6nderwj|s. Eechtszata. Financieële Berichten. gemeagd lienws. Burgerlijke Stand. Des avonds Helnrlch Mack Nachf. Ulm a. D. tuinbouwonderwijs uiteen. De Commissie Tan Toezicht woonde de eindles bij. Dooi de oud-leerlingen van den tuinbouwcur- sus is een tuinbouwvereeniging opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren Jac. Traas Cz., L. Murre Matt.z. en D. Wisse. Schore. Met 't volspuiten der gaten ter weerszijden van de spoorlijn bij het station .Vlake is men thans zoover gevorderd, dat het gat aan de Noordzijde vol is. Vermoe delijk zullen binnen ongeveer 14 dagen de werkzaamheden daar zijn afgeloopen. Aan de zuidzijde zijn de randen van het gat reeds opgehoogd, zoodat ook alsdan zeer binnenkort met het volspuiten zal worden begonnen. Naar wij vernamen zal de toe voerbuis door den kanaaldijk heen moe ten worden gelegd, daar ter plaatse de tram Hansweert-Vlake over den dijk rijdt. Wefneldinge. Die burgerwacht heeft (Donderdag) haar eersten wedstrijd op het koningschap buks onder groote be langstelling gehouden. Het maximum te behalen p. bedroeg 800 knielend en 800 liggend, in totaal 1600 punten. D|hr Joh. Hannewijk behaald© het koning chap met 779 p. liggend ©n 750 p. knielend, to taal 1529 p. De vorige maal behaalde hij eveneens het koningschap. Die uitslag vrij© baan bulks: maximum 300 punten, waar voor 10 prijzen beschikbaar gesteld wer den, is als volgt: Joh. Hannewijk 300 p., Dl .de Witte 298 p., J. Wielemakcr 297 p., O. Gijissel 297 p., Adr. Kosten 296 p., O. Dekker 295 p., D1- Jeremiasse 1293 p.( M. Houtekamer 292 p., Chr. de Zeeuw 292 p. en Veerbeek ;291 p. Koudekerke. Woensdagmiddag is in den Groenenweg bij Bergzicht een wagen van een trouwpartij in een vrij diepe sloot ge raakt. Het paard is door het los snijden der strengen op het droge gebracht; de wagen is zwaar beschadigd. De inzitten den zijn er met een nat pak en den schrik afgekomen. (M. C.) N. en St. Joosland. Het berichtje in ons blad van Woensdag aangaande het stich ten van een bijzondere school alhier, was niet van onzen gewonen correspondent af komstig. Nad.er meldt men ons het volgende: Een tweetal leden der Ger. kerk en een tweetal leden van de Ned. Herv. kerk heb ben een actie op touw gezet om de O. L. school alhier „omgezet" te krijgen in een school voor Christ. Nat. Onderwijs. Be doelde personen hebben handteekeningen verzameld voor medewerking aan hun doel. Naar aanleiding daarvan hebben de onderwijzeres en de jongste onderwijzer van de O. L. school een tegenactie op touw gezet en hebben handteekeningen verzameld vóór het behoud der O. L. school, zooals die thans is. Meer valt er voor 't oogenblik niet te melden. Middelburg. De belangstelling bij de me- öedeeling der bevordering van de leerlin gen der Ambachtsschool was zeer groot. Behalve het bestuur, den directeur en leeraren, eh de leerlingen, waren zeer vele ouders en verdere familieleden van laatst genoemden aanwezig en moesten velen zich met een staanplaats je tevreden stel len. Allen werden welkom geheeten door den voorzitter van het bestuur, den heer mr A. A. de Veer. Spr. deelt mede, dat over het algemeen goede resultaten zijn bereikt. Dit is ook te danken aan den di recteur en het onderwijzend personeel. Spr. brengt hen dank voor de moeite, aan de jongens besteed. Vooral is het een ge wichtig oogenblik voor de jongens, die de school gaan verlaten en die dus op den drempel van het maatschappelijk leven staan. Zij moeten niet denken er reeds te zijn; op de school is slechts de grond ge legd voor het zich verder ontwikkelen. Hierna verkreeg