Gtffssgi Nieuws. Telegrammen Rechtszaken. MarlMchtei. Posterijen en Telegrafie. I Allerlei laatste Berichten. minder vertrouwen, dan de toon, waar door do r do van gisteren gekenmerkt ■werd. O n g e 1 u k k e n. Te Deventer is een vijfjarig jongetje onder het spelen in het Kanaal geraakt en yerdronken. Toen gis teravond de caféhouder v. H. te Tilburg, ge waarschuwd werd, dat er voor zijn deur ■een auto iu brand stond, schrok hij- bij het gezicht daarvan zóódanig, dat hij, door een beroerte getroffen, op de plaats dood bleef. Zondagmiddag is te Rosmalen oen 9-ja- ri»e jQngen door een auto overreden. Het kind was oogenblikkelijk .dood. B., die «enige weken geleden bij een vechtpartij te Zwartemeer verwond is, is thans aan de be komen verwondingen overleden. Als vermoe delijk medeplichtige aan den moord te Zwar temeer (Dr.) is nog gearresteerd een zekere II., die na den moord naar Duitschland was gevlucht. De brand b ij Stokvis. De vrij -willige brandweer heeft gisteren bij den groo ten, veel moeilijkheden oplevcrenden brand bij Stokvis te Rotterdam veelzins goed wcrt gedaan. De brand is voel beter afgeloopen dan men aanvankelijk had durven hopen. Men mag zeggen, dat de brand uitstekend geloca- Iiseerd is door snel en krachtig ingrijpen De schade zal natuurlijk enorm zijn. De groot te van de schade is nog lang niet vas) te stellen; een bedrag van een millioen zal et echter zeker mee gemoeid zijn. Hoewel de brand in hoofdzaak in den westelijken vleugel gewoed heeft, is er in het heelo pand Veel waterschade. De inventaris is vooi 3.7 millioen op beurspolis verzekerd. Er was voor ongeveer 4 millioen aan goederen in het gebouw opgeslagen. Alle in de kluis aanwezige papieren zijn .tijdig in veiligheid .gebracht kruinen worden. Uitgebrand zijn de afdeelingen: banden, pom pen, koperwerk, schoppen en het laborato rium voor oliën en vetten. Het dak is ge deeltelijk doorgebrand. Het vliegongeluk bij Nfjme- gen. De verongelukte sergeants-vlieger Jan sen en v. d. Kamp behoorden thuis te Hil versum en Herwen en Aerdt. Beiden waren gcbreveteerd en gehuwd. Van der Kamp was Donderdag getrouwd en Zondag van verlof in het vliegkamp teruggekeerd. Gisteren heb ben ze nog boven Herwen en Aerdt gevlogen. De lijken zijn met een van Soesterberg ge komen ziekenauto naar de kampplaats over gebracht. De brokstukken van het vliegtuig worden vandaag daarheen vervoerd. 't Was ruim 12 uur gistermiddag, toen men te Beuningen een vliegtuig bij het dorp zag dalen, blijkbaar om een noodlanding te doen. Op een hoogte van ongeveer 30 M. sloeg het vliegtuig plotseling over den kop en viel het loodrecht omlaag. Sergeant Van der Kamp, bestuurder, was op slag dood, sergeant Janssen, aan wien Dr Muskens uit Beuningen hulp verleende, •overleed drie kwartier later, tengevolge van inwendige verbloeding. De lijken zijn naar het ziekenhuis te Beuningen vervoerd. Het spoorwegongeluk in Cos- la R i c a. Volgens een telegram uit Costa Rica zjjn bij het spoorwegongeluk bij- San José 248 menschen om het leven gekomen en 93 gewond. Er is een nationale rouw van drie dagen afgekondigd. De president heeft een nationale inschrijving geopend ten bate van de betrekkingen der slachtoffers. Brutale aanranding. Gisteravond werd een motorbus uit Bonn op den weg, even voorbij' Ahrweiler aangehouden door een man, die oogenschijnlijk mee wilde rijden. Toen de bus stilhield, sloeg de man den conducteur van de trede, belde en de chauf feur reed weer door. De conducteur werd daarna door den aanrander en een paar toe geschoten helpers bewusteloos geslagen en zwaar verwond. De daders ontkwamen met de ontvangsten