(Mwfs. Preffisenrtea. geiend Miens. Allerlei Betktsakm Briefwisseling. Hoop Moiiplop, BosMogso, ooi. Markimmen. Mvertentiën. S. BRANOSMA „Roomseh of Rood". „Het Groene Km is" propaganda - Avond op Donderdag 25 Maart a.s., gaat niet door. van Amersfoort met een predikatie over Psalm 122 vs 9, waari.n ontwikkeld werden drie gedachten: 1. het doel, 2. de bepaling en 3. de verrichting van het goede werk, in dezen Psalm bezongen. Na de gebruikelijke toespraken tot de aanwezige gemeentelijke autoriteiten, zijn bevestiger, zijn ambtsvoor ganger ds A. M. Donnor en Ds Mojjmen van Baarn, en afgevaardigden van vereeni- gingen, enz. werd de nieuwe leeraar toege sproken door ds Teerink, ds Donner en Ds Post van Bunschoten, en word hem toege zongen Ps. 1343. De z a a k- Ge e 1 ke r k en. In do „Parkkerk" te Amsterdam werd gisteravond een kerkeraadsvergadering gehouden van do Gereformeerde Kerk Amsterdam-Zuid. Na afloop der bijeenkomst deelde men het volgende mede omtrent het verloop der ver gadering De z.g. meerderheid van den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Amsterdam-Zuid heeft met verwondering kennis genomen van de belichten in „De Standaard" van 18 Maart 1926 omtrent de besluiten van „de „Synode të Assen". Volgens die berichten zou do Synode hebben besloten 27 ouderlingen en 14 diakenen van don Kerkeraad der Gere formeerde Kerk van Amsterdam-Zuid te ver- oordeelen om uit hun ambt te worden ont zet, indien zij niet zonder meer zouden ge volg geven aan de besluiten der Synode. In de vergadering is bij de „afgezette" broeders hoofd voor hoofd geïnformeerd of zij tevoren door of vanwege de Synode ver hoord zijn overeenkomstig het negende gebod en antwoord 112 van don Heidelbergschen Catechismus. Dit bleek niet te zijn geschied. Krj de Kerkeraadsvergadering was voorts ingekomen, met uitdrukkelijke adresseering aan den (afgezetten) sariba, „het ontzettingsbe-sluit van den Kerkeraad". Naai' aanleiding hiervan is over eiken ouderling en diaken, die aan het besluit van Zaterdag j.l. deel had, door de overige leden gestemd of zij zich aan diens „afzetting" konden oonformeeren. De vergadering besloot speciaal wegens het „onverhoord oordeelon" en ook nog om andere redenen, niet tot die conformeering over te gaan en bleef verder bijeen, zich als de wet tige Kerkeraad der Gereformeerde Kerk Am sterdam-Zuid beschouwende. Besloten werd wat dr Geelkerken betreft, zich ook aan het afzettingsbesluit der Sy node niet te oonformeeren. Uitsluitend om te voorkomen alles wat tot ongeregeldheden aanleiding zou kunnen geven, zal de z.g. minderheid van iden Raad d.er Gereformeerde Kerk van Amsterdam-Zuid voor de kerkdiensten op a.s. Zondag 21 Maart ran de Parkkerk en Schinkelkerk geen ge bruik maken. Zulks is aan den schismatieken Kerkeraad van Amsterdam-Zuid medegedeeld, onder de meest uitdrukkelijke reserve van alle rechten op den eigendom der Kerkelijke goederen, beschouwende zich genoemde min derheid als de wettige Raad dezer Kerk. Gisteren werd te Utrecht een vergade ring gehouden van predikanten en belijden de leden van verschillende gereformeerde ker ken. Eenparig werd uitgesproken, dat men bezwaar had tegen de besluiten der Synode te Assen. Een commissie werd benoemd ter formuleering van het bezwaar.. Daarna zal meh opnieuw vergaderen. Driewegen. Mej. S. S. de Vlieger staat no. 1 op de voordracht- voor onderwijzeres aan een O. L. school te Amsterdam. Zondag 21 Maart. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, nm. geen dienst, ar. ds Steinz (Bev. n. lidm. en Voorber. H.A.) Wilhelminadorp, vm. ds de Vries (bev. lidm.), nm. ds Steinz. Geref. Kerken. Oostkapelle, vm. en nm. leeskerk (ver beterd bericht). Wemeldinge, vm. leeskerk, nam. cjs R. J. r. d. Veen van Goes. Ambten aren aangehouden. De marechaussee te Sittard heeft twee en de recherche te Maastricht nog twee amb tenaren van den Raad van Arbeid te Maastricht aangehouden, als verdacht van .verduistering, valschheid in geschrifte en heling. Het Kamerlid mr Boon te water. Gisternacht half drie is de be stuurder van een auto, waarin het Tweede Kamerlid mr G. A. Boon was gezeten, die te Dokkum een spreekbeurt had vervuld, door onbekendheid met den weg, onder Miedum, bij Leeuwarden, te water gere den. Het ongeluk gebeurde bij een scherpe bocht; de auto botste tegen een ijzeren brugleuning, welke afknapte, en stortte van een tamelijk groote hoogte in de vaart, waarbij de wagen omkantelde. Beide in- aittenden wisten zich op de auto te werken en met een flinken sprong den wal te be reiken. Iemand, die in de nabijheid van de plaats van het ongeluk woont, bracht hen in zijn auto naar Leeuwarden. Een dolleman. De plaats Stock ton in Galifornië is dezer dagen in rep en roer gebracht door een krankzinnige woes teling. De man een makelaar in on roerend goed liep met een geladen re volver door de stad rond en schoot op al len die hem in den weg kwamen. Na een man en vijf kinderen te hebben gedood nam de dolleman de vlucht in een auto. De politie zette hem na en de auto van den moordenaar sloeg over een wegrand en viel in het ravijn, waarbij de vluchte ling het leyen verloor. De dubbele moord te C u - lemborg. Volgens de Tel. zijn op last van de justitie te Tiel drie personen gear resteerd in verband met den hekenden dubbelen moord te Culemborg in 1923. Twee hunner zijn te Tricht aangehouden, één te Culemborg zelf. Deze aanhoudin gen zijn gedaan door eenige beambten van de Centrale Recherche in verband met het feit, dat nog geen oplossing is verkregen in zake de toestanden hij-de politie ie Cu lemborg. Moordaanslag. Gisternacht, omstreeks 1 uur, werd de politie te Den Haag gewaarschuwd dat er in een café in de Wagenstraat een moord plaats ge had zou hebben. Toen de politie zich naar de bedoelde plaats spoedde en een onder zoek instelde, vond zij in een donkere gang, welke liet café met een daarachter liggend perceel verbindt, een man liggen, badend in een groote bloedplas. De man was bewusteloos en de politie kon niets anders doen dan in afwachting van de autoriteiten, die het justitieele onderzoek leiden, den geneeskundigen dienst waar schuwen en intusschen het gebouw bewa ken, zoodat niemand er uit kon. Achter het café bevindt zich een per ceel, binnenshuis mot de gelagkamer door 'een donkere keuken en gang verbonden. De eigenaar van het café had dit perceel verhuurd aan een troep artisten, Arabie ren, die in verschillende theaters hun acrobatische toeren vertoonen. Gisteravond heeft de directeur van den troep geruimen tijd met zijn broer in de gelagkamer van het café zitten praten. De aanwezigen in het café kregen den indruk, dat beide broeders twist hadden, maar daar liet geheele onderhoud in het Ara bisch gevoerd werd, kon men nipts mee- deelen omtrent de reden yan de ruzie. Maar, gelet op het hevig gesticuleeren en den luiden toon, waarop het gesprek ge voerd werd, scheen de twist nog al ernstig te zijn geweest. Op een gegeven oogenblik stond de directeur op en verliet de gelag kamer om zich naar de slaapvertrekken der artisten te begeven. Zijn broer volgde hem op den voet en in het donkere gangetje heeft hij den direc teur aangevallen en hem verschillende steken toegebracht. Het slachtoffer zakte hevig bloedend uit meer dan 12 diepe steek- en snijwonden ineen. De dader bekende met zijn broeder een twist gehad te hebben over de uitbetaling van gelden, terwijl zijn broer liem tevens verweten had zijn werk niet behoorlijk te doen. Hierop was hij zoo in woede ontsto ken, dat liij den aanslag pleegde. Zijn broer is naar het ziekenhuis over gebracht. Zijn toestand is ernstig, hoewel de doktoren direct levensgevaar niet aan wezig achten. Prins bestolen. De Perzische prins Nasseroel Moelk, die van 1909 tot 1914, tijdens de minderjarigheid van den Perzischen troonopvolger, regent in het toenmalige koninkrijk Perzië is geweest, 'woont