F. Q. C. DEN HOLLANDER it Re Provlneie. Kerknieuws. Wetenschap en Kaast. Wij hebben de eer bij deze ter kennis van het publiek te brengens dat onze Firma in geen enkele relatie staat met den, vanaf morgen, te houden uitverkoop door de W.V. CAHEN'S KLEEDING- MAATSCHAPPIJ in liqui datie. MAGDALE^ASTRAAT 7, GOES. TELEF. 15. Het Voorjaar is de Tijd - yz&vxMgxfë w- Certificaten van oor sprong. Bij schrijven van 26 Maart ves tigt de Minister van Biimenl. Zaken en Landbouw de aandacht op het navol gende: „Gebleken is, dat sommige burgemees ters toch nog doorgaan met het afgeven van certificaten van oorsprong, in plaats van belanghebbenden te yerwijzen naar de Kamers van Koophandel. De omstan digheid, dat voor Fransche groenten bij invoer in Duitschland een beduidend hoo- ger invoerrecht moest worden betaald dan voor Nederlandsche, schijnt sommigen handelaren hier te lande aanleiding te zijn, Fransche groenten via Nederland naar Duitschland uit te voeren, tegen het lagere voor Nederland geldende invoer recht, waarop die handelaren aanspraak maken, onder overlegging aan do Duitscbe douane van verklaringen van burgemees ters, waarin gezegd wordt, dat bedoelde groenten van Nederlandschen oorsprong zijn. „Een onderzoek, op verzoek der Duit- sche douane, die blijkbaar aan de juist heid van dergelijke verklaringen twijfelde, ingesteld, wees dan ook uit, dat de onder die verklaringen naar Duitschland uitge voerde bloemkool van Franschen oor sprong is geweest. „Voor eene dergelijke lichtvaardige, in strijd met de waarheid en met do voor schriften, afgifte van certificaten van oor sprong, waaruit voor den bona-fide han del groote moeilijkheden kunnen ontstaan, is geene enkele verontschuldiging "te vin den en ik verzoek dringend den burge meesters nogmaals nadrukkelijk onder het oog te willen brengen, dat zij zich die nen te onthouden van het afgeven van verklaringen, behelzende aanwijzing no pens het land (resp. provincie en gemeen te) van oorsprong van goederen, zooals deze hij invoer in den vreemde veelal wordt geëischt." Een nieuw rattendrama? Wij lezen in het „Tijdschr. voor Sociale Hygiëne": Volgens de „Vliss. Crt." is men sedert enkele weken te Middelburg begonnen met een stelselmatige bestrijding van de rat- tenplaag met behulp van ratin-ratinin. Zij, die het Haagsche rattendrama hebben ge volgd, zullen wel eenigszins verbaasd staan, dat in dezen tijd een tweede ge meente begint met deze campagne. Mid delburg moet evenwel wat extra worden in het oog gehouden, daar in het bericht onder meer staat „achter een winkelpand in de Segeerstraat zal het middel ook door den ontsmettingsdienst worden aange wend". Tevoren wordt gesproken van consumptieartikelen. Wellicht, dat we dus hier te doen hebben met een kans, een parthyphus-epidemietje in Middelburg te zien ontstaan. De Gezondheidscommissie zij op haar hoede! Zooals reeds is geannonceerd, zal jop 13 Mei Hemelvaartsdag door den Bond van Chr. Zangverenigingen op Walche ren. wederom een groot zangersfeest wor den gehouden en ook ditmaal weer op •Westhove bij Domburg. Naar men ons jmieidt zal worden gezorgd dat 't terrein nog beter is ingericht dan vorige jaren en o-a. zal ook voor een betere voorziene ver- verschingstent zorg worden gedragen- Middelburg. Reeds eenige malen gingen geruchten, dat de vierde tentoonstelling van Handel en Nijverheid alhier, welke was aangekondigd, niet zou doorgaan. Wij kunnen echter melden, dat de tentoonstel ling zal worden gehouden van Donderdag 6 Mei tot en met Zaterdag 15 Mei in het Schuttershof. Do Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk", die vroeger jaarlijks met succes een Floralia-feest organiseerde, zag dit later