Jers! IKEA.G. 101 KELEN. siaad". Goes. Maandag 1 Februari 1996 franco f2.95 NOOTSCHAP [ohe straat - Goes 40© Jaargang Binnenland. Vrouwen Uit de Provincie. VERS - SHEEK. Msjjiiaijiu weetaet), Compres- act Dieselmotoren, held. Tel.-adr. Discus Dit «simmer bestaat uit twee bladen scherpst concur- vet en suiker) vet en suiker) cartonnen doozen. aanbevelend, m schoone meditatiën, een toon weerklinken erklaart zich dit eenig. er zijn, wier hart nog [heeft, druppele er uit iel." Niet minder dan d met witte kleederen afwisschen Op den het volk van God hterstoel Daar zal e aarde en de werken en wij altoos met den sdz. iletn." Schoone rnedi- het VoorwoordNiets heilige liefde ontvou. als een verzinken erven van den Gods- :^A1 wat uw raad be- - Al uw baren en uw ibakslagen Als een n worm en geen man oon Gij legt mij in bloed van Abel, enz, 'eat-lneSië, door A. A, 3, o.a. De eerste tocht de Kaffers Jozef eitje Eeltjes Jellesma, de Koppensnellers - De Zending onder Een boek van worste 212 feüadz., met 30 een werkelijk koopje! n is het weer uit. Zend melden: „Voor aanbod P.K. 1ST IN BEDRIJF. stationnair bedrijf, en. ntoor voor Nederland- Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE - GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. De ontruiming van Keulen. Dia reist van de Engelsche bezetting heeft Keulen Zaterdagmiddag Verlaten. Om' 3 uur werd de Engels'che vlag op het hotel Excelsior, het Engelscha Hoofd kwartier, neergehaald. Op het Domplein istond ©en ©erewacht opgesteld, die de vlag salueerde- Een paar honderd inwoners sloegen het schouwspel gade en lieten een drie werf hoera hooren, gevolgd door twee coupletten van Dbuts'chland über Alles. Het hijsohen van de rood-witte Keulsche vlag gaf nogmaals aanleiding tot een zwak hoeratje, waarna iedereen zijn weg vervolgde, ine'.dt de N. R. Ct- De militaire omheining van Antwerpen. Met de afbraak van de militaire om heining der stad Antwerpen wordt flink voortgang gemaakt- Binnenkort komt hel tusschen het station van de voorstad Berchem en de Herenthalsche poort, ge legen deel aan de beurt, waardoor de uit breiding van de Antwerpsclie agglomeratie naar het Zuiden toe veel zal worden ver gemakkelijkt. Ingevolge een accoord, ge sloten door de departementen van open bare werken en van spoorwegen, zal de grond, vrijkomend van deze afbraak voor do ophooging van de spoorbaan Ant- werpen-Holland worden gebruikt. Arrestaties in Griekenland. De Fransche bladen vernemen uit Athene dat de politie te Saloniki 24 com munisten, o-w. 2 gemeenteraadsleden, in hechtenis heeft genomen. Zij worden be schuldigd van een complot tegen de vei ligheid van den staat en zullen voor Iden krijgsraad terecht staan. Verscheidene honderden kilo's pamfletten zijn in beslag genomen. 62 maal 4. Twee en zestig maal vier: "Voeg achter het grootste getal in „jaren" en achter het kleine „millioen pond ster ling" dan hebt ge de regeling tusschen Engeland en Italië inzake de oorlogs- schulden. Bij goed uittellen is het waar, dat Enge land zoo ongeveer de helft der schuld cadeau doet- Dat i s mooi. Maar er staal tegenover, dat Engeland nu de zekerheid eener overeenkomst heeft- Daar zijn et meer die voor 50 procent eene vordering willen afstaan, merkt Friesch Dagblad iro nisch op- Korte berichten. De scheuring in den boezem der Engelsche liberale partij neemt voortdu rend grootere afmetingen aan. Twaalf af gevaardigden willen thans een eigen partij stichten- De geheele liberale partij heeft ■39 afgevaardigden in het parlement- De Fransche Kamer heeft met 165 tegen 70 stemmen de belasting van 20 pet gehandhaafd op den verkoop van on roerende goederen a,an vreemdelingen- In den 1-oop der beraadslaging heeft de af gevaardigde Misoffe medegedeeld, dat de vreemdelingen in Frankrijk reeds 350-000 