OPTIEK Binronlaïil Kerknieuws. HET ADRES VOOR UW BRIL personen, aan de ordinantiën Gods ge bonden. Hiermede zijn in korte trekken enkele lijnen van het Calvinisme ten opzichte van de Staatkunde aangegeven. Die ook voor het huidige, praetische, politieke leven groote beteeicenis hebben. Om slechts op enkele punten te wijzen;: de leer van het overheidsgezag .en de instelling der Staten om der zonde wil geeft ons kijk op den Volkerenbonfd, do leer van de souvereiniteit in eigen lering geeft ons inzicht in de Sociale Wetge ving en het VerzekeringSvraagstuk, de leer inzake de religie en de Overheid belicht helder onze positie inzake het Gezantschap bij den Paus en al, wat daarmee samenhangt. Het Calvinisme heeft onder Gods bestel groote zegeningen gebracht aan het staat kundig leven van ons volk, van Euro pa, ja van dik geheele wereld. Of het dit ook in de toekomst doen zal? Dat ligt in Gods hand en in Zijn Raad; blind in de toekomst rust op ons de plicht, voorzoover dit aan ons staat, den weg Voor dat Calvinisme te bereiden, en één der middelen daartoe is, dat wij 'bet meer en meer bewust belijden. Op deze inleiding, die met aandacht door de aanwezigen werd gevolgd, kon wegens den vergevorderden tijd geen be spreking meer volgen. Waar meerderen echter gaarne vragen en opmerkingen wil den doen, werd besloten spoedig een ver gadering uitsluitend aan de bespreking van dit onderwerp te wijden, Waartoe dhr Goedbloed zich ook gaarne bereid verklaarde. Hierna werd deze eerste cursusverga dering met dankzegging gesloten. HET GELAAT VAN DEN MENSCH teekent zijn jeugd en kenmerkt zijn aard. Bij elk gesprek, hetzij in zakelijk of huise lijk verkeer, treedt het gelaat op den voor grond en trekt het de meeste aandacht. Men behoort daarom juist aan de verzor ging van het gelaat bijzondere aandacht te wijden. Het eenvoudigste en natuur lijkste middel is; en blijft: Keizer-Borax, hetwelk men dagelijks aan het wasch- water toevoegt, waardoor dit zacht en kiemvrij wordt en buitengewoon reini gend, heilzaam, verfraaiend en conser- veerend op de huid inwerkt. Gegarandeerd zuivere Keizer-Borax wordt nooit los, maar alleen en uit sluitend in de bekende roode cartons met handelsmerk: knielende vrouwenfiguur, geleverd door de firma Heinr. Mack, Nachf., Ulm a/D. China's financiën. De financiëele moeilijkheden van de regeering te Peking zijn volgens de „Ti mes"-correspondent zeer groot- Alle amb tenaren dringen er op aan, dat voor het nieuwjaarsfeest, het belangrijkste feest in China, 'dat 25 Jan- begint en één week duurt, tenminste een gedeelte van de ach terstallige salarissen zal worden uitbe taald. De onderwijzers hebben sedert De cember 1924 slechts 20 procent van hun salarissen ontvangen, terwijl andere amb tenaren er nog slechter pan toe zijn- Korte berichten. Volgens de Hongaarsche bladen heb ben de gedelegeerden van de Fransche politie van de Hongaarsche autoriteiten vernomen, dat de 6500 valsche bankbil jetten, waarnaar gezocht werd, niet meer bestaan, daar zij door Windischgraetz ver brand zijn- De kabinetscrisis. Naar de N. R. C. verneemt, zal in een eventueel kabinet-Limburg de formateur zelf waarschijnlijk aan het hoofd van het departement van justitie komen te staan- Van de zittende ministers zouden alleen de heeren De Geer en van Karnebeek overgaan, die beiden hun portefeuille zou den behouden- Als het intusschen niet mogelijk mocht blijken, een minister van financiën te vinden, zal wellicht een der bovengenoemde heeren zich