I I Ir Getrouw tot in den dood. FEUILLETON. li naar liier komen, uitzoeken. Tot dien woningbouw verleenen de Ensehedésche textielfabrikanten een belangrijke subsi die. Huidkwalen zijn dikwijls zoel' hardnek kig, doch moeten steeds zwichten voor de antiseptische en generende eigen schappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1. (5) I l I I I I I li Middelburg. Van geneeskundige zijde wordt meegedeeld, dat de Hooggeboren Vrouwe Gravin Van Lijndende Bruijn van Melis en Marienkerke aan het Gast huis heeft geschonken een som van dui zend gulden, met do bedoeling, dat dit geld zal worden benut voor het aanbren gen van een Radio-inrichting ten bate der patiënten en verpleegsters. (M. C.) Bij koninklijk besluit is met 1 April benoemd tot 'directeur van het post- en telegraafkantoor te Lobith A. C. J. v. Popering, thans commies der posterijen en telegrafie. Kioetinge. Maandagavond hield de Tuin- bomvcursus hare eindles onder leiding van dhr A. Blok. Aanwezig waren de burgemeester en de rijkstuinbouwconsu- lent dhr A. v. d. Plassche. Nadat ver schillende vragen aan de leerlingen wa ren gesteld, werd aan alle leerlingen een diploma uitgereikt (welke? Red. Z.). [Hierna dankte een der leerlingen dhr Blok voor de wijze waarop hij dezen cursus heeft geleid en overhandigde hem namens zijne medeleerlingen een fraaie koekoek-klok. De heer Blok dankte den leerlingen voor dit cadeau en gaf nog een klein overzicht van den loop van dezen cursus. Ook dhr v. d. Plassche voerde nog het woord en hoopte, dat de leerlingen ook in de praktijk veel aan tuinbouw gullen doen. Goes. Gisteren is bij do restauratie werkzaamheden aan de groote kerk door het breken van een zwaren balk een gedeelte van een steiger ingestort. De op perman M. viel met een partij steenen •op een tweeden steiger, ongeveer 10 M. lager. Met een gebroken kuitbeen werd hij opgenomen. Een luchtverschijnsel. Gis teravond pl.m. half acht viel hier een eigenaardig luchtverschijnsel waar te ne men. Terwijl de lucht helder was, zag men in het Voorden een lichtstreep. Toen deze verdwenen was, werden even later verschillende lichtstralen zichtbaar, die •overgingen in lichtrood tot ze ten laatste bijna bloedrood werden. Het vreemde was, dat de stralen van den horizon naar boven schoten. Het geheele verschijnsel, dat 15 a 20 minuten duurde, .viel waar te nemen in het gedeelte van het lucht ruim, dat zich uitstrekte van het V.W. tot N.N.O. Hiansweert Op de Oosterschelde is het met glas geladen schip „Emma" omhoog gevaren en later door de sleepboot „Helle gat" vlotgesleept. Het schip kon de reis naar zijn bestemming voortzetten. 1 Bij het binnenkomen van de haven is het ledige schip „.Hubert 2", schipper Ver- berght, op het in de haven liggende schip ,,Küln 27" gevaren, waardoor de „Hu- bert 2" een gat in het voorschip bekwam, doch de reis zal kunnen voortzetten. De sleepboot „Spes Salutis 2" is op het kanaal op het achterschip van. het sleepschip „Nautilius 2" gevaren, waar door deze belangrijke averij bekwam. De „Spes Salutis 2" bekwam geen noemens waardige schade. Wissenkerke. Maandagavond hield de Chr. Nationale Werkmansbond zijn jaar vergadering. Ds v. d. Linde sprak het inleidend woord- De secretaris bracht daarna verslag uit en liet de aloude klacht hooren: jammer dat de vergaderingen niej beter bezocht werden en wekte de leden Op om in den vervolge daarin verbete ring te brengen. De penningmeester van het ondersteuningsfonds bij ziekte bracht zijn verslag uit waaruit bleek, dat ruim f 1300 is uitgekeerd gedurende 1925 en dat het batig saldo van het afgeloopen jaar de reservekas deed stijgen tot de som van f2376. "Bij acclamatie werden de aftredende bestuursleden herkozen. Schets uit de Russische revolutie. 