No ue Dinsdag 16 Februari 19%6 40e Jaargang 1 OEFJE, sTEDE, korting d. REST anitaire Installaties. deszaak, initsche Piano Huishoudster Middelburg ste week der a stoomprijzen pa PALTHE. AM'MASSEpE h aangesloten No. 281 !D. A. TAM8E ij inschrijving KOOP: nieuwe Wagen, (OOP: Peotaardappelen, nictl tl Mm gevraagd deze week een Cadeau. Gravenstraat, t, Middelburg. Mesland. FEUILLETON. €retrouw tot in den dood, Mijnhardt's hoofdpijntabletten stillen spoedig de ergste hoofdpijn DES. en Tandenborstels verscheidenheid, fijnere Toiletzeepen. irême Simon, Mouson, dor, enz. au de Cologne. Aas. Apotheker. nsch vraagt THUIS, ;in) met Zit-Slaap- ren oader letter S blad te Goes. 'ERS GOES. een flink Woonhuis schuur, Varkenshok annex een Boom- vland, groot 1,30 30 ten 96 Roeden), alles t. lesverlangd in pacht ;er 14'/i Gemeten Lland, alles gelegen nabij den Postweg en, het Huis 18 Mei ge dadelijk bij de oopsom. en Woensdag 17 en ebruari aanstaande, eschiedt door den heer M. C. MAR- pelle. jetten in te leveren 50 cent), bij den SE, voornoemd, vóór 23 Februari a.s., inlichtingen te be- TH. FüSSEN te den eigenaar. te koop aange- ruim 40 H.A. lasten. Geen buiten- ibruik bij overeen- angd dadelijk, worden verstrekt na vraag onder letters dezer courant. iij inschrijving bestaan oplevert, jij Boekh. DHUIJ, rieven vóór 23 Febr.) [breedte, bij P. MOL kerke. t, goedgekeurd door |s 4 gld. per 70 K.G. ;SEN, Erabbendijke. i gevraagd. DEKKER, Goes. l, Wemeldinge. m Boonen, op de aarden. E, Serooskerke (W.) V. SANDERSE, Serooskerke. Drukkers-Exploiianüen: OOSTEBBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Te!, no. 259 1kZeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.1 Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 cf. Bij abonnement belangrijke korting. Uit Marokko. Naar de „Timeis" uit Tanger verneemt beeft Abd ©1 Krim van het regenachtige weder, waardoor de wegen onbegaanbaar zijn geworden, gebruik gemaakt om het offensief te beginnen. Het eerste succes van zijn optreden is geweest, dat de Fransche troepen hun stellingen bij! B'bane hebben ontruimd. Tevens schijnt Abd el Krim voornemens de stammen aan te vallen, die zich op het Westelijk front aan de Spanjaarden heb ben onderworpen. Men verwacht ook aan vallen op de Spaansche stellingen. Korts berichten. Naar uit Teheran wordt gemeld, heeft de PerzifSchle national© vergadering het wetsontwerp verwrirpie-n, waarbijl a.an 'sovjet-Rusland belangrijke concessies Wer den toegestaan in het gebied aan de KaSpische zee. Volgens berichten tuit Peking begint in midden-OMna de hongersnood zich steeds scherper te doen gevoelen. Het aantal werkloozen te Berlijn is gedurende de laatste week met 6000 tot 233-000 gestegen. Huldiging van de Koninklijke familie in de residentie. Bij den terugkeer van de Koninklijke Familie in de Residentie hebben de Hage naars Haar een indrukwekkende hulde be reid. Geen eerepoorten of .triomfbogen, geen bloemen of kransen mochten deze hulde luister bijzetten; de Koningin had den wensch uitgesproken dat alles in den grootsten eenvoud zou geschieden- Maar niettegenstaande dien eenvoud en sober heid is toch de intocht van het Konink lijk Gezin in de Residentie' eenjoyeuse Tentrée geworden dank zij de enorme be langstelling en de laaiende geestdrift der duizenden en nogmaals duizenden, die zich langs den weg hadden geschaard om de Koninklijke familie te begroeten. De Residentie heeft uiting gegeven aan den jubel, die in haar leeft, nu God het Ko ninklijk Echtpaar 25 jaar voor ons volk heeft gespaard. Indrukwekkend was de hulde der or ganisaties en vereenigingen die zich voor het overgroote deel in de Rijnstraat tegen over het Staatsspoorstation met haar vaan dels en banieren hadden opgesteld- Toen de Koninklijke Stoet zich in be weging zette, kwam