Onderwijs. Seieagd Nieuws. Land- en Tuislxmw. iarttherichten. IBoop Irtooplip, Beslediaaen, arc, Telegram». 6teun van particulieren of do kerk worden overgelaten. Doch in het overige is heel y^igil waars Zaterdag publiceerden wij de namen dor afgevaardigden naar de generale Sy node der geref. kerken, uit welke opsom ming blijkt, dat do provinciale .vergade ringen, voor wat de predikanten aangaat, lang niet van d© leer zijn: eens burge meester blijft burgemeester. Alleen die van Friesland Noord, Gelderland en Zuid- Holland Noord herkozen de ouden; doch do overigen waren blijkbaar voor e©n ver anderingetje. Trouwens allen waren, op Overijse! ©n Drenthe na, er wel toe ge dwongen. Wegens vertrek toch konden eenige primi van 1923 hiervoor niet meer in aanmerking komen. Dit noodzaakte Friesland Zuid om do Geus, Utrecht om Donner, Z,uid-Holland Zuid om Landwehr, en Zeeland om Bouma te vervangen.Zoo doen straks als nieuwelingen hun intre de in de synodale vergadering d© predi kanten Miedema voor Groningen; Peter sen voor Friesland Zuid; Milo en Ploos van Amstel voor Overijsel, Fernhout voor Utrecht; Schouten voor Noord-Holland; Heida voor Zuid-Holland Zuid; Tclkamp voor Zeeland en de Vries voor Noord- Brabant, terwijl Laman, die in 1923 we gens ziekte moest gepasseerd worden, terugkeert. In vijf andere provincies verwierp men blijkbaar het zoo straks door ons aange haalde spreekwoord; want Groningen ver ving Bos door Miedema;Drenthe Duur- sema door Laman; Overijbel Meulink en Kuiper door Milo en Ploos van Amstel; Noord-Holland Ferwerda door Schouten; •en Noord-Brabant de Bruin door de Vries. Van deze niet-opnieuw-ingehnnrden werden Bios voor Groningen, Duursema voot Drenthe en de Bruyn voor Noord- Brabant-Limburg tot secundus gedegra deerd. Da volgende predikanten hadden reeds vroeger, sommige zelfs herhaalde malen zitting: Meijiering voor Groningen; Klaar hamer, v. 03 ©n Koopmans voor Rriesl- land; Laman en Thijs voor Drenthe;; Kei zer en Kunst voor Gelderland; de Moor voor Utrecht (en 'N.-Holland); Beukelaar voor Noord-Holland; Dijk, Gispen ein v. Lummel voor Zuid-Holland; v. d. Veen voor Zeeland en J. H- Donner J.Hl.zn. voor Noord-Brabant-Limburg. fyyri"-1 iBTwnrifr "~~immnKSK De heer A. J. Schneiders, leeraar aan de R.H.B.S. te Zierikzee, is benoemd tot leeraar aan het R.K. Lyceum te Over- veen. Tholen. Door B. en W. zijn op de voordracht voor onderwijzer met ver plichte hoofdacte aan de O.L. school al hier geplaatst de heeren: 1. J. Nieuwen- huijzen te Breskens; 2. A. Kievit te Tho len; 3. L. Heiboer te Hansweert. (Z. N.) I—ruii' HJ ui I—n-rro*rgujwrm«Uf,a Ongelukken. In de Staatsmijn Wil- Jielmina geraakte de 18-jarige mijnwerker P. uit Terwinselen bekneld tusschen een lucht- locomotief en een muur. In deerniswekken- den toestand werd hij naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij spoedig overleed. Het vierde doodelijk mijnongeluk reeds in 1926. Te Leiden is het lijk opgehaald van den 83-jarigen J. den O. Hoe de man te water geraakt is, weet men niet. Zondagavond geraakte zekere K. uit Hoog landerveen te water te Amersfoort. Hoewel hij spoedig op het droge was gebracht over leed liij in den afgeloopen nacht aan do gevolgen. Te Den Haag is een 12-jarige jongen door een vrachtauto overreden en ge dood. Tusschen Loosduinen en Monster wandelde een 13-jarig meisje, vergezeld van een vriendinnetje o,p den weg, toen een auto bus naderde. De weg daar is zeer smal, zoodat de kinderen op een voetpaadje gingen loopen om de bus te laten passeeren. Op dit oogenblik kwam van de andere zijde een mestwagen aan. Hoe het ongeluk