DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Ce lotgevallen van Jobn Fox. Dit de Prorfieie. VAN MAANDAG 19 APRIL 1926, No. 167. Heidendom. C- B. schrijft in het „Kerkblad voor Drente en Overijssel": Het heidendom dringt ongemerkt in ons land steeds meer en meer door- Het zui vere, naakte heidendom, dat oude heiden- sche afgoderij vereert in nieuwe vormen getooid. Reeds sinds lang geleden telden Theo sofie en Boeddhisme hun aanhangers. Heden treedt vooral de verwante „Orde van de Ster in het Oosten" op den voor grond, die binnenkort de komst van een Wereldleeraar verwacht, een tweeden Christus. Naar de verklaring van Annie Besant, de leidster van de beweging der Theosofie, is hij reeds op aarde in de gestalte van een jongen Indiër, en zal liij zich weldra openbaren- In Ommen heeft deze beweging voor ons land haar centrum- Daar zal naar de laatste berich ten, ook haar groote Universiteit worden gesticht. Een andere beweging is die der z.g. Soefi-orde- Deze heeft reeds haar gods dienstoefeningen in ons land- Een bezoeker van een Soefi-kerkdiensf schreef aan de „N- R. Crt.": - Gelokt door een aankondiging „Soefi- kerkdienst, eeredienst van alle levende godsdiensten", hebben wij Zondagochtend j.l. de Scheepmakershaven 27b alhier be zocht. Een deftig heerenhuis. Langs een bordje „Socfizaal" en over een rococo- trap komt men in een voorportaal, waar men zijn goed hangt- Dan treedt men het kerkzaaltje binnen, een gezellig vertrek, verwarmd en versierd met planten en bloemen- Aan de wand hangen repro ducties naar Chr- godsdienstige kunst werken- Boven den haard staart een Boed dha-beeld- Rechts daarvan het altaar, waarop een rookënd wierook-brander, 7 kaarsen in kandelaren en 7 heilige boe ken- Daarboven brandt een eeuwige lamp Op het voordoek van het. altaartje is een gevleugeld hart getjprduurd, het sym bool der Soefi-orde. De aanwezigen be waren een bijna absoluut stilzwijgen, het zij uit eerbied, hetzij uit verlegenheid- Om elf uur treden do voorgangers(sters) binnen, een heer, een oudere .en jongere dame; gekleed in lange, zwarte gewaden- Ze gaan zitten rechts van het altaar. Na eenige inleidende woorden staat de heer -op en ontsteekt in naam van den Eenigen God de 7 kaarsen een voor een aan het licht van de eeuwige lamp- Elke kaars is het symbool van een wereld godsdienst- Dan treedt de jongste dame op- Zij neemt achtereenvolgens elk der 7 heilige boeken der wereldgodsdienst en leest er een stuk uit voor- Na elke lezing heft zij het boek op naar de lamp en brengt God „hulde, eerbied en dankbaar heid" voor de geschonken voorlichting. Daarna was er een uitnoodiging tot mediteeren- Na eenige oogenblikken stilte, sprak de voorgangster een ernstig gebed uit, waarop de oude dame het woord nam en van een groot papier een brief van den meester Onayat Khan voorlas, die een propagandistisch karakter droeg en waarin de betrekking van de wereldgods diensten tot de Soefileer vergeleken werd met die van een noot tot een octaaf- De dienst eindigde met gebed, zegen bede en collecte én duurde een klein uur." Dit alles kan niet anders dan met diep medelijden vervullen- Maar het toont tege lijk het groote verlangen naar verlossing, dat er leeft in het hart der menschlieid- Een tijdlang moge hot platvloersche mate rialisme de zinnen al boeien en betoove- ren op den duur kan de stof de ziel niet bevredigen en schreeuwt ze boven den klank van het goud en het woest vermaak der zonde weer naar God- Zooals in de tijden van de geboorte van onzen Zaligmaker klinkt luid de roep naar verlossing uit de zoekende men- schenziel. En dan wendt ze zich tot hei- FEUILLETON. i) Tom F1 e tc_h er, de voernnn. De