Kerkmesws. leestafel. Abonneert U op dit blad. Beassagfi Kbbws. Telegrammen. Laatste BemMen. Allerlei. MarM&erfcMen. Bargerljife Staal Adïgrientiën. VERKADE'S TOFFEE Dr KOCH 1 Opeites Verkoopingga m Yer- pacMiupn CORNELIS MOL Zóó is er maar een" De naamVbrkade waarborgt U de goede kwaliteit-: Let op ons fabrieks merk: Ruyter en Page.v is Woensdag 31 Maart tot en met 29 April afwezig. deleden f 125.384,66, Centrale Bank f 196.364,54, reserve gebrachte winst f 841,95, rente, provisie en diversen f 15.380,06; totaal f555.663,91. Uitgaven: terugbetaalde spaargelden f 131.894,71, gegeven voorschotten f 101.250, in loopen- de rekening f293.151,44, betaalde renten f 13.041,01, bijdragen Centr. Bank f 80,80, diverse uitgaven f 1872,97. Volgens de ba lans waren o.a.: inhoud kas 1.1. 31 Dec. f 13.530,93, uitstaande voorschotten een bedrag van f 152.320, tegoed Centr. Bank f 163.790,33 en aan de balans der spaar bank aan spaargelden f310.720,91. De winst over 1925 bedroeg f 535,08. Van de oprichters zijn nog in leven de heeren E. de Jonge, J. J. de Bruijne, C. Rijk en Jan de Schipper. Eerstgenoemde is nu sedert 20 jaren directeur. In de 20 jaren van het bestaan is in totaal ontvangen een bedrag van f3.421.849,7414, waarvan alleen aan spaargelden f 1.235.247,84^. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oudewater, door J. J. Timmer te ErmelO'. Geref. Kerken. Bedankt voor GerkeskloosterStroobos, door Tj. Petersen te Wolvega. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Vlaardingen, door H. Kie viet te Veenendaal. CanJd. A. Domdorp, Plompetorengracht 25, Utrecht, zal gaarne des Zondags de geref. kerken dienen, doch neemt nog geen beroep in overweging. MIDDELBURG. De afdeeling Walcheren der Vereeniging van Chr. onderwijzers en onder wijzeressen in Nederland, hield Zaterdagmid dag in de Chr. Kweekschool een algem. ver gadering. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het hoofdbestuur, waarin gevraagd werd, dat de afdeeling zich zou uitspreken over het al of niet wjenschelyks van aansluiting bij de organisatie voor de Vereenvoudigde Spelling. Besloten werd, dat in een volgende vergadering 't afdeelingsbe- stuur eerst van advies zou dienen om het punt daarna te behandelen. Aan de beurt van aftreding als bestuurslid was dhr I. van Noppen, die niet herkiesbaar was. In zijn plaats is gekozen dhr B. Lavooy te Middel burg. Tot afgevaardigde naar de Algem. Ver gadering werd benoemd dhr I. van Noppen. Geslaagd voor het stuurliedenexamen te 's-Gravenhage 3e stuurman D. v. Santen, A. J. v. d. Hurk, L. J. Duk, C. Sypestvn en C. Harder. Ongelukken. De 16-jarige dochter van den heer H. te Geleen werd de vorige week aangevallen door een hond en schrok daardoor zoodanig, dat zij' sindsdien in zieke- lijken toestand verkeerde. Het meisje is thans cverleden. Tijdens de afwezigheid der ouders is het 13-jarig dochtertje van J. Kei eer te Weidum te water geraakt en verdronken. De treindiefstal. De Haagsclie politie telefoneerde Woensdagmorgen naar Utrecht het verzoek om twee beruchte trein- dieven aan te houden, wier signalement nauw keurig overeenkwam met het signalement, dat het Zeeuwsche slachtoffer van zijn beroovprs had opgegeven. De Utrechtsche recherche toog direkt naar het Centraal Station, omdat ver moed werd, dat de gesignaleerden wel met den een of anderen trein