Gemengd Nieuws. met zijin auto uit het Djombiirgsch Schuit- vlot en werd blijkbaar te Jaat de van de zijde van de Langevielebinnenbrug' ko mende tram gewaar, terwijl ook de be stuurder van de tram geen tijd meer had te stoppen, toen hij de auto zag. De auto geraakte bekneld tusschen de tram en de stoep van het hoekhuis, en wel zoo dat een der wielen onder een tree plank van den motorwagen zat. Het bleek noodig te zijn dezen wagen op te vijzelen alvorens de auto kon worden vrij- ge maakt. Een en ander gaf ruim 20 minu ten vertraging in den dienst, en sTonden aan de remise, te Souburg ein op den Tramsingel de drie andere trammen te wachten tot ongerief van de passagiers. Dto vraag komt hij ons pp, waarom de op den Singel staande tram niet gewis seld beeft, en vandaar terug is gereden dan hadden ook de passagiers uit de trammen, die bij de remise en te Souburg stonden bun doel eerder bereikt. De auto ■was beschadigd, doch de heer V. en de overige inzittenden kwamen met den Schrik vrij. Dies avonds was er nog ceni- gen tijd storing in de stroomlevering, wat ook weer eenige stagnatie in den dienst bracht. Zaterdagmiddag vergaderde in hef Militair Tehuis alhier de Centrale Vlis- singen van Anti-Revolutionaire kiesver- eenigingen.-- Alle kiesvereenigingen op één na waren vertegenwoordigd. De voorzitter de heer G- van de Putte, opende de ver gadering op de gebruikelijke wijze, gaf een overzicht van de gehouden Tweede Kamerverkiezing en besprak den huidigen politieken toestand- Aan beurt van af treding was de heer Van de Putte, die met algemeen© stemmen werd herkozen- Als afgevaardigden voor het Provinciaal Comité werden herkozen G- van de Putte en P. G. Laem-oes te Vlissingen en de heer A. Melis te Souburg, en als plaats vervangers de heeren J. Koppejan te Zou- telande, C. Polderman te Biggekerke en C. Roone te Koudekerke. Vervolgens werd breedvoerig de propaganda besproken, etf besloten eenige sprekers voor de Centrale (Vlissingen uit te noodigen. Hierna werd ide vergadering door den heer A. Maas van' ZouteLande met dankzegging gesloten- Woltaartsdijk, n -'er-la ca vond gaf do gymnastiekvereeniging Uitspanning door Inspanning haar eerste uitvoering in dij js'eizo-en. D|e verschillende gymnastiek- nummers werden op kranige wijlze uitge voerd en deden zien dat flink wordt geoefend. Ook do damesaf Jeeling gaf flin ke oefening te zien in de nummers Rrug- en uitdrukkingsoefemng'cn. Jammer dat deze kranige vereeniging te lijden- heeft van het gewone verschijnsel in deze ge meente, n.l. achteruitgang in ledental,, daar ook de jongens-afdeeling door gebrek aan leden is afgevallen. Nog te veel jongeldi brengen liever hun avonden door imet onnuttige bezigheden, dan zich te wijden aan nuttige lichamelijke oefenin gen. (Pas Zaterdagavond, dus te laat, ontvangen. Red.) Zaterdag werd alhier een tuin- bouwvereeniginng opgericht, welke reeds 23 leden telt. Als bestuursleden wer den gekozen dhr J. rA'. Koert, Joh. Lindenbergh en C. van der Slikke. Kruïningen. In het verslag van de ge houden rede van Dis den Boeft, geplaatst 'in het Zaterdagnummer, is verzuimd te vermelden, dat aan het eind der ver gadering, namens de Zeeuwsche af deeling een woord van dank werd gesproken door A. Tissink van Hans'weert, voor hetgeen ook voor de Zeeuwsche afdeeling door ds den Boeft is verricht. Helnketiszanrf. Zaterdag werd door de ïnuziekvereen. Euterpe" een algemeene vergadering gehouden. Door den pen ningmeester werd rekening en verant woording gedaan over 1925. Die ontvang- Isten bedroegen f576.39 de uitgaven f 403.06 en alzoo goed slot van f 173.33. Die aftredende bestuursleden, H- van Iwaarden, A. Simonse, L. Boonman en P. v, d. Guchte werden herkozen. Met alg. 