39) o— De beide paarden van den dokter, door Peter 's avonds vóór den nacht vol avon tuur aan een boom in het boschje nabij zijn hut gebonden, waren verdwenen- De bolsjewiki hadden des nachts de dieren bemerkt en meegenomen- Men moest dus te voet vluchten- Slechts zouden de vrou wen af en toe, wanneer ze uitgeput raak ten, om beurten een poosje op de slede kunnen plaats nemen- Echter niet door loopend om de honden niet te vermoeien- Het was zacht vriezend weer en in Dnbeschrijvelijke pracht vertoonden zich bij het opgaan der zon de bosschen. Zij schenen een tentoonstelling van Kerstboomen te zijn- Maar wie der vluchtelingen kon thans voor natuurschoon oog hebben? Zij haast ten zich om huns levens wil- Zij liepen met den dood op de hielen- En wie zich zoo haast en zóó loopt heeft geen oog, dan om te spieden naar Hakend gevaar- Al het andere ontgaat hem. Van tijd tot tijd bleef Peter wat achter- Voor dc vacante plaats van voorzitter werd gekozen- Dhr L. Sporte, die deze benoeming aannam. Ingek. was 'n schrij ven van den Bond van ziektekassen met verzoek om statuten te wijzigen in ver band met de mogelijke inwerkingtreding der ziektewet- Het bestuur werd opge dragen om op de eerstvolgende vergade ring met voorstellen desbetreffende te komen- Hiermede het officiëele gedeeltf van het programma afgewerkt zijnde, werd de avond verder gezellig doorgebracht. De Rotterdamsche bladen melden de benoeming van den heer Ed- Flipse afkomstig van hier, tot eerste dirigent van het Harmonieorkest van het Phil- harmonisch Genootschap aldaar. „Het Rotterdamsch Nieuwsblad" schrijft naar aanleiding dezer benoeming: „Flipse is dertig jaar oud- Hij is uit Zeeland afkomslig en studeerde eerst bij dhr Otto Lies te Goes, later, nadat hij zich te Rotterdam had gevestigd, bij Henri Zagwijn- Voor pianospel stelde hij zich onder leiding van A- B. H. Verheij. Flipse heeft zich reeds onderscheiden als di recteur van verschillende zangvereni gingen in en buiten Rotterdam. Te Dor drecht voerde hij de opera's La Belle Hélè'ne van Offenbach en Ciboulette van Reijnaldo Halm met succes uit- Als com ponist schreef Flipse eenige stukken waar uit een voorliefde voor de nieuwste stroo mingen in de muziek blijkt." Meliskerke. In tegenwoordigheid van den heer Bofstra werd Maandag j.l. de eind les van den Landbouwboekhoudcursus ge geven door den leeraar dhr Beukelman' Gesproken werd door den heer Hofstra die den leeraar en leerlingen dank bracht voor hetgeen gepresteerd werd- Dhr de Korte sprak namens het comité- Vanwege de Landbouwvereen. werd alle 18 leerl. 'n diploma aangeboden (aan wie? Red.) Bij monde van den heer J. Riemens, oudste cursist werd den heer Beukelman een couvert met inhoud aangeboden voor aan koop van een blijvend aandenken, waar voor de heer Beukelman de leerlingen en tevens de sprekers, hartelijk dank zegde. Veere. In de voltallige raadszitting van Maandag j.l. herdacht de voorz. in ge voelvolle woorden de verdiensten van wij len den heer M. J. van Beveren, als burger, raadslid, wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand en' wenchte den secretaris