Roosendaal, Tilburg, Bergen-op-Zoom, SEIZOEN-OPENING. Onze collectie is schitterend. De prijzen zijn voordeelig. De Ster der Sigaretten Wereld VIRGINIA CIGARETTES ÏO voorllS cent Bijpassende Hoeden Bloemenmarkt. „Chic Parisien", Heuvelstraat 35. Kremerstraat en Kortemeestraat. WILLS'* met Spaarbon Meubilaire Goederen, Een Woouhuis, Erf en Tuin N.V. „P li A R11S" - DEN HAAG Wje in dit Dagblad adverteert, plaatst zijn reclame nooit verkeerd. 12-14 «t 99 N. V. „PHARUS", te 's-Gravenhage, Archimedesstraat 64. exposeert in hare étalages Wij zijn bijzonder goed gesorteerd in h en alsmede in Donderdag 15 April 1926, I I url,. a vier jaar geleden voor het laatst levend gezien hadden. Toen de politie het huis binnendrong, vond ze het lijk van de oude vrouw, omhuld door een laken, op een stoel zitten. De oudste der drie zusters zei: „Dat is mijn moeder. Je moet ze niet aanraken! 2e is daar al een paar jaar. Vlak bij het lijk stond een tafel met I fruit, eieren en brood er op. De eenige K kamer, die bewoond was, bleek die te zijn, waarin het lijk zich bevond. De vrouw E scheen een natuurlijken dood gestorven te zjjn, Haar drie dochters, die niet wel bij het hoofd waren, werden naar een gesticht overgebracht. Rooversaanslag zonder re- S sultaat- Woensdagavond zeven uur had H te Parijs een weergaloos brutale aanslag plaats in een juwelierszaak. Een jongeman trad den winkel binnen en echoot bout B portant zijn revolver af op den heer Si- gaar- Deze vluchtte naar achter, van S welke gelegenheid de bandiet genruik maakte met een hamer de étalage in te slaan en een armband ter waarde van 58.000 francs weg te nemen. Voorbij- 'angers schoten toe op het hooren vap [et lawaai. De jongeman stormde den tinkel uit drong dwars door d$ nieuws- --ugienge menigte heen en vluchtte. Spoedig werd' hij nagezet door twee agenten, die Op de kreten „houdt den dief" waren af gekomen- De dader, die zijn revolver nog steeds in de hand hield, vluchtte een ga rage binnen en verschanste zich in het ^water-closet'. Uit deze stelling, opende jjij het vuur op de agenten, die niettemin nader kwamen- Gelukkig werd er niemand geraakt. De agenten, die meenden, dat de j bandiet de garage niet zou kunnen ver laten, lieten versterking aanrukken- Nau- jl welijks hadden zij zich enkele schreden' verwijderd, of de achtervolgde schoot de ff straat op- Hij vluchtte in een nabijzijnd huis, waar hij verdween in de openstaande Üeuren v&n een apartement- Met aap- B achtige vlugheid sprong hij door het ven- ster op een taxi nog steeds met de revol- ver in de hand- Daarop vluchtte, hij dwars Hoor een restaurant naar den Boulevard Pc re! re, waar men zijn spoor kwijtraakte. Tot nu toe heeft men hem nog niet kun nen vinden. Dé geroofde armband werd teruggevonden in het closet- Een andere armband, dien de heer Sigaar eveneens miste, werd in den winkel teruggevonden. (Telegraaf Een nieuw middel om werk- 1 o o z ens teu 11 te krij ge n. De Bcrljja- sclie recherche heeft een inval gedaan in een werkplaats, waar valsche certificaten wer- I den gemaakt voor werkloozensteun. Reeds L sinds geruimen tijd was nu en dan gebleken, 1 dat bir weldadiglieidskantoren en ook bij de bureaux voor werkloozensteun door de om steun vragenden gewerkt werd met valsche papieren. Thans is het de recherche gelukt 14 werkloozen te arresteeren, die zich schul- I dig maakten aan het vervaardigen dier val- ffi scho documenten. De stukken, die afkom- stig heetten van de politie wezen uit, dat werkman zus of zoo een bepaalden tijd er- gens gewerkt had en wegens bedrijfsinper- .1 king was ontslagen. Op die wijze werd dan een ondersteuning van 20 tot 30 M. verkregen. 