Kerknieuws. Onderwijs. Ge«Hci Mienws. aansluiting bij de Z.-Vlaamsclie Water leiding. niettegenstaande de lieeren Car- rè're van het Rijksbureau voor drinkwater voorziening en mr Dieleman, voorz- der Z. VI. waterleiding-maatschappij met klem aansluiting verdedigd hadden. Benoeming leden hoofd- stembureau- Bij Kon. besluit zijn voor het tijdvak van 16 April 1926 tot 15 April 1930 benoemd buiten den voorzitter bij het hoofdstembureau ter verkiezing van de leden der Tweede Kamer in den kieskring XII (Zeeland) tot leden mr A- A. de Veer, Eerste-Kamerlid en wethou der van Middelburg, J. Onderdijk, wethou der van Middelburg, J. Larsen, koopman inr H. Doorenbos, secretaris der Kamer van Koophandel, allen te Middelburg; tol plaatsvervangende leden C. van der Weel administrateur van een coöperatie, S- Brandsma, inspecteur L. 0. en J. C. Lam- bermont, koopman, allen te Middelburg. Gevaarlijke bocht verlegd. In dten grooton verkeersweg Zeeland Noord-Bra bant lag tot voor kort in de gemeente Rilland-Bath bij den Separatie- dijk, aan den voet van een afrit een schca'pe bocht met een hoek van nog minder dan 90 gr., zoodat daar meermalen ongelukken gebeurden. Het bestuur van den Reigersbergschen Polder heeft deze bocht thans laten ver beteren door haar aan den binnenkant flauwer to maken, waarvoor de duiker, welke daar onder den weg loopt, een tien meter moest worden verlengd. In de kosten van deze verbetering heb ben de A. N. W. B. en de K- N. A. Cl elk een bijdrage van f350 verleend. Van bet te Dordrecht liggende schip „Gerardus" werd dezer dagen ten nadeele van den schipper een kist gereedschap benevens andere voorwerpen ontvreemd. Te Hansweert gekomen zijnde werd aan gifte gedaan. Hiervan werd verdacht, de aan boord van dat schip zijnde schippers knecht, die inmiddels ontslagen was en bij ?n andere schipper in dienst was genomen en zich naar Zijlpe bad begeven. In ver band daarmede beeft de politie zich der waarts begeven, alwaar zij de ontvreemde voorwerpen in het bezit van den schip persknecht vonden. De schippersknecht, zekeire F. K-, is ter beschikking van de justitie gesteld. Zeenwsch-Vlaamsche Tram, Weg-Mij. Aan aandeelhouders van de Z-Vlaamsche Tramweg-Mij. zal worden voorgesteld over 1925 4,5 pet. dividend uit te keeren. Bond van Hopfden van Ge- meentedi ensten in Zeeland. (Slot.) Na de lezing van den heer Vermeu len uit Middelburg, waarvan wij' gisteren reeds verslag gaven, volgde nog een in teressante, onderhoudende bespreking. Dhr Rothuizen te Goes meende, dat er nu naar compost, die in don oorlogstijd grif verbocht werd voor f 4.per kub. M., Weinig vraag is. Die b eerstoffen kan men in Goes wel kwij't. Maar van de compost wil men nu weinig meer weten, waar de Wilbelminap older het voorbeeld van kunstmestgebruik gaf en geeft. Dhr Ver meulen weersprak dit voor Middelburg. Maar een directeur van een Reinigings dienst moet koopman zijn. Hij moet het gebruik van compost pop'ulariseeren en desnoods gelijk Spr. gedaan heeft om! te beginnen dezen en genen een voer compost cadeau doen. Dan zal van- Zelf de hooge waarde er van in de prac- Itijk blijken. Zoo is het in Middelburg (ook gegaan. Het vorige jaar is voor een (beduidend bedrag aan compost verkocht. Men moet niet in de eerste plaats de vralag stellen: wat moet een voer compost, Zuiver berekend, opbrengen, maar: hoo komt de gemeente op de voiordeeligSte Iwijze van naar vuil af? Daarna hield -de heer F. G- 0. R oi t h u i- zein te Goes een causerie ovefe de uit breidingsplannen te Goes. Spr. toonde eerst aan, hoe noodzakelijk het $s ,dat niet alleen de groote, maar -ook de middelsoortige en kleine steden, ja Zelfs flinke