lerknienws. Underwits. ilMEfl laws. Telsgrwieü. De Chr. Besturenbond houdt D.V. Maandag 15 dezer zijfn jaarvergadering. Het Bestuur heeft gemeend deze vergade ring aantrekkelijk te maken, door er een radio-demonstratie aan te verbinden. Dien avond wordt n.l. per radio uitgezonden do uitvoering in de Groote Kerk te Dien Haag, ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk Echt paar. Dé Koninklijke familie zal dezen dienst in de Haagsche 'kerk bijwonen, Btoor de bereidwilligheid van den lieer Ouwendijk, zullen nu de leden van de Chr. vakorganisaties, van Patrimonium en Chr. Nat .Werkmanshond. met hun hüis- genootem door middel van de draadlooze van deze uitvoering kunnen genieten. Hedenmorgen is door het Oran je-Comité alhier, het volgende telegram aan H. M. de Koningin verzonden; Oranjei-Gomité Goes biedt Uwe Majes teit jen Z. K. H- den Prins der Neder landen zijn eerbiedige gelnkwenschen bij do viering van Uw Zilveren Huwelijks feest en spreekt den wensch uit, dat onder Gods zegen vele gelukkige jaren mogen volgen, tot heil voor TJw Ko ninklijk huis en voor ons vaderland. LABRIJN, Voorzitter. Op alle Lagere en U- L. O.-Scholen benevens in de hoogste klassen der Be waarscholen in deze gemeente werden vanwege het Oranje-Oomité, hedenmor gen reproducties van het laatste portret der Koninklijke familie uitgereikt. Die on derwijzers hadden in den loop van den morgen de kinderen reeds gewezen op de beteekenis van dezen dag en van wege het Oranje-Comité werd op elke School, bij do uitreiking dier portretten, daaraan nog een woordje toegevoegd. Een en ander ging natuurlijk gepaard met het -'zingen van vaderlandsche liederen. Na deze plechtigheid is Voor den ge- beelen dag aan alle kinderen van voor melde scholen, vrijaf gegeven. Er wordt allerwegen druk gevlagd, maar het drukst welin de Lange Kerk straat- Hedenavond van half acht tot acht uur zal het muziekgezelschap Hosanna van den toren van het Stadhuis volksliederen en enkele koralen uitvoeren. Om 8 uur volgt dan bij gunstig weer de muzikale wandeling door „Euphonia". -Het maken van een archiefruimte in het Stadhuis is gegund aan H. van Sub ben te Goes. Vlissingen. De Rotlerdamsche Lloyd heeft aan de Kon- Maatsch. „De Schelde" opdracht gegeven voor het bouwen van een enkelschroef motorvrachtschip met Schelde-Sulzer motoren van ongeveer 10 duizend ton laadvermogen- De „Schelde" is nu weder voor geruimen lijd van werk voorzien. lerseke. Oosterverzending uit geheel Zeeland, Januari 1926. Engeland 1.217.525; België 270.175; Nederland ,248.392; piuitschland 204.743; Frankrijk 19.125; -Zweden en Noorwegen 12.400; andere landen 5400- Te zamen 1.977.760. Januari 1925 3.242.683, Wemeldinge. Het motorschip „Becopo- lita", schipper Van Haar en, wonende te Hansweiert, is in den nacht van Dionderdag op Vrijdag op de Vianerslikken aan den grond geloopen en tot heden is het nog niet mogen gelukken om het schip dat voor België bestemd is, en geladen met zand, af te brengen. Die. sleepboot „Mastgat" met den sleeptrein onderweg van Dordrecht naar België, verloor op de Oosterschelde zijn Ischro-ef en dreef met zijn. op sleeptouw hebbende schepen hulpeloos rond. De sleepboot „Krammer" is ter assistentie .uitgevaren om het convooi behouden bin nen te brengen. Kruidingen. Zaterdagavond hield de Ko- lenver. „Die Nieuwstraat", alhier, haar algem. vergadering, in de zaal van Mej. Wed. v. Strien. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat in 1925 8 nieuwe leden waren toegetreden, zoodat de- ver. thans 125 leden telt met 152 aandeel-en. De penningmeester deed rekening pn ver antwoording over "1925-Die inkomsten be droegen f 5478.44V2. Die uitgaven bedroe gen f 5279.391/2. Goed slot 1925 f 199-05 iem nog 63V2 H.L. kolen op de bergplaats, zo-odat elk lid per aandeel van pl.m. f25 24 HL. steenkolen heeft ontvangen. In totaal zijn ruim 5000 H.L. steenkolen verhandeld- De aftredende bestuursleden H. Oostdijik en J. Goe-ree werden met groote meerderheid herkozen. Op voor- Stel van het bestuur werd besloten tot aankoop der bergplaats voor f250. Een voorstal van dhr J. Witte om ook leden buiten de buurtvef. aan te nemen, wordt na langdurige bespreking verworpen niet 34 tegen 21 stemmen. Enkele vragen werden voldoende door den voorz. be antwoord. Sohore. Die hleer J. Gerhard, le halte- chef bij de Nederl. jSpoorwegèn, te Vlako is met ingang van 17 'Februari overge plaatst alszoodanig naar de halte den Holder. lerseke. Den 17en Maart hoopt de Chr. school aan de Kakeldans haar 40-jarig be staan le herdenken. Uit de oud-leerlingen heeft zich nu een oommissie gevormd bestaande uit de heeren C- Bol, Jan Bom Jac- Nieuwenhuizen, D. J. Sinke en A. iWiüemsen, die de school een geschikt geschenk wenschen aan te bieden- De oud- leerlingen zullen in de gelegenheid wor den gesteld hun bijdrage aan een hunner laf te dragen- Naar wij vernemen zal het geschenk bestaan uit een kast met een zeer mooie collectie natuurkundige instru menten. De vraag naar zaaioestcrs uit Zee land, is weer groot Al'kan nog niets van de prijzen gezegd worden, toch laat liet zich aanzien, dat die niet veel minder zullen zijn dan verleden jaar. De eerste partijtjes niet meer dan monsters, zijn reeds naar Frankrijk verzonden. Ook En geland dat dit seizo'en reusachtig veel van zijn eigen oesters opruimde tot de 30 kilo's 'toe, moet wel koopen, maar wacht totdat het een beetje constant weer is. De aanwezige voorraad valt niet tegen al laat het zich aanzien, dat de te groote verwachtingen wel niet vervuld zullen worden. Zaaiers van 20 a 30 zijn er haast niet, wel" 40 kilo's- Kapelle. Zaterdagmiddag werd door dhr A. v. d. Have in tegenwoordigheid van het personeel van de Boomkweekerij en Zaadhandel van de firma D. J. v. d. Have dhr M. Willeboer gehuldigd als een bekwaam ervaren vakman, wiens ver diensten op hoogen prijs worden gesteld voor zijn 45-jarige trouwe plichtsbetrach ting- Spr. noemt het een eere voor de zaak zulk een trouw en bekwaam vakman te mogen bezitten, op wien te rekenen viel en nog te rekenen valt- Ook Hare Majesteit de Koningin stelt zulk een pres tatie op hoogen prijs, door hem de zilveren eere-medaüle verbonden aan de orde van Oranje-Nassau toe te kennen. Spr. hoopt dat hij nog vele jaren als chef van de ver- edelingsafdeeling vruchtboomen en rozen van de boomkweekerij mag staan en spelt hem de medaille op de borst. Met een luid hoera werd deze plechtigheid be sloten. Kortgene. De gemeenteraad kwam Don derdagavond in openbare zitting bijeen. De voorzitter deelde, na de gebruikelijke Nieuwjaarsrede, mede, dat de buiten wer king gestelden ruwoliemotor is verkocht voor f71.98 en dat B. en W. tot schatter der dranklokalen hebben benoemd den beer C- Schrier te Colijnsplaat. Vastge steld werd een af- en overschrijving in de begrooting voor 1925 ter verhooging van diverse uitgaafkosten die te laag ge raamd blijken .te zijn ten totalen bedrage van f 1552.62, alsmede een wijziging dier- zelfde begrooting. Als vertegenwoordiger der gemeente werd tot lid van den Water- schapsraad Stadspolder benoemd de heer Jhr van Citters, Burgemeester- Ten slotte had een uitvoerige bespreking plaats be treffende de wijze van herstelling van de beschoeiing van de oude haven. Aan vankelijk werd