Kerknieuws. (Merwjjs. Prefliktenrten. Leestafel. Dit de Proïirefe. Gemeenteraad van Vlissingen. I wei zijn 2 rijen boomon oen der mooiste wegen van Walcheren. Tinder de bestrating liggen aan beide zijden van den weg buizen van de water leiding' OranjezonMiddelburg, ook lig gen er nog de gasbuizen van de Vlissingl- scbio gasfabriek en de telegraafkabel, die vanaf Domburg over den bodem der Noordzee de Engelsche kust bereikt. 0. J. de Megi. Ritthem, 30 Jan. '26. De raad van Rijissen benoemde tot directeur van de gemeente-gasfabriek den heter D(. J. Adriaans©, civiel-ingenieur aan de Mabeg te Utrecht, no. 2 der voor dracht. Ontvreemding van wasch- goed. In den nacht van 26 op 27 dezer hebben tot nog toe onbekenden een groot gedeelte van den wasch, die aan droog lijnen buitenshuis was opgehangen en die toebehoorden aan zekere W. te Sluis, gestolen. De politie stelt een onder zoek in. Namens den huisvader van het Mil. Tehuis te Middelburg verantwoorden wij de navolgende met harbelijken dank ont vangen giften: Van ds v. d. E. te Kamper land van de oudste jongens en meisjes; zijner catechisatie f6.50, Geref. Kerk te Geersdijk f5, W. de W., Grijpskerke fl, 'A- H., f 2, A. A. f 1, C. Wisse, Ritthem f 1 Geref. Jongel. Ringcollecte vergad. f 1.96. A. P. I. f 1. Totaal f 19.46. Luitenant ter zee 2e kl. der Kon. ma rine-reserve P. F. M. van de Lint is voor den tijd van 3 maanden geplaatst aan boord van Hr Ms pantserschip Friso te Vlissingen. De 2e ploeg dienstplichtigen der lich ting 1925, behoorende tot het 6e en 14e regiment infanterie, in garnizoen onder scheidenlijk te Breda en Middelburg, is te Bergen op Zoom gedetacheerd tot het hou den van vervolgoefeningen der Vie in- fanterie-brigade. Middelburg. In de Raadsvergadering van Woensdagmiddag 2 uur komen aan Ide orde: Notulen. Ingekomen stukken. Eer vol ontslag lid Commissie van Toezicht Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Benoeming lid Commissie van Toezicht Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Wijziging verordening tot heffing van rech ten voor het gebruik van gemeente-wer ken enz. 14e wijziging gemeente-begroo ting 1925. Aankoop gronden enz. aan Poe- lendale-singel. Verhuring gemeente-grond hij Maisbaai. Verbetering' riool, afvoer Sleeperssingel. Regeling van het Markt wezen. Voorstel inzake gemeentelijken op haal- en stortingsdienst. Jaarwedde-rege- ling concierge-amanuensis Gymnasium, .Verzoek om toelating tot het georgani seerd overleg. Beschikking op bezwaar schriften tegen plaatsing op monumen ten-lijst. Bezwaarschrift tegen aanslag schoolgeld 1926 Avondschool voor Nij verheids onderwij s Goes. Donderdagavond acht uur verga dert de Gemeenteraad. Punten van behan deling: Ingekomen stukken. Rekening :Gasthuis 1924. Verzoek van Mevrouw iWed. M. van der HoekWarnsinck om eervol ontslag als Regentes van het Gast huis en een aanbeveling ter voorziening in de vacature. Verzoek van dhr J. de Kruijter om, ondanks het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, in functie 'te mo gen blijven als gemeente-archivaris. Wijzi ging gemeente-begrooting en begrooting grondbedrijf voor 1925. Wijziging Bouw verordening. Wijziging verordening op de heffing van leges, idem der verordening op de straten enz., idem der verordening Op de veemarkt. Verzoek van den aanne mer van de verbouwing der Vakschool voor Meisjes om kwijtschelding van de hem opgelegde boete wegens te late op levering. Voorstel om de oude motor- brandspuit in te ruilen voor een nieuwe. .Voorstel om over te gaan tot aanleg van een speelplaats voor de O.L. school B. Verzoek van de Directie der Maatschappijl „Zeeland" om een geldelijke bijdrage, ten einde mogelijk te vmaken een viertalige Uitgave van de door haar in samenwerking met de Algemeene Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer uitgegeven worden de gids voor Zeeland. Voorstel tot ver lenging van den termijn van ontruiming der bij Raadsbesluit van. 18 Dcc. 1924 onbewoonbaar verklaarde woningen. Goes. