vlecschieren. Het exterieur werd daarna besproken, op vele gebreken werd ge wezen. Evenwel niet alleen de uitwendige anaar ook de innerlijke eigenschappen spelen een rol bij de vererving. Con trole- en stierenvereenigingen kunnen daarom veel bijdragen om onzen rund veestapel op hooger peil te brengen. Dit bedrijfsonderdeel kan gemakkelijk met weinig kosten worden opgevoerd, mede door een betere opfok. Er zijn nog veel dieren welke in hun jeugd verwaarloosd worden, daarom is goede afstamming al leen niet genoeg. Eenige bespreking volg de nog op dit leerzame betoog. Dhr Ge- schiere, voorz. van de afdeeling, dankte den 'spreker vriendelijk voor zijn uitste kend goede lezing en riep hem een tot weerziens toe. Hans weert. Da heer S- Lergner, mare chaussee op de brigade alhier, wordt mat ingang van 16 Maart h.s. overgeplaatst naar de brigade te Koewacht. Hoedekenskerke. Vrijdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank haar jaarvergade ring. In 1925 is bij: de spaarbank met de hijgeschreven rente ingelegd f199 726.38 en terug betaald een som van f 174.931.24 Het aantal spaarbankboekjes op1 31 Dec 1925 bedroeg 368. In dat jaar was iaan nieuwe voorschotten verstrekt f31490, terwijl was terug betaald f34 699.52. In loopende rekening was van de leden ont vangen f51.569.49 en f58500.70 uitge geven. Het reservefonds was groot f5652.50. Ontvangen was aan reinto van voorschotten f 11009.54, aan provisie en en kosten daarvan f 41-67, aan rente in 'loopende rekening van de leden f 1062.77, Van de centrale Bank f132034, van cou pons f 110. Uitgegeven was aan rente aan de spaarbank f 10.054.92, aan rente in loopende rekening aan de leden f439.75. De winst en verliesrekening sloot met een winst van f 1370.52. Daze winst werd op voorstel van het bestuur hij de reserve gevoegd. Uit de balans bleek, dat de Bank uit staande had aan voorschotten f 208-685.21 en te vorderen had in loopende rekening f 28-090.17. Zij was schuldig aan de spaar bank f280052.48 en in loopende reke ning f21.283.60. Het eindcijfer der reke ning bedroeg f506.2211.45 en dat van 1de balans f308.519.40. Het £^ftredend be stuurslid dhr Johs. Boone en het aftr. lid van den raad van toezicht, dhr P. J. iVerburg, werden herkozen. Zoo ook het plaatsvervangend bestuurslid dhr J. L. Allewijn en het plaatsverv. lid van den raad van toezicht dhr I. Groenewege. Als ge geen eetlust hebt, ge u humeu rig en» terneergeslagen voelt, dient gij Foster's Maagpillen te gebruiken. Dit ge neesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt do gal, helpt de spijsvertering en voorkomt verstopping. Het geheele ge stel wordt versterkt door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs per flacon van vijftig versuikcrde pillen f 0.65in apo theken en drogistzaken. (10) fekaisdws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Putten P. van Toorn te Rotterdam. Aangenomen naar Simonshaven door H. Stegenga te Cothen; naar Hoogeveen door A. Meijers te 's-Grevelduin Capelle; naar den Bommel door W. J. v. Lok horst te Delfsliaven; 1 naar Ootmarsum, door P. ten Have (toez.), cand. te Zand- voort. Bedankt voor Papendrecht door J. E. Klomp te Oldebroek. Geref. Kerken. Tweetal te Zwartsluis A. B. W. M. Kok te Wommels en A. Wijngaarden te Baar land; te Meliskerke J. G. Haartsen, cand. te O. en W. Souburg en N. Willem- sen, cand. te Amsterdam. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Den Haag door H. Kie viet te Veenendaal. Oud-Geref. Gem. Tweetal te Rotterdam P. Colijn te Oost burg en E. J. Arendse te Veenedaal. Ds B. W. de Graaff, ger. pred. te Stad aan 't Haringvliet, is ongesteld, zoodat hij de eerste weken zijn ambtelijk werk niet kan verrichten. