Gemengd Nieuws. Politie. Allerlei. Leestafel. Posterijen en Telegrafie. Binnenland. Burgerlijke Stand Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. Watersnood in Z.-Vlaande ren- In verband met ingekomen berich ten omtrent een hoogen waterstand in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen hield het bestuur van het te Middelburg gevestigd Provinciaal Watersnood-Comité onder het voorzitterschap van den Commissaris der Koningin op Zondag 3 dezer eene spoed vergadering- De commissaris der Koningin tevens in zijin boedanigheid van voorzitter van bedoeld comité, bega! zich Maandag vergezeld van de heeren J- J. van Leeu wen, 'hoofdingenieur van den Provinci alen Waterstaat, H- Dronkers, kringcom missaris van liet Roode Kruis en mr L- J- A. van der Harst, secretaris van het Comité naar het geteisterde deel der Pro vincie ten einde zich van den toestand ter plaatse te vergewissen en tevens na te gaan, op welke wijze in onmiddellijke!)! nood kan worden voorzien. Aan de betrokken burgemeesters is reeds telegraphisch mede deeding verzocht omtrent den toestand in hunne gemeente, terwijl tegelijk de aandacht is gevestigd op een circulaire van den commissaris der Koningin, krachtens welke zij zich bij het ontstaan eener ramp van algemee- nen aard onmiddellijk rechtstreeks heb ben te wenden tot die autoriteit als voor zitter tan het Provinciaal watersnood- comité, het centraal orgaan voor hulp verleening in deze provincie.Dit com. zal, zoo zulks zou blijken, noodzakelijk te zijn, een beroep doen op de liefdadigheid doch in afwachting daarvan wordt uit drukkelijk verzocht zich te onthouden van het organiseeren van geldinzamelingen of het oprichten van plaatselijke of andere, comité's voor dat doel- De ondervinding heeft geleerd, dat slechts van een centraal! lichaam op doelmatige wijze hulpverlee- ning kan uitgaan. Met hét oog hierop is het alleszins gewenscht, dat alleen aan het Provinciaal Watersinoodcomité, voor zooveel zulks noodig mocht blijken, hulp wordt gevraagd en wel door be middeling van den burgemeester der be trokken gemeente. Dhr Dronkers is uit- genoodigd, eventueel te houden volgende bestuursvergaderingen van het Comité, bij te wonen, ten einde onmiddellijk con tact en overleg te bevorderen- 11 i a c o n e s s e n a r b e i d. In de af- deeling Oostkapelle, St. Laurens, Seroos- kerke, Grijpskerke werden door Zuster Kosten in de maanden October 347, No vember 354 en December 352, tesamen 1053 bezoeken afgelegd. Daar het weer dit najaar over het algemeen zeer ongun stig was, is van de krachten van onze Zuster zeer veel geëischt. Wij bewonderen haar moed en opgewektheid in haar ar beid. Dat deze gewaardeerd wordt bleek uit de volgende giften voor het werk door de zuster ontvangen. Uit de gemeente St. Laurens een gift van f 10 en van f2.50. Uit Oostkapelle 5 giften van f0.50 en twee van f 2.50. Uit Serooskerke één van f 40, één van f 10 en één van f 1, tesamen f71, waarvoor hartelijken dank. Goes. Overstroomingsramp. Het bestuur van de Vereeniging Ontwikke ling en Ontspanning bericht ons, dat een eventueel batig saldo van de lezing van Ds Netelenbos over Peer Gynt van Ibsen ten goede zal komen aan de slachtoffers der overstroomingsramp. lerseke. Zaterdagmiddag is de oester stoomboot Wi MD 7 tv an den heer Linden- berg van Wemeldinge, vermoedelijk op het anker vap het wachtschip „Ramses" geloopen, waardoor een zoodanig lek ont stond, dat de boot ging zinken. Met hulp van naastbijvisschende booten werd de j vracht spoedig overboord gezaaid en naar i den wal gekoerst- Door het indringende i water viel de machine stil en werd met. assistentie van de motorboot YE 107 en het politievaartuig de Easter (opziener Bustraan) de stoomboot naast de haven alhier gebracht en aan den grond gezet, waar een voorloopig onderzoek zal wor den ingesteld. Wemeldinge. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag liep het sleepschip bevaren door Schipper De Koning, wonende te Rotterdam, geladen met erts en bestemd naar België, in de buitenhaven alhier averij, met het gevolg, dat lekkage out stond en onmiddellijk om zinken te voor komen een gedeelte der lading moest wor den overgeladen in het klipperschip „Bon na Fide", schipper Den Hartog. Sahore. Tengevolge van den bijzonderen hoogen waterstand moest een woning aan den Kanaaldijk worden ontruimd door de bewoners, daar het water pl.m. 10 c.M. boven den vloer stond. Wel een teeken, dat de waterstand abnormaal hoog is. Zonietende. Door de beide gemeente veldwachters van Koudekerke en den ge meenteveldwachter alhier, zijn opgespoord twee daders, die in vereeniging een vat olie hetwelk uit zee op het strand te Kou dekerke was aangespoeld hadden vervoerd naar deze gemeente, waar het in een schuurtje van een der verdachten, ge naamd S. W., in den grond was verborgen en door genoemde politiemannen opge spoord en in beslag genomen, waarvan proces-verbaal zal worden opgemaakt. terdagmiddag zou houden voor het corps diplomatique, tot nader uitgesteld. Even als de ontvangst-van den nieuw benoem den Japanschen gezant, die dien och tend zijn geloofsbrieven zou overhandi gen. Emigratie naar Amerika. Het Amerikaansch staatssecretariaat van buitenlandsche zaken maakt bekend, dat het onderzoeksysteem van immigranten in de havens, waar zij scheep gaan, dat onlangs is ingevoerd voor immigranten uit de Britsche eilanden, zal worden uit gebreid tot immigranten uit N e d e r 1 a n d en België. Andere landen komen waar schijnlijk later eveneens in aanmerking. Postbestellersstaking. Vrijdag is het onder het bestellers- personeel van het Postkantoor te Rotter dam tot een staking gekomen als uiting van ontevredenheid over het feit, dat er bij. het „glad strijken der plooien" in de bezoldiging van het Rijkspersoneel voor de bestellers niets was overgeschoten. Bij den aanvang van de eerste bestel ling bleef het personeel aan de poort staan. De vertegenwoordigers der orga nisaties hadden hierop 'n conferentie met den directeur van het Postkantoor, aan wien de voorstellen werden kenbaar ge maakt. Deze zegde toe zich in verbin ding te zullen stellen met den Direc teur-Generaal der Posterijen en (Je wen- schen van het personeel over te bren gen. In verband met de drukte van den Nieuwjaarsdag en omdat dit onderhoud telefonisch moest geschieden, kwam het antwoord van den Directeur-Generaal eerst des avonds binnen. Zich stellend op een objectief standpunt antwoordde de D'irecteur-Generaal, dat hij te allen tijde werkzaam zou blijven in het be lang van de bestellers. Het gevolg van een en ander was, dat de laatste bestel ling moest gesupprimeerd worden en al- zoo drie bestellingen zijn uitgevoerd. Uit genomen de Nieuwjaarskaartjes, die altijd blijven wachten, is alles nog besteld ge worden. Na. deze demonstratieve actie is het personeel Zaterdagmorgen weer ge