ffo 1S9 Maandag 15 Maart 1926 40e Jaargang linoenlani. Uit de ProYincie. Buitenland. Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel^no. 259 ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummers f0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Zij die zich nu op ons blad abonneeren, ontvangen het tot 1 April a.s. gratis. Niet Godefroy. Observator gaf (zie ons vorig noimmer in de Oprechte- Haarlemmer een beeld van de Twee-de Kamerzittingen nu een halve eeuw geleden (toen de „Oprechte" nog „Opregte" heette). In zijn wedergave is hij alleszins juist, doch hij- vergist zich op één enkel ondergeschikt punt. (Schrijver dezes zou op dat terrein ook nog verschei dene herinneringen uit dien tijd kunnen imedèideielen, ook o.a. omtrent Die Savor- nin Lohman en Goeman Borgesius bij de Grondwetsherziening). Het punt,'waarop' de schrijver zich ver gist, schijnt ons toe dit te Wazen waar hij verbaalt dat nu wijlen mr Godefroy „zijn 'kuif door .een vlammetje zag aan tasten, -dat gelukkig snel werd gedoofd". Nu -ontkennen wij- niet dat dit gebeurd kan zijn, al trekken wij 'tin twijfel. Den heer Godefroy toch, het scherpzinnige Joodje uit Amsterdam, kon m-en destijds altijd vinden, wegens zijn doofheid, op het bankje der stenografen naast den chef van dit college-, we-lka bank stond voor den voorzitterszetel mr Diullert, later Mirandolle die daar gezeten was met zijn staf (griffier Gort v. d. Linden en commies-griffier Zillesen). De heer Go- defroiy zat naast den heer Noordziek, die de sprekers nie-t stenografisch, maar in zuiver Nederlandsch „versloeg", ten einde daarna de verschillende stenogram- tm'en te controleeren. Dat was voor den ge leerden, handigen staatsman het eenige middel om zijn medeloden en de'ministers te verstaan. Zijn kuif kon derhalve niet gemakkelijk met het licht in aanraking ko men, al ontkennen wijl de mogelijkheid niet. -Maar met den be-er Saaymans Vader, den antirevolutionairen afgevaardigde uit Goes, ging dit gemakkelijker. Dieze oude heer, «iet zijn zwierigen grijzen haardos, had de gewoonte bij i-ederen spreker, de hand aan het oor, te staan luisteren. Zoo stond hij eens in -een d-er Dlecember- avondvergaderingen der Kam-er te luiste ren naar ©en spr-eker van de ministersta fel. Op die "plaats ging heit luisteren en verstaan niet zo© gemakkelijk. En zoo is het eenmaal gebeurd, dat hij, om beter te verstaan, het hoofd te ver naar Ach ter boog, met het gevolg dat het haar van zijn achterhoofd in aanraking kwam met de kaarsvlam. Aan dit oogenblik van consternatie maakt© Tiaastig de mi nister van o-orlog wijl m-e-enen dat het de kolonel Enderlein was een einde door de vlam te dooven. Nog eens: Wij ontkennen de juistheid van ObservatoTs mededeelingen niet, maar dat het den heer Vader o-verkomen is, herinneren wij ons met groote zeker heid. 1 De toestand te Genève. Nimmer is nog op een conferentie een zoo hevige wisseling van stemmingen op een enkelen dag medegemaakt als Vrij dag. Dien morgen was de stemming al lersomberst. Tegen twaalf uur klaarde het wat op en des middags heerschte algemeen optimisme. Na acht uur des avonds kwam het pessimisme echter weder om daarna in steeds toenemende mate het overwicht te houden. Des middags werd bekend, dat Frank rijk en Engeland het volgende compromis hadden voorgesteld, waarmede Spanje, Brazilië en Polen zich vereenigd hadden. Duitschland zou onmiddellijk den perma nenten zetel verkrijgen, andere nieuwe permanente zetels zouden voorloopig niet worden in het leven geroepen; daarente gen zou het aantal niet-permanente zetels met één vermeerderd worden, ter wille van Polen. De geheele reorganisatie van den volkenbondsraad