'HlHES BESCHUfl Ü?*üZoir 'fócfó- v Kerknieuws. De mededeeling over het terugloopen van het belastbaar inkomen met ruim I millioen gulden, vormt een duistere bladzijde in de geschiedenis van 1925, en duidt op een achteruitgang in de wel vaart der ingezetenen. Spr. ziet er echter voornamelijk een terugkeer in naar nor' male omstandigheden. Het is echter een aansporing "tot groote bezuiniging, daar hij1 eventueele verlaging van loonen en tractementen nog verdere daling van het belastbaar inkomen niet is uitgesloten. Elk zal betreuren, dat thans weer 61 loodsgezinnen werden weggenomen, doch het Teit dient aan te .sporen met nog ineer kracht de middelen te zoeken om dit verlies te boven te komen- Het is altijd gelukt en zal ook nu weer gelukken. Ook spr. herinnerde aan den watersnood, en aan den verleenden steun, om te ein digen met den burgemeester in zijn amb telijk en particulier leven voorspoed en zegen toe te wenschen in 1926. Ingekomen was een schrijven van de Algemeene Armencommissie te 's Graven- hage op desbetreffende vragen van B. en W., dat tot nu toe omzetting varï burgerlijke ambtenaren in gemeentelijke diensten van maatschappelijk hulpbetoon zich heeft bepaald tot een naamsverande ring en daarom nog geen inlichtingen kunnen worden gegeven betreffende prak tische gevolgen van een werkelijke ver andering. Rilland-Bath. Woensdagavond ongeveer II uur ontdekte de landbouwer v. G. dat op zijn hofstede een onbekend persoon rondliep. Hij waarschuwde zijn zoon, die den onbekende, welke voorgaf tot de Rijks politie te behooren, staande hield. Na eenige worsteling wist hij echter op zijn rijwiel te ontsnappen. Door het kordate optreden der twee zoons van J. v. G. werd hij echter op den hoofdweg door dezen gegrepen en aan den gemeenteveldwachter die inmiddels was gekomen, overgeleverd. De persoon bleek toen te zijn zekere A. G. M., vroeger wonende te Woensdrecht, en een goede bekende der politie. Hij werd voorloopig opgeborgen en nader in ver hoor genomen. lerseke. Naar wij vernemen is de aan gifte van werkloozen op de laatste verga dering van de commissie niet druk ge weest. Ongeveer 50 man gaven zich op, waarvan de kleinste helft niet geschikt is voor allerlei aan te wijzen werk. Doel is, a.s. Maandag met den steunarbeid te be ginnen, o.a. met het spitten van enkele boomgaarden in Zoute. Men denkt, dat het toegestane crediet voor een 14 dagen toe reikend zal zijn. Voor anderen arbeid en steun houdt de commissie zich nog beleefd aanbevolen. Wolphaartsdijk. Woensdagavond verga derde in de Chr. school alhier de Ghr. Schoolvereeniging op Geref. grondslag. De voorzitter, de heer D. P. Goetheer, opende het samenzijn, liet zingen Ps. 84 vers 6, ging voor in gebed en las Ps. 84. In zijn openingswoord herdacht hij de zegeningen die we in het afgeloopen jaar mochten ontvangen. De secretaris, de heer J. L. Goetheer, las de notulen en het jaarver slag. Hieruit bleek o.a., dat het aantal leerlingen thans 106 bedraagt, maar het ledental der vereeniging wat verminderd is. Daar de school geestelijken, zedelijken, maar ook financieelen steun behoeft, wor den allen die haar liefhebben opgewekt, haar te blijven steunen met gebed en gave. De penningmeester, de heer J. Remijnse, bracht daarna zijn jaarverslag uit. De af tredende bestuursleden, de heeren C. Re mijnse en J. F. van Wel, werden herko zen. Daarna sprak het hoofd der school een ernstig, tot meerdere liefde voor het Chr. onderwijs aansporend woord over het onderwerp: „Van rijken zegen en duren plicht". Hij begon als inleiding met het