geluk met zijn herstel en zijn vijfjarigen dienst in de gemeente. Inge komen was een verzoek der vereeniging van Nederl. gemeenten om lid te worden, waartoe werd besloten. Met betrekking tot een verzoek van den heer Koole om betaling van zijn 'rekening ad f4000 werd besloten de zaak aan te houden. Op ver zoek werd f 10 subsidie toegestaan aan de afdeeling Veere van den Vrijwilligen Landstorm. Aan den heer W. Adamse, eenigen inschrijver voor het oude school gebouw, wordt dit verkocht voor f 1505. Een verzoek van den heer Van Leur om verlaging van pacht voor den Campveer- sclicn Toren werd afgewezen. Besloten werd het puin, dat bij- het begrinten van den Smidsweg vrij kómt, voor 25 cent het voer te verkoopen aan gegadigde Veerenaars. Aan den heer Luijfc zal een gratificatie van f 50 worden verleend we gens meerder werk bij ongesteldheid vair den secretaris. De heer Markusse vraagt een klinkerpadje van 'de Warwijksc-he straat langs den Langen Dam. En verder een verhooging van f 40 voor mej. Franke, die op 1 April a.s. 25 jaar de voorberei dingsschool houdt. Béide verzoeken wor den afgewezen. (M. Ct.) Sas van Gent. Gistermiddag omstreeks vier uur passeerde alhier een Fransche vrachtauto het douane-kantoor- Daar elk motorrijtuig komende uit België stilhou den moet bij het douanekantoor, vol-deei? de bestuurder van voornoemde automo-- biel niet aan de verplichtingen, en lette niet op het waarschuwingsteeken van stoppen, door één der ambtenaren ge geven- Noch bekommerde hij zich over het gebruik van het vuurwapen door één der ambtenaren- Maar zoodra was hij het kantoor niet voorbij, of een wilde jacht begon tusschen ambtenaren en de automobiel, en na een vermoeiende rit van phn- een half uur mocht het den amb tenaren gelukken het. voertuig te be naderen, waarna de chauffeur Je auto verliet en zich in het kanaal GentTer- neuzen wierp om te ontkomen aan de De detective nam dan- het besturen der honden over, terwijl Peter in een boom klauterde en een langen blik wierp op den afgelegden weg, of daar mogelijk ook reeds gevaar dreigde- Tot tegen den middag ging alles goed- Men was, zonder eenige stoornis te ontmoeten bevredigend opgeschoten en de vervolgens hadden zich nog niet laten zien. Maar nu moest men wel een uurtje rust. nemen- De vrouwen waren erg vermoeid en ook de honden geraakten uitgeput. Peter koos een kleine open plek tus schen het geboomte, waar men, van den weg onzichtbaar, wat rust zou kunnen genieten en wat voedsel nuttigen. Hij had het geluk gehad, twee eenden, onder schot te krijgen, wat voor hem hetzelfde was, als ze te schieten- Met vaardige hand plukte hij de vogels, hij maakte ze schoon, wies ze in een emmer water, door het smelten van sneeuw ver kregen en begon ze aan het spit te braden. Nergens was iets van vervolgers te be speuren. Het verwonderde Peter. Hij vroeg zich af, hoe het mogelijk was, dat de voortvarende Kazac het kleine ge zelschap zoo ongemoeid liet vluchten. Zou misschien de aankomst van vreom- handen zijner vervolgers- Spoedig werden hem door toegeschoten schippers de hulp middelen verstrekt om weder op het droge te komen en zette zijn vlucht voort niet verschrikt zijnde door de waarschuwings schoten, die hem achterna klonken, maar ten slotte moest hij zich overgeven. Reeds was zijn medereiziger in handen van de douanen gevallen. Bij visitatie van den wagen, bleek hij te bevatten plusminus 1000 L- spiritus voorwaar