schemering van een April-avond spreidde haren vaten sluier over de aarde, toen een zwaar beladen en over dekte vrachtwagen stilhield aan den voet eener hoogte op den weg naar een dorp in Derbyshire. De wagen was be laden met allerhande soort van kis ten, doozen en pakken, gelijk men meestal ziet op het voertuig van een dorpsvrachtrijder, die wekelijks op markt dag van zijne woonplaats naar do naast- bijgelegen stad rijdt om er eieren, boter enz. van zijne buren heen, en allerlei winkelwaren van daar terug te brengen, benevens goederen voor de winkeliers van bet dorp, als theekistjes, sigarenpijpjes, zeepballen, borstels en dergelijke. Menigmaal liep de jeugd van de ge- huchtep waardoor de kar elke week passeerde achter haar aan en verdiepte rich in gissingen aangaande den kost baren inhoud der geheimzinnige ton getjes en kistjes. Die tonnetjes deden ben watertanden, want zij wisten dat uie gevuld waren met vijgen; die kistjes, waarover zoo uitokkend matten genaaid waren bevatten ongetwijfeld sinaasappe- densche droomerij, die haar de hijgend begeerde verlossing belooft, en haar nooit schenkt. De rust is alleen bij Jezus. Op merkwaardige wijze werd dat on langs bij een begrafenis openbaar. De man, die gestorven was en hegraven werd, was heel zijn leven een zoeker ge weest. Onrustig was zijn hart. Alle re ligieuze stelsels doorzocht hij. In alle Christelijke kerken werd hij gezien. Alles onderzocht hij. Eindelijk kwam hij bij de Theosofie terecht. Maar ook in de kerk zag men hem nog. Aan zijn graf werd door vele sprekers hot woord gevoerd. Ook en vooral van theosofische zijde. Met groote welspre kendheid werd geschilderd het leven en het zoeken van dezen man. In al de toespraken werd er nadruk op gelegd, dat hij nu de rust gevonden had als theo soof, de eeuwige rust. Heel de schare op het kerkhof was onder den indruk van de rust, die de Theosofie biedt aan een zoekende, zwervende ziel. Tenslotte kwam do laatste spreker. Naar voren trad een broeder van den overle dene, een Hervormd predikant. Namens do familie bedankte hij voor de be toonde belangstelling. Die verschillende spreikers beantwoordde hij' met dit korte woord; „E,n aan da hoeren, die spraken van da rust, dia mij'n broer zocht en vond wil ik antwoorden: de rust vond hij in J-ezus." Ietwat verlegen gingen de theosofische heieren weg. Zulk een heerlijk geloofsgetui genis had niemand verwacht. Die rust vond hij in Jezus. Na al zijn omzwerven, was hij eindelijk teruggekeerd naar den God van zijn jeugd en had aan het. hei dendom geen behoefte meer. Heerlijk lezer, als men op uw graf getuigen mag: „D|b rust vond hij' in Je. zus". Z ieke nh ui sbou w te Vlis- s in gen- Men heeft in ons nummer van Zaterdag kunnen lezen, dat de Gemeen teraad van Vlissingen er niet voor terug gedeinsd is, in weerwil van de ernstige waarschuwingen van meerdere Raadsle den en den wethouder van financiën, in weerwil van het ontbreken van uitge werkte berekeningen en teekeningen, in weerwil van de financiëele en econo mische malaise, waarvan vooral Vlissin gen heeft te lijden, een besluit te nemen tot het bouwen van een nieuw gemeente lijk ziekenhuis en daarvoor een crediet van f 500.000 t.e voteeren. Die gemeenteraad durft wat aanl Met nadruk heeft dhr Laern-oes, wethouder van financiën, er nog op gewezen, dat alles hier -draait om de financiëele spil- Het is ook door voorstanders van dien ziekehhuisbouw toegegeven, dat belastiqg- verhooging het gevolg zijn- En idat in Vlissingen, dat de laatste jaren zulke ge voelige aderlatingen heeft moeten onder gaan ten op het gebied van belasting heffing zoo berucht is geweest- De meerderheid, die het