bekende spreekwoord: „Noblesse oblige", „adeldom verplicht" en wees op den rijken zegen, die ons in de Heilige Schrift is ge schonken, op het voorrecht Christen en Christenouder te zijn. Daarna wees hij op de verderfelijke leer, die de bekende schrij ver J. J. Rousseau in zijn „Emil" durfde verkondigen, op het werk van mej. Ellen Key: „De Eeuw van het kind". Hij stelde in het licht, hoe velen door den Staat het werk der opvoeding willen doen volbren gen. Hoe groot is daar tegenover de zegen, dien de Heere geschonken heeft in de Ghr. School. Na een woord van dank door den voorz. sloot het hoofd der school de vergadering met dankzegging. Wolfaartsdijk. De C.-'H. Kiesvereeniging beeft in hare deze week gehouden jaar vergadering met algemeene stemmen een motie aangenomen waarin sympathie wordt betuigd met de houding der C.-H. Kamerleden inzake het Gezantschap bij den Paus. Wemeldinge. Aangesteld tot vaste gas fitter aan de gasfabriek alhier de thans in dienst zijnde M. de Dreu, voorheen gasfitter aan de gasfabriek te Goes. Nieuw- en Sint Joosiand. Woensdag avond werd de jaarvergadering gehouden van het Zieken- en Pensioenfonds. Aan wezig waren 63 leden en begunstigers. Op 1 Januari 1926 bestond het fonds uit 152 leden en 43 begunstigers. In 1925 was ontvangen f 1604.87 en uitgegeven een be drag van f 1693.74, alzoo een nadeelig sal do van f 88.47. Het maatschappelijk kapi taal bedroeg op 1 Januari 1926 f 3483,985. Als leden der financieele commissie wer den herkozen de heeren P. de Klerk en U. Joosse, en in de plaats van den heer W. Wisse werd gekozen de heer G. M. Roozemond. Aan ziekengeld werd in 1925 uitgekeerd f1611, verdeeld over 41 ge vallen. Biggekerke. Donderdagavond hield de Hulpvereeniging voor Gereform. School onderwijs haar jaarvergadering in de Ghr. school. De voorzitter J. Wisse opende deze vrij goed bezochte vergadering met te la ten zingen Ps. 81 vers 12, 13 en 15 en gebed. In zijn openingswoord wees hij er op, met een voorbeeld aan de natuur ont leend, dat een ieder 't best past en 't beste zijn werk kan verrichten als hij op de plaats staat waar hij hoort, d. w. z. die voor zijn krachten niet te hoog is. Dit geldt ook voor alles wat betrekking heeft op het onderwijs. Uit het verslag van den penningmeester J. Lampert Pzn. bleek, dat hij per kas der Schoolvereeniging had ontvangen f1847,03 K en uitgegeven f 1834,41 Ytbatig saldo alzoo f 12,62, exclusief salarissen en bedragen exploita tierekening der school. Nadat de begrooting voor 1926 was voorgelezen, werden er 4 aandeelen uitge loot. Thans volgde een verslag van het schooljaar 1925 door het hoofd der school A. Janse. 't Was, aldus spreker, een kalm jaar; er is niets bizonders gebeurd. Toch is er, o zooveel gebeurd. Er werd zaad ge zaaid bij de kinderen de groote werken Gods werden verteld het gezaaide mocht verzorgd worden; ook mochten af en toe eenige vruchten gezien worden. Daarvoor past dan ook dank aan onzen God. Breedvoerig werd nog besproken de kwestie, of de tegenwoordige schoolban ken al of niet meewerken of meewerken kunnen tot het vormen van afwijkingen in den lichaamsbouw van de kinderen. G. Polderman eindigde, nadat gezongen was Ps. 84: 3, met dankgebed. Domburg. Donderdagavond vergaderde alhier in het lokaal „Rehobóth" de afdee- ling Domburg der „Vereeniging tot Chris telijke Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland". De voorzitter, de heer L. J. van Voorthuysen, leest Lucas IV: 1738 en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedge keurd. De voorzitter deelt mede dat