VESTA Aanbesteding. iraouvim Restant Coupons E. Verbeem.Goes Rechtsiakea 0entend Nieuws, Laatste Beric&ua. loop Mraopinp, EsÉÈpü, em. SarirtKrletóeis. Adverteutiëi. DEKKER Het Schouwvenster Adverteert m ut Bied Burgerlijke Stand. NAAIMACHINES Christel. Encyclopaedia Maandag 25 Januari 1926, een dubbel Woonhuis, op Maandag 25 Januari 1926, a. het maken van een Archief ruimte in het Stadhuis; b. het aanleggen van een Nieu wen Weg vanaf de Wester straat naar de J. A. van der Goeskade en bijkomende werken. Een Winkel- en Woonhui3 op Vrijdag 29 Januari 1926, Een Woonhuis met Erf en Tuin Administratie I ïtcoI algemeen belang voor de bevolking en daardoor indirect voor !het Rijk, Doen tevens WOrdt direct het 'financieel belang van het Rjjk gediend, wijl het aantal van hen, die kunnen mededingen, vergroot wordt. Arr.-Rechtbank te Middelburg. II. O., 33 jaar, werkman, te Middelburg was ter verantwoording geroepen ter zake iat hij in den nacht van 3 op 4 October 1925 jftm- 1 tot 2 uur is gaan slapen inet een sigaar of sigaret in den mond, waardoor het heddegoed in brand is ge raakt ook gevaar voor andere goederen en gebouwen ontstond- Eisch 14 dagen gevangenisstraf. L. C. M. S.. 34 jaar, bakker te Vlis- singen was door den kantonrechter te Middelburg d-d. 2 Dec. j.l. wegens over treding der Arbeidswet veroordeeld tot f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. De amb tenaar van het 0- M. was tegen dat von nis in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging vonnis kantonrechter. Fr. J. de R., 24 jaar, te Zaamslag was «loor den kantonrechter te Terneuzen d.d. 29 October 1925 ter zake van overtreding der max. snelheid te Terneuzen op 10 September j.l. veroordeeld tot f50 b. of 25 d. hechtenis tegen welk vonnis zoo wel de beklaagde als de ambtenaar O.M. in hooger beroep waren gekomen- Eisch bevestiging vonnis kantonrechter. A- van B.., 52 jaar, leurder, Terneuzen was door den kantonrechter te Hulst we gens het leuren in de gemeente Hulst zonder toestemming van den burgemeester veroordeeld tot f 10 of 10 d. h. Veroor deelde en ambtenaar van het O. M. wa ren in hooger beroep gekomen- Eisch bevestiging vonnis kantonrechter. H. J. F., 24 jaar, varensgezel te Am sterdam, werd ten laste gelegd dat hij op 8 April j.l. te Zierikzee een bedrag Tan f63.50, toebehoorende aan J. YV. v. d- Velde en K. Suurland heeft weggeno men. Aangezien het Openbaar Ministerie een vorig maal meende, dat in deze zaak nog niet voldoende, getuigen waren gehoord werden alsnog een 5-tal getuigen ter terechtziting van giseren op geroepen. Op de vorige zittingen ont kende beklaagde den diefstal te hebben gepleegd, en beweerde hij geld genoeg bij zich te hebben gehad, wat evenwel door de getuigsn-verklaringen is gebleken niet juist té zijn. Getuige Jordaan, gemeenteveldwachter te Oohgensplaat, gisteren als getuige ge hoord, verklaarde, dat hij beklaagde met nog een persoon een dag voor den dief stal naar de boot had gebracht, toen wa ren zij niet in het bezit van geld. Getuige Nimwegen, stuurman te Zijpe, verklaarde, dat hij beklaagde op voor noemden datum aan boord heeft gehad, en dat hij hem om geld heeft gevraagd voor de reis, wat ze evenwel niet kon den betalen. De politie heeft toen het reisgeld aan hen verstrekt. Do Officier van Justitie requisitoir ne mende aeh'te het aan beklaagde ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen, en ei schte een gevangenisstraf van één jaar. De verdegiger van beklaagde Mr P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg, van meening zijnde, dat het aan beklaagde ten laste gelegde niet was bewezen, vroeg vrmnrnak. Tegen J- KI., 24 jaar, werkman, C. B., 8.9 jaar, bakkersknecht en