123 Woensdag 24 Februari 1926 40e Jaargang ei. EERSTE BLAD. Firma A. S. J. DEKKER, GOES. SimMl Buitenland. Kerknieuws. Gemunt Nieuws. HOFBERG ORGEL f 0.05 üt Busnmer bestaat uit twee bladen r, on J en door hot van do in aan- rs, in het laatst werkzaam, te ugen, waarop in ting in dat ka- 'erder, dat ook an ondememin- n een belasting oor zooveel 12e do maanden van rov. Waterstaat ïoemd als inge st, de heer Ir dag reed de mo- Vlaartensdijk met oon van C- O. net groole vaart eg bevindenden ok die de duo deze (over den zitplaats geslin- meters verder or een en ander bestuurder zelf werden ernstig t geneeskundige eroepen. (M.C.) oteerde men hier per liter- Dezer een verkooper stellen. Het kon i melkverkoopers lgen, doch direct cooper uitklinken n zoodoende dea r te brengen. (Tem. Crt.) enteraad vei'ga- oltallitr, "ter 'be- 12—17 Febr. jd. an G-ed. Statein, aaf van re lenen, wordt gegeven t van 12 October 'eliu.sRisseeinv, rmindcring van bij- heit openba; r an 1 Januari IJ. erkend, teiwijl op andere wijze ntal leerkrachten dit schrijven stel- besliss'ing omtrent ïg van het besluit, houden, tot door es'hper nadt're in let, omtrent het tere ondc rwi.jzere.is in deze gemeente, m deze zaak da ijk is, gaven de Ridder uitvoerig e. k, dat mej. Fe egen het. raadsbr- m hij Ged. Staten, en Hoofd-Inspec- chtingen zijn we- medegedoeld, dat «luit is genomen, ius—-RisssWiw ge- winner is, dat zij estelde leerkracht een omislag ware vd( rwijzrrs, allen '.on m ietan ontsla- geval zich v oor- 'stvacantie de an- werd, doch vol- ten thans herstel de geenszins bver- van het onderwijs ben genomen. Be- jmmissie uit B- en llen vragen, nader Raad te mogen Burg. Armbestuur 1 in ontvang op op f 1127.49, ba- hel muziekgezel- les Woensdags en Hosanna om op ag der week, in de eren, w-rl gunstig leile, dat ingevol- geimeenleopzichler anberekcning heeft ering van dei ge- oprit tegen den van Ilanson 'en dit de Staten, met e verleenen in do van het werk. Ten peeslib op de ha- te gebruiken voor le openbare school en overigens voer ai in van den dijk 11 i m e n t- Gelezen van 12 dezer: lensportvereeniging houden over den ebruari- treden de lieer J- eziene persoonlijk- ïld." ■der", zei het lieve bt al twee grijze moeder, „omdat t geweest", iet kind nu, ,„wat ihrikkelijk stout ge- rme grootmoeder." (Maasbode) Drukkers-Exploitanten: 30STERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11: Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUiJ, L. Burg. Tel. no. 259 ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3 Losse nummers Prijs der Adverientiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. EEN DEBAT. Zondag 14 Febr. heeft te Amsterdam een openbaar debat plaats gehad tusschen de heeren Schaper (S DiA-P.) en Hoving (Diageraadsman) over de vraag: „Is Gods dienst privaalzaak? Die heer Schaper verdedigde aan aantal stellingen, waarin eerbiedigmg verlangd werd van elke en ieders geloofsovertui ging door de arbeidersklasse in haar eco- nomischen en politieken strijd. Zijn rede klonk jegens de religie niet onwelwillend, al maakte zij op ons den indruk, dat de grond voor zijn vriendschap meer in de opportuniteit dan in het prin cipe moet gezocht worden. Wat zeggen wil: Wanneer ik, mijnheer Schaper, de religie moest uitvinden, zou ik het niet doen, maar nu zij er eenmaal is, moeten wij haar verdragen. Die karakteristieke volzinnen, waarin hij zijn gevoelens toelichtte zijn gemakkelijk uit „'Het Volk" die van het debat verslag deed, te putten. Men leze maar de vol gende zinsneden: „Schaper achtte ter verovering der po litieke macht éeiï meerderheid des volks noodig. Ter bereiking1 van dit doel moet vermeden worden wat zou kunnen verdee- len. Wjj komen er nooit, wanneer wij eersS zouden wachten tot het geloof riitgegroeid is. Die hang naar