Marelmont B 601 Sanpinose STOFFEEREN. I I Hé voor Cbr. Wioterleziop Zilver Sehepwerk De Ligny - Goes Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Ml ie Man Dit een Maanscli Boschland feglirag „Ilptneen Belang" - toe. OORSETTEN een goed wÉrliifa BOBDEL, dengeyeoLanloower»pai Meubelen en Huisraad. Huwelijks P. Slabbekoorn Adverteert in dit Blad. Een lieerenhuis met Eri en Tuin 17 PAARDEN, Zal In Noord-Beveland rondgeleid worden: Ding. Overbeeke. De heer Mr. BIJLEVELD, UITVOERING AANBEVELING. T. Faberij de Jonge Inruilen en opnieuw stoffeeren Meubelmakerij en Stoffeerderij WIJNGAARDSTRAAT 37 - GOES Afbraak Walenschip. de Afbraak van een Walenschip, Openbare Verkooping. a.s. Dinsdag 23 Februari, drachtige Zeugen en Loopvarkens. I Specialiteit in Oostkapelle. Landbouwers Gebruikt R. I. D. S. J. J. VAN NIEUWENHUIJZEN, JE OUD-VGSSÊMEER. Melk- en Karngereedschappen. tlat. or niemand thuis was. Eönige familie lede», die in de woning gas hadden gero ken! en argwaan gekregen hadden, hebben een agent van politie gewaarschuwd. Deze -vcmd de vrouw dood in de keukon, terwijl de gaskraan openstond. De man werd in verband hiermee in bewaring gesteld. De zaak wordt nog nader onderzocht. i 1 Inbraak in een postkan toor te Utrecht. Naai- aanleiding van den «diefstal in het hulppostkantoor ban de Biltstraat te Utrecht in den nacht van 12 op 13 dezer kan het „U. DL" nog mededeelen, dat door de 'recherche te Rotterdam reeds beslag is gelegd op een aantal postzegels 'die aldaar door een Dfuitsch-sprekend piersöon zijn ver kocht. Aa"n de hand van het door de Utrochtsche recherche ingesteld onder zoek is het niet onwaarschijnlijk dat men te doen heeft met denzelfden perSoon die onlangs in het postkantoor te Zcis't en in de Zeister machinefabriek zich aan in braak heeft schuldig gemaakt. Ernstige broedertwist Vrij dagavond heeft in Roermond zekere F. Scli. zijn broer J. Sch. tijdens een hevige twist drie diepe messteken toegebracht. Het Slachtoffer is in 'levensgevaar naar ihet ziekenhuis overgebracht- De dader is gearresteerd. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van '19 Febr. 1926. De volgende zaken werden behandeld: C. J. d. K., 20 jaar, slager, Colijnsplaat, werd beklaagd, dat hij in den nacht van 1 op 2 Januari 1926 te Kortgeno M. v. d. Woele gewelddadig op zijn hoofd heeft ge slagen. Eisch en uitspraak f 15 b. of 15 d. h. M. M. J., 20" jaar, werkman, Duivcndijko, weid ten laste gelegd dat hij op 30 De cember 1925 te Duivendijke Stoffel Bos ge welddadig tegen zijn hoofd heeft geslagen. Eisch en uitspraak f 15 b. of 15 d. h. A. J. G., 30 jaar, herbergier, Oostkapelle, word beklaagd, dat hij op 8 Januari 1926 te Oostkapelle: lo. toen de rijksveldwachter Dekker hem op den openbaren weg in 't belang der algemeene veiligheid beetpakte om hem naar zijn woning te brengen, zich met geweld hiertegen heeft verzet; 2o. opzettelijk een rijwiel, toebehoorende aan dien rijksveldwach ter heeft beschadigd, door daartegen te trap pen; 3o. opzettelijk dien ambtenaar heeft he- leedigd. Verdachte was verschenen. Getuige Dekker door den Politierechter on dervraagd, zegt dat hij op den bewusten avond van Middelburg per rijwiel was ge komen, en nabij het dorp Oostkapelle ver dachte op den grond zag liggen. Hij heeft verdachte naar huis gebracht, wat ongeveer