een goede vangst. Beide ont vluchten werden overgebracht naar de ma rechaussee-kazerne, waarna de chauffeur is vastgehouden en de andere op vrije voeten werd gesteld: automobiel met in houd werden overgebracht naar het dou anekantoor- Daar dit plaats had in het dorp, leverde dit voor het anders stille plaatsje een lieele opschudding op- Gerei. Kerken. Tweetal te Zwolle, J. R Goris te Apel doorn en dr ,T. Thijs te Meppel. Beroepen te Fijnaart, P. v. d. Spek te Spijkenisse; te Rotterdam, W. J. J. Velders te Amsterdam. Bedankt voor Haarlemmermeer Sloter- weg, door W. II. v. d. Vegt te ürachtster- compagnie. f Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Rozenburg, B. v. d. Berg te Helder en A. Gruppen te Vlissingen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Leiden, G. H. Kersten te Ierseke en li. Kieviet te Veenendaal. Zondag heeft de heer R. Blommaert, beroepen predikant bij de Waalsche ge meente te Middelburg, zijn intrede gedaan met een rede naar aanleiding van 2 Cor. 4:5, na bevestiging door den consulent ds C. Ie Co-rnu te Amsterdam, die sprak naar aanleiding van 2 Cor. 520. Zondag deed ds T. Jonker intrede bij de Ned. Herv. gemeente te Joure na bevestigd te zijn door ds J. Laurense, van Amsterdam, met een leerrede over Hand. 20:24. Des avonds verbond ds Jon ker zich aan zijn nieuwe gemeente met een predicatie over Galaten 6:14. De nieuwe leeraar werd vervolgens nog een welkom toegeroepen door ds Zoete, van Lemmer, als consulent. Ds Jansen, van Terkaple, als vertegenwoordiger der Evan gelisatie in deze omgeving en ds van Wes- sem, als collega en namens den kerkeraad. Verwarren d. Te St. Maartens dijk is de Ncd. Herv. Gemeente sinds 1923 vacant. Zij weigert te voldoen aan den aanslag van den Raad van Beheer. Het gevolg daarvan is, dat zij, daarin belemmerd door de reglementen, niet kan overgaan tot het beroepen van een predi kant. Allerlei moeilijkheden vloeien daar uit voort. Predikanten van elders treden op. Zoo o.a. het tegenwoordige kamerlid Ds P. Zandt, die niet meer aan de Ned. Herv. Gemeente te Delft verbonden is, [maar overal „uit preeken" gaat. Sterk gemis aan kerkelijk besef echter spreekt uit wat men thans meldt, n.l. dat voor genoemde Ned. Herv. Gemeente ook op treden predikanten als Ds J. P. Paauwe, die bij geen enkele kerkgemeenschap aan gesloten is, doch in een eigen kring te Den Haag regelmatig en soms ook elders (optreedt, en het 'kamerlid, Ds G. H. Kersten, predikant bij de Geref. Gemeente te Ierseke. (Rotterdammer.) Een mal pro-test. De minister van justitie, destijds mr Schokking, had te Hoorn tot protestantsch godsdienstleeraar aan de Rijkswerkinrich ting benoemd den heer ds p. L- Kiehl, predikant in de Evangelisatie aldaar, voorheen te Ritthem. Een benoeming die heelemaal geen blaam verdient. Die be noemde is Hervormd predikant en de mensehen van de Rijkswerkinrichting zijn meerendeels ook Hervormd. Maar nu komt de kerkeraad in oen vilein schrijven den minister van justitie over deze benoeming kapittelen. Hij noemt den benoemde „P, Kiehl, voorzitter eener Evangeliesatievereeniging", en acht door deze benoeming de gedetineerden „onttrokken aan do officieele, door dén Staat erkende en sedert eeuwen hier be staande gemeente, tot welk© ziji wottiglijk de machthebbers aan zijn bewind een ein de gemaakt hebben, zoodat hij zijn wil met betrekking tot dokter Brenzilof en de zijnen niet kon uitvoeren? "Of zouden andere omstandigheden hem belet hebben do vluchtelingen na te zet ten? 