de directeur, de heer C. Doets, het woord om mededeeling te doen van de reeds door ons gemelde be vorderingen en tot het uitreiken der be haalde diploma's en prijzen. De directeur vond daarbij gelegenheid er op te wijzen, dat van de eerste naar de tweede klasse 25 pet. der leerlingen niet werden bevor derd. Dit komt omdat dan de eerste schif ting plaats heeft. Nog deelde spr. mede, dat de regeering niet meer toestaat, dat uit de gewone middelen der vereeniging prijzen worden beschikbaar gesteld, maar dat de voorzitter toch een middel heeft gevonden om toch prijzen te kunnen geven. De voorzitter deelde nog mede, dat vroe ger subsidie van de Teekenacademie werd ontvangen, maar nu betalen rijk en ge meente de tekorten en is men overeen ge komen, dat de Teekenacademie gelden zal geven voor de prijzen. Spr. eindigde met nogmaals dank aan directeur en leeraren. Enkele der jongens, die een diploma be haalden, dankten namens de medeleerlin gen hunner afdeeling voor het ontvangen onderwijs, waarna de bijeenkomst door den voorzitter gesloten werd. Door W. D. J. B., bedrijfsleider te Middelburg, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 30 Maart j.l., waar- big in hooger beroep werd bevestigd het von nis van den Kantonrechter te Middelburg, houdende veroordeeling wegens overtreding dor Arbeidswet tot 2 maal f5 of 2 maal 5 dagen hechtenis. B e d r i e g e 1 ij k e bankbreuk. Do Horde kamer der rechtbank Ie Amsterdam deed uitspraak in de zaak tegen den koopman H. H., die terwijl hij wist, dat zijn faillisse ment onvermijdelijk was, grooto verteringen maakte te Parijs en Brussel. De rechtbank veroordeelde hem wegens bedriegelijko bank breuk tot 2 maanden gevangenisstraf. Dood door schuld. De buitenge wone kamer der rechtbank te Amsterdam ver oordeelde den chauffeur van do vrachtauto die in Aug. 1925 oen 3-jarig knaapje dood reed, tot 5 weken voorwaardelijke gevange nisstraf overeenkomstig den eisch. De malversaties te Bergen op Zoom. Naar „Het Volk" verneemt, zijn de heeren J. van As en Rook Dinsdag, to Breda door den Rechter-Kommissaris verhoord in verband met de ingediende aanklacht tegen den wethouder Verlinden inzake de Borgscho malversaties. Een vervolging zal worden in gesteld tegen alle personen, die geen belas ting hebben betaald. Tevens is de heer Vuis- ters, akkountant, uitgonoodigd bij den Reoli- ter-Commissaris te verschijnen inzake do kwestie-de Meulemeester, ex-ontvanger. De valscbe Franse he bankbil jetten. In de zaak van de valsche Franscho bankbiljetten, waarin door de Haagsche recht bank de drie Hongaren, n.l. de oud-kolonel Jankovioh, de journalist Marsowsky en de ingenieur Nankavics waren veroordeeld resp.- tot 3, 2 en 2 jaren gevangenisstraf hebben in den daarover gestelden termijn die Don derdag verloopen is, noch de veroordeelden, noch het O. M., dat 9, 7 ön 7 jaren gcëischt had, hooger beroep aangeteekend. Auto-dieven. Drie ongeveer 20 jaar oude kameraden, waarvan een in militairen dienst is en te Haarlem gedetacheerd, waren reeds geruimen tijd werkloos. Desniettemin maakten zij groote verteringen waardoor zij begrijpelijkerwijs in geldverlegenheid raakten. Op een avond op het einde van het vorige jaar, liepen de twee Amsterdammers in de Jan Luykenstraat, waar zij1 een vierpersoons „Aga" auto onbeheerd zagen staan. Zij maak ten zich moester van de auto en reden hem naar Haarlem waar de derde vriend hem in bewaring nam. Deze verkocht hem den vol genden dag door middel van een tusschen- persoon aan een autobandelaar te IJmuiden voor f 650. Dat geld werd onder de drie vrien