het geloof is niet uit te roeien. Het geloof aan God neemt tegenwoordig toe". „De ontwikkeling van het socialisme wordt vertraagd, wanneer wij haar ver- toebelen door anti-godsdienstige propa ganda. In dit opzicht is menig atheïst erger dan een benepen klerikaal. Alleen wanheer men spr. kon aantoonen, dat het socialisme slechts bereikt kan worden langs anti-godsdienstigen weig, zou hij zijn meening herzien. Hoving, noch iemand anders, is daarechter in geslaagd. (Ap plaus.)" Volzinnen, uit welke de zwakheid van 's'heeren Schapers betoog blaarlijk bleek Gelijk dit ook door onze „(Rotterdam mer" met bewijzen gestaafd wordt vast gesteld: „Zwak stond de' heer Scha per in het debat gevoerd tusschen hem en den vrijdenker Hoving over de houding van het socialisme tegenover den 'gods dienst. „Zwak stond h ijl, toen hij loochende, dat oorsprong en inhoud van de socialisti sche leer een beslist atheïstisch karakter droegen. „Dat atheïstisch karakter werd dooi ihet historisch materialisme op het socia lisme gezet. Bebel drukte zich eenmaal kernachtig uit, toen hij' naast den econo- inischen eisch van het socialisme den staatkundigen als een streven naar de re publiek en 'den geestelijken als 'een opko men voor het atheïsme vertolkte. Aan dat anti-christelijk karakter dat het socia lisme bij zijn geboorte meekreeg, kon het zich trots alle evoluties niet ontworstelen. Daarom stond de heen Schaper zwak toen de Diageraadsman het socialisme verweet dat het zijn athe- istischen aard zoekt te verbergen. t Zwak stond ook de heer Scha- per, toen hij de redenen blootlegde waar- om het socialisme niet den openlijken kt rijd tegen de religie predikt, maar hef „religie is privaatzaak' in zijn program schreef." 1 Tot zoover „Die Rotterdammer". Het is dan ook wel opvallend,. Religie, dat is Godsdienst, dienst van God, word! hier niet aanvaard als een souvereino eisch, maar als een zeker iets1 dat men, gelijk men zich van zijn vuile hemd ont doet, van zich zou schuddenwanneei het socialisme er kwaad bij kon. Van waar dan ook die toegeeflijkheid jegens de religie? Omdat men het meent te kunnen gebruiken als lokmiddel om geloovige arbeiders in de roode tent te krijgen. Wij zijn nog altijd van meening, wan neer de S.Dl.A-P. hare welwillendheid jegens de religie met succes zal willen uitstallen, zij1 heel wat uitspraken van haar voormannen en penvoerders zal moeten verloochenen. Wijlen de groote Bebel schreef een maal in 'n brochure, getiteldj Christen- turn und Social is mus: „Christen dom en Socialisme staan tegenover elkaar als vuur en water". Mr Troelstra erkende in „Het Volk" van 19 Nov. 1900: „Wij geven gaarne, toe, dat da Socialistische wijsbegeerte niet met een of ander theolo gisch stelsel vereenigbaar is". En in „Het Volk" van 5 Juli 1901 lezen wij deze bekentenis: „Een geloo vige verlie'at zijd kerkgeloof, naar mate hij meer overtuigd socialist wordt De groote vijand van het socialisme is liet kerkgeloof, en in zooverre is dus godsdienst geen privaatzaak, dat men te gelijk streng geloovig en onvoorwaardelijk socialist kan zijn." Natuurlijk antwoordt de sociaal-demo craat bij deze aanhalingen, en wij stellen ons vooi" dat de lieer Schaper 'het ook doen zou: Wat Bebel en Troelstra en „Het Volk" daar zeiden ging niet over de .religie, maar over heit Christendom, over een theologisch stelsel, over kerkge loof. Dat is liet oude praatje. Ik eerbiedig je religie, maar ik haat je theologisch stelsel en je kerkgeloof. En wanneer men dan vraagt, welke' re ligie men bedoelt, dan krijgt mem den in druk dat eigenlijk elke godsdienst, en vooral God niet met een hoofdletter, gewaardeerd wordt, zooals laatst bij voorbeeld de Jood Kleerekoper er van den modernen kansel te Veendam een uitstal de en de socialistische Hervormde pre dikanten