een uur geduurd heeft, niettegenstaande de afstand ongeveer 300 Meter is. Verdachte door den Politierechter onder vraagd, kan zich niets meer herinneren en zegt te veel to hebben gedronken. Wel was verdachte van meening, dat hij' werd aan gerand en zegt eerst niet gedacht te hebben aan politie. De officier van justitie requisitoir nemende, acht het ten laste gelegde wettig en over tuigend bewezen. Aangezien hij anders een gevangenisstraf zou oisohen, doch verdachte een blanco strafregister heeft, meent hij nu te kunnen volstaan met een flinke geldboete en eischt f 50 of 50 d. h. i_ De verdediger van verdachte, mr P. W. Adriaanse, advocaat te Middelburg, is het met het O. M. eens, dat het feit bewezen is, .doch spr. vindt het niet noodzakelijk, dat iemand, die onder drankinvloed verkeert en reeds 11 K.M. op een rijwiel heeft af gelegd, vlak 'bij: zijn woning zijnde, door een politiebeambte wordt thuisgebracht. Ik kan mij bost voorstellen, zegt verdediger, dat iemand, zooals verdachte, die toch al .prik kelbaar is, en door de politie wordt vastge grepen, nog meer geprikkeld wordt. Verdach te was rekeningen wezen betalen en had zoodoende een glaasje te veel gekregen. Ver dachte is door den Kantonrechter al tot een flinko boete veroordeeld, en men mag de feiten toch ieder niet afzonderlijk beschou wen. Pleiter verzocht dan ook clementie. Uit spraak f 50 of 50 d. h. C. M. d. B., 20 jaar, timmerman te Hans- weert werd beklaagd dat hij op .9 Januari j.l. to Hansweert Jasper Kouwer eenige sla gen en trappen heeft gegeven. Eisch en uitspraak f 10 b. of 10 d. h. A. d. G., 52 jaar, werkman, Hoek, werd ten laste gelegd, dat hij op 9 Januari j.l. te Hoek opzettelijk Adriaan Beaufort beeft beleedigd door hem too te voegen: jij hebt al het geld gestolen van je moeder, je bent een dief. Eisch en uitspraak f 10 b. of 10 d. li. A. Dl, 23 jaar, werkman, Vrouwenpolder, tot f 15 of 15 d. h., wegens diefstal. Door de Rechtbank te Middelburg werden gisterennamiddag de navolgende uitspraken ge daan: Overtr. Vleeschkeuringswet ('n varken slach ten zonder dit vooraf te bedwelmen): A. K., 25 j., loonslachter te Grijpskerke. De recht bank van oordeel zijnde, dat het onderzoek niet volledig is geweest, wcnscht te worden ingelicht of hier een huisslachting heeft plaats gehad, acht het hooren van getuigeai nood zakelijk en beveelt dat het onderzoek zal worden hervat op 5 Maart a.s. en alsdan nog een 4-tal getuigen zullen worden gehoord) waaronder veearts de Waard, de Burgemees ter van Grijpskerke en 3e keurmeester Vlier- man. Openbare dronkenschap by' herhalingB. de J., 62 j., landbouwer te Kloetinge, be vestiging van het vonnis waartegen Hooger Beroep, 3 dagen hechtenis. Arbeid doen verrichten door een gewond paard: J. J. M., 50 jaar, landbouwer te Zuidzande, vernietiging van het vonnis waar tegen Hooger Beroep, Beroep, ontslag van rechtsvervolging. J. J. M., 50 jaar, landbouwer te Zuidzan de, bevestiging van het vonnis waartegen Hooger Beroep, f20 of 20 d. h. J. de C., 50 jaar, landbouwer te Retran- chement. Vrijspraak. Het verpakt afleveren van mengsel van vee voeder zonder vermelding .van de bestanddee- len: J. M. M., 30 j., graanhandelaar te Mid delburg: bevestiging van het vonnis waar tegen Hooger Beroep, met uitzondering van do straf, welke veranderd is in f 100 