met de lei ding van laatstbedoeld departement be lasten- De meening van Mr Marchant- Vrijdagavond sprak te Sneelc mr Mar- chant, de leider der Vrijz- Dem., over de Crisis. Na het verloop der crisis geschetst te hebben, zei de heer Marchant over de aan mr Limburg toen nog te verstrekken opdracht tot kabinetsformatie o.a.Mr Limburg is een der onzen- Dat mr Lim burg een dergelijke opdracht aanvaarden zal, ik kan het niet gelooven, maar indien hij het doet, dan wenden wij ons van mr Limburg af- Ik kan het echter niet ge looven- Allerlei- Mr Zimmerman heeft zijn intrek geno men in het Parkhotel te Rotterdam- Hij is voornemens, ongeveer een week in ons land te blijven- In de eerstvolgende maan den zal de heer Zimmerman vermoedelijk telkens voor eenigen tijd in Nederland komen- De matrozen van de „Java". Toen de nieuwe kruiser „Java" te Priok aankwam, schreef de Welfevredensche re dacteur van het „Alg. Ind. Dgbl." aan zijn blad: „De geest onder het personeel is niet om „over te roepen", zooals ons van betrouwbare zijde werd medegedeeld; het was „moeilijk om het den menschen naar den zin te maken, er was geen algemeene tevredenheid." Naar de Nwe. Soer. Ct." schrijft, zou de bemanning van den kruiser geweigerd hebben den feestavond, door de burgerij van Soerabaja haar aangeboden, bij te wonen. Om deze opzienbare houding te motiveeren, werd den commandant mede gedeeld, dat de bemanning liever niet kwam in de voor dien feestavond be stemde zaal. de zaal van de sociëteit „Concordia" en wel omdat die zaal op gewone dagen voor het marine-personeel niet toegankelijk is, een motief, dat nogal gezocht klinkt, omdat de ingezetenen van Soerabaja, die geen leden zijn van deze sociëteit, natuurlijk ook geen toegang tot deze zaal hebben. De marine-commandant moet daarna over deze aangelegenheid, welke voor het comité van ontvangst allerpijnlijkst had kunnen worden, radiografisch hebben ge confereerd met den vlootvoogd. En deze zou bevel hebben gegeven om het bijwo nen van den feestavond tot „dienst" te verklaren. Wat beteekende, dat zij, die daartoe werden aangewezen, den feest avond moesten bijwonen, wilden zij niet indisciplinair handelen. De bemanning marcheerde dus naar de feestzaal. Tijdens de rede van den resi dent was zij nogal rumoerig en zelfs ont zag een der matrozen zich niet om, toen de resident sprak van den „ongedwongen geest, welke op het feest zou heerschen", hard te roepen „gedwongen". Toen het „Wilhelmus" werd gespeeld, kostte het eenige moeite om alle schepe lingen 'tot opstaan te krijgen en terwijl de burgerij het volkslied meezong, zwe gen de matrozen. Het is in Soerabaja, als een gevolg van deuitspattingen en vechtpartijen der marine-schepelingen, moeilijk geweest om de goede verstandhouding tusschen de burgerij en de matrozen te bewaren. -Een rumoerige Raadsver gadering- Zaterdag vergaderde de ge meenteraad van Sas van Gent ter be handeling van een adres, door eenige honderden personen geteekend,, waarin verzocht werd, om evenals vorige jaren het Carnavalsfeest'te mogen vieren op de gebruikelijke wijze- De burgemeéster had dit feest dit jaar verboden- In vérband daarmede kwam pok als punt op de agenda voor wijziging van de artikelen 41 en 43 der politie-verordening, waarin den burgemeester de bevoegdheid gegeven wordt maskerades enz- te verbie den- Deze wijziging bedoelende deze be voegdheid op te heffen werd met 4 tegen 3 st- aangenomen. Tot de vóórstemmers behoorden de beide wethouders en twee Raadsleden. De