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes Bouw van goedkoop© woningen. B Sj'de behandeling op 27 Augustus j.l. van het voorstel tot verlenging van den termijn van ontruiming der onbewoon baar verklaarde woningen, zegden B- en !W. toe, spoedig met plannen te zullen komen voor den bouw van woningen Voor de minst gesitueerden, speciaal voor hen, die tengevolge der ontruiming dak loos zouden worden. Deze zaak is ver traagd, doordien B. en W. bijna drie maanden op antwoord moesten wachten (Dp enkele tot den minister van Arbeid gerichte vragen. Die bouwkosten worden begroot op 42000, die van aanleg van wegen en riolen op f3000, makende te zamen f45000. De exploitatiekosten worden ge raamd op f3808 p'er jaar, Waarin door Rijk en Gemeente een bijdrage wordt ge geven van elk f25 per woning of f500. De huur welke de woningen zullen moe ten opbrengen, wordt berekend op' f2.70 per week. Waar alhier de meeste woningen door de oudste vereeniging n.l. „Nieuw Goes'1 geëxploiteerd worden, hebben B. en W. haar gevraagd, of zij genegen zou zijn, eventueel de exploitatie ook van deze woningen op zich te nemen, -zoodra de woningen en de daarbij behoor -ndc gron den geheel zullen zijn voltooid en in orde gebracht. Die vereeniging zal worden gewaarborgd, tegen schade, welke huiten haar schuld Uit de exploitatie mocht voortvloeien. B. on W. denken ziGh de zaak zoodanig geregeld dat de vereeniging de woningen met den grond, geheel ge reed, van de gemeente huurt met recht tot onderverhuring togen een door den raad te bepalen huursom, terwijl het on derhoud komt voor rekening der ver eeniging en de meergenoemde bijdrage van f 25 plus f 25 pier jaar, door haai' wordt ontvangen. Dis vereeniging -heeft zich hiertoe in beginsel bereid ^ver klaard. Bouwplan III B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan een aantal concept-besluiten, noodig teneinde te komen tot onteigening en aankoop van eigendommen ten behoe ve van Bouwplan III (zich uitstrekken de tusschcn de Voorstad, den Oostsingcl en de grens der gemeente Kloetinge)!, zoomede tot het vaststellen der plannen van straataanleg ,en rioleering en ten slotte tot bepaling der verkoopprijzen van de te verkrijgen bouwterreinen. (D|e voor gestelde prijzen varieeren van f4 tot f7 per vïerk. M.) Wat da onteigening betreft zij: (aangestipt, dat nadat het daartoe strekkend plan voorloopig door den Raad zal zijn goedgekeurd, hetzelve, vergezeld (van de hij da wet voorgeschreven stukken, gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage zal moeten liggen. Binnen zes maanden na de voorloopig© goedkeuring moet het definitieve besluit tot onteige ning zijn genomen en aan de Kroon ter goedkeuring voorgedragen, terwijl binnen ©en jaar na dagteekening van het Konink lijk goedkeuringsbesluit de eigendommen bij minnelijke schikking moeten zijn ver kregen, of wel, een onteigeningsprocedure bij de .Arrondissements-Rechtbank moet zijn aanhangig gemaakt. Verbod ventan van melk op Zondag. Dis vereeniging van Melkslijters alhier deelt mede, dat zij besloten heeft voortaan niet meier des Zondags met melk te venten. Teneinde evenwel te voorkomen dat aan haar leden concur rentie zal worden aangedaan door melk- slijteTS in of van buiten de gemeente, die des Zondags wel willen venten, ver zoekt zij, een verordening in het Heven te roepen, waarbij het venten met melk :op Zondag wordt verboden. B. en W. schrijven hierover: Afge scheiden van de vraag, of het op den weg der overheid ligt om onderlinge af spraken door leveranciers in hun persoon lijk belang gemaakt, door een strafveror dening a.h.w. in bescherming te nemen en voorts of eiem dergelijke verordening binnen de grenzen van art. 135 der Ge meentewet wel bestaanbaar is en niet in strijd is met art. 150 dier wet, aangezien do Rijkswetgever in de Zondagswet de bevordering der Zondagsrust reeds aan zich getrokken heeft, lijken ons de be zwaren van de Vereeniging van Huisvrou wen zoo steekhoudend, dat wij: Uwen Raad voorstellen, op het verzoek der Ver eeniging van Melkslijters afwijzend te be schikken. Schoolcommissie- B. en W. bevelen aan als lid der Schoolcommissie (vac.