Uit de Provincie. Kerkoienws. Rechtszaken Onderwijs. Gemengd Nieows. Marktiteric Allerlei. Burgerlijke S liet land toch wel weer droog zal loopen. Er zal dan waterschade zijn aan huizen, wegen, meubilair, maar een totale ver nieling is het niet. Het land zelf zal door de achtergelaten slib een zeer jfoede be mesting hebben ontvangen. Men zal do schade te boven kunnen komen. De men- schen, zei bij, zullen daarbij natuurlijk krachtig moeten worden gesteund. De toestand, besloot hij, is droevig, zelfs ernstig, maar ik acht hem niet van dien aard, tenzij zich nieuwe complicaties voor doen, dat bet een nationale ramp zal worden. -- De Minister van Oorlog, de heer Lam booy, zal zich vandaag naar Nijmegen begeven, ten einde van daar uit het door den watersnood geteisterde gebied te be zoeken. i De Hilversumscbe Radio-omroep ver breidde- gisteren een oproep van den Com missaris der Koningin van Noord-Brabant, om zooveel mogelijk booten en levens middelen naar Beugen te dirigeeren. Wees liever verstandig dan spijtig; waarom niet heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht? Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon vaii vijftig versuikerde pillen f0.65; in apothe ken en drogistzaken. (10) Haan tegen kraai. Tegen een landbouwer te Oosterland is procesverbaal opgemaakt wegens dierenmishandeling, omdat bij eenige hanen op zijn land had gezet, welke dieren met een touw van on geveer een Meter lengte aan een der poo- ten gebonden aan een in den grond ge stoken stok waren vastgemaakt, om aldus zijn bezaaiden grond tegen kraaien te be veiligen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn hedenmorgen failliet verklaard: G. v. d. Kreeke, aannemer te Wolphaartsdijk en J. P. Boshamer, caféhouder te Vlissingen. De waterstand in „de Bree- deWatering. De regenval, opgenomen bij het stoomgemaal te Kattendijke, be droeg over de maand December 1925: 126 cM. 29, 30 en 31 December was de regen val respectievelijk 11,5, 11,5 en 12 mM. per etmaal. Niettegenstaande het stoom gemaal nacht en dag met beide machines werkte, stond het water bij het gemaal van 28 December tot 31 December respectieve lijk 40, 43, 51 en 65 cM. plus Z. P. Bij den 's-Gravenpolderschen straatweg werd toen 62, 72, 72 en 70 cM. waargenomen en bij de sluis te Schore 57, 60, 63 en 60 cM. Het water begint nu te zakken. Geluk kig worden de ebben in de Schelde lager en wordt er veel door de sluizen geloosd. Zaterdag en Zondag trokken de sluizen ongeveer 4 uren. De ebstanden in de Wes- terschelde zijn niet zoo laag als in de Oosterschelde, vandaar, dat onder Schore veel minder trek in het water valt te con- Stateeren dan in de andere deelen van het waterschap. Goes. Een groep West-Indische zangers, die juist een door hen gehouden tournee door Engeland hebben geëindigd, zullen in de eerstvolgende weken eenige plaatsen in Nederland bezoeken. A.s. Vrijdag wordt door deze groep kleurlingen in de „Prins van Oranje" alhier een uitvoering van West-Indische inboorlingenliederen, Plan tageliedjes, recitaties, etc. gegeven. Bijna alle leden van dit zangkoor zijn officier van het Leger des Heils. Een hunner is divisie-officier van Britsch-Honduras en de meeste der ove rige officieren zijn werkzaam op Jamaica. Het zal deze West-Indische neger-zan gers zeker niet aan belangstelling ontbre ken. 