sinds jaren te Parijs. Kort geleden heeft prinses Moelk een nieuwe kamenier gekregen, een meisje van zeven-en-twintig jaar. Aanvankelijk liet zich alles uitste kend aanzien, het nieuwe bezempje veegde inderdaad heel schoon, maar na een poos werd ontdekt, dat het meisje 's nachts nooit in huis was. Met haar „vriend", een Spanjaard, bewoonde zij ergens een ka mer. Deze man is in den laatsten tijd her haaldelijk in de buurt van het huis van den prins gezien. Eergisterochtend heeft het paar zijn slag geslagen, 's Ochtends om acht uur, de prinses deed met haar dochter een wandeling, de prins was zich aan 't aankleeden, heeft het kameniertje alles wat zij in huis aan juweelen en sie raden kon ontdekken bij elkaar geroofd en is met haar buit in de auto gesprongen, waarmee de Spanjaard voor de deur stond te wachten. Een voorloopige schatting heeft de waarde van het gestolene op acht maal honderdduizend frank bepaald. Ontploffingaanboordvan de Zeemeeuw. Te Antwerpen heeft een ontploffing plaats gehad aan boord van het Nederlandsche motorschip Zee meeuw. Het was rond 1 uur, toen opeens twee geweldige knallen werden gehoord, ge volgd door een groote vlam, die uit de machinekamer steeg. De ontploffing moet van zulkg kracht zijn geweest, dat het dek werd opgelicht, en dat door de luchtverplaatsing, de bemanning, die op het dek stond, tot tegen de reeling van het schip werd weggeslingerd. Langs alle kanten kwam er hulp toege sneld. Opgenomen werden de Duitscher Gustaaf Kopke, 18 jaar oud, met wonden aan neus, hoofd en linkerhand en de ma chinist Johan Gopar, 26 jaar oud, met de beide heenen gekwetst. Erger werd ge vreesd voor hen, die ifa de machinekamer waren. De stuurman Hendrik Salomon, 29 jaar oud, werd er gevonden met brand wonden in het aangezicht, en kwetsuren aan de twee handen, en de assistent Ru- dolf Stol, een 20-jarige Duitscher, met kneuzingen in den rug, hoofd en linker arm. Verder had men nog den matroos Garl Hagedorn, een 20-jarigen Duitscher, die door weggeslingerde voorwerpen aan het hoofd was gewond. Allen werden da delijk naar het ziekenhuis overgebracht. Vermoedelijk zal de stuurman Salomon het gezicht verliezen. De anderen keerden nadat ze verbonden waren, weer terug aan boord. Brand te Gent. Het monumen tale paleis van justitie te Gent is geheel uitgebrand. Als oorzaak werd genoemd 'kortsluiting. De archieven en de gerech telijke bescheiden zijn mede verloren ge gaan. Vandalen. Reeds geruimen tijd is de Ned. Herv. Gq>m. te Hommerts bij Snoek herderloos, wegens weigering van de kerkvoogdij voor betaling van den aan slag aan dep Raad van Beheer. Een gevolg daarvan is dat verschillende dominees een preekbeurt vervullen. Zoo hoeft eenige we ken geleden dominee B. van Meer van Spannum een preekbeurt vervuld, bij wel ke gelegenheid de Hommertser jeugd den auto vernielde. Gepasseerden Zondag kwam dezelfde predikant met denzelfden chauffeur. Om wederom 'vernieling te voorkomen werd de auto naar het erf van een boerderij gebracht, terwijl de chauf feur een oogje in het zeil hield. Verschil lende jonge mannen drentelden om den wagen heen, zoodat de chauffeur het voor zichtiger oordeelde den auto naar het Kerkplein te brengen. De motor werd aan gezet, doch juist toen hij door het ijzeren hek dat het erf afscheidt van de straat wilde rijden, werd dit dichtgeslagen. De-chauffeur ging uit den wagen, opende het hek, ging weder in den wagen, opende hek werd weer dichtgeslagen. Dit gebeur de meermalen, totdat de chauffeur, onge duldig geworden door dit monnikenwerk, zich een paar krachttermen liet ontvallen. Bij zijn laatste poging het hek to openen werd hij van achteren aangevallen, op den grond gegooid en zóó mishandeld, dat hij bijna niet kon loopen. Zijn kleeren wa ren versneden, hot gelaat ontsierd met ra ke messteken en zijn geheele lichaam bont en blauw van de onzachte aanraking met de klompen en schoenen der belhamels. De politie werd met