door verschillende oorzaken verdwij nen. Thans was echter besloten te trach ten dit jaar weer zulk een feest te orga- niseeren. Bij de dezer dagen gehouden ge legenheid om op te kweeken stekjes aan te vragen, is gebleken, dat men goed gezien heeft, want door 284 personen werden in totaal 1248 plantjes aangevraagd en be taald. Bij de tentoonstelling in September zul len ook de Vereeniging voor Volkstuinen „Kweeklust" en de Vereeniging voor school- en werktuinen haar- medewerking verleenen door inzending van gekweekte groenten, vruchten en bloemen. Alhier is opgericht een afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbei dersbond, met aanvankelijk 10 leden. Goes. Comité Mobilisatie- kruis Zuid-Beveland. Hoewel het geheele programma voor den dag van 30 April a.s. nog niet is vastgesteld, kunnen we toch reeds een en ander meedeelen. Zooals reeds vroeger gemeld, zal de plechtige uitreiking ongeveer 2 uur aan vangen. De hooge autoriteiten en de leden van het Comité zullen, voorafgegaan door een eerewacht van motor-rijders, zich in daartoe welwillend ter beschikking gestel de auto's, naar het feestterrein begeven, waar inmiddels de gegadigden voor het mobilisatiekruis zich verzamelen, evenals het belangstellend publiek. Zooals reeds vroeger gemeld, is het de wensch van Ge neraal Snijders, de kruisen persoonlijk uit te reiken. Onnoodig te zeggen, dat het Co mité hoopt te zorgen, dat er voldoende muziek aanwezig is. Het blijkt nog noodig te zijn, hier nog eens met nadruk te verzekeren, dat het mobilisatiekruis gratis aan de gerech tigden wordt uitgereikt. Aan den Minister van Oorlog, die ook is uitgenoodigd de plechtigheid bij te wonen, is verzocht een escadrille vliegtuigen tij dens de plechtigheid boven het terrein te doen circelen. Na afloop van de eigenlijke plechtigheid zal het motor-corps verschillende attrac ties bieden, als: figuur-rijden, wipplank rijden, ringsteken, enz. Wellicht kan ook per rijwiel aan enkele spelen worden deel genomen. Na afloop van wat op het feestterrein, ten aanschouwe van het publiek, zal plaats hebben, hoopt het Comité de dra gers van het mobilisatiekruis te vereeni gen in de zalen van „De Prins van Oranje", teneinde daar wat te kunnen aanbieden, dat tot verkwikking en ver sterking van het lichaam kan dienen. Bo vendien wordt getracht, het verdere van den avond zóó te organiseeren, dat de bij eenkomst op gezellige wijze kan voort duren. Er blijkt nog misverstand te bestaan omtrent de vraag wie tot het dragen van het kruis zijn gerechtigd. Waarom hier nog eens zij herhaald, dat gerechtigd zijn: a. allen die in de periode Augustus 1914 November 1918 een door de Regeering erkend Nederlandsch uniform hebben ge dragen; alzoo alle beroeps- en verlofsmili tairen (van alle categorieën) die in deze periode hier te lande of in de overzeesche gewesten, dan wel bij de vloot, gedurende korter of langer tijd onder de wapenen zijn geweest; h. alle niet-militairen, die óf ter vervanging, dan wel ter aanvulling van militair personeel, diensten verrichtten en daartoe bij troepen of staven (alzoo onder een militair bevel) zijn ingedeeld geweest, óf behoorden tot lichamen, dienende ten nutte van de krijgsmacht of van de lands verdediging, welke lichamen door de Re geering zijn erkend, indien niet door haar zelf ingesteld. Ten slotte kunnen we nog meedeelen, dat uit Goes zich reeds meer dan honderd gegadigden voor het mobilisatiekruis heb ben aangemeld. Goes. Zaterdag had in het Schuttershof de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de vereeniging „Eigen Erf"- Die voorzitter, de heer Stevens, opende deze vergadering met in 'tkort uiteen te zetten wat in hot afgeloopen jaar