den verdeeld. Zij1 werden echter ongerust toen zij in een blad een advertentie zagen staan, waar in de eigenaar van de auto f 103 beloo ning beloofde voor 'hen, die hem weer in het- bezit van zjjn wagen wist te stellen. Zij' legden toen 'hetgeen er van de f 650 over was een klein gedeelte was slechts ver teerd weer bij elkaar, teneinde den eige naar schadeloos te stellen. Het drietal werd echter gearresteerd en de twee Amsterdammers stonden terecht voor de Vierde Kamer der Rechtbank. De milicien zal zich dezer dagen voor den Krijgsraad te verantwoorden liebben. Beiden bekenden. Het O. M. vroeg 5 maanden gevangenisstraf togen ieder. Do verdedigers pleitten een voor waardelijke veroordeeling. De Rechtbank ver oordeelde ieder tot 5 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. N. V. The Vitrite Works te Middelburg. In de Donderdagmiddag gehouden vergade ring van de N.V. The Vitrite Works te Mid delburg, werden de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 20 pCt., terwijl de heer W. L. Ghijsen te Middelburg als commissaris werd herkozen. De winst- en verliesrekening geeft in debet de volgende cijfers aan: dubieuse debiteuren f47.28; korting en koersverschil f28.56; alge meen© onkosten f 53118.98afschrijving op de gebouwen f 16518.41afschrijving op de inrichting f95755.15; dotatie pensioenfonds f 45000dotatie ondersteuningsfonds f 8583.46V2; gratificaties f 10040; diviend (20 pCt.), tantièmes en belasting f 266.518.20. De creitdzijde geeft de volgende posten: onverdeeld winstsaldo f 18.10; rente f 18928.22 koersverschil effecten f 23262.75 en bedrijfs winst f 470.400.97V2.' De balans geeft aan actief: ongeplaatste aandeelen f 400.000-gebouwen en erven f 165.184.10; inrichting f376.647.65; kantoor meubilair f 2grondstoffen en fabrikaten f675.914.20V2; kas en kassier f34.233.30V2; effecten f518.453.50; rente f6000.62; debi teuren f359.087.35; dubieuse debiteuren f 1; octrooien f 1. Aan passief vinden wijaandeelenkpitaal f 1.208.000reservefonds f 404.000pensioen fonds f307.610.28V2', ondersteuningsfonds f 5441.15reserve voor personeelbelangen f 50.000beleening f 41.319.25crediteuren f 51.556.38; deposito werkliedenfondsen f6132.44; onafgehaalde dividenden f 2050; winst- en verliesrekening f 459.415.221/2- Ongelukken. Woensdag is te Rot terdam 'n 4-jarige jongen bij 't spelen on der 'n vierwieligen vrachtwagen geraakt. Een van de wielen ging het knaapje over de borst. Met ingedrukte borstkas is de jongen naar het ziekenhuis overgebracht. Woensdagmiddag viel een 40-jarige metselaar te Schiedam door het afknap pen eener leuning van een stelling van een hoogte van ongeveer 6J4 meter op straat. Met ontwrichte ledematen, een ge- kneusden arm en twee gebroken ribben is het slachtoffer in het ziekenhuis ter ver pleging opgenomen. Donderdagmorgen is de 60-jarige landbouwer M. te Wijn gaarden te water geraakt en verdronken. Zijn lijk is opgehaald. Te Halfweg is een driejarig knaapje door een auto uit Haarlemmermeer overreden en gedood. To Ruigelage (Gron.) is de vrouw van een landbouwer in liet kanaal gestort en ver dronken. - Poging tot afpersing. De politie te Bennebroek heeft aangehouden en naar Haarlem overgebracht H. G. v. B., te Schoten, die zich te Bennebroek heeft schuldig geniEuikt aan een poging tot afpersing door bedreiging met een bei tel in een sigarenwinkel aan den rijks straatweg aldaar. Deze man heeft bekend, ook de dader te zijn van zes inbraken, in den laatsten tijd te Haarlem gepleegd, waarbij geld is gestolen. Ook heeft hij nog een fietsdiefstal te Haarlem op zijn