gewoon zijn te „prediken". Maar die gewijde stemmingen wekkende woorden van Kleerekoper c a. phebben met wat wij onder godsdienst verstaan, niets te maken. Die godsdienst is het juist, welken deze heeren met een breed gebaar als „kerk geloof" en „theologisch stelsel" en „streng geloovig" van de hand wijzen. Trouwens zij' zeggen het zelf: men kan niet, tegelijk Streng geloovig en onvoor waardelijk socialist zijn". HET voor den kenner van goede muziek. „The best of best". Gebruikte instrumenten worden ingeruild- Afbeeldingen en demonstratie gratis op aanvraag. Verwording. Niet in alle kerken is liet jubilé van het Koninklijk Echtpaar op 7 Febr. her dacht. Blijkens mededeeling in „De Hervor- Iming" en toelichting in „Het Handelsblad" door den heer Knappert te Den Haag, heeft genoemde heer, toen hiji mevrouw Maxkus-Zernike, predikant bil den Pro testantenbond, die des morgens de gods dienstoefening voor de afdeeling van ge noemden Bond leiden zou, haar gevraagd of zij het zilveren feest van de Koningin gedenken zou; waarop deze predikant ontkennend antwoordde. Het twistgesprek naar aanleiding van deze weigering wordt in de bladen aldus weergegeven: „Ja maar waarom niet? Dat moet toch." „Waarom wel, van wie moet het?" „Een. huiselijk feest van da eerste vrouw van den Staat mocht toch wel met een enkel woordje de synode had het trouwens gevraagd." „De synodeDaar hebben wij toch niets mee te maken?" i Nu nee, natuurlijk niet, maar 't is toch ook niet in den geest van den Bond om zoo iets niet te, gedenken." Overigens ook de voorzitter (genoemde heer Knappert) was voor een repu bliek. 1 't Draaide me. 't Monster-Verbond tus schen. kerk en koning nog nawerkende tot in een republikeinsch gezinden voorzitter van een (Protestanten) bonds-afdeeling. Wij zullen niet veel zeggen naar aanlei ding van dit incident. Maar er is de laatste malanden nogal veel geschermd met het protestantsch ka rakter der natie. Zonder ons nu te mengen in de dis cussies tusschen Roomsche en Chr.-Histo- rische bladen, wagen wij toch de opmer king, dat een gezantschap bij het Vaticajan (indien ooit) heel wat minder gevaar op levert voor dat karakter dan republiklein- sche uitingen als bovengenoemde. Uitingen, die de verwording volkomen maken, naar den regel: geen God, dus ook geen Meester. Korte berichten. Een telegram uit Charleroimeldt, dat het conflict in de ijzerindustrie geheel is bijgelegd, behalve in één fabriek. Het stakingscomité heeft besloten, de metaal arbeiders uit 'te noodigen, vóór 28 Febr. zich weer aan te melden. Wolkenkrabbers van H o 11 a nd- gclie steen. Het Hbld. verneemt uit de 'kringen van Nederlandisehe steenfabrikanten, dat 'de 'Hollandsche waalsteen ia New York „er in" is. Een paar wolkenkrabbers van Hollandsch materiaal zijn verrezen, en wel in de beste gedeelten van New York. Waaraan de vooruitgang to danken is? Onder meer aan dein karakteristieken indruk, dien de kleur van Hollandsche steen maakt. Die kleur bleek aantrekkelijk, vooral toen mon op het denkbeeld kwam eigenaardige kieursehakeeringen te ma ken („soft tints in great variety"), door roode, gele, oranje pteenen te zamen met mondklinkers, alles dooreen aan den zelf den gevel te gebruiken. Het Hbld. voegt er een ernstige waar schuwing aan de Nederlandscbe steen fabrikanten aan toe, om zich te ver eenigen en dus den verkoop van hun product aan één lichaam toe te vertrou wen, daar onderlinge concurrentie er toe zou kunnen leiden, dat het belangrijke af zetgebied weer verloren werd. Men hoopt, binnen enkele jaren den export te kun nen opvoeren tot 100 millioen per jaar. D/e kabinetscrisis'. Het Hbld. heeft reden aan te nemen dat mr Limburg bij de oplossing der ka binetscrisis ,in den geest als door htm ontworpen, nieuw oponthoud Reeft onder vonden, ten gevolge waarvan hij de oplos sing weer moet zoeken in een andere rich ting. Eenige weken geleden hebben wij -reeds doen uitkomen, dat hiji bijzondere waarde scheen te hechten aan de mede werking van rechtsclie personen als mi nister. Aanvankelijk moet hij die mede werking ook gekregen "hebben van Twee R.