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de advertentie in dit nr., waarin He gelegenheid tot aangifte van leerlingen voor de Ambachtsschool wordt openge steld. Driewegen. Donderdag vergaderde de Raad dezer gemeente- Bij den aanvang sprak de voorzitter de gebruikelijke nieuw- jaarswensch uit en bracht hij hulde aan He nagedachtenis van den overleden wet houder de Jager. De geloofsbrieven van het gekozeij. raadslid dnr Jacob Krijger, worden onderzocht, -en tot zijne toelating besloten. De zittingsuren voor een nieuw Ie benoemen ambtenaar van den Burge- fijke stand worden bepaald 's avonds van 17 tot half negen, op eiken werkdag. Aan R. Koole wordt een pensioen verleend als gewezen wegwerker van f 100 's jaars, zijnde f 50 voor elk der wegen, ingaande 1 November 1925. In de begrooting over 1925 hebben diverse af- en overschrijvin gen plaats- Het kohier hondenbelasting over 1926 werd opgemaakt op £107. Voor het Juliana van Stolberg Monument zal niet gecollecteerd worden- Op voorstel van het lid Rijk zal voortaan aan vergun ningen tot het houden van particuliere collecten eerst een grondig onderzoek voorafgaan- De opbrengst der collecte voor den watersnood is f236. Driewegen. Donderdagavond hielden de Landstormafdeelingen Ovezand en Drie wegen in het café Raas te Ovezand, on der voorzitterschap van den burgemeester der beide gemeenten een feestavond, met in haar midden dhr P. G. Laernoes, wet houder der gemeente Vlissingen en pro pagandist der provinciale organisatie Zee land van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkom tot dhr Laernoes en de talrijk opgekomen Landstormers en gaf het woord aan dhr Laernoes. Deze richtte het woord tot den voorz. en dhr De Jonge, secretaris der gemeente Ovezand en de bijz. vrijwillige landstormers. Spr. her innerde ons weder aan den ernst der tij den, aan het rumoer der tijden, hoeveel volken in onrust leven in staatkundig en maatschappelijk opzicht. Gode zij dank is ons vaderland nog voor revolutie ge spaard, mede dank zij den bijz. vrijw. landstorm, welke een machtigen invloed heeft met zijn getalsterkte van 55 duizend. Een krachtig bewijs van liefde voor ons dierbaar Vorstenhuis. Verder werd de ver gadering gezellig doorgebracht. De voor zitter was aller tolk toen hij den dank der vergadering bracht aan dhr Laernoes en sloot deze welgeslaagde landstorm avond, die druk bezocht was. Oudelande. Op de door het comité tot inzameling van giften voor de noodlijden den van den watersnood den ingezete nen aangeboden lijst is geteekend voor f 487.80, waarvan f 60 is bestemd voor het provinciaal comité. Per inwoner is dit ruim 60 ets. Wolphaartsdijk. De daartoe door den burgemeester benoemde commissie heeft voor de slachtoffers van den watersnood een bedrag ingezameld van ruim f1290. D© burgemeester heeft den leden der com missie verzocht zich blijvend ter beschik king te stellen, ten einde in geval van noodzaak, do hulpverleening door de bur gerij onzer gemeente te organiseoren, aan welk verzoek de leden der commissie hebben gehoor gegeven. Ovezand. De