niet worden vast gesteld. Bij den 70-jarigen alleenwonin- den v. d. H., te Amersfoort, werd gistert nacht ingebroken. Van der H. werd wak- kei' door een ongewoon geluid, stond op en werd plotseling door een electrischen lantaarn verlicht. Op zijn geschreeuw ijl. den de inbrekers de deur uit. Een gevaarlijk sujet- Toen Vrijdagnamiddag een 5-tal meisjes, van wie da oudste ongeveer 17 jaar, op de slikken aan de gehelde te Bergen op Zoom bezig was mei liet zoeken van kreukels, werden zij aangesproken door een man, die voorgaf van de politie te zijn. Wijl de meisjes niet in het bezit bleken te zijn van een „vergunning" werd het oudste meisje „aangehouden" vooir een proces, verbaal. Hij nam het verschrikte kind mee naar 'een keet, waar zooals hij beweerde zijn boeken lagen en liet ter deeldo hij den pensionhouder mede, dat hij door aankoop eigenaar was geworden van de vroegere fabriek der firma Bae- kers en Raymakers te Mierlo-Hout, die reeds geruimen tijd te koop wordt aange boden en hiervoor werk zocht. De heer wilde in dit gebouw een fabriek van verf stoffen oprichten en zocht daarvoor ook werklieden. Zekere J. W., gewoon arbei der, werd aengesteld als opzichter, in 't vooruitzicht van 'n mooi salaris, vrije wo ning, etc. De opzichter in spé zegde z'n dienst bij de z'n firma op en was al in z'n nopjes; meerdere arbeiders werden al reeds aangenomen en ook dezen zegden hun betrekkingen bij hun resp. patroons al op. Over eenige dagen zou reeds 'n aan vang met de werkzaamheden gemaakt worden. 'n Firma, wie het geval ter kennis kwam, informeerde bij een notaris of de fabriek verkocht was, maar kreeg een ontkennend antwoord. Men begon te wantrouwen, te meer daar de heer Maandag j.l. niet aan tafel verscheen en op zich liet wachten. Tevens kwam men tot de ontdekking, dat mijnheer de verfwarenfabrikant kans had gezien eenige waardevolle voorwerpen, o. m. een horloge en ketting uit z'n pen sion mee te nemen. Wat precies gestolen is, daaromtrent bewaart men diepste stilzwijgen. springende omgang is afgebroken en vervangen door een lijst als aan de kerk, met daar boven een gemetseld kopstuk en achtkante houten spits. Ook de nissen zijn van water dorpels voorzien. De drie ingangspoorten, met spreuken op de architraaf, zijn gerestaureerd, terwijl onder den rondboog van den hoofd ingang een rond raampje is aangebracht. Moeilijker was het herstel van de kerk, daar deze zooveel meer had geleien. Een nieuw dak en houten hekoepeling zijn aan gebracht in plaats van het door den brand vernielde tongewelf. Een eenvoudig ameuble ment en oen omgaande lambrizeering zijn aangebracht; de opstelling der banken en van den preekstoel is ongeveer dezelfde ge bleven als vóór den brand. In den oostelijken gevel prijkt een gebrandschilderd venster, ver vaardigd door den glasschilder Schillings. Van de vijf grafmonumenten der familie De Huy- bert is op advies van de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg de graftafel van Anna Maria Velters (die met Mr Anthonie de Huybert was gehuwd), die door het vuur bijna geheel was vernietigd, opgeruimd. Het grafmonument voor Pieter de Huybert, in 1697 vervaardigd door J. Bloimnendaal, wordt onder toezicht van dezelfde commissie door een bekwaam