dooi de vereeniging is tot stand gebracht. Se dert de oprichting van de vereeniging zijn of zullen worden gesticht 30 landarbei dersplaatsjes, terwijl aan 36 pachters in totaal 9.40.96 H.A. bouwland in pacht is uitgegeven. Tot 1 Nov. 1925 werd door het Rijk voor de toepassing van Je Landarbeiderswet over geheel Neder land als voorschot verstrekt een bedrag van f7.148 207, daarvan is bijna 1,5 mil- lioen bestem voor las land en ruim vijf millioen voor plaatsjes. In Zeeland worden definitief gesticht 28 plaatsjes (totaal in Nederland 22091 terwijl' in onze provincie totaal 85.06.49 H A .bouwland als los land in pacht wordt uitgegeven (in Nederland totaal 415-S9 32 H.A.). Do door den secretaris-penningmeester, den heer M. de Loozc, uitgebrachte ver slagen worden (goedgekeurd. Do vereeni ging staat er financieel niet ongunstig voor. Bij de daaropvolgende bestuursverkie zing werden m :t bijna algemeene stem men tot bestuurslid herkozen de heer Gonst. Stevens te Goes en J. Wesleiweele te 's-Heerenhoek, terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer- Van. Iwaarden gekozen werd do heer W. Wostdorp te Hcinkenszand. D& heer D. W. Lindenbergh dankte daarna tien heer Stevens namens de ver eeniging voor alles wat hij' voor deze deed. Hij hoopte, dat het hem gegeven mag zijd nog vele jaren als voorzitter op te treden. Na afdoening van nog enkele meer in terne aangelegenheden werd daarop deze vergadering door den voorzitter gesloten. Aan het verslag van den secretaris ontkenen wij1: Op 31 Dec. van hot verslagjaar telde de vereen. 56 aandeelhouders en 345 contribueerencle leden. In 'het verslagjaar zijn bij het bestuur ingekomen 8 aanvragen ex. art. 13, 7 aanvragen ex. art. 17, 13 aanvragen ex. ait. 24. Die voornaam,te gebeuitenisscn in 1925 zijn de volgende: Voltooiing der 4 plaats jes te Kapelle; voltooiing van één plaats je te Kloetinge. Uitgave in pacht aan 7 pachters van een perceel grond in 1924 gekocht in de gemeente Hoedekenskerke en groot 1.89.26 H.A.- Stichting van een plaatsje ten behoeve van J. Kaas te Kwadendammo. Stichting van 2 plaatsjes in de gemeente 'sH- Arendskerke ten be hoeve van J. Visser en L. Oosthoek. Stichting van een plaatsje te Baarland ten behoeve van P. Steenbakker op een peroeel grond voorheen bij! hem in pacht. Stichting van een plaatsje in de gemeente 'sH. Arendskerke ten behoeve van P. Koens. Aankoop van -een perceel grond onder .Kattendijke van den heer J. M- Straub te Kloetinge. (Die gemeenteraad van Kattendijke heeft aanvankelijk het verzoek om een voorschot groot f4256 ingewilligd, maar heeft in een volgende vergadering dit besluit weer ingetrokken. Het bestuur heeft zich toen andermaal met (hetzelfde verzoek tot den raad ge wend). Stichting van 2 plaatsjes te Oude- la.nde ten behoeve van J. v. Schaik en J. Schouwenaar. (Bij Kon. besl. is het aan gevraagde voorschot groot f6282 toege staan, het geld is evenwel nog! niet ont vangen.) Aankoop van een perceel grond onder Kapelle ,met de bedoeling daarop 4 plaatsjes te stichten. Aankoop van een perceel grond onder Sc.hore, waarop 4 plaatsjes gesticht zullen kunnen worden. Door bemiddeling der vereenig" ng zijn thans 20 plaatsjes gesticht, terwijl omtrent 10 aanvragen op de goedkeuring der Kioon wordt gewacht. Als les land is thans bij de vereeniging in gebruik 9.40-96 H.A. verdeeld over 36 pachters. Vlissingen. B. en W. stellen voor, om het vermenigvuldigingscijfer voor den H. O. voor het jaar 19261927 te bepalen op I,34 tegen 1,41 voor 19251926. In overeenstemming met de wettelijke bepalingen stellen B. en W. voor, aan vak onderwijzers of onderwijzeressen over 1924 uit te keeren aan de Bijz. school dei- Ver. voor Chr. Onderwijs f 360,18; aan die der Vlissingsche schoolvereen. f351,21; aan die aan de Kasteelstraat op Geref. grondslag f 360,18; aan de R.