'st. werd .goedgevonden om den direc teur weder een gratificatie van f25 te verleenen. Die vereen, werd door den roorz. vereerd met het geschenk van een nieuwen kleinen trommel, hetwelk dank baar aanvaard werd. Driewegen. Zaterdag 1.1. hield de Coöp- ÏJoerenleenbank alhier haar achtste jaar vergadering. Bloor hot overlijden van den voorz. C. de Jager werd de vergadering gepresideerd door dhr J. G. Nieuwenhuize die in een kort openingswoord den over leden voorz. herdacht als een man, die van de oprichting af voor den bloei onzer bank geijlverd heeft. Uit het verslag van den kassier blijkt, dat het aantal leden op' 31 Biec. 158 bedroeg. Het aantal spaarbankboekjes 314, en het aantal loopend© rekeningen 53, het aantal uitgegeven voorschotten 36. Aan rente is in totaal ontvangen 111149-96, waaronder f3793.30 van voor schotten en f2865.29 van loopende re keningen. terwijl aan rente was uitbetaald f9737.99. waaronder 8356.79 aan spaar gelden. Die totale ontvangsten bedroegen 660.596,27 en de uitgaven f650.267.72, Izoodat 31 Dec. in kas was f 10.328 55. De balans wees als! actief aan: een kas- Isaldo van f 10328.55 een saldo van voor- Schotten van 729.65 en een saldo in loopend erekening van f 188.618.53, waar onder f58.953,55 aan leden. Terwijl! het passief aanwees: een schuld aan de stich ting Spaarbank van f233.352.53. en in loopende rek. van f31.003.80. waaronder 128.350,72 van leden. Die winst bedroeg f555.75, wat een verblijdend bedrag is, wanneer we in oogenschouw nemen, dat het laatste halfjaar de Centrale Bank in loopende rekening slechts 3,5 pet. ver goedde. terwijl wij' het beele jaar door 4 pet. rente uitkeerden voor door ons opgenomen gelden, en terwijl tevens ex tra uitgaven boven 1924 gedaan zijn van ruim f500. Medegedeeld werd, dat de rentevoet voor opgenomen gelden is vast- vastgesteld op 3 84 pet. en voor uitgege ven gelden op 434 pet. Als bestuurslid werd herkozen dhr J. Timmerman en gekozen in de vacature 0. de Jager dhr J. de Muijnck en alsl lid van den raad van Toezicht werd herkozen dhr '0. v. '.Strien. Ook deelt de voorz. mede, dat overeenkomstig de nieuwe statuten de kassier door het be stuur onder goedkeuring van den Raad van Toezicht in de laatste Bestuursver gadering is herbenoemd, daar zijn vier jarig mandaat met deze algem. verg. ein digde. Het bestuur 'benoemde tot voorz. dhr J. G. Nieuwenhuize en tot vice-voorzitter dhr J. Timmerman, en "herbenoemde tot secretaris dhr E. Bakker en tot plaats- verv. kassier dhr A„ Lous. Wemeldinge. De Rijnschepen „Ursula" en „Montana" zijn op de Ooster Schelde met elkander in aanvaring gekomen. Eerst genoemd schip bekwam aanzienlijke schade boven den waterspiegel- Bovendien werd 'de verzegeling beschadigd en door den ambtenaar opnieuw geplombeerd- De sleepboot „Presto 4" heeft iii de buitenhaven alhier de schroef afge slagen. Zij is op de slikken gezet en men zal trachten een nieuwe schroef aan te hangen. De sleepboot „Wavre' 'heeft op de Ooster Schelde een draad in de schroef gekregen en is later met zijn sleepconvooi' door de sleepboot „Riviere" hier binnen gebracht- Het motorschip „Dageraad" schipper Den Boender geladen met vlas is op de Ooster Schelde op een zandplaat gevaren en blijven zitten. Later is het met hoog water oogenschijnlijk zonder schade vlot gekomen- (Belangelooze berichten.) Hansweert. Het ledige sleepschip „Jan- tina" schipper Bekkers heeft door onbe kende oorzaak lekkage in het ach terruim gekregen, zoo erg dat het schip, om zinken te voorkomen, hier in dc vluchthaven omhooggézet moest worden- Met pompers aan boord heeft men het schip boven water gehouden, en de nood- reparatie aangebracht. Het schip zal nu naar .de Werf Zeeland alhier