Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvraes, gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende (Vlijnhardt's Zenuwtabletten De Vokenbond. De openingszitting der buitengewone volkenbondsvergadering te Genève verliep zonder eenig incident. De stemming- was mat en allerminst van dien feestelijken aard, die men verwacht mocht hebben, nu eindelijk Duitschlands toetreden tot den volkenbond aanstaande is. Het schijnt, dat de meerderheid, voor namelijk uit staten van het Latijnsche ras bestaande, wel gaarne de toekenning van permanente raadszetels aan Polen en Spanje zou hebben gezien, doch thans langzamerhand 'tot het .inzicht schijnt te zijn gekomen, dat dit thans niet meer te bereiken is. Deze stemming kwam tot uiting bij de verkiezing van het bureau der volken bondsvergadering: Zahle (Denemarken) kreeg slechts acht stemmen tegen zes en dertig de Portugees Da Costa. Naast de gedelegeerden van Engeland, Frankrijk, Italië en Japan werden voorts tot ondervoorzitters gekozen de gedele geerden van Roemenië, Nieuw-Zceland, Paraguay en de Dominicaansche repu bliek, waardoor voor het eerst geen enkele vertegenwoordiger der ex-onzijdige staten in het bureau der volkenbondsvergadering gekozen is. 1 1 Uit het bakkersbedrijf. In België is door het geheele land een "actie gaande van de bakkerspatroons tegen het plan van de regeering tot het regelen van bet broodgewicht en tegen het van socialistische zijde ingediende voorstel tot afschaffing van den nacht arbeid in de bakkerijen. Te Luik is op initiatief van het Verbond van Belgische Bakkers een zeer druk bijgewoonde pro testvergadering gehouden, waarin een mo tie is aangenomen, waarbij1 van het parle ment wordt geëischt dat het zich tegen de afschaffing van den nachtarbeid zal uitspreken en het regeeringsvoorstel in zake het broodgewicht grondig wijzigen, ook in de andere groote steden worden deze week protestmeetings gehouden. „De waarheid over België." Biezen zomer worden een groot aantal Amerikaansche journalisten in België ver wacht. Bij1 deze gelegenheid wordt door de Vlaamsch-nationalistische partij1 een brochure bewerkt in de Engelsche taal en getiteld: „Die waarheid over België". In deze brochure zullen de Vlaamsche nationalisten hun standpunt verdedigen; 'het recht van het Vlaamsche volk op zijn politieke zelfstandigheid. Zij1 zullen vooral nadruk leggen o.p het feit, „dat de Bel gische regeering thans, twaalf jaren bijna sedert het uitbreken van den oorlog, nog geen amnestie wil of durft verleenen aan de Vlaamsche politieke veroordeel den". Uit Hongarije. Volgens de bladen heeft de politie te Boedapest gisternacht meer 'dan 50 huis zoekingen verricht. Groote hoeveelheden socialistisch propaganda-materiaal en bro chures met extremistische strekking wer den in beslag genomen. Ook werd gearres teerd de leider der onafhankelijke socialis tische partij Vagi en ongeveer 3.0 zijner partijgenooten. De autoriteiten hebben een instructie geopend inzake 't plegen van geweldda den door 46 socialisten-extremisten, le den der partij Vagi, die Zondag een de monstratie op den openbaren weg wilden organiseeren, maar door de politie ver hinderd werden zulks te doen. Drie roode vlaggen werden in beslag genomen, welke het opschrift droegen: „Weg met de re geering Bethlen", wij eischen de sovjets, in plaats'van de monarchie!" J Zondagnamiddag verschenen in het cen trum van Boedapest verscheidene indivi duen van verdacht uiterlijk, die onmid dellijk gearresteerd werden. Zij verklaar den, dat zij niet van het