woon opgekomen. Onveilig Wieringen. Sinds de verbindingsdijk van Wieringen met den vasten wal is tot stand gekomen, is het met de rust op Wieringen gedaan. Vroe ger kwamen op het eiland inbraak of dief stal zelden of nooit voor, maar thans is dit anders. In het afgeloopen jaar is reeds een paar malen ingebroken, doch de bru taliteit der heeren neemt toe. Nieuwjaars morgen n.l. heeft men getracht zijn slag te staan ten huize van den juwelier R. Een spiegelruit werd ingeslagen. De bewoners, wakker geschrikt, ijlden naar beneden, doch de inbrekers hadden reeds het ha zenpad gekozen. Zij hadden gelegenheid gehad acht horlogekettingen mee te ne men. Ontsporing. Donderdagmorgen zijn onder Stqlwijk de locomotief en baga gewagen van den trein, welke te 7.44 uur uit Gouda naar Schoonhoven vertrekt, ge derailleerd op een wissel. Met het vrij maken van de lijn was men eerst om 4 uur des middags gereed, zoodat groote stag natie in het verkeer op deze lijn het gevolg is geweest. Waarom de sneltrein stop- t e. De sneltrein ParijsAmsterdam, die 's middags te 12.19 het Haarlemsche sta tion paseert, werd daar, meldt de „Tel.", dezer dagen tot stilstand gebracht. Even te voren had een beambte aan het station een verdachte lucht geroken, die hem den ken deed aan het 'warm loopen van een der assen. Hij telefoneerde dadelijk naar het station te Haarlem, waar men den trein liet stoppen. Toevallig waren hier ook eenige ingenieurs aanwezig, die met eenige ambtenaren een nauwkeurig onder zoek langs alle wagens instelden. Er werd echter niets verdachts opgemerkt. Alle as sen bleken in orde te wezen. De trein kon dus weer, tot blijdschap van de passagiers, vertrekken. Nog juist even vóór het verlaten van het station werd echter wederom een onge wone lucht waargenomen Een schrander ambtenaar kwam toen tot de ontdekking, dat hef' de lucht van gebakken biefstuk uit den restauratiewagen was. Hevigeontploffing. De „Dai ly Mail" verneemt uit Hongkong, dat te Macao (ten Zuiden van Canton) een ont ploffing heeft plaats gehad in een vuur werkfabriek. Veertig Chineezen zijn ge dood, vijftig werden er gewond. Nog on geveer 200 personen worden vermist. De slachtoffers zijn voornamelijk vrouwen. Orkaan te Berlijn. Donderdag middag heeft te Berlijn een ontzettende orkaan gewoed. Op verschillende punten der stad heeft het noodweer groote schade aangericht. In de parken werden talrijke boomen vernield. Een aantal personen werden op straat door neervallende dak pannen gewond. In de voorsteden van Berlijn heeft de storm gelieele daken mee gesleurd. naam Onstwedde genoemd, benevens de namen van Geesje A. de Groot en A. A. Smit. Het slachtoffer droeg lage bruine schoenen en fantasiesokken. Hij is ver moedelijk 26 jaar oud. Als dader van den moord is aangehou den de 18-jarige matroos H. Kolthof, ten huize van zijn halfbroer in het Soephuis- straatje, waar de misdaad ook heeft plaats gehad. De verslagene, de 19-jarige Onst wedde, wonende aan boord van het schip zijner ouders te Groningen, had verkee- rmg met de zuster van den dader. Toen hij Vrijdagavond daar thuis kwam, ont stond als gevolg van een oude veete een twist tusschen beide jongelingen, met het gevolg, dat Onstwedde werd doodgesto ken. Het meisje was naar boven gevlucht. Een dolk is in beslag genomen. De dader zeide dronken geweest te zijn en niet de bedoeling te hebben gehad 0. te dooden. Hij is ter beschikking van de justitie