worden ge sleept, om afdoende te repareeren. Het zeilschip „Onderneming" schip per de Jonge geladen met erwten naar Rotterdam heeft tijdens stormweer op de Westerschelde averij aan een der zwaar den gekregen, waardoor het schip niet verder zeilen kon. De' sleepboot „Piejo" heeft het schip alhier binnengesleept. Kapelle. Die veilingsvereen. K- B. 0. kwam Zaterdagmiddag in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van dhr P. Scheele, in de zaal van mej. Han son. Tegenwoordig 94 leden met het vol tallig bestuur. Die voorz. -opent met een hartelijlk wel kom en stelt hst o-p ho-ogen prijs dat ook dhr v. d. Plassche, Rijks tuinbouwcons'u- lent, aanwezig is. Er is reden tot dankbaarheid, voor al ziende o-p de uitbreiding en o-pi clan financieelen v-oioruitg-anig. Vo-orlo-o-pig kan meegedeeld worden dat ca. vo-or f380.000 geveild werd en de v-ereen. 600- leden telt. Zwaar is so-ms de taak om de ver een te leiden, dikwijls wordt hie-t bestuur met steenen gegooid, ja erger soms, met vuil, inplaats dat het gesteund wordt. Wij hopen dat dit jaar veel mag geveild kunnen worden door de telers' en de rechtmatige eisichen van de fruitkoopers ingewilligd kunnen worden. Tenslotte wil Spr. niet nalaten o-m te wijzen op de uitnemende leiding dia uitgaat van het centraal bureau der veilingen onder zijh eminenten voorz. -dhr Valstar, wiens le zing in Middelburg 1.1. gehouden nog in het geheugen ligt. i Be Secretaris, dhr A'. J. v. Lierei, lever de een jaarverslag. Was het een schrale oogst, toch zijn veel producten geveild. Een schuur voor pakloods werd aange kocht, -de begeerde spoorlijn met los-en laadplaats kon in gebruik genomen wor den. Komende aan punt 5 benoeming be- strfursle-den deelt -de j^oorz. mee, dat af tredend zijn P. Scheele, J. van Wingen -en A. J. v. Liere. Spr. geeft den leden den raad om in zijn plaats een ander bestuurslid te benoemen. Hij 'heeft de vereen, steeds gediend met alle krach ten hem ten -dienste-, maar zag thans gaarne, dat deze plaatst werd ingenomen door iemand toegerust met voldoende be kwaamheid. De voorz. meent niet over voldoende krachten te beschikken om nis voorz. te fungeeren en deze vereen., die zooveel eischt en in de toe-komst nog meer vraagt te helpen leiden." Dhr A. v. -d. Graaf zegt, dat in dit woord een klacht wordt beluisterd, ge-- boren uit ervaring. Spr. geeft in over weging om zulk ee-n voorz. met Tos tei laten. Blhr. H. Mallekote sluit zich aan bijl den vorigen spreker -en herinnert aan het spreekwoord: hooge boomen vangen veel wind. Dhr Groenleer zou bij acclamatie willen benoemen. Hierop kon nie-t inge gaan worden. Bij stemming verkreeg dhr P. Scheele van de 89 geldige st. er 65, dhr A. J. v. Liere 61, zoo-dat beiden waren herkozen. Jv v. Wingen verkreeg 43 st., K. v. Liere 24 st. en A. v. d. Have 23 st. Bij! herstemming werd na nog een herstemming dhrj. v. Wingen herko zen met 47 st. en A. v. d. Have verkreeg 43 st. Dilir v. Liere neemt zijn herbenoeming aan, eveneens dhr v. Wingen, die de leden die hem steunden dankt, ten spijt van de stellers eener anonieme adverten tie, wier lage is mislukt. (Applaus.) Indien de voorz. direct moet beslissen, zal hij deze bestuursfunctie niet aan vaarden, wel wil hij dit alsno-g in ernstig beraad nemen. Onder applaus werd dit goedgevonden. Uitgeloot werden 10 obligates' vo-lgens reglement in Februari betaalbaar. In behandeling kwam punt 7, verzoek van een fru it koop er s vereenom wijzi ging der bestaande regeling inzake keu ring bij- geschillen. De voorz. deelt mee dat liet bestuur 'heeft besloten „eenpa rig' 'om aan dit verzoek niet te kunnen voldoen om naas't de keuringmeester der veiling nog een andere te plaatsen; ook zou -dan hot