W. D. 19 jaar, werkman, allen wonende te Hoek, werd ter zake van ontucht tegen ieder 3 mnd. gev.straf geëischt. Chantage. Ook werd behandeld de zaak tegen T. J. H S., werkman, 25 j., wonende te 's Gravenhage, en J. J. B. van der K., 24 j., werkman te 's-Gravenhage, aan wie bij dagvaarding was ten laste gelegd op lichting van zekere H. te Middelburg voor een bedrag van f 300. (De bijzonderheden der dagvaarding lie ten wij achterwege,1 vanwege het zede- kwetsende karakter. Red.) In deze zaak werden ter terechtzitting een drietal getuigen gehoord, terwijl voor den eersten beklaagde als verdediger op trad Mr Kasse Zegel, advocaat te 's-Gra venhage. Uit het getuigenverhoor bleek, dat getuige J. C. H., wonende te Middel burg had kennis gemaakt in Den Haag tnet v. d. K. en laatstgenoemde vond daar in aanleiding tot S. en getuige W. Gal- ïaard te zeggen, dat zij mede moesten gaan naar Middelburg, omdat er aan Hen- drikse wel wat te verdienen was. Daar beeft men H. naar het Bolwerk geroepen voor niet nader te noemen handelingen en heeft v. d. K. om hulp geroepen. S. en Galjaard zijn toen te voorschijn ge komen en hebben zich uitgegeven voor rechercheurs, althans volgens H. heeft S. dit gezegd, al ontkent deze en ook v. d. K. en G. dit. Men heeft H. een accept van f200 laten teekenen. De officier wees op het slechte straf register van S., die zich op 26 dezer te Amsterdam weer zal hebben te verant- woorden wegens oplich'ing voor f18000. Het Openbaar Ministerie van oor- ieel zijnde, dat de feiten wettig en overtuigend waren bewezen, eischt tegen ten eersten beklaagde een gevangenisstraf van l.i/2 jaar en tegen den tweeden be klaagde 1 jaar. De verdediger van beklaagde S. be pleitte in een uitvoerig pleidooi op grond, dat naar zijn meening het aannemen van de hoedanigheid van rechercheur door be klaagde S. niet is komen vast te staan en hij de in de da.gvaarding gestelde leiten niet bewezen acht, diens vrijspraak. Aanrijding der Kon. auto. Zoo men zich herïnnt r n zal, had "31 Aug. 1925, nabij het Aardhuis een lichte aanarg. ling plaats van een particuliere auto m:t een hofauto, waarin H. M- de Koning n was gezeten. Als bekl. van dezo aanrijding te 'hebben veroorzaakt, ver schoen voor h 1. kantongerecht te Apel doorn, de 'H- uit Rhaden. Deze bekende, doch voerde tot zijne verontschuldiging aan dat hij van het Udeëermecr komende rij den, een andere particuTere auto voor zich had. Door een bocht in den weg en do geringe breedte ter plaatse, was een botsing toen onvermij lelijk. Het bleef gelukkig bij een geringe be schadiging van oen der spatschermen. Een lakei van H- M. als getuige ge hoord, bevestigde een en ander. Eisch en vonnis f 10 subs- 10 dagen hecht. "Verduistering door een ambtenaar. Voor de rechtbank te 's Ileriogenbosch stond terecht \J. K., be klaagd tor zake, dat hij tusschen 1 Juni '22 tot 11 Sopt. '25 te 's Bosch opzette lijk, terwijl hij als ambtenaar in dienst was bij de gemeente 's Bosch, (boekhou der-kassier bij het gem. slachtbedrijf), meerdere malen op verschillende tijd stippen verschillende bedragen tot een gezamenlijk bedrag van 3400 gulden, welk geld hij uit hoofde van zijne betrekking onder zich had, hoeft toegeëigend. Bekl. bekende volledig. Tc Parijs had hij vol gens zijn zeggen, 700 gulden verspeeld. In Aug. '25 had hij 900 gulden verloren met speculeeren. De direkteur van 't slachthuis als getuige gehoord, gaf na dere inlichtingen omtrent de gang van zaken in het bedrijf. Behalve boekhouder- kassier, was beklaagde sub-ontvanger voor de accijnzen en had bovendien on der zijn beheer een „slagerspotje". Uit dit potje worden de slagersknechts betaald, die verschillende patroons bij de werk zaamheden in 't slachthuis behulpzaam zijn. Uit gaat echter buiten de bemoei ingen der gemeente om. Ook dit potje met een inlioud van ongeveer 200 gulden was verdwenen. 