zouden arriveeren. [Werkelijk verscheen één der gesignaleerden op het Stationsplein; hij begaf zich de stad in, direkt gevolgd door rechercheurs. Even later verscheen de andere gesignaleerde, even eens per trein te Utrecht aangekomen, in gezelschap van twee kameraden, wier aan houding niet door den Haag was gevraagd. Zij gingen allemaal de stad in; ook de drie laatstbedoelden achtervolgd door de Utrecht- Eche recherche. Het waren alle vier bekende kwartjesvinders, die met alle mogelijke druk bezette treinen plegen mee te reizen, om dan in de coupé's hun slag te slaan onder argelooze mede-reizigersverkoop van waar- delooze voorwerpen, kaartspelen, spelen met notendopjes enz. De recherche arresteerde den eerst aangeko mene op het Vreeburg, de drie anderen op de Rijnkade en den Steenweg. Men vermoed de, dat de twee niet-gesignaleerden handlan gers waren van de twee wèl-gesignaleerden en arresteerde daarom het geheele viertal, ter- .wille van het onderzoek in de beroovings- eaak, die zich afspeelde in den trein Am- Bterdam—Den Haag. De Haagsche politie kreeg per telefoon ken nis van de aanhouding van de vier kwar tjesvinders, onder wie de twee gesignaleerden, en van den Haag kwamen toen eenige politie beambten om de vier arrestanten over te Hemen. Donderdag arriveerden vier rechercheurs piet tweö der arrestanten te Poortvliet, waar de beroofde C. N. woont. Na conferentie met den heer N., die in het tweetal zijn beide reisgenooten herkende, werd de hoofdpersoon opgesloten in het arrestantenlokaal en de ander de „lokker" op het dorpshuis in verzekerde bewaring gehouden tot 's avonds, toen het gezelschap vertrok. Men zegt, dat de geroof de som in beslag is genomen en meent, dat de politie een goede vangst heeft gedaan. Een vliegtuig voor 40 perso nen. De heer Fokker heeft in Amerika op dracht gekregen om een ontwerp te maken voor een reuzen passagiersvliegtuig, plaats biedende aan 40 personen. Dit vliegtuig zal uitgerust worden met 4 of 5 motoren van '400 P.K. elk, zoodat het totale vermogen 1 1600 a 2000 P.K. zal bedragen. De ruimte voor de passagiers wordt in twee étages ver deeld en aangezien dit vliegtuig voornamelijk voor nachtvluchten gebezigd zal worden, zat men vermoedelijk in de bovenste étages de slaapplaatsen installeeren. De heer Fokker hoopt dit ontwerp binnenkort geheel gereed te hebben en is reeds zeer ver daarmede ge vorderd. 1200 katten gedood. Daar verscheidene inwoners van Nickelsburg in Moravië door katten, die aan rabies leden, gebeten waren, gaf de overheid last alle katten in te leveren. Toen deze dieren waren bijeengebracht wer den ze geëlectrocuteerd. Niet minder dan 1200 katten werden op deze wjjze gedood. Ernstige griep-epidemie. In het garnizoen Odessa breidt zich de griep onrustbarend uit. De vreemde schepen blijven voor de haven liggen. De bemanning komt niet aan wal. Naar verluidt, zouden de bui- tenlandsche schepen, die Odessa hebben aan gedaan, niet worden binnengelaten in de an dere havens vqn de Zwarte Zee. De toestand is zóó ernstig, dat de volkscommissaris van gezondheid zich met een staf van medewerkers naar Odessa zal begeven. Mond- en klauwzeer. In Oostelijk Yorkshire (Eng.) is mond- en klauwzeer op zes verschillende groote boerenplaatsen vast gesteld. Drie duizend schapen, waaronder 120 zeldzame en bekroonde Leicester-rammen zijn op