Instonden Stekken. Stnsavl Nianws. 'Meirana. Laatste Btricfttei. Rechtszaken Finaaeieie Beriehten. Meliskerke, vm. ds Reus. Ritthem, nm .ds ten Kate van Vlissingen. Serooskerke, vm. ds Vossers. St. Laurens, vm en nm ds van 't Hoff. N- en St.Joosland, vm. en nm. ds van Garderen. O.- en W .-Souburg, vm. ds Graves van Wil- lensvaard, nm. ds van Empel. Veere, vm. dr Weijland. Vrouwepolder, nm. ds Vossers. Vestkapelle, nm. ds Reus. Zoutelande, vm. en run. ds De Kam. Geref. Kerken. Baarland, vm. ds Wijngaarden, nm. leesdienst. Borsselen, 9.30 en 2 u. leeskerk. Domburg, vm. en nm. ds Douma. Driewegen,, vm. leesdienst, nm. ds Wijn gaarden. Gapinge, vm. en nm. leeskerk. 's-Gravenpolder, vm. en nm. leeskerk. Heinkenszand, vm. en nm. ds Keur. Kapelle, vm. en nm. ds Scheele. Ierseke, vm. en nm. ds B. Meijer. Kruiningen, vm. en nm. ds den Boeft. Krabbendijke, vm. en nm. ds Andree. Oostkapelle, vm. eïi nm. leeskerk. Rilland-Batb, 9.30 en 2 u. ds A. v. d. Kooi (em.-pred.). f Scltoondij'ke, 9.30 en 2 u. leeskerk. Serooskerke Souburg, 9.30 e n2 u. ds Wurth. (Voorber. H. Av.). Veere, vm. en nm. dsWessels. Wemeldinge, vm. en nm. cand. Steenblok. Wolphaartsdijk, 9.30 en 2 u. ds Lanting. Geref. Gemeenten. Middelburg, vm., nm. en av. ds A. Verhagen. Borssele, vm., nm. en av. ds Vreugdenhil van Bruinisse. Goes, vm., nm. en av. leeskerk. Ierseke, 9, 1.30 en 5.30 u. din- Lamain nit Voorschoten. Krabbendijke, vm.. nm. en av. leeskerk. 's-Gravenpolder, 9, 1.30 en 5.30 u. leeskerk, Chr. Ger. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. leeskerk. Doopsgez. Gemeente. Goes, Legerdijk, 10.30 u. ds J. Koekcbakker. Radio -kerk diensten. Zondag 7 Febr. zal er te 6 uur een kerkdienst per „radio" uitgezonden worden vanuit de Ned. Ilerv. Kerk te Bodegraven, waarin hoopt voor te gaan de plaatselijke predikant Ds G. A. Pott. MAAK EEN EINDE AAN DIE N00DEL00ZE PIJN. Pijn, pijn, pijn heel den dag die ellendige rugpijn! Van dat gij opstaat, tot gij naar bed gaat, steeds die afmat tende pijn- En morgen precies betzelfde. Zoo kunt gij niet voortgaan! Waarom niet een! einde gemaakt aan die ellende? Waar om niet de oorzaak aangetast? Hoogst waarschijnlijk zijn het uw nie ren- Die doffe, onophoudelijke rugpijn is vaak de eerste waarschuwing der natuur van een nierkwaal- Meerdere waarschu wingen volgen spoedig, als duizeligheid, hoofdpijn, urinekwaJen, stekende pijnen, hij bukken of overeind komen, zenuwach tigheid, rheumatische pijnen, graveel en waterzuchtige zwellingen. De nieren wor den van kwaad tot erger hij verwaar- loozing- Laat zich geen chronische nier ziekte ontwikkelen, doch, kom uw nieren zonder uitstel te hulp. Gebruik Foster's Rugpijn 'Nieren Pillen, vóór het te laat ■is- Foster's Pillen hebben duizenden blij vend baat verschaft. Gij kunt dit overal om u heen hooren- Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waar door gij zeker zijt geen verlegen huiten- landsch 'goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon- (32) (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Aan de ingezetenen van Goes. 'Het Oranje-Comité te Goes heeft ge meend, a.s. Maandag 8 Februari, den ge denkdag van het Zilveren Huwelijksfeest onzer geliefde Koningin en Haar Gemaal, den Prins der Nederlanden, niet geheel onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. Het Comité is van oordeel, dat, waar ons heele volk nog onder den indruk is van de jongste ramp, die ons Vaderland trof, den grooten watersnood, er geen sprake kan zijn van een feestviering in den gewonen zin des woords; de tijden zijn daarvoor op 't oogenblik niet geschikt en de gelden, daarvoor