teigagi Mieaws. Laatste Btrfcfetei. Rechtszaken. 1 P Ier tapiop, l Bestedi np, m. ■utttericktu Burgerlijke Stand. Openöare Yerkoopmgen en Ver pachtingen. Be kilpme te r v re ter ver s! 5 nd end e chauf feur»' motorsnclheidsnianiakkcn vare onzen tijd, zoo vertelt J- J. Moerman, hebbel bun voorgangers in turf- en bier voerders, in bestuurders van blockers-, slagers- en vuilniswagens uit de 16e, 17e 18e en 19e eeuw. Zoo verbieden baljuw, schout en sche penen in een keur van 1537, dat be vrachte wagens op de straten „rennen of srtrjfaan varen zullen op boete van' vijf stuivers tot elke reize te verbeuren terwijl, zij voorts bepalen, dat allen, die in Den Haag met leege wagens rennen, boeten zullen betalen, zoo dikwijls zij daarvoor bekeurd zullen worden- Een keur uit hetzelfde jaar verbiedt bet rijden met wagens door de Hoogstraat -op Maandag, en wel van acht uur s mor gens „tot de klokke één geslagen is na den noen". Strenger dan de vorige was de keur van 1 Februari 1649- Het is den magi straal bekend geworden dat veel turf- rijders, bleekers, molenaars, e.a. met bun karren', wagens of sleden te hard door Den Haag rijden en daardoor groot pe rikel opleveren voor alle passanten en kinderen van overreden of beschadigd te' worden." Daarom wordt, ten strengste verboden „ongeschikkelijk" te rijden, te rennen ol te drijven. Bedoelde voerlieden zullen .moeten stappen, zonder op bun voertuig te mogen zitten of staan. In een renovatie van bestaande keu ren, uit het jaar 1752, wordt niet alleen het rijden op de kleine steentjes ver bodes, doch tevens bepaald, dat niemand op de groote keien harder mag rijden, dan degene, die den wagen voert, gaan kan. Verder richt dat besluit zich tegen het Ie zwaar beladen van wagens- Het is n.l. gebleken, dat wagenvoerders, on danks vroegere verboden, voortgaan met het laden van te groote lasten, waar door niet alleen vele ongelukken veroor zaakt worden, maar ook „dezer stede straten geruïneerd weiden". Uit de keur van 1752 blijkt, dat de magistraat ook zorg droeg voor de stra ten der stad. Reeds in 1744 had hij tot dit doel een keur uitgevaardigd op het rijden van >de turfdragers, die het plaveisel niet ge noeg ontzagen. Bedoelde turfdragers moeten hun wa gens doen voorzien van wielen „ten minsfe ses duym breet, mits gaders rond ■gemaakt sonder beslagt; alleenlijk, dat over de naden van de vellingen sal moe ten gelegt worden een plaat van een ■voet lang." De regeling van het verkeer tusschen Den Haag en andere gemeenten had even eens de volle aandacht van het bestuur van Oud-Den Haag. In de desbetreffende keuren vinden we «reeds bepalingen omtrent rijbewijzen voor •de patroons en hun „gebrooden dienaars" omtrent het „snorren" en „pleisteren" ■omtrent het bezigen van deugdelijk mate riaal. het in diénst stellen van dragerq en kruiers, en zoo meer- Ongelukken. Terwijl een 6-jarig zoontje van den landbouwer P. te Hellen- doorn, bij de woning aan bet spelen was, raakte het in een sloot te water en ver dronk. Een 25-jarige motordrijver is hij 't passeeren van een brug in het Bolt- kanaal te Amsterdam geraakt en verdron ken. Te Morige, gemeente Wedde, is een landbouwer uit Ylagtwedde door een stoomtram aangereden. Hij werd inwen dig gekneusd naar het ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. Te Ootmarsum is het 2 Yi-jarig zoontje van den landbouwer M. in een pan kokende soep gevallen. De klei ne bekwam zulke ernstige brandwonden, dat bij eenige uren later is overleden. - Te Oppenhuizen is een vrouw ten gevolge van de duisternis in de vaart geloopen en verdronken. Hoe een krankzinnige ver voerd werd. De Deli-Grt. vertelt, boe te Medan (Sumatra) een