niet-doorgaan der demonstratie op de hoogte gestekt waren. De orde werd nergens verstoord. Korts berichten. Volgens een bericht uit Sofia zijn na een proces van 10 dagen van de 100 aangeklaagde leden van het com munistische agrarische eenheidsfront, on geveer 40, voor het grootste gedeelte uit gewekenen, ter dood veroordeeld, terwijl fle meeste overigen gevangeais draffen kre gen. Hoe een Grondbedrijf winst maakt. Eenige bouwondernemers hebben in 1923 in de Transvaalwijk grond van de gemeente in erfpacht ontvangen tegen een jaarlijksche canon van fl,50 per M2. ge durende de eerste 5 jaren en voor den verderen duur van het erfpaclitsrecht, zijnde 6 jaar, tegen een jaarlijkschen ca non van f 2 per M2.» De gekapitaliseerde waarde van dien grond bedraagt dus f39.31 per M2. Daartegenover staat, dat die grond aan de gemeente slechts gekost heeft, bouw rijp maken en rent'ebeschrijving meege rekend, f 11.90 per M2. De gemeente maakt hier dus een winst van niet minder dan .230 pCt. Door voorstanders van het gemeentelijk grondbedrijf wordt wel eens beweerd, dat dit bedrijf is ingesteld om aan de schan delijke woekerwinsten van de particuliere grondhanteerders een einde te maken. Maar wij gelooven, dat de gemeente in dit geval den particulieren bouwgrond exploitanten toch wel de loef afsteekt. Het geval wordt echter nog bedenkelij ker, als men weet, dat deze grond bestemd is voor arbeiderswoningen. De minder kapitaalkrachtigen moeten hier dus bij dragen om de gemeente een winstje van 230 pCt. te bezorgen! Dat lijkt ons toch in hooge mate onsociaal en bovendien „nu niet bepaald de juiste richting om het veel besproken vraagstuk van goed kooperen arbeiderswoningbouw op te lossen". (Msb.) De brandverzekering der- woningen van bouwver- eenigingen. De Minister van Arbeid heeft zich tot de gemeentebesturen gewend over de verzekering tegen brandschade van woningen van bouwvereenigingen. Het is het departement gebleken, dat \yoningen tegen brandschade verzekerd zijn voor bedragen, die overeenkomen met den kost prijs van die woningen. Voor die wo ningen, in den duren tijd gebouwd, is liet verzekerde bedrag dan veel te hoog. Wor den dergelijke verzekeringen niet tijdig opgezegd, dan betaalt de vereeniging een noodeloos hooge premie. De bedoeling van deze aanschrijving is, dat te hooge verzekeringen tijdig moe ten worden opgezegd en dat de woningen daarna verzekerd moeten worden voor bedragen, welke overeenkomen met de huidige schattingswaarde van cle wonin gen. De Minister van Justitie. Het „Weekblad van het Recht" schrijft dat de nieuwe minister van justitie mr Donner allerminst een vreemdeling is aan het departement van Justitie. Sinds 1922 bekleedt hij daar de belangrijke functie van Raad-adviseur en oefende als zoo danig ongetwijfeld belangrijken invloed op den gang en den vorm der wetgeving. De nieuwe minister is nog jong, hij pro moveerde in het jaar 1912 aan de, Rijksuni versiteit te Utrecht. Bij zijn studie gaf hij blijk van zeer bijzondere bekwaam heid. Ook daarna heeft hij de reputatie be houden van een zeer bekwaam jurist te zijn. Zijn loopbaan bewijst wel, dat hij als zoodanig wordt gewaardeerd. Wat betreft de bekwaamheid van den nieuwen minister kan dus de leiding van zijn departement met volkomen gerust heid Mn hem worden toevertrouwd. De verwachtingen betreffende hetgeen "door hem zal worden verricht rusten schrijft het „Wbl." op een minder vasten grondslag, althans onze eigene verwach tingen. Wij betwijfelen of hervorming op het gebied van het recht strafrecht en