uit te geven, kun nen thans beter worden besteed. Toch behoeft een en ander geen oorzaak te zijn, dezen voor onze Koninklijke fami lie zoo bijzonder gedenkwaardigen dag, geheel onopgemerkt voorbij te gaan en het is dan ook het voornemen van ons Comité den schoolkinderen van alle Lagere Scho len een kleine verrassing te bereiden. Het Comité meent verder allen ingezete nen van Goes te moeten verzoeken, zoo mogelijk zonder eenige uitzondering, op dien dag de vlag uit te steken. Iedereen weet en beseft wat ons Oranje huis en speciaal onze Koningin voor ons land beteekent. In 't bijzonder hoe Zij in dagen van ramp en leed met ons volk medeleeft en medevoelt en op geen moeite en geen weersgesteldheid acht slaat, om van Haar medeleven blijk te geven. Zijn wij niet allen vol waardeering en bewondering voor hetgeen Zij in de ryjg pas verstreken weken van grooten waters nood heeft gedaan? En zouden wij dan op Haar zilveren hu welijksfeest met Haar en Haar Gezin niet medeleven? Daarom niemand late na de vlag uit zijn woning vroolijk te doen wapperen! Het Oranje-Comité te Goes: P. C. LABRIJN, Voorzitter. F. G. C. ROTHUIZEN, Secretaris. Ongelukken. Bij den brand op 5 Januari j.l. van een café te Meeden, kreeg de 29-jarige rijksveldwachter v. d. H. een verwonding, waarvoor hij hulp van specialisten te Groningen heeft moeten in roepen. Dinsdag is hij echter aan de gevol gen overleden. Terwijl hij aan het groenten spoelen was is de tuindersknecht H. te Loosduiuen blijkbaar voorover in het water gevallen, waarbij hij grootendeels in de modder verdween en gestikt is. De man laat een weduwe en elf kinderen ach ter. Te Enkhuizen is een kindje van 7 weken in de wieg gestikt, doordat een kat op den hals van het kindje was gaan lig gen. - Te Nieuw-Loosdrecht liep het 7- jarig zoontje van den heer N. spelend tus- schen twee aan elkaar bevestigde kolen wagens. Het ventje bleef met zijn kleeren aan een spijker haken, zoodat hij viel, met 't gevolg, dat beide wielen van den zwaren wagen over het rechterbeen heen gingen, waardoor dit been geheel verpletterd werd. Doordat een dynamietpatroon ontplofte, welke in de kolen lag, geraakte een 8-jarig' knaapje te Bunssum ernstig verwond. Hij werd naar het ziekenhuis te Heerlen over gebracht, waar bleek dat twee vingers en een duim afgerukt waren. Vliegtuig' tegen kerktoren g e v loge n. Nabij Nitzmahren (Tsj. Slow.) is een militair vliegtuig tegen een kerktoren gevlogen. De waarnemer, luite nant Wietmann, werd gedood, de bestuur der .ernstig gewond. Voor de vierde maal moor denaar. Te Halle is een Poolsche ban diet, Duda geheeten, gearresteerd wegens moord op den gendarm Kohier. De gear resteerde heeft gekend, reeds vier moorden op zijn geweten te hebben. Alle vier misda den zijn in December 1925 gepleegd. Voor f25.000 opgelicht. Tegen het einde van het vorige jaar, aldus ver telt de „Tel.", verscheen bij een der banken te Amsterdam een man van Turksche na tionaliteit die een schrijven van de Banco Italiano te Gons tan tinopel toonde met bij- behooronde papieren, in welk schrijven de bedoelde bank opdracht werd gegeven den vreemdeling een bedrag van 10.000 dollars uit te betalen. Daar de papieren in orde waren en de handteekeningen echt werden bevonden, werd de som uitbetaald. Later bleek, dat de bank de opdracht niet verstrekt had. De zaak kwam bij de politie en deze heeft nasporing naar den vreem deling, die Constantinidos heette, gedaan. De vogel was gevlogen en gebleken is, dat hijgden dag nadat hij het geld had geïncas seerd, zijn hotel had verlaten en op reis gegaan was. De handteekeningen waren