last van de autoriteiten onmiddellijk afge maakt. De veemarkten te Duffield en York zijn gesloten. Brand te Hamilton. (Canada). Een ernstige brand heeft gewoed in de opslag plaatsen en veemen to Hamilton in de Cana- deesche provincie Ontario. Er is voor ander half miljoen gulden verbrand. De hitte was zoo 'hevig, dat de schepen aan de kaden in allerijl hun ligplaatsen moesten verlaten. Rijksambtenaar-radio-ama teur. Een rijksambtenaar, gestationneerd op een der grensstations, midden op een onmete lijke heide en een uur gaans yan het naaste dorp, greep naar het meer en meer gebrui kelijke middel om in verbinding te komen met de buitenwereld. Hij schafte zich een radiotoestel aan, vroeg aan en verkreeg van den opzichter der Ned. Spoorwegen verlot om een der antennepalen op het spoorweg terrein te slaan en stuurde hiervoor ook de voor den vorm vereischte schriftelijke aan vraag aan de directie. Wie schetst 's mans verbazing, toen hü in plaats van do schriftelijke vergunning een rekening van de directie kroeg voor huur van het door den paal in beslag genomen hand- groote deel der dorre, grenzenlooze 'heide en van het terrein, waarboven zijn draad zou zweven 1 De jaarlijksche huur zou niet minder be dragen dan f 17.25, geen ongeschikte prijs voor een vierkanten decimeter in 'het cen trum van een wereldstad. Uit de specificatie want de rekening was gespecificeerd bleek, dat men per abuis nog f 3.25 te veel gerekend had voor de schaduw, die des amb tenaars radiodraad op zijn eigen tuin wierp. De ambtenaar was een redelijk man en hoe wel wetende, dat de meter heidegrond bij aankoop vijf cent, hoogstens een dubbeltje feost, deed hij voor jaaxhuur van het honderd ste van een meter, dat hij behoefde, een bod van f 2.50. De directie bleek handelbaar en vermin derde haar huureisch tot f 6 per jaar. Onder meer liet zij de vordering wegens huur van draadschaduw op den ambtenaarstuin vallen. De ambtenaar is nu gegaan tot f 3.50. Maai de maatschappij oordeelt, dat het welletjes is. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft betaling van de f 6 vóór 31 Maart verlangd, zullende zij anders er toe overgaan den paal op de heide van Baarlo-Nassau te sloopen. (Volk.) Een politiek „purgeermid del"? In den Saksischen landdag is de vol gende merkwaardige gebeurtenis ter sprake gebracht Toen president Hindenburg de Leipziger Messe bezocht, waren er 300 a 400 politie beambten naar Leipzig gecommandeerd. On der deze' manschappen deden zich tal van gevallen van acute darmontsteking voor, die bij onderzoek te wijten bleken aan het men gen van een purgeermiddel in de door de agenten uit een gemeenschappelijke keuken ontvangen spijzen. De politie heeft nog niet kunnen uitmaken, wie de schuldige in dezen is. De Saksische regeering loofde een be langrijke premie uit voor de aanwijzing van den dader. Mogelijk heeft men te doen met een strafbare handeling, voortvloeiend uit po litieke beweegredenen. Vliegtuig-ongeval. Blijkens een bericht uit Buenos-Ayres is de vlieger Nelson Page daar op een droeve manier aan zijn eind gekomen. Hij was er met zijn machine op uit gegaan om het vliegtuig van kapitein Madaraga te zoeken. Maar Nelson Page bleef met zijn toestel steken in den modderigen bodem van de rivier Bravo. De felle stroom epoelde den luchtvaarder uit het vliegtuig en hij verdronk. Uit Rabat