besluit er door heeft gejaagd, (10 tegen 8) is klein. Ook dat teekent- En daar komt nog bij, dat, was het er bij de laatste Gemeenteraads verkiezing-en niet zoo vreemd geloopen (men herinnert zich, dat op een vrije (lijst zeer vele stemmen werden uitge bracht, die, doordat die lijst te weinig namen bevatte, aan andere partijen ten goede kwamen), die meerderheid mis schien niet eens bestaan zou- Naar al gemeen beweerd wordt, is de burgerij in meerderheid tegen deze groote uitgaaf vpor ziekenhui-sbouw- Nog eens, men durft er wat aanl Misschien dat -een actie onder de burgerij bij Gedep- Stalen nog resultaat zou hebben! Merkwaardig ook, -dat de meerderheid zelfs tegen uitstel was- Ook dat mocht niet- Er mocht geen kans gegeven worden dat tegenstanders met andere cijfers kwa men- Het is te begrijpen, dat de A. R. en de R- K. fractie in dezie omstandig heden maar verder liever zwegen. De verantwoordelijkheid is van hèn af! Tenslotte moet nog belicht worden de unfaire houding van het soc- dem. lid Rerger- E n bij de stemming over aan houding, èn bij de stemming over het voorstel zelf verwijderde hij zich- Hij was len, noten, amandelen of rozijnen; en die lange doozen, zoo achteloos vervaar digd, waar hoepels om gespijkerd en die zoo volgepakt waren, dat zij- dreigden te barsten! Verrieden die lange, puntige bla deren, die als vlaggetjes tusschen de dek sels en de kistjes uitstaken, niet het heer lijke laurier-drop Die oude kar wekte eiken Zaterdag avond den snoeplust op der jeugd van een half dozijn dorpjes, als zij langzaam huiswaarts keerde en geregeld, en niet voor korten tijd, stilhield voor de her bergen, waar de voerman, gelijk hij zeide, het stof van den weg door de keel spoelde. Het was een leelijke, oude, smerige wagen, beklad en bespat tot op de ge teerde huif, waar de eene laag modder op de andere gedroogd was want de wegen waren in die dagen allerel lendigst en Torn Fletcher maakte zijn voertuig nooit schoon, alhoewel hij er al den tijd, een gelieele wee-k, toe liad; hij hield het in dit opzicht met Daniël, den knecht van Swift, die ze-ide, „dat het toch wc-er spoedig vuil zou zijn." Zelfs het bord waarop, inge volge de wet, zijn naam geschilderd was, was zóó bespat, dat niemand le zen kon, wat er op stond: en het olie tonnetje, dat het smeersel voor de wie len bevatte en aan een der gezegde wie len heen en weer bengelde, was zoo beslijkt, dat er een ernstige twist zou kunnen ontstaan, indien de vraag ge-' tegenstander, maar mocht blijkbaar van zijn partij niet tegen stemmen- En dan scheldt 1de S.D.A.P. soms op A.R. „ar beidersafgevaardigden", die volgens haar aan den leiband der partijleiders loopen! Electrificatie- Ged. Staten van Zeeland hebben een brief gericht aan de besturen der gemeenten beboerende tot 'de Noordgroep voor electrificatie, be treffende garantie. De hoofdelementen zijn Een jaargarantie, overeenkomende met ongeveer f25 per aansluitbaar perceel in kommen der gemeenten;, welke perceelen als aansluitbaar zullen worden beschouwd w-ordt in onderling overleg vastgesteld; het definitieve bedrag der garantie wordt door Ge-dep. vastgesteld; de garantie wordt voor 10 jaren gegeven van den dag der stroomlevering af; voor straatverlichting zal moeten worden gegarandeerd naar de maatstaf van f0.40 per inwoner per jaar. Het zal allereerst, noodig zijn, te be palen, hoeveel aansluithare perceelen in de kommen aanwezig zijn. Zoo zullen e le ctri fi cati-e -gelied enringen, ontstaan, welke het -electriciteitshedrijf zal verhin den ter voorziening van in de ringen aan te leggen distributie-netten; buiten die ringen kunnen uit den aard der zaak perceelen igelegen