er aan de toejuichin gen schier geen einde. Gedurende den geheel-en tocht, ,een wa ren triomftocht, bogen en wuifden H. M. de Koningin, Z- K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana dankend voor de .hun gebrachte hulde en Hun verschijnen op het balcon van het Paleis onder de tonen van het Bruidskoor uit Lohengrin door de militaire kapel gespeeld, was nog een laatste dankgroet van de Konink lijke Familie voor den schitterenden in tocht- Ten paleize vond het Kon. Echtpaar het huldeblijk van bijna 300 organisaties ■en vereenigingen te Den Haag, n.l. het portret van hun dochter Prinses Juliana ge teekend door den kunstschilder W. v. Konijnenburg. Bij het concert ia de Groote Kerk, waren de Kon- Familie, tal van autoriteiten en vertegenwoordigers der 300 vereenigingen, die aan het huldeblijk hebben deelgenomen, tegenwoordig Sofoels uit de Russische revolutie. 24). -o— De toon, waarop Peter sprak, beviel Ka zac in 't geheel niet. Hij was blij, dat hij een revolver in de hand had en dat twin tig gewapende kameraden hem omring den. „Mijn mandaat?" vroeg hij. „Ik heb mondeling mijn mandaat gekregen. Dat is genoeg". Peter lachte luidkeels. „Van die beide ruiters vannacht, hé?" „Natuurlijk". „Zoo; maar ik ontmoette die ruiters toen ze terugreden en ze hebben mij ge zegd, dat hier onmiddellijk een arbeiders raad moest worden ingesteld. Heb je dat al gedaan? Neen, hé? Je wilt liever alleen baas zijn! Dat is echter geen communisme, mijn jongen! Jij alles te commandeeren en een ander niets, dat is Tsarisme. Tsarisme bestaat niet meer in Rusland, zelfs niet meer in 't klein; en ik kom er tegen op, dat jij hier alles naar je pijpen laat dansen. Ik erken geen ander gezag dan dat van een arbeidersraad en aller- Om half acht werden de deuren van de Groote Kerk geopend- Geleidelijk vulde zich de Kerk met genoodigden. Toen allen gezeten waren, bood de kerk een schit terenden aanblik. Naar schatting waren ongeveer 2000 genoodigden aanwezig, o.a. de dames en heeren leden van de Hof- ■houdingde Ministers en de Ministers van Staat; de vice-president en de leden van den Raad van State; de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer; de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid- Holland; de leden, van Gedep- Staten van Zuid-Holland; het college van Burgemees ter en Wethouders; de voorzitters vau de fracties in Eerste en Tweede Kamer; de leden van den Gemeenteraad. Voorts wa ren uitgenoodigd vertegenwoordigers van de besturen der ongeveer 300 bij het comité aangesloten vereenigingen- Om 10 minuten voor half 9 uur ver scheen Hare Majesteit de Koningin-Moe der met gevolg- Even Voor half 9 uur arriveerde het Koninklijk gezin met gevolg aan de kerk. Eerbiedig werden de vorste lijke personen door de aanwezigen die van hun zetels waren opgerezen, begroet- Nauwelijks waren de Vorstelijke perso nen gezeten, of dr Joh. Wagenaar hief zijn dirigeerstaf op en daar klonken door de kerkgewelven de jubelende tonen van het bekende koor uit Handei's Judas Mak- kabeus- En daarna kwam een treffend oogen- blik: staande zongen alle aanwezigen, met de machtige, bezielende begeleiding van het Residentie-orkest, den Vorstelijken personen een der coupletten van het al oude Wilhelmus toe- Solisten waren onze beste zangeressen, en zangers, n.l. de dames mevr. Noorde- wier-Reddingius, mevr- Lugervan Beuge, en 'de heeren Louis van Tulder en Th. Denijs- Nadat het concert, dat aldus een eerbiedige huldiging werd aan het Ko ninklijk Paar, even vóór 10 uur was afge- loopen, verlieten de Vorstelijke .Personen het kerkgebouw. G. Br una. f- Prof. dr J. R. Slotemaker de Bruine, Ghr.-Hist. lid der Eerste Kamer, schrijft in het r.