precies ge heurd is, weet men nog niet, maar op een gegeven oogenblik geraakte het meisje be kneld tusschen een boom en de passeerende autobus. Het meisje werd zoodanig verwond, dat zjj na zeer korten tijd overleed. De chauffeur bevindt zich in voorloopige bewa ring, teneinde verhoord te worden, terwijl het lijk en de autobus voor een onderzoek in b© «lag zijn genomen. De heer A. te Zntphen Ihad Zaterdag het ongeluk in zijn woning van de trap te vallen en terecht te ikomen op ©en fcamersloffer, die onder bij: de trap stond De steel drong hem een eind in den rug en brak toen af. Na een hevig lijden is de heer A. thans in het ziekenhuis overleden. De beurtschipper B., die de vorige week te Gax- merwolde (Gr.) met zijn hoofd onder een kipkar geraakte, is in het ziekenhuis te Gro ningen aan de daarbij opgeloopen verwon dingen overleden. Tengevolge van inwendi ge kneuzingen, Donderdag opgeloopen bij een aanrijding door de stoomtram, is de heer ran E. te Vlagtwedde, overleden in het zie kenhuis te Groningen. Het 2-jarig doch tertje ran den arbeider De R. te Coevorden, heeft een kan met heete koffie over zich heen gekregen en kreeg daarbij- zulke ernstige brandwonden, dat het in het ziekenhuis is opgenomen. -Het wrak van de „Nij-ver heid I" gevonden. Zondagnacht is door twee EIburger visschers het wrak van de in den stormnacht van 25 Novem ber j.l. vergane „Nijverheid I" gevonden. Het wrak ligt, naar de „Crt." nader meldt in het Schokker vaarwater op diep water onder de zgn. ,Val van Urk". Door d© twee Elburgsche visschers is het lijk van den machinist Blauw uit Rotterdam opge haald. Thans wordt alleen nog vermist het hjk van kapitein Slot uit Zwolle. Deserteurs aangehouden. Onder Nispen, nabij de Belgische grens, werden door de politie aldaai twee per sonen aangehouden, beiden deserteur van het Nederlandsche leger ,u.l. zekere H. Cr., uit het garnizoen Amersfoort, en ze kere A. de G., van het garnizoen te Venlo. Zij zijn naar Bergen op Zoom overge bracht en aldaar ter beschikking van de militaire autoriteiten van dat garnizoen gesteld. De moordte Rotterdam. Za terdag werd de 17-jarige A. van Slooten, de jongen die verdacht wordt, zich schul dig gemaakt te hebben aan vadermoord, overgebracht naar het Huis van Bewaring. Gistermorgen heeft vanuit het ziekenhuis de begrafenis plaats gehad van den gepen- sïonneerden politieagent J. v. Slooten, het slachtoffer van dit drama. Aanranding. Zondagmorgen vroeg is te Rotterdam een verpleegster op den Stationsingel door een onbekend ge bleven individu aangevallen, die haar op den grond wierp, vermoedelijk met oneer bare bedoelingen. Toen ze om hulp riep, gaf hij haar een klap in het gelaat en nam toen de vlucht. Valsche bankbiljetten al ler we ge- Het schijnt wel, of de wereld plotseling overstroomd is met valsche bankbiljetten. Behalve de Hongaarsche en Portugeesche vervalschingen, waar ons land zijdelings bij betrokken is, heeft men' het elders in dit blad besproken geval van de valsche 1000 dinarbiljetten in Ser vië en voorts maakt Reuter gewag van het ontdekken van een drukkerij van val sche Spaanscbe bankbiljetten te Valencia en van het aanhouden te Berlijn van vier mannen, verdacht van de vervaardiging van valsche bankbiljetten van 5 pond ster ling- Sinds 1924 zouden 50 van zulke! biljetten in omloop zijin gebracht- Daar bij komen dan nog de vele gelegenheids- vervalschingen op kleine schaal, zooals: van de dollarbiljetten, waarop aan de 1 meer nullen zijn toegevoegd dan er oorspronkelijk achter stonden en de ver valschingen langs fotografischen weg, die ook telkens hier en daar weer