aan een basaltmuur de voorkeur gegeven doch waar de kosten daarvan, na raadpleging van een des kundige, ten laatste waren uitgedijd tot een bedrag van ongeveer f 18.000 (kosten van toezicht enz- inbegrepen) werd, alvo rens een definitieve beslissing te nemen op voorstel van den heer Salomé besloten eerst nog een raming te vragen van de kosten van een nieuwe houten beschoei ing van damwand- Na rondvraag sluiting Koudekerke. De collecte voor den Wa tersnood heeft opgebracht f3302.831/2- Sèrooskerke. Vrijdag hield de Coöp. Verbruiksvereeniging hare jaarvergade- sringy Uit het v.ei<siag van den penning meester bleek, dat er aan de leden in dit jaar was verkocht voor f 8701 aan niet leden f 4088.87. Samen f 12789.87. Het uit te keeren dividend wordt vastgesteld op 2 procent. Met bijna algemeene stemmen werd de Wed. van den overleden win kelchef voor een jaar benoemd in de plaats van haar man. Oosikapelle. Vrijdagavond gaf de Zang- vereen- „Eendracht maakt Slacht" haar jaarlijksche uitvoering- Voor een volle school gaf het koor een goede uitvoering van haar programma. Nadien bleven de leden en begunstigers nog geruimen tijd bijeen. De directeur dhr J. Geldof Sr die de vereen, altijd geheel belangeloos dient werd een fraai geschenk aangeboden hetwelk met dank werd aanvaard. N. en St. Jooslantf. Zaterdagmiddag hield de coöperatieve vereeniging weeg brug ,„Nieuwland" de gewone jaarverga dering- Aanwezig waren 37 aandeelhou ders- In 1925 werd op de weegbrug ge wogen 5-853.660 K.G. suikerbieten; 718065 K.G. pulp en 1.078.700 K.G. andere arti kelen als aardappelen enz. De ontvangsten! hebben bedragen f 1143-35 en de uitgaven f 1054.73. Herkozen als bestuursleden wer den de heeren J- Dingemanse en L. Th. Vogelaar. Voor het nazien der rekening werden benoemd dhrn C- P. Reijnoudt en C. Baas Jr. Als weger werd herkozen dhr J. W. Fritz op hetzelfde salaris als in 1925, n.l. f400. Het salaris van den secretaris Penningmeester werd bepaald op f40. Vrouwepolder. Op iniatief van den heer W. van Hekken, hoofd der school en landb ouw-onde rwijzer alhier werd een ver eeniging van oud-leerlingen van land- bouwwintercursussen, genaamd „Samen werking" me't aanvankelijk 14 leden op gericht. Het bestuur bestaat uit W. van Hekken, P. Polderman, S. Maas, N. Mesu en P- Duvekot Wz. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Maarssen J. H. F. Remme te Amsterdam, H. J. van Schuppen te Groot- Ammers en J- J. Timmer te Ermelo. Bedankt voor Ritthem door E. Raams te Hoek. Geref. Kerkert. Beroepen te Dirkshorn B. Bouma, cand te Koudum; te Meliskerke A. Wijn gaarden te Baarland. Bedankt voor Nieuwerkerk door G- J. Pontier te Heerlen- Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Nieuw-Beijerland en bedankt voor Rotterdam en Moerkapelle door D. C. Overduin te Giessendam. Overleden ds A. Middelkoop, emeritus pred. bij de geref. kerk te Nijkerk. Ds Middelkoop, geboren 1859, studeerde aan de Hoogeschool te Utrecht, doch pro moveerde aan de VrijeUniversiteit, en werd 3 April 1887 te Gerkesklooster be vestigd. Hij was de tweede in de ned. geref- kerken (doleerende) toegelaten pre dikant (Ds Houtzagers was de eerste). Van 18881918 stond hij te Nijkerk, waar hij zijn emeritaat verkreeg op 1 Sept- van laatstgenoemd jaar, en sinds dien te mid den zijner trouwe Nijkerkers bleef wonen. Generale Synode. D r K u y p o r i n e ere herstel d. Voor 't geval er onder onze lezers; zijn, die de orakeltaal waarin het Persverslag van de Asser Synode in ons 110. van Zaterdag zich onverstaanbaar uitdrukte, riiiet begrepen hebben,- zij; ter toelichting onzerzijds er aan toegevoegd, dat