of 1 maand hechtenis. De veroordeeling door den kantonrechter was f 500 of 90 d. h. Meineed: G. C. de J., werkman te Mid delburg 6 m. gev. De eisch was ook' 6 mnd. Overtr. Regiem, op rivieren en kanalen J. W. v. S., 38 j., schipper te Vreeswijk: vernietiging van het vonnis waartegen hoo ger beroep. De rechtbank acht het gepleegde feit niet strafbaar en ontslaat beklaagde van rechtvservolging. I Dood door schuld. Voor do Haag- sche rechtbank heeft terecht gestaan de .30- jarige vischhandelaar T. uit Scheveningen, beschuldigd van het veroorzaken van dood door schuld. Door onvoorzichtig en roekeloos rijden zou bekl. op 27 Oct. 1925 met een door hem bestuurde vrachtauto op hot trot toir van het Schippersplein zijn terecht ge komen en daar den 10-jarigen Maarten van den Toorn hebben aangereden, die dermate ernstig verwond werd, dat hij: korten tijd later overleed. Dat bekl. op het trottoir terecht kwam, zou zijn oorzaak moeten gehad heb ben in de omstandigheid, dat bekl. bij' het Schippersplein komende, waar de Duinstraat eenigszins naar links buigt, in plaats van ook naar links te wenden, recht door is .ge reden. Bekl. zeide, dat hij: niet naar links gegaan is, omdat van dien ;kant plotseling een klein meisje kwam. Eenige gehoorde ge tuigen verklaarden, dat zij geen meisje gezien hebben. Het O. M. vroeg zich af, waar het naai toe moet, wanneer aan dergelijke roekeloos heid geen paal en perk gesteld wordt. Dit geval is wel liet ergste, dat spr. ooit heeft meegemaakt. Het betreft hier een chauffeur, dio een volkomen vrijen weg voor zich had, niets belemmerde zijn uitzicht en niettemin komt hij op het trottoir terecht. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Beleediging door een socia list. II. V., wethouder te Hengelo (0.), was ten laste gelegd, dat hij als korrespondent van' „Het Volk" een voor zekeren K. belee- digend bericht had doen plaatsen. Beklaag de, die door de Rechtbank te Almelo was vrijgesproken van het ten laste gelegde, moest terecht staan voor het Gerechtshof te Arnhem. De advokaat-generaal achtte het feit van be leediging bewezen en vroeg beklaagde's ver oordeeling tot 1 week gevangenisstraf voor waardelijk. De waterleiding te Tholen. Voor do rechtbank te Breda hebben terecht gestaan P. M., P. G. B., L. V. en B., inge zetenen van Tholen, die door den kanton rechter aldaar waren veroordeeld do eerste tot twee maanden hechtenis, de anderen tot geldboeten van f50, terzake dat zij hadden geweigerd zich aan te sluiten bij de water leiding, waartoe een gemeentelijke verordening verplicht. Alle vier waren tegen het vonnis van den kantonrechter in verzet gekomen. Do officier van justitie, wijzende op het feit, dat er in Tholen op dit gebied een geest van verzet heerscht en koppigheid in liet spel is, eischte tegen P. C. B. twee geldboeten van f 75 subs, tweemaal 75 dagen hechte nis en .ten aanzien van de anderen beves tiging van het vonnis van den kantonrechter. Uitspraak 4 Maart. Watersnood-Parasieten. Do rechtbank te Tiel heeft Donderdag J. C., uit Arnhem, thans gedetineerd, wegens dief stal van voor de door den watersnood nood lijdenden bestemde kleoren, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Ter zake van heling van een jas, behoorende onder de door den vorigan verdachte gestolen kleedingstukken, werd de