hoogstwaar schijnlijk niet vervalscht. Er is natuurlijk over gecorrespondeerd en de Banco Italia no houdt vol de opdracht niet verstrekt te hebben. Het is niet onmogelijk, dat deze gebeurtenis een proces tusschen de bank te Amsterdam eenerzijds en de Italiaansche Bank anderzijds zal uitlokken. Dak van een fabriek inge stort. Tengevolge van de instorting van het dak van een hoogovenbedrijf in ver hand met een zware sneeuwvracht te Nieuw-Engeland (Connecticut), waarbij 't gebouw verwoest werd, zijn verscheidene personen gedood. Bovendien werd een groot getal personen gewond. Inbraak. In de Haarlemmermeer is ingebroken op de boerderij van P. De dieven zijn blijkbaar gestoord; de kruk van de brandkast werd met een bijl stukgesla gen. Behalve twee rijwielen, die later wer den teruggevonden, worden vermist twee gouden horloges, eenige zilveren lepels en halskettingen en een geladen revolver. Verschillende zilveren en gouden voorwer pen bleven onaangeroerd. De Z.-Afrik. pokkenlijder. De Zuid-Afrikaansche student, die met pokken in het gemeenteziekenhuis te Den Haag lag, is overleden. Grootema nu facturen die f- stallen. De recherche te Enschede is een uitgebreiden diefstal van manufactu ren op het spoor gekomen, waarhij ver scheidene personen betrokken zijn. Her haaldelijk kwam het voor, dat de firma R. H. Loen opgave deed, dat uit haar loods verscheidene balen met manufacturen vermist werden. In verhand hiermede is dezer dagen een zekere van H. gearres teerd. Eergisteren is door de Enschede- sche recherche te Rotterdam ook een me deplichtige aangehouden. Het schijnt, dat lieden, die vroeger in betrekking bij de genoemde expediteursfirma waren, een complot hebben gesmeed deze firma te henadeelen. Hoeveel er gestolen is kon nog niet worden vastgesteld, wel moet er een aanzienlijk bedrag aan manufacturen ver duisterd zijn. Gebleken is verder dat de goederen per vrachtauto naar Rotterdam zijn vervoerd. Daar zijn zij door de politie in beslag genomen. Vermoedelijk zullen nog meerdere inbeslagnemingen volgen. Het onderzoek in deze zaak, welke nog wel vertakkingen zal hebben, wordt in alle richtingen voortgezet. Een complot van autodie ven. De politie te Amsterdam is er in ge slaagd een drietal personen te arresteeren, dat het in den laatsten tijd gemunt had op langs den weg onbeheerd staande auto's. De drie jongelui, waarvan een in militai ren dienst en in Haarlem was gedeta cheerd, hadden met elkaar afgesproken, dat de twee in Amsterdam woonachtige vrienden te gelegener tijd een auto „op den kop zouden tikken". De jongens waren kantoorbedienden van beroep, maar sinds geruimen tijd werkloos. Desniettemin maakten zij groote verteringen; zij bezochten vaak danseur- sussen en geraakten dan ook in geldverle genheid. Ze hoopten met hun nieuwe be zigheid het ge]4 te vinden, dat zij dagelijks voor hun vermaak behoefden. .De vorige week, op Dinsdag 26 Januari, wisten zij eeu slag te slaan, die hun ech ter noodlottig is geworden. De twee Am sterdammers liepen in de Jan Luyken- straat en zagen daar 't was omstreeks 8 uur in den avond een vierpersoons „Aga"-auto onbeheerd staan. De contact sleutel was aanwezig en zoo was het voor de autodieven al heel eenvoudig om den motor aan te zetten en met hun tweeën in de gestolen auto er van door te gaan. De jongens, die ieder nog geen twintig jaar oud zijn, reden in een ferme vaart door naar Haarlem, waar zij den buit aan hun militairen vriend, die juist 20 jaar oud is, overgaven. In Haarlem hebben zij met den milicien afgesproken, dat deze ervoor had te zorgen, flat de auto ten minste f 500 zou opbrengen. De