-D. C. C. Verschoor) de heeren C. W Dogge, hoofd der R. K. Jongensschool en J." M. Commissaris, on derwijzer aan die school- Verhuring gebouw der Vak school voor Meisjes- Indertijd werden tot wederopzeggings aan de vereeniging „De Ambachtsschool" verhuurd het voorgedeelte van het ge bouw, thans in gebruik bij de Vakschool voor Meisjes, zoomede de daarbij behoo- rende tuin en later voor den' tijd van 25 achtereenvolgende jaren het nieuw bijge bouwde gedeelte. Het bestuur der ver eeniging meent, dat deze tweeërlei huur- bepaling aanleiding zou kunnen geven tot moeilijkheden- B. en W. stellen voor alle. bedoelde objecten opnieuw aan de ver eeniging „He Ambachtsschool" te ver huren voor den tijd van 25 jaar, ingaande 16 November 1925. Een aanvraag van het bestuur der R. K. Jo.ngensschool. Dit schoolbestuur verzoekt om inge volge art. 72 der L.O.-wet 1920, een be drag van f 109 beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van een nieuwe reken methode aan die school ter vervanging van de bestaande, welke, volgens zijn mededeeling, versleten en verouderd is. De Inspecteur van het Lager onderwijs is van oordeel, dat hier voor geen gelden ingevolge art. 72 der wet beschikbaar kunnen worden gesteld, doch dat de daar aan verbonden kosten dienen te worden bestreden uit het bedrag, bedoeld in art. 101 per wet- Het schoolbestuur is van pen ander ge voelen- Het heeft vernomen, dat wat, de openbare scholen betreft, de kosten van het Vernieuwen van een methode die versleten is, op een afzonderlijke reke ning worden geplaatst en derhalve niet tot grondslag strekken voor de berekening der uitkeering aan de bijzondere scholen ex. art. 101 der wet. B. en W. deelen mede dat dit laatste onjuist is en handhaven hun voorstel. Gemeentelijke vergoeding vol gens art- 101 der L.O. wet. De besturen der bijzondere scholen ver zoeken om een voorschot op de gemeente lijke vergoeding als bedoeld in artikel 101 der L- O.-wet voor 1926. De gemiddelde kosten bedoeld in art- 101 per leerling over 1924 bedragen wat. betreft liet openbare U. L. O.-onderwijs f 28.881/2 en wat betreft het gewoon open baar lager onderwijs f 11.771/2- Voorts is in 1924 een bedrag ad f 60 per wekelijksch lesuur uitgegeven ten behoeve van vak onderwijs aan de openbare. U.L.O.-school en aan de O -L.-school A zijnde de laatste een school voor gewoon l o. Wanneer het gevraagde voorschot ten volle (tav. 80 procent) wordt verleend, zal dit, voor iedere school een bedrag uitmaken van voor de R-K. Jongensschool f 701.28, R.K. Meisjesschool f 2498.12, Chr school voor l.o. f 1952.29, Chr. school voor U. L. O. f 1507.79, Hervormde school f 2727.09, R.K. Meisjesschool voor vak onderwijs f224, Chr. School voor L.O. idem f128, Chr. school voor U.L.O. f48 Herv. school idem f 128. Totaal f 10004.57. Rseitszak». Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 10 Maart 192G., Door het Kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens: overtreding Arbeidswet: \V. D. J. R„ Middelburg, 44 maal f 2 b. s. 44 mfial 2 d. h.C. v. L. en A. de K., N.- en Sl.-Joosland, ieder 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h.overtreding veiligheidswet D. A. G., Vlissingen f50 b. s. 5 d. fa. dronkenschap en de orde verstoren: J. de J., N.- en St.