burgemeester deelde mede dat hij zou gebruik maken van art- 82 der gemeentewet en aan Ged- Staten het verzoek zou richten te beslissen, dat dit besluit als zijnde strijdig met het alge meen belang, niet zou worden uitgevoerd. Een groote menigte belangstellenden en belanghebbenden woonde de vergadering bij en gaf door teekenen van goed- of af keuring aan haar gevoelens lucht, waarop door den Voorzitter gedreigd werd de publieke tribune te zullen laten ontrui men. Tegen de tegenstemmende raads leden werd door het buiten samenscho lende publiek bij wijze van protest tegen de door hen aangenomen houding heftig gedemonstreerd. Het bovenstaande teekent weer de men taliteit van vele menschen. Ook al treffen zware rampen ons land, toch moet er ge feest worden. Middelburg. Niettegenstaande op lijsten en door andere bijdragen reeds f7089.11 bij den penningmeester van het plaatselijk Watersnoodcomité ontvangen was, bracht de collecte gisteren nog de mooie som van f 2481.78 op. Kapelle. Maandagavond kwam daartoe uitgenoodigd door B- en W. onder voor zitterschap van den Burgemeester Bierens een aantal ingezetenen bijeen om een be spreking te houden over de getroffenen bij den jongsten watersnood. Besloten werd de gemeente te verdeelen in 13 wijken en met-den meesten spoed te wer ken om geld in te zamelen. Biezelinge. Vrijdagavond j.l. hield de Geitenfokvereeniging Streven naar Ver betering onder voorzitterschap van den heer A- Beenakker hare 16e jaarlijksche vergadering- De vergadering werd door 21 leden bezocht. Bij de opening werd idoor den voorzitter een overzicht gegeven', omtrent ;de werking der vereeniging over 1925- Hieruit bleek, dat het ledental met 5 was toegenomen en thans 64 bedraagt het aantal donateurs vermeerderde met 2 dat is nu 22- In 1925 zijn door den vereenigingsbok gedekt 74 geiten, terwijl er 4 zijn overgedekt. Vervolgens werd door den penningmeester den heer W. Nieuwdorp, verslag uitgebracht over het jaar 1925, waaruit bleek, dat de ont vangsten bedragen f 158.10, terwijl de uit gaven heliepen f 152.05, goed slot f 6.05. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren 'C- J. Butler en W. Nieuwdorp. Voor inschrijving jonge slachtgeitjes wer den 4 briefjes ingeleverd. Hoogste in schrijver was Johs Verhage voor 52 cent 'per geitje- Tot bokliouder en bode werd wederom voor den tijd van 1 jaar be noemd de heer E- Paauwe voor de som van 1Ö0 gulden- Verder deelde de voor zitter de vergadering mede, dat er door de véreen. op de gehouden landbouw tentoonstelling te Kruiningen een mooi succes was behaald door de 13 inge schreven geiten:- 6 prijzen werden behaald, een eerste, 3 tweede, een derde en een vierde prijs- Op voorstel van den heer J- Zuid weg, werd besloten om aan den heer A. Beenakker uit erkentelijkheid voor zijn getrouwe plichtsbetrachting, bewezen namens de vereeniging op de gehouden tentoonstelling te Kruiningen, een klein aandenken te schenken uit de kas der vereeniging. Ook werd besloten om de contributie van 60 cent en het dekgeld van 75 cent dit jaar te blijven handhaven- Kruinisigen. Gisteren vergaderde de ge meenteraad- Aanwezig alle elf leden. Na voorlezing der notulen welke onveranderd worden vastgesteld, deelde de voorz- mede dat Ged- Staten hebben goedgekeurd de ruiling van grond met dhr A. Ie Clercq alsook de begrooting 1926 en de wijzigin gen der begrooting 1925 en 1926- Dat de 2 inspecteurs op het L. O. de school plannen der nieuw te bouwen O.L. school met bewaarschool op 'tdorp Kruiningen, hebben goedgekeurd, behoudens de ver warming. Dat de opruiming van struiken en boomen op het nieuwe schoolterrein is gegund aan A- Gerritse voor f41, dat de H- II. de Blaeij en Baarens hurtne benoe ming als lid der coram- op het L. O. aan nemen, terwijl van het burgerlijk Arm bestuur bericht is ingekomen dat dhr J. Blok Az- zijn benoeming als lid daarvan heeft aangenomen en dat dhr D. Duindam is benoemd als voorz- van genoemd be stuur. Van de R.