DE ZEEUW I it ie Provincie, Kerknieuws. Buitenland. Binnenland. YW&ËD£ BLAD' Bij Scheren PUROL. Staal-Tabletten »eo« Maag-Tabletten..75 Zenuw-Tabletten .75» Laxeer-Tabletten êo* Hoofdp^n-T abletten VAN ZATERDAG 9 JAN. 1926, No. 84. C. de Jager, f Met leedwezen ontvingen wij liet bericht •van 't overlijden van onzen geachten me- bestrijder in de antirevolutionaire gelede- ren, wiens naam hier boven staat. Na een langdurig hevig lijden nam de Heere hem weg in den ouderdom van 66 jaren. Allereerst zijne betrekkingen betreuren zijn heengaan; doch ook de plaats zijner inwoning en de verschillende organisaties in welke hij den toon aangaf en de leiding had, zullen hem missen. Ook in het ge meentebestuur van Driewegen, zijn woon plaats, laat hij een moeilijk te ver vullen ledige plaats achter. Hetzij als wethouder en waarnemend burgemeester en ambtenaar van den bur gerlijken stand, hetzij als voorzitter van bet burgerlijk armbestuur, hetzij als voor zitter van de plaatselijke kiesvereeniging en lid van het kieskringbestuur en van het bestuur onzer Normaalschool, in alles gaf hij zich geheel en bleef bij, ook bij tegen slagen, zich geven; want man uit één Stuk als hij was, een plan opgeven of den moed verliezen was hem vreemd; :en door zijn woord wist hij menigmaal de vreesachti- gen te bemoedigen en de tragen aan te vuren. Ja, elke arbeid in Gods Koninkrijk bad de liefde van zijn hart, niet het minst die in 't belang van Kerk en School. Hij heeft veel geleden; en is in veel te leurgesteld geweest. Vooral zijn gang naar Vlissingen om, kon 't zijn door een opera tie nog genezing te zoeken van de pijnlijke kwaal die hem sloopte en zijn terugkeer van daar met de wetenschap dat alle hoop ■afgesneden was, vielen hem zwaar. Doch in de bange worstelingen, die daarna volg den, heeft hij 't geloof mogen behouden. Zij dit de troost van zijne treurende na bestaanden en vele vrienden, die dezen trouwen medestrijder niet licht zullen ver geten. De gulden. Dat minister Colijn dè inflatie van 't •geld heeft voorkomen en de gaafheid van •den gulden gered, begint men ook in niet-geestverwante kringen steeds meër te waardeeren- In het weekblad „De Amsterdammer" (de Groene) een vooruitstrevend liberaal orgaan, maakt de heer de Clercq, aan het eind van een overzicht over het in flatiegevaar dat ons land en volk dreigde, •de volgende dankbare opmerking: „Aan de hand van het bovenstaande :zien we dus, dat met het optreden van •Colijn de vrees voor een daling van den (gulden verdwenen is, omdat deze er als Minister van Financiën direct in geslaagd is de begrooting voor hel jaar 1925 slui tend te maken- En nu ten overvloede ook 'de begrooting voor 1926 geen- te kort meer vertoont, mag aangenomen worden, ■dat elk gevaar voor 'n daling van den gul den voorloopig althans verdwenen is- Zeker, we weten wel, dat deze sluitende •begrooting verkregen is ten koste van enkele kunstgrepen in den vorm van spe ciale boekingen, maar wat beteekenen de hierdoor weggewerkte enkele millioenen jtegenover de hónderden millioenen gul dens, die het tekort op de staatsbegrooting jzonder een krachtig ingrijpen thans zeker ttog had bedragen?" Ex-kroonprins Carol. Ex-kroonprins Carol heeft in een inter view verklaard, dat zijn afstand niet hei gevolg is van politieke overwegingen Hij had in enkele bladen gelezen, dat hem revolutionaire bedoelingen toege- schrerve* werden. Mijn trouw als prins en mijn loyaliteit als soldaat, aldus de prins, Zijn voldoende bekend, zoodat een <ïöiï)e!iti ran doze berichten overbodig