huishoudelijk reglement nog gewijzigd moeten worden. Dhr. D1- Gan seman wil zachtjes spreken, want daar straks vernam Hij uit dé notulen dat hij in de vorige vergadering "had ge schreeuwd. Spr. leest voor 'bet schrijven destijds ontvangen van het bestuur "der veiling, legt den nadruk vooral op den eisch bij geschillen een keuringmeeste-r die door de vereen, van d-e-n Koopmans- bond, en niet door de veiling wordt be taald. "Die voorz. zegt, dat de klachten nihil waren. Verschillende sprekers voerden hierover het woord to-t dat t-en slott-ei dhr R. Mol vraagt of het hard tegen hard moet gaan, anders zitten we weer met -de kooplui tegen dat het veilen is. Spr. stelt voor om- in de Mei-vergadering dit verzoek o-p te lossen. Aldus: werd besloten. Alsnu kwam in bespreking „fruitverp-ak- king". D|e voorz. wijlst op de belangrijke lezing gehouden door dhr Valstar voor de Z. L. M- te Middelburg en de nood zakelijkheid van fruitverpakking. Spr. ver zoekt -dhr. v. d. Plassche dm 'nadere toelichting, waara.au deze voldoet. Met genoegen mag Spr. constatecr-en dat deze cui sussen worden gehouden, dat diplo ma's uitgereikt kunnen worden ein dat het bestuur zijn volle medewerking verleent. Spr. dringt aan op een georganiseerd optreden om iets te bereiken, een vol doen aan de eisehen van de-n mode-men handel, zooals in andere landen opdat Nederland niet in den hoek geduwd wordt, maar naar voren treedt met haar fruit -door go-ede verpakking. Dihr v .d. Graaf heeft eens gelezen -dat Zuid-B-eveland is! het paradijis van Zeeland. Spr. wijst op KapelleBie-ze- linge en omgeving als fruitoentrum, o-p -den bloei der veiling alhier die- niet bij Goes heeft achter tei staan. Spr. verblijdt het, dat de rege-ering deze cursussen stdunt, -o-m de menschen op te voeden. Wij -erkennen leeken to 'zijn. Vooral als wij mannen hooren als een Lijlsten en Gerritsen. Spr. wil gaarne meewerken om be langstelling te wekk-en voor go-ed gesor teerd fruit; het is in het belang van teler -en kopper. Die- voorz. zon gaarne met een afgerond voorstel komen voor de vglgen-de vergadering. Al-dus wordt beslo ten. Die voorz. verzoekt machtiging tot uit breiding van onroerende -goederen. Wordt verleend. B-ij! voorkomende- zaken dienen dhr J. Murre en 'Glerum een aanklacht in tegen -den directeur, omtrent het plaat sen van fruit. Verantwoording van den directeur volgde. Dhr D(. Gans-eman geeft in overweging ,om ook in de Mei-vergadering; 'te be spreken inzake den ko-opmansbond naast -de» keuring ook expéditiekoste-n en ran geerloon. Na toezegging beëindigde, de voorz. deze vergadering. Rltfbem. Die Vereeniging voor Ghr. La ger Onderwijs hield Vrijdagavond haar vijfde jaarvergadering. Het jaarvers'bg A an den secretaris en het financieel verslag van den penningmeester, beide over 1925 luidden gunstig, Tot led-en der kascommls- sie werden benoemd -de heeren M. Osté en A. F. Meijers!. In1 bet bestuur was een vacature door het vertrek van Dis! O. Sundermeijler. Na de 3e stemming bleek, dat de heeren W. Ovaal Jr. en L- O- do Visser evenveel stemmen hadden verkre gen. Daar het reglement in 'dit ge-val n-og niet voorziet, werd door"een kleine meerderheid der vergadering dhr L. CL dé Visser aangewezen als te- zijn gekozen, daar hij de oudste in jaren was. Het hoofd der school hield daarna een le zing over: „God-slwerk doen". In de- tweede week van Maart zal er een ouderavond met openbare les worde-n gehouden. Bo8chkapelle. Donderdagmiddag had jn de Veeristraat alhier ©en ongeluk plaats. Zekere J .L. uit Sluiskil reed per fiets in de richting Zaamslag, Dloor een ach teropkomend© auto werd hij aangereden, omvergeworpen ©n ernstig, vooral aan het h-oo-fd verwond, terwijl z'n „kar8' _ge- deeltelijjk