-K. middenstandsver- eeniging „de Hanze" leest de voorzitter een verzoek voor om de regeling voor gasverbruikers zooals die thans is, zoo danig te wijzigen dat onbillijkheden vooral voor kleine gasverbruikers worden weg genomen- De voorzitter deelt mede, dat in overleg met de Mabeg de Directeur der Gasfabriek gemachtigd is met de betrok ken gasverbruikers overleg te plegen en zoo mogelijk bezwaren weg te nemen- Tot hoofd der bewaarschool te Hans- weert wordt benoemd Mej. E. C. M. Ris- seeuw te Vlissingen met algemeene st- De voorzitter deelde mede de uitvoerige onderzoekingen van B- en W. omtrent de verwarming der te bouwen O- L. School. Nadat deze zaak breedvoerig besproken was, werd met alg- stemmen B. en W. gemachtigd om met de Maatschappij Ma beg een contract te sluiten, volgens hun opgave van 51/2 cent per kub- M. voor gaslevering der gasverwarming voor de nieuwe school. Bij de vaststelling van het suppletoir kohier der belasting op de honden over 1925 komen daarop voor: 6 voor de le klasse en 1 voor de 2e kl- tot een bedrag van f 32 en op het primi tief kohier voor 1926: 100 der le klasse en 9 der 2e klasse tot een bedrag van f 636. Bij de rondvraag vestigt dhr v. d. Straaten dè aandacht op den slechten toe stand der straat bij het postkantoor te Hansweert- De voorz. zal den gemeente opzichter nogmaals er op wijzen, dat deze verbetering zal aanbrengen. Daarna slui ting der vergadering. lerseke. De oester-verzending wil dit jaar niet vlotten- Het verschilt veel van het voorgaande jaar- Was er vorig jaar veel vraag naar Engeland, waar de kwali teit niet best was, dit jaar zijn de rollen omgekeerd- Weinig vraag en hier een minder goede tot slechte kwaliteit visch, terwijl de kwaliteit visch in Engeland pri ma is- Tegen December 1.1. had men hoop op Duitscïiland, dat met zijn gedaalde ta riefheffing veel 'beloofde- Het viel ook weer tegen en Frankrijk en België hebben met hun lagen frankenkoers ook niet veel vraag gedaan- Zoodat een en ander mee zal werken tot een surplus van consump tie-oesters als er in geen jaren geweest is- Ook met de mossels is het geen rozengeur en maneschijn. De kwaliteit) is ook niet naar eisch en de vraag dienten gevolge minder en ook in groote mosselen zal meer overblijven dan vorige jaren het geval was- Kioetinge. Voor de slachtoffers van den Watersnood is Zaterdag f 1392.201/2 ge collecteerd- 's Heer Abtskerke. De collecte voor de door den Watersnood getroffenen heeft f 282 opgebracht, plus vijf gulden van de juist vergaderende vereeniging „Ver zekering legen verlies van Varkens"- Dat is per inwoner ruim 67 cent- Ellewoulsdijk. Op initiatief van B. en W. werd alhier onder leiding van den burgemeester .1- Eiken Sluijters een comité gevormd tot het houdep van een collecte voor den Watersnood. Staande de ver gadering werd voor ruim f 100 geteekend- Wemeldinge. Zaterdagmorgen zijn tus schen Schiedam en Kethel 10 schapen; van den heer J- de B. alhier, die uit de weide over het ijs op de spoorbaan waren geloopen, door den trein overreden- De