Prof. H. II. Kuyp-er in de commissievergadering van den kerkeraad van Amsterdam Zuid heeft verklaard, dat de bedekte beschul diging dier commissie aan zijiu adres on waar is', als zou hij) de deputaten Art. 49 K. O. hebben den weg gewezen om Dn' Geelkerken de noodige vragen te stel len, waarop deze zou kunnen worden aangeklaagd. Bedoelde kerkeraads-couimissle 'heeft hierop deze insinuatie aan 'tadres van Dir Kuyper ingetrokken. Het zekerste en eenvoudigste genees middel tegen galzucht, slechte spijsverte ring en verstopping vindt gij in Foster's Maag-pillen. Zij zijn bet zacht werkende laxeermiddel, waaraan iedereen nu en dan behoefte heeft. Zij staan de natuur bij, ea het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogist- zakèn. (10) Te Heelsum, waar hij eenige jaren rust genoot, is in den ouderdom van 65 jaar overleden de heer Pieter Oranje, rus tend lioofd eener Ghr. school te Amster dam. De heer Oranje is geboren te Hein- kenszand den 2den Januari 1860 uit het huwelijk van Jacobus Oranje en Adriana Wisse, echtelieden, die '11 groo- ten invloed hebben gehad op 't Christelijk en kerkelijk leven in de plaats hunner in woning en daar buiten. Van zijn vader, een zeer begaafd en belezen man, had hij zijn zin voor vrije studie en een leven naar Gods Woord, van zijn moeder zijn kinder lijk geloof en teere godsvrucht geërfd. In de school, waarvoor hij leefde en onder zijn collega's blonk hij uit door zijn groote bekwaamheid als opvoeder en zijn zacht- moedigen omgang. Met zijn vader naar Goes verhuisd, ge noot hij daar Christelijk onderwijs in de school van meester Brouwer; doch werd reeds op jeugdigen leeftijd naar Oudvosse- meer gezonden, waar hij als kweekeling werd aangesteld aan de Chr. school, en er zijn vorming als opvoeder ontving onder leiding van den heer J. G. Boot, een der uitnemendste Christen-paedagogen van zijn tijd, naar wien Oranje zich volkomen wist te modelleeren. Hij studeerde er te zamen met J. W. Gunst, later predikant o.a. te Woerden, en P. Boon, later hoofd der Ghr. school, o.a. te Nieuwdorp. Daarna is de heer Oranje onderwijzer geweest aan een Chr. school te Rotterdam, waar men hem nog dankbaar herdenkt als onderwijzer en als voorzitter der Ghr. Jongelingsvereeniging „Timotheus" in de Hovenierstraat. Ook te Amsterdam, waar hij een groot deel van zijn leven gearbeid heeft, zal zijn nagedachtenis tot zegening zijn. Ongelukken. Zaterdagmorgen is iu de Schie te Delft een spoelingschuit van den^heer R. tePijnacker, welke door een sleepboot gesleept werd, onder water ge trokken, met het gevolg, dat de schipper verdronk. In den Rijn bij Millingen is verdronken een 12-jarige schipperszoon. To Grevenbicht is de 71-jarige landbou wer V. in de Maas verdronken. Vrijdag avond is den wagenmeester H. te Zeve- naar de linkervoet door een goederenwa gen afgereden.!Op liet abattoir te Rot terdam is Zaterdag een slager tijdens zijn werkzaamheden plotseling in elkaar ge zakt en overleden. Zaterdagmiddag reed een tramwagen te Haarlem uit de rails, liep het trottoir op en botste tegen den gevel van een perceel juist op het oogenblik dat daar een 12-jarig meisje aanbelde. Het meisje geraakte tusschen de tram en het huis bekneld en bekwam lich te kneuzingen en waarschijnlijk een frac tuur van het schouderblad. De gevel van het huis werd vrij ernstig beschadigd. Halverwege de Bilt-Utrecht reed een mili taire auto, die wilde wijken voor een elec- trische tram, tegen de hoog liggende tram rails, rolde om en viel in den sloot. De in zittenden, een onderofficer en drie solda ten der Genie, krabbelden spoedig uit bun onaangename positie. Een