zijn, alleenstaande boer derijen, b-v. waarvoor eveneens aanslui ting gewenscht wordt- Over deze aan gelegenheden en wat daarmede samen hangt. zullen Gedeputeerden gaarne met de gemeente-besturen onderhandelen- Verzocht wordt, -deze aangelegenheid in een vergadering van den raad ter tafel te brengen en een beslissing van den raad te bevorderen, waarbij in beginsel tot electrificatie van de gemeente besloten wordt- De prijs per kilowattuur voor licht zal 45 cent bedragen, voor kracht en verwarmingsdoeleinden zal hel varieeien van 25 tot 16 cent- De directeur van de P. Z. E. M. is bereid, met de gemeentebesturen over deze aangelegenheid te confereeren- Bovenstaand bericht ontleenen wij aan de N- R. Crt. Het is zéker niet in den haak, dat een diergelijk schrijven van Ged- S laten aan de colleges van B. en W. op wat wijze dan ook aan de pers wordt verstrekt- Reeds enkele dagen was ook ons he kend de inhoud van een schrijven van Ged. Staten aan Burgem. en Weth. van gemeenten op Zuid-Beveland, in hoofdzaak op hetzelfde als boven staande neerkomende, maar wij achtten ons niet gerechtigd dit te publiceeren, zoolang de voorstellen niet in de gemeen teraden aan de orde komen- Wanneer de groote pers aan een der gelijke vliegenafvangerij gaat doen, ge lieve zij te bedenken, dat ook de provin ciale pers daartoe, en misschien wel eer der, in de gelegenheid is- Wij achten ech ter een dergelijken vorm van journalis tiek niet de meest gewenschte- Da mme n. Door de Goesche Dam club is uitgeschreven een wedstrijd om het damkampioenschap van Goes en om streken (dus voor plaatselijk kampioen). Hiervoor zijn ingeschreven de heeren: J. v. Galmthout, A. Corsianje, I. v. Houtc en K. L. Kramer (beiden van Kloelinge), B. Magielse, J. J. Snoodijk en Jac. v. Zwee- den. De wedstrijd zal aanvangen op Vrij dag 23 April. Op Maandag 19 April zal worden ge speeld de eindronde van den wedstrijd om het kampioenschap voor Zeeland (dus voor gewestelijk kampioen). Deze laatste ronde wordt hier ter stede gespeeld, n.l. in 't clublokaal der Goesche Damclub, melk- salon Flora. De zomerdienstregeling der spoorwegen. In verband met het bericht, verloden week opgenomen, dat de boemeltrein, die thans te 4.11 des middags van Roosendaal naar Vlissingen vertrekt zal veranderen met 15 Mei in een sneltrein die te 5.23 te Vlissingen aankomt, is de vraag gesteld of ook trein 1063, die thans om 5.33 van Roosendaal vertrekt en te 6.57 te Vlissingen aankomt, sneltrein zal blij ven. Dit zal niet zoo zijn; de trein zal in het vervolg om 5.34 als boemeltrein van Roosendaal vertrekken en te 7.32 te Vlis singen aankomen. Onderscheidingen. Ter gele genheid van den verjaardag van Z. K. H. opperd werd, of het waarlijk een olie tonnetje was? Dat zijn inhoud moest die nen om de assen van den wagen te smeren, kon men zien aan do groote, sterke kalko-enenpen, wier gevederd einde er uitstak en het deksel belette zich te sluiten. Do wagen werd getrokken door een sterk, vaalbruinpRrd, welks ruige poolen evenzeer beladen waren met den modder van den weg, terwijl ook geen geringe hoeveelheid van hetzelfde artikel aan zijn buik en lange manen kleefde, welke laatste van oen lichtgele kleur waren, alsof de zon ze had ge bleekt. Het paard, welks kop daarenboven voor het grootste gedeelte kaal was, en dat één wit o-og had, was het slim ste dier dat men zien kon. Het scheen zijn werk even goed te verstaan als zijn meesier; en toen het bij bovenge- melden heuvel kwam, bleef het be daard stilstaan, zonder dat deze be hoefde te roepen: „ho"! Het had reeds gedert jie laatste zeven jaren eiken Za terdagavond op dezelfde plaats en onge veer hetzelfde uur