wordt gemeld, dat Abd- el-Ivrim een. oorlogsraad heeft gepresi deerd, waarin tot hervating der vijande lijkheden werd besloten. Twee legergroe pen zijn reeds opgerukt. AMSTERDAM. V. D. Voor de Eerste Kamer der Rechtbank diende heden de zaak van een machinist tegen de Neder landsche spoorwegen,, die op grond van art. 36 R. D. V. uitbetaling vroeg van het gedeelte van het loon, dat was ingehouden bij de wijziging van de R- D. V. De Recht bank wees de vordering van den machinist welke door den kantonrechter was ont zegd, toe- f DEN BOSCH. V.D. Het Gerechtshof be vestigde het vonnis der Rechtbank te Breda, waarbij de ex-gemeentc-secretaris van Bergen op Zoom, C. J. v. L., wegens verduistering wprd veroordeeld tot li/g jaar gevangenisstraf met aftrek preventief. BREDA- V. D. De Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak betreffende de dief stallen aan het station te Roosendaal. Veroordeeld werden: M. A. M., (de hoofd dader) tot 2 jaar en 6 maanden, gevange nisstraf met aftrek preventief, A. J. de B. tot 6 maanden, eveneens met aftrek preventief, J. J. tot 1 maand en J. A. van O. tot 2 maanden hechtenis. SLIEDRECHT- V. D. Toen gistermiddag de schipper Blokland, met zijn schip te Hardinxveld liggend, met zijn kind op den arm aan boord wilde gaan, brak de plank midden door. Vader en kind geraak ten te water en verdronken. Het lijk van den schipper is opgevischt- PARIJS. V. D. Gisteren had een tus- schentijdsche verkiezing plaats in den tweeden sector van Parijs voor twee Ka merzetels. De uitslag is, dat de commu nisten resp- 63247 en 63139 stemmen verkregen en de twee candidaten van het nationale bloc resp- 61703 en 61533. De communisten zijn dus gekozen- PARIJS- V. D. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat een schip met toeristen is vergaan. Dertig opvarenden zijn verdron ken- In een ander bericht wordt gespro ken van een schip met pelgrims- Waar schijnlijk is hetzelfde schip bedoeld. BERLIJN. VD. De troepen van generaal Feng hebben Pekinig ontruimd. PARIJS. V.Di. Uit Rio de Janeiro Wordt gelneld, dat bij Potrasgrlande een trein 1C0 M. diep in dein afgrond is gestort. Het aan tal slachtoffers is vermoedelijk buitenge woon groot. PARIJS. V.Dl. Het financieele debat in de Jlamer zal morgen plaats vinden. De financieele commissie uit de Kamer nam met 15 tegen 10 stemmen en 13 'onthoudingen het voorstel van minister Peret aan, inzake een omzetbelasting van 2 pet., uitgezonderd de kleine zaken. Door de Rechtbank te Middelburg zijn heden failliet verklaard; A- Augustijn, ■winkelier te Vlisömgen, Hobeinstraat, en •H. Luteijo, schilder te Groede. MIDDELBURG. In de Vrijdagavond na de openbare gehouden huishoudelijke ver- dering van de afd. Middelburg van de Chr. Historische Unie werd door den penningmeester, dhr Di C. Bouwense, ver slag van den toestand der financiën ge daan, waaruit een goed slot van f54.99 blijkt. Die voorzitter dankte dan penningm. voor zijn gehouden beheer en "den secr., den heer mr H- v. d. Bake Callenfels, voor het door dezen voorgelezen jaarverslag. Beide verslagen wordjn goedgekeurd. Die voorz., dhr ds M. van Empel en de heer Ir. H. Streefkerk, beide aan 'de beurt va naftreden, werden als bestuurslid her kozen bij acclamatie. Tot afgevaardigde naar de vergadering van hot hoofdbestuur op 8 April te Utrecht werd benoem;! de secretaris, en tot afgevaardigde naar den Kamer- en Statenkring gedurende 1926 mej. Mr. Else de Visser en de heer M. W- •F. E. baron van der Peiltz. Mrt. 30 Serooskerke, huizen, land, Ittmann. 