-Katholieken en twee Ghristelijk-Histo- rischen (onder wie minister Die Geer) terwijl het Kabinet verder zou worden gevormd door vier personen "Van links benevens den beer Van Karnebeek. Maar nu zou de tweede Chr.-Historische aan staande minister .(niet dei heer Die Geer) niet. heen gekomen zijn over zijn bezwaren tegen het herstel van het gezantschap bij den Paus, waarvan mr Limburg was uitgegaan. Dientengevolge zal de kabi netsformateur de oplossing weer in een andere richting moeten zoeken. Reizen naar België. Met het oog op de nu en dan voorko mende gevallen van Nederlanders, die moeilijkheden ondervinden, doordat zij zich zonder voldoende legitimatiepapie ren naar België hebbea begeven, vestigt de minister van Buitenlandsclie Zaken er de aandacht op van belanghebbenden, dat voor de toelating van Nederlandsche onderdanen in België vereischt is, dat zij in het bezit zijn van eeji geldig Neder- landsch paspoort of van een binnen de laatste vijf jaren afgegeven bewijs van Nederlanderschap te hunnen name, voor zien van hun handteekening en portret. Aan deze voorwaarde moet worden vol daan door alle Nederlandsche onderda nen van 25 jaren en ouder en eveneens door alleen reizende Nederlandsche kinde ren beneden den leeftijd van 15 jaren. Rei zen deze kinderen onder geleide van hun ouders, dan behoeven zijl geen buiten- landsch paspoort of bewijs van 'Neder landerschap te bezitten, mits,zij; vermeld zijn in het paspoort of bewijs van Neder landerschap van hun ouders. Suriname door droogte geteisterd. i Wij lezen in „De W'est" van 23 Jan.: Het is juist een maand geleden, dat eenige malsche regens invielen, die een ware verademing brachten na de door stane lange droogte. Die ingetreden zachte regens hielden ongeveer een week aan en ieder meende, dat nu het regenseizoen voorgoed was ingevallen. Daarna echter maakten de regens weder plaats voor een droogte, nog scherper dan te voren. Die kustbranden, die door de ingevallen re gens gfebluscht waren, zijn weder in vol len gang. Goronie is achter rookwolken verborgen. Over de stad Paramaribo daalt een lichte aschregen neder, alsof in de verte een vulkaan in eruptie was. Aanden horizont vormt zich soms een rook gordijn, welke een bedriegelijke overeen komst vertoont met opkomende regen wolken. Hoog oplaaiende wolken van zand en stof, maken het loopen in Para maribo tot een ware beproeving. Op de plantages is de toestand meer dan bedroe vend De Hollandsche boeren klagen, dat er niets, letterlijk niets meer geplant kan worden. Jfct vee sterft van dorst en ge brek aan gras. Goud kan niet ontgonnen worden door gebrek aan water. De bala ta-expedities, die opgezonden waren, zijn tot werkloosheid gedoemd. Alles staat stil, alles gaat ten onder. En met toene mende wanhoop ziet men eiken morgen bij het ontwaken denzelf len strak blau wen hemel waaruit geen Water meer schijnt te kunnen komen. Is het wonder, dat men zich afvraagt: waar moet dat heen? Allerlei. In de eerste conferentie, gisteren ge houden 'tusschen de directie der Ned. Spoorwegen en den Personeelraad, ver klaarde de directie zich bereid de stand- plaatsindeeling aan liet onderzoek van een door beide partijen te vormen com missie te onderwerpen. De verzachtende, heclende en gene zende eigenschappen van Foster's Zalf verdrijven spoedig eczeem, huidschilve- ring en alle jeukende huidziekten. Inder daad een probaat geneesmiddel. Per tube fl. (6) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Veenendaal, S. C. van Wijn