van den dag. De chauffeur bemerkte de vermissing van den conducteur pas op de volgende pleisterplaats. Een zonderling ongeluk. Te Stockholm is een zonderling ongeluk gebeurd. Een ontploffing heeft een auto vernield en de passagier, een koopman, is daarbij om het leven gekomen, terwijl de chauffeur als door een wonder ongedeerd bleef. Een aan tal huizen is door de ontploffing beschadigd. Bjj het onderzoek is gebleken, dat in de automobiel een paar pond dynamiet ontploft zijn. Men vermoedt, dat een misdaad in Jiet spel ,is. Twee compagnons van den koop man zijn in hechtenis genomen. Zij hadden de auto besteld. Een hunner was in het bezit van een polis van een levensverzeke ring op naam van het slachtoffer. Inbrekers door de radio ge signaleerd. Zooals wij reeds meedeelden werd uit een leegstaand heerenhuis te Lei den tot voor korten tijd bewoond door Prof. Nolen het koper, lood en tinwerk gestolen. Op een radiobericht van den Commissaris van Politie zijn de daders, een paar zwer vers te Rotterdam aangehouden en ter be schikking van de Leidsche politie gesteld. Het blijkt, dat men hiermede een paar ge vaarlijke sujetten te pakken heeft. C h a m p a gn e - s mo k kei a rij. De douaniers te New-York hebben aan boord van twee Amerikaansche stoomschepen, die in de vaart zijn voor toeristentochten om de wereld, gToote hoeveelheden champagne in beslag ge nomen, die verborgen waren in vaten met het opschrift „gekleurde aaide". De waarde dezer aangehaalde champagne beloopt, tegen de prij zen in den clandestienen handel, berekend, over de 100.000 dollar. 1 Longgriep aan boord van een Sebip. Blijkens een bericht in de Daily Mail uit Buenos Ayres is daar het ss. Belve dère, dat een maand geleden uit Triëst was vertrokken, met 33 zieken aan boord aan gekomen. Gedurende den overtocht was aan boord longgriep uitgebroken. Ongeveer 100 op varenden werden ziek, van wie er 27 op zee stierve"n. Doodgevroren. De Indische stu dent Palhak uit Chindwara, die aan de Ber- lijïisohe universiteit was ingeschreven, en dezer dagen in gezelschap Van eenige jonge Ber- ljjnsche studenten een uitstapje in het ge bergte had gemaakt, waar zij den Sneeuw- kop wilden bestijgen, is gistermorgen op den weg, dien van sneeuwkop naar beneden leidt, bij een mijlpaal doodgevroren gevonden. On geveer 6 meter van hem af vond do reddings brigade ook het Lijk der jonge dame, wier identiteit echter nog niet vastgesteld is. Eigenaardig ongeval. Te El- sene (België) heeft gisterenmorgen een zon derling ongeval plaats gehad. Een met een paard bespannen melkkar verdween plotseling, met rijdier en melkboer incluis, in den grond. Na de verzakking hoorde men een luid ,ge- ruisch vau water. De melkboer kon ongedeerd uit de diepte kruipen, maar paard en kar moesten met behulp vau de brandweer bo vengebracht worden. Het springen van een waterleidingbuis moet de oorzaak van het ongeval zijn. Uit voorzorg werd later de ge- heele straat afgezet. Inbraak. Gisternacht is ingebroken in het gemeentehuis te Westervoort, bij Am- hem. De dieven hebben zich toegang ver schaft door het uitsnijden van een ruit in de burgemeesterskamer. Allo kasten zün open gebroken, doch niets wordt vermist. Anecdotes van Beroemdhe den. „Het Handelsblad" vertelt de volgende; Kant. De groote wijsgeer Kant leefde een zaam te midden van bewonderaars. Zijn eenige ware vertrouwensman was Lampe, zijn be diende, die den filosoof kende en aan wiens trouw Kant geen oogenblik twijfelde. Na jaren lokte echter uit, dat Lampe het mijn en dijn niet wist te onderscheiden, en hij kreeg zijn congé. Kant, die zijn-levensdagen methodisch