speciaal familierecht van hem zal uitgaan in de richting, zooals wij die zouden wenschen. Daaromtrent moet alle voorbehoud worden gemaakt. Tntusschen wenscht het weekblad den nieuw benoemden minister van harte ge luk met het in hem gestelde vertrouwen en hoopt, dat zijn arbeid zegenrijk zal worden ten bate van wetgeving en rechts pleging. Bond van Ohr. Zang v ere e n i- gingen. Met het oog op de herdenking van het 40-jarig bestaan van den Bond van Chr. zangvereenigingen in Nederland is een eere-comité gevormd, waarvan mr Rut gers, oud-minister van ©nderwij's, voor zitter is. Als lid van dat comité zijn toe getreden: de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, baron Sweerts de Landas Wyborgh; de burgemeester van 'sGraven- hage, mr. Patijn; baron van Hardenbroek van Lookhorst, kamerheer van H- M. de Koningin;Visser, chef van de afd. kun sten en wetenschappen van het departe ment van onderwijs; dr v. d. Meulen, Wbthouder van 's Graveinhage; dr de Vis ser, oud-minister van onderwijl; Johan Schoonderbeek; Snoeck Henkemans; mr. Lietaert Peerholte; dr van Gheel Gilde- meester; ds Vermeer; ds J. Diouma en freule van Hogendorp. „Het Volk" en de proletariërs. Daar plaatst me nu de Directie van het Arbeidersblad „Het Volk" een groote advertentie in de meest kapitalistische krant van ons land, de „Nieuwe Rotter- damsche Courant". Dat is al een beetje raar. Maar het ergste is toch wel, dat deze Directie zich openlijk, in een kapi talistisch dagblad, schaart hij de oppo sitie in de S. D. A. P., die beweert, dat de gewone arbeiders niets aan „Het Volk" hebben- Immers zij adverteert: ,,Een goede maatstaf voor de be paling van het gehalte der. lezers is de redactioneele verzorging van de betrokken krant- Daarom beseft een ieder, die ons blad onbevooroordeeld leest, dat onze lezerskring slechts kan bestaan uit ontwikkelde ar beiders en intellectueelen." En dan die mededeeling met vette letters, dat de lezers van „Het Volk" „kooplust en koopkracht" hebben! Waarom dit dien kapitalisten van de „N. 'R. Crt." aan den neus gehangen? Gij zult zien, dat ze er nog een loons-- verlaginkje uitkloppen, merkt het Cen trum ironisch op. Neder 1. Verbond van Chr. Meisje svereeni gingen. In de op 24 Febr. j.l. gehouden jaar vergadering van genoemd Verbond werd besloten het verbondsorgaan voortaan in plaats van eenmaal tweemaal per maand te doen verschijnen, onder redactie o.a. van mevrouw WaardenburgLindeijer te Zierikzee. In het bestuur werd in plaats van de aftredende mevr. Waardenburg gekozen mevr. Dekker te Krabbendijke. De finacieele toestand van Vaals. Gisterenavond vergaderde de gemeente raad van Vaals. In verhand mot het schrij ven der regeering stelde de burgemeester voor om het besluit van 1 Februari om het faillissement der gemeente aan te vragen, weer in te'trekken. De voorsteller der faillissementsaanvrage, de lieer Eieli, wilde hiervan niet weten, omdat de hulp, welke de regeering biedt, absoluut onvol doende is. Ook meerdere leden, die op 1 Februari zich tegen liet voorstel-Eich had den verklaard, verklaarden zich nu tegen het voorstel van R. en W., omdat zij meenden, dat dit voorstel van den heer Eich behoorde uit te gaan. De besprekin gen hadden tot resultaat, dat. de voorzitter het voorstel terugnam. De faillissements aanvrage blijft dus gehandhaafd. Allerlei. H. M. de Koningin beeft gisternamid- dag de echtgenooten van de afgetreden ministers in afscheids-audiëntie ontvan gen. Zij biedt van avond den afgetreden ministers, met uitzondering van de hee- ren Do Geer en Van Karnebeek, die deel uitmaken van het nieuwe Kabinet, een afscheidsdiner ten Paleize aan. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de afgetreden minister van Oorlog, de majoor van den Generalen Staf J. M. J. II. Lambooy, voornemens den mi litairen dienst te verlaten. H. M. de Koningin heeft gistermiddag de nieuw benoemde ministers in het Ivabinet- De Geer ten Koninklijke Paleize beëedigd, met uitzondering van jhr mr Van Karne beek, die met dezelfde portefeuille, welke hem in het vorige Kabinet was toebe deeld, tct het nieuwe Kabinet is toege treden. Kort na de beëediging heeft de overdracht van de portefeuilles van de verschillende Departementen plaats gehad. De heer G. W. Kampschöer (R.K.) heeft zijn Kamerzetel aangeboden aan oud-mi nister Kooien. Met 1724 stemmen werd gisteren avond in den gemeenteraad van Rotter dam verworpen een sociaal-democratisch voorstel tot aanvaarding van de erfpacht als regel hij uitgifte van gemeentelijken bouwgrond. Die B> r e s k nsehe v i s s c h e r s- vloot. Vroeger bestond de Bresken- sche visschersvloot geheel uit gewone hoogaarzen, waarop later zeilbotters en motorbotters volgden. Thans gaan ook de gewone hooga-arzen zich modernisee- ren en zijn er reeds een 6-tal welke ee nmotor hebben geplaatst en wij' twijfe len niet, of het overige deel der vloot, zal dit voorbeeld indien tenminste niet te erge 'financieele bezwaren in den weg liggen wel volgen. Het groote gemak is, dat men ©en winch op den motor kan koppelen, voor het zware werk van het inhalen der netten, terwijl men nooit meer last van windstilte kan hebben. Ook bij het plotseling opsteken van stormen, hetgeen op de Zeeuwsche wateren geen zeldzaamheid is, kan men spoediger de wijk nemen. Het is te hopen, dat de aan schaffing der motoren grootere welvaart in het visschersbedrijf moge meebrengen, dan men tot nogtoe gekend heeft. (VI. Ct.) Forensenaanslagen. Een groot bezwaar voor personen die in een andere gemeente een gemeubeld landhuis of optrekje zouden wenschen te bezitten, is het feit, dat zij bij! uitvoering van dat plan werden aangeslagen als forens op grond van het bepaalde biji art. 244 a, sub 4o der Gemeentewet, namelijk het „gedu rende meer dan 90 dagen voor zich of zijn gezin een gemeubileerde woning beschik baar houden". Boor Gedep. Staten van Zeeland is nu dezer dagen een beslissing genomen, die voor velen van belang kan zijn en die wij1 daarom hier vermelden: D!e heer V. B. F., elders woonachtig, te Zoutelande een landhuis bezittend, heeft aan de forensenbelasting willen ontkomen door na de bewoning des zomers van het landhuis, dit te doen onttakelen door de lampen, kleieden, gordijnen te doen af- en wegnemen, de ledikanten van do matrassen te ontdoen en deze op zolder te doen wegbergen, en door 'deze en an dere maatregelen de woning in zoodani- gen toestand te doen brengen, dat zij niet langer tot bewoning was ingericht. Niettemin werd hij door het gemeente bestuur van Zoutelande als forens aan geslagen omdat ondanks da onttakeling, de woning „met weinig moeite Weer lot bewoning was in te richten" en dus een „gemeubileerde woning" was in den zin der wet. E'e heer V. B. F. ging ,van dezen aanslag in hooger beroep bij' Gedepi. Sta ten van Zeeland, Mie hem in het gelijk stelden en bij besluit van 19 Febr. j.l. den opgelegden aanslag vernietigden opi grond: „dat het feit dat in een woning ver schillende meubelen aanwezig zijn, ook al bevinden zij zich alle of ©en deel daarvan in de vertrekken, waarin zij ge bruikt moeten worden, deze