-k. dagblad „Het Clentrum" het volgende omtrent nu wijlen dezen ex-pre dikant, laatst tertianus van de Domini canerorde: Wij kenden elkaar nog uit den stu dententijd. Toenwe du's' hiier in Utrecht vlak in eikaars buurt kwamen te wonen en tel kens elkaar zagen op straat, was er als vanzelf die gemakkelijke en vlotte om gang, die den studententijd kenmerkt en meestal ook later doorwerken blijft. Zoo was' er wel dikwijls gelegenheid om iets te ontdekken van de verwantschap die er tusschen ons was. Z'n levendig en warm sociaal gevoel, zijn enthousiaste medewerking in den drankstrijd, herdenk ik met groote dank baarheid. Evenzoo zijn begeerte, om de dingen geestelijk te fundeeren. Die laatste maal, dat wij elkaar spraken, kwamen we beide uit een door ons gehouden vooidracht op 'n volksuniversiteit te Rotterdam. Toen sprak hij yan de veel grootere belangstelling in de cursussen, waarvan hij kennis droeg, voor geestelijke dan voor sociale en technische onder werpen. Ik kon uit onzen hoek hetzelfde zeggen. Zoo rijst onmiddellijk nadat ik het schokkend bericht vernam van dit ont roerend sterven, vóór mijn geest datgene op, waarin wij het eens Waren. Daaraan denkt men toch het liefst hij de doodbaar. minst dat van jou. Begrepen, mijn jon gen?" „Man!" riep Kazac sissend van kwaad heid uit, „wat bazel je! Eerst moet hier de aristocratie uitgeroeid zijn en dan komt er een arbeidersraad. Tot zoolang heb ik hier te bevelen en niemand anders, en ik waarschuw je, mij den voet niet dwars te zetten." „Luister eens, Kazac", en zoo sprekend ging Peter vast tegen den stadsdirector aan staan; „je blijft met je vingers van die proletariërsvrouwen af. Slacht van de bourgeois, wie je wilt, dat is jou zaak. Wanneer je echter deze vrouwen, die ik als arbeidersvrouwen ken, durft te grij pen, grijp ik jou en waar is de man, die je uit mijn knuisten haalt? Is hij hier soms? Dan wou ik hem wel eens zien!" Hoog opgericht stond de gevreesde ja ger, daar, met oogen als leeuwenoogen. Niemand verroerde een vin. „Ik neem deze vrouwen in bewaring, tot de arbeidersraad hen oproept", vervolgde de dappere man. „In het belang van den- gene, die een streek mocht willen uithalen, zal ik jullie toch eerst nog iets laten zien. Mijn vroegere mijnheer gaf mij twee van de allerbeste revolvers en een buks, die zijn weerga niet heeft. De man, tegen wien ik één dezer wapenen ophef, houdt op het- En als ik sluit met het woord: „God trooste zijn kinderen", dan zouden wij het m den diepen zin daarvan toch- ook weer eens zijn. Een geschenk van kinderen van Christel ijk e scholen. Het moderamen van de Vereen, van Chr. Onderwijstrs zal vergezeld van twee kinderen, eerstdaags ee nbedrag van ruim f7000 aan de Koningin en den Prins overhandigen voor de slachtoffers van den watersnood. Dlit bedrag, door kinderen der Chr. scholen bijeengebracht voor een geschenk bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk echt paar, zal worden overhandigd op een zilveren presenteerblad met inschrift. D|© Wja t e r s n o od. Nu het overstroomingswater in den Ooy- polder is weggevloeid, blijken in da streek van de doorbraak bij Erlecom vele lan derijen onder zand en grint bedolven. Hier en daar staan de hoornen tot aan de kruinen an d© zandmassa. Het gat bij Erlecom is nog niet gedicht. Ds Ooy- polder heeft thans veel van het kwelwater te lijden, dat groote oppervlakten heeft blank gezet. De aanvaring op de Schelde. Men meldt uit Hansweert: De Harwichboot „Antwerp" is met een voorloopige repa ratie gedicht en met assistentie van vier sleepbooten naar Antwerpen opgestoomd- Op de Nationale Tentoonstelling te Baarn behaalde de heer P. Dlingemanse van St. Laurens met 2 Japanner rammen elk een eerste en ©ereprijs, en met een Havanna-ram een 2de prijs'. Middelburg. Het batig saldo van de uitvoering van Patrimonium vorige week bedroeg f88. Dit bedrag is afgedragen aan het