is. Ik zal een loyaal onderdaan blijven en mjja vaderland geen moeilijkheden veroorzaken. Slechts zuiver persoonlijke redenen hebben tot den stap geleid en hei publiek gaan deze redenen niets aan. Ook prinsen hebben ,het recht om over zich zelf te beschikken. Andere berichten uit Rome stellen hei echter voor, alsof wel degelijk politieke overwegingen in het spel zijin. Volgens -deze berichten zou de prins op nadere berichten uit Boekarest wachten, daar, indien do oppositie aan het bewind mocht komen het niet Qnmogelijk zou zijn, •dat het besluit omtrent 't aftreden van den kroonprins, hoewel dit officieel in den kroonraad is goedgekeurd, door het parlement weer ongedaan gemaakt zou kunnon Worden. Intusschen wordt gemeld dat in het zelfde hotel, w'aar de kroonprins ver toeft, ook mevrouw Rupesco haar intrek heeft genomen. De loodsdienst te Oostende. De correspondent te Oostende van het Hbld. v. Antw. seint: De minister van zeewezen heeft beslist •dat de loodsdienst, vroeger te Vlissingen gevestigd en vervolgens naar Antwerpen verplaatst, definitief te Oostende zal ge vestigd worden. ©e Russische Rijkskroon te New-York te koop aangeboden. Dezer dagen komt te NeWYork do H Russische rijkskroon aan de markt, die 'óf in haar geheel, óf in gedeelten aan den hoogsten bieder zal worden ver kocht. De kroon w'eegt ongeveer 25 K.G. bevat diamanten tot een gewicht van 4000 karaat en is ongeveer 36.000.000 guldeD waard. Tegelijk met deze kroon komen ook andere sieraden uit het tsarenpa- leis ter veiling, waaronder de gouden keizerlijke scepter, die den beroemden Orlofdiamant bevat, welke 189 karaat weegt; het gouaen en diamanten embleem van de .keizerlijke staat, dat een saffiei van 157 karaat bevat; twee kroontjes, dia de keizerin placht te dragen, waarvan elk "uit diamanten bestaat ter waarde van ongeveer- tien millioen gulden; en twee groote diamanten kettingen van den tsaar, ter waarde van ruim tien millioen gulden. 'De geheele collectie, die ten ver koop wordt aangeboden, wordt geschat op een marktwaarde van zeshonderd mil lioen gulden. D'e rijkskroon werd vervaardigd voor kéizerin Katharina de Groote. Uit Hongarije. Inzake de valsche bankbiljetten schijnt thans vast te staan, dat in het geheel 25.000 stuks gedrukt zijn, waalvan echter een derde als misdruk vernietigd moet zijn. Gisteren is voorloopig beslag gelegd op het vermogen van Prins Windisch- gratz en Nadossy, -den vróegeren chef der veiligheidsafdeeling in het ministerie van binnenlandsche zaken. Het publiek w'ordt thans gewaarschuwd geen geloof tb hechten aan de talrijke niet ie controleeren en dikwijls tenden tieuze geruchten, die in verhand met deze zaak Worden verspreid. De door de Fransche regeering in ver band met de vervalsching van de Fran sche francsbiljetten naar Boedapest, Wee- nen en "Milaan gezonden veTtcgenwoordi- gcr Benoit, is te Parijs teruggekeerd. Hij heeft aan de justitie verslag uitgebracht. De bladen kondigen nieuw'e sensatio- neele arrestaties te Boedapest aan. Die „Matin" wijst op de nauwe relaties tus- sohen de valsche munters en de Duitscho monarchisten. Niet de directeur van het Karthogra- fische Instituut te Boedapest is zooals gemeld werd gearresteerd, maar slechts een van Se technische employe's bij dit instutuut, Geroe genoemd. Volgens de verklaringen van Geroe zou den de valsche bankbiljetten in de kel ders van het Karthografisch Instituut ver vaardigd zijn- Dë machines zouden na Igebruik in onderdeelen verkocht zijn. D'e Fransche rechercheurs, die giste ren uit Boedapest zijn