31 Serooskerke, inspan, De Neeling. 31 Nieuwdorp, huis, Pilaar. 31 O.-Souburg, huis, meubels, Blaupot ten Cate. 31 Serooskerke (W.) Inspan de Neeling 31 Vlissingen, afbraak, Struve. 31 Kamperland, Geersdijk, Kats, hout waren, Markusse. April 1 Goes, vrachtrijders- en slepersinspan enz- De Wilde Heijboer. 1 Colijnsplaat, houtwaren, Markusse. 7 Goes, hofstede enz., Pilaar. 7 Heinkenszand, inspan, v. Cleef. 7 Souburg, winkelhuis, bouwterrein, Blaupot ten Cate. 7 Wemeldinge, huizen, bouwland, meu bilair, Kram. 7 Borssele, afbraak, de Wilde en Heij boer 8 Middelburg, huizen, Hioolen. 8 Driewegen, verpachting bouw- en wei land, v. Dissel. 9 Heinkenszand, meubilair, v. Cleef. 9 Veere, inspan, Blaupot ten Cate. 10 N. en St. Joosland, smederij, Hioolen. 10 Arnemuiden, huizen, Blaupot ten Cate. 13 Vrouwepolder, inspan, Blaupot ten' Cate. 13 Goes, huizen, v. Dissel. 14 Biggekerke, landb- inspan'. Struve. Zij moeten toch wat te doen liebhen. HijDat de pagekop zoo alge meen is geworden, is natuurlijk alleen het werk van de kappers. ZijEn dat de kappers dit doen, dat is weer de schuld van de mannen, omdat de meesten tegenwoordig zich zeiven scheren en een kalen kop hebben. Tee ken des tijd s. Waarom is deze fabriek gesloten Wegens sterfgeval. Is de eigenaar gestorven? Neen, de laatste afnemer. Zielenadel in den kerker. Kam pen J. IIKok. Dit is 't verhaal van de bekeering van den Japamiees Tokliishi Ishi en in de strafgevangenis door hemzelf beschreven. Wij hebben al vroeger op dit belangrijke geschrift de aandacht gevestigd; in één der nommers van de vorige maand nog eens met een resumé van dit ongekun stelde verhaal (een autobiografie) getracht de belangstelling voor dit boek te wekken. Wij handhaven onze aanbevelingen. Wisselkoersen. Amsterdam, 29 Maart, 2.15 u. Berlijn 59.37—59.40 Brussel 9.709.75 Parijs 8.508.55 Londen 12.13—12.13i/2 New-York 2.483A— 2.49i/4 MIDDELBURG. By de Zaterdag door No taris Struve gehouden veiling weiden pubbek verkocht een kantoor met schuren, bouw- en weiland, aan den Schroeweg, groot 12.2847 II.A., aan den heer A. Wattel Az. te Seroos kerke voo rf 30.300. Rotterdam, 29 Maart 1926. Graanmarkt geen noteering. Veemarkt. Aanvoer561 vette runderen. 236 vette Kalveren. 364 Schapen en Lam meren. 1384 Varkens. Prijzen per Va K.G.Koeien 321/2, 44 471/2, 55—571/2, Ossen 43, 48, 54, Vette Kal veren 55, 721/2, 871/290, Schapen binnenl. 31, 36, buitenl. 45, 48, 52, Lammeren f 30- f 42 p. stuk,Varkens 42, 421/j. Koeien en ossen aanvöer ruim, handel ma tig, prijzen va'n vorige week vrywel onver anderd. Enkele puikbeste koeien 21/25 ct. en ossen 4 ct. boven noteering. Vette kalve ren aanvoer flink, handel flauw, prijzen on geveer als vorige week. Enkele puikbeste kal veren 51.0 ct .boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer redelijk, handel iets vlot ter, prijzen sty ver. Varkens aanvoer zeer ruim, handel traag, pryzen een weinig terugloopend. Enkele puikbeste iets boven noteering. Zou ters gingen tot 45 en voor Londen tot 48 a 49 ct. Vermoedelijk slechte afloop voor zware varkens. Zaden: Karwijzaad f22f24, Lijnzaad (blauw) f 14f 16, Lynzaad (wit) f 18f20, Kanariezaad