alg. Watersrtoodc om ité Goes. Het bestuur der A. R- Kiesver- eenigtng „Voor Nederland en Oranje", verzoekt ons de leden te herinneren aan de vergadering op Donderdag a.s. des avonds te 8 uut in de Chr. Bewaarschool (Wijngaardstraat! en hen op te wekken tot getrouw bezoek. Op di-e vergadering zal een inleiding geleverd worden door dein heer A. de Lange over het ..onderwerp: „P© Overheid en de Maatschappij". Dit onderwerp, waarbij! ter sprake komen ac tueel© vraagstukken als sociale wetgeving, sociale verzekering, arbeidscontract, ver plichte winkelsluiting, enz. trekt in de laatste jaren zeker veler belangstelling. Het bestuur rekent er daarom op, dat ditmaal de opkomst zeker groot is. Het was gisteravond voor den Chr. Besturenbond een succesvollen, avond. Deze Bond hield n.l. zijn 7e jaarvergade ring. Van 7 tot 8 uur vergaderde het bestuur met de afgevaardigden van de aangesloten organisaties in de Dhr. Be waarschool. In deze vergadering werden ook de jaarverslagen uitgebracht. D|at van den secretaris, den heer O- K. Maar- tense, stond in het teeken van dank baarheid, omdat we weer tot zooveel arbeid in staat werden gesteld. Vier ver gaderingen -met de afgevaardigden, 1 of ficieel© bestuursvergadering, een propia- ganda-vergadermg met de heeren Kruit hof en Amelrnk als sprekers, en twee lezingen werden uitgeschreven. Het be zoek op de drie laatstbedoelde bijeenkom sten was goed, zoodat de Chr. sociale beginselen in breeden kring zijn uitgedra- zelfde oogenblik op, tot de levenden te be boeren. Zien jullie de kruk van die deur, tien pas van hier? Ja? Nu, daar gaat ie!" Een schot knalde en de deurkruk, waar op Peter gevuurd had, vloog in stukken. „Jou bol, mijn jongen, biedt een vrij wat gemakkelijker doel dan die kruk; daar wil je wel aan denken, hé?" Deze woorden waren tot Kazac gericht. „Tot morgen, allemaal!" riep Peter, ter wijl hij zich naar de deur wendde, met een tint van spot in zijn stem. En de vrouwen een teeken gevende verliet hij met hen de kamer; zij voorop, hij eenige passen ach teraan. „Nu flink opstappen", zei Peter, toen hij met de trouwen buiten gekomen was. ,,'t Is mij gelukt, die bende daarbinnen te overbluffen; maar als de schrik voorbij is, kan Kazac dubbel gevaarlijk worden. Van hier tot mijn woning is een Vz uur. Alleen daar, in mijn hut, zijt gij voorloopig veilig. Kleine kinderen, die uw zorgen behoeven, hebt ge geen van beiden en' uw mannen zijn, evenals uw volwassen zoons, bolsje- wiki. Ge kunt dus best een paar dagen ver borgen blijven en wie dan leeft, dan zorgt". „Maar, Peter", merkte één der vrouwen op, „wij hebben toch thuis een roeping; we kunnen onze mannen en jongens toch zoo maar niet verlaten". gen. Toch is Ket te betreuren, dat er nog te veel lakschheid en patroonsvreies is onder zoovele werknemers. Vandaar, dat ook de oprichting van een tweetal vak organisaties, waartoe pogingen zijla ge daan, niet kon plaats hebben. Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. 255 (vorig jaar plm. 250). Het aantal deelnemers aan het t.b.c.-fonds bedraagt 47. Hiervoor werd ontvangen f 162.38 en afgedragen f 159.52. Weinig werd door de leden gebruik ge maakt van de gelegenheid om gratis rechtskundig advies te bekomen. Het verslag van den penningm., dhr G. Gorsse, wees uit, dat _was ontvangen f82.23x/2, uitgegeven f81.98, zoodat er een batig saldo is yan slechts' f0.25V2« Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres der melkslijlters, verzoekende, een verordening welke- het melkslij'ten op Zondag verbiedt. Medegedeeld w©rd, dat enkele aange sloten organisaties resultaat hebben ge zien op hun huisbezoek-propaganda. Dia Chr. Bo:u wvakarb c- ider s'organis a tie schreef b.v. 4 nieuwe leden in. Tegen acht uur werden de deuren ge opend voor hen, -die belangstellend wa ren