't Waren vragen, waarop niemand ant woord kon geven;; maar dit wisten allen; God was machtig de vijanden tegen te houden en hun .onoverkomelijke strui kelblokken in den weg te werpen, i Intusschen kwam het er voor hen op aan, haast te maken. Die tocht werd dus voortgezet, zoodra menschen en dieren weer eenigszins op hun verhaal waren gekomen. Het bleef zacht-vriezend weer; een groot voordeel voor de vluchtelingen, die over de harde sneeuw veel vlugger konden opschieten, dan wanneer hun voeten wa ren weggezakt in de weeke laag, Welke zich bij dooi zou gevormd hebben. Tegen den avond werd een boerenwo ning bereikt. Aantrekkelijk zag deze er niet uit. Een laag, meit plaggen en stroo gedekt h-uis van slechts twee glasloozo ramen voorzien, met een bouwvallig hou ten getimmerte, een soort loods of schuur tje er naast, vormde de geheele 'hoeve. "Zou men er onderdak vragen? Niemand ontveinsde zich, dat dit ge* 1 bohooron", terwijl hunne „godsdienstige verzorging vanwege de offici; o'.e gemeente waartoe zij belmoren, door den Staat on mogelijk wordt gemaakt, in strijd met do door den Staat te eerbiedigen plichten van bet onderhavige kerkgenootschap en met de rechten zijner leden". En dan als klap op de vuurpijl: „Onze kerkeraad moet de gewraakte be noeming' beschouwen als een ministerieel© handeling, die dienstbaar is gemaakt aan de part ij'zucht van Uwe Excel lentie". Van dit libel zullen wij niet veel zeg gen. Ieder woord er in spreekt voor zich zelf; en is oen aanklacht tegen „het protestantsch karakter" van den schrijver en de onderteekenaars, en een miskenning van' het ambt van „den hoer P. Kiehi, voorzitter eener Evangelisatievereeni- gmg". Maar men kan 'tbegrij'pcn. Er zijn in Hootn drie groote protestantsch?) kerk gebouwen; een er van blijft altijd gesloten, een ander wordt slechts af en toe ge opend, en het derde de kathedraal wordt eenmaal op ©en "Zondag gebruikt voor de moderne preek, welke door hoog stens een vijftigtal „protestanten" wordt beluisterd, terwijl het Evangeliesatielokaal waar ds Kiehl voorgaat, eiken Zondag vol is. Feiten, die allicht schadelijk werken op liet humeur van deze protcsteeren- do „protestanten". A c h i t o f e 1-J u d a s. Aan „De Rot terdammer" was gevraagd of psalm 109 niet in tegenspraak is met Matth- 5:44 Psalm 109 is apostolisch-profetisch. Dat wil zeggen: David is in zijn lijden type van 'den Christus en tegelijk is hij ia dezen psalm profeet, die van den Mes sias profeteert. David-Achitofel; Chris tus-Judas; de woorden in Hand. 1 op Judas toegepast komen in Psalm 109 voor in toepassing op Achitofel- Nu is Pa 109 een vloekpsalm, maar David vloekt hier den vijand in den Naam des Heeren- Daarbij ontbrak de liefde niet, immers in vers 1 zegt hij het nadrukkelijk, dat hij steeds in het gebed was voor hen, die in schijn zijn vrienden, in werkelijk heid zijn doodsvijanden waren. Hun ge drag was verachtelijk, want zij vergolden in snooden ondank kwaad voor goed, haat voor zijn liefde (vers 4 en 5). In vers 6 keert David zich dan ook in heiligen toorn tegen den eenen Achitofel •den Judas van het oude Testament, en spreekt in den Naam des Heeren diens rechtvaardige oordeelen over Achitofel ep zijn huis uit. Er is dus in het minst geen tegen spraak met Matth- 5:44. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Geachte Redactie, Mag ik naar aanleiding van het ingezon den stuk van den heer J. C. Breel in uw no. van 8 Icteaer den geachten inzender even antwoorden De Engelsche Bijbelvertaling dateert uit het jaar 1611dit is de z.g. Authorised Version. Zij is herzien jn de jaren 1870-1885; dit is de Revised Version. Deze herziening hield rekening met alle drie de factoren, die in het betreffende artikel uit de „Nieuwe Leid- sche Courant'® genoemd worden; zij ging uit van een beteren tekst, verbeterde verouderde woorden en zinswendingen en hield rekening met den voortgang der exegetische studiën. Vandaar, dat de Engelsche vertaling meer met den oorspronkeltjken tekst in overeen- stemmnig is dan de Statenvertaling. Met de meeste hoogachting teeken ik W. BRAK. Den Haag, 9 Maart 1926. (Wij danken den geachten inzender zeer voor deze toelichting. Red.) Ongelukken. Bij het passeeren van een vrachtauto trachtte t,e Zundèrt een jongen, die per fiets tegen wind in moest trappen, de auto te grijpen om zich alzoo te laten voorttrekken. Ongelukkigerwijze kwam de knaap hierbij te vallen, zoodat hij een her senschudding bekwam. Zy'n toestand is zorg wekkend. Gisteren werd te Uden het lijk opgevisclit van de 30-jarige echtgenoote van den hoofdonderwijzer op het gehucht Oven tje. Het slachtoffer, dat reeds van Zondag- vaarlijk kon zijn. Het bolsjewisme was als een giftige 'damp over Rusland gevaren. Het was niet alleen binnengedrongen in de pakhuis achtige woningen der groote steden, maar eveneens in de krotten op het platte land en op de eenzame steppen. Dia mo gelijkheid bestond dus, dat in heit afge legen huis verraad loerde. Maar het bracht ook gevaren mee, bui ten te overnachten. „Ik ga er op af", zei na eenig samen- spreken de jager; „ze zullen mijl toch met zoo maar met huid en haar opeten. Houdt u inmiddels op een afstand sch'uil en wacht tot ik terug kom." Het geweer over den schouder werpend, trad Peter op de woning toe. Bij zijn nadering sloeg binnen oen hond aan en <jadelijk daarna vertoonde zich voor één der raampjes eien mannenhoofd, een echt Russische kop, met lang haar en oen wilden baard. Naast het hoofd werd de tromp van een geweer zichtbaar. „Wat moet je?" klonk da onvriendelijke vraag van den boer. „Ik moet niets; maar ik wou je vra gen, of ik met een paar vrienden den nacht in je huis kan doorbrengen?" „Dank je; ik heb aan geen struik- roovers gebrek. En ik zou je ontraden, dichter bij te komen, want." avond gemist werd, heeft vermoedelijk een beroerte gekregen, en is mol. baar rijwiel te water geraakt. Een 4-jarig meisje te Haarlem is toen' de moeder' even afwezig was, tegen een kachel gevallen en liep bran dend de straat op. Voorbijgangers doofden de vlammen, doch het was reeds te laat. Tij dens het vervoer naar het gasthuis is het kind overleden. Een vrouw en drie kinde ren verdr on ken. Gistermiddag xs te Rotterdam omstreeks half drie, tengevolge va.ii een zwaren golfslag, op <1© rivier gezonken de rijnaak „Stormpolder". Het water sloeg de openstaande luiken binnen, het schip Jiep' vol en kapseisde. Tever geefs 'trachtte schipper R. Hartsuiker zijn vrouw en drie kinderen te redden. Hij geraakte mede te water en kon slechts met groote moeite worden gered Moor de bemanning van een sleepboot, waardoor de aak gesleept werd. Twee schippers knechts hebben zich in een jol weten te redden. Het zinken van liet schip ge beurde in zeer korten tijd en het ver dween in de golven, voordat