opduiken. Een telegram uit Duisburg meldt: De nasporingen naar de valschemunterswerk- plaats, waar de Zuid-Slavische 1000-dinar- biletten worden vervaardigd, hebben aan het licht gebracht, dat ook in Duisburg zich leden van de valschemuntersbende ophielden. Intusschen zijn twee Kroaten en 'een Duitsch koopman gearresteerd, onder beschuldiging, bemiddeling ver leend te hebben bij den aankoop van pa pier voor de vervaardiging der valsche biljetten. Uit Praag wordt gemeld, dat aldaar een vleeschhouwer, Gregorowitsch ge- heeten, in hechtenis is genomen wegens het vervaardigen van val sche Tsjecho-Slowaaksche biljetten' van 1000 kronen- Hij werd gearresteerd, toen' hij probeerde, twee dezer biljetten uit te geven- In het geheel werden 30 stuks valsche biljetten bij hem gevonden. Zijn vrouw en dochter zijn onder verdenking van medeplichtigheid, eveneens gearres teerd. Uit Weenen wordt gemeld: Een be vel tot arrestatie is uitgevaardigd tegen prof. Meszaros, die valsche Tsjecho-Slo- wakische bankbiljetten in omloop heeft gebracht ''Meszaros moet op BuLgaarsch grondgebied, zijn gevlucht. i De inbe slaggenom en Portu- geesche bankbiljetten. Omtrent de inbeslagneming in Den Haag van de Portugeesche bankbiljetten ter waarde van ruim twaalf en en een half millioen gul den, in verband waarmede twee personen gearresteerd zijn, kunnen nog de volgenidej bijzonderheden medegedeeld worden. Gisterenmorgen heeft er op het hoofd bureau van politie een langdurig onder houd plaats gehad tusschen den officier van justitie mr Bauduin, den hoofdcom missaris van politie, den commissaris der afdeeling D benevens den tijdelijken ge zant van Portugal en den chef van de tugeesche iustitioneele politie, die voor het onderzoek in deze aangelegenheid, naar ons land overgekomen is. De beide gearresteerden, de heer M. van IJ., wonende hier ter stede en een Turksch journalist zijn door de autoriteii ten van justitie en politie aan een lang durig verhoor onderworpen. Tijdens dit verhoor bleek, dat de Turk akten in com missie had van den heer M. van IJ. Ver der is van eenig verband van dezen Turk met de bankbiljettenzaak niet kunnen blij ken, zoodat de politie geen aanleiding) vond hem langer in bewaring te houden. Hij is dan ook gisteren weder uit de voor-' loopige hechtenis ontslagen. Voorts zou uit het ingestelde onderzoek met groote zekerheid zijn komen vast te staan dat de heer M. van IJ. bij de druk kerij Waterloo, te Londen, order heeft gegeven de Portugeesche bankbiljetten te drukken. Hij was daartoe gemachtigd blij kens een hem verstrekte persoonlijke op dracht van de regeering te Lissabon. Deze opdracht was echter geheel vervalscht, evenals de daarop geplaatste handteeke- ningen van Portugeesche autoriteiten De vraag wordt nu onderzocht, of de heer M. de wetenschap had van de valschheid van deze opdracht. Volgens zijn zeggen, heeft hij geheel te goeder trouw gehandeld, maar de auto riteiten meenen, dat zijn handelingen den laatsten tijd in flagranten strijd zijn met deze bewering. Men heeft dan ook geen termen gevonden, hem weer op vrije voe* ten te stellen, zooals zijn advocaat ver zocht had. De bankbiljetten waren verpakt in een 6-tal groote nieuwe koffers, die per vrachtauto ran Rotterdam naar Den Haag zijn vervoerd. De sluiting van deze kof fers was zoo soliede, dat een employe van de Lip's fabrieken gehaald moest om ze te openen- Het geld is vervolgens door de politie-autoriteiten, ingepakt, ver zegeld en zal opgeborgen worden in een kluis, van een bank, 'daar men het niet veilig oordeelde een zoo groot bedrag ter griffie van de rechtbank te