dorpen een georganiseerd, goed uitgewerkt uitbreidingsplan hebben. Dan pas komt er systeem in den stads- of dorpsaanleg en -uitbouw. Die resultaten van den stedenbouw in de 19e eeuw zijn Zóó treurig, dat ingrijpen van Overheids wege wel noodig was en is. Spr. behan delde nu de uitbreiding van Goes. Da in Febr. 1917 goedgekeurde Bouw plannen I en II zijn nu nagenoeg volge bouwd. Zij hebben 'de gemeente plm. 4 ton gekost aan aankoop, egaliseeren straataanlc-g, rioleering, enz. en hebben .ongeveer f30.000 minder dan dit bedrag opgebracht, wat kwam doordat veel werk moest geschieden in de dure jaren 1920 ten 1921. Nu is vastgesteld het geheele uit breidingsplan, waarvan reeds een ge deelte, aansluitend aan Bouwplan I en Oostsingel voor onteigening is aangewe zen. Dit gedeelte (Bouwplan III), groot 9 H.A., zal wel voldoende zijn voor 12 a 15 jaar, daar 35 woningen per jaar zeker een betrouwbare raming mag ge noemd worden. De kosten van aankoop en aanleg van bet nieuwe plan zijn geraamd o-p f255.000, waarvoor dan 7.0000 M2. bouwgrond ver kregen wordt, die zal verkocht worden k f4, f5, f6 en f 7 per M2. De geraamde opbrengst is f372.000. Het verschil in bedrag van ruim een ton is wel nopdig voor renteverlies over zoovele jaren. De voorzitter, dhr Oudehand uit Vlis- aingen, feliciteerde na deze causerie het g-emeentebestuur van Goes met deze uit breidingsplannen, die in tijdschriften ten voorbeeld zijn gesteld aan andere ge meenten. De Burgemeester van Goes dankte voor de Vitnoodiging, deze vergadering bij te wonen, en legde er nadruk op, dat de Directeur van Gemeentewerken door het Gemeentebestuur ten zeerste wordt ge apprecieerd. Hij heeft aan deze plan nen veel werk gehad. Middelburg. Do politie alh'er heeft ver leden week een zeer jeugdig persoon we gens dronkenschap in arrest gesteld. Dit gaf aanleiding tot een onderzoek, waar bij bleek ,dat een 3-tal vergunninghou ders jongens beneden de zestien jaar in hun inrichting toelieten en aan die jon gens tapten ook. Zij maakten zich dus schuldig aan twee overtredingen en is thans deswege procesverbaal tegen hen opgemaakt. Gisteravond hield de afd. Middel burg van Burger Pro Rege een druk be zochte bijeenkomst in do groote zaal van het Schuttershof, r ander voorzitterschap van den heer 0. W. van der Kuip, die o.a. dank bracht aan de Z. L. M- voor het afstaan van haar toestel om films af te draaien. Hierna hield de algemeeno voorzitter van Pro Rege, de heer ds T. J. Hagen uit Bielft, een rede, waarin hij! er op wees, dat de belangstelling in leger en vloot zich gewoonlijk niet langer doet gelden als dat men een bloedverwant onder de wapens heeft. Het is het do-el van Pro Rege die belangstelling nie-er blijvend en grooter te doen worden, maar daarnaast wil de vereeniging' ook krachti- gen steun geven aan de onder de wapens komende jongens en waken, dat zij1 niet afdwalen. Nadat in da pauze gezamenlijk het Wil helmus en enkele andere liederen waren gezongen, werd begonnen met de vertoo ning van de Leger- en Vlootfilm, die echter door de kleine projectie niet goed gelukte, althans van onze plaats was niets te lezen en de foto's waren slechts 'vaag te onderscheiden. Voor het bestuur en ook voor de opgekomenen zeker een groote tegenvaller. In de gisteravond in het school gebouw gehouden vergadering van de Vereen, „de Ambachtsschool" werd door den secr.