huizen, en 240.000 H. A. grond bezitten. Blijkens de inkomstenrekening over 1925 van de Canadian Pacific Railway 'Company is de netto winst in verge lijking met die over 1924 met 3 millioen 'dollar gestegen; zij bedroeg 40.155.009 dollar. Dlc bruto ontvangsten 'beliepen 183-356.000 dollar, of 853.000 meer dan in 1924. Die exploitatiekosten ad 143-201.000 waren 2 millioen lager. -Dte 'bekende autofabrieken van Ci troen en Renault onderhandelen over het aangaan van «en gemeenschap van belan gen, waarbij dan de verschillende ver kooporganisaties zouden samensmelten. De politieke toestand. De parlementaire redacteur van „De Maasbode" schrijft: Het record van de 27 dagen durende kabinetscrisis, na de verwerping van de Vlootwet, is nu reeds met 8 dagen over schreden en nog steeds is er geen op lossing in het zicht- De wildste geruchten omtrent perso nen, die door den formateur mr Lim burg zouden zijn aangezocht, doen de ronde- Het valt niet moeilijk een heele lijst van: namen saam te stellen. We zullen er niet aan mee doen, daar, voor zoover wij kunnen nagaan, er geen enkele goede 'grond is voor de gemaakte veronderstèl- Hnjgen. i J Een bekend gezegde is het, dat men een kip, die broedt, niet moet storen, wil men ten minste resultaten zien! Dit is zeker als beeldspraak ook toepasselijk op het werk door een kabinetsformateur te verrichten. Nog steeds geniet mr Limburg achting, zoowel links als rechts, maar over mede werking of steun kan hij niet roemen. Daadwerkelijken steun vindt hij, naar ons ter oore kwam, in de oud-ministers de Geer en van Karnebeek, waardoor zich als het ware een driemanschap heeft ge vormd dat poogt liet land door de ko mende jaren heen te helpen. Alle drie zijn krachtige figuren, maar een partij heeft geen van drieën achter zich en dit maakt in de gegeven omstandigheden het werk wel moeilijk- Met het opstellen van het program is mr Limburg thans gereed en zijn we wel ingelicht, dan komt daarop ook voor, de instandhouding van den gezantschapspost bij den H- Stoel. Medewerking is feitelijk alleen te ver wachten van den .Vrijheidsbond, hoe vreemd dit ook moge schijnen voor de handhaving van den door dezen aanvan kelijk afgestemden gezantschapspost- Welwillend in dien zin, dat zij het kabinet willen steunen bij verschillende voorstellen, die ook op haar programs voorkomen, staan tegenover den forma teur de S-D.A.P. en de A.-R. fractie. De B.-K. partij heeft als zoodanig zich niet uitgesproken, maar afgescheiden 'van het feit, ,dat onze houding ook tegenover een extra-parlementair kabinet steeds zeer loyaal zal zijn, achten we het niet waar schijnlijk. dat een R.-K. politicus, zoo deze er voor wordt aangezocht zitting zal ne men in het kabinet- Dat een R.-K., niet- politicus, de leiding op zich zou nemen van een zuiver technisch departement, lean naar onze meening niet op groote bezwaren stuiten- Bepaald vijandig tegenover den forma teur en zijn helpers staat zijn eigen partij met haar leider Mr Marchant- Niet alleen is de parlementaire mede werking gering, waardoor het moeilijk zal zijn zes krachtige mannen te vinden, be reid zich bij de -drie aanwezigen te scha ren, maar er is zelfs tegenwerking en niet alleen van de vrijzinnig-democraten maar ook van anderen, die pogen de mi nisters de Geer en van Karnebeek op hun besluit tot medewerking te doen te rugkomen- Als dit gelukt, maar dat achten we niet waarschijnlijk, dan kan reeds dadelijk de poging van Mr Limburg als niet geslaagd worden beschouwd- Maar ook in het andere geval is hij nog lang niet waar hij wezen moet- Mr Limburg is er de man niet naar, spoedig den moed op te geven, maar zijn kansen van slagen zijn op het oogenblik heel wat geringer dan toen hij tien dagen geleden met zijn werk een aanvang maakte. Slaagt hij niet, dan vreezen we