deponeeren. P se lid o-p o 1 itie m a nnen. Men schrijft uit Haastrecht: De rijkspolitie al hier houdt zich bezig met een zonderlinge zaak. Zondag 3 Januari kwam op den Heestrechtschen Dijk op de hofstede van den landbouwer K. een man, die voorgaf te zijn de hoofdcommissaris van politie te Utrecht, de heer Schuitemaker. De man die een 25 a 30 jaar leek te zijn, was van middelmatige lengte, blond van uiterlijk en gladgeschoren- In zijn gelaat had hij verschillende vetpuistjes. Hij trad op met zekere waardigheid en beweerde onder zoek tö moeten doen naar valsch bank papier, dat, in omloop was- Hij vroeg den boer zijn bankpapier te mogen zien, aan welk verzoek deze voldeed- De bezoeker haalde een lijst te voorschijn, waarop een groot aantal nummers geschreven stond en toen een der nummers op de lijst bleek te kloppen met een nummer van een bankbiljet, nam hij dat biljet het was er ©en van tien gulden in beslag zeggende, dat het valsch was- Voor het biljet gaf hij een kwitantie af, ter waarde van tien gulden, onderteekend met den naam: Schuitemaker, commissaris van po litie. Den 'volgenden dag kwam aan da hofstede van 'denzelfden landbouwer weer een man, met een stofbril op, en heel anders gekleed dan de bezoeker van den vorigen avond- Deze man beweerde de broer van commissaris Schuitemaker en rechercheur te zijn- Hij wilde in de wo ning worden toegelaten, trok plotseling een groote revolver en dreigde den boei; te zullen neerschieten als deze hem niet al zijn geld, dat hij in huis had, meegaf De landbouwer werd bang voor zijn hachje en kwam met zijn geld aandragen, een bedrag van ongeveer tweehonderd gulden. De bezoeker vroeg: Is dat werkelijk alles, en op het bevestigend antwoord van K. gaf hij dezen twintig gulden terug om van te kunnen leven gedurende de eerste dagen. Woensdagavond 6 Januari kwam bij den rustenden landbouwer A. K. een man, die kwam vertellen, dat er bij hem (A. K.) zou worden ingebroken. De man beweerde: een Rotterdamsch rechercheur te 'zijn, die was uitgezonden om de inbrekers te vangen- Hij wilde de woning binnengaan om zich, naar hij zeide verdekt op te stellen, teneinde de dieven te kunnen van gen als zij zouden komen. En hij ver toonde zijn ^revolver, A. K. toonde zich echter niet bang, maar greep zijn geweer en dreigde den pseudo-rechercheur te zul len neerschieten als hij durfde binnen komen. Daarop verdween de man. De politie tracht den indringer op te sporen. N. R. Crt. Vereen, vain oud-leerlingen der. Rijks- landbouw-winterschool te Goes. D'eze vereeniging hield hedenmiddag on der voorzitterschap van den heer D1. W. Lindenbergh uit 's'Heer Arendskerke een algemeene jaarvergadering in het Schut tershof te Goes. De voorzitter verwelkomt de aanwezi gen en betreurt het, dat zoovelen afwezig zijn. Spr. heet in het bijzonder welkom de heeren Stevens (directeur der R. L, W. S.), Boerendonk (vertegenwoordiger- der Z.L.'M.) en v. d. Plassche (rijkstuin- bouwconsulent). Spr. betuigt zijn deelneming met de slachtoffers van de overstrooming. Ook hier was wel eenige zorg door het hooge water, maar toch slechts weinig in ver houding tot de ramp in andere deelen van ons land. Spr. wekt op, mede te werken om de gevolgen der ramp te ver zachten. Do landbouw schijnt "ook getroffen te zullen worden door de malaise, die reeds handel en industrie getroffen heeft. De opbrengst in 1925 was goed, maar de prijzen lieten te wenschen over. Spr. hoopt, dat de dreigende malaise niet al te ernstig zal zijn. Wat d© R. L- Wi- S. betreft: het aantal leerlingen was gunstig!. Een lokaal voor werktuigkunde as gebouwd. Moge de school in