-Joosland f 25 b. s. 25 d. fa. dronkenschap: W. J. W., Vlissingen, J. P., Middelburg en J. P., Domburg, ieder f 5 b. s. 5 d. h.le. met een motorrijwiel op zoo danige wijze rijden, dat de veiligheid van den weg wordt in gevaar gebracht; 2de niet op de eerste vordering van een ambtenaar num mer en rijbewijs vertooneiï; 3de een motor rijwiel berijden zonder met ten minste een hand de stuurstang vast te houden: J. L., Vlissingen, f 15 b. ,f 3 b. en f3 b. s. 15 d. li., 3 d. h. en 3 d. h.met een rijwiel op zoodanige wijze rijden, dat de veiligheid van den weg wordt in gevaar gebracht: A. R., Domburg f 15 b. s. 15 d. fa.verwokken van nachtrumoer: L. H! J. v. V., Vlissin gen fö b. s. 5 d. fa.; fietsen zonder licht: J. v. d. P., Vlissingen f 5 b. s. 5 d. h. F. T., Middelburg f 2 b. s. 2 d. h.sterken drank verkoopen in het klein: J. Ph. P., Vlissingen, f 0.50 b. s. 1 d. h.een hond, die gevaarlijk is op den openbaren weg laten loopen, anders dan van een lederen muil kor! voorzien of door een geleider vastgehouden P. v. P., Vlissingen, f 5 b. s. 5 d. h. aan elkander vastgemaakte wagens door het zelfde paard doen voorttrekken: S. B., St.- Laurens f 3 b. s. 3 d. h.met een rijwiel in verboden richting rijden: A. J. F., Mid delburg f 3 b. Is. 3 d. h.als bestuurder van een motorrijtuig, niet op de eerste vor dering van een ambtenaar zijn nummerbe- wijs toonen: J. M. de 11., Nieuwdorp f3 b. s. 3 d. fa.; als bestuurder van een mo torrijtuig niet op de eerste vordering van een ambtenaar zijn rijbewijs vertoonen: C. d. N., Vlissingen f 2 b. s. 2 d. h.met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: P. A. de M-, O.- en W.-Souburg, A. V., N.- en St.-Joosland; J. G., Kortgene, J. M., Westkapelle, ieder f 3 b. s. 3 d. fa.C. A. C., Veere f3 b. s. 1 w. t.op verboden plaatsen voetbalspelen: L. S. en I). de V., Middelburg ieder f 1 b. s. 1 yr. t.W. B., Middelburg, teruggave ouders; zonder toepas sing van straf; strooperijP. R., Rittliem f 0.50 b. s. 1 d. fa. Te weinig zegels geplakt. De inspecteur le klasse hij den Raad van Arbeid te Goes W. D. was op 27 Novem ber 1925 bij M. v. Dr. te Oud-Vosmeer ge weest. v. Dr. had aan dien inspecteur ge weigerd inlichtingen omtrent enkele vra gen te geven. De bekl. van Dr. was thans ter verant woording voor de rechtbank te Breda ge roepen. Ook A. v. Dr. uitOud-Vosmeei' stond voor hetzelfde feit terecht. De inspecteur W. D. zeide dat hij in het Raadlïuis te Oud-Vosmeer aan bekl. toen hij zag dat er te weinig zegels waren ge plakt, bedoelde vragen had gesteld. De verdediger mr van Hasselt uit Ber gen op Zoom vroeg of de getuige zelf de vragen had gesteld. De getuige zeide dat de controleur van der L. het had gevraagd in tegenwoordigheid van hem. De voorzit ter stelde aan bekl. A. v. Dr. dezelfde vra gen die destijds op 8 Dec. hem waren ge steld geworden. De bekl. A. v. D. zeide dat hij op al die vragen niet meer kan ant woorden. De bekl. M. v. Dr. gaf op enkele vragen wel antwoord, hetgeen liij trouwens vol gens zijn zeggen op 8 Dec. had gedaan. De get. zeide dat zulks dan toch zeker door' den controleur v. d. L. genoteerd had moe ten worden. De president merkte op, dat ieder mensch zich kon vergissen. De off. van justitie meende tegen bekl. een zwaardere straf te moeten vragen, om dat hier sprake is van georganiseerde te genwerking. Spr. eischte tegen beide be klaagden ieder een geldboete van f 50. De verdediger vroeg ontslag van rechts vervolging sub. vrijspraak, omdat het ge zegde „ik weet het niet", hetgeen de bekl. op de vragen antwoordde, geen ontken ning in zich sluit en de rechtbank zoo doende niet bevoegd is. een veroordeeling hierop te laten volgen. Uitspraak 25 Maart. De gevolgen van een a a n - r ij d i n g. Voor het Kantongerecht te Ber gen op Zoom werd behandeld