e Mofstede Cornelia" 11E ZEEUW en Erf met Tuin AM-IASSEE ;e Verkooping, TWEEDE BL&0. Getrouw tot in den dood. Binnenland. Uil Sb ProTiKie. Gemengd Nieaws. indassen ig 15 April 1926, ird, Bouwland Sprink >nte en blauwe irdappelen, Is en Koolrapen, /ame Timmerman. sibod©n en [©nmeisjes leid benoodigdi Gemeenteraad van Goes. 8 en schildje. rikjes en enkel boord. OSS. Telef. 181. kking en zal worden Hengst ËilHOLO 5.dek- en f 10. JEKKER, Serooskerke. igs te 10 uur te Goes, ruis „De Prins van overstaan van de HIOOLEN te Nlid- H. PILAAR te Goes t Woonhuis, Schuur, Bnsholc en Wagenhuis i, Boomgaarden, Bouw- zesr guns lig gelegen lellijke nabijheid van sn 's Heer Hendriks samen groot 48 H A. gebruik. perceelen, combina- [et kaart zullen ver bij genoemde Nota- 3 April aanstaande. bij inschrijving rdstraatweg te Seroos 20 Aren 25 Centiaren Ia pacht bij A. de arden ingewacht vóór 1)26 ten kantore van ÏUVE te Middelburg, •e inlichtingen worden Jrg, aan het Noord- jk M no. 235, groot |entiaren, In te bekomen ten ïen Notaris BLACJPOT IE KOOP: te Serooskerke. Koe, over de reke- lf. en puike blauwe telen, bij J. LAMPERT Ikerke. JE K 00 P WIJZE, Biggekerke. EKOOP: deieren, ge Witte Wyandotte bezichtigen en te be- HOUTEKAMER Hz., |e. len aan of niet Mei iecht gevraagd, I Oost-Souburg. iC. DE JON SE Mi.. een Handknecht of sht gevraagd, die mei' Bij W. rëijniersb, V 8, M'burg. loor direct en later, ingen ARBEIDSBEURS, huwelijk der tegen' iet Mei a. s. WESTSTRATE, Landbouwer, Waarop ige Juffr. ruim 50 jf' Et plaatsing als H"1" Bij Heer .alleen of Wed"' Jrieven onder letter fBlad te Middelburg. Terstond leid gevraagdj ILDERMAN, Veersche| 3 Middelburg. VAN VRIJDAG 19 MAART 1926, No. 143. Zij die zich nu op ons blad abonneeren, ontvangen het tot 1 April a.s. gratis. (Slot.) Aanvraag Bestuur R.-K. Jongensschool om gelden ingevolge art. 72 der L'. O. wet 1920 voor, aanschaffing nieuwe reken-methode. D|e meerderheid der fin. com. is het met E. en W. eens en wil afwijzen. Dia minderheid .(dhr. Goedbloed) is van oordeel, dat het verzoek moet worden toegestaan. Er is geen andere jurispru dentie dan het Kon. Besluit van 19 Mei 1924. Het is ook practisch en in het belang der gemeente-financiën het ver doek toe te staan. "Anders geven we de besturen der bijz. scholen aanleiding, de leermiddelen niet ten einde toe te gebrui ken, teneinde niet te moeten spreken van versleten leermiddelen. Gaat het be stuur in hooger beroep, dan zal het onge twijfeld in het gelijk gesteld worden. Djhr Labrijn heeft advies ingewonnen bij! den Inspecteur. In eerste instantie heeft het bestuur aangevoerd, dat de leermiddelen versleten zijn en pas in tweede instantie de vervanging door een betere methode. Willigt men het verzoek in, dan moet men de wet geweld aandoen. Het schooltoezicht zal wel waken, dat een schoolbestuur geen misbruik van leer middelen zal maken, wat dhr Goedbloed vreesde. Dhr Stieger zegt, dat 'we op onder wijsgebied voorzichtig moeten zijn. Wat ,we den een toestaan, kan aan de ander niet geweigerd worden. Gaat het school bestuur in hooger beroep ,dan weten we voor 't vervolg onze gedragslijn. Dhr iVienings meent, dat dat motief geen lei dend beginsel mag zijta. Het schoolbestuur is slachtoffer gewor den van zijn groote eerlijkheid. Had het niet gesproken van .verslijten, dan was zijn verzoek ingewilligd. Djhr v. Melle verdedigt het voorstel van B. en W'. en protesteert tegen de dooi den heer Goedbloed den schoolbesturen aangewreven mentaliteit. De voorz. wijkt op groote moeilijkheden hij; de uitlegging der L. O.