ge steld. Oude- en Nieuwjaars vechtpartijen. Te Amersfoort, is Vrijdag tegen middernacht als gevolg van een twist de ruim 40-jarige gehuwde v. N. door P. met een mes ernstig nabij het ooi- gewond. De toestand van den getroffene is zeer ernstig. Nieuwjaarsnacht ie te Terapelkanaal tengevolge van drankmisbruik de 40-jari- ge weduwnaar R. de Vries door den 19- jarigen J. K., wonende aldaar, zoodanig met een mes. in den buik gestoken, dat groot levensgevaar bestaat. Opneming in het ziekenhuis te Groningen was noodza kelijk. De dader is gearresteerd. Nieuwjaarsdag kregen de drie ge broeders M., bakkers te Barneveld, van wie de oudste de 30 reeds is gepasseerd, over het verrichten van eenige bezigheid een zoo hoog loopenden twist, dat de twee jongsten hun ouderen broer op afschuwe lijke wijze met knuppels bewerkten. Ook deze liet zich niet onbetuigd. Fluks trok hij zijn mes en sneed en stak hiermede zijn tegenstanders, waar hij hen maar ra ken kon. Het slot was, dat de beide oudste broers zoodanig waren verwond, dat een ingeroepen geneeskundige ongeveer twee uur noodig had hen te verbinden, terwijl de jongste broer zulke snijwonden had be komen, dat hij aanstonds naar het zieken huis te Arnhem moest worden vervoerd. Oudejaarsavond zaten twee buren uit Zeelst (N.-Br.) in een café; een van hen tarcteerde, want het was tevens zijn verjaardag. Ten slotte vielen er woorden en trok da eene fabrieksarbeider zijn „kniepmes" om er den ander, zekeren v. d. L., een zestal steken mee toe te brengen op gelaat, arm en rug. De diepe sneden over het gezicht raakten de slagaders, zoo dat het bloed uit de wonden gutste. Een dokter verleende geneeskundige hulp. Hij kreeg een opwelling. Op Oudejaarsavond was omstreeks elf uur de 20-jarige A. te Rotterdam op weg naar huis. Plotseling stoof er een opgeschoten jongen op haar af, die zonder iets te zeg gen met een scherp voorwerp begon te steken. Het meisje gilde om hulp, met het gevolg dat eenige burgers kwamen aan rennen. Toen hield de aanvaller op en hij gaf zicli kalm over, het stuk staal, waar mede hij gestoken had, aan een toegescho ten persoon ter hand stellend._ Het was een dertig centimeter lang stuk van een degen. Het meisje, dat op straat neerge zonken was, bleek niet minder dan zeven steekwonden bekomen te hebben. Ze moest naar het ziekenhuis worden vervoerd en werd aldaar ter verpleging opgenomen. De dader, die zeide zijn euveldaad bedre ven te hebben, wijl hij ineens een opwel ling gekregen had om iemand te vermoor den, is op het politiebureau in verzekerde bewaring gesteld. Hij is 18 jaar oud. Inbraak in de strafgevan genis. Donderdagnacht is ingebroken in de bijzondere strafgevangenis te Scheve- ningen. De inbrekers, die met de situatie goed bekend geweest moeten zijn en waar schijnlijk gewezen logé's waren, zijn over een muur geklommen van den onbewoon- den vleugel aan den Pompstationsweg, waarin het administratiekantoor gevestigd is. Uit een kast werd ruim 500 gulden meegenomen. Het hart op de borstkas. In de kraaminrichting te Praag is een jongen geboren, wiens hart geheel vrij op de borstkas ligt. Dit geval is tot nu toe slechts 3 maal geconstateerd. Het kind, dat thans 6 dagen oud is, wordt voortdu rend gefilmd, om de werkzaamheid van het hart nauwkeurig te registreeren. De aorta komt uit het hart te voorschijn op een plek, die 3 centimeter onder den hals ligt. Geentreinbotsingenmeer? De „New-York