praktizijn zorgvuldig hersteld. In den toren is, ter vervanging van de versmolten klok, die in 1759 was gegoten door de Micldelburgsche klokkengieters Mi chael Everhard en Pieter van Reizen, een nieuwe klok aangebracht. De Maasbr ug te Maastricht- Een groot gedeelte van den derden pijler van de Maasbrug bij Maastricht is in. gestort. Het ziet er gevaarlijk uit. De burgemeester en een ingenieur waren reeds ter plaatse. In verband met dit overdreven bericht meldt de Msb., dat dit geheel uit de lucht is gegrepen. Alleen van een stroom- breker is de hoeksteen weggespoeld, ter. wijl ©enige steenen van de onderlaag zijn verzakt, hetgeen reeds dagen geleden be kend was. Van eenig gevaar voor de brug is dan ook niet in het minste sprake. Do watersnood. De laatste vluchtelingen uit het land van Maas en Waal zijn deze week te Dreumel en Alfen teruggekeerd. Sommigen moesten nog onderdak vinden in de openbare school. Het herstel der huizen vordert intnsschen goed. De kleine beschadigingen zjjn al goeddeels hersteld. proces-verbaal zou worden opgemaakt. Het gebouwtje was echter gesloten en dies sommeerde hij het meisje daar te blij ven wachten tot hij zou terugkomen. Dit kwam het meisje verdacht voor en zij weigerde te blijven wachten. Do man greep daarop het kind aan waarom het om hulp riep en. de vier andera kinderen mede om hulp roepende, toeschoten om haar bij te staan. Dp „agent" vond hot toen geraden zelf de vlucht te nemen. Aangifte werd nu gedaan en ^le .politie mocht hef gelukken op de gegeven aan. wijzingen het gevaarlijk sujet te arrestee, ren, ©en oude bekende der politie, uit Halsteren^ die al meer voor dergelijke misdrijven was aangehouden. Sneltrein ontspoord. Die sneltrein RosstoffKieff is dicht bij Sin- jelniko ontspoprd. Twee wagons werden vernield. Er zijn 2 personen gedood en 8 zwaai' gewond. De inbraak te Nieuwen ha- g e n. Twee der aangehouden daders A. G. en J. D., beiden woonachtig te Heerler- heide, hebben bekend verleden week Za terdag bij de wed. K. te Nieuwenhagen te hebben ingebroken. J. D. heeft de wed. K. met een hamer neergeslagen. Door 't ijve rig onderzoek der gemeente-politie met be hulp der politie van Heerlerheide is men er in geslaagd de daders te vinden. Een zonde rel inge geschie denis. Op een der Berlijnsche bureaux van politie verscheen Vrijdagavond een 19- jarigen arbeider, die verklaarde in een bosch in de voorstad Tegel een jong meisje te hebben vermoord. Het meisje had met hem een uitstapje gemaakt. In het bosch zeide het meisje, dat zij alleen wenschte om te gaan met een man met veel geld. De jonge man werd daarop zoo woedend, dat hij het meisje wurgde. Toen zij bewus teloos was, ging hij er vandoor. Een aantal agenten onder leiding van een commissa ris vertrok onmiddellijk met den moorde naar naar het bosch, maar hoe zij ook zochten, zij konden het lijk nergens vin den. De jonge man houdt echter staande, dat hij de misdaad heeft gepleegd. De po litie vermoedt echter, dat het meisje wel dra het bewustzijn heeft teruggekregen en toen naar huis is teruggekeerd. De jonge man is voorloopig opgesloten. Geraffineerde oplichtin'g. Verleden week vervoegde zich aan een pension te Helmond een chique gekleed persoon om een kamer en wenschte