's-Gravenpolder. Zaterdagmiddag had alhier de begrafenis plaats van mejuffr. Louisa Kesselaar, een der slachtoffers van de ramp te Tholen. Een groote schare van belangstellenden, ook nog van naburige dorpen, was er bij tegenwoordig en stond geschaard rondom de geopende groeve. Dhr L. Hoekman, ouderling der Ger. Ge meente, waartoe de overledene behoorde, sprak naar aanleiding van Spr. 25 25: Een goede tijding uit een ver land is als koud water op een vermoeide ziel. Spr. herinnerde, hoe dit in de eerste plaats ziet op een tijding uit het liemelsche Kanaan. Doch hier gebéurt het ook wel eens an ders. Wij zieri het nu ook hier. Een jonge dochter verlaat gezond de ouderlijke wo ning en eenige uren naderhand dit ont zettende bericht, waardoor ieder opschrok. Hij sprak tot den vader en verdere bloed verwanten een woord van troost, doch daar alle menschentroost hier te kort schoot, hoopte hij, dat God zelve hen troos ten en sterken zou. Ten slotte bepaalde hij de omstanders bij de kortstondigheid van het leven en de wederkomst van Christus op de wolken des hemels. Twee kransen bedekten de baar: een van de burgerij van Tholen en een van de firma J. C. Krijger. Hansweert. De heer J. Westveer, rijks- klerk bij de directe belastingen alhier, wordt met ingang van heden gedetacheerd te Roosendaal, invoerrechten. Het Nederlandsche schip „Najade", schipper Huisman, is Zaterdagavond bij het binnenkomen van de haven op een in de haven staande ducdalve gevaren, waar door het schip een gat in het voorschip bekwam. Het schip kon echter de reis naar Antwerpen voortzetten. Krabbendijke. Zaterdagmiddag tegen 2 uur werd dhr J. Vermeule, gemeente veldwachter, per auto met zijn gezin van zijn huis naar het gemeentehuis gehaald, want ,daar zou van 2 tot 4 uur recep tie zijn, waar hij op 1 Januari 1926 25 jaar hier gemeenteveldwachter was. De raadzaal was netjes ingericht en op de tafel waarachter de fam. Vermeule plaats nam prijkte een mand met levende bloemen, geschenk van de fam. Jac. Wellp- man. Aanwezig waren bijna het geheel© gezin Jac. Welleman, de heer en mevr. Elenbaas, de legLen van den raad, waarvan een enkele met zijn vrouw, een 7-tal gemeenteveldwachters uit omliggen de gemeenten, de rijksveldwachter te Krabbendijke geplaatst en vele belang stellenden uit de burgerij. Het eerst werd het woord gevoerd door burgemeester Welleman, die schetste wie dhr Vermeile was en wat hij deed en uit waardeering, namens de gemeente, bood de burgemees ter een gouden horloge met inscriptie aan. Daarbij voegde ^.Edelaclitb. een gouden ketting als geschenk van den bur gemeester, den secretaris en de leden van den raad. i i Dhr Vermeule aanvaardde deze kost bare geschenken met een woord van in- niigen dank. Nu kreeg dhr Tange, ge meenteveldwachter van Rilland-Bath liet woord om de gevoelens der gezamenlijke gemeenteveldwachters van Zuid-Beveland uit te drukken en namens hen een mooien barometer, annex thermometer, aan te bieden met een lijst bevattende de na men der gevers. Ook dit geschenk werd met dank in ontvangst genomen. Intus- schen werden ververschingen aangeboden. Velen maakten gebruik van de gele genheid om den jubilaris en zijn vrouw de hand te drukken. Na eenigen tijd gin gen de meesten heen, maar de collega's bleven gezellig kouten tot de tijd der re ceptie om was en de auto voor kwam om de familie weer huiswaarts te brengen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoornaar W. L. Mulder to Enter; te Oudwoude E. H. Blaauwen- draad te Vlagtveddete Brielle G. B. Westenburg te Beverwijk; te Oudemirdum P. Kruyt te Nieuwetonge. Bedankt voor Blokzijl door R. B. Even- huis, cand. te Winschoten; voor Ritthem door J. H. C. Kamsteeg te 's-Heer Hendriks- kinderen. Geref. Kerken. Beroepen te Scheemda G. Diemer te Roden. Bedankt voor Zwolle door G. Laarman te Klundert; voor Schoonoord, Tijnje en Overschild door M. Janssens, cand. te Assen, die aangenomen heeft naar Schouwerzijl; voor Laren door P. v. d. Spek te Spjjke- nisse. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Vlaardingen door G. H. Ker sten te Ierseke. (N. R. C.). Te Hoorn is, 56 jaar oud, overleden ds Th. II. Ph. van Papenrecht, predikant bij de Herv. kerk aldaar, sedert 23 Jan. 1898 achtereenvolgens te Brielsch Nieuwland, Slie- drecht, Sneek en (5 Mei 1912) Hoorn. AAGTEKERKE. De beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gom., Ds Noteboom, zal waar schijnlijk 7 Maart intree doen. GRIJPSKERKE. Men schrijft ons: Zondag morgen had de bevestiging van ouderlingen plaats. Een gewoon feit jn Januari. Anders echter, daar D. Midavaine dezen dag voor 25 jaar tot ouderling werd verkozen. In deze jaren heeft hij vooral de administratie van de Diaconie behartigd. God spare hem nog vele jaren en geve hom met de krachten, die hij' ontvangen heeft te mogen arbeiden tot uitbreiding van Zijn koninkrijk. Don 27 Jan. a.S. zal D.V. ds L. van Loon te Scherpenzeel zijn 25-jarig ambtsjubilé vieren. Z.Eerw. diende achtereenvolgens de Geref. Kerken van Zegwaart, Koudekerke 1 April 190627 Aug. 1916 Aa,rlanderveen en (sedert 14 Oct. 1923) Scherpenzeel. Van de in de Zeeuwsohe kerken oude bekende predikanten der Geref. Kerken ho pen dit jaar te jubileeren o.a. di J. Bol- man te Schettens, 25 Aug.H. Ph. Ingwer- sen te Nijkerk 17 Nov.; H. N. Boukema te Neede 2 Juni; L. van Loon te Scherpen zeel 27 Jan.J. C. Dagevos te Ouderkerk a.d. Amstel 3 Maart; D'. Hoek te Enkhuizen 17 Nov.; en D. Pol te Rijsoord 19 Mei, allen voor 25-jarigen dienst; J. P. Tazelaar te Weesp, 26 Dee.T. Bouma te Rijsenburg 7 Jgn. en J. H. Landwehr te Voorburg 7 Nov. 40-jarigen dienst; Prof. L. Lindeboom te Kam pen 21 Oct. 50-jarigen dienst. Gisteren Zondag 3 Jan. was het precies 40 jaar geleden dat Ds C. L. F. v. Schel ven, .te Wageningen, in zijn eerste stand plaats O.- en N.-Wetering bevestigd werd, welk feit in zijn tegenwoordige gemeente dank baar werd herdacht. Donderdag a.s. herdenkt ds T. Bouma, te Rijsenburg, die drie Zondagen 's maands te Poortvliet het evangelie verkondigt, dat hij 40 jaar geleden in het predikambt werd be vestigd te Langerak. Sedert 28 Sept. 1919 is hij emeritus. OUDELANDE. Opnieuw benoemd tot hoofd der Chr. school te De Waver, gemeente Ouder- Amstel, dhr J. Smit, onderwijzer aan de Chr. school, alhier. Dhr Smit heeft thans zjjn benoeming aanvaard. WEMELDINGE. Geslaagd voor het Mercu- riusdiploma boekhouden dhr Jacs Paauwe Cz. alhier. (Belangeloos). I i 1 i I s. Door H. F., 50 jaar, koopman, zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het von nis der Rechtbank van 23 December j.l., waarbij hü ter zake van poging tot oplichting, gepleegd te Middelburg, is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. 'Ongelukken. In een hotel te 's-Hertogenbosch is Donderdagmiddag een 80-jarige man van de keldertrap gevallen. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd en is spoedig overleden. Te Buinermond, bij Stadskanaal, is Donderdag de onge huwde K. met zijn fiets in de vaart te recht gekomen. Eerst uren later is het lijk opgehaald. Vrijdagochtend is te Ame- rongen de organist 11. tijdens den kerk dienst voor het orgel plotseling dood ge bleven. Oudejaarsovand is de 73-jarige v. L. te Hillegom door de duisternis mis leid in den vijver voor de R.-K. kerk ge raakt en verdronken. De veldwachter D. der gemeente Schipluiden is door een zwaar beladen vrachtauto overreden. In hoogst zorgwekkenden toestand is de man naar zijn woning vervoerd. Mishandeling van een po litieagent. Ondojaarsavond tegen middernacht heeft een agent van politie te Utrecht op de Neude den 23-jarigen M., die dronken was en de voorbijgangers las tig viel, aangehouden. Bij zijn overbren ging naar het hoofdbureau van politie wist M. zijn mes te trekken en gooide hij den agent tegen den grond, zoodat deze op den trottoirband met zijn hoofd terecht kwam. M. gaf daarop den agent nog tal val slagen. Spoedig kwam moer politie- hulp opdagen en kon men den man naar het hoofdbureau