do zaak in kennis ge steld en het resultaat is, dat de namen van de daders thans bekend zijn geworden. Kippendief gesnapt. De po litic te Doetichem slaagde er in een be ruchte kippendief, zekere G- L. B., op heeterdaad te betrappen. Hij had bij de fouilleering vier levende kippen onder zijn kleeren verborgen- De aangehoudene is naar Arnhem overgebracht en aldaar in het huis van "bewaring ingesloten. In verband met dezen diefstal is nog te 's-Heerenberg zékere J- K. als mede plichtige gearresteerd. Meer dan t ij d. Mevrouw: „Mina waarom sta je nog zoo laat aan de deur?" Mina: „Ik kijk naar de maan, mevrouw." Mevrouw: „Nou zeg dan aan de maan, dat hij naar huis gaat, want het is al half twaalf." (Msb.) Arrondissements rechtbank te Middelbars Inzake de appèlzaak van G- II., te Bie- zelinge (zie ons no- van gisteren) kan nog het volgende worden gemeld: Be klaagde door den President ondervraagd, ontkent het hem ten laste gelegde, n.l. dat zijn stuurinrichting niet in orde zou zijn geweest; en beweert dat er geen ver sleten onderdeelen aan zijn auto zaten. Getuige Vijgeboom uit Vlissingen als deskundige gehoord, verklaart dat bij onderzoek gebleken is, dat de stuurinrich ting lang niet in orde was- Hij legt aan de rechtbank over een teekening omtrent den toestand der stuurinrichting van be- klaagde's auto- Getuige zegt, dat een hout voor 80 pCt versleten was, en een andere bout zat los, volgens getuige is het zeer gevaarlijk met een dergelijke bus te rijden en noemt hij het een schandaal, om met zoo'n sfuurbewgging passagiers Te ver voeren. Beklaagde nog maals ,door den President ondervraagd bekende dat er 1 moer los zat. De officier van Justitie daarop requisitoir nemende, acht het aan beklaagde ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen, en vraagt bevesti ging van het vonnis waartegen beroep. H o o ge r Beroep. Door W. J. de J., slager te Ivwadendamme, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Goes d.d. 5 Maart 1926, waarbij hij op tegenspraak werd veroordeeld tot f 15 b. s. 15 d. h. wegens overtreding van art. 24 der Leer plichtwet (een leerplichtig kind arbeid laten verrichten in een tijd dat aan de school waarin het kind was geplaatst onderwijs werd gegeven). Berooving. Die Arnhemscho rechtbank veroordeelde de landbouwers S. en F. uit Harskamp (gem. Ede), die een 69-jarigen landbouwer, die m >t een meisje op de hei wandelde, hadden aangerand en beroofd van zijn portemonnaie met f60 tot lesp. 4 maanden gevangenisstraf mei aftrek der preventieve hechtenis en 6 maanden gevangenisstraf. Do eisch was tegen S. anderhalf jaar en tegen F. 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Die 36-ja- rige kousenbreier W- v. C- uit B-arneveld, die mede had genoten van 'den buit, werd terzake heling veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Die eisch was 6 maanden gevangenisstraf. V r ij g e s p r o k e n. De Arnhem- pche rechlbank deed uitspraak in de zaak tegen den 22-jarigen chauffeur G- uit Dieren tegen wien de officier van justitie 2 weken gevangenisstraf had geëischt ter zake dat hij- op 7 'Januari 1.1. te Rh eden met een auto hoogst roekeloos zou heb ben gereden met een snelheid van 35 a 40 K.M. per uur en aldaar vrouw E. heeft aangereden tengevolge waarvan zij zwaar werd verwond en kort daarna is over leden. De rechtbank heeft verdachte van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. De diefstallen op het stati on te Roosendaal. De Officier van Ju stitie. te Breda eischte tegen A. J. de B„ W. J. en H. A. M. verdacht van een reeks diefstallen van allerlei kleedingstukken enz. gedurende de jaren 1923 tol en met 1926 op liet station to Roosendaal resp. 4 maan den, 1 maand en 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak 29 Maart a.s. De 4e beklaagde J. v., A. vroeg vcroordeeling voorwaardelijk, waarover 29 Maart do rechtbank zal beslissen. Smaad. De landbouwer J. V. te Well, gemeente