daar bij keurig opgediend te worden, 'n Dag la Een vergissing. Eenige jaren geleden werd te Amsterdam een bejaard man ter zake een zedendelict veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaren. Toon er ongeveer drie van ver streken waren, diende de man, die intus- schen zeventig jaar was geworden, aldus de Te., een verzoek in om hem een half jaar kwijt te schelden, zulks met het oog op het tuinwerk, dat hij in liet voorjaar en in den zomer zou kunnen verrichten. Op dit verzoek werd goedgunstig beschikt, zoodat hij in plaats van 27 October 1926 reeds op 20 Maart j.l. de vrijheid zij het dan ook op de gebruikelijke voorwaarde, herkreeg. Met een paar honderd gulden, welke hij in de gevangenis met werk had verdiend en in een nieuw pak gestoken, kwam hij, juist toen de zomersche dagen begonnen, in Amsterdam aan. Het geluk was hem gunstig en aanstonds reeds kon hij het hem beloofde tuinwerk krijgen. Met zijn woonschuit was hij minder gelukkig, deze bleek vermolmd en verzand te zijn, zoodat hij zijn toevlucht elders moest zoeken. Hij deed zelfs eenige bescheiden bestellingen, omdat de inventaris van de ark onbruik baar was geworden. Tegen Paschen vervoegden zich plotse ling twee rechercheurs van het bureau Admiraal de Ruyterweg te zijnent en na men hem mee naar het parket van den officier van justitie. Hier hoorde hij, dat het de bedoeling was geweest, hem drie maanden kwijt te schelden, doch dat, ten gevolge van een fout in de administratie, de voorwaardelijke invrijheidsstelling op 20 Maart had plaats gehad. Zonder dat hij gelegenheid kreeg orde op zijn zaken te stellen en zijn meubelen op te bergen, werd de zeventigjarige, clie tien dagen van gou den voorjaarszon had genoten, ijlings op gezonden naar de gevangenis te Scheve- ningen, om de resteerende vier maanden celstraf in eenzaamheid uit te zitten. Men heeft thans een verzoek om gratie ingediend. Een stalen trein. Een geheel van staal vervaardigde trein hoeft van Londen naar Birmingham v.v. gereden op den London Midland and Scottish Rail way. Hij vervoerde vertegenwoordigers van de Dominions en andere belangheb bende autoriteiten. De vloeren van de wa gens zijn met cement bedekt en uitstekend geïsoleerd. Het voordeel van dit nieuwe systeem is, dat de wagens een langere le vensduur hebben dan de houten waggons en grooter veiligheid bieden ingeval van spoorwegongelukken. Zij zijn uit Engelsch materiaal en dooi' Engelsclie werkkrach ten vervaardigd. Sn ere uw en regen.. Een plotse linge terugkeer van den winter heeft op de Hoog© Piek in Derbyshire (Eng.) plaats gehad, waar het een uur lang hevig ge sneeuwd heeft. Om Liverpool heeft hel gestortregend en geonweerd, waardcoi niet minder dan 6 personen en eenig vee getroffen zijn. Machines om geld te tel. Ion. Op het postkantoor te Berlijn wordt een proef genomen met een machine om geld te tellen. De machine is verstelbaai ©n voor het tellen van verschillende munt soorten te gebruiken. De getelde munten komen in een zak terecht (wanneer 1003 munststukken geteld zijn, stopt de machi. n© automatisch) of ze worden door de machine in rolletjes van 50 stuks af. geleverd. De rolletjes moeten met de hand gesloten worden. Bij het aftellen in zakken verwerkt de machine 