stilgehouden, en in derdaad, over den g-ebeelen weg van tien mijlen, Langs weiken het gewoon was zijn vracht te trekken, waren er 'bepaalde plaatsen waar het stilhield, óf niet zoo stevig voortstapte, óf bleef rusten, en welke het dier op hot geringste teeken van zijn meester herkende. Prins Hendrik zijn heden meerdere onder scheidingen toegekend aan hen die zich ten opzichte van het Roode Kruiswerk ver dienstelijk maken. In Zeeland werden de volgende onder scheidingen verleend: Het Kruis van verdienste van het Ne- derlandsche Roode Kruis aan de heeren: mr G. F. baron thoe Scliwartzenherg en Holienlansberg, voorzitter van het afdee- lingsbestuur te Middelburg; mr G. J. Sprenger te Middelburg; dr J. A. Jens, vroeger te Vlissingen, thans te Amster dam, en C. A. van Woelderen, commissa ris in Zeeland van het Nederlandsche Roode Kruis te Vlissingen. De medaille van verdienste in zilver aan de heeren R. Kokelaar, C. Jansen, beiden ploegcommandaut te Vlissingen; J. Dinge- manse, ploegcommandant te Middelburg en Ed. L. van Hecke, lid der transport- colonne te Terneuzen en plaatsvervangend leider der cursussen. De_ medaille van verdienste in brons aan de heeren J. G. Ludikuse, lid der trans por tcolonne te Middelburg en W. Polder man, lid der transportcolonne te Terneu zen. Deze onderscheidingen zullen in op dracht van liet hoofdbestuur aan de be trokkenen worden uitgereikt door den Kringcommissaris voor Zeeland, den hoer H. Dronkers te Middelburg. Duitsche graven. Op de gra ven van tijdens den oorlog in onze pro vincie begraven Duitschers zijn in don laatsten tijd grafsteenen aangebracht. De vroegere Duitsche consul te Vlissingen, de heer dr Reuter, nam daartoe het initiatief en de consul le Middelburg, de heer H. Dronkers, zette dit werk voort en bracht het tot een goed einde. De kosten voor deze hulde aan de nagedachtenis dezer slacht offers van den oorlog zijn niet door het Duitsche rijk, doch op initiatief van ge noemde heeren uit particuliere giften be streden. In totaal is nu op 28 graven zulk een steen gelegd; van deze graven zijn er 7 te Vlissingen, 7 te AVestkapelle, 2 te Veere, 2 te Oostkapelle, 2 te Zoutelande, 2 te Kerkwerve, 2 te Hulst, 1 te Domburg, 1 te Breskens, i to Cadzand en 1 te Aar denburg. Van die te Westkapolle zijn er 3 die lijken bevatten van onbekende gesneu velden, doch de andere 25 zijn alle van met name bekenden; foto's zijn van de graven genomen en aan de nabestaanden in Duitschland toegezonden. Op de steenen staat, ongeacht den dienstrang van de ge sneuvelden, dezelfde inscriptie, nl.: „Den Holdentot für sein Deulschen Valerland slarb im JahreEr volgt dan het jaartal (loopende van 1915—1918) en de naam van den begravone en zijn dienst- graad. Boven de inscriptie staat bij allen het ijzeren kruis. Domburg. De afd. Domburg van don Volkshond heeft haar bibliotheek, die vroeger ondergebracht was hij parliculie- ren, overgebracht in een eigen gebouwtje. Zaterdagavond werd dit nieuw gebouwde huisje voor het eerst in gebruik genomen, en de afdeeling Domburg mag er trotsch op zijn haar grooten boekenschat van 3000 boeken hier keurig in kasten te zien ge rangschikt. Met waardeering moeten wor den genoemd mevr. Vaandrager en mej. v. d. Arend te Domburg en mevr. Schuur man te Middelburg, die tot hot totstand komen van dit gebouwtje hebben mede gewerkt. Hoedekenskerke. In de raadsvergadering van Vrijdagnanrddag deelde de voorzitter mede, de goedkeuring der gemeentereke ning 1925 door Ged. Staten en dat bij 'kasopname bijl dein gemeenteontvanger diens boeken en kan in orde zij'n bevon!. den. Verder dat bij; openbare inschrijving van het perceel grond (de voormalige