Raad vergaderde gisteren Afwezig D. van den Dries. Op een ver zoek van de vereeniging „Eigen Erf" té Goes om een voorschot van f 3500 tot hef stichten van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet wordt goedgunstig be schikt. De Rekening van den vleesch- keuringsdienst over 1925 wordt voorloopig vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 2750 Het door den heer J. W. Beth gedane verzoek tot het plaatsen van een lantaarn in de nabijheid van zijne woning, wordt in zooverre ingewilligd, dat indien door den beer Beth eene lantaarn wordt aan geschaft, de gemeente voor hare rekening neemt, het onderhoud, het aansteken en de levering van de petroleum- In verband met een Kon. Besluit van 12-ll-'25 Stbl. No. 443, wordt de verorde ning op de Veemarkt overeenkomstig ge noemd besluit gewijzigd. In de begroo ting van 1925 had eene af- en overschrij ving plaats- Het primitief kohier honden belasting voor 1926 wordt opgemaakt met 65 honden le, en 3 honden 2e klasse tot een totaalbedrag van f 263- Kapelle. Hare Majesteit de Koning'g heeft bij Koninklijk besluit van 25 Janu ari 1926 No. 3 de zilveren eeremedaillo verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau toegekend, aan dhr M. Willeboer te Kapelle, Chef van de veredeling safdee- ling vruchtboomen en rozen van de boom- kweekerij van de firma D. J. van der Have, Kapelle- (Staatscour.) Meliskerke. Donderdagavond is hier door de Chr. Schoolvereeniging een ouder avond gehouden, waarvoor tamelijke be langstelling was- Meer belangstelling van de moeders is nog gewenscht. De voorz. dhr G- Vlieger ging voor in gebed, las Psalm 115 en sprak vervolgens aan de hand van dezen psalm een openingswoord Het hoofd der school, dhr A. Flach le verde niuj een referaat over de „Twee Boeken" waarvan art- 2 onzer geloofsbe lijdenis spreekt, het boek der Natuur em het boek der Schriftuur, uit beide boeken wordt in de school onderwezen. Gelukkig dat wij zoo een school hebben- In de openbare school moet dit onderwijs vol gens onze godsdienstige begrippen ver minkt worden of nagelaten. Spreker wijst er even op, dat evengoed Gods stem wordt gehoord in de Natuur als in do Heilige Schrift. In verscheidene vakken komt bet te pas den kinderen op het heerlijk sclioone er van te wijzen- Dhr G- Beukelman, onderwijzer, ver toonde hierna nog een schoone serie licht beelden genomen in Artis te Rotterdam- Velen, die nimmer een Dierentuin had den bezocht, genoten van het getoonde in dubbele mate- Dhr Beukelman gaf over de plaatjes nog ©enige inlichtingen- In de dierenwereld komt pok de grootheid en majesteit van de Schepping uit- Het was reeds 10 uur geslagen, eer de voorz. deze vergadering sloot met dankzegging. In enkele pauzen werd er chocolade melk met versnapering uitgereikt Tholen. Aan „De Zoom" on tie enen wij onderstaand bericht; zulks ter aanvulling van het onze in ons nommer van Don derdag. Donderdagmiddag ongeveer twaalf uur heeft aan het Thoolsche veer wederom oen ongeluk plaats gehad, dat ditmaal gelukkig geen menscbenievens als offer heeft geëischt. De autobus van Mallekote en de vracht auto van v. d. Made uit Klundert werden van do Brabantsche naar do Zeeuwscne wal overgezet. In de autobus van Malle kote zaten naar aanleiding van het verbod geen personen, terwijl de vrachtauto van v. d. Made met hout was beladen. De pont had reeds den Zeeuwse hen oever bereikt en de beide auto's hadden hun motor aangezet, toen opeens de autobus van Mallekote, welke voorop stond, ach teruit reed. Ze reed tegen de auto van