hunner had een wetsuur, een andere een wond aan de and. De heer L. te Jutfaas slipte met zijn motorrijwiel en maakte een vervaar lijken smak. Hij werd bewusteloos in een huis binnengedragen waar een dokter een ernstige hoofdwonde en gevaar voor her senschudding vreesde. De boerenarbei der T. te Usquert is Zaterdag door een woedenden stier tegen een muur doodge drukt. De ongelukkige laat een vrouw en 2 jeugdige kinderen achter.Vrijdagmor gen kwam te IJmuiden binnen de stoom- drifter Victoria. Het bleek, dat bij het ver richten van werkzaamheden de stoker G. was misgestapt en door een openstaand luik naar beneden gevallen. Bij dien val bezeerde de man zich zoo ernstig, dat de man naar het ziekenhuis te Haarlem werd getransporteerd. De meubelmaker W. te Roermond werd dood in zijn werkplaats gevonden. Te Amsterdam sprong een 60-jarige scheepsdokter uit Abcoude Za terdagavond laat uit een nog in beweging zijnden tramtrein. Hij viel en werd aan gereden, zoodat hij bloedend en bewuste loos opgenomen werd. Zijn toestand is zorgwekkend. Ee 11 hertogin vermoord. De hertogin van Sevilla is, volgens een tele gram uit Madrid, eergisteren na een he vige woordenwisseling door haar echtge noot, den officier Jose Marie Bourbon, door zes revolverschoten vermoord. Een gevecht. Uit Pirmasens (D.) wordt gemeld: Vrijdagnacht ontstond in een café een vechtpartij tusschen de ge broeders Gruber, die beiden tijdens de se paratistische beweging bekend waren ge worden, en de gebroeders Bauer, waarbij naar de messen werd gegrepen met het ge volg, dat de gebroeders Gruber zoo ern stig getroffen werden, dat zij spoedig daarna overleden. Ook de waard en de va der van de gebroeders Bauer werden zoo mishandeld, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De gebroe ders Bauer zijn in hechtenis genomen. De kuitenprikker aange- h oude n. Vrijdag is het de Haagsche po litie gelukt op de markt een 16-jarigen jongen, die in den laatsten tijd de stad heeft onveilig gemaakt door het steken met een mes in de kui.ten van meisjes te ar resteeren. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld; de kinderrechter zal moeten uit maken wat er verder met hem zal gebeu ren. Hij heeft bekend de verwondingen met een zakmes tevliebben toegebracht. Het mes lieeft bij naar zijn zeggen weggewor pen. Bij de politie is men van meening met een psychopaath te doen te hebben. Men vermoedt dat de jongen in een gesticht zal worden opgenomen. Ook zal een onder zoek naar zijn geestvermogens worden ingesteld. De aanhouding geschiedde op aanwijzing van een der slachtoffers. I11 de laatste dagen hadden vele agen ten in burger in de binnenstad van Den Haag gesurveilleerd. Er was 'bijna geen straat of op den hoek er van kon men 's middags politie zien staan. Vooral de mannen van de hondenbrigade waren met hun dieren ijverig in de weer. Bij voor keur posteerden zij zich op hoeken van stille straatjes, en elk meisje, dat zulk een zijstraatje inging, werd op een afstand ge volgd, totdat zij weer in een drukkere hoofdstraat kwam. De zusters van de kinderpolitie zaten evenmin stil. 