om te hooren naar het concert, dat in de Groote Kerk te Dien Haag gegeven werd ter ©ere van heit Koninklijk Echt paar en dat door middei van de radio ook hier te beluisteren viel. In korten tijd stroomde de zaal vol. Na opening met gebed -en gemeenschap pelijk gezang werden de aanwezigen door den voorzitter verwelkomd. Van kwart over 8 tot half negen viel het orgelspel van den heer de- Zwaan te beluisteren. Tegen half negen werd met de afwer king van het programma begonnen. Die heer Ouendij[k, Wilhlelminastraat al hier, vertegenwoordiger van de firma H- J-. v jd. Meer en Zn. te Vlissingen, 'had gezorgd voor een prima ontvangtoestel met flinke luidsprekers, zoo-dat alles goed te volgen was. Vooral van den solo zang vi-e-1 veel te genieten. Het Wilhelmus en aan het slot de zegenbede uit Ps. 134 werden door de aanwezigen staande meegezongen. Dis voorzitter dankte- na het concert den heer Ouendijk hartelijk namens *den Chr. Besturenbond en de aanwezigen voor zijn medewerking. D|3 door hem geplaatste toestellen zijn gebleken van superieure kwaliteit te zijh. In de geheel© zaal, ja zelfs daarbuiten, kon-den zang en mu ziek -duidelijk gehoord worden. Het slotwoord werd gesproken door ds Steinz, die zo»o vriendelijk was 'aan de uitno-odiging daartoe, welke slechts tij dens de vergadering tot hem kwam, gei- vo-lg te geven. Z.Eerw. wees op het heer lijke voorrecht, -dat Nederland zijn Ko ningin en Haar Gemaal en familie, wan neer men hen wensebt te huldigen, ont vangt in een kerk, het huis Gods. Ook de grondtoon van het programma denk aan ons Wilhelmus, aan Valerius' lie deren, aan het Te Dleum Laudamus, is: verheerlijking van o-nzen God, op W-ien de vaderen hebben gehoopt. Laait ook op dien "God ons vertrouwen als volk van Nederland voor de toekomst zijn. Na dit bezielend woord, dat e-en pas send slot van dezen welgeslaagden avond was, werd gemeenschappelijk; eien gezang vers -en een couplet van het Wilhelmus gezongen -en 'eindigde ds Steinz met dank gebed. Vlissingen. Onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, burge meester, had Maandag ten stadhuize een vergadering plaats met het doel te ge raken tot de oprichting van een vereeni- ging rijwielpad Walcheren- De voorzitter „Hoor eens, vrouw Djerilef, het is voor uw mannen en zonen heel gezond, als ze thuis gedurende een dag of twee, drie den boel overhoop en den hond in den pot vin den. Dat is de revolutie toegepast in de huishouding. Laat hen maar gerust eens ondervinden, wat dat zeggen wil. 't Kan hun deugd doen. Verder mogen ze mij dankbaar zijn, dat ik jullie mijn hand boven 't hoofd houd en ze mogen er zich voor schamen, dit zelf niet gedaan te hebben. En ten derde ben ik niet van plan, langer mijn drogen boterham met jullie te deelen, dan het be slist moet. Maar voor 't oogenblik heb je te kiezen tusschen leven en dood; in mijn stulp te schuilen is leven; naar uw huis te gaan is sterven. Dat moet je goed be grijpen. Voor 't overige dwing ik jullie niet.* Wilt ge heengaan, mij best; maar ik ben van de verantwoordelijkheid voor de gevolgen af". „Gij hebt gelijk", antwoordde vrouw Djerilef; „neem mij mijn aarzeling niet kwalijk, beste Peter, 't Was het vrouwelijk gevoel, dat in mij sprak; maar ik zie nu wel in, dat gij het goed met ons voor hebt en dat ons geen andere weg openstaat, dan met u mee te gaan". Peter knikte voldaan, doch zei niets. Een wandeling van een goed half uur Prijs 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. fl| sprak zijn groote voldoening uit, dat van' alle gemeenten die belang hebben bij het eerste rijwielpad, dat de vereeniging zal aanleggen, namelijk dat van Vlissinlgen! naar Zoutelande, personen aanwezig wa ren. De voorzitter herinnerde eraan, hoe het plan om het genoemde rijwielpad aan' te leggen, het eerst