dieren werden vermorzeld- Ovezand. De in deze gemeente gehouden collecte voor de Watersnood-ramp heeft opgebracht f319.25. Krabbendijke. Maandagavond was er ge meenteraadsvergadering onder voorzitter schap van burgemeester Welleman- Na de opening met gebed, heette de voorz. allen welkom in deze eerste vergadering in dit jaar en sprak den wensch uit, dat allen de belangen der gemeente zouden be hartigen. Vervolgens stelde de voorzitter als commissie van onderzoek voor de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid J- Zweedijk voor de leden C. P. Vogelaar en S- de Kok. Deze adviseerden tot toe lating, waartoe met algemeene stemmen werd besloten- Dhr J. Zweedijk werd bin nen geroepen, legde de gevraagde eeden af en nam plaats in den kring- Bij de ver kiezing voor wethouder in de vacature Krijger, werd dhr Lagendijk gekozen met 3 stemmen tegen 1 op dhr Woutersen en 3 blanco- Daar dhr Hondelink zijn her benoeming tot lid der commissie van Toe zicht op het lager onderwijs niet aannam en dhr Smallegange bedankte als zoo danig, werden 'gekozen dhr A- Wabeke met 6 en J. van Luijk met 7 stemmen. Maandagavond was et1 ledenvergade ring van de afdeeling Krabbendijke der vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen in Zeeland in de consisto rie der Ned- Herv. Kerk. Daar de voorz. nog bij de gemeenteraadsvergadering was en de secretaris niet thuis wffi wegens een andere vergadering, leidde de corres pondent J- de Koning het eerste deel dei' vergadering. Er werd gezongen Ps. 25:6, gebeden en daarna gelezen de psalmen 23 en 24, naar aanleiding waarvan een kort openingswoord gesproken werd- Als af gevaardigde naar de volgende vergadering van Vrederust werd J- F. Allaart gekozen en als plaatsvervangers C- van Boven en J. van Luijk. Het bestuurslid Ds W. A. Dekker werd op voorstel van den voorz- 0- P. Vogelaar, die zoo juist ter vergade ring was gekomen, bij acclamatie ver kozen verklaard. Vervolgens behandelde Ds A- Andree het onderwerp „De Heiland en de beze tenen" of „De ontfermingen van Jezus over de bezetenen"- Zijn Eerw. zelde, dat de bezetenen niet met Ie krankzinni gen mogen vereenzelvigd worden. Er was vooral ten tijde van Jezus een bijzondere werking der demonen. De booze geesten werden dan ook bestraft en uitgeworpen, maar over den mensch was Jezus met innerlijke ontferming bewogen- Zijn Eerw. zeide, dat de krankzinnigen zijn de ellendigsten onder de ellendigen en vaak onder de macht van den duivel- maar ze zijn in Jezus' naam vaak te ge nezen. Daartoe ,is het gebed noodzakelijk. De krankzinnigen moeten in Christqlijken geest verzorgd worden, zij dat ons een prikkel om onzen arbeid voort te zetten in Gods kracht- De voorz. dankte Ds Andree en zeide ook, dat ontferming met de ongelukkigen noodig is, waartoe een bezoek aan de stichting kan meewerken. Op verzoek van den voorzitter sloot Ds Andree de vergadering met dankgebed. Kortgene. Op 22 dezer hield de Onder linge veeverzekering Maatschappij „Noord- Beveland" liaar gewone jaarvergadering alhier. Uit het jaarverslag van den ad ministrateur bleek, dat de afdeeling A (paardenverzekerimg) ©en zeer ongunstig jaar had gehad. Men had niet minder dan voor 39 paarden uit te betalen- De betaalde premie bedroeg voor deze afdee ling 2.'27 procent, doch door gebruik van liet geld uit de reservekas, stegen de uit gaven tot ongeveer 3 procent van de to taal verzekerde som- De Afdeeling B (Melkvee-verzekering) liad een veel gunstiger verloop, daar men daarvoor