sinds dien het aantal leden der afdeeling is ge klommen van 45 tot 110, en dat dit te danken is aan de energieke werkzaamheid in de eerste plaats van den lieer S. de Pagter Wz, en met hem van de heeren P. Provoost Jz. en J. Brouwer, wien hij daarvoor een hartelijk woord van dank brengt, hetgeen namens de afdeeling schriftelijk zal herhaald worden aan de heeren de Pagter en Brouwer, die niet aanwezig blijken. Aan de beurt van af treding is de voorzitter, die herkozen wordt en zich de herkiezing laat welgeval len. Daarna volgt het verslag van den pen ningmeester, tevens secretaris, den heer J. de Visser Sz., waaruit o.a. blijkt dat de 110 leden aan contributie opbrengen f 132,50. Nu is aan de orde de benoeming van een derde bestuurslid, waartoe geko zen wordt de heer B. J. Bakker, die de benoeming aanvaardt. Tot afgevaardigden naar de Jaarvergadering van de vereeni ging worden gekozen de broeders R. Boo gaard en L. de Witte en tot hun secundi S. Louwerse en G Provoost Az. Op het verzoek van het Suppletiefonds „Draagt elkanders Lasten", ter tegemoetkoming in de verpleging op „Vrederust" wordt beslo ten dat de afdeeling als lid zal toetreden op een contributie van f 5 (later misschien meer). Het loon voor het ophalen der con tributie wordt bepaald op f 4. Met het la ten optreden van een spreker zal een jaar gewacht worden. Daarna sluiting en dank gebed door den voorzitter. ife.. tseï own!'/ Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kortgene, J. Kramer te Elden bij Arnhem; te Oudenhoorn, H. Stegenga te Cothen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Moerkapelle, D1. C. Over- duin te Giessendam; te Genemuiden en te Ridderkerk, AL Hofman 'te Krab- bendijke. 1 Bedankt voor Goes en Kampen, door A. Verhagen te Middelburg. f Dr De Moor. Gelijk wij gevreesd hadden is het met het overlijden van dr de. Moor niet gegaan, zooals wij gisteren uit de liberale pers wij bedoelden „Het Handelsblad" overnamen. Daarom waarschuwden wij dan ook bereids onze lezers, dat het allicht wel niet zoo zal geschied zijn als daar verteld werd. Immers wij wisten, dat in de quaestie die de laatste maanden de geref. kerken beroerde, op wreedaar dige wijze menigmaal, ook omtrent dr de Moor, door de liberale pers, is gelogen geworden. Thans lezen wij omtrent de omstan digheden van zijn dood de juiste toedracht in „D'e Standaard" als volgt j „Gisterenavond (bedoeld wordt Woens dag) vlak tegen het middernachtelijk uur, is te Assen, waar hij aanwezig was als lid van de Buitengewone Generale Sy node der Geref. Kerken, plotseling over leden Dr Johannes Cornelis de Moor, Geref. predikant te Utrecht. Dit overlijden, onder zoo tragische om standigheden, zal niet nalaten in ons land een diepen indruk te maken. Reeds in Augustus j.l. was Dr de Moor op hot station te Nijmegen onwel gewor den en heeft toen een zestal weken rust moeten nemen. Alen sprak toen van een attaque, waaraan echter zoo weinig mo gelijk ruchtbaarheid werd gegeven. Dr de Moor stelde er prijs op en deed ons dit persoonlijk verzoeken, dat geen enkel bericht, noch over zijn ziekte, noch over zijn herstel in de pers zou verschij nen. Langzaam aan heeft hij daarna zijn werk weer hervat. Oogenschijnlijk met de oude kracht. Wie hem echter voor en na dien tijd gadesloeg, vond hem de „oude" niet. Dat viel nog op, toen hij op zoo eminente wijze den bidstond, aan den vooravond van de Synode, leijlde. Hij, die altijd zoo kalm was, kon op sommige momenten in de rede, waarin hij er op wees, dat wij niets vermogen tegen, maar alleen voor de