ge weten. De inbraak in een hulp- postkantoor te Utrecht. Gerui men tijd geleden is ingebroken in een hulppostkantoor te Utrecht, bij welke gele genheid voor ongeveer f 2000 aan postze gels gestolen is. De dader, die nog van eenige andere misdrijven verdacht wordt, is enkele weken geleden aldaar aangehou den. Van de postzegels werd toen nog maar een klein gedeelte teruggevonden. Op zijn aanwijzing is gistermorgen een envelop met postzegels ter waarde van ongeveer f 200 teruggevonden, verstopt on der een waschtafel op de toiletten van een café aan de Korte Hoogstraat te Rotter dam. De aangehoudene vertelde, deze postzegels reeds op 24 Februari daar ver borgen te hebben. Windhoos. Uit Leipzig wordt ge meld, dat tijdens een hevig voorjaarson weer een windhoos in de huurt van Ross- wein in den tijd van drie minuten ont zaglijke schade heeft aangericht. Vooral het plaatsje Boeliringen is zeer geteisterd. Van een huis werden 50 vierkante meter van het dak weggevaagd, 150 meter ver der tegen den grond geworpen. Dikke boomen werden ontworteld. Menschenle- vens zijn gelukkig niet te betreuren. Overtreding vloek ver bod- De handhaving van het vloekverbod gaf te Nieuwer-Amsfcel aanleiding tot een hevig verzet tegen de politie- Eenige rij wielen stonden geruimen tijd onbeheerd voor een café- Aangezien dit bij politie verordening verboden is, maakte de po litie hierop aanmerking, hetgeen don zoon van den kastelein aanleiding gaf met ©enige knoopen de politie mede te deelen, hoe hij over haar dacht- Gevolg een pro ces-verbaal- De jonge man wilde echter zijn juiste namen niet opgeven, weshalve de politie hem zóu arresteeren- Doch hij verzette zich, 'geholpen door zijn vader, krachtig hiertegen- Inmiddels deelden de bezoekers flinke klappen uit aan de po litie, zoodat deze zich genoodzaakt zag van hare wapenen gebruik te maken, waarna het (gelukte Iden arrestant over te brengen naar het burëau. Krentenwegge. Een 'bewoner van de Tollenstraat te Hengelo had een nieuwen wereldburger gekregen- Het per soneel van de fabriek waar hij werkzaam is, vereerde hem met een krentenwegge, zwaar 50 pond en lang 2.10 M. Jongens wreedheid- Dinsdag middag waren te Enschedé eenige jon gens met een jongen jherdershond aan het voetballen- Toen de politie kwam wa ren de jongens verdwenen- Van hot hondje was reeds een pootje stuk getrapt, zoodat het moest worden afgemaakt- Naar de daders van deze ergerlijke dierenmis handeling wordt een onderzoek ingesteld. Moeder en twee kinderen verbrand- 'Op een landgoed in Oost- Pruisen is de vrouw van den eigenaar hij een poging om haar inboedel te red den uit het huis, dat in brand stond, in de vlammen omgekomen met 'twee harer kinderen, die op hun beurt die moeder had den willen redden. New YorkParijs per vlieg tuig. De Fransche vlieger Fonck, uit den oorlog welbekend, lid van dc Kamer zal aan het eind van de maand Juni be proeven van New York naar Parijs te vlie gen zonder tusschenlanding. Het vlieg tuig. waarmede hij de vlucht zal be proeven, wordt te New York gebouwd; het 'is bijna voltooid- Drie Amerikanen zullen Fonck vergezellen. DePaasch-uittocht uitLori- id e n is Donderdagochtend bij prachtig weer begonnen- Men verwachtte dat het ■vervoer in omvang alle vroegere cijfers zou overtreffen- Aan de spoorwegstations en op de autowegen buiten Londen heerschte buitengewone drukte van va- cantie-gangers. Kippendief gepakt- De laatste weken werden te Hilversum talrijke kip pendiefstallen gepleegd- Thans is het de politie gelukt, den dader dezer diefstallen zekeren "K., aan te houden. De