zou in September worden aan de orde gesteld, aan de hand van een rapport eener te benoemen studie commissie. Maar Duitschland wilde daarin niet be willigen. Luther heeft in tegenwoordigheid van Stresemann voor de Duilsche journalisten de redenen uiteengezet, welke zijn regee ring tot de aangenomen houding hebben geleid. Luther wees er in de eerste plaats op, dat reeds Zondag van Duitsche zijde een voorstel is gedaan om een commissie te vormen, welke de kwestie der uitbreiding van den raad zou bestudeeren en daarom trent in September rapport zou uitbren gen. - Wij hebben, met de grootste nauwgezet heid de voorstellen nagegaan, die men ons deed, maar wij kunnen ze niet aan vaarden. Duitschland wil geen enkele ver plichting op zich nemen, voordat het zijn zetel en stem heeft. Wij kunnen geen verschil maken, zoo verklaarde Luther met nadruk, tusschen permanente en niet-permanente zetels. Wij hebben van onze opvatting mededeeling gedaan aan de andere gedelegeerden. Hun hebben wij ook ons voorstel gedaan om een speciaal comité in het leven te roe pen. Wij zullen thans afwachten, wat er gebeurt. Do verontwaardiging, die in Fransche kringen heerschte, nadat de Duitsche wei gering van den niet-vasten raadszetel voor Polen inderdaad binnen was gekomen, doet thans het ergste vreezen. Briand was onthutst en scheen geheel gebroken, toen hij de weigering mededeelde. De gealli eerden hadden de uiterste grens van con cessies bereikt, zeide hij, en kunnen geen stap verder gaan. De crisis in Frankrijk. De gebeurtenissen te Genève hebben te Parijs een diepen indruk gemaakt en in het bijzonder de positie van Briand ver zwakt. Men zegt openlijk, dat de politiek van Locarno mislukt is en vooral in de rechtsche kringen meent men reeds ge lijk te hebben gekregen met te waarschu wen tegen het optimistisch vertrouwen' in den volkenbond. Het kan niet anders, of de 'malaise moet 'haar terugslag hebben op de bin- nenlandsche politiek. Het blijkt wel; dat men over de ministeriëele verklaring, die wellicht tot a-s. Donderdag zia.1 uitblijven, een groot politiek debat wil houden en' het is- wel eigenaardig, dat op het oogen blik in de wandelgangen van de kamers niet de naam van Briand maax dien van Caillaux op aller lippen is- Het vrouwenkiesrecht in Italië. De Italiaansche vrouwen leggen weinig belangstelling aan den dag voor hun recht om te stemmen bij de gemeenteraadsver kiezingen, welk recht dit jaar voor het eerst tot uitvoering kan worden gebracht- Te MiLaan met bijna een millioen inwo ners hebben slechts 5000 vrouwen zich laten inschrijven voor het stemrecht- Te Cuneo met 1000 vrouwen hebben slechts 270 vrouwen zich laten inschrijven. In Noord- en Centraal Italië zijn slechts 5 procent der vrouwen ingeschreven- Mus solini heeft verklaard, dat de vrouwen in werkelijkheid nooit het stemrecht be geerd 'hebben- Zij die het wenschen doen' dit ionder den druk van een kleine fe ministische minderheid. De gevolgen vain de overstroomingien in België. De parlementaire commissie belast met het onderzoek naar de gevolgen der over strooming in België heeft een bijeenkomst gehad, waaraan ook hebben deelgenomen de eerste minister, en de ministers van landbouw openbare werken en binnenland- sche zaken. Vastgesteld werd, dat de quaestie der overstroomingen van den Maas beschouwd moet worden in haar geheel als een zaak, zoowel Frankrijk, België als Nederland betreffend. Het gaat hier om het gebied, dat begint bij de Fransche hoogvlakte en eindigt bij de monding van de rivier in Nederland. Des- halve moéten Frankrijk, België en Neder land in gemeenschappelijk overleg naar de oplossing der moeilijkheden zoeken. Besloten