bloei toenemen, want kennis is voor den landbouw noodig. Telkens weer moet studie gemaakt worden. Spr. noemt o.a. d© bestrijding van ziekten on der gewassen, werktuigkunde, economisch gebruik van electriciteit, enz. Na ingekomen stukken en mededeelin- gem volgt jaarverslag van den penning meester, den heer Sneep uit Ossendrecht. De ontvangsten bedroegen f925.61, de uitgaven f 282.37, alzoo ©en batig slot groot f643.24. Daarna brengt de secretaris, dhr O. O- J- Hendxikse uit Zierikzee jaarverslag uit. Herinnerd werd aan de gehouden be- stuurs- en jaarvergaderingen en aan de tentoonstelling te Kruiningen. Het aantal leden 'is 185. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren G. O- J- Hjendrikse en A. Q. Zan- dee en gekozen in een vacature voor Noord-Beveland dhr O- van Arenthals te Kortgene. Het Bestuur stelt voor om lid te wor den van de Z. L. M-, teneinde daardoor wat meer contact met de Z. L- M- te Krijgen. De kosten zijn 10 oent per lid. De vereen, mag dan een H-B -lid in de Z. L. M. aanwijzen ©n krijigt een zekere ruimto ter beschikking in het Land bouwblad. Met alg. stemmen aangenomen. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Ter terechtzitting van den politierechter werden hedenmorgen dc navolgende za ken behandeld: C- J. M., 63 jaar, van be roep koopman te Middelburg, beklaagd van openbare schennis der eerbaarheid te Koudekerk© op 10 Dec- 1925. Eisch, f 25 of 25 d- Uitspraak f 15 of 15 d. 4 I. de K., 23 jaar, werkman te N. en St. Joosland, beklaagd van diefstal van een kalkoen ten nadeele van A. C. Noom te N. en St. Joosland in October 1925. Eisch en uitspraak f 20 of 20 dagen- W. W., 52 jaar, commissionair te 's-H. Arendskerke, beklaagd van beleediging v- J. de Bruijn te 's H. Arendskerke op 23 November 1925. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h. J. C. S., 30 jaar, arbeider te Vrouwe polder, beklaagd van diefstal van een bou te nvat en eenige stukken hout, ten na deele van den Staat, gepleegd te Vrou wepolder op 28, 30 Nov. en 1 Dec. 1925. Uitgesteld tot 22 Jan. a.s. J. L., 22 jaar, voerman te Serooskerke beklaagd van mishandeling van H. J. Weesepoel te Middelburg op 12 Nov- '25. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d- G- B., 63 jaar, koopman te Goes, be klaagd, dat hij op 3 Aug. 1925 te Katten- dijke op den openbaren weg heeft gereden op een rijwiel voorzien van een valsch rijwielbelastingmerk. Er was n.l. een be- lastingmerk aanwezig van 1924, hetwelk met zilverbrons was bestreken, om op die manier het plaatje als geldig te ge bruiken- Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. E. J., 20 jaar, arbeider en I. M. de H. 19 jaar, zonder beroep, beiden wonende te St- Jansteen, beklaagd van diefstal van aardappelen ten nadeele van R- van Ackeir te Sint Jansteen op 14 October 1925.. Voor ieder eisch en uitspraak f 20 of 20 d. H. K., 21 jaar, zonder beroep te Goes, beklaagd van landlooperij te Goes op 18 December 1925. Eisch en uitspraak 3 d. h. ef4 6 m. opzending Rijkswerkinrich ting voorw. met 2 ,jr proeftijd. D1 u i t s c h 6 regeeringsper- sonen zouden zich hebben la ten omkoopen. Voor de Vierde Ka mer der Amsterdamsclie rechtbank stond Zaterdag terecht de 43-jarige koopman J. H. uit Hilversum, wien ten laste ge legd werd, na in staat van faillissement to zijn verklaard in April 1921 een bate van £35.000 niet aan zijn curator ver antwoord te hebben. Dit beweerde beklaagde, volgens het verslag in het „Handelsblad" aangewend te hebben deels om er las,tige credi teuren me© te betalen, deels om er ver schillende personen in Duitschland mee te „stoppen". President mr Eekhout: En welke men- schen in Duitschland hebt u „gestopt"? Bekl.: Dr Hermes, minister van de levensmiddelenvoorziening. Pres.: Wilt u beweren, dat die geld van u aangenomen heeft? Bekl.: Zeker, maar niet alleen dr Her mes heeft het gehad, maar ook dr Erzber- gen, Heller, van den Pruisischen Landdag, Von Spreng!en, secretaris van de soe.