Abonneert U op dit Blad. Burgerlijke Stand. Ik wil Sanatogen gebruiken tot mijn zenuwen beter zijn. HIITIKÏE lUIHKiKDtl „KINDERZORG" H.H. Veehouders. UNICUM. lilrage mof geme en mipfgM. Het adres voor ÏSTERBAAN LE GOINTRE, STERKT ZENUWENenüCHAAM op Woensdag 17 Maart 1926, AARDBEZIËNPLANTEN. HUWELIJK. G. LIEVE Co., Vlaardingen. DE AFBRAAK, Woensdag 17 Maart 1926, 4 PAARDEN, als 24 stuks HOORNVEE, WOLPHAARTSDIJK. Christelijke School. De Gebouwen en Terreinen OP CREDIET. OP CREDIET. verkoopen, zeer groote partij Petten, B.v. Cosluum, Mantel of Overjas ■ren gehoudea in comité-ge- middags be ft bad uitge- m dr Geelker- >nde telegram ien hebbende u naar baar |de restricties, ;nde aanvaar- op de wettige iits gebonden wil afdingen lelijdenis, ook |cbrift (zonder )ver zij tbans geding zouden ie bevorderen, bij u aandrin- |teekening van en ziet uw be- morgen (Vrij- bij bet niet loodzaakt zou ren. praeses." jölkerken heeft [antwoord aan lelegram, zoo- ld elf uur ont- omtrent Gene- [t aan de wet- llinig! door een fclm houdt aan. jkening uwer Gereformeerd lik. leelkerken." b'Ti 9 uur wierd der Generale Geesink felici- [ee-stige spbech Lummel sloot der Synode i van Augustus volgend jaar', rde kerk aan- [doputaten, die m 1926 bad- ^erlengd tot de in comité-ge- tgen ruim elf Vlr Geelkerken |e heeft hier- beraadslaagd. azo besprekin- half vier zal zitting wor tel ijk tot 5 ufe 1 zal dan voor tereed komen. Iken heeft he ugend1 telegram ongezonden, treking." hem heden- Dr G. zal te De Synodë- I tot half 8 ge- leelkerken ver let aan de Sy- riet van hem telegrammen- jiad: p., Amsterdam. onmiddellijke |f 5. FernhouL synode, Assen, net welke be- kvraagd wordt. Geelkerken. 1 a nr e r. Ver- nader te be ien aan de re- lietreffen.de he- Drop betref- Limburg en rst inzake 'de Iroffenen door del 'discussie kabinet geen verkiezingen Ixengen. De S. pzantscbap bij belang, maan h© te Werken. van de Bun- Ird, dat in de eervaart, een |n der schepen "Urk word ca is niets be- |v. D. Door de lam werd aan morgen met gswerk van de ging van het ïgedragen. aaa [Wit Co. te Is reeds naar verrennen. Te Harderwijk zijn deelen van het sehip aangespoeld. Aan boord bevon den zich schipper Bruins, zijn vrouw, 4 kinderen en een knecht. Familieleden, in de haven te Kampen liggende, vreezen het ergste. De mogelijkheid bestaat, dat zij door den een of anderen schipper gebor gen zijn, maar deze kans is zeer gering. Te Kampen vreest men, dat ook het schip van schipper de Groot, dat met mest ge laden Dinsdag naar zee is vertrokken, ver gaan is. Nadere bijzonderheden ontbreken. Uit Hoorn meldt men: Door een stevigen Noord-Westelijken storm van Dinsdagnacht en Woensdag is het Zuiderzeewater gisteravond tot een haast ongekend hoog peil gestegen. Om 8 uur wees de peilschaal te Hoorn 2.10 M. plus N.A.P. aan. Het gevolg was dat ver scheidene woningen op het visscherseiland geheel onderliepen en het Houten Hoofd onder water stond, evenals de Hoofdtoren van binnen. Op enkele plaatsen moesten de vloédplanken tüsschën de kademuurt jes worden geplaatst om het water te kee- ren. Te Lemelerveld is Woensdag de boer derij van H. Mink omgewaaid. Uit Nieuwenhoorn: Door een windhoos, die gisteravond over deze streek trok, is van een huis bij de Vlotbrug, dat men aan liet verbouwen is, een zijgevel geheel omgewaaid. Geluk kig waren even te voren de metselaars en de opperman, die er achter hadden staan schuilen, naar een betere schuilplaats ge gaan. Te Nieuw-Helvoet brak een roe van den korenmolen, waardoor een wiek naar be neden kwam. In het dak der Ned. Herv. kerk werd een gat geslagen. Uit Kampen werd gisteren gemeld: Ten gevolge van den N.