politie kwam op het spoor van den dader toen zij bij een bezoek, dat zij bracht aan den woonwagen van K., naar aanleiding van èen klacht door IC. ingediend tegen zijn buren, in dien woonwagen een pan met een heerlijk kippenboutje vond. Nauw keurig werden de gangen van IC- nage gaan, die er een goed gevuld kippenhok op na bleek- te houden- Na ont kend te hebben, iets van de kippendief stallen te weten, viel K- ten slotte toch door de mand- Dooreen hondgebeten- Toen een 5-jarige jongen te Rotterdam, Dins dagmiddag door het hek van een rijst- pellerij keek, is hij aangevallen door een hond, welk dier aan de andere zijde van het hek stond- De hond beet het kind in 't gezicht, waardoor *n groote scheur- wond boven het rechteroog ontstond- De wond is in het ziekenhuis gehecht- Brutale aanranding- Woens dagavond ongeveer acht uur, toen zekere .1- van G. uit Zeeland naar Uien fietste 011 ongeveer het gehucht Hoeve bereikt had,- sprongen plotseling twee onbekende personen voor hem- Deze wilden hem geld .afpersen, doch van C- weigerde aan hun wensch te voldoen, waarop zij hem zulk oen geweldigen .slag toebrachten, dat van C. met zijn rijwiel tegen den grond viel- De onbekende individuen gaven hem daarna nog een snede over zijn jas- Poging tot inbraak. Dinsdag nacht werd door een onbekend persoon getracht in te preken hij den winkelier M. te Nunspeet. Ongeveer drie uur werd de lieer M. wakker door het openvallen van het tuimelraam boven de winkeldeur. Toen de heer M- uit het raam van zijn slaapkamer keek, zag 'hij, dat zich een man halverwege door het winkelraam had gewerkt- Dc .inbreker zich nu ontdekt ziende, sprong dadelijk naar beneden en maakte zich met zijn rijwiel uit de voeten tot zijn ongeluk liep hij evenwel de nacht- politie in de armen. Onbekend met de inbraak-poging hield de politie een on bekende aan, omdat hij zonder licht reed en zijn schoenen vóór op de fiets had ge bonden hetgeen haar vreemd' voorkwam- De man werd daarom mede naar het bureau genomen- Even daarna kwam de inmiddels gewaarschuwde brigadier dor rijksveldvvacht V- op het bureau mede deeling van het gebeurde doen- V. had op de plaats der inbraak een paar hand schoenen gevonden, waarmede hij hoopte éenig bewijs in handen te hebben- Ver dere mo-eite was evenwel onnoodig omdat de verdachte -door de nachtpolitie reeds was aangehouden. Eenmcisjeinbrand geraakt en een juffrouw uit het r a a n? gesprongen. Donderdagmiddag waste Rotterdam een 15-jarig meisje in de ouder lijke woning bezig met koffie zetten- Zij is toen in aanraking gekomen met het brandende gasstel, waardoor haar Moe ren vlam vatten- Daar ze alleen thuis was is ze de straat opgeloopen, waar een' bnhekend gebleven voorbijganger de vlam men gedoofd heeft- Nadat ze was binnen gebracht bij een dokter is ze per auto naar het ziekenhuis overgebracht, waar ze met ernstige brandwonden aan rug, borst en armen ter verpleging is opge nomen. Het begin van brand, dat was ontstaan, is door de brandweer geblucht- De op de 2e etage van dit huis wo nende mej. N. sprong van schrik uit het raam. Ze werd door burgers opgevangen en kwam met Iden schrik vrij- Geknoei bij de spoorwegen'. Bij de spoorwegdirectie te Frankfort a.d. Oder zijn onlangs ernstige onregelmatig heden ontdekt- Het .onderzoek in deze zaak werd geleid door een Berlijnsch in specteur van politie, die enkele dagen geleden tot de arrestatie van verschillende hooggeplaatste ambtenaren besloot over te gaan- Een hunner, een „Reïchsbahnrat" zon gisterenavond van het huis van be waring naar de gevangenis worden over