de zaak tegen L. V., chauffeur, wonende te Goes, die op 28 Januari van den Halsterschen straatweg komende met zijn auto op de Avenue Princes Wilhelmina bij het willen passeeren van een autobus paard en wa gen had aangereden van voerman A. uit Steenbergen. V. had toegezegd A. te zullen vergoeden. Getuige A. legde thans zijn rekeningen over, waaruit bleek, dat de totale kosten waren f 37.50. V. was niet verschenen. De ambtenaar van het O. M. wees er in zijn requisitoir op, dat verdachte onvoorzichtig en hard had gereden en het ongeluk had kunnen worden voorkomen, wanneer V. voldoende" had uitgekeken. Hij meende daarom dat hier een zware straf moest volgen en requircorde een geldboete van f 75 subsidiair 1 maand hechtenis en toe wijzing van de civiele vordering tot een bedrag van f 37.50. De kantonrechter ver oordeelde V. tot een geldboete van f 25 subs. 25 dagen hechtenis, terwijl hij ook de civiele vordering in haar geheel toe wees. iBaop Meippii, SeÉÉpii, 8«, Meliskerke. Vrijdagmiddag werd door notaris Loeff alhier publiek verkocht; le. een hofsteedje met woonhuis, schuurtje, kippenhok, boomgaard, tuin en bouwland, groot 27 A. 90 c.A. Kooper J. Bosschaart voor f 3900; 2e en 3de perc., groot 3\ A. 20 cA. bouwland; kooper K. Janse voor f 1100; perc. 4, 5, 6 en 7, groot 1 H.A. 2 A. 10 cA. bouwland; kooper J. G. Melse voor f 1750; perc. 8, 9, 10 en 11, groot 88 A. 10 cA. bouwland; kooper J. Koppejan Cz. le Zoutelande voor f 2950. tëfflstfi Nieuws. Ongelukken. Te Schiedam is Za terdagmorgen door een burger bij de poli tie kennis gegeven, dat hij een lijk drij vende had gevonden in een gracht. Het onderzoek wees uit, dat dit 'tlijk was van de 74-jarige mej. A. J. Onmogelijk is het niet, dat haar een ongeluk is overkomen. In de nabijheid van Hardenberg is de 19-jarige dochter van de weduwe V. on der een hooiberg geraakt en gestikt. Te Haarlem is de 50-jarige H., werkzaam aan een houthandel te Haarlem, door een stuk hout tegen den huik getroffen en kort daarop aan de hekomen verwondingen overleden. Hoog water- De Waal voor Nij megen is Zaterdag nog gewassen; de Waalkade is overstroomd- In den Ooy- polder neemt de kwel opnieuw toe. Op den Rijn is stilstand ingetreden.- De ri vier is zoo hoog, dat te Huissen de pont uit de vaart moest genomen worden. De overzetting geschiedt nu per motorboot- Inbraak- Zaterdagnacht is inge broken in de zuivelfabriek te St- Nico- laasga- De drie inbrekers werden in het kantoor dezer fabriek door de politie over vallen en vluchtten op de fiets. Een ervan werd achterhaald en bleek in het bezit te zijn van de nieuwste inbrelterswerk- tuigen- De dieven die reeds met de brand kast bezig waren, hadden echter nog geen gelegenheid gehad, zich iets toe te eige nen- De polilie is de andere twee daders op het spoor- Omtrent deze inbraak, die misschien het eind is van een lange reeks, deels ge slaagde, inbraakpogingen in zuivelfabrie ken in het Noorden, wordt nog het vol gende gemeld: De rijksveldwachter De Vries en de gemeenteveldwachter Jaasma te Sint Ni- colaasga waren Vrijdagavond en -nacht op surveillance en schonken bijzondere aandacht aan de gebouwen van de zuivel fabriek. De Eensgezindheid. Om goed 12 uur namen ze nog eens poolshoogte en wierpen het licht van hun electrische zaklantaarns door de ruiten van het kan toor dei' fabriek. Zij zagen toen in dit kantoor drie personen, /die, ,zich ontdekt ziende, ©ogenblikkelijk de vlucht namen. Een der veldwachters bleef voor het kan toor op post, terwijl de andere de inbre kers den weg zou afsnijden aan de ach terzijde van de fabriek- Deze omsinge ling gelukte niet- De inbrekers wareg reeds op hun fietsen gesprongen en ver lieten ijlings het dorp, achtervolgd door