-K. meisjes school aan de Breestraat f 360,18; aan de R.-K. school voor Ulo aan de Glacisstraat f 101,70, en aan de Bijz. school voor Chr. Ulo aan de Wagenaarstraat f 709,36. B. en W. stellen voor, ongeveer 400 vierk. M. gemeentegrond aan den Ko ningsweg te verhuren aan de firma W. Anker en Zoon voor f 120 per jaar. B. en W. stellen voor, niet aan te nemen het voorstel van de beide r.-k. raadsleden om aan alle armlastige patiën ten vrije ziekenhuiskeuze toe te staan. Dit voorstel rust mede op een rapport van de regenten van het gasthuis, die opmerken dat voor de r.-k. patiënten die vrije keuze reeds bestaat en dat een algeheele invoe ring financieel schadelijk voor de ge meente zou zijn. Kruiningen. In verband met het besluit van de Staten van Zeeland tot electrifica- tie van de middengroep vanwege de P. Z. E. M. en de als uitvloeisel daarvan bij de gemeentebesturen ingediende voorstellen is Vrijdag ten ï-aadluiize alhier een ver gadering gehouden van de colleges van B. en W. en de gascommissies der gemeen ten Rilland-Bath, Krabbendijke, "Waarde, Kruiningen, Schore, Ycrseke en Wemel- dinge. Deze gemeenten vormen de gemeen ten, gelegen ten Oosten van het kanaal door Zuid-Beveland, zijn alle in Het bezit van een gasfabriek, hetzij geëxploiteerd door de gemeente zelve, Hetzij door de Ma- beg. De vertegenwoordigers der zgn. Ma- heggemeenten waren eenparig van oor deel, dat voordat eenige stap gedaan wordf, de kwestie met de Mabeg dient te worden opgelost, waaraan men zich als eenige concessionnaris gebonden acht. Alsdan zullen alle vertegenwoordigde ge meenten in dezelfde positie verkeeren en zal het vraagstuk der gasfabrieken onder het oog moeten worden gezien. Voordat de Mabegkwestie is opgelost, kunnen de gemeenten niet omtrent dé voorstellen van de P. Z. E. M. een besluit nemen. Wemeldinge. Door de directie van hst verongelukte s.s. „Sylvanus" is telegra fisch mcdedeeling van hei vergaan van dit schip gedaan aan dhr P. wiens zoon als le machinist zich op genoemd schip bevond- Er bestaat altijd nog hoop, dat genoemde P. tot de geredden behoort. Wolfaartstlijk. Zaterdag hield de Ver. Onderlinge Hulp haar jaarlijksche alge meene vergadering. Voorzitter J. Koert. Als bestuursleden werd herkozen J. Osse- waarde en gekozen in de plaats van C- Mceuwse, die door hoogen leeftijd niet meer in aanmerking wemschte te komen P. Bebelaar. De rekening van den penning meester wees aan in ontvangsten f878.20 in uitgaaf f 783.02, alzoo een batig slot van f95.18. Uitgegeven werden 103 ziek te-kaarten aan 40 leden. De inleg voor nieuwe leden werden opnieuw vastgesteld op f 2. Als bode van Oostkerke bleef in functie mej- L. van de Kreeke en voor Oud-Sabbinge C- Korstanje. Vrijdag kreeg ue ongehuwde land bouwersknecht P. van II. op de hof- stede van M. Janse een slag van een. paard tegen een zijner beenen, waardoor onmiddellijke geneeskundige hulp moest wonden .ingeroepen waarbij bleek, dat de knieschijf inwendig zwaar gekneusd was- lerseke. Heden is gearriveerd tot het innemen van een lading zaaioesters van 40 K.G. de Duitsche motorboot H. II. 179. Bestemming dezer zaaioesters is Duitsch land. Biggekerke. Alhier is op 91-jarigen leef tijd overleden mejuffr. Huiberta Jacoba Adriana Melis-geboren Huisman, eerste cloopelinge van den bekenden ds Huibert Jacobus Buddingh. Naar een oude ge woonte werd de eerste doopeling van den predikant gedoopt met de voornamen van den laeraar. Aagtekerke. De heer P. Wisse Jacsz., benoemd tot lid van den gemeenteraad (vacature-J. de Visser) heeft voor die be noeming bedankt. Hierin zal nu worden voorzien door benoeming van den heer Adr. Verhage. (M. C.) Rltfbem. Vrijdag vergaderde de Ge meenteraad. Met kennisgevin? afwezig de heer W. Boogaard. Da voorzitter wenscht dein heer W. Clevaal Pz. geluk met zijn herstel zijner ziekte en het doet hem ge noegen, dat hij deze vergadering kan bij wonen. Do hoer Gevaal zegt èn den voorz. èn den leden d'ank voor de blijken van belangstelling tijdens zijn ongesteldheid 'ondervonden. 