v. d Made .op, welk© hierdoor ook ach teruit kruide en de pont af het watei in reed om direct in de diepte te ver dwijnen. De autobus van Mallekote kwam ook nog in bet water terecht, doch bleef met haar voorwielen aan de pont hangen, zoodat het mogelijk was deze vrij spoe dig wederom op het droge te halen. Dezo autobus *%*erd door de politie in beslag genomen. Op het oogenblik dat de autobus van Mallekote tegen de auto van v. d. Made opreed, stond P. Zegers uit Klundert, de chauffeur van deze laatste auto-, voor zijn auto en kwam daardoor tusschen de beide wagens bekneld. Hij kon hier echter spoedig tusschenuit worden ge trokken en kwam daardoor met eenige lichte kneuzingen vrij. Van de auto van v. d. Made en haar inhoud was niets meer to zien. Wat de oorzaak van het ongeval is valt natuurlijk nog niet met juistheid te zeggen, ofschoon wel kan worden aan genomen, dat de motor van do auto van Mallekote in terugwaartsche beweging stond. Het mag wel een geluk worden ge noemd, dat vóór eenige weken aan de passagiers is verboden in de autobussen te blijven zitten bij het overzetten, zoo dat thans een grooter ongeluk is voor komen. St. Maartensdijk. Weer een auto bus achteruitge reden. Bij bet op rijden van de hoogte tegen de Kaaistraat alhier is een autobus van de onderne- Jming J. C. Krijger uit Goes plotseling achteruit komen rijden. D'e motor bleef stil staan. De remmen werkten wel, maar mede door de gladheid der straten bleef de bus achteruitrijden, tot zij tegen den bakkerswinkel van den heer Westerweel aankwam. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Met het oog op de veiligheid der reizi gers kan niet m-et voldoenden ernst gewe zen worden op de aanschrijving van den heer Commissaris der Koningin in Zee land, waarbij is aangegeven, dat, alvorens het vereischte goedkeuringsbewijs voor een autobus af te geven, door het be trokken gemeentebestuur moet worden ge vorderd, dat deze voorzien zij van een z.g. bergstut, d.i. een inrichting, om da vaart van het rijtuig bij ongewild ach teruitrijden te verminderen of geheel te doen ophouden. 1 (Th. Ct.) Waterlairdkerkje. Eenige ingezetenen dezer ge-meente hebben met 't oog op den hoogon belastingdruk in deze gemeente en andere oorzaken, zich vereenigd o-m in de gemeente een lijst ter teekening te laten circuleeren, ten einde bij Ged. Staten aan te dringen op annexatie der gemeente bij Oostburg of bij IJzendijke. (M. Ct.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen ,te Leiderdorp (toez.), H. Mondt te Nijega. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Franeker. door H. Yeiema te Noordeloos: voor Werkendam, door J. D'. Barth te Alphen a. d. Rijn. Als lid der generale synode der geref. kerken te Assen in plaats van dr J. C. de Moor treedt thans op ds W. Verhoef, van Zeist, of dr J. Hoek, van Soest. i De heer J. Jumelet, geboren te Bruinisse, eerder onderwijzer aan een Chr. school te Klundert, thans aan de openbare school te Sint Jansteen, staat no. 1 op de voordracht voor hoofd der o.I.s. te Schoón- dijfce; en de heer L. J. v. d. Ende te 'sHeer Arendskerke no. 3. Te Utrecht is bevorderd tot arts de beer N. Braam en tot semi-arts de heer W. J. Scheffelaar. Te Wageningen ge slaagd voor het candidaatsexiamen Kolo niale Landbouw de heeren P.v. Doorn, J. da Fouw, L. D. H. Mulder en H- J. G. Florijn. Te Utrecht voor het candidaats- e£amen Indisch recht de heer E- A. R. Scliulz te Vlissingen. Zondag 31 Jan. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, nm. ds Steinz, av. ds Homburg. Wilbelminadorp, vm. ds Steinz, nm. ds de Vrie3 (H. Doop). (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnbeer de Redacteur, Iu mijln kwaliteit als handelsreiziger 'is mij vaak opgevallen, dat kinderen der Christelijke scholen, die des middags; hun brood kwamen nuttigen, wel 7-5 pet. waren die nalieten een zegen te vragen. Mijd verzoek was of de ouders en de predi kanten daar niet op kunnen wijzen. Mij dunkt .waar geen vorm meer is, wat moet men dan denken van het wezen der zaak. Kent den Heere in al uw wegen. Ik heb ook in de zomermaanden aan getroffen dat het Hoofd eener Openbare School met de kinderen een melksalon bezocht en direct de kinderen er op wees, dat zo moesten bidden. Is dat niet be schamend tegenover het geval van boven staande? Hoogachtend, G. VAN DiIJK. Ruilstraat 61, Rotterdam. (Hot verzoek aan do ouders wordt bij deze opname door ons gesteund. Laten ook de houders van Chr. melksalons me dewerken, door bijv. dergelijke kinderen op hun plicht te wijlzen. Eigenlijk moest er in allo melksalons en café's maar toch zeker in een Chr. melksalon .op een duidelijk zichtbare plaats een kaart hangen met de waarschuwing: „Eerst bid den 1" Beesten bidden natuurlijk niet eerst voor zij gaan vreten; maar Christenmen- schen, en ook kinderen, mogen het bid den voor hot -eten nimmer nalaten. Red.) Stukken voor den Gemeenteraad vaa Middelburg. B-. en W. stellen voor aan den heer R. B .M. van Berkum wegens vertrek uit de gemeente eervol ontslag te ver leenen als lid van de Commissie van toe zicht o-p de Avondschool v-o-or N-O. en do-en de volgiende aanbeveling voor zijn vervanging: A. Heijlboer, schilderspatroon en A. L. J. Goethals, bouwkundige. Gezien de verschillende; bedekkingen van do wegen in de gemeente, die niet vallen onder de bewoording bestrating bedoeld in de verordening' tot heffing van rechten voor bet gebruik van ge meentewerken, enz., stellen B .en W. voor nader te bepalen, dat voor een vergun ning tot bet tijdelijk opgraven van open baren gemeentegrond per vierk? M. 75 oe-nt moet worden betaald en voor het van gemeenteweg© herstellen van bestrating met keien, klinkers of tegels f 1.25; w-eg'- b-edekking met asphalt 110, met bitume f2.50, met grint of koolasch f0.70 en zandwegen, bermen, gazons' en dergelijke f0.35 all-eis per vierk. M. Dtoor weth. de Veer is namens de ge meente aangekocht voor f26000 1 II.A. 84 A. 95 c.A. aan 'den Poelendaalschen singel met de daarop aanwezige twee woonhuizen en -een hofstede, alles g]e-legen in do gemeente Kooidekerke. B. en W. stellen voor dit goed te keuren en ©en tijdelijke geldleening daarvoor aan te gaan, in afwachting van het sluiten eener de finitieve geldleening. B. en W. stellen voor aan A. Reijn- kout 77 vierk. M. gemeente-grond aan da Maisbaai voor opslag van grint te ver huren voor f 15.40 p. jaar. In verband met klachten omtrent hinder van vuil en olie afkomstig van de p-let- terij der N.V. The- Vitrite Works aan den Sleeperssingel, d-eelen B. en W. mede, dat de directie beeft toeglezegd de no-o- dige verbetering in de afvoer-riolen te zullen doen aanbrengen, en ook het ge meenteriool ter plaatse is schoongemaakt B. en W. stellen voor 'dit adressanten te berichten. B. en W. stellen voor afwijzend to beschikken op het verzoek van het hoofd bestuur van den Nederl. Bond van Gem'. ambtenaren, om tot het georganiseerd ov-erleg te worden toegelaten. Waar do termijn van wachtgeld voor den heer O. O. Tellier moet 1 'Maart ein digt, stellen B. en W. voor hem dan ook te ontheffen van zijn