Werd om in overleg met Neder land en Frankrijk waarschuwingsposten langs den Maas op te richten in overleg met de betrokken gemeentebesturen- De levensstandaard. Het schijnt den Italianen financieel nu heter te gaan dan voor den oorlog, althans ■pit d-e -statistieken van wat de bevolking verbruikt, zou men zülks kunnen opma ken. Zo© at eein Italiaan voor den oorlog gemiddeld 14 K-G. vleeisch per jaar, ntt :21 K.G. Het aantal K-G. gerooktvleeischl en worst bedroeg vroeger 4, thans 19. Het verbruik van olie steeg van 19 op- 29 K.G., van suiker van 5 op 9 E.G., van koffie van 0.8 op 2 K.G. Voorts gaf de Italiaan voor tabak jaar lijks 9 lire uit, tegenwoordig ongleiyeer 70. Telde men voor den oorlog in Italië 1.200.000 fietsen, hed-en bedraagt dat ge tal 2 3000.000. Het aantal staomfietsem vermeerderde van 17.000 tot 39.000. Ook Eet cijfer der automobielen is snel om hoog geloop-en. Voo-r den oorlóg1 waren er nauwelijks 15.000 in gebruik, nh 65.000. Korte berichten. Die boycot van Italië door Duitsche reizigers is van dien aard, dat d-e -Oos- ftemijksche spoorwegen besloten hebben twegens het geringe verkeer ©ver dén Brenn-er d-ein Dl-trein Munchien-BozeU en terug, die met ingang van 15, resp. 16 Maart zou beginnen te rijden, voorloopig niet in te stellen. Volgens het rapfjjort van dein thans afgetreden commissaris-generaal van den volkenhond, Zimmerman, sluit de voor- loopige rekening van Oostenrijk over het dienstjaar 1925 met een overschot van 19 millioen schillingen, terwijl oorspron kelijk ©en deficit van 57 millioen was geraamd. In -een vergadering van geneesheer en beeft prof. Grafberger meegedeeld, dat onlangs in het tehuis voor zuigeling-en te Baden bijf Ween-en 6 kinderen overleden zijn tengevolge van een vergissing door dien inplaats van ©en dipihteritis-s-erum een -zwaar vergif is gebruikt. Dieze mede deeling beieft, zooals 'te begrijpen is, veel opzien gewekt. Tusschen de regeeringan van sovjet- Rusland en Rolen worden o-p het oogen blik onderhandelingen gevoerd over ©en vriendschapsverdrag. Roiien wil hierbij de Ballische staten in het verdrag betrekken en Rusland garant stellen voor deze sta ten; een voorwaarde-, waarop Rusland niet wenscht in te gaan,, Een menigte van on-geveer 1009. na tionalistische studenten heeft te War- schah een b-etooging voor het toekennen van een raadszetel aan Ro-len gehouden. Zijl trokken naar Tiet Italiaansche en Fransche gezantschap, waar zijl aan hun gevoelens voor de geallieerden blijk ga ven, terwijl men lat-er ook langs het ge bouw van het Dluitsche gezantschap trok onder hiet zingen van anti-Dluitsch© liede ren. D|e politie Wist echter te- verhinderen -dat het tot ernstige incidenten kwam1. Die arbeiders der Belgische, spo-or- wegwerkplaatsen hebben Zaterdag; gestaakt -om te protesteers-n tegen het plan der regeering om in vpxband itiet de stabili seering van de franc van de spoorwegen een particuliere -maatschappij1 te maken. Bedrijf stopgezet. Die stijïselfabriek te Roosendaal zal bin nen enkele weken voor goed worden stop gezet. Dia oorzaak, Welke tot de opheffing van deze fabriek, van welke de hoofd zetel te Antwerpen gevestigd is, bestaat voornamelijk in de valuta-kwestie, waar door de fabriek niet meer kon concurree- ren met het buitenland. D|e fabriek! te Roo sendaal bestond bijlna 58 jaren ©u ver schafte in drukke tijden aan ongeveer 250 man werk. Op heden zijn er nog circa 100 personen werkzaam, die nu geleidelijk worden ontslagen. Diei nog aanwezig© voorraad grondstoffen wordt opgewerkt, zoodat ongeveer over 6 Weken het ge heele bedrijf vow goed zal stillig-gen. Begrafenis mr C. Lucasse. In allen eenvoud, maar onder groote be langstelling had Zaterdagmiddag in stille, landelijke omgeving, onder monotoon klok gelui, in den familie-grafkelder op de bijzondere begraafplaats der Geref. Kerk te Nieuwdorp de teraardebestelling .plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den h&er mr C. Lucasse, oud-lid der Prov. en Gedep. Staten, oud-kantonrech ter en oud-lid der Tweede- ea Eersta Kamer. To ongeveer 11 uur vertrok de begra fenisstoet van het sterfhuis te Goes, en kwam te ongeveer kwart over twee te Nieuwdorp aan.