waarheid, zijn ontroering niet verbergen. Trouwens, ook hij zijn voorlaatste preek in Utrecht, Zon dag j.l., toen hij ook de Synode herdacht, was dit reeds opgevallen. Aan de Synodewerkzaamheden nam hij een belangrijk aandeel en het was niet. zonder opzet, dat het moderamen hem aanwees als voorzitter van de commisssie, die van praeadvies zou dienen over de vraag, of er genoegzame reden was, voor het uitschrijven van de buitengewone Sy node en of de Synode op de zaak-Dr Geelkerken in haar geheel kan ingaan. Alsof het een voorgevoel was, dat ons leidde, spraken wij het Dinsdagavond half 11, toen hij nog zoo welgemoed met een geweldig pak paperassen onder den arm wegstapte en nog met een kwinkslag zei, „daar moeten wij vannacht doorheen", uit: „dat loopt mis." Tot 1 uur 'snachts heeft hij, naar wiji vernamen, aan de stukken gewerkt, 's Morgens 5 uur was hij weer present. Zijn werk was op tijd klaar Na het hooren van de verschillende belanghebbenden, gedurende de ochtend uren, onder zijn leiding, vingen 's mid dags de beraadslagingen der commisssie aan. Te ongeveer 4 uur waren deze ten einde gebracht en ging Dr de Moor in ge zelschap o.a. van Prof. H. H. Kuyper, naar het huis van zijn gastheer., den heer Veeninga, aan de Torenlaan. Reeds onder het naar huis gaan voelde hij zich onwel worden. Tijdens het thee drinken werd het van dien aard, dat men het noodig achtte hem naar boven te bren gen. Gedeeltelijk zelf loopend, is hij nog naar zijn slaapkamer gegaan, Waar hij zich te bed legde. Hij verzocht nog zijn vrouw te ontbieden, doch verloor spoedig daarna het bewustzijn, om niet meer bij te komen. Tegen 12 uur is hij toen over leden. Misschien juist onder het gebed, dat tezelfder tijd door den Synode-proeses voor zijn welstand werd opgezonden. Het bericht van zijn overlijden, dat vlak na de sluiting- van de Synode binnen kwam, wekte begrijpelijkerwijs groote ont roering. Onderscheidene Synode-leden konden hun tranen niet bedwingen. Het „Handelsblad" maakt melding van een commissievergadering, door Dr J. C. de Aloor gistermiddag gepresideerd, waar op zich zeer heftige tooneelen zouden hebben afgespeeld. Tijdens een paniek stemming zou Dr de 'Moor plotseling on wel zijn geworden, waarop de vergadering moest geschorst worden. Wij kunnen ten stelligste dit gerucht, als zou het in bo vengenoemde vergadering heftig zijn toe gegaan, tegenspreken. Het „Hbld." moet, zoo meldt men ons uit Assen, de namen van hen, die zich leenen tot zulk een laakbaar bedrijf, minstens publioeeren, wil het niet zelf er voor verantwoordelijk gesteld worden. Nog melden wij, dat dr de Moor niet te Amsterdam is geboren, maar te Gorre- dijk, waar zijn vader evangelist was. De begrafenis te Utrecht is bepaald op a.s. Maandag te 2 uur. Het heden ontvangen Persverslag Synode (vijfde zitting) luidt: Onder aangrijpende ernst opende de praeses Donderdagmorgen de vijfde zitting der Gen. Synode die in comité-generaal bijeenkwam. De praeses liet zingen Ps. 103:8 en 9. Plechtig klonk het in deze wijdings volle stonde: „Gelijk het gras is ons kortstondig leven", waarna de voorzitter voorging in gebed. Terwijl de broeders zijn opgestaan van hun zetels hield de voorzitter een zeer indrukwekkende, ge voelvolle rede in verband met het droe vig, onverwacht verscheiden van het lid der Synode, Dr J. C. de Moor. Vanwege de droevige omstandigheden, waaronder de Synode thans samenkwam, werd besloten: le. Ditmaal geen appèl nominaal te houden; 2de officiéél de deelneming der Synode te betuigen aan Mevr. de Wed. De Moor. Het Moderamen