dat hetzelfde zal ge beuren als na de Vlootwet, maar of dit te verkiezen is bij de geschapen verhou dingen in een der coalitie-partijen, be twijfelen we- Schuld bekend- 1 „Het Handelsblad'' heeft liaar excuses aangeboden. Zij schrijft: ,Wfl gevoelen ons gedwongen nog eenmaal terug te komen op de onjuiste .belichting, die wij' hebben geworpen op1 de gebeurtenis- sen ter Synode van Assen op den, dag van het droevig sterfgeval van Dr De Moor. Niet slechts over het feit, dat onze be richtgever daar ons een voorstelling van za ken heeft gegeven, die volstrekt ten onrechte voor sommige .leidende gereformeerden kwet send was, moeten wij onze verontschuldi gingen aanbieden aan onze lezers, ook ter redactie is een betreurenswaardige fout be gaan. Het telegram van het moderamen, dat kort voor de sluiting der editie binnenkwam, kenschetste ons bericht als „leugenachtig". De gewoonte in telegrammen en brieven van be richtgevers dergelijke qualificaties te verzach ten moge de fout verklaren, die wij niet willen pogen te verontschuldigen, van den redac teur, die dit woord verzachtte tot „in strijd, met de waarheid". Dat men bij ons in sommige „christelijke" kringen den opzet tot laster ten onrechte onderstelt, mag ons niet beletten met leed wezen te erkennen, dat wij een ernstige fout hebben begaan. Tot zóóver „Het Handelsblad". Onze .lezers herinneren zich, dat wij Donderdag het leugenbericht van „Het Handelsblad" overnamen onder de voor zichtig .gestelde reserve: „uit de liberale peTs" ontleend, en kan dus niet geacht worden in woordenkeus en inkleeding vol komen juist te zijn". De Kon. 'familie. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins zijn Zaterdagmorgen naar Het Loo ver trokken, omi 7 dezer in intiemen kring hun zilveren huwelijksfeest te vieren- De Prin ses blijft toog enkele dagen in Den Haag in verband met het onderwijs en zal Don derdag naar Het Loo vertrekken- Vrijdag worden aldaar verwacht H.M. de Koningin- Moeder 'en enkele familieleden van den Prins en Zalerdag enkele oud-speelkame raadjes van de Prinses, die Maandag met H. K. H. liét zilveren huwelijksfeest Rarer ■ouders zullen herdenken. en Meisjes! Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en be houden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 ct. PUROL Middelburg. B no ml tot comm. der post. en tolegr. de surnumerair Pt J. v. Dalsen van het Post- en Telegraafkantoor alhier. Sch ore. Vrijdag vergaderde de raad der gemeente, alle leden tegenwoordig. Inge komen van Ged. Staten goedkeuring hef fing leges op gebouwen; verslag van de C- tot W. v. S., bericht van C. v. d- Repe, dat hij zijne benoeming als lid van de Comm. op het toezicht op het L.O. aan neemt; Op vier verschillende verzoeken tot het gebruiken van een schoollokaal wordt afwijzend beschikt- Van den Ned. Wielrijdersbond verzoek- om bet bord in den Smokkelhoek op te ruimen, daar de aangegeven richting door de Eeuweg niet meer te berijden is, aangezien de weg te smal is en niet zondier gevaar te be rijden. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de borden op te ruimen- Be richt van dhr M. in 't Anker, dat hij zijn benoeming als lid van het Burgerlijk Arm bestuur aanneemt. De gemeentehegroo- ting 1926 wordt op enkele posten ge wijzigd. De pensioensgrondslag dr F. D- Kolf van Oosterwrjk workt vastgesteld op f 68- Het huurcontract noodslachthuisje wordt voor een jaar vastgesteld- Aan L. Saaman wordt ontheffing van schoolgeld verleend wegens ziekte van een kind- Bij de rondvraag verzoekt dhr van Sparrentab om ook aan de Schorebrug aan te plakker de beperking op de wegen, hetgeen in het vervolg zal worden gedaan- Dhr- Rijn vestigt de aandacht op de slechte be strating van den Achterweg. De voorz. zegt (Lat een plan ter verbetering in wor ding is- Dhr de Vrieze wijst op de veel heid van water in den hoek van den dijk in den Smokkelhoek. De voorz. heeft den wegwerker opdracht gegeven om hierin verbetering te brengen. Dhr Karelse zag gaarne dat de bank, de zoogenaamde drie hoek, spoedig in orde werd gebracht. Hierna sluiting. 