f 15f 17. j. Vlas: 24500 K.G. blauw f0.95—f 1.50, 4000 K.G. wit Zeeuwsch f 0.90f .115, 7950 K.G. Holl. geel f 0.95—f 1.40, 7000 K.G. Gro- ningscb f 0.90f 1.35, 4600 K.G. Dauw root f 0.90—f 1.20. A a r da p p e 1 e nBrielsche Eigenheimers f 2.70f 3.60, Zeeuwsche Eigenheimers f 2.20 f 2.80, Blauwe Eigenheimers f 2.50f 2.75, Zeeuwsche Bonte f 3.40f 4, Zeeuwsche Blau we id, Poters f 1.50f 2.10, Red Star f 2.30 f 2.90, Bravo's f 2.80f 3.60, alles per 100 K.G. Malta 910,5 ct. per K.G. Eieren f5.50f6.50. GOES. Geboren: Suzanna Jacoba, d. v. Ja nus Iiryger en Wilhelmina Maria van Hoorn. Overleden: Pieternella Jacomina de Vos, 87 j., wed. v. Hendrik Hengeveld; Francis- cus, 1 jaar, z. v. Ulbania Maria de Bock; Willem Staal, 23 j., z. v. Pieter Staal en Anna Slabbekoorn; Dingenus Dorst, 76 j., echtg., v. Jannetje Christina van der Velde. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 29 Maart, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 762.0 te Ingoe, laagste 732.5 te Thorshavn. 1 Verwachting tot den avond van 30 Maart: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Nevelig tot gedeeltelijk bewolkt. Mogelijk eeniige regen. Iets zachter. pgH P. DOURLEIJN. flB8 M. DOURLEIJN-OeleJI geven kennis van de geboorte van hun Zoon AQRAKAiï JAN. Domburg, 29 Maart 1926. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, en a s. Donderdag 1 April hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. C. GIJZEL—Mol. C. GIJZEL. G. A. MOL. W. P. MOLDuinkerke. CORNELIS MOL. DINA MOL. Oudelande, 29 Maart 1926, Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer JACOB BEENHAKKER Az in den ouderdom van 86 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, Wed JACOB BEENHAKKER- Goeree. Kloetinge, 27 Maart 1925. Heden overleed tot mijne diepe droefheid, na een lang durig, geduldig lijden, mijn geliefde Man DINGENUS DORST, in den ouderdom van 76 jaar en 5 maanden. J. C. DORSTv. d. Velde. Goes, 27 Maart 1926. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig, geduldig gedragen lij den, onze geliefde Vader, Be huwd-, Groot en Overgroot vader, de Heer JOHANNES DE VISSER, in leven Burgemeester dei- gemeente Aagtekerke, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Allen, die den overledene ge kend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verliezen. W. DE VISSER. N. DE VISSER—Corké. J. DE VISSER. C. DE VISSERde Visser. C. C. DE VISSER-de Visser. P. DE VISSER. H. SIMON SEde Visser, C. SIMONSE. E. MALJAARSde Visser. J. MAL JA ARS. J. DE VISSER. S. DE VISSER—Louws. M. MALJERSde Visser. C. J. MALJERS. J. DE VISSER. M. DE VISSER- van der MeCJLE. Aagtekerke, 27 Maart 1926. De teraardebestelling zal plaats bebbenD.V. op31 Maart des middags te 12 uur. t* Hierbij geven wij U kennis dat na een langdurig lijden de Heere van ons weg nam onze geliefde oudste Zoon en Broeder WILLEM, in den bloeienden leeftijd van 23 jaar en 5 maanden. De wetenschap, dat hij thans van alle lijden verlost, bij Zijn Heiland en Zalig maker is, strekt ons tot rijken troost. Namens allen, P. STAAL. A. STAALSlabbekoorn. Goes, 29 Maart 1926. Het spreekuur te Goes wordt Dins dags en Vrijdags van 11 tot 12 uur waargenomen door Or SCHOUTE. 30 April wordt het dagelijksch spreekuur en de praktijk weer op de gewone wijze door Dr KOCH hervat.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2