gaarden te Linschoten; to Nijkerk, A. H. J. G. van Voorthuizen te Huizen. Aangenomen naar IJmuiden, door H. J. Dijckmeester te Welsum. Geref. Kerken. Tweetal te Zwolle, II. v. d. Elskamp te Koog-Zaandijk en dr J. Thijs te Meppel. Beroepen te Bunschoten, II. v. d. Els- kamp te Koog-Zaandijk; te Laar (graaf schap Bentheim), J. Offers, cand. te Kam pen. Aan' een levensschets van dr J. R. Callenbach te Rotterdam, die lieden 25 jaar predikant Is m de He'rv. gemeente aldaar, ontleenen wij uit de N- R. C.: Dr Callenbach is zich pas aan de studie der theologie gaan wijden op een leeftijd waarop de meesten gewoonlijk klaar zijn. Den 5 Dec. 1862 te Nijkerk geboren was hij tot zijn 19e jaar in de uitgevers zaak van zijn vader werkzaam. Toen eerst begon hij aan de voorbereidende studie voer de academie, en juist voor zijn docto raal examen werd hij ziek, waardoor zijn studie een gansch jaar werd onderbroken. Eerst 28 Mei 1893 werd hij te Ierseke bevestigd. Vier jaar later naar Doorn ver trokken, promoveerde hij te Utrecht 5 Mei 1897 tot doctor in de theologie op een proefschrift: Justus Heurnius, bij drage tot de geschiedenis des Christen- doms in Ned.-Indië. Ongelukken. De metselaar S. is Donderdagavond te Maarssen door een plafond gevallen en gisteren overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Toen de landbouwer K. uit Berse giste renmorgen een ongehuwde naaister uit den Ham, met den wagen haalde, geraakte in Berse het paard op hol. Het meisje viel daarbij van den wagen en overleed eenige oogenblikken daarna. De man kwam met den schrik vrij. Te Den Haag is een 18-jarige Hongaar, die met een handwa gen reed, aangereden door een vrachtauto. De jonge man. raakte zóó bekneld, dat de dood onmiddellijk intrad. De pokken. Maandagavond is door den Gene'eskundigendienst te Den Haag een patiënt uit zijn woning naar de barakken op Houtrust vervoerd. Het be treft een licht (vermoedelijk) geval van gewijzigde pokken. Het voorjaar nabij! Groote troepen wilde ganzen trekken in oostelijke richting ons land uit. De dieren keeren reeds terug naar de broedplaatsen, de uit gestrekte moerassen van Pommeren en Oost-Pruisen. De kieviten zijn ook weer teruggekeerd van hun winterreis, zoodat, als het zachte weer aanhoudt, wel spoedig kievitseieren gevonden zullen worden. Schepen in brand. De Duit- sche driemastschoener Frederike js Maan dagavond op de Zweedsche kust in brand geraakt. Het schip moest op het strand ge zet worden. De bemanning wist een goed heenkomen te vinden. Ook op de Deensche kust is een Duitsch schip in brand ge raakt, het motorschip Kythe. Dit schip zonk binnen drie minuten. De drie opva renden zijn er in geslaagd in uitgeputten toestand de Deensche kust te bereiken. Stierengevechten.De Spaan- sche vereeniging voor dierenbescherming is, naar een Madrileensch blad weet te melden, erin geslaagd, althans één weer zinwekkend onderdeel van de stierenge vechten verboden te krijgen. Nadat de stier door de torero's bewerkt was, kwa men er tot dusver picadors op oude, ver sleten paarden de arena binnen, met het eenige doel, dat de stier zich op zoo'n paard zou storten en het op zijn horens nemen. Dit vermoeide den stier en maakte dat banderillero's en matador hem veili ger konden afmaken. Als zoo'n paard bij den aanval niet gedood werd, werd het weer opgelapt om een tweede maal te dienen. Dit dooden van paarden bij de stieren gevechten is nu bij Koninklijk besluit ver boden. Nog een hongerkunste naar. Terwijl Jolly, de Berlijnsche hon gerkunstenaar, gisteren in zijn glazen kist zijn 25en verjaardag vierde, verscheen er in enkele bladen een aan hem gerichten open brief van een zekeren Ventego, die in Berlijnsche cabarets als declamator op treedt. Ventego verklaart zich bereid, 50 dagen lang honger te lijden. Allen, die