opbrengst zouden de drie dieven gelijkelijk onder elkaar verdeelen. De milicien slaagde erin door middel van een tusschenpersoon, die niet wist met een gestolen auto te doen te hebben, de Duit- sche „Aga" aan een handelaar te verkoo- pen voor f 650. Na ontvangst van dit be drag heeft de milicien Zaterdag zijn vrien den te Amsterdam opgezocht, waar men onderling den buit verdeelde. Het drietal werd echter Zondagmorgen ongerust, toen het in een der ochtendbla den een advertentie las, waarin de eige naar van de „Aga"-auto mededeelde, een belooning van f 100 uit te loven voor hem, die hem weer in het bezit van zijn auto wist te doen stellen. Toen de drie jongens dit lazen, hebben ze het grootste deel van de opbrengst van de auto slechts een klein bedrag van de f 650 was door hen verleerd weer bij elkaar gelegd om eventueel den eigenaar ten deele schade loos te kunnen stellen. Reeds op denzelf den Zondag liep een der drie jongens in de val en werd deze door de politie gear resteerd. De jongen, die aanvankelijk niet de volle waarheid wilde zeggen en liet la ter deed voorkomen alsof hij het feit al leen op zijn geweten had, moest ten slotte wel toegeven, dat er nog een tweede per soon in het complot betrokken was. Van den Haarlemsclien milicien sprak hij niet. Dinsdag werd nu de tweede persoon aan gehouden, terwijl gisteren reeds de mili cien, de derde in het complot, in Haarlem werd gearresteerd. Alle drie verdachten werden aan een langdurig verhoor onderworpen, waarbij zij bekenden de hiervoren gereleveerde feiten gepleegd te hebben. Onderzocht zal nu worden of het drietal nog aan andere autodiefstallen, welke in de laatste maan den zijn voorgekomen, schuldig is. De auto is intusschen bij den handelaar in IJmui- den, die niet wist een gestolen wagen ge kocht te hebben, teruggekocht en aan den eigenaar teruggegeven. Het geld, dat op de jongens is bevonden, zal aan de verzeke ringsmaatschappij, die de schade had te dragen, worden uitgekeerd. AMSTERDAM. V. D. Het lid van den Gemeenteraad dr G. v. d. Bergh, heeft den Raad voorgesteld: le. het bruikleen van het voormalig Raadhuis op den Dam te beëindigen tegen 1 Januari 1930; 2e. B. en W. uit te noodigen maatrege len voor te bereiden ingeval de Staat vóór dien datum niet in een passend verblijf voor het hoofd van den Staat in de hoofd stad heeft voorzien, om een gedeelte van het Raadhuis voor zulk een verblijf in te richten. DEN HAAG. V. D. Uit Indië is weer van het Smeroefonds een gift van f 25.000 voor den watersnood ontvangen. ASSEN. V. D. Generale Synode Geref. Kerken. Hedenmorgen werd de 9e zitting gehouden. De tekst van het telegram, dat aan H. M. de Koningin zal worden gezonden, werd vastgesteld. Een tweetal telegrammen (van de classes Dor drecht en Zutfen) waarin de Synode het licht en de leiding des Heiligen Geestes wordt toegewenscht, werd voor kennisge» ving aangenomen. Eveneens een adres van enkele leden van de kerk van Amsterdam- Zuid, waarin enkele mededeelingen wer den gedaan. Daarna kwamen enkele rap porten der kerkrechtelijke commissie aan de orde. VLISSINGEN. V. D. De waterdichte schotten van de Whimbrell, waarop een gedeelte van het schip nog drijvende was gebleven, zijn hedennacht bezweken. Het schip is nu gezonken en zit 16 M. diep in het vaarwater. MAASTRICHT, 4 Febr. De was van de Maas bedroeg de laatste 24 uur 27 cM. en gisteren 65 cM. De stand hij de Maasbrug is 2.27 M. of 44.26 M. boven N. A. P. NEW YORK. V. D. Hevige sneeuw stormen houden de treinen op. Vele ver bindingen zijn verbroken. BOEDAPEST. V. D. Bij een nieuwe huiszoeking in het militair geografisch