'Onder de ingekomen stukken is er onder meer een dankbetuiging van Kerkvoogden en Notabelen voor het ge bruik der Raadzaal tijdens de restauratie van de. Ned. Herv. Kerk. Hierna wordt aangeboden het verslag van den toestand der gemeente over 1925, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. Vervolgens wordt op vcprstel van B. en W. besloten over te gaan tot aankoop van door hot bestuur der Ned. Herv. Gemeente aangeboden acht stoelen, ten behoeve van de Raadzaal, terwijl voorts voor den voor zitter eveneens een. bijpassende stoel zal worden aangeschaft. Thans doet d© voorzitter mededeelirig van ©en schrijven van Ged. Staten, dat hij hun College bezwaar bestaat tegen het raadsbesluit, omtrent wijziging der ver ordening op de heffing' van een plaatse lijke inkomstenbelasting voor wat betreft het vrijstellen van personen beneden den leeftijd va,n 16 jaren als belastingplichti gen mits niet aangeslagen in de Rijks in komstenbelasting. Op voorstel van R. en W. wordt met alg. st. besloten desbetref fende bepaling in te trekken. In verband met het bepaalde bij art. 178 der Ge meentewet wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W- met alg .st. vast gesteld de verordening aanwijzende de verordeningen dezer gemeente tegen Wel ker overtreding straf is bedreigd die voortdurend en met uitsluiting van alle andere geldend blijven. Op voorstel van B. en W'. wordt liet verzoek van het co mité tot, verharding van den Langeweg en den Houtweg om overname van den onderhoudsplicht na totstandkoming der verharding aangehouden wegens onduide lijkheid en onvolledigheid van het adres. Wordt gesteld in handen van R .en W. voor nader onder-zoek. De heer Vink wordt op zijn verzoek benoemd tot con- gierge van liet gemeentehuis (thans ge combineerd met de betrekking van bode), zulks met ingang van 1 April 1926, ter wijl zijn jaarwedde als bode-congierge wordt vastgesteld op f130. Omtrent zijn verzoek tot verhooging van het bedrag voor aanschaffing van kleeding en schoeisel, tot een bedrag van f 132.83, aangezien hij met het hem thans toegekende bedrag ad f80 niet kan vol staan, wordt op voorstel van B. en W. met 4 van de 6 stemmen besloten de vergoeding te bepalen op f 115. Het voor- voor bloedarmc en bleekzuchtige personen om een versterkingskuur van écnige maanden te volgen. Geen middel is in dergelijke gevallen zoo geschikt ala Dr. HOMMEL'S HAEM ATO GEN-TABLETTEN De fijne Zwitsersche chocolade is op zichzelf reeds voedzaam en brengt de versterkende bcstanddeelcn der vloeibare Haematogcn op een zeer smakelijke manier in het lichaam. Per doos f 1.90 i bij Apoth. en Drogisten. Dr. HOMMEL'S HAEMATOGEN - het beste bloedvormende cn versterkende middel sedert 35 jaar. laRBESg^HHUnBSBBBHHBnnMBaH stel-Wisse, gesteund door den heer Vaa de Putte, was, verzoeker de gevraagde som te verleenen. Het hof f i ngsporcentag a voor de plaatselijke inkomstenbelasting wordt vastgesteld óp 4.3 pCt. (0.2 pCt. lager dan het vorige jaar). De door B. en W. voorgestelde wijziging der verorde ning op de heffing van schoolgeld wordt aangehouden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudewater, D. Plautiuga te Elburg. Bedankt voor Vreeswijk, door C. Vlas blom te