sleet, reserveerde dagelijks een uur in den namid dag, waarin hij alle gedachten aan zijn werk terzijde schoof. Dan ging hij in een luien stoel voor het open raam zitten en trachtte elke gedachte die betrekking had op zijn arbeid, te verbannen. Na Lampe's congé keer de nzijn gedachten onophoudelijk terug naai' den ouden dienaar, naar diens uitstekende ver zorging, naar de orde en rust, die de ont slagene wist te scheppen in Kant's huis. Iiij verlangde werkelijk terug naar den dief en, streng moralist, die hij was, schaamde hij zich diep over deze zwakheid. Daarom schreef hij met groote letters op een stuk wit kar ton; „Lampe moet vergeten worden!" en zette het bordje vóór zijn stoel in het raam kozijn. Of het middel hielp, vermeldt de ge schiedenis niet, maar wel vond men het kar tonnetje in zijn nalatenschap! Fontanelle. Een jonge „mooie" dame liet op een feest haar waaier vallen. De oude Fontanelle bukte zich moeizaam en raapte het voorwerp op. De jongedame nam den waaier aan, maar bedankte nauwelijks. Fon tanelle schudde goedig zijn sneeuwwitte hoofd „U moogt mij gerust aanzien, madame! Uw koelheid zal meer succes hebben bij de jongere generatie." Talleyrand. Talleyrand, de beroem de Fransche staatsman, maakte verscheidene regeeringen mee. Hij verleende zijn diensten aan den koning zoo goed als aan de conven tie, hij was de raadgever van den keizer en behandelde de belangrijkste zaken tijdens de restauratie. Voor iedere „richting" deed hij-, wat in zijn macht .was, maar als de nieuwe vorm afgedaau had, richtte hij zich dadelijk naar 'het nieuwe licht. Toen hij, op hoogen leeftijd reeds, trouw moest zweren aan den burgerkoning Louis Philippe en voor den aartsbisschop van Pa rijs stond, wendde hij zich tot den koning en zei lachend, een dreigende beweging ma kend met de reeds voor den eed opgestoken rechterhand: „Sire, dit is mijn dertiende!" M ij n waarde. De beroemde Dr Heim werd op een goeden dag tot een gravin geroepen, die hij op zijn bekende, gemoedelijke wijze met de woorden aansprak: „Nu, mijn waarde, wat scheelt er aan?" Ontzet over deze „vormeloosheid" bruiste de zieke op „Dokter, ik ben een gravin", waarop Heim antwoordde: „Ja, mijn waarde, daartegen heb ik geen middel, ik kan u dus ook niet hel pen" en rustig de kamer verliet. (De Dokter in Huis) Een zeldzaamheid. Een beken de professor vroeg op een examen den can- didaat„Wat zoudt u doen, als au op het slachtveld werd geroepen en men uw hulp verzocht, omdat het paard van den bevel hebber zijn sleutelbeen had gebroken?" Na dat alle mogelijke antwoorden als verkeerd afgewezen waren, zeide de professor: „Ik zou het paard als een groote zeldzaamheid aan een museum verknopen, omdat het 't eeni ge paard is, dat een sleutelbeen heeft." (De Dokter in Huis.) Ondanks. In de eerste jaren van zijn regeering werd Frederik de Groote ziek. De markies d'Argens schreef aan den koning en informeerde deelnemend naar zijn gezond heid. Frederik antwoordde: „Ik ben weer ge zond, niettegenstaande twee beroemde artsen mij met alle mogelijke middelen hebben be handeld". (De Doktor in Huis.) AMSTERDAM. V.D. De advocaat-gene raal bij het Gerechtshof alhier vorderde tegen Muijlwijk (in de zaak van het drama aan den Overtoom) op formeele gronden vernietiging van het vonnis der Recht bank en, opnieuw rechtdoende, veroor deeling van M. tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van 8 maanden preventieve hechtenis, zijnde een gelijke straf als door de rechtbank is uitgesproken wegens mis handeling met doodelijk gevolg, alsmede diefstal. ENSCHEDE. V. D. De gemeenteraad nam gisteravond zonder hoofdelijke