beroep van markt meester en van dien .dag af de functie van marktmeester Voor een proeftijd van een "jaar op te dragen aan den com missaris van politie. Dit zal de gemeente dan kosten f 300, door dan commissaris te verd-eelen onder 'd© heide inspecteurs en enkele agenten, di-e met het werk zullen worden belast en f 50 voor administratie- koisten. B. en W .stellen voor naar aanleiding van een verzoek van den concierge van het gymnasium om hem een of meer pe riodieke v-erhoogingen nu reeds toe te Kennendit af te wijben, maar hem wel vrijstelling te geven van aftrek van vrij wonen, wat hem dus f150 voordeel zal brengen. D© meerderheid van 'de com missie van financiën kan daar niet mede accoord gaan en de minderheid daaren tegen meent, dat er reden zijn om aan het verzoek van adressant in zjjjn geheel te voldoen. Van de voor de a.s. vergadering van den raad ingekomen stukken, zij de vol gende gemeld: Een overzicht van den loop der bevol king. Het verslag van den Keuringsdienst voor Waren te Goes- Een bericht van den commissaris van politie naar aanleiding van de klachten over last, ondervonden van de vrachtauto van Castel uit Veere. De commissaris meldt, dat een onder zoek heeft uitgemaakt, dat in de huizen op den Veerschen weg na Nov. 1924 geen nieuwe scheuren zijn gekomen, dat Cas tel en zijn zoon alle medewerking hebben toegezegd om schade te voorkomen, dat de commissaris goed toezicht zal laten houden, terwijl hij meent, dat de klachten spoedig tot het verleden zullen behooren. Een propagandageschrift van de Comm. voor Wegenverbetering met een dringend verzoek, aan die verbetering mede to werken. Verder het reeds gepubliceerde verslag van da Commissie tct Steunverleening aan vverkloozen; Een uitvoerig adres van B. Kruze om eene commissie te benoe men, die een onderzoon in stelt naar de oorzaak van zijn ontslag, en teruggave van de hem toekomende geiden- Een adres van het werkloozen-Agitatie Comité om de loonen voor de werkver schaffing op f 18 per week te brengen en do uitkeering aan werklooze* door het Burgerlijk Annbestuur op f10. De rekening van hét Bonime-v. d. Broecke-fonds, waaruit in 1925 ieder der drie vereenigingen (Oefening en Uitspan ning, de vereeniging voor Instrumental» muziek, en het Middelb. Muziekkorps) f 734.86 heeft getrokken- Het adres van de Vereeniging van Chr. middenstanders inzake winkelsluiting oj» Zendag. Een verzoek van mejuffrouw Meertens om baar ter wille te zijn nu haar wacht geld als onderwijzeres in de handwerken ad f 530 ophoudt, daar het toenmalige raadslid de heer van Schouwen, destijds gezegd heeft dat zij direct bij het ophou den van het wachtgeld een pensioen be rekend naar 27 dienstjaren zou krijgen, en nu blijkt zij moet wachten tot zij 69 jaar is- Had zij dat geweten, dan had zij voor het op wachtgeld gaan ^eker kunnen worden afgekeurd- Een verzoek van de dames A- M. Lalir en M. van 'Hoek om l>ij het eindigen va» het wachtgeld resp- f 200 en f 138 groot, haar voorloopig nog in het genot van dit bedrag te laten. Ten slotte een adres van de Vereeniging voor Geref- Onderwijs om gelden voor 35 nieuwe schoolbanken en van de vereeni ging voor Beroepskeuze om f 300 subsi die per jaar. Ingekomen boekwerken Johanna Breevoort. Gezegend en ten ze gen. Van de Groene naar de Zilveren Bruiloft onzer geliefde Koningin Wilhel- mina der Nederlanden; met photo's o.a. van de Prinses: in het Hertenkamp, e» in het Oranjepark. Voor jong Nederland op het 25-jarig Huwelijksjubileum van II. M. Koningin Wilhelmina e-n Hertog Hen drik. Uitgever J. M. Bredee's Boekhandel en Uitgevers Mij, te Rotterdam. In de gisteren gehouden raadsvergade ring van Vlissingen waren de heeren Harts en Hillinga met kennisgeving afwezig- Tot lid der commissie voor de oudheid kundige verzameling werd in plaats van wijlen den heer P- Landsman, benoemd de heer M. J. Harts. Tot lid der commissie voor de financiën, vac.