varkenskoopman E. v. D. te Tiel, overeenkomstig den eisch, veroordeeld tot f 200 boete, subs. 40 dagen hechtenis. -MIDDELBURG, 19 Febr. 1926. Op de vei ling werden do volgende prijzen besteed: Ka- roten 5—7, Spruiten 1822, Lof 25, Uien 6, Peen 6, Spinazie 3035, Zoete Bellefleur 18, Goudreinet I 2427, delm II 14, Klei- peren 45 ct., alles jier K.G. Veldsla 2553, Boerenkool 34 ct., beide per mandje. Prei 311, Savoye kool 318, Veldsla 510 ct., resp. per bos of per stuk. VLISSINGEN, 19 Febr. 1926. Goudreinet 2126, Ermgaard 2025, Grauwzoet 1618, Pipping 8—12, Bruine boonen 1516, Schor- seneeren 1112, Uien 56, Oude Spinazie 28, Koolraap 2,53, Spruiten 830, Kro ten 2,55, Wijnpeen 24, Kleine Peeën 3,5 —7, Witlof 11—20 ct., alles per K.G. Kip eieren 6062 ct. per 10 stuks. Boerekool 0,54,5, Roode kool 414, Savoye kool 1 10 ct., alles per stuk. Selderie 6,516, Prei 5,510,5, Rabarber 910, Rapen 2,5 4 cl., alles per bos. Veldsla 2854, Pos telein (Fransche) 4653 „ct., beide per mand. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd9, Bastiaan Quist, 22 j. p'm. te Kloetinge en Adriana Neel- tjo Kallewaard, 23 ij. jd. Geboren11, Susanna Johanna,- d. v. Wil lem van Goudswaard en Cornelia de Waard. K0RTGENE. Ondertrouwd: 11, Andries de Kam, 30 j. jm. te Wissenkerkc en Maria Aartje Verhulst, 29 j. jd. iWISSENKERKE. Geboren: 15, MariuuS, z. v. Louwers Leendert Louwerse en Annetje Faasse. (Adv. BI.) Van 1118 Febr. KRUININGEN. Ondertrouwd: Cornells Ko- mejan, 31 j. en Trijnoko Rijksen. Gehuwd: Cornelis Jan Hamelink, 24 j. en Pietemella Blauwkamer, 24 j. Geboren: 'Tannetje Elena, d. v. Pieter Jo- hannis Lindenbergh en Elena Nieuwenhuyze; Maatje Pietemella, d. v. Johannis Verschuure en Leuntje van Zweden. OverledenPaulus Sehouwenaar, 87 j., wedn. van Pietemella Schuiling; Lena Pietemella, 19 m, d.. v. Albertus Maas en Maria Geluk. Van 518 Febr. i. WEMELDINGE. Ondertrouwd: JohanUeS Wil- leboer, 24 j. jm. en Jannetje Cornelia Son- ke, 21 j. jd. Gehuwd: Cornelis Burger 24 j. jm. en' Pie temella Felius, 22 j. jd.; Willem Willemsen 40 j. jm. en Maria Molhoek, 29 j., wed. r. Marinus Ruissen. Geboren: Anthonie, z. v. Jan Weslstrate en Johanna GlerumAnthonie Pieter, z. v. Ja cobus Houtekamer en Johanna Dekker. (Kr. C.) Heinkenszand. Vrijdag werd alMer door notaris E. C. van Dissel te Goes publiek verkocht een ■wagenmakerij en woonhuis met erf, groot 3 A. 10 c.A. aan M. Rijk Jz., alhier, voor f2930. Heden overleed na een ge duldig lpden, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd Groot- en Overgrootvader da Heer JAN MALIAARS Abrz., in den gezegenden ouderdom van 90 jaren en 29 dagen. Uit aller naam, Z. MAIJAARS. Oostkapelle, 19 Febr. 1926. te WEMELDINGE. Heden overleed zacht en kalm, na een lijden van slechts enkele weken, in de hope des eeuwigen levens, mijn zeer ge liefde Echtgenoote en der kin deren zorgdragende Moeder MAATJE MEI IERS, in den ouderdom van 42 jaar en 7 maanden. S. KOETS en Kinderen. Biggekerke, 19 Febr. 1926. Voor de talrijke bewijzen van waardeering en belangstelling, op 18 dezer ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. N. ZEGERS. C. ZEGERSvan 'Fkaassen. Kapelle, 20 Februari 1926. Bjj den Uitgever J. VAN DER WAL te Bruinisse, verschijnt: door Ds W. C. WILCOX uit het Engelsch vertaald door Ds J. VISSER van Kockengen. Dit