-penning., dhr S. Gal jouw Pz., het jaarverslag uitgebracht, waarin aller eerst woorden van waardeering worden gewijd voor hetgeen in het belang der school is gedaan door den heer P. J. II. van Roo, die om gezondheidsredenen bedankte als bestuurslid en door wijlen den heer H. J. van Kreke, den op 26 Juli 1925 overleden concierge der school, die sedert 1 Dec. 1908 die functie be kleedde. Die vereeniging telde in 1925 2 eere leden, één begunstigster, 36 leden en 49 'belangstellenden. D|: contributies brachten f312 op en van verschillende particuliere instellingen werd te zamen f155 ont vangen. Van de teekenacademio werd een bedrag ontvangen ter beschikking van het bestuur, teneinde daarvan eenige uitgaven te bekostigen, welke het bestuur nuttig acht en niet in de rekening kunnen wor den opgenomen. Na enkele mededeelingen over mutaties in het personeel, deelt het verslag mede, 'dat over bet algemeen 'kan worden ver klaard, dat gedrag en vlijt der leerlingen voldoende waren, 24 leerlingen verlieten tusschentijds de school. Die nieuwe cursus is aangevangen met 240 leerlingen en wel 86 in de le, 64 in de 2de 67 in da 3de klasse en 23 van den machinisten cursus. Van deze leerlingen zijn 128 niet in de gemeente woonachtig, terwijl 13 vrij stelling van schoolgeld genieten. Het jaarverslag werd goedgekeurd, even als da rekening, welke in ontvang; en uitgaaf aanwijst f96836.51. Aan subsidie van het Rijk werd ont vangen f51000 en is nog te ontvangen f5957.06, van de gemeente werd ont vangen f 27342.40, aan schoolgelden f4954.55. Aan jaarwedden werd uitge keerd f 57924.55. Tot bestuurslid werd herkozen de heer mr. J. W. Zijlstra en gekozen in de vaca ture-van Roo, de heer H- van Dliffelen. Goes. Voor de Raadsvergadering van hedenavond zijn ingekomen de vol gende stukken; Goedkeuring van do gemeente-begroot ting voor 1926, idem van den Keurings dienst van Waren. Goedkeuring van di verse raadsbesluiten. Bericht van den heer O. W. Dioggö dat hij) zijn benoeming tot lid der Schoolcommissie aanneemt. Pro cessen-verbaal van de opneming van kas en boeken van den ontvanger dezer de- meent». Verslag van de „de Ruijterschool" te Vlissingen over het jaar 1925. Agenda! der Vergadering van Aandeelhouders der N.V. Waterleiding-Mij1. „Zuid-Bevcland" op 29 April 1926. Goes. De bazar ten bate van de Goesclie Wijkverpleging is gisterenavond gesloten. In een geestige toespraak bracht de voor zitter ds P. J. Steinz, dank aan allen die in eenig opzicht tot het welslagen van deze dagen hebben medegewerkt, en zonder daarbij iemand te kort te doen, speciaal aan de dames van het Bazar-Comité, de diverse leveranciers (bakkers), de drie muziekclubs, die de ooren der bezoekers streelden, de pers die voor publiciteit zorg de, en degenen die belangeloos tijd en ma teriaal beschikbaar stelden. Het aantal boonen in de stopflesch be droeg 8722, welk getal door niemand ge raden was. Het dichtstbij kwam dhr J. Hollestelle, die daardoor eigenaar werd van het fraaie schip. Het bleek dat de naam van de verpleeg sterpop, Machteld, door niemand gevon den was. Onder de „raders" zal nu de pop verloot worden. De Volendammer had niet minder dan 11 M. 79 cM. touw in z'n zak. Na loting onder de dichtstbijkomenden werd dhr Van Melle de gelukkige winnaar van den prijs (rollade). De gewone pop viel ten deel aan mej. P. de Laat. Nadat hij ten slotte de Goeschc Wijkver pleging in ieders voortdurende belangstel ling had aanbevolen, verklaarde de voor zitter de bazar voor geëindigd. De Vereeniging voor Chr. School- ond.. Westwal 34a alhier, hield Woens dagavond in <$en der smaakvol aange richte lokalen der Chr- Bewaarschool haar ouderavond, dit jaar bij wijze van uitzon dering verbonden met de Jaarlijksche Al- gemeene vergadering. De leiding berustte hij den vice-voorz. Ds R. J. v. d. Veen die een pakkend, inleidend woord sprak naar aanleiding van Ps. 127. Hierop volg den jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, die