teruggekeerd, zul len Maandag weer daarheen vertrekken en vervolgens ook in Italië hun nasporingen voortzetten. Volgens de bladen moet hun verslag ook enkele beschuldigingen aan het adres j van' de Eongaarsche regeering bevatten, doch het voornaamste punt uit het verslag is, dat vastgesteld wordt, dat aartshertog Albrecht met de zaak der valsche bank- biljetten niets uitstaande heeft- Korte Berichten. Mr Zimmerman heeft Charles Kay benoemd tot adviseur van de Oostenrijfe- sche Nationale Bank ter vervanging van Van Gijn. De Krasnaja Gazeta wijót opnieuw top de onrustbarende toeneming Wan de dronkenschap in Rusland. Het komt, vol gens het blad, herhaaldelijk voor, dat bedrijven gedurende verscheidene uren of een geheelen dag móeten worden stop gezet, omdat vrijlwel het geheele personeel in beschonken toestand verkeert. Reuter meent te wieten, dat op ver zoek van den kanselier van de Engelsche schatkist het ministerie van financiën óverweegt den werktijd der ambtenaren van zeven op acht uur te brengen. -Overwogen wordt een plan van een spoorwegverbinding tusscben New York en Panama, en dan later de lijn tot Zuid- Amerika uit te breiden. Een werk dat acht jaar duren zal. De oplossing der crisis. Naar de Msb. verneemt, wordt de oplos sing van de crisis eerst tegen het midden der volgende week tegemoet gezien. De vergadering van de R.-K. Kamer fractie beeft gistermiddag van 2 uur tot half vijf geduurd. Afwezig waren de hee- ren Hermans, Rutten, Moller en van Voorst tot Voorst. Hoogstwaarschijnlijk zal de Katholieke fractie a.s.. Dinsdag op nieuw bijeenkomen. De vergadering der,A-R. Kamerfractie welke ook om 2 uur was uitgeschreven, was eveneens tegen half vijf geëindigd. De overstroomingen in België en bet kanaal GentTerneuzen. In verschillende bladen kwam pen be richt voor uit Brussel, volgens hetwelk de waterstaat te Terneuzén zich verzet had tegen het aflaten van het water uit België door het kanaal Gent—Terneu- zen, en dat eerst als gevolg van overleg, door den directeur-generaal van bruggen en wégen (den Belgischen rijkswaterstaat) met den betrokken dienst te Terneuzen 'gepleegd, met het aflaten is begonnen. Naar aanleiding van dit bericht w'ordt van bevoegde zijde het volgende meege deeld omtrent de toedracht van de zaak: Zooals op het oogenblik' het tractaat met België luidt, kunnen van Nederl'and- sche zijde de sluizen w'orden gesloten, wanneer de waterstand 10 c.M. boven den normalen stand is. Die stand is op zichzelf echter nog niet verontrustend, zoodat in de practijk "daaraan niet de hand Wordt gehouden. Met het oog daar op is dan ook in het nieuwe tractaat het cijfer van 10 c.M. tot 25 c.M. ver hoogd. Intusschen w'erd op 27 Dec. gerappor teerd, dat de waterstand v ij f t i g cen timeter boven het normale peil bedroeg. Toen is van de zij'de van den Nederland- schen waterstaat aan de Belgische autori teiten meegedeeld, dat men tot sluiting van de sluizen zou moeten overgaan, wanneer van Belgische zijde niet werd ge zorgd hetgeen, naar we meenen te we ten, in Gent kan gebeuren dat de watertoevoer geringer en dus het peil lager werd; zoo niet, dan zouden de sluizen onzerzijds moeten Worden geslo ten. Dit dreigement van Nederlandsche zij de, dat tot sluiting zou moeten worden Overgegaan, wanneer België niet zorgde voor verlaging van het peil, heeft den eersten -tijd even geholpen. Maar zeer spoedig claarop ontving men weer be zeilde groote hoeveelheid water. Toen is nog eens weer toet "Bluiting van de slui- •/.en gedreigd. Maar intusschen is onj zerzijds al het