de beman ningen van voorbijvarende vaartuigen, dia elk door het stormweer genoeg met zich zelf te doen hadden, te hulp konden snellen. Later wordt nog gemeld; Het water sloeg herhaaldelijk in de ruimen acht van de tien lagen open en toen het schip draaide, gebeurde, wat men vreesde. De schipper had zijn vrouw1 al gewaarschuwd, zich én haar twee kin deren, alsmede een kind van een zuster van haar uit Amsterdam, aan te kleieden en in de kajuit gereed te houden. Nog voordat liij er op bedacht Was, kap'scisdo de „Stormpolder"; de schipper, die naar de kajuit snelde, kon de deur door het over het schip spoelende Water nl niet meer openen en in minder dan geen tijd werd hij medegezogen, maar hij kwam weer boven, na even aan de stuurinrich ting te zij'n blijven hangen. Hij wist zich met een ronddrijvende paal boven water te houden, tot de bemanning van de „Vecht" hem kon redden. Twee der verdronken kinderen waren drie jaar, het andere Was vijf jaar oud. De lijken en dat. van de vrouw bevinden zich in de kajuit en zullen vandaag wel naar boven worden gebracht. Een straatroover gesnapt- Te Enschede is een juffrouw door een man aangevallen, die haar beroofde van haar taschje- Dè dader wist o|ver efsni fabrieksterrein te vluchten- Toen een ge meente-veldwachter te Losser van den brutalen straatroof vernam, herinnerde hij zich, dat eenige dagen geleden zich te Losser een man van M. geheeten, had gevestigd, die voor tien dagen uit de gevangenis was ontslagen. Van M. had zich n.l. schuldig gemaakt aan straatroof te Apeldoorn. Daar het hier een soort gelijk geval betrof, vond de politie aan leiding om van M. te hooren. De be roofde juffrouw en een voorbijganger ver klaarden, dat van M. de beroover moest zijn geweest. Deze ontkende echter en gaf een alibi op, dat naar achteraf bleek niet klopte. Van M. heeft daarop Maan dag aan den Commissaris van Politie hekend, dat hij zich ook schuldig gemaakt heeft aan dezen straatroof- Hij zal ter beschikking van de Justitie worden ge steld. Zijn vrijheid heeft wel zeer korl geduurd Een film vertooning. Een rei ziger, die met den trein van 6 uur des avonds te Weesp arriveerde, kwam, toea hij het station verlaten had, tot de ont dekking, dat hij een 'boekje in den zoo even verlaten coupé had achtergelaten- Hij snelde terug naar het perron, sprong over een afsluïthekje heen, doch konden bedoelden coupé niet bereiken, daar hij door een neergelaten afsluitboom in zijn bewegingen belemmerd werd. Hij rende daarom met den trein mede en wist op de Vechtbrug op de treeplank te springen en in zijn coupé te komen. Tot zijn te leurstelling bemerkte hij echter, dat het boekje reeds verdwenen was. Onmiddel lijk sprong bij weer uit den trein en kwam daarbij, wonder boven wonder, zon der zich te kwetsen, in het zand terecht. Hij begaf zich weer naar het station en deelde den chef mede, wat zooeven had plaats gevonden- Van het perron af had inmiddels het stationspetsoneel den rei ziger gadegeslagen en de chef, bij wien door een anderen reiziger het gevonden „Ge zijt niet ©rg gastvrij", hernam Be ter. „Wat mij persoonlijk betreft, ik zou je niet vragen mij te herbergen, maar ik heb twee doodmoede vrouwen hij mij. Die kunnen toch moeilijk den nacht buiten op de sneeuw doorbrengen. Wil ja ons echter in je huis niet hebben, laat ons dan in je schuur slapen. Dan zijn we ook al tevre den. Ik wil je cr bij zeggen, dat we ons logies vooruit betalen