Ammerzoden, hoeft van een rijks veldwachter verteld, dat deze hem tot dief stal van kool zou hebben aangezet. De veld wachter, die dat ontkende, diende daarover een klacht in by de Justitie. De dader is reeds meermalen wegens soortgelijken laster veroordeeld. Het Gerechtshof te Arnhem ver oordeelde den beklaagde deswege tot een maand gevangenisstraf. Door den toevloed van advertenties van hedenmorgen is de Redactie genoodzaakt veel te laten wachten tot .Maandag, o.a. Baadsoverzicht van Goes. Gevaar voor radium-arbeiders. Eenige jaren geleden verschenen voor het eerst op de wereldmarkt uurwerken met in het donker lichtende wijzerplaten. Ze wer den, wegens hun nut, weldra populair, en inderdaad hebben ze, vooral ook in don oorlog, groote diensten bewezen. In 1924 werd tot de doctoren van de Har vard School of Public Health te Boston het verzoek gericht, eenige ongewone ziektegeval len fee onderzoeken by meisjes en vrouwen, werkzaam in fabrieken, waar die uurwer ken gemaakt werden. Bij verscheidene arbeids- sters vertoonde zich een' ziekelijke aandoe ning van de kaak, en het verloop was zóó ernstig, dat zelfs enkele patiënten er aan stierven, ondanks de meest zorgvuldige be handeling. Het bleek, dat bij deze aandoening, die niet gelocaliseerd bleef en niet genas zooals een gewone kaakontsteking, ten slotte het been van de kaak afstierf, een proces, dat veel geleek op do kaakaandoeningen, jaren geleden, waargenomen bij arbeiders iu lucifers-fabrie ken ,die voortdurend in contact met phospho rus stonden. Het werk van de patiënten bestond in het beschilderen der wijzerplaten met lichtgeven de verf, en ze gebruikten daarbij' oen oplos sing van zinksulfide met geringe sporen koper en radiumbromide. Deze verf werd aange bracht met een fijn penseel, en de meisjes hadden algemeen do gewoonte, de penseelen met de lippen aan te punten. Men kon niet aannemen, dat do uiterst geringe hoeveelheid koper iets met de vergiftiging te maken had. Gok het zink kon als oorzaak buitengesloten worden, daar immers bleek, dat in de zink- nijverheid arbeiders met veel grootere hoe veelheden zink in contact kwamen, en by hen nooit iets van een dergelijke aandoening zich vertoond bad. Zinkbewerkers krijgen ge heel andere stoornissen. Er bleef nu niets anders over dan de ver giftiging in verband te brengen met radium. Bij blootstelling van verschillende dierlijke weefsels aan X- of radiumstralen bleek, dat deze op het been weefsel een duidelijken in vloed uitoefenden. X-stralen b.v. belemmeren, den groei van het been en beletten of ver tragen bij voldoend doordringingsvermogen het a, ane en groeien van gobroken been-uiteinden door de vorming van nieuw beenweefsel. Er waren ook gevallen bekend van een te gronde gaan van het kaakbeenweefsel bij patiënten, bij "wie radium in den mond tegen tongkan- ker was aangewend. Het radium in de lichtgevende verf moet dus wel de schadelijke stof zijn. De onder zoekingen werden voortgezet met behulp van fotografische platen om te ontdekken, of er radiumhoudend zinksulfide aanwezig was in het stof in de werkplaatsen. Men vond dit in het haar, in de huid van het gelaat, de handen, den hals, de kleeren en zelfs in de onderkleeren van de meisjes, die de wij zerplaten beschilderden. Een der meisjes had .lichtgevende plekken op haar dijen, en de rug van een der ar beidsters was lichtgevend tot haar middel. In 't kort, er vloog in die zalen zóóveel radiumhoudend stof rond, dat de huid der arbeidsters er nooit vry' van was! 