in stituut, in tegenwoordigheid der Eransche politie, is de drukpers gevonden, welke volgens de Eransche autoriteiten gediend heeft tot vervaardiging van de valsche bankbiljetten. WINSCHOTEN. V. D. De Rechtbank veroordeelde heden de gedetineerde val sche munters J. B. te Blijham tot 7 mnd., W. H. te Winschoten tot 15 mnd., J. N., zwervend, tot 2 jaar en T. H., zwervend, tot 2 jaar gev.straf, allen met aftrek van voorarrest. TiUiiMwnecBK—wwaaggae St. Laurens. In de vergadering der Anti-Retv. kiesvereeniging sprak dhr Joh, Marinissen over art. 36 van de Neder- landsch© geloofsbelijdenis. Met een terug blik op den verkiezingsstrijd van 1925 wees spreker er op1, dat de Anti-Rev. partij een nieuwen bestrijder gevonden had in de Staatkundig Gereformeerde Partij. Waar deze partij' voornamelijk art. 36 vau de Ned. Geloofsbelijdenis, meer zelfs dan haar program van beginselen, in den strijd hoeft geworpen en zich daarmee tegenover de anti rev. partij heeft gesteld, wilde hij d t artikel nader uiteen zetten. Achtereenvo'gens behandeld© liij dan ook het verschil tusschen de anti-rev. en de Staatk. Ger. D'e laatsten handha ven vorengenoemd art. 33 in zijn ouden vorm, terwijl de Anti-Rev. de clausule betreffende bet weren en uitroeien van clen valischen godsdienst in overeenstem ming met de uitspraak van de Synode der Ger. Kerken daaruit doeu wegvallen. Dia gronden, waarop dit is geschied wer den door ;spr. aangegeven, terwijl hij voorts nog de aandacht vestigde op liet •eigenaardige standpunt van Ds Kersten, dia wel den eed op de Grondwet heeft afgelegd, doch buiten die Grondwet om, een theorie verkondigt, welke niet in praktijk kan worden gebracht zonder met de Grondwet in conflict te komen. Ten slotte wekte hij op om de eigen beginselen meer en meer te bestudeeren en niet uit het oog te verliezen, dat de kracht moet worden gezocht, niet in bestrijden vau wat bij elkaar behoort, maar meer in een trachten samen 'te gaan. (Slot volgt.) Onderstaande berichten werden reeds geplaatst in een dee! onzer vorige oplaag. Generale Synode. ASSEN. V.D|. Na> opheffing van biet co mité-generaal stelde de praeses in de openbare zitting het navolgende voor. Besloten is in de zitting in comité- generaal van Woensdag van oiider zegel der geheimhouding to lichten .en op te nemen in de acta der Synode: de Generale Synode, gehoord Webbende de besprekin gen in do kerkrechtelijke commissie in de zaak-dr Geelkerken met de afgevaardigden van de Geref. kerk van Amsterdam-Zuid en de erkenning harerzijds van de huidige Generale Synode, besluit de behandeling dezer zaak voort te zetten onder de uit drukkelijke verklaring, dat het indienen van de protesten van Amsterdam-Zuid, ook na de uitspraak der Synode over haar ©igen wettigheid, en hiet feit, dat do afge vaardigden van Amsterdam-Zuid handel den en bleven handelen- met de commis sies der Generale Synode over de zaak- dr Geelkerken, inhoudt de erkenning van do wettigheid -dezer Synode. Aldus wordt besloten. Daarna werd overgegaan in comité-generaal. Alsnog kan worden medegedeeld: le. dat deze week na Vrijdagmiddag half vijf geen vergaderingen, nóch van de Synode, nóch van de commissies worden 'gehou den; 2e. dat aan II. M. de Koningin namens de Synode een telegram van gelukwensch zal worden gezonden bij gelegenheid van Haar zilveren huwelijksfeest; 3e. op voorstel van den praeses de Synode besloot, de volgende, boodschap tot de Geref. Kerken te richten: De Generale Synode der Geref. Kerken te Assen wekt alle kerken in het vader land op, op a.s. rustdag in den dienst der gebeden met dankzegging en smeeking het