-wet. De heer Crucq onderwerpt 'zich aan het oordeel van den inspecteur. Het voor stel van B. en Wl. (afwijzend te beschik ken) wordt aangenomen met 9 tegen 3 st. (tegen dhrn. Eckhardt, Goedbloed en iVienings.) Rekening Fonds voormalige Gilden 1925 Dp een verzoek van den heer Goedbloed zal deze rekening voortaan aan de fin. comm. worden gezonden. Verschillende leden vragen of deze re kening ieder jaar gelijk blijft. Die voorz. antwoordt bevestigend. Diaaraan kan nie mand iets veranderen. Die rekening wordt vastgesteld. Verzoek Vereeniging van Melkslijters. (Verbod van venten van melk op Zondag.) Adhaesie is alsnog betuigd door den Chr. Besturenbond. Djhr Eckhardt meent, dat het de plicht is der overheid de Zondagsrust te be vorderen. Is er geen Zondagsrust, dan kan er ook geen Zondagsheiliging zijn. Het rijk gaat met bevordering der Zondags rust voor. Dienk aan de Posterijen. Spr. stelt voor, desnoods een verbod van nielk- venten na 's Zondagsmorgens half tien. Dhr Vienings meent, dat practisch een geheel verbod van melkventen op Zondag niet door te voeren is. Spr. denkt aan zieken, kinderen en herstellenden, vooral tijdens de zomermaanden. Spr. is wel voor 'tvoorstel-Eckhardt. De 'langslapers moe ten dan maar tijdig opstaan. Dia melkslij ters hebben dan ook nog een behoorlijken vrijen Zondag. Dhr Crucq zegt, dat de overheid de plicht heeft in te grijpen, wanneer het algemeen belang dat eischt. Daarom is spr. voor een verplichte winkelsluiting. Maar in dit geval gaat het tegen het algemeen belang. Het wordt een manie van sommige groepen, om te ijveren voor Zondagsrust. Dhr Goedbloed zegt, dat alle sprekers FEUILLËTÖW, Schets uit de Russische revolutie. 45.) „We moeten uit de hut zien te komen en hen van een ongedekten kant bestoken", meende Peter. „Heb je een uitgang aan de achterzijde der hut?" „Jawel, en nu maar geen tijd meer ver loren, kom mee!" Michael verliet zijn post aan het raam en keerde zich om; maar eer zij een stap hadden kunnen doen werd 'n geluid ge hoord als van een knetterende donderslag; een gedeelte van het rieten dak stoof weg, alsof het door een wervelwind ge grepen werd, en een balk stortte krakend naar beneden. „Daar heb je 't nu", riep Peter uit; „om ongestoord achter ons 'n tweede kanon te kunnen opstellen, hebben de bolsjewiki ons aan de voorzijde van het huis bezig gehouden." En de jager had gelijk. „Ja, en we moeten nu zien, dat we uit dit ten ondergang gedoemde huis komen", antwoordde Michael. het prae-advies van B .an W. hebben aangevallen. Zelden heeft spr. zulke oer oude denkbeelden vernomen, als in het advies van R. en W. Maar Spr. wil daar over 'weinig zeggen. Die practijk heeft wel anders geleerd. Dat eerstbedoelde verordening in strijd is met de Gemeentewet, ontkent spr. Spr. wijst op# Arnhem en Maastricht, waar ook zulk een verordening bestaat. Spr. zegt ,dat de melkslijters door de concurrentie worden gedwongen om 's Zondags te gaan venten. Een enkele minder goed-willende dwingt de anderen. Evenals bijV. bij de winkelsluiting. Zoo was het ook in de vorige eeuw, toen zeer jeugdige kinderen naar de fabriek gingen. Ze moesten dat niet doen, maar de omstandigheden dwongen er toe. Laten we de melkslijters toch. zooveel mogelijk een vrijen Zondag geven. D|hr v. Melle begrijpt niet, waarom dhr Crucq wèl voor een winkelsluiting maar niet voor het voorstel-Vienings is. Het is precies hetzelfde. Dhr Crucq ziet het verschil in het artikel, dat verkocht wordt. Melk kan be derven. Dhr Goedbloed wijst er op, dat het voorstel-Vienings slechts bedoelt een be perking van den tijd, waarin gevent wordt. Dhr. v. Poelgeest vreest, dat