zal zich van deze zaak kwijten; 3e. bij de begrafenis de Synode officieel door het Moderamen te doen vertegenwoordigen, terwijl de Rec tor v. d. Theol. School te Kampen en de Decaan Th. Fac. V. U. uitgenoodigd worden, zich bij deze deputatie te voegen. De Synode besluit als teeken van rouw heden alle arbeid stil te zetten; morgen tot in den avond te vergaderen in com missie en Dinsdagmorgen 9 uur haar werk voort te zetten. Het onbeschaamde Handelsbladbericht zal vanwege de Gen. Synode met groote verontwaardiging worden tegengesproken, terwijl de Synode besluit zich deswege ge noodzaakt ziet, te verklaren, dat in de betrokken commissie geen enkel incident heeft plaats gehad, dat iemands gemoed kon schokken of zijn gezondheid in gevaar kon brengen. Te ruim elf uur werd do zitting door den praeses met gebed gesloten. Het telegram, dat de Synode aan het „Handelsblad" verzond, luidt als volgt: „De Generale Synode van de Geref. Kerken, bedroefd en verontwaardigd over het bericht in het „Handelsblad" (ochtend editie van Donderdag 28 Jan.) onder het opschrift „Een heftig tooneel", dat ver band legt tusschen heftige tooneelen, die zich op de commissievergadering, welke idoor wijlen Dr de Moor werd gepresideerd, zouden hebben afgespeeld, en het on heil, dat Dr de Moor daarna overkwam, droeg op aandrang van al de leden van genoemde commissie, haar Moderamen op, de daarin gegeven voorstelling als absoluut leugenachtig, publiek tegen te spreken en te verklaren, dat in bedoelde commissievergadering geen oogenblik de broederlijke stemming werd verstoord, dat Dr de Aloor over het gansche verloop der discussies, onmiddellijk na de vergade ring, zijn groote voldoening uitsprak, dat hij in opgewekte stemming het kerkge bouw verliet en dat dus elke gedachte van eenig verband tusschen den geest op genoemde vergadering en 'de onge steldheid welke Dr de Aloor in zijn logies overviel, volstrekt uitgesloten is. Op last van de Synode, Het A'Ioderamen: (w.g.) K. FERNHOUT, Praeses. H. AV. LAA1AN. Assessor. Dr G. KEIZER", le Scriba. J. P. KLAARHAMER, 2e Scriba. Nog een enkel woord over 't verhan delde in openbare zitting naar aanleiding van de conclusies van 't rapport der com missie van prae-advies over de vraag of er igenoegzame reden was voor het ujtschrijven van de buitengewone Synode en of de Synode op de zaak-Dr Geelkerken in haar geheel kan ingaan. Rapporteur was ds 'Heida.: De conclusies van dit rapport luiden: a. Overwegende, dat genoegzame rede nen aanwezig zijn, overeenkomstig het verzoek van de Part. Synode van Noord- Holland de zaak in haar geheel in be handeling te nemen. b. Dat de bezwaren, ontleend aan art. 30 van de K.O. niet gegrond zijn ge bleken. c. Dat voor een spoedige behandeling op een buitengewone Synode voldoende motieven bestaan aan het verzoek van de Part. Synode van Noord-Holland te vol- ydoen. Dr Van Es licht zijn stem, afwijkend van die der kommissie toe. Spr. meent, in aansluiting met de uitspraken van Leeuwarden en de classis Leeuwarden, dat de Synode niet op de zaak-Geelkerken in haar geheel kan ingaan, wat niet be- teekent, dat deze zaak niet behandeld kan worden.' Men zou de classis Amster dam van advies kunnen dienen. Ds Gispen heeft op dit punt, de samen roeping der Synode, zeer ernstige beden kingen. Alle bezwaren genoemd in het rapport, concentreeren zich om art. 30. Naar spr.'s meening zijn er nog andere bedenkingen. Allereerst, dat een classis de tucht over de leer in eerste instantie heeft te handhaven en dat het niet aan gaat, dat „een classis uitspreekt, dat