zilveren huwelijksfeest van ons Ko ninklijk Echtpaar te herdenken. Arrondissements-rechtbank Je Middelbars Ter terechtzitting van de Arrondisse ments-rechtbank te Middelburg werden hedenmorgen de navolgende zaken be handeld A. K., 25 jaar, lo-onslachter te Grijps- kerke, die in hooger beroep was geko men tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens 'Overtreding van de Vle-eschkeuringswet ('n varken slachten zonder dit vooraf te be dwelmen) werd veroordeeld tot f15 b. of 15 d. h.. Het O. M. had eveneens hooger beroep aangeteekend- Bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. B. de J., 62 jaar, landbouwer te ,Kloe- tinge. wag in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den kantonrechter te Goes, d.d. 11 December 1925, waarbij hij wegens openbare dronkenschap gepleegd bij herhaling, werd veroordeeld tot 3 d. Bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. J. J. M., 50 jaar, landbouwer te Zuid- zande, die in hooger beroep was gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens het ar beid doen verrichten door een gewond paard werd veroordeeld tot een geldboete van f 20 of 29 d. h. Hel O.M. was even eens fn hooger beroep gekomen. Bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Voormelde beklaagde stond nogmaals terecht wegens een gelijk gepleegde over treding, doch op een and-er tijdstip, en op 29 December door den kantonrechter was veroordeeld tot een geldboete vaa f 25 of 25 dagen hechtenis, tegen welk vonnis door hem en het O- M. appel was aangeteekend. Eisch ontslag van rechtsvervolging. J- de C.. 50 jaar, landbouwer te Re- tranchement, die in hooger beroep was gekomen tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens het arbeid doen verrichten door een ge wond paard, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 dagen hechtenis- Het O. M. had eveneens hooger beroep aangeteekend. Eisch bev. vonnis Kanton- J. M. M., 30 jaar, graanhandelaar te Middelburg, die in hooger beroep was ge komen tegen een vonnis van deu kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens het aan een verbruiker afleveren van mengsel van veevoeder terwijl niet duide lijk zichtbaar op de verschillende verpak kingen zijn aangegeven de verschillende grondstoffen waaruit het mengsel is sa mengesteld, werd veroordeeld tot een geld boete van f 500 of 90 dagen hechtenis. Het O. M. had eveneens appèl aangeteekend. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter met uitzondering van straf, welke veranderd is in f 250. J. C. K., 38 jaar, autohandelaar, wo nende to Goes, beklaagd van meineed- Bekl. zou n.l. op de terechtzitting der Arrondissements-rechtbank te Middelburg op 10 Juni 1925 in een civiele proce dure tusschen hem als gedaagde en S. G- Meijler te Goes, als eischer den na volgenden eed hebben afgelegd: „Ik zweer dat het niet waar is, dat ik met eischer overeengekomen ben, dat hij 'de in de dagvaarding gestelde carosserie voor mij zou maken en op het daarvoor bestemde chassis plaatsen voor een som die beneden de f 2000 moest blijven, doch dat bet waar is, dat eischer en ik zijn overeengekomen, dat hij die werkzaam heden zou verrichten voor f 700, «en dat ik dus aan eischer schuldig ben 'n bedrag van f 700, welke eed aan beklaagde was opgedragen en door de Rechtbank be slissend was verklaard. Beklaagde was verschenen en werd bijgestaan door Mr Kegge, advocaat te Goes- Door het O. M. waren 5 getuigen gedagvaard, terwijl door den verdediger 7 -getuigen a decharge waren voorge bracht. Do eerste getuige S- Meijler te Goes ver- verklaarde dat bekl. hem hiad opgedragen een carosserie