stem ming aan een voorstel van B- en W. om mede te werken tot den bouw van 250 woningen voor gezinnen uit Drenthe. Deze gezinnen moeten minstens uit 5 per sonen bestaan. De hoofden dezer gezin nen zullen bij het Twente-Rijnkanaal wor den te werk gesteld, de overige arbei dende gezinsleden in de textiel-industrie- DELFT. V. D. Hier is gearresteerd de Duitsclier J- B., die trachttte hondermark- biljetten van 1908, die waardeloos zijn, in te wisselen. In Den Haag is een medeplichtige aangehouden. MIDDELBURG. Morgen wordt, zooals hekend, in het meisj 'spaviljoen van de vereen. Kindcrzorg alhier de jaarverga dering gehouden en het 20-jarig "bestaan herdacht. In het jongenspaviljoen wordt een voor ieder toegankelijke tentoonstel ling gehouden van huis vlij'jw.rk, in den afgeloopen winter door de 'kinderen ge maakt. De jongens hebben zich daarin goede werkers getoond, cn hebben onder leiding der broeders veel aardige voorwer pen vervaardigd. Die meisjes h 'bben zich op meer vrouwelijke handwerken toege legd en uit met niet minder goed resul taat. Te hopen is, dat de vele vrienden van Kindcrzorg ieder wat komen koopen. Maar niet alleen het werk der kinderen wordt tentoongesteld, maar ook de kus sens enz., die verschillende dames als feestgaven schonken, en niet te vergeten de prachtige, groote gehaakte bedsprei van de leidsters van musjesclubjes in Zuid-Beveland. Als bijzonderheid en b wijs -van het geduld der ver vaardig sters mag worden gemeld, dat het volgende in let ters in de sprei is gehaakt: Middelburg Kinderzorg 1906 Veersche Singel 1923 an— Het autobus-ongeluk bij het Thoolsche veer. Zooals wij reeds meldden, is de zaak tegen den chauffeur van de autobus, waarmee het droeve ongeluk aan het Thoolsche veer heeft „plaats gehad, voor de Rechtbank te Breda behandeld. „De Zoonri'^jdaatst van deze behandeling een uitvoerig ver slag. Wij ontloenen daaraan nog enkele gedeelten: De getuige deskundige dhr Vijgeboom uit Vlissingen had de autobus onderzocht. Spr.'s redeneering was de volgende: aan de gaffel van de handrem was geen boutje meer, zoodat het mogelijk zou kunnen zijn geweest, dat in die gaffel een remstang had gezeten. Doch in het andere gaffeltje zat wel een boutje, dat absoluut niet ver bogen was geworden. Daaraan was geen deeltje van een remstang te zien, en de moer zat nog onveranderd op het boutje daar anders de gangen van vuil zouden moeten zijn gereinigd. Hoe men ook rede- ineert, zoo ging spr. voort, het is niet imogelijk, dat aan deze gaffel een rem stang bevestigd was geweest. De voet- rem was zeer vettig, hetgeen hij geconsta teerd had door aan'het wiel te draaien, terwijl de remmen aanstonden. Dit vet moet gekomen zijn van don versnellings bak. Spr. achtte het absoluut uitgesloten, dat de remstang door een ondeskundige behandeling van de bus bij het op 't droge brengen was weggedrukt. De chauffeur J. F. van den Burgh, getuige a decharge, uit Stavenisse was met dien bus waarmede het ongeluk was gebeurd dien ochtend heen en weer van Tholen komen rijden. Gedurende den ge- heelen dag had hij met die bus den dienst Bergen op ZoomTholen onder houden en had 's avonds nadat hij te Ber gen op Zoom thuis was gaan eten, deze bus overgegeven aan held. Den geheelen dag had deze getuige niets bijzonders aan de bus bemerkt. Hij had voor het eer ste vertrek de remmen gecontroleerd. Bij het in ontvangst nemen van de bus door Van Vliet was de bus nagezien, daar dit voorschrift was. De verdediger vroeg of de getuige kon verklaren, dat de remmen dienzelfden dag gecontroleerd waren. De getuige ant woordde hierop bevestigend. De Presi dent: Was dat