krankzinnige vervoerd werd. Een paar politieagenten hadden, aldus genoemd blad, ergens een krankzinnige vrouw opgepakt en die moest naar het politiebureau worden ge bracht. Er formeerde zich een ware op tocht, die op de Kesawan arriveerde en toen reeds een bedenkelijken omvang had aangenomen. Voorop de ossenkar, welke hiervoor gebezigd wordt,, waarop de krankzinnige, schreeuwende als een dier, met loshangende haren en opengetrokken kleeren, naast haar een politieman, die de arme op 'r buik had gewenteld en haar nu niet bepaald op zachtzinnige manier -al kon dat misschien moeilijk anders met een ruilen doek de armen stijf op den rug bond. Achter dezen wagen nog een stuk of wat agenten en eenige tientallen toeschouwers, waarvan zich gen gedeelte bij dit schouwspel vermaakte", een ander deel ergerde. Gebrek aanwater. Dins dagmiddag is een dubbele woning te Wij- them nabij Zwolle, door onbekende oor zaak afgebrand. Er kon van het huisraad niets worden gered. De handbrandspuit was spoedig ter platse, doch kon niets uit richten, wegenswatergebrek. En dat in een tijd van hoog water! Struikroovers. Een vrachtrij der, van Noordlaren op Groningen, werd s avonds, terwijl hij met zijn wagen op weg was naar Noordlaren, door een drie- tel mannen aangevallen, die hem dreig den te berooven. Hij sprong van zijn wa- jfe°' waarvan de bandieten de paarden hadden doen stil staan, en vluchtte naar 9?n i: as^8elogen boerderij. De kerels vluchtten en konden niets rooven. Op den trein geschoten. Op den trein, die Donderdagmiddag te 1.27 uur te Stadskanaal-Pekelderweg uit Zuid broek aankwam, is nabij het station ge schoten. De kogel verbrijzelde een ruit van een coupé en vloog vlak langs het- gezicht van een reiziger. De politie stelt een on derzoek in. Inbraak. Te Bloemendaal is in gebroken in de villa van den heer Ever aart Kweekduin. De inbrekers hebben een ruit gebroken en het spanjolet naar bene den gedrukt. De villa is alleen s zomers bewoond; 's winters bevindt de familie zich te Amsterdam. Bij onderzoek is ge bleken, dat alle kasten waren opengebro ken. Wat vermist wordt kan nog niet wor den opgegeven, doch de familie heeft de gewoonte om zilver enz. mee naar Am sterdam te nemen. Prijsopdrijving. De prijs van de aardappelen wordt te Nijmegen reeds opgedreven wegens den watersnood. Ook hoorden wij van een fruithandelaar, die zijn appelen aanmerkelijk in prijs had verhoogd, omdatde boomgaarden n u onder water staan. De toestand in België. Ter wijl in het Walenland de ondergeloopen akkers, dorpen en steden geleidelijk weer droog komen, blijft de toestand in het Vlaamsche land en de omstreken van Doornik nog steeds ernstig en is hij gis teren en heden zelfs in sommige deelen van het Scheldebekken nog tragischer ge worden, tengevolge van doorbraak van dij ken, welke tot dusver stand hadden ge houden. De koning en de koningin, vergezeld van den minister van binnenlandsche zaken, bezochten gisteren een deel van het door watersnood geteisterde gebied in Vlaan deren. De tocht ging over Aalst en de Dendervallei naar Dendermonde, Lokeren, Exaarde, Moerbeke, Stekene. Hier en te Mechelen en in sommige niet al te veel beproefde dorpen waren de huizen be- vlagd. De koning onderhield zich herhaal delijk met de bevolking, terwijl de konin gin zich door een soldaat door het water tot in de geïsoleerde woningen van sim pele menschen liet dragen. In de omstreken van Dendermonde is de toestand nog altijd uiterst critiek, door dat de Scheldesluizen defect geraakten, met het gevolg, dat het water van de Den der slechts in geringe hoeveelheid kan af vloeien. De bevolking van bet overstroom de dorp Denderbelle trachtte