Herald" verneemt uit De- tioit, dat een ingenieur aldaar erin ge slaagd zou zijn, om met behulp van de Herzoch electro magnetische golven langs draadloozen weg een trein, die met een snelheid van 75 K.M. per uur rijdt, onmiddellijk tot stilstand te brengen. Het stilstandsproces gaat als volgt in zijn werk: Van de locomotief worden electro- magnetische golven op de rails overge bracht. Wanneer deze golven nu op haar weg een hindernis ontmoeten, brengen zij, voordat de hindernis bereikt is, een sig naal-apparaat in beweging, dat den trein automatisch tot staan brengt. De golven oefenen op een van den anderen kant ko menden trein hetzelfde effect uit, ook daarvan worden alle remmen in beweging gebracht. Een botsing zou dus onmogelijk zijn. Aardbeving. Te Straatsburg is op het seismografisch station een sterke aardbeving waargenomen. Men vermoedt, dat de haard ongeveer 200 K.M. verwij derd was. De aardbeving had haar cen trum in Italië, waar ze in Venetië, Triëst, Fiume en Pola verscheidene minuten duurde. De bewoners zijn uit hun huizen gevlucht. Gevonden voorwerpen. In de maand December 1925 zijn aan het bureau van politie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden aan gegeven en zijn aldaar verdere inlichtin gen betreffende deze voorwerpen te be komen. Een gouden halsketting, een knipmesje, vier portemonnaie's met inhoud, 'een kist met ledige tlesschen, een vulpenhou der, drie dubbeltjes, een dameshand- schoen, een rijwielbelastingplaatje, een zakdoekje, twee sjaals, een bewijs van lidmaatschap van den Nederl. Landar- beidersbond, twee rijwielpompen, een ver moedelijk zilveren armband, een .vulpen en potloodhouder, een guldon, twee lo ten van de Goesche Pluimveeverloting., een stuk wasdoek, een handkar, een carbidlantaarn, een regenjas-ceintuur, een zilverbon van twee gld. en vijftig centen, eert kindertaschje met inhoud, een re ticule inhoudende R. K. kerkboekjes, een aardrijkskunde-boek, een bankbiljet van tien gulden, twfee huissleutels en een doublé armbandje. Goes, 2 Januari 1926. Die commissaris van politie, E. G. WIERTS VAN COEHOORN. In- en Uitval. Meester behan delt met de klasse spreekwoorden en na dat hij vele bekende gezegden en uitdruk kingen heeft geciteerd, moeten de jon gelui den voorraad verder aanvullen. Wie een spreekwoord weet, mag den vinger opsteken. Er blijkt weinig animo te zijn. „Kom jongens, bedenken jullie je nu eens goed", dringt de meester aan. Jaapje's vinger gaat omhoog. „Wèl Jaap?" „Eéit gek kan meer vragen dan tien wijzen kunnen beantwoorden." Meester voelt de bedoeling en kijkt boos. „Ik weet nóg een spreekwoord", kon digt Jaap aan, als hij meesters kwaad gezicht ziet en zonder de uitnoodiging om zijn wijsheid ten beste te geven af te wachten, vervolgt hij-: „Wien de schoen past, trekke hem aan." ,Jij brutale vlegel", stuift de onder wijzer op, „dacht je, dat ik je bedoe ling niet begreep. Vooruit, mee naar het hoofd." - 'Samen komen ze het kamertje bin nen meester doet zijn beklag en het hoofd luistert. „Vertel eens, vent", vraagt hij als de onderwijzer zwijgt, „waren dat nu heusch de eenige spreekwoorden die je kende? Waarom was je zoo brutaal, dat mijnheer jou hier moest, brengen? Noem nu een derde spreekwoord." En Jaap, onverstoorbaar kalm: „Een ongeluk komt nooit alleen." (Hand.) Geplukte aren. Bijbelsch Dagboek, door Ds J. J. Knap. Kampen .T. H. Kok. Naast het grootere dagboek (,,De lendenen