- dem. fraktie. Pres.: Hebt u de monschen wier na men u noemt, in Berlijn gesproken? Bekl.: Die menschen heb ik in Ber lijn gesproken. Pres.: En hebben zijl de bedragen ge accepteerd Bekl.: Zij hebben die geaccepteerd. Pres.: Daar geloof ik niets van! Bekl.: Als u het proces van Barmat -gevolgd hebt, zult u gezien hebben, dat het destijds een ziekte was! Nader ondervraagd, verklaarde bekl. de partijen (circa 2000 ton) cocosolie voor eigen rekening te hebben gekocht. Na d© betalingsmoeilijkheden kreeg hij de be schikking over de partij: om die in Duitschland te plaatsen. .23 Maart 1921 ging hij naar Rotterdam en inde de cheque daags daarop. Vervolgens is hij weer naar Berlijn gegaan en heeft aan het geld de reeds opgegeven bestemming ge geven. Hij „stopte" de genoemde auto riteiten met Nederlandsche guldens, maar of hij hen met f 5000 dan wel met f 20.000 betaalde, kan hij niet zeggen. Dr Erz- berger en dr Hermes sprak hij op Zondag 27 Maart 1921 in hun particuliere woning. Heller en Sprenglen op Maandag 28 Maart 1921, laatstgenoemde in het gebouw van den Rijksdag. Te voren, op 7 Maart 1921, had hij aan Becker 10.000 mark betaald'. Een vroegere procuratiehouder van Barmat, thans koopman in Mexikaan- sche producten, verklaarde desgevraagd overtuigd te zijn, dat de Duitsche auto riteiten1 destijds wel te koop waren. Geen groote zaken kwamen er tot stand of er moest „geschmiert" worden. D© gronden waarop die overtuiging steunde, wilde getuige niet in openbare zitting, maar wel in een zitting met gesloten deuren meedeelen. Dat bekl. in een paar dagen f35.000 aan „schmieren" besteedde, acht te getuige niets bijzonders. De nalatige overwegwach ter. Op 8 Januari 1926 heeft de kanton rechter te Neuzen uitspraak gedaan in de zaak c.a. Ph. P., 23 jaar, overweg wachter te Sas van Gent. Bekl. was ten laste gelegd, dat hij als beambte van den spoorweg GentNeuzen belast met de bediening van de beweegbare afsluiting op den openbaren overweg niet heeft zorg gedragen, dat die afsluiting tijdig voor de komst van een trein afgesloten was, im mers zijnde aldaar toen een trein gepas seerd, terwijl die afsluiting niet was ge sloten. Bij de behandeling der zaak had de verdediger van beklaagde mr Witlox, ad vocaat te 's Bosch, in zijn pleidooi gezegd, dat de komst van den trein niet was ge seind, dus dat bekl. niet had te sluiten, en de beklaagde deswege niet veroordeeld! kon worden. De kantonrechter nu overwoog onder meer in zijn vonnis, dat de verdediger hierbij over het hoofd heeft gezien, dat, zooals uit het onderzoek is gebleken, wij hier te doen hebben met een spoorweg, waarop met beperkte snelheid wordt ge reden. De kantonrechter veroordeelde ten slotte beklaagde op grond van overtr. van art. 29 Locaalspoorwegwet tot een. geldboete van f 100 of 10 dagen hechtenis. Mag menandermansduiven vangen? Zooals verleden week gemeld is, stond toen voor den politierechter te recht de opperman K., lid van de 's Gra- venhaagsche Sier- en Postduivenvereeni- ging „Ons Belang", beklaagd van diefstal van een duif ten nadeele van zijn buur man, den heer M. v. d. B., wiens duif door K. in zijn duiventil was gelokt. IC. had zich ter terechtzitting er op be roepen, dat liet een algemeen geldend gebruik onder houders van