mogelijke gedaan om den toevoer zoo regelmatig en gnel mogelijk te doen geschieden, zoodat men zelfs wel eens de schutting van de schepen, welke in het algemeen door twtee van de drie sluizen geschiedt, heeft doen plaats heb ben door één sluis, daardoor den regelma- tigon afloop van het Water door de twee andere sluizen bevorderende. Eenigszins met belemmering van de belangen der scheepvaart beeft men dus, door de schutting te beperken tot één sluis, den waterafvoer op het Nederlandsche gebied zooveel mogelijk bevorderd. Dat is zóóver dat zelfs werken in Terneuzen juist van dien hoogen Waterstand schade hebben ondervonden. Overigens is het tot sluiting van de sluizen, zooals volgens het bericht zou zijn geschied, noo'.t gekomen. De keizer geen filmacteur. Eer&t in de Engelsche couranten en daar na in enkele Buitsche, o.a. de Frankfurter Zeitung, hebben uitvoerige berichten gestaan, waarin medegedeeld werd, 'dat de gewezen Duitsche Keizer te Doorn zich als filmacteur zou hebben opgeworpen. De Frankfurter Zei tung wist te vertellen, dat de ex-keizer zich verhuurd zou hebben aan een Fransche Maat schappij' en zij Het niet na deze houding van den vróegeren monarch fel te critiseeren. Noch de Engelsche, noch de Duitsche bladen, zijn echter goed ingelicht. Er is geen spra ke van, dat de ex-keizer voor de film heeft gespeeld. De zaak is heel eenvoudig, dat de direc teuren van de N.V. Orion Filmfabriek, Plet- terijkade 10, Den Haag, uitsluitend gedre ven door commerciëele overwegingen, den ex-keizer verzocht hebben een filmopname van hein te mogen maken. Een operateur, gewa pend met apparaten, is naai' Doorn gereisd en heeft den ex-keizer, dien hij vroeger reeds gefotografeerd had, toen de gewezen monarch zijn tuin verliet, aangehouden en gevraagd of hij' een filmopname mocht maken. Van do eene opname is de andere gekomen, tot de Orion Filmfabriek ten slotte .een aardig film pje had, dat zeer geschikt was voor het Internationaal Journaal. Het filmpje is vo rige week o.m. vertoond in het journaal van het City Theater. De Orion Filmfabriek heeft het ook verkocht aan de Pafhé Gazette te Londen, welke on derneming niets uitstaande heeft met de Fran sche Pathé. De Duitsche bladen schijnen dit niet te weten en afgaande op den naam Pathé, hebben zij geïnsinueerd, dat de ex- keizer zich door de Fransche film zou hebben laten omkoopen om als filmacteur op te tre den. De keizer heeft geen enkel honorarium ontvangen voor zijn poseeren. Wel echter heeft hjj een gratis afdruk van de opnamen, bedongen, welke hem natuurlijk verstrekt is. Later is daarop nog een bestelling gevolgd, die bestemd was voor zijn Duitsche vrienden. Allerlei Bij Kon. Besluit van 10 December is Hermann Joseph Ferdinand Aloysius Hu- bertus Maria Anna Wolff-Metternich te Swalmen, met al zijn wettige, zoo manne lijke als vrouwelijke nakomelingen, in den Nederlandschen adel ingelijfd, met de ti tels graaf en gravin. En dat in onzen de- mocratischen tijd! Hierdoor voorkomt men het stukgaan en het naschrijnen der huid. Leest vooral de uitvoerige gebruiksaanwijzing. Doozen 30, 60, 90 ct. Tuben 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het Thoolsche veer. In de N. R. Grt. schrijft de heer W. G. Boot Jr. uit Haamstede het volgende: In verband met het droevige ongeluk aan het Thoolsche Veer, zou ik de volgen de vraag willen stellen: Waarom zorgt de Veiligheidswet, die tuk is op alle pietluttige kleinigheden, in de industrie, niet beter voor de menschen die met de bus het veer overgaan? Mij werd piedegedeeld