-W. storm loopt de Drontherzeedijk over, zoodat de gemeente Kamperveen weer onder water staat, en ook de om Kampen gelegen polders onder water loopen. Ook het Kampereiland is in- geloopen. Ongelukken. Bij een aanvaring te Boven-Hardixveld tusschen de Fran- sche sleepboot René en een tjalkschip uit Huizen, is de 35-jarige schipper van As van laatstgenoemd vaartuig overboord ge slagen en verdronken. Gisterenmiddag reed een auto uit Delft nabij Hoek van Holland in een sloot en sloeg om. Een der inzittenden, een student uit Delft, werd vrij ernstig aan het hoofd verwond. Gisterenmorgen is te Papendrecht een 11- jarige schooljongen, die bij de school aan het spelen was en plotseling den weg over stak, door een autobus gegrepen en ge dood. Gisterenavond is te Den Haag een twee-jarig kind door een hond gebe ten. Het ventje werd zoodanig aan het ge laat gewond, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Te Kou- dum is het 4-jarig zoontje van den vee houder H in een sloot verdronken. De landbouwer P. te Overloon (N. Br.) had begin dezer week de onvoorzichtigheid een puistje aan zijn kin open te krabben. Er ontstond bloedvergiftiging, waaraan de man een dag later in het ziekenhuis over leed. Woensdag is de heer K. te Haar lemmermeer bij den onbewaakten overweg aan het Oosteinde aldaar door een locomo tief gegrepen en onmiddellijk gedood. Bij het lossen van een Deensch stoom schip te Dordrecht kreeg de 42-jarige de V. een heftigen stoot tegen de borst. De man voelde zich onwel worden en ging daarna naar zijn woning. Hij begaf zich te bed en toen even later zijn huisgenooten bij bem kwamen bleek de man reeds te zijn overleden. Gisteren is de veehou der Van der Kolk, pachter op het Kamper Eiland, die in een punter met zijn beide knechts Van Unen en Tabak over onder- geloopen land voer, met dit vaartuig om geslagen. De 23-jarige J. Tabak, afkom stig uit Oldenbroek, is verdronken. Van Unen is erin geslaagd den pachter te red den. Deze werd bewusteloos aan land ge bracht. Door A. W. te Grijpskerke is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van het kantongerecht te Middelburg d.d. 3 Maart 1926, waarbij hij wegens overtre ding der Jachtwet is veroordeeld tot f25 b. subs. 25 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van bet niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering van bet ge weer met bepaling der waarde op f 25, veroordeeling tot betaling dier geldswaar de bij niet uitlevering, bepaling der ver vangende hechtenis voor de verbeurdver klaring op 25 dagen. Door den ambtenaar van het O. M. is eveneens hooger beroep aangeteekend. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Maart, 2.15 u. Berlijn 59 39—59.42 Brussel 11.32—11.36 Parijs 9.059.10 Londen 12.128/4— 12.131/4 New-York 2.491/2—2.49% HeinKenszand. Donderdag werd door notaris van Cleef voor de erven C- Been hakker alhier publiek geveild een huis en erf groot 2 A- 25 c.A. hetwelk op f 1090, zijnde de hoogste inschrijvingssom opgehouden werd- 's-Gravenpolder. Door not. Neervoort werd Donderdag alhier voor den heer L. W. Woutersen in het openbaar verkocht: een woonhuis met tuin op het dorp, groot 2 A. 29 cA. aan dhr J. Driesprong voor f 1640 en een woonhuis met tuin aldaar, groot 3 A. 27 cA. aan dhr J. Westveer voor f 1350. MIDDELBURG. Gehuwd: J. J. de Vlie ger, 28 j. en J. Zuijdweg, 23 j.; E. Th Holleman, 33 j. en M. A. J. Gabriëlse, 30 