de melk slijters niet vóór half tien zullen klaar komen. Dhr Vienings meent, op grond van mededeelingen van de betrokkenen, dat dit bezwaar ongegrond is. Nog eens: het late slijten des Zondags is voor de langslapers. Dhr Labrijn ziet het algemeen belang: de Zondagsrust, en het andere algemeen belang: de versche melk. Spr .sluit zich bij het voorstel-Vienings aan. Djhr Crucq voelt er nu ook wel wat voor, als het uur van half tien nu nog niet vastgesteld wordt. Het voorstel van R. en W. wordt aan genomen met alg. st. Dus op het verzoek om een algeheel verbod is afwijzend be schikt. R. en W'. zullen nu het voorstel-Vie nings overwegen. (Reeds gisteren in een gedeelte onzer oplaag geplaatst.) Voorstel inrichten speelplaats voor de O. L. school B. "Dhr Eckhardt is wel voor de speelplaats, maar tegen de ge meentelijke kweektuin van - heesters. Dhr Labrijn zegt, dat da fin. com. ook dit bezwaar beeft gevoeld, maar dat zijl over tuigd is, dat het in ft fin. belang der gemeente is, een bescheiden kweekplaats van heesters, etc. te hebben. De voorz. zegt, dat de tegenwoordige kweekplaats niet gunstig gelegen is. D|hr Eckhardt antwoordt: als deze tuin dienst doet, om den ijver van den ge- meenteduinman te vermeerderen, dan ben ik er ook voor. De voorz. merkt op, dat de Directeur van Gemeentewerken over den gemeente-tuinman zeer tevreden is. Dhr Crucq: die man heeft ijiver genoeg. Djhr Eckhardt zegt, het tegendeel heele- maal niet beweerd te hebben. Het Voor stel van R. en W1. wordt daarna met alg. st. aangenomen. Alvorens de beide laatste punten in behandeling te nemen, wil de voorz. de openbare vergadering schorsen, maar stelt eerst de rondvraag aan de orde. Rondvraag. Dhr Labrijn brengt da restauratie der Groote Kerk ter Sprake en zegt, dat het in de commissie een punt van overweging uitmaakt te ver zoeken de geldelijke financiering dier res tauratie naar de gemeente over te bren gen. 'li Dhr Vienings herinnert aan het idee om een nauwer contact te scheppen tus- schén Raad en restauratiecommissie. Dhr Goedbloed las in 'de scheersalon een uiteenzetting over de restauratie in de Goesche Crt. Spr. zou 'het wel in 't belang der zaak achten, als dergelijke artikelen ook aan de andere bladen werden toegezonden. Dit geeft spr. de restauratie- commissie in oveiweging. D|hr Labrijn zegt, dat deze publicatie niet rechtstreeks is uitgegaan van de com missie. Dhr Potter zou het zandpad aan den Oostsingel, langs den waterkant, willen doortrekken tot aan de Voorstad, nu er toch aan den Oostsingel gewerkt wordt Diit zal worden overwogen. Hierna besloten zitting. Na heropening komt aan de orde het voorstel tot bouwen van 20 woningen van geringere huurwaarde. „Het eenige wat we nog kunnen pro- beeren is, den vijand van dit huis weg te lokken; gelukt ons dat. Weer dreunde de stem van het kanon en thans werd een stuk uit den achter wand van de hut gerukt, waarna het projectiel een gat in den voorwand sloeg om zoo het verblijf weer te verlaten. Een dichte wolk van stof en rook vulde de kamer, tengevolge waarvan 'gedurende enkele seconden niets te onderscheiden viel. „Waai' ben je, Michael? Gauw er uit maai'!" riep Peter. Geen stem gaf hem antwoord, en dit deed hem meer ontstel len dan het gebulder van het geschut. Hij richtte zijn zoekende blikken naar de plek, waar Michael het laatst had gestaan, doch de veteraan stond er niet meer. Er lag iets. En scherper toeziende bemerkte Peter het deerlijk verminkte lijk van zijn vriend. D|e klein model granaat had dezen in de volle borst getroffen en in een enkel oogenblik een eind aan zijn leven