Driesum. Geref. Kerken. Aangenomen naar Abcoude Proostdij en liod an kt voor Nieuwerkerk aau dea IJsel, Velseroord, Tholen, Anna Jacobapolder, Laren, Aalsmeer, Woubrugge, Leksmond en Westzaan, door N. Willemso, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Lisse, P. J. de Bniijn te Veenendaal. Israël. Gem. Tot leeraar is te Middelburg benoemd do Eerwaarde heer E. Gokkes, Isr. Gods dienstleeraar te Emmen. Staatspraktifk diploma. }n de laatste bestuursvergadering van de STereeni- gitig voor Handelsonderwijs te Middelburg is met algemeene stemmen besloten om met Septemiier a.s. een cursus te opeoen voor het Staatspralctjjkdiploma voor handel en ad ministratie ingesteld bjj Kon. Besluit van 25 Juli 1.925. De Cursus zal 2-jarig zijn en er zal les gegeven worden in boekhouden, bedrijfsleer vv. o. bandelrekenen, recht ea wetgeving, bandeisaardrykskunde. Waar de examens in Augustus zullen worden afgeno men, vond liet bestuur het vvenschelijk le beginnen met September. Tot den cursus zul len worden toegelaten, zij, di© in het bezit zjjn van een praktijkdiploma der Federatie of daarmede gelijk gestelde ontwikkeling be zitten. Benoeming van leeraren enz. zal ge schieden in een volgende Bestuursvergadering. Door de instelling van dezen cursus zal ge zegd kunnen worden, dat de Ver. voor Han delsonderwijs in alle behoeften voor het H. O. voorziet. W e 11 e 1 ij k e regeling handels- o n d e r vv ij s. In de Zaterdag te Utrecht ge houden vergadering van den Bond van di recteuren van handelsscholen is met alge meene stemmen de volgende motie aange nomen „De vergadering enz. verklaart zich voor een spoedige regeling van het Handelsonder wijs in al zijn schakeeringen bij afzonder lijke wet en draagt het bestuur op deze motie ter kennis te brengen van de* Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen." De bedoeling is, dat in deze wat geregeld wordt het onderwijs aan Handolsdagscholen. zoowol als aan handelsavondscholen. Bij het te Rotterdam gehouden examen voor stenographic is geslaagd voor Kantoor en dictaatstenograaf mej. Nellie va* Driel, leerlinge van den vervolgcursus der Han delsavondschool te Middelburg. Banoemd tot tijdel. onderwijzer aan een school der Ned. Herv. Gem. to Siiedrecht A. J. Lavooy te Middelburg. (Belangeloos) Het „Grafelijk Huys" te Yerseke. Men schrijft aan de N. R. C.: Wel opmerkenswaardig mag 't geheeten worden dat bijna overal elders in Zuid- Beveland, de plek der oude Ridderverblij- ven, hoezeer dan ook verdwenen van 't op pervlak des eilands, met zekerheid, als 't ware door ieder inwoner van 't dorp, waar ze voormaals werden gevonden, zon der moeite kan worden aangewezen, ja, van verscheiden nog geringe overblijfse len worden aangetroffen welke echter on miskenbaar getuigenis afleggen hunner vroegere bestemming. Gansch anders was het tot voor kort hiermee gesteld met het „grafelijk huys" te Yerseke, waarvan, uitgenomen dan in van der Aa's aardrijkskundig woorden- hoek en bij Drsselhuis in wandelingen door de Bevelanden, en mogelijke navol gingen van dezen auteur, weinig of niets wordt aangetroffen, de bekendheid ter plaatse was tot volstrekte onbekendheid geslonken of leefde slechts bij zeer enke len, onbewust voort in den naam van éen stukje grond „Burchtje". Voorgelicht door aanwijzingen in zeer oude onuitgegeven bronnen, kwamen een paar „liefhebbers der oudheid", op 'tidee ter plaatse waarvan 't in bedoelde beschei den heette, dat ,,'t Huys" stond, eens een onderzoek in te stellen in den bodem wat niettegenstaande 'twerk niet kon worden uitgevoerd als wel gewenscht werd, omdat het een met vruchtboomen beplant stukje

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2