omgord") van Knap verschijnt thans het klei nere, en dus goedkoopere. De duizenden, die het grootere gebruiken na hunne maaltijden of in hunne eenzaamheid, kunnen getuigen van den schoonen, degelijken, vertroostenden inhoud zijner meditaties. Maar nog moerde ren moeten dit dagboek bezitten; vandaal deze uitgaaf in kleiner formaat en te goed 'kooperen prijs verkrijgbaar gesteld. Knap be hoort nog steeds .tot onze beste exegeten en meditanten. Reeds zijn naam is een aanbe veling. Jongelieden, die ten huwelijk gaan en van hun kerkeraad den Bijbel mee krijgen als hun Reisboek, behoorden er van hun ouders dit Dagboek bij te krijgen. Gelijk onzo vaderen den Bijbel en Cats, zoo onze zonen en dochteren den Bijbel en Knap. De zoon van den Roofridder, dooi ds J. Visscher. Zwolle La Rivièro en Voorhoeve. Dit boek is een omwerking van het reeds vroeger bij deze uitgeefster verschenen boek „Ochtendgloren"; en beleeft reeds een derden druk. Wel, een bewijs, dat het er in gegaan is. Hetgeen te begrijpen is. De schrijver ver plaatst ons in het laatst der 15e eeuw, in Duitschland en beschrijft de heerschappij der roofridders en de actie daartegen van de veemgerichten. Hij doet dit in den vorm van een romantisch verhaal, waarin Kuno von Stahldorf de hoofdpersoon is, die door de herinnering van zijn vroeg ontslapen moe der geleid zich van de gruwelen zijns vaders, die in zijn roofburcht den Eberstein opper machtig heerscht, losmaakt, zich in dienst stelt van recht en gerechtigheid, en ook over de Duitsclie grenzen zich verdienstelijk maakt, met name in den strijd der Zwitsers tegen Karei den Stoute. Het verhaal boeit te meer door do sprekende illustraties in den tekst, e nbevat kostelijke momenten, uit welke het talent van schrijver en vertaler den lezer toelacht. Dit verhaal zal in zijn nieuwen vorm, gelijk 't dit de ouderen in zijn eerste verschijning deed, zijn jongere lezers onge meen boeien. Voor Vrijheid en Recht, door L. Pen ning. Zwolle La Rivière en "Voor hoeve. Een nieuw boek van Penning, den schrij ver, wiens talent door de jaren niet minder wordt en wiens roem niet verbleekt. In dit verhaal komt dat ook weer zoo uit, waar hij de aanraking van Zuid-Afrika met den wereldoorlog en. de kruiperige politiek van Botha en het hartlooze gedrag van Smuts jegens de „rebellen" van 1925 releveert, den broederstrijd der Boeren beschrijft, den dood hunner voormannen als Maritz en Beijers Delarey en Jopie Fourie teekent en in do treurige verhoudingen die do oorlog bracht in het huisgezin van Niekerk de droeve mis verstanden typeert, die dit goede Afrikaan- sche volk verdeelde. De portretten aan dit. verhaal toegevoegd, van Kruger en Steijn, Maritz en Fourie, De Wet en Delarey, ver- hoogen bijzonder de waarde dezer uitgave. Over de maand Dec. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 17, Ja cob Luikenaar, 23 j. jm. en Josina Re- rnijuse, 23 j. jd. Geboren: 23, Willem Francois, z. v. Johannes Buijze en Elizabeth Johanna Burger. Overleden: 16, Jannetje Blok, 76 j., echtg-en. van Jan Franciscus Wester- weel. SCHORE. Geboren: 20, Huiberdïna Fokje, d. v. Jan Zuijdweg en Elisabeth Helena Brandenburg. Overleden: 16, Maria Johanna Rijn, 85 j., wed. v. Albrecht Leijs. OVEZAND1. Geboren: 2, Franciscus, z.v. Jacobus Stokx en Sophia Verbart; 28, Paulus Gerardus, z. v. Laurentius Nico- laas do Jonge en Amelia van Steenbergen; 29, Helena, d. v. Adriaan Boonman en Jobina