's Middags vooral kon men deze vrouwelijke politiebeambten met en kelen der slachtoffers, die den steker ge zien hadden, door de stad zien wandelen, in de hoop, dat zij den dader onder de voorbijgangers zouden herkennen. Ook de inspecteurs en de rechercheurs van de ze denpolitie zaten niet stil. Totdat men vernam, dat op de markt op de Prinsegracht een jongen, die bij een kraam stond, een meisje tegen het been geschopt zou hebben. En hoewel de politie niet de minste zekerheid had, dat deze schopper ook de steker was, is men toch op zoek gegaan naar dezen Jongen man. Men kwam zoover, dat men zijn familie naam wist. Een moeilijkheid was toen nog. dat in bedoelde familie meer zoons zijn. Met omzichtigheid werd te werk gegaan; men liet de zoons geregeld door recher cheurs volgen. Al zoekende en onderzoe kende kreeg men de bewijzen, dat het de zoon van 16 jaar uit deze familie moest zijn. Voor alle zekerheid heeft men den jongen aan een der meisjeö, die gestoken was, aangewezen en toen deze in den jon gen den dader herkende, is hij op de markt bij de kraam van zijn vader aangehouden. De jongen begon met te ontkennen. Maar het kostte den chef der afdeeling zedenpolitie niet veel moeite, hem tot bet zeggen van de waarheid te brengen. Eerst kwamen de tranen, en toen die er eenmaal waren, volgde de bekentenis spoedig. Inbraak. Men heeft zich Vrijdag nacht toegang verschaft tot de drukkerij „De Maasstad" te Rotterdam. De dieven zijn aan de achterzijde door een deur, waarvan zij een ruit insloegen, waarna ze aan den binnenkant den sleutel konden omdraaien, in de werkplaats gekomen. Vandaar konden ze in het kantoor gera ken. Hier is de brandkast door hen gefor ceerd. Geheel openmaken konden ze deze echter niet en met behulp van een gebogen stang hebben ze getracht zich van den in houd meester te maken. Ze konden echter slechts een gouden tientje te pakken krij gen. Een klein bedrag aan zilvergeld, on geveer f 25, dat zich nog in de brandkast bevond, hebben ze zich niet kunnen toe eigenen. Een dansende dwaas. Een man, die ongeveer honderd kilo weegt, een gewezen kruidenier uit Metz, is op het oogenblik te Parijs bezig een mensch kan toch tot wonderlijke dingen komen te dansen. Hij is al vier dagen bezig te dansen. Dag en nacht. Danst de dikkerd al zonder ophouden, zonder eten danst hij niet. Biefstukjes en eieren houden zijn krachten op peil, terwijl de dames, met wie, de orkesten waarop hij danst, van uitputting het opgeven en afgelost moeten worden. Acht danseuses en twee orkesten staan den dikken danser ten dienste; des nachts zorgt een gramofoon voor de mu ziek. In den nacht van Donderdag op Vrij dag was Nicolas in zijn 105e uur. Hij dacht toen liet tot gisteren te kunnen uit houden. Een vi' o 0 g e lente? In den tuin van de Kamer van afgevaardigden te Pa rijs beginnen de knoppen der seringen struiken uit te botten. De Figaro vraagt of de oververhitte politieke atmosfeer in het Kamergebouw van invloed kan zijn op dit verschijnsel Brutale bandieten. In de ge meente Moedesse (Duitschland) heeft Vrij dagavond een brutale roof plaats gehad. Twee gemaskerde roovers drongen de woning van den burgemeester binnen, richtten huil revolvers op hem èn zijn vrouw, en eischten, dat zij al bet coutante geld zouden overgeven. Terwijl de eene roover den burgemeester in bedwang hield, dwong de andere de vrouw alle kas ten te openen en-liet geld te geven. Een bedrag van ongeveer 1000 mark viel iii hun handen. Na liet echtpaar aan stoelen te hebben vastgebonden, verdwenen de roovers met hun buit en twee rijwielen. Dé watersnood. Zooals zich Vrijdag reeds liet aanzien, is de was van de Maas tot staan gekomen. Zaterdag seinde Maastricht 11I. 9 cM. val over liet laatste etmaal, in Venlo bedroeg de was nog 12 cM., in Grave '19. Ook op don Rijn komt verbetering. Ter wijl Keulen Vrijdag nog 43 cM. was meld de, bedroeg deze Zaterdag nog sleGlits 6 centimeter. Weg'geloopen. Sedert vorigen Zondagmorgen worden te "VVeesp 'n twee tal jongens van 17 jaar vermist. Eén van de twee, B., had tliuis oneenigheid gehad, doordat zijn vader hem berispt en bestraft had wegens oneerbiedighéid in de kerk. De