1030 muntstukken in 1V2 minuut, een prestatie dia door 8 menschen in denzelfden lijd niet bereikt wordt. Bij het verpakken in rolletjes worden 500 muntstukken per mi. uiiut verwerkt. Wanneer de proef bevre- digend uitvalt, zullen deze machines ook op andere postkantoren met groot geld. verkeer in gebruik genomen worden. Uitslag verpachting visscherij-per- ceelen Ierseksehe Bank, O. Schelde O. deel. 2e en 3e perc. gecomb. Theo Daane, f 1; 10 M. Minnaard f 127 M. van Harmeien f 15; 43 A. Verschure f 110; 45 Wed. Min naard f 38; 47 M. Minnaard f 40; 48 Jan Nieuwenhuizen f 13; 49 Jac. Cornelisse 125; 50 M. Minnaard f30; 90a Johannes Kosten fl; 91 M. Verschure f4; 92 W. Rlieijnghoudt f 12, allen wonende te Ier- seke; 112 G. Hogerheide, Bruinisse, f 2025; 124 C. van Oost f 1195a Jan van Liere f 70; 271 A. Nolet f 2600; 295 G. Klos f 40; 298 Jan Paauwe f 48, allen te Ierseke; 304 L. Lindenberg, Wemeldinge, f 1500; 329 I. Willemsen f 3100; 330 Jan v. d. Vel de f 2700; 339 P. Verweijs f 4000; 353 Joz. de Koeijer Sr. f 3300; 354 P. Vlaming f 4500; 355 P. Vlaming f 4300, allen te Ier seke. Grevelingen. 6e* perc. f 2300 (vorige pacht) Izaak Jumelet f 1000 (tegenwoor dige pacht); 7 f2750, P. Verwijes f950; 9 f1750, dezelfde 1900; 10 f2000, C. Ho gerheide f625; 11 f 1725, dezelfde f340; 12 f 1000, L. Otte f 280; 14 f4675, M. van Harmeien f 2025; 15 f 5050, C. Klos f 2100; 16 f2000, D. Bom f 1550; 17 f2000, Ph. Wijne f 1450; 18 f1500, dezelfde f850; 19 f 2000, dezelfde f450; 20 f 1000, C. Bom Lz. f625; 21 f800, W. Hoogstrato f 550; 24 f 600, M. van Harmeien f 240; 25 f 650, L. Olfe f 300; 26 f 750, A. Jume let f375; 27 f 1000, dezelfde f200; 29 f 1200, M. de Keuning f 350; 33 f 610, Th. de Waal f510; 70 f260, S. Schot f26; 88 f 775, Th. Kik, Bruinisse, f 500; 99 f 600, I. Haak, id., f 140; 107 f 510, G. Otte, id., f270; 110 f540, W. de Koning, id., f270; 112 f 400, G. de Koning, id., f190; 113 f400, W. Otte, Zierikzee, f200; 114 f520, Th. Kik f210; 138 f 16, Joh. Muller f 11; 148 f22, Schikker f3; 158 f205, Jan de Waal f 1; 160 f 61, W. Voorbeijtel f 1; 163 f210, dezelfde f36; 164 f 830, Jan de Keuning f 260; 185 f 1000, A. Jumelet f 1000, allen te Bruinisse; 186 f 2800, Joh. Prins, Ierseke, f950; 187 f 3625, W, de Koning f 925; 208 P. de Koning f 1; 212, 214 en 215 dezelfde f 1217 S. Jumelet f 1; 225 Joh. Muller f 1; 232 Joh. de Waal f2; 241 I. Haak f 1; 250 Th. Kik f6, allen te Bruinisse. Ooster-Schelde, 0. Deel, Bergsche Bank. 387 Gobi's, van Dordt, Bergen op Zoom f 20; 388 A. Pols, Ierseke, f 660; 409 G. de ■Jong, Tholen, f 40; 410 dezelfde f 60; 459 Joh. Zuijdweg, Ierseke, f 120; 489 Ph. Bom, id., f 1; 497 Jan Cornelisse, id. f 370; 505 G. Klos, id., f3100; 507 W. Baaij Pz„ Tholen, f310; 508 dezelfde f580; 531 M. van Harmeien, Ierseke, f 10; 562 en 576 gecomb. L. Bom-Pikaar, id., f 1. Ford in anekdoten. Een ezel komt een Fordje tegen. De ezel vraagtWie ben je Het Fordje zegt: Ik ben een automobiel. Waarop de ezel antwoordt: Als jij een automobiel bent, dan ben ik een paard. Henry Ford rijdt van Detroit naar Mi chigan. Onderweg komt hij een Ford-autot.je tegen, dat een panne heeft. Ford stapt hulp vaardig uit zijn wagen en verhelpt onmiddel lijk het malheur. De geholpen