-Onder de aanwezigen op de begraafplaats merkten we op de hee- ren mr J. H. M. Stieger, notaris Job Pilaar, mr A. B. Somer, griffier van het kantongerecht, P. Oosterbaan, J. C. H. Hollmann en J. Donner Sr., allen te Goes, W. A. de Rijcke, mr L. v. Andel, A. D. Litlooij en J. A. Vertregt, namens het Bestuur vhn „D© Zeeuw", M. I. de Groot, allen te Middelburg, den burgemeester van- Heinkenszapd, enz. 1 Toen de kist in den grafkelder Was neergelaten, nam ds A. CJ. Heiji uit Kou dekerk© het w.oord. Bijl een open graf een mensch te verheerlijken, past niet, zegt spr., want heit graf spheie-kt van een heerlijkheid des menscban, die vergaat als een bloem das velds. Indien wij- een «tensch mochten en konden verheerlijken, dan was hier zeker veel stof te vinden. Maar wij' willen hier alleen getuigen van d-e genade-, door God den overledene ge geven. Mr Lucasse had geleerd zijin hoop piet te bouwen op den mensch, maar al leen op het werk van onzen Heer© Je zus Christus. Wij mogen bij dit graf meer h-eggen dan „Wij' zullen den overleden© niet v-erg-eit-en". Wij! mogen hier roe-men in het werk van öhristus, D|ie den dood heeft overwonnen, zoo-dat zijl, die in Hem gelooven, zullen opstaan en Hem1 eeuwig zullen loven en dienen. Tot de familie ■ze'gt Spr. dan ook: denk aan Hem, Diie uw man en vader bekrachtigde- tot zijta werk. I Wij kunnen trachten de ellende van graf en dood te bedekken met schoone bloe men, maar -d-e werkelijkheid is wel anders'. Die zaak, waarop het aankomt, is: ge troost te kunnen leven, en eenmaal zalig te kunnen sterven. Jezus Christus zegt ook nu nog: „Die in Mij' gelooft, zal niet sterven,,. Als tweede spreker voerde het woord dhr W. A. de Rijcke, secretaris van het Bestuur van „Die Zeeuw", van welk col lege de overledene voorzitter was. Spr. wilde een enkel woord zeggen van den man, dien we allen hebben gekend en hooggeacht. .Vanaf d© oprichting van „Die Zeeuw", maakte de overledene deel uit van het bestuur, terwijl hij sedert 1911 voorzitter was. Mief groote getrouwheid en nauwgezetheid heeft hij de belangen van „Die Zeeuw" voorgestaan, In moeilijk© dag-en wist hij- het scheepje in veilige haven te brengen. Het zou niet in den geest van den overledene zijh, hier ver der veel te zeggen. Hij' ging in stilheid zijh weg. Maar steeds hield hij $e A. R. beginselen in het oog en thans geniet hij het lo-o-n van dein getrouwen dienst knecht. Zijn beginselvastheid en getrouw heid mogen ons ten voorbeeld .strekken. Weer ontstond een ledige plaats in do A. R. gelederen. God geve, dat die plaats iweer m-o-g-e worden in-genomen door an deren ,-die even getrouw zijh. 'Die over ledene heeft niet voo-r zichzelf geleefd, ïnaar zijh gaven en krachten in den dienst des Heieren besteed. Met een troostwoord tot de familie eindigde spr. Namens dei familie dankte de heer L. Jl Lucasse, burgemeester van Re ©u wijk, voor de o-ndervond-en deelneming. 