jongen is daarop met zijn vriend S. ver dwenen, doch heeft eerst nog bij zijn pa troon, een boer, eenig gelei opgenomen. Tot op heden heeft men nog geen spoor van de jongelui gevonden. Gepakt. Vrijdag heeft de politie te Zeist den man in handen gekregen, die daar eind vorige week voor ruim f 50.000 aan huizen en weidegrond kocht, maar niettemin geld trachtte los te krijgen, om dat hij geen cent bezat. Door den kommissaris werd per radio om opsporing verzocht, wat er toe leidde, dat de rijksveldwachter te Lexmond het vermiste rijwiel in handen kreeg, waarna do dader zelf door de politie in Gorinchem kon worden aangehouden, vanwaar „mijn heer" Van Dijk naar Zeist is overgebracht. Een andere groote degelijk gebouwde villa zal nu wel voor hem open gaan. Dwaas spel met ernstig ge volg. Zaterdagavond waren in liet kan toor van de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant te 's-Gravenhage twee loopjongens aan het stoeien. Spelenderwijs trok een der beide jongens een mes en zeide tot zijn kameraad: „Loop er eens in als je durft". Iu de vaste overtuiging, dat liij het mes terug zou trekken, maakte de ander een voorwaar tsche beweging, waardoor liet mes in zijn borst drong, even onder de hartstreek. De jongen zakte hevig bloe dend ineen. De in allerijl gewaarschuwde geneeskundige dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis, waar men zijn toestand van dien aard oordeelde, dat een r.-k. priester gevraagd werd den jongen de H. Sacramenten der stervenden toe te die nen. De tweede jongen, door wiens schuld het ongeluk eigenlijk gebeurd is, is dooi de politie gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Botsing. Te Wassenaar is een auto tegen een groentenwagen opgereden met het gevolg, dat de wagen onderstebo ven werd gekeerd en de voerman tegen den grond werd geslingerd. Voerman en paard bekwamen verschillende vleeschwonden. Eerstgenoemde werd naar het ziekenhuis in Leiden overgebracht. De autobestuur der geraakte door den schok het stuur kwijt met het gevolg dat de auto in een greppel belandde en zwaar beschadigd werd. Als oorzaak werd de mist opge geven. Brandstichting. Vrijdagavond ontdekte een voorbijganger brand in een hooischuur bij een boerderij onder Zwol lerkerspel. Hij wekte de bewoners. Door dat de brand spoedig ontdekt werd, is het vuur tot de schuur beperkt. Deze brandde echter geheel uit; 40 kippen kwamen om, een groote hoeveelheid hooi, wagens en landbouwgereedschappen verbrandden mede. De boerderij was verzekerd. Reeds dadelijk vonden de marechaussees van Zwolle de omstandigheden waaronder de ze brand was ontstaan verdacht. Zij na men den 22-jarigen zoon mede en na een scherp verhoor bekende deze de schuur in brand te hebben gestoken met het oog op de verzekeringspremie. Dieven gearresteerd. De rijkspolitie te Bunde heeft, in samenwer king met den gemeente-veldwachter al daar gearresteerd de gebroeders D., welke zich de laatste weken hadden schuldig ge maakt aan meerdere diefstallen ter plaat se. Als verdacht van heling werd een twee tal personen te Ulestraten eveneens gear resteerd. Bij deze personen werden meer dere der gestolen goederen in beslag ge nomen, waaronder een singer-naaimachi- ne. De twee hoofddaders zijn in de gevan genis opgesloten Treinongeluk. Volgens bericht uit Moskou is daar, tengevolge van het weigeren der remmen, een reizigerstrein met groote snelheid het station binnenge reden en tegen een stootblok gebotst. Vijf personen werden gedood en 21 gewond. DEN HAAG. V. D. De proc.-generaal bij het Haagsche Hof vorderde lieden be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2