Rondput) deze in erfpacht is gegeven aan den eenigen inschiijlver O. Clliamuleau voor f 60 gedurende 99 jaar. Kamt daarna in behandeling een verzoek van de ver- ceniging „Mob lisatiekrais' Zuid-Beveland" om ©enige bijldrage uit de gemeentekas voor de op 30 April a.s. te Goes te hou den plechtige uitreiking van mohilisatie- kiuizen. Dia voorz. zegt, dat B:. en W- in meerderheid voorstellen f 10 te geven, en verdedigt dit voorstel nader. Het vind! bestrijding bij weth. Lous en dhr Do Rog!, terwijl dhr Walraven er op wijst dat in de gemeente ook reeds votor dit doel is rondgegaan bij: particulieren; hij Het paard had zulke vaste gewoonten aangenomen, dat wanneer het ergens an ders of wat langer bleef staan, Torn Fletcher vroeg: „Hoe is het, Smiler, wat scheelt er aan?" en zeer nauwkeurig on derzocht of alles wel in orde was aap bet tuig, of Smiler soms een splinter in den poot had gekregen, en wanneer, wat echter zelden het geval was, hij de oorzaak niet ontdekte die Smiler zóó van zijn gewoonten deed afwijken, zeide hij „Hoe is het, wat -scheelt je? Begin je lui te worden', of wordt je oud als jou j l>aas? Neen, neen, vrindje, dat gaat niet! Hu, hu!" en handig liet hij het getrouwe beest de zweep gevoelen. Tom Fletcher was volmaakt van den zelfden geest als zijn paard, of liever, hij had zulk een karakter, dat zijn paard hem geen oortje waard zou geweest zijn, zoo het niet wat zonderling geweest ware - en geen eigen wil gehad hadde- Tom i was een krachtig gebouwd man van bijna zestig jaren, van welken tijd hij gedu rende veertig jaren, ééns per week, langs denzelfden weg naar Nottingham, vice versa, gereisd had- Zijn gelaat stak zeer vooruit en behalve wanneer hij met iemand sprak, ging. hij naast zijn kar, met de oogen naar den grond geslagen, alsof hij diep In gedachten was; maar het was i moeilijk te raden waar zijn gedachten mede bezig waren- Als hij zijn hoofd ophief om mei iemand te spreken, om Smiler iets te bevelen, vindt liet nu niet meer noodig uil de ge. meentekas daarvoor geld te geven. Die be- strijders wijzen er op, dat dit eigenlijk een zaak der regeering is; bovendien is m'cn er veel te laat mee, 't lijkt wel of men nu met de kruizen, die aange maakt zijn, verlegen zit en die nu op die manier van de hand wil doen. In stem!, ming gebracht, wordt het voorstel Van B. en W. verworpen met 4 tegen 3 stemmen Tegen Lous, Boone, Walraven en de Regl. déze gemeente geeft dus niets. Aan mej. -do Wed. G. van Diokkum— Nakken wordt op haar verzaak tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend als on- derwijzeres aan de openb. school alhier Wegens hoogen ouderdom vraagt de heer J. van Belzen tegen 1 Juli eervol ontslag als secretaris-ontvanger van hel Burg. Armbestuur, welke functie hij se dert 1892 bekleedde. Die voorz. stelt vooi het ©ervol ontslag te verleenen oip de meest eervolle wijze, onder dankbetuiging voor de vele en langdurige diensten als zoodanig bewezen en spreekt den wenscb uit, dat het Van Belzen gegeven moge zijn nog enkele jaren van zijn rust te mogen genieten. G-oedgevoindoii. Dl© voorzitter stelt voor namens B. en W. voor de jaarwedde van den nieuw te benoemen titularis te houden oip f250 en do borgtocht te doen zijln zakelijk en te bepalen op f2030, en op deze gronden het hij het reglement op het Armbestuur voorgeschreven overleg daarmee te ope nen. Elaarna kunnen sollicitanten opgeroe pen worden. Ook dit wordt goedgevo-nt dein. Bij de rondvraag vraagt dhr Roone ol in de vacature van onderwijzeres aan da openbare schoiOl, door het zooi juist ver. leende eervol ontslag ontstaan, nog zal worden voorzien. Die voorz. antwoordt dat deze zaak biji B- en