bij nacht den dijk door te steken, teneinde van het over tollige water verlost te geraken, wat tot gevolg zou hebben gehad, dat Sint Gillis, een gedeeltelijk ondergeloopen voorstad van Dendermonde, in een meer zou zijn herschapen. De brandweer van Sint Gillis, die zich tegen de doorsteking verzette, werd op een regen van steenen onthaald. Er werden schoten gelost, maar ten slotte slaagde de gendarmerie er in de menigte uit elkaar te drijven. De tusschenkomst van den gouverneur der provincie en an dere autoriteiten was noodig om de ge moederen eenigszins tot bedaren te bren gen. De dijk wordt nu door bereden gen darmen bewaakt. De paarden staan tot aan de borst in het water. Elders in Oost-Vlaanderen is een dijk van het kanaal van Schipdonk bezweken en zijn verscheidene gehuchten geïsoleerd. Te Gent liggen een aantal spinnerijen en weverijen stil en daardoor zijn meer dan 2000 arbeiders totaal werkeloos. In de streek van Oudenaarde is de Schelde nu kilometers breed en liggen Avelgem, Ber- cliem, Ruien en andere plaatsen als eilan den verloren in de onafzienbare water vlakte. Te Werckter, enkele kilometers be noorden Leuven, is de dijk doorgebroken nabij den samenloop van Demer en Dyle. De bevolking en een deel van het garni zoen van Leuven spannen zich in om het ergste te voorkomen. Te Lier en omstre ken is de toestand onveranderd. Te En- blekem zijn nagenoeg alle pachthoeven ontruimd. Vele vluchtelingen zijn in het niet overstroomde deel van Lier voorloo- pig onder dak gebracht. Overal in Vlaan deren blijken vele stuks hoornvee, schapen en geiten, alsmede duizenden kippen en konijnen omgekomen te zijn. Overstrooming in Mexico. Een telegram uit Nogals op de grens van Mexico en Arizoma meldt, dat geweldige regens in den staat Nayarit enerme schade hebben aangericht, welke in de millioenen pesos loopt. Er zijn enkele slachtoffers, volgens het telegram, dat in tegenspraak is met een vroeger bericht, waarin van 500 dooden wordt melding gemaakt. Aardbeving in Italië. Gis termorgen om kwart over tien is in de omgeving van den Mont Amiata een he vige aardschok waargenomen. Vooral Ab- badia S. Salvatore is geteisterd. Een hon derdtal huizen heeft nog te lijden gehad. Er zijn drie gewonden. De bevolking kam peert in de open lucht. De schokken, of schoon licht, duren voort. Hulp is der waarts gezonden. G h o 1 e r a-e pidemie in Franseh-Indië In Pondicherry is tengevolge van het regenseizoen een onge woon ernstige cholera-epidemie uitgebro ken. Reeds zijn 800 gevallen geconstateerd, terwijl 712 personen zijn overleden. De cholera is in de Fransch-Indische kolo niën min of meer inheemsch. De vechtpartij te Barne- v e 1 d. De gruwelijke vechtpartij tusschen de drie gebroeders Moll, allen bakker te Barneveld, op Nieuwjaarsdag, van welke mishandeling wij reeds melding hebben gemaakt, heeft wel een zeer treurig ver loop gehad. Gistermorgen is namelijk de middelste in leeftijd, de bijna 26-jarige J. M., wien met een dolkmes een diepe snede in de zijde was toegebracht, overleden. Voorté ligt de oudste broer, de ruim 30- jarige R. M., die door zijn twee jongere broers met een knuppel en een bakkers schotel zoo hoogst ernstig was mishan deld, nog met hooge wondkoortsen te bed, terwijl de jongste broer de 23-jarige C. M., nog steeds de gevolgen van zijn afgesne den handspieren ondervindt. Vooral voor de hoogbejaarde ouders van dit drietal in wonende zoons (meer kinderen heeft het echtpaar niet) heeft het Nieuwjaar dus wel heel treurig ingezet. De spraakverloren. Een juf frouw te Venlo heeft bij het binnendringen van het water in haar woning, tengevolge van den schrik de spraak verloren. Jan. 11 'sHeer Arendskerke, dwarsliggers, Schram. 