's-Gravenpolder. Door de commissie voor den watersnood is alhier gecollec teerd de som van f 488. Hansweert. Het lichten en bergen van het bier gezonken sleepschip „Regularité 2" is opgedragen aan de firma de Wit te Rotterdam, welke Zaterdagvoormiddag met materiaal is gearriveerd. Over ebbe later bleef de bok aan het schip aan en viel omhoog, is later gekapsijsd en zoo naast bet schip gezonken. Dezen morgen is weer zwaarder materiaal aangekomen om schip en bokje te lichten. 's-Heerenhoek. H. van 'tVeer, slager te 's Heerenhoek verzoekt ons te melden ddft hij niet de schrijver is van het inge zonden stuk over de kerk-quaestie aldaar- 's-Heer Abtskerke. Voer den dienstplicht der lichting 1927 is in deze gemeente niemand ingeschreven. Keuring, lo ting enz- behoeft dus ;n deze gemeente niet plaats te hebben- Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr Th. Fossen werd de jaarvergadering ge houden van de Chr. Schoolvereeniging Kapelle-Biezelinge. Uit het jaarverslag van den secr. dhr P. Fraanje bleek, dat 15 bestuursvergaderingen en een leden vergadering was gehóuden, dat het jaar 1925 veel werk voor het bestuur heeft ge bracht. Dhr Pottjewijd vertrok; uit de 65 sollicitanten werd benoemd dhr F. P. de Graaf. De onderwijzeres mej. Jeronimus is ernstig ongesteld geweest; zij heeft een operatie ondergaan en is gelukkig weer hersteld. Een tijdelijke hulp moest afge steld worden, mej. Gornelisse, van Ier- seke, die uitstekend tot bevrediging van het bestuur en het hoofd deze plaats heeft vervuld. In alles mocht geroemd, aldus de secr., in de trouw van onzen God. De pen- ningm. K. van Liere deed rekening en ver antwoording. Het hoofd der school leverde een jaarverslag. De school heeft 92 leer lingen. Besloten werd een ouderavond te houden, waar alsdan het werk der leerlin gen kan bezichtigd worden en verschillen de onderwerpen door leden en personeel zullen worden behandeld. Ook zal open bare les gegeven worden 30 April a.s. Ds A. Scheele eindigde met dankgebed. Souburg. Vrijdag vergaderde de vereeni- ging van oud-leerlingen der land- en tuin- bouwcursus- De voorz. opende de verga dering en heette allen welkom, in het bijzonder den heer Meijers, leider der cur sussen. De notulen werden voorgelezen en goedgekeurd- Twee leden gaven een opstel over Veevoeding en het Controle- wezen. Hierop volgde een drukke bespre king. Besloten werd een volgende ver gadering een lezing te houden over Be mesting" en Fruitteelt. Er zullen dit jaar 4 proefvelden aangelegd worden met ver schillende kunstmeststoffen en één met groote en kleine zetaardappelen. Ook wor den 'm aantal boekjes over landbouw- en veeteelt aangeschaft- Koudekerke. In de Vrijdag door de afd. van „Patrimonium" belegde vergadering sprak Ds A. C. Heij over de beteekenis van de Christelijk Sociale beginselen voor dezen tijd- Ongeveer 70 personen, waar onder ook enkele vrouwen, waren samen gekomen en luisterden met gespannen aandacht naar de leerrijke rede. Enkele vragen werden gesteld, en door den spr. beantwoord. Bij den uitgang gaven en kele der aanwezigen zich op als lid van de Afd- Patrimonium. De spreker eindigde met dankgebed. Westkapelle. Die gemeenteraad hield Vrijdag «en openbare vergadering, die door alle leden werd bijgewoond.. Nadat de voprz- deze eerste vergadering in dit jaar bad geopend, wenschte hij!, mede na mens zijin vrouw, de leden met hun ger zinnen een gelukkig en voorspoedig jaar toe. Daarop memoreerde hij!, wat de raad in het afgeloopen jaar in het belang dér