den veldwachter. Nadat deze jacht eenige minuten geduurd had, loste hij een schot uit zijn revolver, dat tot resultaat had, dat een der mannen bleef staan en werd ingerekend. De aangehoudene gaf voor Rotterdammer te zijn- De directeur der fabriek, de veearts en een andere veldwachter zetten een oogenblik later per auto de achtervolging van de anderen voort in de richting Hee renveen, doch tevergeefs- De gemeenteveldwachters Jaasma en Wagenaar van Scharsterbrug gingen den anderen ochtend er nog eens op uit en wel met den trein in de richting Zwolle. Op elk station, waar de trein stopte, gaven ze liun oogen goed de kost. In Wolvega merkten zC iemand op het perron op, die wel meer van de inbraak zou kunnen weten- Deze persoon stapte in een coupé waarin de veldwachters toen ook plaats namen- En een oogenblik later was deze persoon hun arrestant. Zoowel degeen die te Sint Nicolaasga was aangehouden, als die in den trein werd ingerekend, werden naar Leeuwar den overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Uit het onderzoek bleek dat de inbrekers na vijf deuren geforceerd te hebben tot het kantoor waren door gedrongen met 50 a 75 K.G. inbrekers materiaal, als een zuurstof-, een water stof- en een snij/apparaat en een groot aantal inbrekerswerktuigen van de fijnste soort. Al deze werktuigen lagen bij de brandkast. Bovendien hadden ze een groot kleed medegebracht, dat moest dienen om de ramen van het kantoor te sluiten. De aangehoudenen zijn M. L. en I. K-, beiden uit Rotterdam. Kwajongensstreek- Al een een tijdje had hij zitten loeren, of hij het kattekwaad, dat hij in zijn schild voerde, kon uithalen- Telkens als op den hoek van den Bergsingel en de Bergsche- laan te Rotterdam een tram met hijwagen van lijn 11 stopte, liep hij, kwasi onver schillig, maar intusschen goed uit zijn doppen kijkend, want je hebt nu eenmaal van die gehaaide conducteurs, langs de stilstaande tram- En opeens, toen hij dacht, dat niemand het zag, was hij tus- schen de wagens gewipt en had hij de pen uit de koppelstang getrokken- ln een portiek ging hij kalm op de gevolgen zitten wachten. De conducteur van den bijwagen belde af. de collega van den motorwagen gaf het vertreksein, de bestuurder schakelde in, en hort, daar ging de motorwagen er alleen vandoor. Even een blauw vlam metje tusschen de beide wagens, en de rem- en de lichtsnoeren waren gebroken- Eenzaam bleef de bijwagen in het pikke donker slaan- Het jochie weggedoken in zijn portiek, verkneukelde zich- Wat zou hij morgen op school fijn branie schop pen tegen zijn kameraadjes. Dat had ie 'm nou toch maar 's fijntjes gelapt- Hoor dien conducteur van dien hijwagen eens bellen, en zie die passagiers eens raar kijken! Maar hij was gesnapt. Iemand had hem tusschen de wagens uit zien kruipen en naar zijn schuilhoek gaan. Zóó was hij verdiept in het schouwspel van den ach teruit komende motorwagen wat een felle blauwe vonken sloegen er telkens van den beugel! dat hij niet merkte dat een conducteur hem naderde. Op eens een greep, een schreeuw en tranen. Het was een klein, bedeesd en huilerig jochie, dat op het politiebureau afgeleverd werd(N. R. C.) Een laf individu. Dezer dagen bevonden zich in een café te Den Haag een man qn een vrouw, vergezeld van hun .18- jarige dochter. Het meisje vertoonde alle ken- teekenen van achterlijkheid en bemoeide zich met niemand. In hetzelfde café bevond zich een jonge man met zijn verloofde. Op een gegeven oogenblik stond de man op, begaf zich naar de ouders van het achterlijke kind en vroeg of 'het goed was, dat hij voor hun dochter een stuk chocolade kocht. De ouders maak ten daar geen bezwaar tegen. Het meisje ging gewillig met den man mee en samen ver lieten zjj