j. Overleden: J. E. van Oers, 71 j., weduwe J. P. Pluijmers; M. J. Lameijn, 69 j. GOES. Geboren: Johannes, z. v. Jan Geensen en Pieternella de Munck. Overleden: Johanna Matthijsse, 44 jaar, gehuwd met Cornells Stroo. Van 410 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. Bus, 26 j. en A. Ennes, 22 j. Bevallen: A. J. v. Rosmalen geb. de Jonge, d. E. de Nooijer geb. v. Belzen, z. J. Strijd geb. v. Gilst, z. G. Schout geb. Wagenaar, d. H. G. Smit Roeters geb. Zuurveld, z. M. C. G. Heijdens geb. Corveleijn, d. P. G. de Rijk geb. Koke laar, z. W. S. Klip geb. Logman, z. Overleden: I. Sohier, man van J. Aar- noutse, 59 j. J. v. Hal, wednr van E. Beerens, 91 j. J. de Nooijer, z. 2 m. Van 411 Maart. SOUBURG. Geboren: Franciscus, z. v. Petrus Schreurs en Nathalia Christina Heijdens. (Vliss. Grt.) Van 512 Maart. IERSEKE. Geboren: Pieternella, d. v. Lambrecht Nieuwenhuize en Forra jacoba Sanderse; Jannetje Marina, d. v. Marinus Bolier en Cornelia Moerland. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 12 Maart, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 779,1 te Ro- chefort, laagste 725,8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 13 Mrt. Matige tot krachtige westelijke tot zuid westelijke wind, meest zwaarbewolkt, wei nig of geen regen, aanvankelijk iets kou der, overdag iets zachter. Wederom werden wij diep bedroefd door het zacht en kalm overlijden van onzen zeer geliefden Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, andries, in den ouderdom van ruim 21 jaar. De Heere die geen rekenschap van Zijne daden geeft, schenke ons genade om in zijn heilig doen te berusten. Namens de Familie, P. GEERSE. Seroeskerke, 11 Maart 1926. Heden overleed zacht en kalm mijn geliefde Vrouw, JOHANNA MATTHIJSSE, in den ouderdom van 44 jaar en 4 maanden. C. STROO. Goes, 12 Maart 1926. Heden overleed op het aller onverwachts ons innig geliefd Zoontje, PIETER WILLEM, in den jeugdigen leeftijd van bijna 1 jaar. Zwaar treft ons dit verlies. A. BAAIJENS. J. P. BAAIJENSJobse. JOHANNA BAAIJENS. Kleverskerke, 12 Maart 1926. iet miswbi is GOES. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling onder vonden tijdens de ziekte en na het overlijden onzer geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, JOHANNA ROOSE, inzonderheid aan Zuster Bergsteijn en Mej. J. BostelaarDo Visser voor de liefderijke behandeling aan baar bewezen. Uit aller naam, P. BARENTSEN. [Oost-Souburg, 12 Maart 1926. Allen, die belangstelling betoon- [den bij de ziekte en na het over fden van onzen geliefden Man, vader, Behuwd- en Grootvader «ARTEL WILLEM CHRISTIAANSE, ïeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam, Wed. B. W. CHRISTIAANSE— de Voogd. St- Laurens, 12 Maart 1926. Dinsdag uit lar eee is ver en niets meer J\it besluit, ernstig doorgezet, heeft reeds menige man en vrouw op den weg gevoerd naar een betere gezondheid en hen in korten tijd hun vroegere kracht en tëvensmoed weer teruggegeven. He! is opmerkelijk hoevelen zoowel mannen als vrouwen zich vergissen en het feit, dat zij voortdurend vermoeid, geïrriteerd en neerslachtig zijn, aan een voorbijgaanden invloed toeschrijven. In werkelijkheid lijden zij aan neurasthenie of zenuwzwakte, welke op den duur hun geheele gezondheid kar» verwoesten en nu reeds een groot gemis aan energie veroorzaakt. fJTanneer gij in deze omstandigheid Vèr- keert, volg dan het voorbeeld van dui- zende en nog eens duizende vooraan staande personen over de geheele wereld en neem Sanatogen. Sanatogen voedt de cellen en