Ford-bezitter wilFord als belooning twee dollar geven. „Neen dank je" zegt Ford, „dank je, houd het geld maar". „Maar neemt u het toch!" „Neen heusch, ik heb het niet noodig". „Lieve hemel, als u 't niet noodig hebt, waarom rijdt u dan in een Fordje?" Een werkloos monteur en mecanicien, vraagt bij een garagehouder om 'n baantje. „Heb je getuigschriften?" „Neen, maar ik kan met mijn oogen dicld op het gehoor af zeggen, welk merk voorhij- rijdt". Men blinddoekt den man. Er rijdt een auto voorbij. De man zegt: Rolls Royce. Nog een auto: „Cadillac". Nog een: „Renault". Plotseling rent een poes over den weg, van woede blazend vanwege het leege groen- tenblik, dat een paar straatjongens aan haar staart gebonden hebben en dat nu rammelend over de keien huppelt. De man denkt krampachtig na en dan zegt hij1 triomfeerend „Dat is een Fordl" Drukkers- OOSTEBBAAN L Bureaux: Lange Vc Tel.: Redactie no. 1' Postrekeni Bijkantoor t Firma F. P. DHUL NAAR DE Nu de stri.jd om 1 gestreden en het coa bundig gejuich van I nisten is ineengesh hand weer de tijd 1 De antipapisten i| zichtigheid meenen gevoelige slag is toei gen wanen dat nu f glorieuze overwinnil revolutionaire partijf dat een der linies verhinderden is doo lutionairen mogen fa ademhalen omdat z zorgen ontslagen zie de moeite doet rusti over de politieke siti gevoelt dat ernstige het eerst noodige ii Die zal zicli niet vaak bedriegelijken oogen wijd geopend schrikkelijke werkel En wanneer wij d we dat ongeloof en 1 schrikkelijke macht De revolutiebegin; ongeloofsthqorieën, schoten. Het christendom- geworden tot een macht te ge vaar lijf tionaire woordenbo horgen om plaats tc en uitdrukkingen, Christendom ontlee We hebben gekre oialisme, dat met G en dat den Christ werpt, maar dat doe religieus sentiment ■godsdienstige term zijne slachtoffers rr En daarnaast en over staat in ande wisme dat aanvan dorstig optreden he afkeer die echter de plompe kozakke wisseld met de gel nu inplaats van de meer aandacht woi niet minder heilloe schrikwekkende hei Socialisme en B samen een geweldi het eenheidsfront t we) in staat is de w En dat temeer fascisme en welke meer mogen wezen, deze opdringende 1 bieden omdat ze mi geloovige revolutie Wie een oogenbli in ons volksleven Indiën en de Oost. werkt, die zal niet noodzaak dat alle 1 een slaan om de d .wenden. Alle belijders. De Protestanten, meer is dan een ijdt het protestantsch bi is geworden, wel i: Maar ook de Ro bondgenootschap n Zoo heeft Groen men zich in deze roept, het reeds gi 1 „Het groote onders ff en on-Roomsch, lm En elders: „Ik ai dmg tusschen Pro Katholieken een del genheden voor het tijde getoond, toen En in dit gevoi alleen. Bekend is het wc Oosterzee: „Straks kwestie van Roo maar over alle rr schappelijk verschi elkaar de liand rei| staan in den groot openbaard geloof". Ook de bekende aandacht gevestigd fholieken, uwe geva het Protestantisme varen dreigen even licisme. Gij hebt gc vijand. Die vijand «en boezem van co ideeën en uit het tu tocht zijn afschu steekt en welvoldac reld zonder geloof' i| om geen doen, Dr A. Kuype wijze de verwantsc _e? Semeenschapp f en revolutie geschrlderd toen hij betuigde: „Want het is zoo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 6