gemaakt. Thans brulde ook van da voorzijde van de hut een schot. De daar staande bolsje wiki hadden ongetwijfeld bespeurd, dat de verdediging hokte onder het losbranden van het vuur Uit het heimelijk opgestelde Dhr Buis kan er zich mede vereenigen, als deze woningen maar worden be schouwd als een overgangsmaatregel. Vol gens Spr. zijn het geen woningen, die in volkomen zin aan redelijke eischen voldoen. Vooral dringt Spr. er op aan, dat de woningen nu werkelijk betrokken worden door hen, voor wie ze bedoeld zijn. Dat er dus geen anderen in komen, vóór de door B. en W. en den Raadi bedoelde categorie in de gelegenheid is gesteld. Het voorstel werd hierna z. h- st. aan genomen. I Het voorstel tot het nemen van verschil lende besluiten in verhand met het nieuwe Bouwplan III werd zonder discussie aan genomen. De voorzitter wees er op, dat nu de eerste stappen kunnen worden ge zet tot onteigening. Daarna sluiting. Emigratie. De werving voor emigratie naai' over- zeesche landen is weer in vollen gang. Het is aan den directeur van het informatie bureau der Nederlandsche vereeniging landverhuizing gebleken, dat onder de aangeworvenen tal van personen voorko men, die in liet ]and, waarheen zij zich willen begeven, geen of slechts een zeer geringe kans van slagen hebben. Bedoel de directeur acht het daarom dringend noodig, allen, die over emigratie naar overzeesche landen denken, wederom ern stig te waarschuwen tegen het doen van overijlde stappen. Niemand besluite tot vertrek, alvorens inlichtingen en raad te hebben gevraagd aan genoemde vereeni ging, Bezuidenhoutsche weg 97, 's-Gra- venhage. De Rijksinkomstenbe lasting en de contributie aan een werkloozenkas. Op de vragen van den heer Hiemstra betreffende het in mindering brengen, ter bepaling van het belastbaar inkomen, van de aan een werkloozenkas te betalen con tributie heeft de heer De Geer, Minister van Financiën, het volgende geantwoord: 1. Het is den ondergeteekende bekend, dat bij de vaststelling van het inkomen, waarnaar de aanslag in de inkomsten belasting wordt berekend, in aanmerking wordt genomen de steun, die uit een werkloozenkas wordt genoten. Het is hem niet bekend, dat sommige belastingambte naren de opvatting huldigen, dat met de te betalen contributie voor deze kas geen rekening behoeft te worden gehou den. Intusschen is te zijner kennis geko men een uitspraak van den Raad van Beroep voor de directe belastingen te Tilburg, waarbij de Raad zich op het standpunt heeft gesteld, dat de uitkee- ring uit de werkloozenkas is opbrengst van een recht op periodieke uitkeering, dus inkomen, zonder dat de betaalde con tributie voor aftrek in aanmerking komt, tenzij de werknemer verplicht is lid van de betreffende organisatie te zijn. 2. en 3. Tegen de onder 1 bedoelde uitspraak is door belanghebbende beroep in cassatie ingesteld, waarbij onder meer als bezwaar is aangevoerd, dat de Raad, nu hij aanneemt, dat de Uitkeering uit de werkloozenkas belastbaar is, had be- hooren te beslissen, dat de aan deze kas betaalde contributie voor aftrek in aan merking komt. Over beide geschilpunten zal derhalve binnen niet te langen tijd een beslissing in hoogste instantie worden verkregen. 