beiden getuigden van rijke zegeningen- In de nieuwe voor 3 jaar pas in gebruik genomen school, zijp sommige lokalen reeds overvol. In de plaats van den heer de Kruijtcr, die bedankte, werd de heer Sliggers ge kozen in de Comm. voor het nazien der boeken. Bij monde van den heer C. Du- vekot Lzn werd jiamens voorn- comm. verslag uitgebracht over het boekjaar 1925. De aftredende bestuursleden de bee- ren Broekstra en Steketee werden her kozen- In de pauze werd een kop thee geschonken en bestond nog gelegenheid evenals een half uur voor den aanvang der vergadering, tot. het bezichtigen van het schriftelijk werk, teekeningen en hand werken der leerlingen, waarvan een dank baar gebruik werd gemaakt. Na de pauze kreeg het hoofd der school, de heer Nederhand liet woord, "die op een smakelijke, humoristische en toch ook weer ernstige wijze een schoolverslag leverde. Hierop sprak in een degelijk, flink in elkaar gezet betoog de onderwijzer Oranje, over „Gehoorzaamheid". Een quartet zorgde, dat nu en dan pp ver dienstelijke wijze eenige zangstukken wer den ten gehoore gebracht, met begelei- leiding van een orgel, welwillend door de firma Dekker daartoe afgestaan- Deze uitvoering viel zeer in den smaak- Het was een aangename avond, waarop een prettige toon heerschte- Vlissingen. Hot voorstel van R. en W. betreffende het bouwen van een nieuw ziekenhuis, vindt iri verschillende inge zonden stukken in 'de „Vlissingsche Crt." krachtige bestrijding. Do inzenders komen unaniem tot de conclusie, dat de plannen boven de financiee'.e kracht der gemeente 'gaan, terwijl de kosten voor de gemeente ook hooger worden geraamd dan door B. en W. is geschied. In de zitting van dein gemeenteraad zal Vrijdag een voorstel worden gedaan, om het voorstel van B. en en ,W. aan te houden, teneinde den le den alsnog gelegenheid te geven de plan nen nader onder de oogen te zien en de kosten te berekenen. Een der inzenders in de Vliss. Crt. komt tot een jaarlijksche meerdere uitgave van ruim f64000, dat is bijlna het dubbele van hetgeen in het voorstel van B. en W. wordt genoemd. Gisteren werden in de Willem III kazerne alhier door den Turnkring Wal cheren van het K. N. G. V-, gymnastiek- wed strijden voor dames gehouden, waarbij de heer K. de Vries en K. Smidt als jury leden optraden. Het resultaat was als volgt: le graad; diploma eerste prijs mej. A. van Roo, van Achilles, Middelburg; diplo ma 2e prijs de dames N. Gabrielse en B. Hendriks», van Achilles, Middelburg; B. Joosse, M. Joosse en M. Winkster, van •Meiioburgum, Middelburg, crt S- Lauwe reins van Sparta, Vlissingen; diploma 3e graad, mej. A. de Back van Sparta, Vlis singen. Dia medaille voor het hoogst aan tal punten werd behaald door mej. A. van RoO'. 2e graad: diploma eerste prijs mej. J. Brevet van Achilles; diploma tweede prijs se aames S. van den Berg, F. Diu'unk, 0. Dianielse, L. Minderhout!, N. Roth, M. Roth, allen van Achilles; L. Geijteen en 01. Hamelink van V.T.V-, Vlissingen; diploma 3e graad de dames L. Bosschaert en A- Maartense, van Achilles; J. Goed hart, A. Burgliman, M> v. d. Bongerd, L. v. d. Geest, B. Hendrikse en M- Roelse, van V.T.V. De medaille voor het hoogst aantal punten werd behaald dooi' mej. Brevet. Die voorzitter, de heer R. van Roe», prees na afloop van den wedstrijd de flinke deelname, bracht dank aan de jury voor het verrichte werk, en aan V.T.V. voor bet afstaan van haar oefenings avond, en deelde mede, dat de vereeni- ginjgsprijis wordt toegekend na afloop der wedstrijden voor heeren op 23 April. 