een persoon wel gesuspendeerd kan, maar dat men van het recht afstapt om het be lang van de zaak. Spr. beschouwt dit als een betuiging van onmacht, om de leertucht te handhaven. Men moet eerst op de mindere vergaderingen komen tot een decisie. Spr. vreest, dat men anders de verantwoordelijkheid overdraagt. Spr. heeft er bezwaren tegen, dat op deze wijze een tweeërlei toepassing komt van het kerkrecht ten opzichte van de dienaren des Woords. Spr. meent ook. dat de beroering ,in den lande niet zoo groot was voor de aanvrage van de bui tengewone Synode. Hierdoor werd een yverkeerde indruk gewekt. Spr. meent, dat bij deze wijze van behandeling door den betrokkene één instantie wordt over geslagen. Voor het beroep bij de Particu liere Synode is, is al besloten ze over te dragen naar de Generale Synode. Spr. vindt, dat een verkorting van het recht van beroep. De heer S. Rrandsma sluit zich aan bij het door Dis Gispen betoogde. Spr. meent, dat als een classis meent, dat een predikant gesuspendeerd moet worden, zij dit moet doen. Mag een classis zich dan laten afschrikken omdat er ernstige be zwaren zijjn. Bestaan 'diezelfde gevaren dan niet, als da Synode een uitspraak doet? Spr. meent, dat die even groot zijn. Ds Telkamp ondersteunt enkele ge dachten van Dis Gispen. Spr. vraagt of het wol steek houdt, dat terugwijzing naar de classis onmogelijk is, omdat de kerk van Amsterdam-Zuid en .Dir Geelkerken beroep aanteekenen. Spr. meende, dat bij terugwijzing dit beroep zou vervallen. Die rapporteur meent, dat waar de Sy node staat voor 'n complex van moeilijk heden 't bezwaarlijk is, om in te gaan op de gedachte van. D|r Van Es om de zaken te scheiden. Wordt dit rapport aan genomen, dan krijgt men later Omzeil een schifting als de zaak onderzocht is. Als do beschouwing ,van Dis Gispen werd aangenomen, zou de zaak terug gezonden moeten worden naar de classis Amsterdam. Diat is een gevaar in de huidige omstandigheden, dat niemand zou willen. Spr. meent voorts, dat niemand zal kunnen ontkennen, dat ten opzichte van ©en dienaar des Woords een meer dere vergadering ook rechten heeft. Dia weg door Dp Gispen aangewezen is Je beste, maar ei' kunnen (Omstandigheden zijn, dat die weg niet kan worden be wandeld. Gezien de uitspraak van de clas sis en het eenparig prae-advies van de hoogleeraren meent de commissie, dat men hier 'te doen hoeft met een zaak voor de behandeling op de Generale Sy node vatbaar. 1 Is dat nu wel tweeërlei toepassing van recht? Dat hangt er van af. Maar dat is soms gewenscht. Spr. noemt het van Ds Gispen een waardeeringsoordeel, dat de beroering is toegenomen na de aanvrage der Generale Synode. Die samenroeping heeft ook bij velen vertrouwen gewekt. Tegenover een gevoelsargument zou spr. dan een dergelijk willen stellen. Er wordt door velen naar gesnakt, dat er een eind aan deze zaak zal komen. Ten slotte moest zij toe hvoor de Generale Synode komen. Wat geeft het dan, of zij een half jaar ©order of later wordt gehouden? Draagt do Synode de commissie op mee te doelen, wat z'iji, die gehoord zijn, hebben gezegd, dan zal zij dat doen. Spr. meent niet, dat dat usantie is.. Dat er bezwaren aan een uitspraak verbonden zijn, zal wel juist zijn. Maar welk ©vergadering heeft in ons land het meeste vertrouwen, als 'tgaat over zaken die verband houden met de belijdenis? Een uitspraak van de Generale Synode zal meer effect sorteeren dan een van een classical© vergadering. Spr. meent, dat de adressen van Amsterdam-Zuid en Dr Geel kerken niet zoo maar terzijde gelegd kun nen