'tRijk heeft voor wat betreft de accijnzen geen schade geleden. Ver moedde beklaagde, dat controle plaats zou hebben, dan hevelde hij het geld uit 't slagerspotje en dat van de accijnzen in zijn kas over. Ten slotte waren 'de tekorten zoo groot geworden, dat hij meende een kontrole niet meer te moe ten afwachten. Hij nam nog een flink be drag uit de kas en vluchtte. Bij de ge meente had hij een borgtocht van 3000 gulden. Bij zijn terugkeer in 'tland werd nog 330 gulden op hem in beslag ge nomen. Zijn vrouw heeft bovendien nog 100 gulden afbetaald. De ambtenaar van 'tO. M. eischte een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden. Ongelukken- Te Rotterdam is een 42-jarige g/azenwasscher van een plat dak gevallen. Hij werd met een gebroken lendenwervel naar het ziekenhuis over gebracht. Men meldt uit 's Hertogen bosch: Gistermiddag zijn aan den Pette- laarschen weg een zestal personen, dié op het overstroomde land aan het schaat senrijden waren, door het ijs gezakt- Met zeer groote moeite het was levens gevaarlijk werk wisten politie en bur gers 4 personen te redden- De 17-jarige Marie Verdonk werd dood opgehaald. Ook een 20-jarige jongeman G- A. Koningstein, was reeds overleden, toen hij werd op gehaald- Er gingen geruchten, dat het aantal slachtoffers nog grooter zou zijn doch de gemeente-politie deelde mede, dat niemand meer vermist wordt- Bij het schaatsenrijden te Udenhout zijn drie jongens door het ijs gezakt. Een hunner, de ongeveer 18-jarige A. H., wist zich nog te redden- Echter de 19-jarige H. van en de 17-jarige P. v. D., zijn "jammerlijk verdronken- De lijken zijn eenigen tijd daarna opgedregd- Gis termiddag zakte het 15-jarig zoontje van v. K. te Rhenen door het ijs en ver dronk. Gistermorgen is op het Ooste lijkste punt van het eiland Ameland het lijk aangespoeld, dat herkend werd als te zijn van M. Schroom, een der loods- leerlingen van den verganen loodsschoe- ner van Terschelling- Het iji s. De scheepvaart op de Eem is tengevolge van het ijs opnieuw gestremd. Bij de monding onder Spakenburg vriest de Zuiderzee dicht. Men meldt uit Kampen: In dein IJsel is over de geheele breedte veel drijfijs. In zee is ook veel ijs. De postdienst Kampen Urk wordt nog onderhouden, evenals do nachtdienst ZwolleKampenAmsterdam. Do veerdienst van Delfzijl op Emden is gestaakt. De scheepvaart in Friesland is geheel ge stremd. Vele booten zijn door de strenge vorst overvallen en liggen, over de ganscho provincie verspreid, in het Jjs vastgevroren. Aan de westkust van Friesland strekt het ijs zich in onafzienbare vlakten over de zee uit. IJs en sneeuw. Volgens een be richt uit Milaan woeden boven Opper-Italië hevige sneeuwstormen .waardoor het telegraaf* en telefoonverkeer zeer gestoord is. Te Mi laan ligt de sneeuw op sommige punten een halve meter hoog. Soldaten zijn beschikbaar gesteld om op de stations mee te werken, teneinde de rails sneeuwvrij te maken. Het treinverkeer ondervindt groote vertraging en de treinen komen verscheidene uren te laat aan. In vele plaatsen van Groot-Britannië heeft hot gesneeuwd. Vele wegen zijn versperd. Een aantal voertuigen is verongelukt en veel per sonen zijn daarbij gewond. In vele deelen van het land heeft gisteren nog gevroren en vooral in Zuid-Engeland was het zeer koud. Te Londen viel sneeuw, die verscheidene cen timeters hoog ligt, terwijl in de provincie de sneeuwlaag een dikte van meer dan 30 cM. .bereikte. Het spoorwegverkeer is gedes- j organiseerd. In de laatste dagen hebben hoven het meergebied