's-H. Arendskerke. Een der arbeiders werkzaam bijl de locaal spoor onder deze gemeente had het ongeluk zich zoodanig met een z.g. distel aan de hand te ver wonden, dat Dr van 'Iwaarden alhier, eerste heelkundige hulp moest verleenen, waarna de patiënt per auto naar Middel burg moest worden vervoerd. N. en St. Joosland. Die commissie die zich hier destijds gevormd heeft met het doel pogingen aan te wenden tot verkrij ging van centrale verwarming in de Ned. Herv. Kerk, heeft deze pogingen moeten staken. Hoewel een flink bedrag aan vrij willige giften door de meest gegoede leden dier kerk was toegezegd, waren de nog ontbrekende gelden van zulk een grooten omvang, dat men voorloopig geen kans zag deze zaak tot een goed einde te brengen. Geref. Kerken. Beroepen te Waardhuizen en te St. Jacobiparochie J. C. Haartsen, cand te Soubuig. Baptisten Gemeenten. Aangenomen naar Hengelo door D- Prins te Amsterdam. Te Rotterdam is, 83 jaar oud, over leden Mevrouw Neeltjo van Duyvenbode, weduwe van ds D. 13. van Smalen, die in de zeventiger jaren voorganger was in de oud-geref. kerk te Goes. De Delftsche Post, het blad van Hillen, gewijd aan de tabaksindustrie, be vat het salonportret van dr Geelkerken. De Muiderbergsclie school kwestie. Te Muiderberg hebben ouders van schoolgaande kinderen zich verklaard voor een Chr. school. Dit schijnt men nu op sommige hunner te wreken. Aan „De Standaard" wordt namelijk het volgende bericht: De schoolstrijd te Muiderberg heeft voor twee inwoners der gemeente Weesperkar- spel onaangename gevolgen gehad. De vee houder A. S. en de visscher N. H., wonen op ruim twee uur afstand van de Wees- perkarspelsche openbare school aan de Geinbrug, waarom hun kinderen (te za men een vijftal) reeds vele jaren op de school te Muiderherg gingen. Zij hierbij vermeld, dat heide ouders teekenden op de lijst, waarbij een school met den Bijbel te Muiderberg gevraagd werd. J.l. Maandag' ontvingen A. S. en N. H. een briefje van het schoolhoofd, den heer A. Vreeken, waarbij medegedeeld werd, dat op de school te Muiderberg geen plaats meer was voor kinderen uit Weesperkarspel, waarom de vaccine-briefjes werden terug gezonden. Gisterenochtend hebben de beide Wees- perkarspelsche ingezetenen, die op deze onverwachte wijze zich gedupeerd zien, een bezoek gebracht aan het schoolhoofd te Muiderberg, die verklaarde dat er niets aan te doen was. Ongolu kkon. Dri sneltrein üit het Noorden beeft gisterenmorgen op eon onbe waakten overweg nabij het station Bilthoven een jonge vrouw, die van ach ter een van de tegenovergestelde zijde naderen den trein de spoorbaan wilde oversteken, gegrepen en vermorzeld. Te Beerta is een 4-jarig jongetje tusschen twee aaneengekoppeldo wagens geraakt en zwaar aan hoofd en arm gewond. Zijn toestand is zorgwekkend. Die land bouwer S- te Zuidlaren is verdronken. Hij was 56 jaar oud en ongehuwd. iHet 3-jarig zoontje van den arbeider V. te Molenriji is verdronken Gisteren heeft in do Chemische Wasscherijl der gobrs. Palthe te Almelo een ontploffing plaats gehad. Twee personen werden daarbij gewond, van wio een ernstig. Branden. Maandagmiddag ont stond brand in de woning van den land bouwer K. te Horst (Limburg). Een zes jarig zoontje en het achtjarig dochtertje die beiden nog op een bovenvertrek te slapen lagen, werden met veel moeite uit het brandende perceel gered en liepen brandwonden op- Een oudere zieke zoon, die eveneens nog boven verbleef, liep eenige brandwonden aan de han den op. De toestand van het johgetje is vrijwel hopeloos, de verwondingen van het meisje zijn van minder ernstigen aard. Het huisraad ging in vlammen op. De koemelkers-huizinge van J. H. onder Roordahuizum is geheel afgebrand- Het huisraad, vijf koeien, het pluimvee en al het