zullen, als je dat verlangt." „Betalen? Jij betalen? Wou je me wijs maken, dat jij geld hebt?" 1 „Noem een prijs en als die redelijk is, zal ik je door het raam heit geld aan reiken." De boer staarde den jager een oogemblik aan, zonder iets te zeggen. „Roep eens „leve de Tsaar!" zei hij'. „Leve de Tsaar!" klonk het van Pe ter's lippen. „Meen je, wat je daar riep?" „Ik zeg of roep nooit iets, wat ik niet meen. En ik meen het ook, wanneer ik je verzeker ,dat ik je betalen wil voor nachtverblijf, maar dat ik desnoods zonder je permissie in je schuur zal gaan. Knap pe kerel, als je me cr uit houdt." „Poe! Ta-t zou je eens zien, kwanti! Maar roep nu eens „leve het bolsjewis- mel" (Wordt vervolgd.) hoekje reeds gede] in gezien wie de fonisch de politie geetaclitige reizige bezit van zijn boel aldus de „Tel." t haal voor de niet g op hij getracht ha te krijgen. Straatrdo de Linnaeusstraat tale bcrooving plan halte hij do van S looper van de Si Amsterdam te w u hem naai- de Mun als iederen avond mei hij zich, dat kantoor van deze Swindenstraat. Die vervulde deze taak ling liep een ma ontnam hem den t man eigenlijk wist, zijn aanrander ziel maakt en was in 1 nen. De politie, di berooving in kern: getracht den mist krijgen. Met hond afgezocht, maar to spoor. De tromme van f6500, voor In de uit bankpapier Liefheb be het graafwerk aan is-dezer dagen een gevonden uit de 1 kannetje was fijde. opgeborgen, doch De commissaris 1 lic-eft het tijdens troffen in een uit: quair en in beslag ook de daders van teerd, n.l. de gron Slecht Wee nacht is hij Bagno beving van de Get men, die enkele sc Weer blijft guur. de Romagna is si den storm, die de geheel Italië woedd jsters van liet obset suvius ingedrukt. Dl schap met het c broken. D'e mailscl met groote vertrag Overstro tanen. Naar ©en meldt is de Njcme gestegen, dat hond© Stad gevaar hebben men. Slechts met d< den deze gezinnen v nen enkel© uren de een meter onder wa ijsblokken drijven ir schade bedraagt re* lioenen. Er bestaat dere overstrooming. Het tekort t e 's Eos ch Naai de justitie thans de tekort in de kas d 's Hertogenbosch in Inbraak. Gil ken in de Woning va wonende dame mejl Wie algemeen bekeii onbemiddeld is. Dle| deurruit ingeslagen den binnenkant op draaid. Na de keul zijn ,kwam hij in el hond in zijn hok lag] de oude da,me rus ij kwaadaardig uitziend de W.C. geleid en dl ging de inbreker aan f Eerst werd een kas vond niets anders pakjes met linnen! denkbare mindcrw.ial jes, niets dan pakjj anders niets. Weldra! zaaid met pakjes, 1 buit te halen. In dj herhaalde zich hetzl Weer -een groot antie dan pakjes. Toen giij naar de eerste kamer] nog rustig sliep. Hl slag toe op de linkeaf ker maar legde niq aan den dag. Dia's vrouw, „wacht maai effen bie oe kom maakte zijl aanstalten] den inbreker zooall met een slij'pplanlf hing, de hersens in ker nam ijlings de vermist. Hoeveel zorg hond had, bewees v. dat de inbraak haar| als „Turk" maar nie Mijnwerkers 4 olgens een telegram] Virginia) zijn door e] Eccles 28 mijnwerken bemoeilijken het rel minuien na deze ontj naburige mijn, evenj Plaats, tengevolge wJ kers werden ingeslotJ Een later telegram] geheel werden bij d nnjnwerkers ingeslote ztJn gered. Er zijn L rigen, dus 26 arbeiders Een sneeuii Ult Brussel, dat de pol gemaakt aan een pogl het sneeuwbalslelsel model, in te voeren. !aa»«, die een kantoc

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2