hem in dien tijd komen bezoeken, zullen in zijn gezelschap naar hartelust mogen eten en drinken. Verder verplicht Ventego zich, in de eerste vier weken van zijn op sluiting een blijspel van drie bedrijven te schrijven. Jolly heeft reeds 8 pond aan gewicht verloren. Hij zou reeds 500 huwe lijksaanzoeken hebben ontvangen. Door zijn schoenen verra den. Toen Vrijdagavond een bewoner, te vens huurder van een perceel te Apel doorn, G. genaamd, zich in zijn aan zijn woning gebouwd schuurtje bevond om zijn geit te verzorgen en zich, nadat dit was geschied, weder naar zijn woonkamer wil de gegeven, bemerkte hij op de vliering van het schuurtje licht. Boven op de vlie ring gekomen zag hij tot zijn ontsteltenis brand. Hij riep terstond om hulp, welke hem door zijn huisgenooten werd ver strekt en gezamenlijk gelukte het hen door .middel van eenige emmers water liet vuur te blusschen. G. en de zijnen vonden nu een opgerolde zak, gedeeltelijk met haver- doppen gevuld, welke met teer en petro leum besproeid was geweest en gebrand had. De gewaarschuwde gemeente-politie vond in dit feit een aanleiding om aan moedwil te denkon. Tijdens het onderzoek vond zij bij het schuurtje in den grond indrukken van een verstelde schoenzool. Hiervan werden gipsafdrukken gemaakt. Den volgenden dag werd de vermoedelijke dader E., de eigenaar van het perceel, ge arresteerd en terstond bleek de volkomen overeenstemming van de schoenzool van E. met de gipsafdrukken. Na aanvankelijk te hebben ontkend, leg de E. tenslotte een volledige bekentenis af, toen hij nog andere tegen hem getuigende feiten zag aangevoerd, en verklaarde te vens de daad te hebben volvoerd om zich in het bezit te stellen van de brandwaar- borggelden. Onbewaakte overwegen. De vrachtrijder T. uit Haarlemmermeer wilde met zijn auto den onbewaakten overweg van de Haarlemmermeerlijn oversteken. Hij bemerkte te laat, dat een personen trein in aantocht was, en zag geen kans meer, de auto tot stilstand te brengen. De man had de tegenwoordigheid van geest van den wagen te springen, zoodat hij met den schrik vrij kwam. De auto werd door de locomotief gegrepen en vernield. Kindermoord. Te Bussum is een 23-jarige dienstbode aangehouden, verdacht van doodslag op haar pasgebo ren kind. Het hoofdje en de beide beenen waren van den romp gescheiden en wer den in pakjes op haar kamer gevonden. „Kiezelsteentjes". Op een ontginning te Exloo (Dr.) zijn eenige zwerfblokken gevonden. Een dezer steenen heeft een gewicht van ongeveer 6000 K.G. Kanaaldam weggeslagen. Naar de „Bode" uit Het Reuzengebergte meldt, is bij Mauer-Walter s dor f een dam. van het kanaal, waardoor de rivier de Bober afgeleid wordt, over een lengte van 10 meter bezweken ter plaatse waar de beneden den stuwdam bevindende electri- citeitsfabriek gelegen is. Door het uit- stroomende water is een groote oppervlak te onder water gezet, waarvan verschil lende fabrieken veel last ondervinden. De schade is niet onbelangrijk. Redders gehuldigd. Gisteren iS het s.gi. ,)Westfalia" van de Hamburg- Am er i ka Lijn, dat de bemanning van het Ned. s.s. „Alkaid" heeft gereid, uit New- York te Hamburg teruggekeerd. Nadat de passagiers aan land waren gegaan, vond een huldiging plaats van den kapi tein en de bemanning, met name van de twee officieren en 7 overige manschap pen, die meer in het bijzonder aan liet reddingswerk hadden deelgenomen. Nadat eerst de burgemeester van Ham burg Dlr Peterfsen de bemanning had be groet nam „ministerialrat" Lahr het woord, die het reddingswerk namens do regeering huldigde en ook een telegram van rijkspresident von Hindenburg voor las, waarin de kapitein en de bemanning van de „Wesffalia" geluk worden ge- wenScht met bet welslagen van hun red dingswerk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1