Uw taak? En waarom deed U dat? Getuige: ja, dat was voorschrift. Wij moeten dat doen. President: En waarin bestond dat con troleeren? Getuige: In rijden. De officier zeide, dat bijzondere proef nemingen toch niet werden gedaan. De getuige gaf dat toe. De officier zeide, dat de laatste repara tie was gedaan op 17 Dec. bij Van den Berg. Dat was heel vlug geschied. Daarna is naar de bus niet meer omgezien. De getuige gaf ook dit toe, doch merkte op, dat de bussen geregeld werden gesmeerd. De getuiige-deskundige J. van den Berg uit Bergen op Zoom zeide ook, dat een rem in vetten toestand goed kan wer ken. Ook de getuige M. Mathijssen, chauffeur te Stavenisse verklaarde, dat remmen met een vette rem zeer goed mogelijk is. Ir. Vijgeboom zette hierna nogmaals zijne bevindingen uiteen, waaraan geen ander uitleg te geven was dan dat de remstang ontbroken moet hebben. De ge tuige zeide de uitlegging van dhr Vijge- bO'Om niet te hebben begrepen. Op de vraag van den president of getuige dan wist hoe er een bus van onder uitzag antwoordde getuige dit zeer goed te we ten. De president vond dat diegene die deze getuige als deskundige had aanbe volen geen gelukkige keuze had gedaan. Iiij raadde get. Matthijssen aan nog eens een 'jaartje het vak te gaan leeren. Mis schien dat dan deze uitlegging door hem begrepen zou worden. De getuige-deskundige J. C. Krijger uit Goes, verklaarde, dat als de remstang met aanwezig was, de remmen, als zij goed zijn ingesteld, goed werken. De deskundige Vijgeboom merkte op, dat in de verbinding achterin speling zat. Dit zou wel kunnen zijn geweest als het een goede wagen was. Nu kon het renseg- ment zonder dat er weerstand werd on dervonden heen en weer worden getrok ken. 1 1 Een incident. De officier stelde hierna aan getuige Krijger de volgende vraag. 1 Is het waar, dat vóór 14 dagen te Mid delburg tegen U 6 maanden gevangenis straf is geëischt wegens meineed? Getuige: Ja dat is waar. De president: Wat, is dat waar ge tuige Getuige; Ja. President: En wist uw verdediger dat? Getuige: Ja, dat was ook hem bekend. Verdediger: Ja, dat wist ik zeker. Maar daarover is toch nog geen uitspraak ge daan. President: Ik moet U zeggen, mijnheer de verdediger U bereidt ons wel aardige surprises voor vandaag. Reeds van mor gen was Uwe houding alles behalve. Wij zijn steeds bereid alle leden van de balie op de meest hoffelijke wijze te behande len, maar wij verwachten ook, dat wiji met dezelfde regelen van fatsoen worden be handeld. 'tls mij nog nooit als president gebeurd, dat een verdediger op zulk een wijze tegen de leden van de rechtbank op treedt. Wij zijn genoodzaakt van een ver der verhoor van dezen getuige af te zien. Laat staan of de man al of niet schuldig is, dan nog is het niet juist een dergelijken getuige naar voren te brengen. Een ge tuige die onder de verdenkingstaat een meineed te hebben afgelegd. Ik moet U zeggen U behartigt de belangen van Uwe cliënt wel. Weet U wel in welke positie U de rechtbank plaatst als deze getuige veroordeeld wordt? De rechtbank zal in raadkamer gaan om te bespreken wat te doen. l Nadat de rechtbank ongeveer 10 mi nuten in raadkamer is geweest, wordt de zitting voortgezet en wordt de be klaagde verhoord. Het requisitoir. Die officier van Justitie mr Baron Speyarl, van Woerden vond dat de verdediger niet gelukkig was geweest in de keuze van zijn vier des kundigen. Niet omdat het aantal zoo groot !was, maar omdat het de eigenaar van de bus was en zijn chauffeurs. Het had nietr ongelukkiger kunnen zijn. Het schijnt ook, zoo ging spr .verder, dat de ver dediger zijne klassieke Opleiding is ver geten, door