het café. De ouders van het kind en de verloofde van den man hieven wachten. Maar eenige uren verstreken en de beide per sonen kwamen niet terug. Ten laatste mengde men de politie in het geval, daar men een ongeluk vreesde. Uit het ingestelde onder zoek is daarop het volgende gebleken. In plaats van chocolade te koopen voor hel meisje, zooals hij beloofd had, nam de man haar echter mee naar een hotel, waar liy een kamer had gehuurd. Eenige agenten zagen den man met het meisje, juist op het oogen blik, dat zij het hotel wilden binnengaan. Zij- vonden het oenigszins verdacht, dat een man, die, zooals bleek/ niet geheel nuchter was, met een blijkbaar achterlijk meisje een hotel binnenging en vonden termen aanwezig de zaak eens nader te onderzoeken. Al spoe dig bleek toen do ware toedracht der zaak. De man werd aangehouden en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Vermoedelijk zal hij in het huis van bewaring worden in gesloten. liet kind is aan de ouders terug gegeven. Een eigenaardig geval. De heer v E.. te 's-Gravenhage heeft hij de politie aangifte gedaan van het volgende eigenaardige voorval Donderdagavond omstreeks 9 uur, heeft de heer v. E. in zijn winkel in zeer vreemden toestand gevonden zijn 17-jarigen zoon B. v. E. De jongen was geheel versufd en -kon de eerste oogenblikken niet spreken. Des mor gens om 7 uur was de jongen per rijwiel naar Wassenaar vertrokken, waar hijl werk zaam was. Toen hij weer thuis was, had hu geen fiets meer, hü wist ook niet waar deze gebleven was en evenmin hoe lpj thuis gekomen was. Voorts had hij eenige verwon dingen aan gelaat en rechterhand. De politie stelde een nader ojiderzoek in, waarbij het volgende is gebleken De jongen is Donderdagmorgen op den Loidsclienweg tegen een steen gereden waar door hij gevallen is. Dit is door iemand, die zich bij de politie heeft aangemeld, gezien. Do jongen is toen opgestaan en had. slechts eenige onbeduidende schaafwonden opgoloo- pen. Hij is toen met lijn 3 naar do stad te ruggekeerd. In de Wagenstraat is hij een apotheek binnengeloopen en daar verbonden. Den apotheker vertelde hij van zijn weder varen. Op weg van de apotheek naar de woning zjjner ouders schijnt hij het geheu gen verloren te hebben, zoodat hij zich bij zijn thuiskomst van het gebeurde niets meer kan herinneren. Ilij rijwiel is gevonden. V r e e s e 1 jj fc. In het Westen van Ber lijn heeft een 35-jarig ingenieur, die onlangs door zijn vrouw was verlaten, zijn 6-jarig kind en daarna zichzelf met morfine vergiftigd. Toen de politie de woning binnendrong waren beiden reeds bewusteloos. De man stierf wei nige oogenblikken later, het kind werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis ge bracht. Zichzelf aangemeld. Bij de po litie te Leiden heeft zich aangemeld de 24- jarige J. K. met de mededeeling, dat hü had ingebroken in het kantoor der brood fabriek der Gebr. v. d. Oord aldaar en daar een bedrag van f 60 had ontvreemd. Bü on derzoek is dat gebleken juist te zün. De directie zelf had van de inbraak nog niets bemerkt. K. is in arrest gesteld. Inbraak. Op verschillende plaatsen in de omgeving van Eindhoven is Vrijdagnacht ingebroken. In de sigarenfabriek van de Fa A. hebben de inbrekers met behulp van val- sehe sleutels de brandkast geopend en een bedrag van f 140 ontvreemd. Te Geldrop is ingebroken in de villa der dames B> Vele kasten werden overhoop gehaald, doch niets wordt vermist. Lüken opgehaald. Gisteren (Zon dag) morgen zün de lijken van de vrouw en drie kinderen, omgekomen bij het zin ken van het Rünschip „Stormpolder" in de haven te Rotterdam opgehaald. Het schip is n.l. gelicht. De hjken werden naar de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2