ter dekking van de uitgaven slechts 21/4 proeent van de verzekerde som noodig liad, terwijl er 2i/2 procent premie was betaald. Alle bestuursvoorstellen aangaande den gewonen dienst werden aangenomen- De aftredende bestuursleden, de heeren J. G. van de Linde en J- L. Hoveijn, werden met algemeene stemmen herkozen. Nadat door den administrateur '11 over zicht was gegeven -over de 25 verloopen jaren, welk overzicht aandachtig werd ge volgd, besprak de voorzitter, de heer Har- tog het 25 jarig bestaan der Maatschappij en sprak eenige waardeerende woorden tot den administrateur, den heer Th- Wolse, die vanaf de oprichting steeds op de meest eervolle wijze en met vollen ijver en plichtsbetrachting voor de Maat schappij is werkzaam geweest, en bood hem daarvoor een cadeau aan- Uit het overzicht bleek, dat de heeren P. G. de Lange en Abr. Visser de eenige leden zijn, die de maatschappij mede heb ben opgericht- De heer Visser, ter ver gadering aanwezig, werd daarmede gefeli citeerd. Verder bleek, dat de heer M. de Regt 20 jaren taxateur der Mij is en had daarvoor vele waardeerende woorden in ontvangst te nemen. Kamperland. Het watersnood-comité al hier deelt mede dat .de lijsten met inbe grip van hetgeen de schoolkinderen en de Jongedochtersvereeniging hebben bij eengebracht, hebben opgebracht de som van f 1362.79, welk bedrag aan het Hoofd Comité te Amsterdam is opgezonden. Domburg. De collecte voor de slacht offers van den Watersnood heeft alhier opgebracht de som van f800.45. Een 10e deel daarvan is bestemd voor Zeeland. Grijpskerke. Vrijdagavond werd alhier, evenals andere jaren een ouderavond ge houden. Vele ouders en belangstellenden waren opgekomen en ondanks de ruwe weersgesteldheid was het lokaal gevuld tot in de hoeken, wel een bewijs, hoe deze samenkomst reeds ingeburgerd is- Het H. der school, de heer Douma, opende en gaf een overzicht over den verrichten kinderarbeid, terwijl hij wees op de rijke zegeningen door God geschonken. Mej. F- M. H. Petermeijer gaf een opstel over1, gehoorzaamheid, dat leerzame en rijke gedachten bevatte- Het hoofdmoment was liet bezichtigen van het werk van al de leerlingen, alsmede handwerken, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Na nog enkele ©ogenblikken gezellig te hebben doorge bracht sloot het hoofd der school de vergadering met dankgebed- Moge deze samenkomst weer bevorderlijk zijn om ons Chr- onderwijs aan zijn hooge roe ping te doen beantwoorden. Veere. De collecte voor den watersnood heeft te Veere opgebracht een bedrag van f 780.86, en eenige kleedingstukken, dat is gemiddeld 75 cent per inwoner. Burgh. Naar wij uit goede bron ver nemen, is in een dezer dagen te Goes gehouden vergadering van den Zeeuw- sclien Zangersbond- „Zang Veredelt" be- GOEDKOOP en VAKKUNDIG BEWERKT NAAR DOKTERS RECEPT MIDDELBURG VLISSINGEN LANGE DELFT 34 BELLANiaPAR«38 sloten, om ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan van den Rond, dezen zomer te Burgh een zangconcours te houden. (Zier. N.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zetten Th. A. Keek te Gar deren. Bedankt voor Hoogezand door H. 11. Dor- gclo te Culemborg. Geref. Kerken. Beroepen te St.