't Was dan ook te verwachten, dat die voortdurende blootstelling aan radiumstralen een duidelyken invloed op de arbeidsters zou moeten heb ben. Twee-en-twintig meisjes werden onder zocht, en bij niet éóne was het bloed meer normaal. Inderdaad vertoonden velen de ver schijnselen van radium- en X-stralen-invver. king in zeer hoogen graad. In 't vervolg wordt nu het radiumhoudend mengsel geprepareerd onder deskundig toe zicht, door werklieden, die handschoenen dra gen, en dit werk wordt verricht in een af zonderlijk vertrek, afgescheiden van de werk plaats. De meisjes moeten werkschorten met lange mouwen en hoogaangesloten halzen dra gen, die elke weck gewasschen worden. De gelegenheid zal gegeven worden, meermalen daags de handen geheel te reinigen, en zy" dragen nu bjj haar werk gummi-handschoenen. Het is verboden de penseelen in d,en mond te steken, en het bloed zal bij geregelde tus- schenpoozen onderzocht worden om te zien, of er toch nog radiumvergiftiging is. (Timot'heus, hoofdred. J. N. Voorhoeve, Den Haag. Uitg. La Rivière Voorhoeve, Zwolle). WILHELMINADORP. Dinsdag is door den architect C. van Maris ten behoeve van de Mij .„De Wilhelminapolder" in het openbaar aanbesteed le. het houwen van een burgerwoonhuis. Ingeschreven word door W. v. d. Linde te Kattendijke voor f8382; B. Smits te Kat- tendyke voor f7898; firma J. M. J. Schrij ver en Zn te Goes voor f7671; Gebr. Oom te Wilhelminadorp f 7609 en M. F. Goede- mondt te Goes f 7520 (gegund). 2e. het bouwen van een dubbele arbeiders woning. Ingeschreven werd door W. v. d. Linde te Kattendijke voor f5185; J. M. J. Schrijver en Zn to Goes f 5010M. F. Goede- mondt, Goes f4985; B. Smils, Kattendijke f 49/0Gebr. Oom, Wilhelminadorp f4940 (gegund). Ingeschreven voor de massa door L. P. Corstanje te \temeldinge voor f 13.424. MIDDELBURG, 19 Maart. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Baksla 7580, Spinazie 2038, Wit lof 1220, Karoten 2, Reine d'Or 22, Zure Bellefleur 1624, Goudreinet 30 cent, al les per K.G.; Savoije Kool I 150154, Savoije Kool 100 cent, beide per 10 stuks; Prei 5466, Rhabarber 32—43, Radijs 7581 cent, alles per 10 bos; Bloemkool 47—135, Selderij 5060, Dunsel 6265 cent, alles per mand. VLISSINGEN, 19 Maart. Zoete Belle fleur 2223, Zure Bellefleur 1820, Uien 55,5, Spinazie 1844, Koolraap 23, Spruiten 254-4, Kroten 4,56,5, Wijn peeën 4, Kleine Peeën 55,5, Witlof 14 20, Schorseneeren 11-17, Snijsla 7477, Dunsel (krop) 5155 cent, alles per K.G.; Kipeieren 5154 cent per 10 stuks; Roode Kool 1215 cent per stuk; Radijs 67,5, Selderie 48,5, Prei 38, Rhabarber 4 12, Narcissen 47 cent, alles per bos; Veldsla 2160, Peterselie 2035, Zuring 1320 cent, alles per mand. Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droef heid, onze innig geliefde Moe der, Behuwd en Grootmoeder MAGDALENA STAAL Weduwe van Jacob de Groene, in den ouderdom van ruim 84 jaar. Namens de Familie: W. DE GROENE. Wemeldinge, 19 Maart 1926. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd en Grootvader, de heer JASPER BALJEU, betuigen wij onzen liarteli]ken dank. Uit aller naam, Wed. J. BALJEU—Breel. O. en W. Souburg, 20 Maart 1926. Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen bij mijn 70sten Geboortedag op 18 Maart, betuig ik mijn hartelijken dank. J. KOMEJAN. Nieuwdorp, Maart 1926. DANKBETUIGING. Voor de talrijke gelukwenschen en geschenken op mijn 80sten jaar dag ontvangen, betuig ik mijn op rechten dank. MARINUS GEENSE, Gepensd. Postbode. Ellewoutsdijk, 20 Maart 1926. Voor de A.-H. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Grfjps- kerke, hoopt op Vrijdag 26 Rlaarl a.s. op te tredende Weledelgestr. Heer van Midd Iburg. Onderwerp: Wij wekken allen, in 't bijzonder onze A. R. vrouwen op, tot bij woning. De vergadering begint 's avonds 8 uur, in de Geref. Kerk. HET BESTUUR. AFD. ST. PHILIPSLAND. n.m. half acht, in Café „De Druiven tros" te St. Philipsland. Sprekers: Mej. DEETMAN, Enquêtrice te Mid delburg. Onderwerp: „Het Ver pleegsterschap". Dr BERNHARDI, Arts te Stavenisse. Onderwerp„Vijanden der mensch- heid". De lezing van Dr Berniiardi met LICHTBEELDEN. Toegang vrij Het Bestuur, L. NILANT, Voorzitter. C. KETEL, Secretaris. De tegen fieri! aangekondigde Verknoping van een Huie met Schuur en MeiksaSonte Kapelle Notaris J. C. KRAM, Kapelle.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2