prachtverhaal verplaatst ons in de Oost-Afrikaansche wildernis, waar Ds Wilcox onder de Zoeloes heeft gearbeid. Hij verhaalt ons op aangename wijze zijn ervaringen «n avonturen die hij daar heeft doorgemaakt. Wie nu eens een MOOI BOEK wil lezen teekene hier op in. Het wordt uitgegeven in ongeveer 15 afleveringen a 15 cent. Men vrage prospectus aan en proefaflevering. Overal ijverige Colporteurs gevraagd. Een vaste Colporteur voor heel Zeeland en Zuid-Holland gevraagd. Aanbevelend, Op Maandag 22 Februari a.s. hoopt D.V. des avonds 7'/auur in de Herv. Kerk op te treden Lid der 2e Kamer, over „Christendom ets Volken bond". der Chr. Zangver. „Soli Deo Gloria" te Middelburg, op WOENSDAG 24 FEBRUARI 1926, 8 uur, in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Bewijzen van toegang ad f 0 57 en tekstboekjes ad f 0.20 verkrijg- baar bij de H.H, Boekhandelaren FANOY, FEIJ en Fa. DHUIJ. Voor de uitbetaling van het divi dend houdt dhr. J. G DE VLIEGER zitting op DONDERDAG 25 FEBR van 1—2 ure. in Café „De Een dracht" te Middelburg. Groote Sorteering Goud, Zilver, Horloges, GOES L. Kerkstr. 30. Tel. 73 Hiermede betuig ik mijne tevre denheid aan „GRONINGEN", Alg Onderl. Maatschappij tot verzekering van Paarden en Rundvee, Directie: LEOPOLD, gevestigd te Utrecht, Catharijnesingel 75, voor de zoo vlotte wijze, waarop door haar de schaden worden geregeld. Dezer dagen stierf een mijner stamboekpaarden en onmiddellijk, nadat het attest van den dieren arts was opgezonden, werd mij de schade volledig uitbetaald. Heeren Paarden en Veehouders, die nog niet bij de „GRONINGEN" zijn aangesloten, kan ik deze Maat schappij ten zeerste aanbevelen. i. F. GELUK. Kruiningen, Februari 1926. Welgesteld jongeman uit den boerenstand 32 jaar oud, wenscht in kennis Ie komen met een net meisje, om na wederzijdsch goed vinden een huwelijk aan te gaan. Brieven liefst met portret en opgave van leeftijd onder letters P B, aan het bureau van dit blad te Goes. Zuiver plantaardig. Wordt door alle gestellen verdragen. In alle gevallen van bloed armoede en zenuwzwakte blijkt het een versterkings middel van den eersten rang, en wordt met vertrouwen aan bevolen als het werkzaamste middel ter bestrijding van de bloedarmoede en al hare ge volgen. Prijs per fl. f 2—, 6 fl. f 11.— 12 fl. f21.—. Tweemaal per dag een eet lepel is voldoende. Te verkrijgen bij Apothe kers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. aan uiterste prijzen. DE WILDE HEIJBOER, Deurw, te Goes, zullen Maandag 22 Februari 1926, des voormiddags om 10 uur, voor dhr. v. Gimst te Graauw, aan de haven te Borssele, a contant, verkoopeni als70 koopen eikenh. Planken van 510 M., 70 koopen eikenh. planken van 25 M., 10 koopen olmen Planken van 510 M„ 50 koopen eikenh. Balken van 4 85 M., 100 koopen eikenh. Palen van 2.45 M., zeer geschikt voor brug gen en dampalen, latten, enz. enz. DE WILDE HEIJBOER, deurw. te Goes, zullen des namiddags om 1 uur, op het „Slot Oostende" te Goes VERXOOPENi De Deurwaarders ROSIER en VER VAAT zullen op Woensdag 24 Februari 1926," des namiddags om twee uur aan het woonhuis- en ten verzoeke van Mej. de Wed. W. BARENTSEN te Souburg, verkoopen 2 Kabinetten, Linnenkast, Tafel kast, Stoelen, 2 Drieheekkachels, waarvan één met plaat, Vloerkleed, Meelkist, 2 Petr.lampen, Trog, Sto ven, Potten, Glas