-M. J. Harts, werd benoemd tot lid mejuffrouw Gasille. Tot lid van de commissie van toezicht qp het L.O. de heer J. P. F. Mensink. Z.h.s. werd aangenomen de voorstellen inzake de oud heidkundige verzameling, dat inzake het beroep tegen aanslagen in de plaatselijke 'inkomstenbelasting, dat tot verleenen van f 100 aan de algemeene Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Den Haag in de kosten van een propaganda-boekje over de provincie Zeeland. Verder ook die tot verkoop van 432 vierk. M. grond aan de Scheldestraat, idem dat tot verlaging van de verhoogde prijzen van den grond der voormalige Pottekade, dat tot overname van grond voor de perceelen Kerkhoflaan 22, 29 en 26, dat tot vermindering van de huurprijzen der woningen aan de Paul Krugerstraat en Verkuyl Quakkelaarstraat- Bij het voorstel tot wijziging der for muleering van bet raadsbesluit betreffen de verpleging van armlastige patiënten in het St Joseph Ziekenhuis, zeide de heer Lindeijer, dat men nu zou willen, dat de bepaling alleen geldt voor lien, die bij bet Armbestuur zijn ingeschreven, maar er is nog een categorie van minver mogende katholieken, en spr- meent, dat ook deze moeten geholpen worden volgens het progressieve tarief, dat is vastgesteld voor het gemeentelijk gasthuis. Dhr van Bennekom onderschrijft het be toog van dhr Lindeijer geheel. Dhr Iluson zegt: De R. K. hebben het voordeel, dat zij vrije ziekerihuis-keuze hebben, dat hebben de protestanten niet- Dhr Andriessen: als het werkelijk zoo is, dat de R.-K. een voorsprong hebben', dan kan de ra^id bepalen, dat ieder vrije ziekenbuiskeuze heeft. Dhr P. G. Laernoes waarschuwt voor de financieel© gevolgen. Het idee van den heer Lindeijer lijkt heel billijk, maar is gevaarlijk. Als de R. K. in hun ziekenhuis willen komen, moeten zij daarvoor wat over hebben- Als een protestant de voor keur geeft aan het St Joseph-ziekenhuis dan is dit niet uit godsdienstige overwe ging en spr .zou dan ook tegen vrije zie kenhuiskeuze zijn- Spr. wil geen onbil lijkheden scheppen, maar hij meent, dat men nu verder gaat, als thans het geval is- De R. K. moeten zorgen, dat de be doelde categorie geholpen word t men moet niet alles op de gemeente schuiven. B. en W. namen echter na breede dis cussie een voorstel van den heer Wesse- ling tot uitstel over en werd hiertoe z.h.s. besloten. In de vorige vergadering was ook he lsloten een werkman van het havenbedrijf die reeds ©en pensioen geniet, te ont slaan ©n f! edoen vervangen door oen op wachtgeld gesteld persoon. Thans .stollen B. en W. voor dit be sluit in te trekken, omdat de directeur van het havenbedrijf zeer groot bezwaar had telgen het verleenen van ontslag aan dezen man, terwijl hij zeide dat oen der wachtgelders niet geschikt is. Dat voorstel ondervond krachtige be strijding van de heeren Lindeijer (s.d.), gorel (a.r.)i, van Oorschot (s.p.), die all© meenden, dat men een gepensioneerde niet ©en tweede belangrijk inkomen er bij moet geven, terwijl de heeren Wis seling (v.b.X Hoogkam t (c.-h.) en roej- Gasille (v.d.) daarentegen in dit geval wel een uitzondering wilden maken en de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2