worden. Een algeheel© terugwijzing naar de classis Amsterdam is dan ook onbestaanbaar. Hierna hebben achtereenvolgens ds v. Lummel en de professoren Hoekstra, Kuyper, Bouwman, Grosheijdo en Grey- danus, ©n dr Dijk d© competent-verklaring der .generale synode verdedigd. Daarop is het rapport vastgesteld, waarbij "ds Gispen aantoekeninig verzocht dat hij wel met de slot-conclusie, doch niet met alle gronden instemt. Prof. Diepenhorst voegt aan 't bericht omtrent 't sterven van dr de Aloor de volgende opmerking toe: In ons land heeft meer dan elders de Gereformeerde religie wortel gescho ten. En al leven de Gereformeerden ver deeld over tal van kerken en kerkgroe- pen, er is toch een band, welke deze allen nu al ruim drie en eon halve eemv verbindt. En zoo, tot welke kerk ook bahoorend, is er intense belangstelling voor wat in Assen de geesten ter Synode bezig houdt in het groote verlangen, dat de Gere formeerde waarheid zóó mag zegevieren, dat de eenheid der belijders, 'en nu weer niet gedacht aan welke kerk ook, worde gehandhaafd. De gemeenschap der heili gen, in engen kring het diepst gevoeld, zich steeds verder uitzettend naar allen, die de verschijning van onzen Heere Jezus lief 'hebben. God uit den hemel heeft gesproken. Moge dit spreken tot gevolg hebben, dat alles, wat persoon en menschel ijke zaak geldt, wegvalle en er slechts een zoeken zij naar wat den vrede van Jeruzalem kan bevorderen en de Gereformeerde reli gie steeds zuiverder doe schijnen. Grijpskerke. De Christelijke Jongelings- vereeniging Timotheus alhier hield Woens dag tiaar 21ste jaarfeest- Dit feest kan als geslaagd worden beschouwd- Onder de vele aanwezigen bevonden zich vele afge vaardigden van andere vereenigingen- De jaarverslagen getuigden van voorspoed en bloei, hoewel het aantal leden achteruit is gegaan door vertrek. Maar met deze kleine kring is ook de intimiteit toegenomen De voordrachten en samenspraken liepen vlug van stapel en de meisje svereeniging Dor cas vroolijkte het feest op met twee zangnummers- In de pauze werd een col lecte gehouden waarvan de helft van <le opbrengst voor de watersnood werd be stemd, ten bedrage van f 7.25 dat zal worden afgedragen aan het comité voor de watersnood. Met goeden moed gaan we weer voorwaarts en bidden Gods zegen voor het werk onder de jonge menschen van onzen tijd- Van geachte zijde bericht men ons, dat het zendingsfeest yan de Classicale zendingsvereeniging Walcheren der Ned. Herv. Kerk zal plaats hebben op 24 Mei. tweede Pinksterdag, op het landgoed Der Boe-de, gelegen onder Koudekerke, welwil lend daarvoor afgestaan door den wel- edelgestr. heer Mr J. Loeff aldaar. Dat komt meer voor, schoon niet zoo in erge matei Te Barneveld heeft de predikant der Ned- Herv. kerk op den kansel geklaagd over het weinige dat ge woonlijk bij kerkelijke huwelijken wordt ge collecteerd. Meermalen gebeurt het dat een tr-ouwstoet die in auto's komt aange reden in totaal een 70 k 80 centen op het altaar voor kerk en armen offert- - Ds N. G. Kerssies te Wezep is bij hef uitstappen uit de stoomtram gevallen en heeft zich zoo aan het hoofd bezeerd, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Hij kan dientengevolge Zondag niet voor de gemeente optreden. Op Zuid- en Ncord-Bevelamif. Zondag 31 Jan. Ned. Herv. Kerk. Baarland, nam. ds Pont. Biezelinge, vm. en nm. ds Jonker. 6 'y H. Janssen, legerpred.. voor den Ne#- "'I- Bond. Borsselen, vm en nm ds Elenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm. ds Feijkes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2