was ingedrukt. Die auto1 sto-ptei en nam den gewo-nde mee tot dei buurt ÊStop- peldijkerveer, waar hij1 in -een Café werd binnengedragen. De auto- tufte- intusschen verder naar Zaamslag, om daar den arts te halen, ter verzorging: van de-n getrof fene, doch keerde niet te-rug. Mogelijk achtten het de twee inzittenden het meesl wijselijk zich zoo spoedig mogelijk uit de voeten te maken. Het nummer van de auto is echter bekend. (Zei.)' Oostkapelle. Vrijdagavond j.l. vergaderde te Oostkapelle in café Nationaal de groen- tenverzèndvereeniging „Ons gemeenschap pelijk Belang"- Ruim de helft van het aantal leden waren aanwezig. Evenals de vorige jaren werd wederom besproken het exporteeren van geteelde groenten naar Duitschland. Door enkele der aanwezige leden werd het voorstel -gedaan de te teelen groenten direct van de hand te hand te doen aan een koopman, doch de meerderheid besloot zulks niet te doen, j en nu maar evenals voorheen de groenten te verzenden aan ©en te Venlo woon achtige exporteur- Het voorstel werd ge daan, om nu niet 2 leden van het Be stuur, doch 1 Bestuurslid en 1 gewoon lid naar Venlo te zenden ter verzending van een en ander, zoo-dat na stemming de heeren Abrahamse en Bommel jé zich naar Venlo zullen begeven, om een bespreking te houden in verband met de regeling van prijzen en verzendingen- Thelen. Bij den gemeenteraad was een adres ingekomen van ©en 200-tal inwo ners met verzoek het plan tot overbrug ging van de Eendracht in te trekken. Nadat de voorzitter de cijfers in 't adres genoemd, had weerlegd en o-.a. den raadsleden gewezen was op het jong ste auto-ongeduk bij het veer, dat aan eenige personen het leven kostte, wat vol doende voor -een brug spreekt, werd het adres met algemeene stemmen voor ken nisgeving aangenomen. Domburg. Vrijdagavond had in het lo kaal „Rehoböth" de vierde "bijéénkomst plaats van de „Winterclub Domburg". Als spr. trad ditmaal op Mej. M. Tak van Poortvliet uit Domburg met het on derwerp ,,de Zwitserscho dichter Albert Stoffen en zijn werk". Zij' droeg verschil lende fragmenten voor uit zijn „oeuvre", in het Diuitsch, en ook wel uit de Hol- landsche vertaling, ook uit zijn proza, en behandelde di-e-, alsmede zijn levensge schiedenis. Het bleek, dat hij een aanhan ger was van de anthroposophische phi losophic. Na afloop was als gewoonlijk gelegenheid tot gedachbenwisseling. Dlö voorzitter, de he-er L. J. van Voorthuy- sen, kwam daarbij op tegen Steffon's be wering dat ,,-de" godsdiensten vijiandig zouden staan tegenover de „natura" en -die stiefmoederlijk zou-den behandelen. Spreekster veronderstelde dat daarmee be doeld werden godsdienstig© uitwassen. Die voorzitter dankte ten slotte mej. Tak voot haar bewerkelijke voordracht. Westkapelle. Groot was het aanlal be zoekers -en bezoeksters, dat Zaterdag en vooral Zondag per fiets-, aüto- of tram vanuit Middelburg, Vlissingen en de ove rige plaatsen van Walcheren hierheen was gekomen om e-e-n kijkje te nemen naai' -de gestrande „Edith". En het we-er leende zich utistekend om velen in de ge legenheid te steill-en „kiekjes"1 te nemen. Het vaartuig is thans geheel ontladen; het laatste gedeelte- heeft men Zondagmorgen bij laag. getij op den dijk 'gèbo-rgen. He-den zal "begonnen wo-rden met het vervoer van de lading naar Vlissingen, wat per tram geschiedt. Mocht het weder medewerken en het schip is zoo goed mogelijk zeewaardig gemaakt met het materieel dat reeds met de „Meermin Rotterdam" van L. Smit en Cio.'s intern, sleepdienst Zondag al hier is aangebracht, dan hoopt men de Edith Dinsdag naar Vlissingen te kunnen sleepen. Alleen de kapitein en eerste machinist zijn nog op "het dorp aanwezig. Dé -overige bemanning is reeds