gemeente had tot stand gebracht. Hijl wees o.a. er op, dat het batig saldo 1925 wel lager zal zijn dan dat. van vorige jaren. Hij was dankbaar, dat de gemeente ge spaard gebleven was voor de rampen, die andere deelen van ons land hadden ge teisterd, terwijl hij nog1 'm woord van dank bracht aan de Welstkapetsche ingezete nen voor de milde gave geschonken aan da noodlijdenden in de overstroomde ge bieden. Diaarop werd een verzoekschrift voor gelezen van S. Lievense om mede in aan merking te mogen komen voor eventueel schilderweirk voor de gemeente, waarop gunstig werd beschikt. Een verzoek van den beer J. J. van Elsacker om de ge* meentewoning: ook dit jaar op dezelfde voorwaarden te mogen huren als' voor dien, werd eveneens met alg. st. ingewil ligd. Daarop werd het verzoek van de ge meentebode, A- Louwerse, om verhooging van zijn jaarwedde, welk verzoek in de vorige vergadering is aangehouden, behan deld. Uit de discussie daarover gevoerd in het kort het volgende: Die meerderheid van het D|ag. Bestuur stelde voor afwij zend te beschikken daarop. Die voorz. zette* uiteen, dat de werkzaamheden van den bode zeer zijn toegenomen, en ver telde wat hij te verrichten heeft voor de gemeente. Die heer w. Huibregtse had eens uitgerekend wat de bode verdiende, letn dat was 65 cent per dag voor een halven dag in dienst der gemeente, wat hij waarlijk niet te veel vond. Hij deed het voorstel de jaarwedde met f 65 te verhoogen en te brengen op f 300, welk voorstel door den heer P. Peene Werd ondersteund. Die heer Hendr. Oij1- souw sprak als zijn meening uit, dat hij wel is waar vroeger de salarissen over 't algemeen te laaig achtte, doch dat deze, als door 'Ged. Staten vastgesteld, nu wel wat hoog waren- Hij was wel overtuigd dat de bode altijd zijin plicht deed, doch hfij kon er niet toe 'medewerken thans tot verhoog(ing over te gaan, daar hij dit nog niet noodzakelijk achtte. Naar aanleiding: van het gesprokene van den heer Cjsouw, merkte de heer B- Louwers© op, dat z.i. Ged. St. indertijd goed deden zelf de salarissen op beter peil te brengen, daar de gemeenteraden het zelf niet deden. Diaarop werd het voorstel-Huibregtse in Stemming gebracht en verworpen met 4 stemmen. Voor stemden de heeren W. Huibregtse, R. Louwerse en P. Peene, tegen de heeren H. de Kam', Hendr. Cjsouw, Huibr. Cijisouw en K. Minder houd. Diaarop deed de heer Louwerse het voorstel de jaarwedde te verhoogen met het bedrag, 'dat de bode heeft bïjigedragen voor peiUsioenstorting! n.l. circa f20, welk voorstel werd aangenomen met 6 stem men, tegen de heer Huibr. Cijsouw. Dlaarna werd voorlezing gedaan -Van een verzoekschrift van A. Theune e.a., waarin hij den raad verzoekt het Noordkerkpad, voorzoover bet bebouwd is', in beteren istaat te brengen. B. en W. stellen voor daarop afwijzend te beschikken; zij ven klaarden daarbij wel genegen te zijn een paar goten aan te leggen voor water afvoer. Wei. erkennen zij, dat verharding later moet komen, doch thans dienden andere werken nog voor te gaan. E© heer De Kam wees er op, dat het soms ondoenlijk is, dat ©en begrafenis stoet er langs gaat naar 'de begraafplaats. Dia voorz. merkte nog op, dat de Am bachtsheer eigenlijk de onderhoudsplich tige is van het Noordkerkepad, waarop de beer de Kam zeide, dat het dan ge- wenscht is, dat de Ambachtsheer het pad desnoods flink beschelpt- Diaarop kwam in behandeling het ver zoek van Hendr. Minderhoud Az. e.a., om verbetering van gemeentewege van de baan naar de daar gelegen woningen. B. en W. vonden het evenwel nog al bezwarend, om dat gedeelte te bestraten. Da heer Louwerse was evenwel van men ning, dat de bewoners aan deze haan wel eenig recht hadden op verbetering, daar deze baan er al jaren ligt. Dp heer Huibregtse vond ook dat verbetering zeer noodig was, alhoewel