als deskundige iemand naar voren te brengen, waarvan hij! weet, dat die persoon onder verdenking van mein eed 6 maanden tegen zich hoorde eiscben. Spr .wees vervolgens ojpl de reeks van auotbus-ongevallein, die spoedig deze zaak zouden volgen. Waarom geen bekwame autobestuurders, waarom niet kalmer ge reden. Het is gewoon een jacht naai goud van de zijde- van den exploitant, maar tevens een jacht naar 'den dood van de passagiers. Hierna omschreef spr .tot in de klei de bijzonderheden het geheele geval, en wees er met klem op dat hier zeven menschenlevens in een korte stonde, in één enkel mament waren verwoest. Spr. komende tot de dagvaarding, achtte be wezen ,dat de remmen niet in goeden staat verkeerden, terwijl uit het verhoor van de deskundigen was komen vast te staan dat de remstang ontbrak. Spr. had verwacht dat deze beklaagde nadat dit ongeluk was gebeurd nooit meer lop een bus zou willen komen en liet is dan ook zeer te verwonderen als men moet vernemen, dat een maand na bet ongeluk van beid. een rapport was inge komen, dat diens bus bij! een herkeuring in ©en dusdanigen toestand verkeerde, dat 'het onderstel geheel vervuild was en een der stangen slechts een 'fn.M. dik was, op de plaats, waar de meeste rem- kracht werd uitgeoefend. Spr. meende dat aan bekl. voor geruiman tijd belet moest worden op een bus te komen en een voorbeeldige straf mpest worden toege kend. Spr. aischte dan ook 4 maanden gevangenisstraf met ontzegging van het recht tot uitoefening van het beroep van chauffeur voor den tijd van 5 jaar Gn 4 maanden. De verdediging. Mr Kegge uit Goes antwoordde in het kort op het uit voerig betoog van 't O-M. Allereerst viel spr. de dagvaarding aan. Uit het getui genverhoor van getuige van den B'urgh was komen vast te staan, dat de bus op dien dag in orde was. Op' de com pressie kon volgens spt. niet geremd wor den, hetgeen voldoende was gebleken uit het getuigenverhoor van getuige van D|orst. Schuld-elementen waren hier her der niet aanwezig. Van groot belang achtte spr. het onbeheerd laten staan van de autobus na het ongeluk, terwijl het vervoer op ondeskundige wij'ze .had plaats gehad. Sp'r.'s oordeel was, dat de bestuurder wel de bus in bedwang had kunnen houden als hij hiertoe riret ge hinderd was geworden door de inzitten de passagiers. Na de verklaringen van de deskundigen te hebben aangevallen meende spreker vrijspraak te moeten vra gen. Uitspraak 25 Maart. Ra dj o. Voor hef kantongerecht te Lei den heeft terecht gestaan de 27-jarige student in de rechten R. T„ togen wien een vervol ging was ingesteld wegens het bezitten van een radiotoestel zonder daarvan kennis te hebben gegeven aan den directeur van het telegraafkantoor te Leiden. De verdachte, die het hem ten laste gelegde erkende voerde tot zijn verdediging aan, dat hij bezwaar maak te tegen het teekenen van liet desbetreffende foi muiier, dat volgens hem niet in overeen stemming was met art. 12 van de telegraaf- en telefoonwet, noch met de dienaangaande verschenen Koninklijke besluiten. Tegen ver dachte werd f 10 boete, subs. 5 dagen hech tenis geëischt. Een geldinzameling. Voor het kantongerecht te Apeldoorn is behandeld de zaak tegen J., rietmeubelfabrikant aldaar, wien ten laste was gelegd, op ongeoorloofde wijze gelden in te zamelen voor een z.g.n. liefdadig doel. Verdachte had plannen beraamd tot ex ploitatie van een kinderhuis, Nieuw Leven, en hiervoor was geld noodig. Hij verkreeg de medewerking van twee evangelisten,, van wie de een in familie-relatie met hem staat. Eerst yas in verschillende gemeenten gecol lecteerd met lijsten, waarop gefingeerde