de vo rige week naar Engeland vertrokken. Als gij, last krijgt van ho-ofdpijn, ge druktheid en een o-naangenamen smaak in -den mo-nd, is uw lever van streek. Enkele doses Foster's Maagpillen hebben een v-errassend© uitwerking. Zij beteren leversto-ornissen en ge-nezen galzucht, ver stopping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogistzaken. (9) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Pap-endrecht, J. E. Klomp te Oldebro-ek. Aangenomen naar Heerlen, D. Tromp te Lemiele; naar Leiderdorp (toe-z.) door H. Mondt te Nij-ega. Geref. Kerken. - l Beroepen te Haarlemmermeer Sloter- weg, W. li. v. d. Vegt te Drachtster- Coir.pagnie. Ds P. van der Veen, em.-pred. der Ev. Luth. Kerk is Vrü-dag te Amsterdam over leden. In 1874 werd hij predikant bij- do Ned. Herv. Gem. te St.-Maarten, ging in 1876 tot de Evang. Luthersche Kerk over, stond daarna te Zierikzee tot 1878, te Alkmaar tot 1886, te Leiden tot 1892, en te Amster dam tot aan zijn emeritaat in 1914. Hij: be hoorde tot de vrijzinnige richting. Vrijdagnacht is te Den Haag overleden Ds J. v. d. Linden, emeritus predikant van de Geref. Kerk te Den Haag, in den ouder- dom van 73 jaar, na een zeer werkzaam Godo gewij-d leven, als predikant, sedert 1874 ach tereenvolgens te Westmaas, Bolsward, Lei den, Heusden, 's Hertogenbosch en (van 1893 1920) Den Haag Ds v. -d. Linden heeft in weerwil van zijn zwakke lichaam, veel mogen arbeiden. Hij heeft veel boeken geschreven, o.a. „Chris tus Consolator", „Christus Renumerator", „De Ileere is mijn Herder", „In de oefenschool des gebeds", „Waarheid of Dwaling". Zijn polemiek met ds Jansen over de Chr. Ger. Kerk is door velen met belangstelling ge volgd. „De Rotterdammer" van Zaterdag bevatte het portret van den overledene en een waar- deerende levensbeschrijving, welke aldus eindigt „Man van beminnelijken omgang, weldoe ner in stilte van velen, heeft hij lot op het huidige oogenbli'k de liefde der Haagsche Gemeente behouden, gelijk in smartelijke oogen- blikken (en deze zijn hem, die al zijn kin- deren heeft verloren, niet gespaard) meer malen treffend bleek. Souburg. Benoemd tot hoofd 4er nieuw -o-p te richten Chr. school te Vlaardinger- ambacht dhr H. L. Meijers, onderwijzer aan de Julianaschool alhier. Ongelukken. Te Utrecht geraakte een 5-jarig knaapje al spelend© in de Nieuwe Gracht. Een politieagent sprong gekleed te water, dook verscheidene malen, doch zon der resultaat. Zaterdagnacht om tweo uur is te .Stadskanaal een auto te water geraakt. Van de inzittenden werd de lieer Drenth, ho telhouder, gered doch mevrouw Drenth uit Stadskanaal en de heer Kuipers, brandstof- fonhandelaar te Emmer-Compascuum, konden niet tijdig gered worden en verdronken. Te Hekeldorp viel van een met steen ge laden vlet de 20-jarige F. te water. Na eenig dreggen slaagde men er in den drenkeling boven te brengen, doch de levensgeesten wa ren reeds geweken. Vrijdagochtend is na bij Dordrecht een man door een trein over reden. Hij was onmiddellijk dood. Vrijdag is een 39-jarige werkman bij de oliefabriek te Delfh van een 5. meter hooge stelling ge vallen. Met gebroken armen en polsen, ge spleten neusbeen en ernstig inwendig gekwetst is de man naar het ziekenhuis Bethel te Delft vervoerd. Te Geldrop is een twee jarig kind door de tram gegrepen en gedood. Dezer dagen had de 90-jarige R. te St.