1 kanon, en de kans benuttend hadden ze ook him stuk in actie gebracht. Peter zag in, dat verdere tegenstand volslagen nutteloos was. Waarom zou hij dan eigenlijk nog langer bloed vergieten? Hij besloot dit niet te doen, maar als een martelaar te sterven. „Houdt u nu vooral stil, tot ge hier bo ven geen geluid meer verneemt", zei hij zoo luid hij durfde, met het oog op moge lijk nabij geslopen vijanden. „Houdt u nu stil, totdat ge hier boven niets meer hoort; we gaan heen, Michael en ik. Tot weerziens op een veiliger plaats!" Peter richtte zich op, met het plan, een teeken te geven aan den vijand, dat hij van verderen tegenstand afzag. Maar hem had God het lot bespaard, in handen der wreedaards te vallen. Het eerste schot uit het veldstuk, dat aan de voorzijde der hut was opgesteld, ging een weinig te hoog. Het sloeg een stuk uit het dak, maar deed voorts geen kwaad. Het tweede was beter gericht. Door den dunnen houten wand heen trof het Peter zoodanig, dat de dappere man er letterlijk door onthoofd werd. Schier zonder er iets van te bemerken vras hij i Hansweert. Met ingang van 1 Maart a.s. wordt de kommies te water A. Tom- pot aan boord van het recherche-vaar tuig „Albatros" alhier overgeplaatst naar Bath, terwijl met ingang van dien datum de kommies te water P. de Werker 'te Bath wordt overgeplaatst op de „Alba tros" voornoemd. Nieuwdorp. Donderdagavond had alhier de eindles plaats van den algemeenen Tuinbouwcursus- Mede was aanwezig de Rijkstuinbouw-consulent. Nadat het hoofd van den cursus den leerlingen tal van vragen had gedaan over: Bestrijding van ziekten bij tuinbouwgewassen, Groenten- teelt zoowel op de volle grond als die onder glas, verder over Bemesting, deed de tuinbouw-vakonderwijzer dhr Robijn van Ovezande meerdere vragen over de practische Fruitteelt- Uit de antwoorden bleek duidelijk, 'dat gedurende de twee winterhalfjaren door de cursisten de les sen met veel vrucht waren gevolgd- Dhr van der Plassche reikte de diploma's uit, wenschte de leerlingen hiermede geluk, doch wees er tevens op, dat ze bij dit getuigschrift nu niet moesten gaan stil zitten. Het moest juist een prikkel zijn om huil kennis uit te breiden door lectuur te gaan zien en ,te onderzoeken- Dank werd gebracht aan het gemeentebestuur voor de verstrekking van lokaal, vuur en licht. Door dhr C. Traas werd, ook namens zijn mede-cursisten, dank aan de onder wijzers gebracht voor de lessen en aan dhr Rijkstuinbouwconsulent voor zijn goede raadgevingen- De namen der gedi plomeerden zijn: P- den Boer, J. Bosman, A. Blok, G. v. d. Dries, J. v- d. Dries, L- Goedegebure, B. M. Koole, P. J. Klom- pe, M- B. Slabhekoorn, C. Traas, J. Wis- kerke Wz-, L. Wiskerke Wz., M. Wis- kerke Cz. en Adr Wiskerke Cz. Souburg. Donderdag herdacht de Ger. Jongelingsvereeniging „Repos Ailleurs" haar 34-jarig bestaan in Rehoboth- De eere-voorz- Ds Wurth sprak het openings woord over „Vreugde en Ernst"- Spr. wijst er op, hoe vreugde een plicht mag genoemd worden voor elk menseh. Ze is de atmosfeer, waarin een mensch! alleen leven en werken kan- Vooral geldt dat voor den jeugdigen menseh- En heel in het bijzonder nog weer voor den jeug dige, die zich discipel van Jezus noemt- Alleen op den bodem van die vreugde moet zijn: ernst- Het leven in het alge meen is een zaak van grooten ernst, om dat in 't leven zooveel op het spel staat- Maar ook dit geldt vooral voor de jeugd, den tijd, waarin de rijkste mogelijkheden! liggen. En in heel specialen zin heeft de Christen jongeling daarvan doordrongen te zijn in dezen tijd- Onze tijd is zoo ernstig. Er is zooveel spanning in de wereld rondom ons- Er is vooral zooveel span ning ook in de christelijke wereld en het kerkelijke leven. Daarom is voor onze jonge menscben de roeping: ernst maken met het geeste lijke. D.w.z. vooreerst: ernst maken met onze persoonlijke verhouding tot God, maar dan ook: ernst maken met onze roeping ,in te leven. Is er bij hem in dien zin ernst, dan ligt daarin ook de wqre vreugde gewaar