boerengereedschap werd een prooi ider vlammen- De veehouders E. vader en zoon, en de vrouw van den laatste hebben, door de ruiten stuk te slaan de vrouw van H. en de zes kinderen, dia te bed lagen en niets van den brand had den gemerkt, uit het brandende huis gered- E-eln gefi mgeerde beroo- ving. Zaterdagavond vervoegde zich een zekere R. uit Hüissen bij! de politie te Ede met de mededeeling, dat hij was aangevallen door twee personen. Eén had hem met een revolver bedreigd, terwijl de andere zijln zakken had onderzocht en hem zoodoende beroofd van een por tefeuille, inhoudende 'f520- Onder leiding van den inspecteur van politie en den brigadier-majoor der Rijksveldwacht, werd onmiddellijk ongeveer ter plaatse weer de berooving zou plaats gehad hebben een onderzoek ingesteld. Met behulp van een politiehond werd alles afgezocht, terwijl van de telefonische nachtverbinding der Kunstzijdefabriek gebruik gemaakt werd om de politie van omliggende plaatsen in te lichten. Een en ander bleef evenwel zonder resultaat. Inmiddels begon de politie aan de beweringen van den „beroofde" te twijfe len en werd hij voorloopig onder bewaking genomen. Tenslotte viel hij door de mand en bekende Zondag dat hij1 h!et verfhaal had verzonnen. Hij bad aan zijn meisje te Hilversum voorgespiegeld, dat hiji wat geld had om te kunnen trouwen en om nu uit den brand te geraken, had hij' de beroovingsgieschiedenis verzonnen. De jongeman in 't bootje De 18-jarige L. J. Kroon, van Vlieland, die vermoedelijk in den nacht van Vrijdag op Zaterdag van Vlieland is vertrokken in een klein zeilbootje, zou met zijn bootje aan de Friesche kust bij Makkum zijn aangekomen, waar hij van een boer kou sen en schoenen gekregen zou hebben- Daarna moet hij verder zijn gegaan. De ouders verzoeken zijn aanhouding of in lichtingen, welke tot zijn opsporing kun nen leiden. Als de wij n is in den iti an.. Te Enschedé vond Zaterdagnacht een eenza me wandelaar op straat eenige bovenklee- ron, welke moesten hebben toebehoord aan een lid van het sterke geslacht. Hij depo neerde zijn vondst op het politiebureau, waar de dienstdoende agent jas en broek eens nauwkeurig onderzocht. In een der zakken vond hij een brief, waaruit de naam van den bezitter bleek. Vermoeden de, dat dezen een ongeluk overkomen was, spoedde men zich naar diens woning, waar men den man echter thuis vond. Na dat men er in geslaagd was zijn geheugen wat op te frisschen, deed hij een omstan dig' verhaal van een bruiloft, waar hij dien avond geweest was. Met veel moeite wist hij zich te herinneren, dat hij zich, na af loop van het feest op den Schreursweg wandelende, plotseling thuis waande. Hij had zich gedeeltelijk ontkleed en zich ver volgens midden op den weg neergevleid. Wat later was hij tol de conclusie geko men, dat hij daar toch niet thuis behoorde. Hij was toen in zijn onwolvoegelijke kleedij naar huis gewandeld, waar hij nog juist op tijd arriveerde om niet door den politie man, die hem nu een zoo belangrijk deel van zijn garderobe bracht, als naaktlooper te worden gearresteerd. Ee n hotelrat. In een van de groote hotels te Parijs heeft een „hotel- rat" drie rijke Amerikaansclie dames voor een half millioen aan kostbaarheden ont stolen. l)o dames bewoonden op de vijfde verdieping van het hotel drie kleine, naast elkaar gelogen kamers, waarvan do tus- scliendeuren niet gesloten waren. Zondag- nachtr tegen drieën, werd een van de da mes er brandde een nachtlicht in haar kamer en de balkon-deur stond open door het geluid van een stoel, die verscho ven werd, gewekt. Zij zag een man in haar kamer, die haar handtasch greep en dooi de open balkon-deur