duiven zou zijn, eikaars duiven te vangen en dat dit een1 geoorloofde daad wordt geacht, ten bewijze waarvan de beklaagde overgelegd' heeft de voorschriften van zijn vereeni ging, waarin dit vangen van eens anders duiven wordt gereglementeerd. De politierechter heeft thans IC. ver oordeeld tot een geldboete van 7 gulden, subs. 14 dagen hechtenis. i MIDDELBURG, 11 Jan. Op de veiling wer den de volgende prijzen besteed: Goudrcinette I 10—16, Idem II 5—10, Idem III 1—5, Armgaard I 1516, Idem II 1113, Idem' III 7, Zure Bellefleur 14—15, Idem II 9— II Zoete Armgaard 15, Roodo bakker II, Groninger Kroon 1011 Campagne zoet 15, KKleiperen 38, Mispels 9, Grauwzoet I 17, Idem .JI 13, Zoete Bellefleur I 11, Idem. II 7, Court pendiui I 10, diem II 8, Spruiten 5,521, Uien 2,56, Karoten 25;5, Peea 45, Lof J 4148, Lof II 18, Nero 16 18 ct., alles per K.G. Savoye kool 759, Roode kool 40-170, Boerenkool 2634, Groe ne Savoye kool 1053 ct., alles per 10 stuks. Bloemkool 3,518 ct. per stuk. Veld sla 4256 ct. per mand. Prei 78105, Sel derie 1172, Rapen 27 ct., alles per 10 bos. Goes, 12 Jan. 1926. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f 11f 14, Wintergerst per 100 K.G. f 11f 11.50 Goud gerst f 11f 12, Haver f 9.50f 11, Kookerw- ten f 13f 15, Kroon-erwten f 14—f 22, Brui ne Boonen f 10—f 14, Maanzaad f 60. Aanvoer ruimhandel kalm. Aanvoer Boter 700 pond. Roomboter 84 pond a f 1.15. Boter per K.G. f 1.90, micldenprijs per i/g K.G. f 0.95, winkelprijs f 1.05. Eieren per 100 stuks f 7.50, middenprii» per 25 stuks f 1.871/2, winkelprijs 9 ct. Poel eieren 5 cent. GOES. V. P. N. Aanvoeren eieren 13250 stuks. Prijs f 7.80 per 100 stuks. GOES. Het verbouwen van het hoofdgebouw- der voormalige strafgevangenis alhier en deze in te richten tot kantoorlokalen voor den Raad van Arbeid, is door den districts-Rijksbouw- kundige opgedragen aan de Fa. W. J. van de Weert Zonen, aannemers alhier. NIJMEGEN. De Waal blijft vallen. De val bedraagt 15 c.M. Het water staat echter nog van dijk tot dijk. Van de over zijde komen geen vluchtelingen meer over. D'ie er zijn, hebben zich naar elders verplaatst. II i J fj1 EINDHOVEN. Te Heesde onder Vechel is de landbouwer A. v. G. onder den trein geraakt. Hem werd de borstkas ingedrukt. Hij is aan de gevolgen overleden. CUIJK. Te Oeffeit heeft een samen komst plaats gehad van burgemeesters uit gemeenten, die betrokken zijn bij d© doorbraken van Maasdijken en Spoordijk ken. Ook de Ned. Spoorwegen waren uit- genoodigd vertegenwoordigers te zenden. Besloten werd een actie op touw te zetten teneinde te trachten herhaling van derge lijke rampen zoo mogelijk te voorkomen. MOEKBEN. Uit Japansche bron ver neemt men, dat Mantsjoerije de betrek kingen met Peking heeft afgebroken. WEENEN. Besloten is, dat bij herstel van het magistratenhuis de president Hor- thy aftreden zal, onder het voorwendsel, dat hij tot 't herstel der orde medewerkte. BERLIJN. De Rijksdag heeft het discon to van 9 pCt. op 8 pCt. verlaagd. MEXICO CITY. D© regeering heeft "de bandieten opgespoord die den overval op den trein gepleegd hebben. Verscheidene van deze werden daarbij gedood. D© ove rige werden gevangen genomen en oogen- blikkelijk terechtgesteld. 1 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Jan.: Matige, later wellicht toenemende Oos telijke wind. Helder tot licht of halfbe- wolkt. Waarschijnlijk droog weer. Lichte tot matige vorst. Wissel koereen. Amsterdam, 12 Jan., 2.30 u. Berlijn 59.20—59.25. Londen 12.077/g12.081/8 Parijs 9.489.53. Brussel 11.27—11.30. New-York 2.483/i2.48V«.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3