gebracht- Onderweg slaagde hij erin, aan de waakzaamheid der agenten te ont snappen en in ide Oder te springen- De man verdronk. Zijn lijk is nog niet op gehaald- - Gezellig vergaderen- De ver eeniging „Het Asyl" te Hilversum heeft buitengewoon knus en gezellig vergaderd. Mevr- Geerlings roept,,'t Is hier een' leugenpartij!" omdat de heer van Leo- keren Campagne een iharer beweringen ontkende- Genoemde heer „zit voortdu rend te lachen". De lieer Springer„Hij lach't maar!" De heer Kramer: „Ja, dom lachen, an ders kan hij nieti" Iets verder volgt dn het verslag de mededeeling, 'dat de heer van Lookeren Campagne „lacht". De lieer Kramer: „Dom lachen en vloe ken, idat kun je, meer niet! Spr- wenscht met een dergelijk mensch niet in één' bestuur 'te zitten- Een man als van Loo keren hoort 'in geen bestuur thuis-" Dhr van Lookeren Campagne wenscht niet te antwoorden. Dhr Kramer: „Dat durf je niet en dat kun je iiiet, waar blijf je nu met je groeten mond?" Dhr van Lookeren Campagne: „Tégen groote bekken praat ik niet!" De heer Kramer: „Begin je weer?" De voorzitter sluit de discussie- Bij de rondvraag werd aanmerking ge maakt op de handelwijze van den con cierge, die geen zwervers opneemt en de katten niet goed voedt- Mevrouw Geer lings. die deze klachten uit, heeft het bestuur met een ien ander in kennis ge steld, doch zij is met een kluitje in 'triet gestuurd, de antwoorden van het bestuur waren belachelijk. De concierge Genes ontkent ten stel ligste de geuite beschuldigingen en wil een eed afleggen, dat het niet zoo is. Mevr- Geerlings: „Man, doe toch geen valschen eed!" Concierge: ,,'t Is gelogen!" Mevr. Geerlings: „Er wordt hier raar met het negende gebod omgesprongen". Toen' sloot de voorzitter de vergadering met. de volgende mededeeling: „Dit onweertje frischt op en we hebben van avond toch wel iets geleerd- Spr. hoopt, dat men nu alle persoonlijkheden terzijde zal zetten en met lust voortgaan met onzen mooien arbeid." Door kinine gedood- Te Ngan- doek op Java kreeg een 4-jarig Mnd der familie L- een fleschje kininepillen om mee te spelen- Het kind, denkende, met suikertjes te doen te hebben, slikte er 21 van in- Na eenige ©ogenblikken over leed het aan liartverlamming- Orkaan in centraal Azië. Volgens een bericht uit Moskou heeft over geheel centraal-Azië een zware orkaan gewoed, die meer dan twee (lager) heeft geduurd en ontzettende schade heeft aan gericht. Het telegraaf- en telefoonverkeer ligt geheel stil, tal van liuizèn zijn ver woest, terwijl verschillende streken over stroomd zijn, waardoor zeer veel vee is omgekomen- Ook aan de spoorwegen is veel schade aangericht. De sowjet-regee- ring heeft troepen gezonden om hulp te verleenen aan de slachtoffers en de aan gerichte verwoestingen voorloopig te her stellen- De Russische binden hebben in schrijving voor de slachtoffers geopend. moet. men voor het verkrijgen én 'behouden van een zachte en féalaie 'huid, de handen en het gelaat inwrijven mat een weinig Doos 30 ct. PUROL MIDDELBURG. Huw.-aangif tenII. F. G. Cujé, 23 j. en P. Goeman, 26 j.K. Minder- houd, 39 j. on P. Looise, 40 j. Gehuwd: J. L. van den Berge, 24 j. en M. J. Waage, 25 j.R. Nonnekes, 25 j. en P. N. van der Welle, 22 j. Bevallen: A. P. Sinck, geb. Wiltenburg, d. N. Gillissen, geb. de Nood, d. OverledenG. C. Dirven, 1 m., z. v. R. Dirven, geb. Geilman; N. F. M. Roose, 78 j., wed. v. J. van Ilove. Van 2531 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. F. van Roek hout, 24 j. en J. C. Krul, 24 j. Getrouwd: J. L. Kosten, 32 j. en J. J. Stroo, 22 j.A. de Landmeter, 43 j. en