borgd. Hij besluit met den wensch dat in dit teeken van vreugde en ernst ook deze ver gadering zal mogen staan- Uit de jaarverslagen1 van secretaris, penningmeester en bibliothecaris bleek het volgende: het ledental bedraagt bedraagt 35, behandeld werden in het afgeloopen jaar de vakken: Bijb- Geschiedenis, Ge loofsbelijdenis, Maatschappelijke onder werpen, Politieke onderwerpen, Vaderl- en Kerkgeschiedenis, Vrije onderwerpen, de vereeniging heeft 120 begunstigers, het batig saldo over 1925 was fl8-96i/2, de bibliotheek telt 539 nummers, waarvan idruk gebruik wordt gemaakt, de vergade ringen worden meestal getrouw bezocht- Verder werd een vooidrachtenwedstrijd gehouden, waaraan vigr personen deel namen en waaraan een viertal prijzen ver bonden waren, bestaande uit boekwerken- Het overige van den avond werd besteed aan een drietal memorisaties, een paar opstellen en een samenspraak „Üe be drieger bedrogen"- Verschillende afgevaar digden brachten hun felicitaties over- Aan het einde werd d© vergadering met dank gebed gesloten. uit den tijd in de eeuwigheid overgegaan. Nu daverden de losbrandingen uit de beide stukken om beurten en het duurde niet lang of het houten gebouwtje stond in vlam. Geen half uur had het vuur werk om den bovenbouw te doen vergaan. Een smeulende hoop houtskool was al, dat er van overbleef. Toen de bolsjewiki de asch uiteen schop ten en onderzochten vonden ze de verkool de lijken der twee mannen, wier tegen stand hen zoo lang had opgehouden. De aanvoerder, een groote man met een langen, verwaarloosden baard en een wil den haarbos, boog zich over het verkoolde overschot van Peter, den jager, heen. „Daar ligt hij nu", bromde hij; „en waar is nu de God, die hem beschermen zou? Hij is doodgegaan als ieder ander en hij wordt vast niet meer levend. Zou het hem geen voordeel zijn geweest, indien hij onze partij gekozen en zich aan de zaak van het bolsjewisme gegeven had? Maar ginds staat nog een schuur, of wat is het voor een ding? Doorzoekt dat eens; en bevat het niets bijzonders, zet er dan den rooden haan op. Niet te haastig echter; want ik begrijp de afwezigheid van de andere vluchtelingen niet. 't Zou me niet verwon deren, indien het getimmerte een schuil- Gisternacht is diefstal gepleegd in de woning van de G. te Schiedam. Eeniga sieraden worden vermist en een klein bedrag aan geld. De dader is vermoede lijk gestoord. Gisternacht werd de politie te Eind hoven gewaarschuwd, dat zich een per soon op verdachte wijze ophield in d© nabijheid van de etikettenfabriefc v/h Schafer Co. Onmiddellijk werden de fa briek en de terreinen afgezet, waarna eenige rechercheurs binnentraden en in een wachtlokaal op den grond eeml persoon zagen liggen, die in het bezit was van eenige beitels. Het bleek zekere B., oud 18 jaar, te zijn. Buiten de fabriek werd een fiets gevonden. Bij: het onderzoek bleek, dat B. uit liet krankzinnigengesticht te Eindhoven was ontvlucht, waar hij was opgesloten na een door hem ge- pleegden diefstal. Hij: had een pak kleeren van een verpleger gestolen, alsmede een fiets en eenige beitels. Hiji was in de fabriek met de bedoeling, eenig ,geld te stelen en zich daarmee uit de voeten te maken. Huur-uitzetting met gas. Een deurwaarder meldde zich gisteren in een volkrijke wijk van Parijs, om twee huursters, een moeder en haar dochter, uit haar woning te zetten. De deurwaar der moest echter den aftocht blazen en de hulp van de politie inroepen. Deze zond agenten, voorzien van speciale ap paraten voor het uitzenden van traan- verwekkend gas. De twee vrouwen wei gerden de appartementen, waar