door den contro leur der Rott. Tramw. Mij., dat de vracht auto's dier maatschappij, die op Schouwen dienst doen, alle voorzien zijn van berg- stütze, een stel zware blokken aan een zware ijzeren stang, die door op een knop te drukken achter de wielen vallen. Een dergelijke inrichting was voor zoo'n vervoermiddel, dat telkens over de pont gaat, onmisbaar. Persoonlijk ondervond ik aan hetzelfde veer, dat de bediening te wenschen laat. Een drie weken geleden moest ik met de auto van de pont den Thoolschen wal op. Toen de pont aan den wal was, kreeg ik een teeken, dat ik vooruit kon. Ik meen de, dat de pont aansloot tegen de glooiing, maar toen ik met een flink gangetje van de pont reed, bemerkte ik tot mijn schrik, dat er nog een gaping was tusschen de pont en den wal, wat een hevigen schok veroorzaakte. Dat de achteras niet gebro ken is, pleit voor de constructie. Ik vraag nu, waar men zoo'n steile hel ling op moet met tot overmaat van smart nog een bocht van bijna 90° of het dan overdaad ware, indien men tusschen de pont en den wal een bosje rijshout als schokbreker aanbracht? Dit gebeurt gere geld aan het pontveer te Oud-Nieuw-Vos- semeer. De helling is toch zeer steil, zoodat meer hindernissen noodlottig' kunnen worden. Verplaatst de tijdelijke kommgiezen 2e kl. D. G. van Koten van Prinsenhage naar Koewacht, L. Dieleman van Putte, P. D. v. Damme van Koewacht, en F. van Twist van Nieuw Namen, allen naar Prin senhage. Middelburg. Reeds gisteren werd een foelastingplaatje van een even huiten on beheerd staand rijwiel ontvreemd, men zij op zijn hoede- Goes. Een aanbevelend woord te schrij ven tot bijwoning van de uitvoering van het Chr. Gemengd Koor (men zie annonce in dit nr) is zeker overbodig. Telkenjare mag dit koor zich bij zijn uitvoering ver heugen in veel belangstelling en sympa thie. Wij hopen, dat ook ijp wéér de ijver en toewijding van leden en directeur ge waardeerd zullen worden en tevens, dat den belangstellenden 'n avond van kunst genot in echten zin des wo-ords zal be reid worden- Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nr betreffende de voor dracht van dr Boesnach over de genezing van allerlei ziekten door electriciteit- Krabbendijke. Donderdag vergaderde de varkenshond „Hulp in nood". Voorzitter B. Klap. Uit het verslag bleek, dat ver leden jaar uitgekeerd is aan de leden voor gestorven varkens ruim f200 en dat de uitgaven de inkomsten overtroffen met f 20.15 In kas is evenwel op heden nog f635.55. De aftredende Bestuursleden wer den herkozen- Er waren van de 44 leden 34 aanwezig. i Een zeer groote schare van zeker over de 400 menschen, was gisteren avond opgekomen om ds H. Visser uit Doetinchem en zijn medewerkers te hoo- ren en zijn mooie platen van „De gelij kenissen des Heeren" naar de beroemde teekeningen van Burnand te zien. Nadat Z.Eerw. op de gebruikelijke wijze was ingeleid, schetste hij met een enkel woord den persoon en hel werk van dezen kunstenaar hij de gratie Gods- Terwijl de oude Christelijke kunst zich weinig heeft ingelaten met de uitbeelding der Gelijkenissen, zich meer tot de groote heilsfeiten van Christus bepaalde, heeft de nieuwere kunst in dit opzicht aanvul lend gearbeid- Het waren Durer's Verloren Zoon en Rembrandt's Barmhartige Sama ritaan, welke Burnand geïnspireerd heb ben tot zijn schitterende illustratie der Gelijkenissen- In 1850 geboren op Fran- schen bodem, ontving hij te Bazel en Zürich een Duitsche opvoeding, doch in zijn hart bleef hij een echte Franschman. Hij richtte zich ai gauw op de religieuse