verdween. Hoewel de drie Amerikaanschen onmiddellijk het ho tel op stelten zetten, is er van den dader geen spoor ontdekt, die in de drie kamers zijn slag had geslagen. Een historisch lichtschip v e r g a a n. Een telegram uit Philadel phia meldt, dat het oude lichtschip, dat sinds 1785 in den mond van de Delaware- rivier lag, gisteren bij een vliegenden storm, losgeslagen en naar den Oceaan afgedreven is. Het lichtschip was een oud Engelsch schip van 1765, waarop een vuurtoren gezet was en werd lot voor eeni ge jaren nog geregeld gebruikt. Als curio siteit had men het schip daarom op zijn oorspronkelijke plaats laten liggen en de lichten werden alle 8 dagen weer van brandstof voorzien. De vaste bemanning was echter opgeheven, zoodat er geen menschenlevens te betreuren vallen. Smokkelen. Het smokkelen van tabak, thee en koffie uit de Oost-Groning- sche grensplaatsen over de Duitsche grens is in de laatste weken zeer sterk toegeno men. Hij een onlangs veroordeelden smok kelaar te Asschendorf zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag wederom zak ken gesmokkelde koffie, tabak en thee in beslag genomen. Duitsche en Oost-Gro- ningsehe grensbewoners zijn aangehouden en een smokkelboot, die ook als kar te ge bruiken is, is in handen van de grensbe wakers gevallen. 'n „V r i e n d e 1 ij k e" vinder. Een dame, die in de Leidschestraat te Am sterdam naar een winkel-uitstalling stond te kijken, liet haar handtaschje vallen. Eén van de mede-kijkers was zoo „vrien delijk" het voorwerp op te ripen en het de dame terug te geven, na vooraf echter f 1000, eenige goudmarken en een porte- monnaie met 30 gulden zich te hebben toegeëigend, wat de dame te laat bemerkte. Opsporing gevraagd. De burgemeester van Zegwaart verzoekt op sporing van mej. H. A. Timmermans, ge boren te Raamsdonk 12 Juni 1902, onder wijzeres te Boskoop, tijdelijk verpleegd in een rusthuis te Driebergen. Zij is op Dins dag 6 April om 10 u. 38 min. met den trein van Zegwaart naar Utrecht vertrok ken; sindsdien heeft men niet meer van haar gehoord. Nalatig spoorwegwachter. Toen Maandagmiddag een trein te Leiden binnenkwam, was door verzuim van den seinwachter nagelaten, de slagboomen aan den RijnsburgerwegStationsweg neer te laten. De voetgangers stoven uiteen, en het gelukte den machinist van den trein, de locomotief juist op den overweg tot stilstand te brengen. De politie te Leiden stelt een onderzoek in. De moord te Amsterdam. Het is der politie nog niet gelukt, eenig spoor te vinden van den 27-jarigen man, die ervan verdacht wordt, de 23-jarige vrouw, met wie hij in een logement aan de Noor der markt woonde, door worging van het leven te hebben beroofd. Er bestaat eenigen grond voor het ver moeden dat de naam Gerrit Melgers, zoo als de vermoedelijke dader dien aan den logementhouder heeft opgegeven, niet juist is. Van groot belang is het te weten wie het slachtoffer is. Immers bestaat omtrent de identiteit van de vermoorde vrouw, die waarschijnlijk vroeger verpleegster te Cas- tricum was, ook nog onzekerheid. Men ge looft dat haar familie in Egmond woont, daarom zijn de vermoedelijke familieleden aldaar door de politie opgeroepen roor confrontatie. De voortvluchtige man en de vermoorde vrouw woonden reeds lang te samen. Voordat zij in het logement aan de Noor- dermarkt hun intrek hadden genomen, woonden zij in de buurt Y- E®n dubbel gewete n. Dfózer dagen beeft zich bij de politie gemeld de 26-jarige D. M. O. uit Amsterdam, die de laatste jaren in België vertoefde, waarheen, hij gevlucht was, wijl lijf in ver schillende steden, hier te lande oplichtin-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2