woning nog niet stempelt tot ©en gemeubileerde wo ning in den zin 'der Wet, indien, als in het onderhavige geval, verschillende voorafgaande Werkzaamheden, verbonden aan het verplaatsen en opstellen van het meubilair, noodig zijn om de woning in derdaad voor bewoning geschikt te ma ken". Eerste-luitenant J. M. C. v. d. Berge van het 14e regiment infanterie keert morgen van zijn detacheering te Bergen op Zoom naar zijn garnizoen te Middel burg terug. Invoer van vee in België. De „Monileur" zal vandaag een ministe- rieele beschikking bevatten, waarbij wordt bepaald, dat de invoer van "herkauwende dieren, die minder dan 3 weken geleden op een Nederlandsche markt hebben ge staan, in België wordt verboden. 'Overi gens'blijft de invoer van runderen, scha pen en geiten uit Nederland geoorloofd op vertoon van een officieel certificaat, afgegeven door een veearts. Middelburg. Het aantal postbestellingen is ook hier nu met oen verminderd, en op drie gebracht. Goes. Gistermiddag vergaderde in hotel Centraal de stichting „liet fonds ter be vordering van den bloei der R- II. B. S. te Goes". Gelijk men weet, is van deze stichting bet initiatief uitgegaan tot de oprichting van de lit- econ. afdeeling aan de R- H. B. S. alhier. De voorz-, de heer Job. Pilaar, opende de bijeenkomst en herinnerde er aan, dat een vergadering als deze door de stichtingsakte is voorgeschreven. Na de laatstgehouden vergadering is er veel ge beurd. Er is veel gecorrespondeerd met liet Departement van Onderwijs en zelfs een audiëntie bij den minister bleek nood zakelijk te zijn- Maar met toestemming van den Minister is dan toch 1 Sept. '24 de literair-economische afdeeling aan de II. B. S. gesticht. Spr. brengt dank aan lieeren Directeur en Leeraren voor het in zoo korten tijd opmaken van het plan en de regeling der lesuren. De rekening "1924'25 is goedgekeurd door B. en W. van Goes en in dit ver band brengt Spr. dank aan liet Gemeente bestuur van Goes voor de belangstelling in en de onmiddellijke steunverleening voor dit onderwijs. Ook dankt spr. de weinige goedwillige gemeentebesturen op Zuid-Beveland (Wolphaartsdijk, Kloetinge en Driewegen) en tal van particulieren voor hun bijdragen De zooeven genoemde rekening wijst een batig saldo aan van f 1187.18. Het laat zich aanzien, dat de bijdrage uit de ge meentekas dit jaar niet groot behoeft te zijn. Nadat de voorzitter nog enkele mede- deelingen gedaan had over het aantal leerlingen, dat in de 4e en 5e klas de lit.-ec. lessen volgt (de directeur en dhr v. d. Wart waren van meening, dat het aantal niet beneden hun verwachting is gebleven) werd door ds R- J. v. d. Veen de vraag gesteld, hoe meerdere bekend heid aan de lit.-ec. afdeeling te geven. Gewezen werd op een eventueel bu reau voor beroepskeuze, dat in dezen de noodige inlichtingen aan de ouders kan geven. Maar bovendien zullen de ouders van de leerlingen, welke dit jaar zullen worden aangegeven, tijdig vóór de aan gifte worden ingelicht omtrent de nieuwe afdeeling aan de H.B.S., en de vooruit zichten, welke geopend worden voor hen, die deze afdeeling volgen. Ten sloite bracht de burgemeester hulde aan de hoeren, die het initiatief tot het stichten van de lit.-econ. afdeeling heb ben genomen. 