kunst, vooral toen hij Raphael gezien en ondergaan had. Zoo werd hij een protestant,sch kun stenaar bij uitnemendheid. Hij teekende platen hij Bunyan's Pelgrimsreis en vatte later het plan op de Gelijkenissen van Jezus uit te beelden- Zijn overlijden, in 1921, maakte een eind aan alle verdere plannen- Temidden der stille vrije natuur (in de Provence) heeft hij zijn grootsch werk geschapen- In 1908 werd in de Pa- rijsche salons zijn schoone werk tentoon gesteld en geprezen door Roomschen, zoo wel als Protestanten -en dra was ook zijn roem in het buitenland verbreid. Het karakter van Burnand's kunst be staat in hel natuurgetrouw weergeven van de concrete gebeurtenissen van het dage- lijksch leven, die de Heiland als beelden gebruikte om zijn discipelen te onder richten- Hij gaf geen fotografisch juist werk, maar maakte zich los van het Oostersche milieu. Zijn typen zijn heden- daagsch, daarom ook zoo echt en waar- En hij wist te vermijden alles wat het eenige karakter der Gelijkenissen zou kun nen schaden- Hij wendde zich zoo tot alle volken en zijn werk is dan ook voor alle tijdenf Opmerkelijk is, dat Burnand slechts een maal den Heiland Zelf uitgebeeld heeft- Dit *s een voordeel, wijl dergelijke af beeldingen nooit geheel bevredigen- Tot verhooging van de gewijde stem ming had de vergadering eerst gezongen Gezang 921 en 2. Terwijl de schoone, velen allicht be kende platen vertoond werden, jas ds Visser den betreffenden tekst- Zoo werd 'het alles een aangrijpende prediking, wel ke zeker niet heeft nagelaten bij velen innerlijke ontroering te wecken. Een voor treffelijk hulpmiddel was daarbij ook de solozang van Mej- B. de Jonge-v. d. Heil en den heer van Zweeden, onder begelei ding van bet goede harmonium, daartoe beschikbaar gesteld door de firma A. S. J. Dekker. Hun koralen werden onder ademlooze stilte aangehoord. Jammer, zeer jammer, dat een defect aan de licht leverende motor oorzaak was, dat na de pauze de lezing niet kon worden voortgezet en dat de voorzitter de bijeenkomst ontijdig moest beëindigen- Doch het gevoel van teleurstelling zal zeker bij velen overstemd geweest zijn door warme dankbaarheid voor het ge- notene- Trots den tegenslag, waarvoor de vereenjging overigens niet aansprake lijk gesteld kan worden, is het een goede ure geweest- MiJiMi i ARD T DrogSttn. Ovezand. De Raad vergaderde gisteren Afwezig D. van den Dries met kennis geving. Na de gebruikelijke nieuwjaars wensehen over en weder, werd besloten de begrootingen van 1925 en '26 te wij zigen. Tot verbetering van de waterafvoer achter het perceel van M. Raas, was de Raad niet genegen, daar genoemd gedeelte op particulier terrein gelegen is- De oude brandspuit werd verkocht aan den hoog sten bieder, den heer C- de Visser tel Ierseke voor f76. In beginsel werd be sloten eenige gedeelten straat te verleggen! en in de Dreef het nog res toerende ge deelte te bestraten. Met het oog op eene eventueele geldinzameling voor de ge troffenen door den watersnood, werd be sloten geen collecte te houden betreffende een monument voor Juliana van Stolberg. in ui uiimnrii i <1 n miiMiiini mm—in i i i 11 »i mi ■iiim in—nn Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Koudum L. Boer te Vrie- zenveen. 'Geref. Kerken. Beroeepn te Tijnje H. Brink caud. te Hoogersmilde. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Lisse J. Jongeleen te Hil versum; te Franeker II. Velema te Noordeloos. 