van Constanz zware Noord-Oos- terstormen gewoed, die tot veelvuldige ver- .keersstoringen hebben geleid. VLISSINGEN. Voor de betrekking van suppoost in liet Gasthuis alhier hebben zich 87 sollicitanten aangemeld. Benoemd is met ingang van 1 Mei a.s. de heer Joh. van Ee te Utrecht. Middelburg. Door notaris Hioolen is Donderdag verkocht Een winkelhuis met Schuurtje en tuin aan de Segeerstraat, groot 74 c.A. aan C. Geensen q.q. voor f 4509. Een winkelhuis met plaatsje,aan de Lange Noordstraat groot 82 c.A. aan den zelfde voor f 6509. MIDDELBURG. 15 Januari. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: spruiten 1025, karoten 56, zure belle fleur Ie 11—15, idem He 912, goudrei- net 1219, zoete armgaard 1518, zoete campagne 15 grauwzoet 1617, alles per K.G.; prei 106116, per 10 bos; Sav. kool 30100, roode kool 145180, beide per 10 stukswitlof 3040 per 10 bos; knolrapen 3—4 per bos. WISSENKERKE. Geboren: 1, Blazina Lena, d. v. Arie Leendert de Looff en Wil- belmina de Vos; Pieter, z. v. Gilles Stok man en Maatje van Goudswaard. Overleden: 28, Pieter Maarten van der Heijde, 54 j., echtgen. van Adriana de Looff. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 30, Anthonij Daniel Kole, 21 j. jm. en Pieter- nella van der "VVeele, 21 j. jd. Geboren: 4, Johannis, z. v. Leendert de Wit en Willemina Bouwense. Overleden: 6, Jan, 23 j., z. v. Jan Plat- schorre en Jasperina Verburg; Lijntje Jo hanna, 5 j., d. v. Leendert Schrier en Willemina Jacoba Josephina van de Lindt I I I (Adv. BI.) 1876 1926 Zoo de Heere wil en zij |j leven hopen onze geliefde Ouders, Bshuwd- en Groot- j| ouders, g IZAAK TANGE en ra ELIZABETH VAN VLAANDEREN g op 19 Januari a.s. hun 50- jarige Echtvereeniging te her- deuken. Hun dankbare Kinderen, H Behuwd en Kleinkinderen |J en Verloofde. Middelburg, Nieuwl. weg U 11b. Heden overleed onze ge liefde Man Vader, Behuwd- en Grootvader PIETER BUTLER, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Namens de Familie, Wed J. BUTLER en Kindeeen. Kloetinge, 15 Januari 1926. Voor de vele blijken van deel neming ons betoond bij het over lijden van onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd-, G>oot en Overgrootmoeder MARIA KODDE, betuigen wjj onzen hartelijken dank. Uit aller naam, A MARINISSE. O. en W-Souburg. Jan 1926 erbeterd systeem. m legant gebouwd, CA ierlijk afgewerkt. och goedkooger. (leen verkrijgbaar bij Giststraat - Middelburg. Ledenverg. der afd Middelburg v/h Centr Gen. voor Kinder-Herstellings- en Vacantia Kolonies op a s Woensdag 20 Januari, Soc. St. Joris (Balans), Middelburg, 8 uur 's avonds. Binnen enkele dagen verschijnt het le deel, geb. f II. Geb. in echt Marokko-leder f 13. Verkrijgbaar bij Boekh. F. P. DH'JIJ Middelburg. Voordeelig adres voor alle soorten Huis- en Kerkbijbels. Ssy Nog eenige C'nr. Scheurkalenders voorradig. De Notaris H. M. MARKUSSE te Kortgene, is voornemens op des nam. 2 uur, in het Café „Het Wapen van Kats" te Kats, ten ver zoeke van den heer M. H, Nookd hoek, in het openbaar te verkoopeni Schuur, Veestal, annex Wagenhuis en Varkenshok, Erf, Tuin en Boomgaard te Kats, op het dorp, groot !5 Aren 41 centiaren, te veilen in 3 perceelen en gecombineerd Te aanvaarden Mei 1926. Nadere inlichtingen bij den Notaris Burgemeester en Wethouders van Goes zullen des namiddags 2 uur, ten Stadhuize aanbesteden! De inschrijvers voor deze werken moeten ingezetenen van Goes zijn. Bestek en teekeningen voor elk werk zijn ad f 1 per stel ver krijgbaar ter Secretarie. Aanwijzing ter plaatse wordt ge geven: voor het werk onder a. ge noemd op Woensdag 20 Januari, v.m. 11 uur, en voor het werk onder b genoemd op denzelfden dag, n.m. 21/, uur en verder op aanvrage bij den Directeur v. Gemeentewerken. Notaris J C. KRAM te Kapelle, is voornemens op Woensdag 27 Januari 1926, voorm. 