vezels van het lichaam en her stelt zoodoende spoedig het iproegere weerstandsvermogen. Dr. A. Boekelman te Loosduinen schrijft: „Ik heb Sanatogen aangewend met wer kelijk verrassende resultaten. Patiënt was reeds geruimen tijd lijdende aan alge- meene zenuwverslapping en was met ver schillende preparaten al behandeld. Reeds na 't gebruik van 2 busjes Sanatogen was er verbetering in den toestand merkbaar." Van meer dan 24.000 doctoren ontvingen wij dergelijke gunstige verklaringen. Koop nog heden Sanatogen en gebruik het geregeld. Dan zult gij reeds spoedig genieten van het heerlijke gevoel eener volmaakte gezondheid. Sanatogen is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. ntürtrm TE SOES. ZONDAG 14 MAART Voorm. half 10: Ds R. J. van der Veen. Avond 6 uur: Idem. van de Vereeniging des voormiddags 10 uur, in de Stich ting aan den Veerschen Singel S 42a, Middelburg. Nam. half twee. Prof. Dr. H. TH. OBBINK, Mede oprichter Feestrede. HET BESTUUR. IC' Alle belangstellenden en begun stigers zijn welkom. Jecunda's, Dutch Evern, van eenjarige moerplanten, tegen concurreerenden prijs. Groote kwantums flinke reductie. Te bevragen bij JOH. DE DREU, St. Adriaanstraat 21. GOES Tel. 102. TEVREDENHEIDS-VERKLARING. Ondergeteekende betuigt door deze zijne tevredenheid aan de Hol- landsche Vee-verzekering Maatschappij te Alkmaar, Agent de heer A. MAAS te 't Zand, voor de spoedige uitbe taling voor eene tengevolge van kalven gestorven koe. Voor hare soliede af wikkeling van schade gevallen big ft deze Maat- sohappij de vertrouwde verzekering voor Landbouwers en Veehouders. J. DINGEMANSE. N. en St. Joosland, 12 Maart 1926. Weduwnaar 47 jaar P. G. met groote kinderen, Exportzaak Prov, Zeeland. Inkomen 5 a 6000 gld. wenscht kennismaking met ionge Dochter of Wed. van on geveer zelfden leeftijd. Brieven z. m. foto onder letter Z L bureau van dit blad te Goes. Discretie ver zocht en verzekerd. Dagelijks versch voorbanden, vette ge koelde Runderlappen en Gehakt 50 ct. per 5 ons. Ook puik vet Schapenvleesch, bjj LION COHEN, Gravestraat M'burg. f 300.000 beschikbaar zonder borg. Op vaste goederen. Brieven letter L bureau van dit blad te M'burg. Zegel voor antwoord. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op Donderdag 25 Hlaart 1926, des avonds te acht uur, in het Veilingsgebouw „Mercurius", aan de Koepooijfstraat te Middelburg, in het openbaar verkoopen: Perc. 1. Een Woonhuis en Erf met Tuingrond, te Middelburg, aan den Schoorsteenvegerssingel, wijk Q no. 80, met poort uitko mende aan den Sleperssingel, groot 3 Aren 44 Centiaren. Te aanvaarden: de tuingrond dadelijk, het woonhuis 15 April 1926 of eerder mogelijk. Perc. 2. Een Woonhuis en Erf met Tuingrond, aldaar, wijk Q no. 81, groot 2 Aren 86 Centiaren. Dadelijk te aanvaarden. Perc. 3 Een Woonhuis en Erf met Tuingrond, aldaar, wijk Q no. 82, groot 2 Aren 33 Centiaren. Verhuurd aan H. Pattenier voor f3.60 per week. Combinatie perc. 2 en 3, en perc. 1, 2 en 3. Breeder bij biljetten omschreven. Bezichtiging: daags vóór en op den dag van verkoop van 1012 en van 24 uur, op vertoon van eene toegangskaart, verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris te Middelburg aan de Lange Delft. Indien uw vee lijdt aan navuil, nageboorte- of rotvuil, gebruikt dan het alom bekende middel Dit middel wordt door 103 Vee verloskundigen gebruikt en aanbe volen als een zeker werkend middel. Fabrikanten: Verkrijgbaar bij G. J. BROEK HOVEN, Wolphaartsdijk. DE KOK te Deurwaarder J. Goes, zal op Maandag 15 Maart 