en Aardewerk, benevens 2 Melkgeiten, Handblok, Trekrijf, Kruiwagen, Bascule met Gewichten, Kippenhok met Loop, Varkenshok, Ladders, Trap, Vroege en Late Zetaardappelen, Hooi, Man gels, Pan ij Mest, enz. Aanbeveling verdienen dé alom zeer geroemde merken les Manufactures Royal de Corsets P D en D W Paris et Bruxelles De Duitsche H R Nobility De Engelsche CROWN'S in prijzen van f 2.50—f 35.00 Hollandsche vanaf 79 cent Büste-houdersde echte HAUTANA en NUDANA Dit Agentschap alleen bij mijn Firma. ZIE DE ETALAGE Op Vrijdag 23 April 1926, vei ling van den Inepan van Mej. de Wed. A. DE KAM. Notaris Mr JAN LOEFF. voor ontluizing van uw Vee, Paarden, enz. Segeerstraat H 81' MIDDELBURG. De Notaris H. R. STRUVE te Middelburg, is voornemens op Woensdag 24 Februari 1926, des avonds 8 uur, in het Veilings- gebouw „Mercurius" aan de Koe- poortstraat te Middelburg, publiek te' verkoopen aan de Bierkade wijk G no. 206 te Middelburg, groot 4 A. 50 c.A. Het geheel is van water- en gas leiding en electrisch licht voorzien. Dadelijk te aanvaarden. Bezichtiging daags voor en op den verkoopdag telkens van 1012 en van 24 uur op vertoon van een toegangsbewijs met nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kan tore van voornoemden Notaris. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Woensdag 24 Februari 1926, des nam. 1 uur, in „de Prins van Oranje", te Goes, voor de Erven van Mej. de Wed. JOHs VAN LIERE, a contant, publiek verkoopen w.o notenhouten Linnenkast, dito Buffet met spiegel, Taféls, mahonie en andere Stoelen, Spiegels, Kachels, Lampen, Veerenbed, Dekens, Vloer- kleeden, Matten, koperen Doofpot, Glas- en Aardewerk, Keukengerief, enz. enz. Voor het bijbrengen van zinde lijke goederen kan men zich aan melden bij den heer D. JACOBS, Julianastraat alhier. Notaris fi. YA^ WË VELDE' te Tholen zal, ten verzoeke van den heer A. CHRIST. DE WIT, landbou- wer te Oud-Vossemeer op zijne hof stede „Torenhoeve" aldaar, in het openbaar verkoopen ie. op Dinsdag 2 Maart 1926, 's voormiddags 9 uur: waaronder 12 STAMBOEKPAARDEN, als: Bruine Stamboek merrie, 4 j., veulendra- gendlichtbruine, idem, 4 jveulendragend; idem, 15 j., veulendragendbruine schimmel, idem, 3 j., veulendragend; bruine Stamboekmerrie, 5 j.idem, 5 j., veulendragendbruine schimmel Stamboekmerrie, 14 j., veulendra gend; Vos, idem, 2j.; bruine idem, 1 j,; Vos, idem, 1 j.lichtbruine idem, 1 j.Vos, idem 1 j.; bruine Merrie, 9 j., veulendragend; idem, 4 jveulendragendidem, klepper, 12 j.bruine Hengst, 2 j.Vos- merrie, 1 j. 3 Melkkoeien, rekening Maart en April, 5 Kalf vaarzen, rekening Maart, 4 vette Ossen, 2jarige Stier, 3 2'/j-jarige vette Vaarzen, 22 2-jarige idem, 2 1 jarige idem, 4 l'/2 jarige Ossen, 6 Varkens, 100 Kippen met Hanen. V erder De afstamming der paarden is vermeld in notitiën, welke verkrijg baar zijn ten kantore van genoemden Notaris. Met den verkoop der paarden en van het vee wordt om 1 uur aangevangen. Onbekende en niet soliede koo- pers moeten bekende borgen stellen of contant betalen. Op de hofstede is geen gelegen heid tot stalling. Bergplaats voor fietsen. Kijkdag I Maart a.s. van 23 uur. 2e. op Vrijdag 5 Maart 1926, 's voormiddag3 10 uur Alles breeder bij biljetten om schreven. Betaaldag 1 Augustus 1926.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 7