- Oedenrode het ongeluk van een «older te vallen. Thans is hij aan de gevolgen over leden. Toen de 48-jarige M. te Princen- hage, werkzaam was aan een in aanbouw zijnde schuur schoot een balk uit een takel en kwam op hem terecht. De ongelukkige werd met gebroken ruggegraat naar het Gast huis te Breda vervoerd. Het geval van ga sversti-kking. Zaterdagmiddag is de 28-jarige bankwerker v. A., die in verband met het geval van gas- verstikking te Rotterdam voorloopig aange houden was, weer op- vrije voeten gesteld'. Bij- do sectio op het lijk van do 24-jarige W. v. P. zijn geen sporen van geweld aange troffen. Vermoedelijk moet aan zelfmoord wor den gedacht. Po-kke n. Vrijdagavond heeft de ge neeskundige dienst in Don Haag uit het ge meente-ziekenhuis een patiënt naar de ba rakken op Houtrust vervoerd wegens geringe verschijnselen, die aan een licht begin van gewijzigde pokken kunnen doen donken. En kel uit grooto voorzichtigheid werd de pa tiënt zoo vroeg overgebracht. Het onttrekken van gelden aan een beslag. De centrale recherche heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den com- missionnair in granen J. J. K., van de firma D-. te R'dam, wegens het onttrekken van gelden, waarop krachtens de wet beslag ge legd was. Uit Brugge was hier een lading tarwe en gerst, groot ongeveer 460.000 K.G., aangevoerd, welke goederen aan een faillie ten boedel onttrokken waren. De centrale re cherche heeft op deze lading beslag gelegd, op verzoek van den onderzoekingsrechter te B-rugge. Het graan was geadresseerd' aan de firma v. d. D. In overleg met don onder zoekingsrechter verzocht de politie aan de firma v. d. D-., de partyi te verkoopen. Van de opbrengst van dezen verkoop is een be drag van ongeveer f 6000 verdwenen. Do boe ken zijn in beslag genomen. Hoog water. De Maas is Zaterdag nog 22 c.M. gewassen en. stond dien morgen 8 uur 3.32 M. België seinde aan de Boven- Maas was. Heugem, Borgharen en Elsloo staan weer blank. Do hulpdijk bij- MeersElsloo is weer doorgebroken. Uit Venlo meldde men Zaterdag: De Maas is onrustbarend snel gestegen de omliggende landerijen loopen onder en staan reeds voor een groot gedeelte blank. De Havenkade is overstroomdalle verkeer daarlangs is gestremd Het. water stroomde aan de Havenkad© langs de achterzijd© der woningen de 'kolders binnenhet kwelwater stijgt weer in vele huizen, die pas leegge pompt waren. De bevolking wordt ongerust en vreest voor erger. De Rijn zet ook krachtig door. Te Lo- bitli bedroeg Zaterdag de stijging 60 o.M., te Arnhem 48 c.M. Bovendien meldde Keulen dat de rivier daar in de afgeloopen 24 uur nog 133 centimeter was gewassen. In het Rijk van Nijmegen begint bet kwel water steeds meer op te dringen, vooral nu de Maas opnieuw aan het wassen is. Daar door kan geen binnenwater worden geloosd. Het gevaar voor nieuwe overstroomingen in Duitschland begint grooter te worden. Van alle rivieren wordt was gemeld'. Uit Duitschland wordt gemeld: Tengevolge van de aanhoudende regens der laatste dagen is de Lahn buiten zijn oevers getreden, zoodat een groot gedeelte van de oeverterreinen reeds onder water staan. Vei^ schillende verbindingen zijn 'reeds afgesneden. De zijrivieren van den Beneden-Ryln zijn de laatste dagen snel gestegen, zoodat het ver keer in de laagvlakte opnieuw gedeeltelijk verbroken is. Door de stijging van de Roer hebben de Belgische buurtspoorwegen hun bedrijf moeten staken evenals verschillende autodiensten. Te Elberfeldt wast de Wupper op angst wekkende wijze. In den Anger is in den af geloopen nacht het water eveneens sterk ge stegen. Te Ralim bij- Engermünde staan alle kel ders reeds sedert twee dagen onder water. Uit Dusseldorf wordt gemeld, dat door do regens, die soms veel van een wolkbreuk weg hadden, het grondwater reeds groote stre ken in de Rijnlaagvlakte onder water heeft gezet. Een telegram luit Coblenz meldt nog, dat de Rijn aldaar per uur 2 a 3 c.M. stijgt. Verwacht werd echter ,dat do rivier haar hoogsten stand bereikt heeft. Van dea. boven-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2