11 Goes, afbraak, B'e Wilde en Heijboer. 12 Oostkapelle, kaphout, Blaupot ten Cate 13 Rilland-Bath, dwarsliggers, Schram. 13 MiddelburgVeere, boomen en ver pachting grasetting, Blaupot ten Cate. 14 N.-Kraaijert, dwarsliggers, Schram. 14 Middelburg, winkelhuizen, Hioolen. 14 Instel en opbod en 28 Jan. bij af slag en toewijzing Middelburg, wind molen met kleine meelfabriek, Hioo- len. 14 Hoedekenskerke, inboedel, enz., *De Kok. 14 Ivortgene, afbraak, Heijfboer. 15 Wissenkerke, Geersdijk, afbraak, Heij boer. 16 N.- en St.-Joosland, huis, Hioolen. 19 Oostkapelle, hakhout, Ittmann. 21 Krabbendijke, huis en tuin, Schram. 21 Goes, boomen, Pilaar. 22 Kapelle, bouwland, Kram. 23 Kloefinge, huizen, v. Dlissel. 27 Heinkenszaiid, winkelhuis, pakhuis, schuur, enz., Kram. 28 Krabbendijke, hofstede, Neervoort. 29 Vlissngen,i hofstede, Hioolen. Hoes, huis, de Wilde en Heijboer. Febr. 1926. 19 'sHeer Axondskerke, kapitale boeren- inspan, Pilaar. GOES. Naar wij vernemen hebben de leden van bet Vrijwillig Motorcorps, die eigenaar zijn van een vrachtauto aan zegging gekregen om zich met hun auto naar Zutphen te begeven, in verband met den watersnood. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Januari, 11.15 u. Berlijn 59.20-59.24. Brussel 11.28—11.32. Parijs 9 49—9.52. Londen 12.0612 065/. New-York 2.485/—2.483/4. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Ter terechtzitting van de Arro-ndissemients- Rechtbank te Middelburg werden gisterenmid dag de navolgende zaken behandeld: J. P., 35 jaar, van beroep werkman, wo nende te Vlissingen, beklaagd van mishan deling van A. A. Visser te Vlissingen op 5 December 1926. Beklaagde was verschenen. Getuige Visser ter terechtzitting gehoord, verklaarde op den bewusten avond ruzie met beklaagde té hebben gehad, waarna zij' aan [het vechten zjjn geraaid. Op een gegeven moment voelde hij een steek in zijn zijde, waarna hij bloed zag. Gezien, dat bekl. hem gestoken heeft, heeft hij' evenwel niet. Beklaagde door den President ondervraagd, erkent getuige met een dicht mes te hebben geslagen, doch ontkent hem te hebben ge stoken of .met een open mes te hebben ge slagen. "Getuige had hem den geheeleh avond gesard, en heeft hem eerst geslagen. De politieagent Daansen als getuige ge hoord, is bij de vechtenden gekomen en heeft hen gescheiden. Toen hy' bij1 hen kwam lag bekl. op getuige Visser. Toen Hij hen beiden naar het Politiebureau heeft gebracht, kwam hy tot de ontdekking, dat Visser ver wond was aan zijïi zij. Op het mes, dat hij bij bekl. in beslag heeft genomen, zat aan de punt een bloedvlek. De Officier van Justitie acht het aan be klaagde ten laste gelegde door de getuigen verklaringen wettig en overtuigend bewezen. Aangezien beklaagde niet gunstig bekendstaat, meent spreker, dat de straf in deze niet licht mag zijn en gischt een gevangenisstraf van een maand. J. W. J. W., 35 j., slagersknecht, wonen de te- Zierikzee, beklaagd van verduistering van een deken ten nadeele van de gebroe ders .van den Boogaert te Zierikzee, op 17 September 1925. Eisch f 25 of 25 d. h. G. M. B., huisvr. O. M. P., 49 j., café- houdster te Aardenburg, beklaagd vqn het niet voldoen aan een bevel van politieamb tenaren toen deze haar verlofslocaliteit bin nenkwamen, ten einde een onderzoek in te stellen naar een vermoedelijke overtreding van de Drankwet en zij den caféhoudster .ver zochten eén flesch met drank aan hen uit te leveren, gepleegd te Aardenburg op 24 October 1925. Eisch f30 of 30 d. h. In alle zaken uitspraak 22 Januari a.s. Ter terechtzitting der Rechtbank te Mid delburg werd gisteren, zooals reeds kort ge meld, behandeld