te maken, er was geen vast bedrag overeengekomen. Bekl. heeft wel gezegd, als ge @oed werk levert zie ik op geen f 50- Na afloop- van de te verrich ten werkzaamheden heb ik de rekening gepresenteerd van f1265. Dót vond be klaagde veel te veel. Bekl. ze-ide toen tegen mijl: als je ér eens 500 .gulden af doet zullen we eens praten. Dat bekl. er f700 voor zou betalen is echter niet door ons afgesproken, trouwens voor zoó ©en bedrag kan ik het ook niet doen, zegt getuige. Bekl. door den president ondervraagd, houdt vol dat Meijler met hiem overeenge komen is de carosserie te zullen maken voor f 700. Die overeenkomst is niet «jpsloten bij Meijler, zegt bekl., doch op mijn kantoor. Er was eerst elders prijsopgave gevraagd. De tweede getuige, L. Meijler, verklaart dat hij er 'bij is geweest dat 'bekl. bij zijn vader kwam en dezen opdroeg een carosserie te maken, dit was bij ons in de werkplaats, zegt getuige. Er is niet bepaald dat dit werk f700 zo-u moeten kosten, wel is gezegd dat de prijs be neden de f2000 zou blijven, het was en kel kastwerk. Dp nota bedroeg f 1265. Op een vraag van de President aan getuige, hoeveel er nu aan verdiend is, zegt hij, 'dit niet te weten. Getuige Zwartepoorle, vroeger in dienst van bekl. verklaarde wel te weten dat S. Meijler voor bekl. een carosserie heeft gemaakt. Hij weet ook dat deze «.f 1265 kostte-. In Juli was S. Meijler bij bekl. op het kantoor gekomen om zijn geld. Be klaagde deelde to-en mede dat de nota veel te hoog was, waarop deze hiet voor stel aan Meijler de-ed om er f500 af te doen, en hij hem dan zou betalen. (Dp zitting duurt voort.) Door den Kantonrechter te Goes is he den veroordeeld G. H. te Biezelinge, tot eene boete van f 100 te vervangen door eene hech- tenis van GO dagen, wegens 'het rijden met een niet-gekeurde autobus, waarvan de stuur- -Inrichting niet in orde was. De Ambtenaar van liet Openbaar Ministerie eischte f 100 of 60 dagen. Van voormeld vonnis is hooger beroe paangeteekend door veroordeelde. C. v. S. te Qoes werd veroordeeld tot f 75 sub. 60 dagen wegens het niet voorzien zijn van zijn motorrijtuig van minstens twee geheel af hankelijke van elkander krachtig werkende remmen. De eisch van het Openbaar Mi nisterie was f 75 of 60 dagen. Ter burgerlijke terechtzitting van het Gerechtshof te Den Haag is gisteren de nieuw benoemde vice-president van de rechtbank te Middelburg mr G- F. baron th-oe Schwartzenberg en Hohenlansberg als zoodanig beëedigd. - Door den Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Middelburg is Ji°°" ger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, van 27 Ja nuari 1926, waarbij P. A. J. te O- en W.- Souburg, is veroordeeld wegens ovortr. der Leerplichtwet tot eene geldboete van f 10 b. s. 10 d. h. Zeeuwscihe Hypotheekbank. De Directie der Zeeuwsche Hypotheek bank te Middelburg, daartoe door het Be stuur gemachtigd, stelt de inschrijving open op 200 Aandeelen a f1000, waarop te storten 10 pCt van het nominaal be drag. Tot deze uitgifte wordt overgegaan, omdat volgens art. 40 der Statuten het bedrag der pandbrieven niet meer mag bedragen Jan het tienvoud van het ge plaatste maatschappelijk kapitaal- Het ge plaatste maatschappelijk kapitaal bedraagt thans f 1.400.000. Daar ruim f13.800.000 aan pandbrieven uitstaat, is de door da Statuten aangegeven grens bijna" bereik! en meent het Bestuur door tijdige uitgifte van nieuw kapitaal zorg lè moeten dragen voor een ongestoorde voortzetting van het bedrijf! De koers van uitgifte is bepaald op 150 pCt- Na aftrek -Ier kosten op deze

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2