1926, 's voormiddags 10 uur, aan de Los plaats te Wemeldinge, verfeoopeni van een zoo goed als nieuwe Woon keet, afkomstig van de werken aan de nieuwe sluis, bestaande o a. uit Planken, Balken, Latten, Delen, Deuren, Dakbedekking, enzenz. Voorts: 1 Kruiwagen, 1 Hand kar, zoo goed als nieuw. De Notaris A. DE NEELING is voornemens op 's voorm. te 10 uur, op de hofstede bewoond door Mejuffr. de Weduwe P. BROUWER geb. Poppe te Seroos- kerke aan de Lepelstraat, publiek te verkoopen i Mina, bruine lier Merrie, oud 16 jaarMadam, vos- bles Merrie, oud 10 jaar; Mortje, bruine Merrie, oud 4 jaar; Prins, vosbles Hengstveulen, oud 1 jaar. als4 baatgevende Melk koeien, 6 Kalfvaarzen, 6 l1/,-jarige Vaarzen, 6 Aanhoud- kalveren, 1 votte Stier, 1 D/j-jarige Stier, 3 Melkschapen, 2 vette Var kens, 100 Kippen en Hanen. Voorts: 2 Men wagens met toe- behooren, Veerenwagen, Driewiels- kar, Grasmaaier, 2 Ploegen, Eggen in soort, Kortmolen, zoo goed als nieuw, Mangelmolen, Windmolen, Ros met Stangen, Rolblok, Veldslêe niet Borden, Watervat, Waterbak en Tonnen, Geeselstoel metsteen, Kruiwagens, Slijpsteen, Lamoen, 3 Kiekenrennen, '2 Afstekers, Wagen- lichter, ijzeren Plaat, Sleepdeur, Handgerêedschappen, Horden en Staken, Ruiters, 1000 wilgen Mutsaards, Spekstander, Droogrek, Paardenwant, Reepen, Blokken, Zoldergereedschappen, Graan- en Aardappelzakken, Wagenzeil, Koe- en Paardenkleeden, Wafelijzer. Melkgereedschappen, als: Melkontroomer (Melotte), Victoria Karn, 2 Roomvaten, Emmers en Jukken, Meelkisten. Eenig Huisraad i alsKleerkist, Driehoekkachel, groote glazen Kast, Tafels, Stoelen, koperen en ijzeren Ketels, ijzeren Potten, Koffie- en Theepotten, Wagen- en Stallan taarns. Glas- en Aardewerk en hetgeen meer zal worden gepresenteerd. Geen stalling. Geen muziek. Wel bergplaats voor fietsen. Ouderavond in de school op 19 Maart a.s., om 7V4 uurvoor leden en voor belangstellende ouders en vrienden. Aangifte nieuwe leerlingen, voor allen, die Chr. onderwijs voor hun kindereu begeeren, op 20 Mrt. van 79 uur, in de school. HET BESTUUR. De Notaris H. R. STRUVE te Middelburg, is voornemens op Vrijdag 26 Maart 1926f des namiddags 1 uur, in het Vei- lingsgebouw Mercurius aldaar, publiek te verkoopen: toebehoorende aan de N.V. Boom. kweekerijen en Zaadhandel DE NIEUWE WALCHEREN, bestaande in: Kantoor met eene zeer solïedl gebouwde Schuur, voorts ruime Schuur, Woonhuis met Schuur, Bouw en Weilanden waarvan vele perceelen zeer geschikt voor Bouw terreinen aan den Schroeweg en den Nieuwlandschen weg te Mid delburg. groot 16 20 22 Hectaren; in 35 perceelen en diverse combi natiën. Bezichtiging Maandag 22 en Woensdag 24 Maart 1926 telkens van 10—12 en van 2—4 uur; bij aanvragen ook op andere dagen. Veilingsboekjes met kaart tevens dienende tot bewijs van toegang en nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van voornoemden No taris. DE WILDE <1: HEIJBOER, Deurw., zullen voor de Firma J. GERRITSEN Alles tegen getaxeerde prijzen. van f 20.30.40.50.60. voor f 6.60 10.— 15.— 25.— 30.— van f75.— 85.— 95— 110.— voor f35.- 40.— 45.— 50.— Manchester Buizen en Broeken, blauwe keper Jassen en Broeken, dril Jassen en Broeken, enz. enz. De verkoop heeft plaats in de Melksalon van den heer C. BUSTftAAN, Opril B 8, Goes. Betaaldag I Juli 1926. Contante koopers geen opgeld. Verkoop geschiedt Dinsdag 16 Maart, Woensdag 17 Maart, Donderdag 18 Maart, Vrijdag 19 Maart van 10 tot 8 uur. Zater dag 20 Maart van 10 tot 3 uur, beslist niet langer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3