4 Geref. Gemeente. Beroepen te Rijlssen J. Fraanje ta Barneveld. De Kerkeraad der Geref. Kerk van 's Gravenhage West als roepende kerk der classis Den Haag, dringt er "bij' kerkeraden en predikanten der Geref. Kerken in Ne derland op aan, in den gebede en de pre diking a.s. Zondag bijzonder den wa tersnood, die verschillende streken van ons land teisterde, te gedenken. Te Hoboken, New Yersey N.-Am., is, 57 jaar oud, overleden de heer Tjeerd Jongbloed, predikant aldaar, en yroeger directeur van het immigrantenhuis. Z, Eerw. was van 7 Febr. 18973 Dec. 1899 in pus land predikant bij' de geref. kerk van Cubaard, en daarna, tot 1904' bijt die te Westerlee. Een oude vrouw. De moeder van! Miss&onlar Czerwinski woont bij hemt in. Zij is een oude vrouw van 74 jaar. Blijkbaar uit den boerenstand, zij draagt tenminste den hoofddoek, dien alle vrou wen op het land hier dragen. Haar man is al een jaar of tien -dood. Zij spreekt weinig evenals haar zoon, de diepzin nige, fijnbesnaarde broeder, dien men niet ontmoeten kan zonder innerlijk ge sterkt en opgeheven te worden. Zij werkt stillekens mee in het huishouden, dat haar levendige, begaafde schoondochter zonder éénige hulp van dienstboden al leen met haar bedisselt- Zij heeft dien stillen, blijen glimlach die nooit verveelt, waarin niets zoetelijks of „dierbaars" ligt, maar die de weer spiegeling is van den vrede Gods, dia alle verstand te boven gaat- Toen ik haar eens in ons gesprek wikte jnhalen en haar vroeg: „nun Mutti, was denken Sie davon?" zei ze: „ik luister maar, jullie kunt veel beter van Jezus opreken dan ik, maar ik heb Hem toch altoos hij mij." Ik liep eens bij vergissing haar kamer tje binnen, dat vlak naast het mijne lag, en vond haar grooten Bijbel opengeslagen en Spurgeon's preeken over het Hooglied overal met dikke streepen met rood pot lood geteekend-. Zij gaat niet meer ten kerk of ter vergadering, maar „ik wacht op Hem en dan heb ik 'thier in mijn Stüble ook goed"- Toen wij naar een zendingsfeest gingen en ik zei: „u blijft wel erg alléén achter, Mutti", vroeg ze half verwijtend„aober ist E r dan nicht doa?" Zulke menschen verspreiden eeuwig- heidslucht om zich heen- Dkt zijn de prinsen en prinsessen van het Koninkrijk! Pfalzgrafenweiler, 11 Oct- 1925. Dr Gunning in „Pniël". Neierlandsch Bijbelgenoot- schap. Zooals vrij reeds meldden, had gis teren in de kapel van het Luth. Diafconesse- huis te Amsterdam de afvaardiging plaats van Dr N. A. C. Slotemaker de Bruine als zendingsconsul en van Dr L. Onrlee als taalgeleerde voor Soemba en de omliggende eilanden. De voorzitter, jhr. mr Quarles van Ufiord, wees erop, dat de oude stam yan het Bjjb. Genootschap nog steeds jonge loten doet uit schieten. Het Ned. Bij'b. Gen. heeft steeds speciale taalgeleerden naar Indië uitgezonden, daarbjj gesteund door de Nederlandsche re geering en vooral ook door defending. Door de Geref. Zending is nu aangedrongen op een taalgeleerde voor Soemba. Dr Onvlee is de vierde in de rijAdriani, van der Veen, Krae- mer. Een voorrecht is het ook, dat het Bijbel genootschap het centrum mag zijn voor de zendingscorporaties in de organisatie van het Zendingsconsulaat. Dit consulaat is het sym bool van de eenheid van de Ned. Zending. Een hervormde consul, Dr Slotemaker de Bruine, en. een Gereformeerde taalgeleerde worden thans afgevaardigd in de kapel van het Luthersch Diaconessenhuis. De volgende spreker Dr C. W. Th. baron van Boetzelaer van Dubbeldam, oud-zendings consul, voorzitter van het Ned. Zend. Gen. en onder-voorzitter van het Ned. Bijbel Gen., reikte aan de beide afgevaardigden hunne

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 5