A. H. Waltz, 37 j. Bevallen: N. M. Verdonk, geb. Goedhart, d.; L. Roelse, geb. De Ridder, z.S. A. C. de Roos, geb. Kolijn, d.G. Bakker, geb. Koets, d.; A. C. Kuijl, geb. MachgGels, d. Z. L. Kosten, geb. Van Bloois, z.E. van Oorschot, geb. Vinke, z.T. Buitenkamp, geb. Perdok, z.H. C. Brasser, geb. Tromp, z. W. P. Dewachter, geb. De Winter, d.J. Gazan, geb. Scherpenisse, d.II. A. Ver steeg, geb. v. d. Leeuw, d. Overleden: Ch. van Pamelen, man van A. W. Hoeksema, 57 j.; M. Geene, z. 9 j., C. Louwerens, 24 j., ongeh. z. (overl. te Rotterdam). (Vliss. Crt.) Van 25 Maart1 April. SOUBURG. Geboren: Willem, z. v. Willem Thouno en Adriana Jobse. (VI. Crt.) Oyer de maand Maart. SEROOSKERKE (W.). Gehuwd: 3, Willem Dekker, jm. 22 j. en Suzanna Adriana Ver meulen, jd. 23 j. Geboren: 2, Willem, z. v. Willem Louwerse en Catharina Susanna Hendrikse; 3, Neeltje, d. v. Hubrecht Sittke en Dina Christiaanse; 4, Jacomina, d. v. Marinus Izebout en Eli zabeth de Later; 12, Jan; z. v. Jan Ma- thijse en Cornelia Hoefkens; 19, Jacob, z. v. Jacob Jobse en Leintje Schoe; 25, Arie, z.v. Arie Joose en Lena Sturm. Overleden: 3, Paulus Melis, 69 j., wed' v. Maria Mathjjse; 11, Andries Geerse, 21 j., z. v. Pieter Geerse en Cornelia Geerse, 25, Adriana Huijsman, 82 j., wed. v. Maarten van Hove. 's-HEER ABTSKERKE. Geboren: 12, Jo hanna, d. v. Hubregt Meutblok.en Catharina Raas. SCHORE. Geboren: Cornelia Jannetje, d. v. Machiel Nieuwenhuijse en Catharina Kuzea, BIGGERERKE. Geboren: 16, Jannefce Anna, d. v. Comelis Stuij en 'Suzanna Adriana do Regt. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 4, Jan Murre, 21 j. jm. en Catharina Kerkhove, 22 j. jd.Huhrecht Murre, 23 j., jm. e» PieterneLla Kerkhove, 24 j. jd.11, Andries Lampei', 25 j. jm. en Helena IJzerman, 26 j. jd. Geboren: 1, Maria, d. v. Floris Meulbroek In Maatje de Jong»; 2, Hubreoht, z. v. Laurus Rijk en Johanna de Jonge; 3, Izaak, z. v. Johaftnes Witte en Elisabeth Bakker; 4, Cor nells Willem, z. v. Jasper Heijligers ein Ja- coba Hoogesteger; 5, Martinus, z. v. Johannis Schipper en Cornelia Kraak; 8, Cornelis Jan Adriaan, z. v. Comelis Westdorp en Antho- nia Bureijn; Neeltje Maatje, d. v. Jacob Rooze en Johanna Oele; 19, Jan Willem Joos, z. v. Pieter de Kok en Jobbina Cornelia la Grand; 25, Elizabeth Kaatje, d. v. Jan Jo hannes Kole en Suzanna de Ruiter; 26, Sien- tje, d. v. Marinus Dekker en Maria Otte; 27, Johannis Aarnout, z. v. Willem Wisse en Pau lina Hoogesteger; 28, Jannetje, d. v. Adriaan Jan de Jager en Franoina de Jager; 31, Cor nelis Marinus, z. v. Marinus Bierens en Ja comina Johanna Bal. Overleden: Op 4 Maart gevonden een lijk van een onbekend manspersoon, aangespoeld aan het strand van dein Van Citterspolder, onder deze gemeente. 7, Pietemella Schoon- aard, 66 j., echtg .v. Simoii Dekker; 17, Jan Cornelis, 3 w., z. v. Comelis de Baar en Ca tharina Goehse; Adriana Stevense, 60 j., eChtg. v. Gerard Mullie; 25, Jan, 5 m., z. v. Marinus Nagelkerke en Jacomina van der Male. Levenloos aangegeven: 11, een kind van Marinus Molhoek en Lijntje Cornelia Dekker; 15, een kind van Izaak Adriaan Dekker en Jannetje Goedbloed. OVEZAND. Geboren: 6, Cornnelia Isabella, d. v. A, van Steenbergen en M. M. Panlus; 24, Johannes, z. v. P. de Vrieze en J. de Bue; 29, Jan, z. v. J. Boonman en C. Vermue. Overleden: 28, Adriaan Pieter Rijk, 14 m. DRIEWEGEN. Geboren: 26, Tonis Marinus, z. v. C. de Dreu en P. M. van Staalen; 28, Catharina, d. v. J. A. Nijsse. Overleden: 22, Leendert Vermue, 83 wonende te 's-Gravenpolder.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 6