's Heer Arendskerke. Zaterdag hield de Coöperatieve Boerenleenbank alhier, hare jaarlijksche algemeene vergadering- Her kozen werden: Tot bestuurslidclhr P- Oud- kerk (aftr.); tot lid van den Raad van Toezicht dhr J. J. de Jager (aftr.); en tot plaatsvervangende bestuursleden dhr K. Janse en N. Otte. Uit 'liet verslag over 1925 bleek o.m.: dat het aantal leden op 31 December 1925 bedroeg 243. Ingelegd werd met bijgeschreven rente f 242224.33. Terugbe taald f 220351.31. Het tegoed met rente op 31 Dec. 1925 bedroeg f293010.27. Aan nieuwe voorschotten werd verstrekt een bedrag van f28765. Terugbetaalde voor schotten f8000: Uitstaande voorschotten op 31 December 1925 f114133. In loo- pende rekening had op 31 Dec- 1925 te vorderen: Van de ldee-n f 181677.57, Van de Centrale Bank f51254.19, Van vast depot bij de Centrale Bank f50000, Van aandeelen van de Centrale Bank f90. Van deposito-obligaties der Centr. Bank f5500 Van meubilair f 1018-80. De Bank was schuldig op 31 Dec- 1925 aan de leden f 127913.65, aan reservefonds f 7510.62. Uit de winst- en verliesrekening bleek: Ontvangsten aan rente van voorschotten f 5311.45, provisie en kosten ervan f 4.40, van Se leden f 8292.61, fVan de Centrale Bonk f 1936.68, van jaar-dep. Centrale B. f2431.25, van coupons f 261.24. De uitgaven: Rente aan de spaarbank f9917.74. Rente in Joopende rekening f5161.45, Bijdrage aan de Centrale Bank f 167.14. Winst over het 10e boekjaar bedroeg f 1127.03. Eindcijfer rekening was f 1237735.44. Eindcijfer balans f 429561.57. Zaterdagmiddag kwam het zoontje van J. V., landbouwer alhier, spelender wijs, zoodanig te vallen, dat een beentje gebroken werd- Dr van Iwaarden, die de eerste heelkundige hulp verleende, advi seerde het patientje naar het gasthuis te Vlissingen te vervoeren. Maandagmorgen kreeg een der hout zagers, werkzaam bij den wagenmaker G. M. alhier, tijdens de werkzaamheden een stuk hout zoodanig tegen zijn been, dat dit lichaamsdeel zwaar gekneusd werd en getroffene per auto naar zijn woning moest worden vervoerd. Bij den landbouwer D. B.. alhier had een der arbeiders het ongeluk met do rechterhand bekneld te, geraken tus- schen den snijmolen, zoodat de vier vin gers en een gedeelte van den duim wer den afgesneden. Dr van Iwaarden legde een noodverband, waarna de getroffene per auto naar Middelburg werd vervoerd. Borssele. In de raadsvergadering van Maandag was ingekomen een schrijven dhr J. Leijs, dat hij ontslag noemt als raadslid. Óp een verzoekschrift van dhr .T. van Schaiic Jr., grafdelver, om zijn jaarwedde te verboogen van f50 op f iüO werd gunstig beschikt. Het kohier honden belasting werd vastgesteld o-p 84 honden met een totaal bedrag van f284. Besloten werd tot het aangaan eener kasgeldlee- ning groot f 5000 tegen een rente van ten hoogste 5 pCt. en tot af- en over schrijving der begrooting dienst 1925 we gens overschrijding van sommige posten; en tot. vaststelling eener verordening die aanwijst de Strafverordeningen, welke voor deze gemeente nog van "kracht blij ven. lerseke. Gistermiddag viel de schipper van het zeilvaartuig „YE 136", dhr G. Paauwe, hij het zoogenaamde „hiepen" overboord en kon door de bemanning niet meer gered worden. Het mocht even wel het motorvaartuig „YE 72" van dhr P. Everse gelukken den drenkeling nog bijtijds op te pikken en hem van een anders wissen dood te redden. Driewegen. Terwijl de dochter J. van den bakker K. Zaterdagmorgen bij het fornuis werkte, vatten haar kleeren vlam. Zij1 vluchtte gillend het erf op, waar zij, weldra in lichte laaie stond. Een broer snelde toe en dompelde het meisje in een bak met water. Met hevige brandwon den overdekt werd zij daarop 'in huis gedragen. Dir Folmer verleende genees kundige hulp. (G.C.) Hoedekenskerke. Onder enorme belang stelling en onder toezicht van rijks- en gem. politie werd Zaterdagmiddag