de zaak tegen M. J. M. wed. G., 52 jaar, winkelierster te Vlissin gen, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, waarbij zij wegens overtreding van de Vleeschkeuringswet (het voorhanden heb ben van ongeveer 120 K.G. bedorven spek) werd veroordeeld tot een geldboete van f100 of 1 maand hechtenis. Beklaagde was niet verschenen en werd verdedigd door Mr J. J. Heijse, advocaat te Middelburg. Getuige Ingelse hiilpkeurmeester, verklaart het bedorven spek in den pekelkelder bij be klaagde in gebruik te hebben aangetroffen. Het kwam wel eens meer voor, zegt getuige, dat aldaar vleeschwaren voorbanden waren, die niet goed meer waren. Getuige Loois, timmerman te Vlissingen a decharge gehoord, verklaart, dat beklaagde's kelder veel te lijden had van grondwater Het O. M. requisitoir nemende, zegt, dat deze zaak aan het licht is gekomen, door dat zekere Daalhuizen het spek had gekocht en niet wilde betalen omdat het bedorven was. Beklaagde is het vorige jaar reeds drie of viermaal voor eenzelfde feit veroordeeld en aangezien de Officier bet een ernstig feit acht, eischt hij bevestiging van het Kanton- rechterlijk vonnis. De verdediger van beklaagde acht hier een geval van overmacht aanwezig. Aan den kelder zijn verleden jaar, zegt verdediger, geen kosten gespaard. Hij is van oordeel, dat beid. zal moeten worden vrijgesproken of ontslagen van rechtsvervolging. Het O. M. repliceerende wijst er nogmaals op, dat be klaagde reeds meerdere malen vpor eenzelf de feit werd veroordeeld, en dat zij, wanneer de kelder ongeschikt is om als vleesehberg- plaats te dienen, zij er voor heeft te zorgen, dat zij1 een goede bergplaats gebruikt en het niet aangaat om haar op die manier voort te laten gaan. De Rechtbank bepaalt de uit spraak op 22 Januari a.s. Voor de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg diende gisteren de strafzaak van Lourus Gabriëlse, herbergier, wonende te Zou- telande. Beklaagde was dd. 26 Augustus 1925 door den Kantonrechter te Middelburg schul dig verklaard aan het, in de gemeente Zou- telande als houder van een herberg des Zondags een aanhoorigheid dier inrichting niet gesloten houden en daarin bezoekers aan wezig doen zijn, echter zonder toepassing van straf de geringe beteekenis van het feit en de omstandigheden waaronder dat feit was begaan. Beklaagde had op zijn erf een schuurtje staan va nden openbaren weg bereikbaar, door een gang naast de herberg en daarin personen toegelaten, die daar hun fietsen stalden, terwijl het schuurtje ook vee en landbouwproducten bevatte. De herberg zelf was gelijk door den verbalisant was waarge nomen, gesloten en van glaswerk of drank was in het schuurtje niets te bespeuren. De kantonrechter nu had het schuurtje al is het bereikbaar van den openbaren weg, zonder de herberg te betreden, beschouwd als ee naanhoorigheid van die herberg, nu het schuurtje ook bestemd was om fietsen in bewaring te nemen. Beklaagde had tegen voormeld vonnis cas satie aangeteekend. De H. R. nu overwoog in zijn arrest, dd. 23 November 1925, dat een schuurtje, dat geheel afzonderlijk staat van een gesloten herberg, zij het, dat het zich bevindt op hetzelfde erf en dat vee en landbouwproducten bevat en niet is inge richt, noch blijkens het ontbreken van glas werk en dranken wordt gebezigd voor verkoop van voedsel of .dranken niet is een aanhoo righeid en dit ook niet wordt doordien Jrat bestemd is om fietsen in bewaring te nemen. Het vonnis van deen Kantonrechter werd der halve in dit opzicht door den H. R. niet voldoende met redenen omkleed geacht en vernietigd en de zaak verwezen naar de Rechtbank om verder te worden berecht en afgedaan. De