1 Het werkloozenondcrsteuningsbureau kreeg den 1 zelfden persoon twee- of driemaal voor zich. Om zich niet te verraden, zonden de ver- valschers soms andere lieden, die dan daar- voor wat geld van -hen kregen, om onder- I steuning te halen. Het verkregen geld werd j door de vervalsohers, zoo lezen we ten slot te in het „Berl. Tag." niet gebruikt voor liun levensonderhoud, maar werd verbrast en verspeeld. Twee minister-dochters. Twee Parijsche jonge dames hebben haar intrede in de ministeriëele departementen gedaan: Mile Odette Péret, dochter van den zooveel- sten minister van financiën, en Mile Paule Malvy, dochter van den minister van bin- henlandsche zaken. Zij zijn particulier secre taresse van haar vader geworden. Een kolfje naar de hand der Fransche jour nalisten om de jeugdige ambtenaresjes te gaan interviewen. De interviews vloeien over van welwillendheid en men krijgt als buiten staander den indruk dat de hedendaagsche Fransche politiek door Miles Péret en Malvy wordt opgemaakt. Van de twee jonge dames is Mile Malvy ongetwijfeld de sterkstezij is candidate in de letteren en bestudeert in ,haar vrije uren aan de E.colo du Louvre Öostersche kunst. Haar plotseling aan-het-be- wind-komen heeft haar iels rustigs en ernstigs gegeven en zij heeft haar kalm leven en mondaine vermaken op „het altaar van het openbaar heil geofferd". Mile Péret is bescheidener in haar talen ten. Zü verklaarde met eenige sportieve uit dagendheid dat zij geen „steno" kent, wei- toig heeft geleerd en niet het minste begrip van financiën heeft. Hetgeen een beminne lijk interviewer de opmerking ontlokte, dat dit zelfs voor den minister niet eens noodig is. 't Is jammer, dat het den beiden ministe- riëelen secretaressen aan tijd zal ontbreken ,cm zich in te werken, daar immers een ministerie in Frankrijk zelden langer dan een paar maanden duurt. (Hbld.) Hoe dat daar gekomen is! In. het Noorden van het schiereiland Yucatan heelt Dr Gann in een onbewoonde wildernis een merkwaardige ontdekking gedaan. Hij trof daar den hoogsten tempel aan, die voor zoover bekend door de Mayabovolking is ge bouwd. De „Morning Post" meldt, dat ron dom den tempel vele gebouwen staan, waar van de wel bewaard gebleven vertrekken met beschilderde muren door onderaardsche gan gen verbonden bleken te zijn. Het bericht .maakt voorts o.a. melding van een badplaats, 4 ^uitgestrekte pleinen, groote pyramiden en een Straatweg, die eenige voeten ligt boven het land daarnaast, twee en dertig vpet breed is en door den ontdekker over een afstand van vele mijlen werd betreden. .-••• 'v. MANTELMAGAZIJNEN „DE VLIJT Zelden zal een sigaret zoo algeheel als schitterend worden erkend als „STAR" VIRGINIA CIGARETTES. Profiteert van deze onverwachte verschijning aan den horizon der sigarettenwereld en vergelijkt zon der op den prijs te letten. Bezorg U zelf een Eigen Woning. Bespaar Uw huurpenningen ten bate van U zelf of Uw kinderen door te sluiten een Eigenhuisverzekering bij de Bijkantoren te Zwolle en te 's-Hertogenbosch. 1 ^raagt gratis inlichtingen. Actieve personen als vertegenwoordigers gezocht. m De Notaris VAN CLEEF te Hein- kenszand, zal op Vrijdag 9 April 1926, des namiddags 1 uur, ten huize van dhr. iac. van den Dries Jz., aan de Steenen Vate te Heinkenszand, om contant geld verkoopeni als: Mah. Boogkabinet, Uittrek- tafels, Stoelen, Spiegels, Hangklok, Lampen, Barometer, Veerenbedden, Matrassen. Dekens, Ledikanten, Kachels, Vloerkleeden, Petroleum kachel, Serviezen, wo. 1 antiek, Kleerkist, Spekkist, Trap, Glas en Aardewerk, Tuingereedschap, enz. Te bezichtigen 8 April van 2 tot 4 uur. De Notaris VAN CLEEF te Hein kenszand, zal op des middags 12 uur, in de herberg bij de Wed. Modderkreeke te Nieuwdorp, ten verzoeke van de Erven van dhr. A. Huijssoon, publiek verkospeni te Nieuwdorp. groot 1A 60 c.A. Aanvaarding bij de betaling vóór of op 4 Mei as. Grondbelasting f4.26.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3