Janse. Overleden: 30, Eaniël Priem, 86 j. Levenloos aangegeven20, een kind van M. Raas; 20, een kind van P. Mar tens. SEROOSKERKE. (W.) Geboren: 8, Jan na Catharina, d. v David Kodde en Pie- ternella Goedbloed; 25, Francina Jacoba, d. v. Janis Geerse en Cathqrina Mesu. Overleden: 1, Johannes Louwerse, 71 j., echtgenoot van Jacomina Coppoolso; 27, Jan Houterman, 44 j., echtgenoot van Maatje Willeboordse. Levenloos aangegeven: 31, een kind van Cornells Ton en Clazina Cornelisse. ZOUTELANDE. Geboren: 29 Nov., Leintje, d. v. Pieter van Sluijs en Adriana Kleinepier; 13, Jako-ba, d. v. Cornelis van Sluijs en Ncellje Melis; 24, Aaltje, d. v. Adriaan Jobse en Janna de Hondt. Overleden: 10, Katharina Koppejati, 41 j., ongeh. d. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de Afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand December 1925. Brieven, binnenland Ds Arend Offringa, Brieven, buitenland: J. Kim, Maldon. Rriefkaarten, buitenland F. Dhont. ,Anvers. Jan. 5 Biggekerke, huis, bouwland, de Nee- ling- 5 Serooskerke, kaphout op stam, Blau pot ten Ca te. 6 Kruiningen, dwarsliggers, Schram. 7 Kloetinge, 's-Heer Abtskerke, afbraak, de Kok. 7 Krabbendijke, dwarsliggers, Schram. 7 Middelburg, huizen en moesland, De Neeling. 7 Middelburg, heerenhuis, Ittmann. 8 Middelburg, meubelen enz., De Nee ling. 8 KapelleBiezclinge, dwarsliggers. Schram. 8 Oostkapelle, eiken, canada's, Blaupot ten Cate. 8 Wolfaartsdijk, inboedel, Pilaar. 11 'sHeer Arendskerke, dwarsliggers, Schram. 12 Oostkapelle, kaphout, Blaupot ten Cate 13 Rilland-Bath, dwarsliggers, Schram. 13 .Middelburg:Veere, boomen en ver pachting grasetting, Blaupot ten Cate. 14 N.-Kraaijert, dwarsliggers, Schram. 14 Middelburg, winkelhuizen, Hioolen. 14 Instel en opbod en 28 Jan. bij af slag en toewijzing Middelburg, wind molen met kleine meelfabriek, Hioo- len. 16 N.- en St.-Jo-osland, huis, Hioolen. 19 Oostkapelle, hakhout, Ittmann. 21 Krabbendijke, huis en tuin, Schram. 29 Viissngen,i hofstede, Hioolen. Goes, Groote Afbraakveiling, de Wil de en Heijboer. Goes, huis, de Wilde en Heijboer. Febr. 1926. 19 'sHeer Arendskerke, kapitale bóeren- inspan, Pilaar. 24 Kamperland, kap. boereninspan, Mar- kusse. 24 Kruiningen, inspan, Verbist. 26 Rilland, kapitale boeren-inspan, Pi laar. Maart 4 Rilland, kapitale boereninspan, Pi laar. 17 Serooskerke, inspan, De Neeling. April 28 Souburg, inspan, Blaupot ten Cate. Kruiningen, kap. boereninspan, Ver bist. De Koningin en de Prins. H. M. de Koningin en Prins Hendrik zijn, zooals gemeld, Zaterdag uit Den Haag vertrokken om 'de door het .water geteisterde gebieden te bezoeken. II. M. zou vandaag te Den Haag te- rugkeeren, doch hierin kan door de om standigheden wijziging komen. Tengevolge van dit onverwachtsch vertrek is de Nieuwjaarsreceptie welke de Koningin Za MoordteGroningen. Vrijdag nacht half een zag een voorbijganger in de Zwanestraat te Groningen een jonge man over den weg slingeren, die kort daarop neerviel. Met een anderen burger waarschuwde hij de politie, die den ge vallene per brancard naar het hoofdbu reau van politie bracht. De politiedokter werd geroepen, die constateerde, dat de man dood was en 7 steekwonden had, n.l. 1 in 't hart, 4 in het hoofd en in den hals en een in den pols. De identiteit kon niet worden vastgesteld. Op zijn papieren werd in slecht Nederlandsch meermalen den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 6