verbalisant nu als getuige gedagvaard, verklaarde voor.de Rechtbank, dat inderdaad het schuurtje afzonderlijk stond van het café en ook vee en landbouwproducten bevatte. De Officier van Justitie daarop zjjn re quisitoir nemende vroeg beklaagde's vrijspraak op grond, dat niet was komen vast te staan fer terechtzitting het schuurtje een aanhoo righeid zou zjjn. De verdediger, Mr P. C. Adriaanse, 'was ook van meening, dat hier niet van een aanhoorigheid sprake is en sloot zich bjj het requisitoir aan en vroeg eveneens be klaagde's vrijspraak. Niet-toelating als advocaat. Voor den Hoogen Raad is Woensdag in raad kamer behandeld de kwestie betreffende de niet-toelating als advocaat van Mr S. H. Smit te Gouda. Zooals men zich herinneren zal, wenschte de heer Smit, nadat hjj den meestertitel had verkregen, toegelaten te worden als advocaat. Daarbij- stelde hij zich evenwel op het stand punt, dat 'hij' zijn werkzaamheid in het manu- facturiersvak voorloopig nog wilde blijven uit oefenen. Hjj wendde zich tot den Raad .van Toezicht te Rotterdam, doch deze wees zijn verzoek tot toelating af. Van deze beslissing ging mr Smit in hooger beroep bij' het Haag- sche Hof, welk Hof evenwel de zienswijze va nden Raad van Toezicht deelde en even eens de aanvraag afwees. Daarna werd vooi den Hoogen Raad behandeld de kwestie der al- dan niet-toelating van een dominéé in de provincie Groningen, die naast de uit oefening van zjjn herderlijk ambt, in ver schillende arrondissementen als advocaat zit tingen wenschte te 'houden. De Hoog© Raad achtte een dergelijke handeling geenszins in strijd met de waardigheid van den advocaten- stand, en besliste, dat de dominó als ad vocaat moest worden toegelaten. Deze beslissing was voor Mr Smit aanlei ding om ook zijn zaak tot in hoogste instan tie te laten uitmaken. Daartoe wendde 'hij zich opnieuw tot den Raad van Toezicht te Rotterdam, doch ook thans bleef dit col lege zich tegen toelating kanten, terwijl in hooger beroep het Haagsche Hof zjjn vroe ger ingenomen standpunt evenmin wijzigde. Daarna kon Mr Smit zijn zaak voor den Hoogen Raad brengen. Voor dit college .wer den de belangen van Mr Smit bepleit door Mr P. J. Oud, terwijl het standpunt van den Raad van Toezicht te Rotterdam werd uiteengezet door Mr Rombacih. De beschik king van den Hoogen Raad volgt later. Ontrouwe deurwaarder. Voor het gerechtshof te Arnhem heeft terecht ge staan J. R., .gewezen deurwaarder bij de Zwolsclie rechtbank, thans gedetineerd. Beklaagde was bjj vonnis van de recht bank te Zwolle wegens verduistering van di verse bedragen, o.a. van een bedrag van f 10.000, veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hech tenis. Blijkens de dagvaarding had beklaag de zich gedurende een reeks van jaren ver schillende bedragen, die hij in zjjn functie onder zijn berusting liad, toegeëigend. Naar aanleiding van de ingekomen klachten was hjj als deurwaarder ontslagentoch was hij daarna als leider van het Verkoophuis De Witte Roos blijven optreden. Nadat zy'n frau des bekend werden, was hij evenwel naar Inöië gevlucht, waar hij later gearresteerd is. In het geheel worden aan beklaagde 6 gevallen van verduistering ten laste gelegd. Getuige H. Esmeyer, afdeelingschef van een Verzekerings-Mij te Zwolle, was tot 1914 bij beklaagde als bediende in dienst geweest. Voor zoover getuige wist, waren de privé- uitgaven van beklaagde zoo hoog, dat da winst uit de zaak die niet kon dekken. Na de mobilisatie was getuige nog een half jaar bij beklaagde in dienst geweest en hij heeft toen wel gemerkt, dat de boeken ho; peloos in de war waren. De advocaat-generaal wijst er op, dat ge heel Zwolle met inbegrip van