een sleepkast welke in de particuliere ha vens, in pacht bij de firma van Heurn en Volkers, aannemingsmaatschappij, zich be vond, naar de gemcentehaven versleept. De schipper verzette zich met nadruk tegen deze handelwijze, alsmede tegen het verbreken van het zegel door een daartoe zijns inziens onbevoegd ambte naar, daar dit schip door den deur waarder aan de ketting was gelegd. (M. Ct.) Grijpskerke. Maandagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente- De voorzitter opent op gebruikelijke wijze en deelt mede dat Dr C. van der Harst te Oostkapelle zijn benoeming tot gemeentegeneesheer aanneemt; dat door de Comm. tot Wering van Schoolverzuim tot voorzitter is be noemd S. Douma en tot secretaris J. C Cevaal voorts is nog ingekomen het jaar verslag van genoemde commissie- Aan de orde komt het eenige punt der agenda: bespreking voorstel B- en VV. inzake he.t electrisch licht- De voorz. deelt het voor stel .mede dat vrucht is van de met den tegenwoordigen machinist De Kam ge houdeg. besprekingen- B. en W. stellen stellen voor het electrisch licht in stand te houden, de gebouwen en inrichting in eigendom der gemeente te houden en het geheele bedrijf in huur aan De Kam over te dragen onder beding, dat deze volgens de bestaande voorwaarden licht levert en het bedrijf in denzelfden toe stand exploiteert- De gemeente ontvangt f390 huur per jaar, doch betaalt dezelfde som voor straatverlichting en verlichting gemeentehuis. De Kam heeft het recht indien de kosten ondragelijk hoog wor den, het contract te verbreken- Dit voor stel wordt gedaan in verband met de be sprekingen die gehouden zijn met God. St. en den directeur der gemeentewerken te Middelburg. De heer Francke vraagt, of de ge meente wel voldoenden waarborg beeft ten opzichte van het onderhoud en hoe duur de prijs per lichtpunt nu kan wor den- De voorz. zegt, dat voor onderhoud regelen zullen gesteld worden en het de bedoeling van De Kam is, den prijs te- verlagen, in elk geval kan hij niet boven het contract komen- De heer Rotte vindt dat deze zaak een raar verloop heeft, twee maal is besloten lot opheffing, en nu wil men het weer aanhouden. Hij kan zich wel met het voorstel vereenigen als go-ede voorwaarden gesteld worden, betwijfelt voorts, of het in het gemeente belang zal zijn- De voorz. zegt, dat bij verkoop de installatie een luttel bedrag zal opbrengen en wij nu toch gratis straat verlichting hebben. Dhr de Buck vraagt wie nu de kosten van onderhoud gebouw te dragen heeft en merkte op, dat het onderhoud wel beter kon zijn- Z.i. kan het v°or De Kam zooveel schade niet. beteekenen dat de 12 straatlantaarns bran den- De vergoeding is wel wat hoog. De voorzitter zegt dat altoos het onderhoud van het gebouw buiten de rekening van het electrisch licht bleef en dit nu ook de bedoeling is- Het voorgestelde is een noodmaatregel om de lich tie vering te rek ken tot de Provincie of Middelburg daar toe overgaan. Dhr de Buck is van oordeel dat het nu voor de gemeente renteloos bezit is- indien er eens een vergaderlokaal kon komen dan was dit voor de gemeente een heele verbetering en het gebouw zou nog wat opbrengen- De heer Vos zegt dat het voorstel geen nadeel voor de gemeente zal zijn- Do heer Vlieger vraagt of groote reparaties door de gemeente moeten worden betaald, waarop de voor zitter antwoordt, dat dan het bedrijf stop gezet wordt, indien De Kam de reparatie kosten te hoog vindt- Ook vraagt dhr Vlieger hoe of de regeling zal zijn van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2