door hem besproken' is met het hoofdbestuur van den A.N.W.B. toen de Bond in 1924 zijn jaarvergadering te Vlissingen hield- Door den ingenieur: van de wegencommissie van dien Bond werd een plan met begrooting opgemaakt en werden de kosten op f 10.000 geraamd Aan subsidies van gemeenten enz. is thang f5040 toegezegd. Door spr. werd eenige malen vergaderd met de burgemeesters der andere betrokken gemeenten en werd propaganda gemaakt, tengevolge waarvan' nog 'bedragen werden toegezegd en vrij velen gaven zich als lid op, doch meiï is nog ver van de f 10.000. De gemeente Vlissingen, die reeds den weg verhardde, voorzoover deze in de gemeente ligt, wil ook buiten de gemeente in werkverschaf fing een -deel van het pad aanleggen!, wanneer dit spoedig kan gebeuren. Spr. ging -dan na ho-e de ervaring opgedaan- door den A.N.W.B. geleerd heeft, dat aan leg van rijwielpaden het best geschiedt als Öe betrokken streek er bij geïnteresseerd is en stelde voor de statuten vast te stellen kan de hand van een ontwerp, door een A.N.W.B. uitgegeven. Dit ge schiedde en werd o.a. bepaald, dat er zullen zijn leden met minstens f0.50 en begunstigers met minstens f2.50 contri butie per jaar, terwijl ieder, die den leef tijd van 15 jaar heeft bereikt lid kan worden, en verder gemeentebesturen, open bare lichamen en vereenigingen. Zooveel mogelijk zullen afdeelingen worden opge richt die minstens 20 leden moeten tel len, als zij binnen één gemeente zijn ge vestigd en 30 als zij twee gemeenten! omvatten- In afwijking met het concept werd niet bepaald, dat de hoofdbestuurs leden ook lid van den A.N.W.B. moeten zijn, maar wel, dat bij onthinding de eigendommen der vereeniging aan den A. N. W. B. komen. j Waar reeds een persoon zich voor f 100 opgaf als lid voor het leven, zal ook dit soort leden in het huishoudelijk regle ment mogelijk worden gemaakt- Het be stuur werd samengesteld als volgt: C- A. van Woelderen, burgemeester van Vlis singen, voorzitter; H. F. van der Rorch tot Verwol-de, L- Simonse, D. Kodde, mr W. J. Woldringh van der Hoop, resp. bur gemeester van Koudekerke, Biggekerke, Zoutelande en W-estkapelle, mr R.M. van Dusseldorp, lid van Ged. Staten te Middel burg en J. Bergsma te Zoutelande. Tot secretaris-penningmeester werid be noemd de heer J. Louwerse te Vlissingert Aan het polderbestuur vau Walcheren zal worden gevraagd onder d-e reeds door dat bestuur ingezonden voorwaarden reeds voorloopig toestemming te geven om met den aanleg van het pad te beginnen in afwachting van de Kojunkhjke goedkeu ring van de vereeniging, Ook aan de ge bracht het kleine gezelschap aan 's jagers armoedige woning. Een dof gegrom, overgaand in een woe dend geblaf, verhief zich in de hut, toen het drietal naderde. „Koest Wolf, bedaar je Sultan!" ge bood Peter, terwijl hij de deur openwierp. Met groote sprongen kwamen twee hon den naar buiten, waarvan zelfs een man een schrik zou hebben gezet. De woest er uit ziende, kolossale dieren slopen snuffe lend om de vrouwen heen, blijkbaar alles behalve vriendschappelijk gezind; en al leen een krachtige toespraak van hun meester weerhield de monsters, de angst wekkende tanden, die in de muilen met de opgetrokken lippen blonken, in het vleesch der vreemde bezoeksters te zetten. „Gaat maar binnen! Mijn beestjes doen je niets. Ze zijn nooit stout. Wolf en Sul tan, mijn jongens, jullie past op de vrouw tjes, hoor je? Niemand mag aan ze komen, daar zorgen jullie voor! 't Zijn goede vrouwtjes! Geeft ze een poot!" De schrandere honden gehoorzaamden onmiddellijk en boden hun rechter-voorste den vrouwen. Nog maar half gerustgesteld namen deze met enkele vriendelijke woor den de harige pooten in de hand en daar mee was de goede verstandhouding beze-> geld. (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1