W. in onderzoek is. Zoodra. mogelijk zullen den raad dien. aangaand© voorstellen bereiken. Verder vraagt dhr Boone inlichtingen over het in de haven liggen van een schip, waarop gerechtelijk beslag is ge. legd, daar dit hinderlijk is voor het vrije havenverkeer. D|e voorz. zegt, dat hij hoopt deze zaak spoedig in 't reine zal kómen, voorioo-pig is er door minder drukke scheepvaart minder bezwaar hij Weth. Lous zegt, dat dit eenigen tijd geleden wel het geval was, doch dit kwam door een samenloop van omstandigheden, die zich wel niet meer zullen herhalen. Eindelijk vraagt dhr Boone, waarom- de gemeentelijke aschbak niet meer wordt leeggehaald. Die voorz. zegt, omdat B. en W. geen plaats hebben om den rommel lehrengen.Erwordtin groqte mate aller, lei ingebracht wat er niet in hoort. B. en W. zijn nu in onderhandeling met het Polderbestuur en hopen op oen goe den uitslag daarvan. E© heer Steenbakker vraagt nog enkele inlichtingen omtrent de uitgifte van liet perceel grond in erfpacht, onder de me- dedeelingein opgenomen. Dp voorz. en weth. Lous zeggen, dat tdles voldoende aan het plakbord is gepubliceerd, dat er niet meer gegadigden zijn opgekomen is hun zaak .Er is in deze precies gehandeld door B. en W. zooals. de Raad dat heeft opgedragen. Dlaarna sluiting. Qvezand. De raad vergaderde Vrijdag. Aan het Comité Mobilisatiekruis wordt op haar verzoek een subsidie verleend groot f 15. Het percentage voor de plaatselijke inkomstenbelasting dienst 1916/'27 wordt vastgesteld op 1,2. In verband met eenige herstellingen aan de straat wordt de be grooting van 1926 gewijzigd. Besloten wordt tot 't geldig verklaren der strafver ordeningen naar aanleiding van art. 178 Gemeentewet. De rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1925 wordt vast gesteld in ontvang op f 11.387,98% en in uitgaaf op f 8713,02, alzoo met een goed slot van f 2674,96 Yi Rilland-Bath. Zaterdagvoormiddag had de boerenknecht M. K. op de hofstede van den heer W. C. v. d. W. alhier het onge luk, onder een 2-jarigcn hengst te gera ken. Hij werd zoodanig getrapt, dat hij inwendig gekneusd werd opgenomen, en dr Moree overbrenging naar het zieken huis te Bergen op Zoom noodig oordeelde, waarheen hij werd vervoerd. Krufningen. Vrijdagavond vergaderde de Raad. Afwezig dhr v. d. Straaten. Na. le. of om hem aan te drijven, zag men een lichtrood gekleurd gelaat, waarop ge zond verstand en schalkachtigheid te le zen stonden. Zijn groote grijze oogen zagen rustig en schrander van onder den breeden rand van zijn hoed, waar meestal een eindje touw om gebonden was, ten einde niet verlegen te zijn, wanneer hij soms den slag van zijn zweep verloor- Hij droeg sterke, wijde, halfhooge laar zen en oude lederen slobkousen, die tot over de knieën reikten. Over zijn buis droeg hij eeni blauwe voermanskiel, die, als hij op weg was, meestal onge bonden was, zoodat hij de handen steken kon in de wijde zakken van het buis, ter wijl de zweep achter zijn arm uitstak- Zelden trok hij de handen uit zijn zak ken, als alleen om met zijn zweep te klappen, of om in de herberg het bier glas aan den mond te brengen, om een brief af to geven of te ontvangen (want hij was langs den geheel-en weg tevens postbode), of om een pak van den wagen te krijgen- i T-om Fletcher had allerhande bezig heden- Hij ontving allerhande brieven en pakketten en de afgel-ezene couranten van de boeren dier onderscheidene dorpen, die hij op zijn weg doortrok, om ze op de meest verschillende plaatsen te Notting ham te bezorgen: brieven van pachters en hunne vrouwen; brieven van jongens en meisjes aan hunne verloofden. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 5