101/, uur, in de herberg van dhr. M. Geus te Heinkenszand, ten verzoeke van dhr M.ZUI0IJK aldaar, publiek te verkoopen met Pakhuis, Schuur, Erf en Tuin, aan de Dorpsstraat te Heinkenszand, groot 5 A. 62 c A., in gebruik bij den eigenaar. Op gebruik bij de betaling, 16 Februari 1926. Bezichtiging eiken werkdag van 24 uur. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in het openbaar te verkoopeni bij opbod en afslag, des middags 2 uur, in het Café „Tramzicht" te West-Souburg, „tllUUIIUUUUIU aan den Hoogeweg, in de gemeente Vlissingen, bestaande uit: Woon huis, Schuur, Wagenhuis, Kip penhok, dubbel Varkenshok, Broeibakken en verderen timmer, op en met 5.70.7 H.A. of 14 Gem. 158 Roeden Boomgaard, Moes land, Bouw- en Weiland, zulks in 13 perceelen en verschillende samenvoegingen, als omschreven in de gedrukte notities dezer veiling, verkrijgbaar ten kantore van den Notaris Aanvaarding Februari/Mei 1926. Bezichtiging van de gebouwen 26 en 27 Januari 1926, van 1012 en van 14 uur. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Woensdag 3 Februari 1926, vm. li1/, uur te Wolphaartsdijk, Oud Sabbiage) ten herberge van A. DALE'^OUT. ten verzoeke van dhr. CORNS DE KOK, publiek verkoopem te Oud Sabbinge, groot 5 A 90 c A. op gebruik vrij van huur 1 Maart a.s betaling 28 Febr as. Nadere iulichiingen ten kantore van den Notaris. vloerzeil worden aan lagen prijs opgeruimd. Ook van matten Wie deze werk een Gestikte of Wollen Deken koopt, ont vangt daarbij 2 Groene Bons Vraagt onze Kapok van 80 cent per pond. Gebruikt E.V. Ochtendvoer voor uwe kippen a 85 cent p. 2' 2 K.G. E.V. Koffieboon en p. p. 100 ct E.V. Thee p. half pond 95 ct. E.V. Cacao p pond 60 ct E.V. Ultra margarine p.p. 65 ct E.V. Woudduif-inarg. p. p. 70 ct. E.V. Port per flesch 115 ct E.V. Samos per flesch 115 ct. Alles met Groene Bon. Nog 10 pak Lucifers a 75 ct., 5 pak Molen-Lucifers a 48 ct Heele Bol Kaas SSOct, Emmertje Jam, 2 ponds, 95 ctGele o Groene Zeep 15 ct. per pond, 3 pond Soda voor 10 ct Wij geven 7 reepen Chocolade op een bon. Kookerwten 14 ct. per pond, Spliterwten 18 ct. per pond, Bruineboonen 15 ct. per pond, Witteboonen 15 ct. per pond, Gebeukte Stokvisch 55 ct per pond 50 Sigaren van f3.— voor 275 ct. en een kouten (lijp cadeau. GROOTSTE CHRISTELIIKE mmmmi weekillustratie Abonnementsprijs slechts f 1.25 per kwartaal Het nummer van deze week (WATERSNOODNUMMER 2) bevat VAN WEEK TOT WEEK. Politiek buitenlandsch week-o verzicht door L. Penning INDRUKKEN door Mevrouw A. van Hoog- straten-Schoch. WIJ EN ONZE KINDEREN door C. Kjjne. BLOEMEN EN GROENTEN- TEELT door Practicus IN DE DINGEN MIJNS VADERS Meditatie door Joh. J. H. WAT BLIJFT Religieus gedicht door Jac. WATERSNOOD door MvA. HET GROOTE WONDER Kort volledig vertiaal door Martien. MABEL Vervolgverhaal door G. Schrijver. W Twee pagina's schitterende Watersnood-kieken uit binnen- en buitenland. VIJFTIG JARIG BESTAAN VAN „PATRIMONIUM". Afdeeling Amsterdam met foto's van de oprichters en tegenwoordig bestuur. ZIJN WIJ ONTWAAKT? door Mevr Westerbrink-Wirtz ONZE KLEEDING. Moderubriek onder leiding van Gez Balder met teeke- ning van Mej. Landweer. H0EDENM0DE door Mej Jeanne Zwarts. BOEKENSCHOUW - PUZZLE PUNTDICHTEN - CARICATUUR Dit nummer bevat een 36-tal actueele en interessante foto's I Zij die zich thans abonneeren ontvangen het Kerstnummer gratis. Abonneert U of vraagt proef nummer aan bij de CANT0NLAAN 19 BAARN. Om direct in dienst te treden e ?n Dienstbode gevraagd bij R. NIEUWENHUIJSE, Westweg, Krabbendijke

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3