hij moest er kennen, dat de bewoners er wel eenigs- zins de schuld waren, daar zij maar alles op de baan werpen. Er werd besloten, de baan van een laag schelpen te voorzien. Diaarop werd voorlezing gedaan van een verzoekschrift van K. Lous e.a., waarin de gemeente verzocht werd toe te treden tot de werkloosheidsregeling. B. en W. stel len voor niet op dat verzoek in te gaan; zij waren h.l. van oordeel, dat het niet! aangaat, werk'.oozen, die lang werk gehad hebben en nu tijdelijk buiten dienst zijn, waarbij hij in bet bijzonder de fabrieks arbeiders op het oog bad, te steunen, ter wijl andere werkloozen, die reeds langen tijd zonder werk zijn, niet gesteund zou den worden. Dian mag z.'i. niet vergeten worden, dat de eerstgenoemden gedeelte lijk steun krijgen en dus al bevoorrecht zijn boven hen, die eiken sïeun missen* Bovendien was de voorz. nog van mee ning, dat over een paar maanden wel weer werk zijn zal op de fabriek „de Schelde". Kregen dus nu de georganiseerden steun, dan was bet niet meer dan billijk, dat ook de ongeorganiseerden èteun kregen, wat voor de gemeente op belangrijke geldelijke offers te staan zou komen. De heer Hui bregtse was van meening dat het nu do voordeeligste weg zou zijin om1 zich aan te sluiten, evenwel wees hij op de minder gunstigen toestand op W©stkapielle> met het oog op het klein aantal georga niseerden. Het slot van de besprekingen was, dat het verzoek met algem. st. werd afgewezen. Naar aanleiding van het ingediend ont slag van den heer Huibr. Cijsouw Hls lid van de schattingscommissic1, werd den raad uit het volgend tweetal de benoeming van een lid voorgelegd. 1. Hendr. Cjsouw, 2. P. Minderhoud Kz. De eerstgenoemde bracht eenige bezwaren tegen een even tueel© benoeming van zijn persoon in, vooral met bet oog op zijn vele werk zaamheden. D|e heer K. Minderhoud was ©venwel van meening, dat op de raads leden de plicht rust, mede te helpen om de gelden binnen te krijgen en dat hij zelf nog altijd lid der schattingscommissie is geweest, al vindt hij dat nu juist niet zoo'n prettig baantje. Benoemd werd daarop de heer Hendr. Cjsouw met 4 stemmen, die op de vraag van den voorz. verklaarde de benoeming te zullen aan nemen. Bij de rondvraag vroeg de heer- de Kam, of het geien tijd was', nu het water van de vronen te laten loopen. Dis heer Huibregtse zou evenwel den datum van afvloeiing willen stellen op 14 Febr. Dhr. Hendr. Cijsouw meende evenwel dat het voor den groei van het gras op de vronieni nadeeiig was, als het water er zoo lang op bleef staan. Dhr de Kam was van meening, dat h!et water te. vroeg op de vronen gelaten wordt. In stemming gebracht, werd het voorstel van den heer Huibregtse, n.l. om het water eerst den 14en Féb'r. te laten afvloeien, verworpen met 4 st. te gen. Vóór de heeren Huibregse, Lou werse en Peene. Diaarop werd door den beer Huibregtse bij B. en W. geïnformeerd naar do plannen voor bet bo uwen van een noodslachthuis of een centrale slachtplaats. Dje voorz. antwoordde, dat nog geen vaiste plannen gevormd zijn. Hij was van meening, flat het vermoedelijk niet voldoende zal zijn als er slechts een noiodslachthuis is. D|e heer Huibreigtse voelde ook veel meer voor een centrale slachtplaats. Dl© beer Huibr. Cjsouw was van meaning, dat het wenscbelijk was, dat de voorz. nog eens het een en anderbespreken zou met den burgemeester van Oostkapelle, het hoofd van den keuringskring. De voorz. zal fleze aangelegenheid nader ter s'prake brengen. Die heer Louwerse vroeg nog, of in <1© Krekelstraat bet gedeelte van P|. Lievense tot den hoek van J. Huibregtse niet be straat zou kunnen worden, waarop de voorz. antwoordde, dat het in de bedoe ling ligt, dat later te doen. Dlaarna sluit de voorz. de vergadering.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1