50-jarig bestaan Chr. Mili tair Tehuis te Vlissingen- Zooals wij reeds hebben gemeld, zal het 50- jarig bestaan van het Militair Tehuis voor Zee- en Landmacht „Generaal van Marle" te Vlissingen op feestelijke wijze worden! herdacht. Een halve eeuw lang heeft het Tehuis, eerst gevestigd in een bescheiden woning in den Krommen Elleboog, nu in het ruime pand aan het Bellamypark aan „tallooze soldaten en matrozen iets vergoed van wat zij misten aan huiselijke sfeer. Een comité heeft zich gevormd om aan het bestuur bij het gouden feest van het Tehuis een geschenk aan te bieden ten bate van het mooie werk, dat daar gedaan wordt- Het pere-comité bestaat uit de navol gende heeren: C. A. van Woeldèren, bur gemeester van Vlissingen, voorzitter; M. Laernoes en M. J. Harts, beiden wethou ders van Vlissingen, H. W.. van Marle, gep. luit-generaal, te Zeist; J. H. Blum, oud-lid van de Tweede Kamer te Dom burg; ds C. L. Voorhoeve, Ned. Herv. predikant te Vlissingen; W. Lam, kapitein ter zee, commandant der marine in Zee land, te Middelburg; H. M. Manikus, kap.- luit. ter zee, commandant van Hr Ms wachtschip te, Vlissingen; C- Erpenbeek de Wolf, kapitein der artillerie, garni- zoens-commandant te Vlissingen; W. van den Hoek, commandant der marechaussée te Vlissingen. Ook is te Vlissingen een comité uit oud-militairen, bestaande ui) de heeren P. S. Dijkstra, J. Hoftijzer, M. L. Kerpestein, J- Louwers-e, J. van der Meu- len, J. A. Slager. Verder heeft zich nog een comité ge vormd te Goes, hetwelk zich e veneens ten' doel stelt feestgaven tot meerderen steun voor deze zoo nuttige stichting in te zamelen. Dit comité van -oud-bezoekers bestaat uit de 'heeren: J. Buijse Sr, C. Klap, sergeant-majoor, J. Laport, M. Kok, A. Corstanje Jz., D. Rooze, M. J. C. Moens P. van Wuyckhuijse. Giften voor het Te huis worden o-a. gaarne ingewacht bij den heer A. Meerman, Oostsingel 114 te Goes, oud-huisvader- Op den herdenkingsavond op Dinsdag 6 April in de Groote Kerk waarvan wij de sprekers reeds hebben gemeld) zal mede werking worden verleend door de Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer"- Op het feestelijk samenzijn op Woens dag 7 Aapril in het Tehuis zal een en' anderafgewisseld worden door het ver- toonen van een film en het houden van een voordracht, terwijl een strijkje zijn medewerking zal verleenen. Het tegen woordig bestuur van het Militair Tehuis bestaat uit -de heeren P- G. Laernoes, voorzitter; G- J. de Jonge, secretaris; J. de Konink, penningmeester; ds W. A. B. ten Kate, Ned. Herv. predikant, vice-pre sident; ds P. N. Kruijswijk, Geref. pred. De electrici teits voorzie- ning van de Middengroep speci aal van -de Bevelanden. In -de Za terdag te Kruiningen gehouden vergade ring van de Z- L. M. heeft de heer Jac. Welleman eene lezing gehouden over het bovenstaande -onderwerp. Ten eerste gaf spr. eeu historisch overzicht van het Zeeuwsche electriciteitsvraagstuk. Komen de tot het door de Staten het laatst aan genomen voorstel (aankoop van de P. N. E.M. en distributie door de P. Z. E. M.J, zegt spr. o.a.: Wat betreft de garantie te geven dooi! de gemeenten, meent spr., dat deze zich' daarover ernstig te beraden zullen heb ben, maar zij hebben te overwegen, daf zonder de garantie electrificatie onmo gelijk is- Spr. wil toegeven, dat de Mabeg wellicht juridisch zwak staat, als zij de electrificatie zou willen tegenhouden, maar het moreele recht staat absoluut aan haait kant en spr. moet het nog zien gebeuren dat één der raadsleden dit recht zou ver treden. Men moet met de Mab-eg tot eeiï schikking komen, of O- Z.-Beveland blijft van electriciteit verstoken en dan komt volgens spr. niets van de heele Beveland- sche electrificatie, ook al zouden de an dere gemeenten hun garantiebedrag op voeren. Spr. wijst er met kracht en met Idem op, dat de Mabeg-kwestie een be langrijk onderdeel van de electrificatie der Bevelanden blijft, omdat naar zijn overtuiging hiervan afhangt, of de O. Z.