nanoen als leden van de commissie van toezicht stonden vermeld. Toen J. en consorten zagen, dat het zoo niet langer ging, omdat de com missaris van politie te Apeldoorn de ver schillende gemeenten in Gelderland tegen dezo praktijken gewaarschuwd had, begon men met den verkoop van boekjes en kaarten. Uit het getuigenverhoor bleek, dat deze verkocht wer den voor 25 en 10 cent per stuk. De getuige Wolters, evangelist, verklaarde, dat hij vari de opbrengst 60 pet. voor zich hield en de rest aan J. afdroeg; hij woonde met zijn gezin bij dezen in voor f 4 per week. Do boekjes werden gedrukt voor f 17 a f 20 per duizend; de kaarten voor een zeer luttel be drag. Op een vraag van den kantonrechter, of verdachte voldoende reputatie bezat om een dergelijk tehuis te leiden, kon de heer J. Bakker, commissaris van politie te Apeldoorn, geen toestemmend antwoord geven. De ambte naar van het O. M. vroeg tegen verdachte 4 dagen hechtenis. Uitspraak 18 dezer. V o o r, f 80.000 aan juweel en gele verd, doch niet betaald. Voor de Eerste Kamer der Haagsclie rechtbank is ge pleit in de procedure over de levering van juweelen. Een Engelsch officier, die indertijd hier te lande geïnterneerd was, had bij' een juweliersfirma voor f 80.000 aan juweelen ge kocht. De kooper overleed echter, zoodat do gekochte juweelen onbetaald bleven. De juwe liersfirma stelde daarop hij 4e Engelsche Re geering een vordering in tegen do erfgenamen van den officier. De vordering werd ontzegd met veroordeeling der firma in de kosten. Ten einde deze kosten betaald te krijgen, werd door de erfgenamen de zaak bij de Haagsche rechtbank aanhangig gemaakt. De ju weliersfirma eischte daarbij reconventie-beta ling der gelever-de goederen. Na de pleidooien werd de uitspraak bepaald op 13 April. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Maart- 1.45 u. Berlijn 59.4259.44Ï. j Brussel 10.30—10.35. Parijs 99.02. t Londen 12-131/212.14. New-York 2.487/s2.49. Goes, 16 Maart '1926. Graanmarkt. Aanvoer kleinhan del flauw- Nieuwe Tarwe f 12f 13.50, Wintergerst per 100 K.G. f 9f 9.50, Goud- gerst f 9.50f 10, Haver f 9f 9.50, Kook- erwten f 12f 13, Kroonerwten f 14f 20 Bruine Boonen f 8f 11, Aanvoer boter 1200 pond. Boter per K.G. f 1.80. Per pond f0.90, aan parti culieren f 1. Fabrieksboter 60 pond a f 1-15, afwijkende boter a 75 cent. Eieren per 100 stuks f5. Per 25 sf. f 1.25. Aan particuheren per stuk 61/2 cent. Onderafdeeling Zuid-Beveland V. P- N. Aanvoer 47400 eieren. Prijs f5.20 per 100 stuks. MIDDELBURG. 15 Maart. Op de veiling werden de volgende prijzen besteedPrei 3 11, Rabarber 48, Nero Jl, Radijs 10 12, Selderie 411, Rood© kool 1315 ct., alles per bos of per stuk. Spinazie 2030, Lof 1224 Dunsel 1456, Spruiten 3035, Kroten 57, Peen 79, Molsla 3540, Uien 56, Zure Bellefleur I 2022, diem II 14, Zoete Bellefleur I 19, Idem II 10, Westland- sclie Bellefleur 2*2, Grauwzoet 19, Goudreinet 32, Paradijsappels 1821, Armgaard 1521 ct. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft van de maand Maart 1926. Brieven binnenland: I J. Scheffers, Rotterdam. Verheike, Ellewoutsdijk. 74/3252 Harmenjansweg 4, Haarlem. Gedeputeerde Staten, v. Zeeland, Middelburg. Brieven, buitenland: 1 Breohtenkamp en Hagelberg, Hamburg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 16 Maart, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.8 te Shields, laagste 755.0 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 17 Maart: Meest zwakke Noordoostelijke tot Noorde lijke wind, licht- tot halfbewolkt, droog weer, koude nacht, overdag iets zachter.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3