-Jacobi-Parochie B. Bouma, cand. te Koudum. Aangenomen naar Scheemda door G. Die- mer te Roden. Chr. -Geref. Kerk. Beroepen te Steenwijk J. P. Meijering te Nieuwkoop. Bedankt voor Woerden door N. Bijdemast te Rotterdam. De Generale Synode der Geref. Kerken. Gisteravond is in de Gereformeer de Kerk in de Molenstraat te Assen een bidstond gehouden, voorafgaande aan de eer ste zitting der Generale Synode, bijeengeroe pen voor de zaak-Geelkerken. Deze bidstond werd geleid door Dr De Moor. Voorgelezen werd Handelingen 5 vers 34 tot 39. Spreker begon met te zeggen, dat het de wensch was van een inzender in de Overtoomsche Kerkbode, dat juist dit Schrift gedeelte gelezen kou worden en goed zou worden overdacht. Daar slaat onder meer in, dat Gamaliel zegt: „Indien een werk niet uit God is zal het verbroken worden, maar indien het uit God is gij kunt tegen God niet strijden". Het lijkt schoon en gemakke lijk, maar er is onderscheid tusschen his torisch en normatief gezag der Schrift. Cal- vijn veroordeelt reeds dit woord. Het is -ver keerde passiviteit, God te laten strijden. Wij moeten onze roeping zien. .Maar er is noch tans een element van waarheid in dit woord van Gamaliel, namelijk dit: Wij zijn in alles van God afhankelijk; Hij moet ons bekwamen. Ter inleiding op h<jt gebed zou spreker zijn gehoor bepalen bij' 2 Corinthen 13 vers 8: „Wij1 vermogen niets tegen, maar vóór de waarheid" en afzonderlijk spreken over deze beide doelen A: Niets vermogen wij tégen de waarheidBWel vermogen wij iets vóór haar. Dat wij niets vermogen tegen de waarheid strekt hiertoe a. dat wij ons zullen verootmoedigen, b. dat wij onze kleinheid zuilen beseffen, c. dat wij ons ook zullen vertroosten. a. Velen zijn in de laatste maanden zóó opgetreden, dat de eerbied voor de waarheid te zeer te loor ging. Er was spot bij de wereld en er was aanleiding toe. Do wereld kon niet merken, hoe lief wij elkander hadden. Ilet is zoo smartelijk, dat do Synode onder zulke omstandigheden moet samenkomen. b. Dat wij niets vermogen tegen do waarheid, doet ons ten tweede onze kleinheid besef fen. Wij hoovaardig geslacht van hemelbe stormers, wij vermogen ten slotte niets tegen de waarheid. Wü zjjn tegenover Gods ont zaggelijke waarheid zoo klein. d. Ten derde ligt in dat eerste deel van onzen tekst een rijke vertroosting. Waarom ■heeft God aan Zijn kerk geen onfeilbaar gezag gegeven, gelijk Rome zegt. Opdat wij al wor stelende, gelijk Jacob bij Pniël, de waarheid zullen, overwinnen. Daar wij wel iets voor de waarheid ver mogen moeten wij: a. de leugen tegenstaan; b. de waarheid ontvouwen; c. .God bidden om de hulp van Zijn Heiligen Geest. Spr. gaat dan voor in gebed en pleit daar in op Gods trouw en vraagt om Zijn ontfer ming en om licht voor de Synode en kracht en wijsheid voor die haar zullen leiden en bidt ten slotte voor den broeder, om wiens wil in zekeren zin wij- hier zijn. Dat God hem leiden moge in alle Zijn waarheid. Na het zingen van psalm 141 vers 2 en 3 werd het samenzijn gesloten. De kerk was geheel gevuld. (Zie verder onder telegrammen) Nevlerlandsch verbond van Christel ij ke Meisjes-voreenigin- gen. De vorige week vergaderde het Hoofd bestuur in Utrecht. Er is een voortdurende groei te bemerken in het Verbond. De Leid- stersdagen in het najaar gehouden, zijn voor velen van groot belang geweest. Vóór den volgenden winter zullen er indien moge lijk veel meer van dergelijke leidsters- bijeenkomsten georganiseerd worden, in aller lei deelen van het land. Naar wij hopen is dit 't begin van een meer systemathische training voor leidsters, waar 't buitenland ons zoover in vooruit is. Ilet Leidstersblad, uitge geven door de Federatie, gaf in het Januari nummer 'een belangrijke uitbreiding: leiddra-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2