- Beveland ooit zal worden goolectrificeerd- Wat betreft het voorgestelde tarief, acht spr. 45 cent voor licht niet, doch voor huiselijk gebruik wel te hoog en hij be grijpt niet waarom hier niet zooals elders het vast recht tarief wordt voorgesteld. Ook het tarief voor kracht- en verwar mingsdoeleinden acht spr. te hoog, vooral ook in vergelijking met andere mecha nische kracht- Wel wordt voorgesteld 25 cent afdalend tot 16 cent hij een ver bruik van meer dan 1500 K. W. U. per jaar, maar dat haalt volgens spr- geen enkèle boerderij in de middengroep en hij zou niet verder durven gaan dan' 18 cent. Spr. meent, dat als niet iedereen medewerkt, er van de electrificatie niets terecht komt- f Het viel spr. bijzonder tegen, dat hij bij een bezoek aan Groningen, epkele weken geleden, van officiëele zijde hoorde dat de palen, van een bovengrondsch' laagspanningsnet in 12 tot 15 jaar abso luut versleten zijn. Bovendien viel hef hem opnieuw op, hoe afschuwelijk ïee- lijk het mooiste dorp wordt gemaakt door al dat kale -hout en boe betrekkelijk wei nig boerderijen aldaar zijn aangesloten. In den Haarlemmermeer leek spr. daf percentage grooter, ofschoon hij ook daar op een boerderij is geweest, waar de land bouwer zijn bedrijf had afgesloten, omdat hij den prijs voor kracht niet concurree- rend vond- De bedoeling van spr. was niet de aanwezigen pessimistisch tegenover de electrificatie te stemmen'. Maar een ding vergete men niet, aldus spr. Komt de electrificatie tot stand en zij mislukt financieel, dan staat daarmede tegelijk alle vooruitgang op elk gebied in de provincie stil. Komt de electrificatie en wil men daardoor opklimmen tot hoo- ger economisch peil, dan moet zij slagen' en dat kan alleen, als alle belangstellen den en belanghebbenden van den beginne af, zich er geheel aan geven. Kloetinge. Mocht de werkmansvereeni- ging „Samen sterk" alhier in Februari dhr Houtekamer, hoofd der school, in haar midden hebben met een lezing over Indische producten, Vrijdag j.l. gaf dhr Welleman Burgemeester van Krabbendijke een uiteenzetting van de landarbeiders- wet- Beide sprekers deden dit op zeer be vattelijke wijze, waardoor zij dan ook verzekerd kuninen zijn van den dank der vereeniging. 1 Ellewoutsdijk. Ingekomen giften bij de wijkzuster: uit Ovezande f.1 en f5; uit Driewegen f 10 en fl; uit Ellewoutsdijk f 2.50. Wemeldinge. Door de rijks- en gemeen tepolitie alhier is aangehouden en voor geleid aan den commissaris yan politie te Middelburg de 18-jarige J. G. S., varens gezel, verdacht van oplichting. Met ingang van 15 dezer zijn bij wijze van proef tot sluisknecht benoemd dhrn D. Hardenberg en N. de Mul, beiden wo nende alhier. lerseke. Door de motorboot YE 194, schipper A. Rietdijk, is onder de Thoolsche kust drijvende gevonden een met water ge vulde roeiboot zonder bijzondere kenmer ken. Den burgemeester-strandvonder is kennis gegeven. Meliskerke. Donderdagavond hiel-di de afd. van de Z.L. M. alhier een openbare vergadering', waarin als spreker optrad dhr Beukelman, landbo-uwonderwijzer te dezer plaatse, met het onderwerp: „Ver betering van ons rundvee." Spreker be spreekt de drie veeslagen welke in ons ons land voorkomen, n.l. het Friesch Hol- landscli, het Groninger blaaskop en het Maas Rijn IJselvee. Het eerste is gefokt, in de melkrichting, bet tweede in de vleeschrichting, terwijl het derde van deze twee eigenschappen een gedeelte bezit. Met lantaarnplaatjes wordt dit duidelijk aangetoond. Ook Éngelsche dieren werden op bet doek gebracht, zoowel het te veel vèrfijnde melktype, als de zeer zware

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1