zij zich verschanst hadden, te verlaten. De po litiemannen boorden gaten in de deur om daardoor het gas binnen te laten. In de eerste gas-emanatie gaven de twee weerspannige huursters zich gewillig over. Het bleek, dat zij een geheel arsenaal sabels, bajonetten enz. gereed hadden ge houden, om zich te verzetten. Ze werden onmiddellijk naar de gevangenis overge bracht, waar haar eerste werk wel zal zijn, eens behoorlijk uit te huilen. Een inbreekster. Op verzoek van de politie te Oldenzaal is te Gla- nerbrug een 18-jarig meisje gearresteerd, verdacht van eenige inbraken te Olden zaal. Naar Oldenzaal overgebracht, be kende zij aldaar de inbraken te hebben gepleegd. Daar ook te Enschedé een soort gelijke inbraak nog steeds niet opgehel derd was, werd zij naar Enschedé over gebracht. Zij heeft daar aan de politie bekend, ook daar aan den Spel bergweg te hebben ingebroken. Zij werd ter be schikking van de Justitie te Almelo ge steld. i i 1 D e Griep epidemie. De griep epidemie in Zuid-Limburg breidt zich ge stadig uit. 'Het aantal ziektegevallen in de mijnstreek kan op eenige duizenden geschat worden. In sommige mijnen is thans 10 a 20 pCt. van het aantal mijn werkers door ziekte afwezig. Het aantal doodelijke gevallen neemt thans ook toe. Zoo stierven gisteren drie kinderen in een huisgezin aan de ziekte. Onbewafikte overwegen. Toen gistermorgen de vrachtrijder V. B. uit Bennekom met zijn vrachtauto den onbewaakten overweg bij Ede naderde, zag hij plotseling een trein voer zich. Hij remde krachtig, zoodat door de aan rijding alleen een wiel brak. V. B. bleef ongedeerd. Even later kwam uit de rich ting Arnhem een goederentrein. Aan het station Ede kon men niet meer, door signalen onveilig te zetten, dien trein doen stoppen. Men beduidde echter wel den machinist, dat er gevaar was. Onge veer 800 M. reed hij nog door, de loco motief greep den auto en sleurde dezen een paar honderd Meter voort. De auto werd geheel vernield. De machinist had wel geremd, doch kon de aanrijding niet meer verhinderen. ,71 yf' us-epidemie. In het Waalsch-Brabantsche stadje Braine-le-Cha- teau heerscht thans een tyfus-epidemie. Het aantal geconstateerde gevallen be draagt 27, waarvan verscheidene met doo- delijken afloop. Hoor de provinciale e* plaatselijke autoriteiten zijn echter de noo- dige maatregelen getroffen om een ver dere uitbreiding te voorkomen. De heele bevolking is gevaccineerd met het gevolg, dat, sedert een paar dagen, geen nieuwe gevallen meer zijn waargenomen. hoek bevatte, waar men bij een vluchtig onderzoek geen erg in zou hebben." De man zette zich neer op een stuk boomstam, dat Michael tot hakblok ge diend had. „Hallo! haast je naar die schuur en zie gewaar te worden of de lui die we zoeken zich ergens verstopt kun nen hebben." Een viertal kerels slenterde met blijk baren onwil naar het schuurtje. Het woe dend geblaf der honden begroette hen, en onmiddellijk bleven de lafaards staan, met de hand aan den trekker van het geweer. „Nu", schreeuwde de langhaard, „ben jullie hazen, dat je een koppel honden vreest?" Een man met een rooden haardos, waar door misschien nog nooit een kam was gegaan, wierp den commandeerenden ge baarde een vimiigen blik toe. „Wat zit je daar toch bevelen uit te deelen?" schreeuwde hij terug. „Wie heeft je daar de bevoegdheid toe gegeven?" „De bevoegdheid om jou te commandee- ren heb ik me zelf gegeven, en ik zou je raden, je daar maar kalm iu te schikken. Anders zal ik het middel van luitenant Redkin toepassen, mijn waarde gifttong." (Wordt yeavolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 5