de rechtbank, al jaren overtuigd was, dat beklaagde onder Jan was Be.klaagde had de gewoonte, om alle aanmaningen om te betalen, te laten loopen en om dan later alles te ontkennen, terwijl hij, zoodra h'ij weer geld had, kalm betaalde. Alle ontvangsten gingen bij beklaag de in één kas, wat natuurlijk best mogelijk is, als deze kas ruim voorzien is, maar niet, wanneer zq bodemloos is. Reeds 2 maal te voren hebben deurwaarders terechtgestaan voor soortgelijke feiten, n.l. voor het niet-afdragen van geïnde gelden. Een dezer werd door de rechtbank te Zierikzee vrijge sproken, omdat niet was aan te toonen, dat hij wist, dat Hij onder Jail was; de. andere werd door de rechtbank te Groningen ver oordeeld, omdat men bewijzen kon, dat deze deurwaarder wist, dat hij aan het hoofd stond van een hopeloozen boedel. Spr. vroeg veroordeeling van beklaagde tot gelijke straf als de rechtbank hem had op gelegd, n.l. 2 jaar gevangenisstraf, echter zonder aftrek van de algeheele hechtenis, maar wel met aftrek tot aan de uitspraak van het arrest; dit is ruim één jaar. De verdediger, mr Muller Massis, uit Am sterdam bepleitte clementie. Uitspraak over 14 dagen. te" Middelburg. Door notaris Ittmann werd Donderdag publiek verkocht een heeren huis, Molenwater M 261, groot 2 A. 64 cA. Kooper G. v. Sluijs, alhier, voor f 10.000. M MIDDELBURG, 8 Januari. Op de vei ling werden de volgende prijzen, besteed: Goudreinet I 1519, idem II 1012, id. Ill 7—9, Zure Bellefleur 10—11, idem II 610, Zoete Bellefleur 14, Reine d'Or 10, Notarisappel 12, Ghampagnezoet 16, idem II 56, Pomperrenet 8, Grauwzoet 19, id. II 15, Court Pen du 8, idem II 6, Stoof peren 1316, Spruiten 419, Uien 1,5— 7, Karoten 15, Lof I 3944, idem II 2026, Nero 1721, Peeën 38, Poste lein 22, Spinazie 29, Koolrapen 3,55 ct., alles per K.G.; Veldsla 2444 ct. per mand; Bloemkool 224 ct. per stuk; Sa- voije Kool 1760, Boerekool 1638, Roo- de Kool 15141 ct. per 10 stuks; Rapen 1122, Prei 64106, Selderij 1358 ct., alles per 10 bos. VLISSINGEN, 8 Januari. Koningszoet 13, Zure Bellefleur 1218, Zoete Belle fleur 1214, Goudreinet 1322, Erm- gaard 1117, Court Pendu 10, Grauw- zuur 8, Adams Permain 7, Pipping 9, Gamgagnezoet 1314, Grauwzoet 1622, Meijzoen 9, Kleiperen 2635, Gieser Wil deman 3637, Bruine Boonen 820, Schorseneeren 1819, Uien 3,55, Ra pen 23, Koolraap 23, Spruiten 13 24, Kroten 45,5, Wijnpeeën 23,5, Wit lof 25 ct., alles per K.G.Kipeieren 87 ct. per 10 stuks; Boerekool 13,5, Roode Kool 67,5, Savoije Kool 27, Bloemkool 625 ct., alles per stuk; Selderie 5—10, Prei 7,510,5, Rapen 1,54 ct., alles per bos; Veldsla 2140, Posteleijn 3455, Peterselie 18, Spruitkoppen 2535 ct., al les per mandu. Van 24 Dec. 1925—7 Jan. 1926. KRUININGEN. Geboren: Johanna Ma ria, d. v. Johannis Marinus Gornelis van der Peijl en Francina Jannetje Grootjans; Dorette Auguste Margaretha Neeltje, d. v. George Wilhelm Jockisch en Neeltje Rijk- hals; Adriaan, z. v. Marinus Hooger heide en Severina Kole; Jacobus Petrus, z. v. Andreas Aloysius de Klerk en Elisabet Rosalia Steur; Reinier, z. v. Johannis Martinus Lobé en Antonia Gatharina Jo hanna de Visser; Hendrik, z. v. Hendrik Eijko en Laurina van Hekken. Overleden: Marinus Baveco, 80 j., we- duwnr van Helena Waverijn; Jan Schrier 82 j., echtgenoot van Maria IJemelman. Van 23 Dec. 1925—7 Jan. 1926. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Christi- aan Wisse, 28 j. jm. te Kattendijke en Anna Dagevos, 24 j. jd.; Cornelis de Schipper, 22 j. jm en Marina Geertje Leendertse, 21 j. jd. Geboren: Adriana, d. v. Daniël Pieter Pieterse en Geertruida Cornelia Spijk. (Kr. Grt.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 7