overbrengen, nadat hij nog een agent en een burger, die hulp ver leende, had verwond. Eerstbedoelde agent werd in ernstigen toestand naar de Kli nieken overgebracht. M. heeft onlangs 9 maanden gevangenisstraf ondergaan we gens mishandeling van den inspecteur van politie T. Inbraken. In verband met den 22 November j.l. bij den oud-commissaris der Koningin mr G. -C. K. Geertsema te Gro ningen gepleegde inbraak, is te Rotterdam aangehouden de beruchte I. P. de .K. De recherche heeft de overtuiging, dat hij een van de beide daders van deze inbraak is. Te Doetinchem is ingebroken bij den visclihandelaar v. D. Vermist wordt een geldkistje met ruim f 6300 aan Hollandsch en Duitsch geld. Te Odoorn zijn de ar beiders B. uit Sleen en Tr. uit Exterveen gearresteerd, verdacht van inbraak en diefstal, vorige week te Dalen bij de fa milie Kiers gepleegd. Vrijdag is inge broken in de fabriek van Gebrs. T. te IJmuiden. Door het uitsnijden van een ruit in het kantoor is men binnengeko-t men. Alle lessenaars en kasten zijn open gebroken en de inhoud is over den grond "verspreid. Er wordt geen geld vermist. Brandstichting. Te Zandvoort heeft de politie een 16-jarig dienstmeisje gearresteerd, dat Donderdagnacht ge tracht heeft brand te stichten in een wo ning aldaar, waarin zij met drie kinderen sliep. De gordijnen waren het eerst in brand en in het vertrek, waar het jongste driejarige kind sliep, hing een verstikken de rook. Het publiek en politie wisten ech ter erger te voorkomen. Het meisje zal ter beschikking van de justitie worden ge steld. Het mysterie der valsche bankbiljetten. De gearresteerde ka merdienaar van Prins Windischgraetz, Kaspar Kovacs, te Boedapest, heeft be kend pakketten met valsche bankbiljetten naar Nederland gestuurd te hebben, ter wijl hij tevens een waarschuwingstelegram gericht heeft aan Marsovsky. Zondag is ook de secretaris van den Prins, Desider Raba, gearresteerd. Een huiszoeking bij den Prins is onmogelijk. DE 0VERSTR00MING. ROERMOND. De toestand te Stevens weert is vreeselijk. Het geheele dorp bestaande uit 1800 menschen verkeert in levensgevaar. WIJCHEN. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik zijn Zaterdagmorgen te 9 uur met gevolg bij het Klooster Alverna gearriveerd in gezelschap van den Burgemeester van Wijchen, werd een bezoek gebracht aan do geteisterde dorpen Neder-Asselt, Balgoy en Wijchen. In marinevletten werd de overstroom de landerijen rondgevaren. Omstreeks 2 uur vertrokken de hooge bezoekers weder. Do nood is zeer groot. EINDHOVEN. Ook Eindhovén is niet ge spaard gebleven. De riviertjes Dommel, Vest en Gender zijn alle buiten haar oevers getre den en hebben de laagliggende landerijen, in den omtrek onder water gezet. ZEVENAAR. Nachtploegen zijn opgeroepen om de dijken te bewaken. Uit den zwaren banddjjk te Oud-Zevenaar zijn kleine stukjes weggeslagen. Te Lathum werkt men met man en macht om den IJsseldijk te versterken. Te Giesbeek staat het water gelijk met den dijk. GRAVE. De Ministers Colijn, Bongaerts en Van Karnebeek hebben te Over-Asselt een bezoek gebracht. De Koningin en Prins Hen drik zijn met een roeiboot met mariniers te Neder-Asselt geweest, alwaar H. M. per soonlijk brood heeft uitgedeeld. Do hooge be zoekers hebben ongeveer zes uur lang over de wateren rondgezwalkt in het bootje waarin ook de Burgemeester van Wijchen gezeten was. BOXMEER. De Ringdijk nabij Beugen is doorgebroken. De toestand te Boxmeer wordt hoogst ernstig. CUIJK. Deze gemeente wordt op het oogen- blik door twee dijkdoorbraken bedreigd. Cuijk loopt langzaam onder water. Rij Mook sijpelt het water door den Maasdijk en moest de dijk op eenige punten 1 Meter opgehoogd worden; niettemin loopt Mook langzaam onder. De verbinding Gennep-Kruispunt Beugen moet verbroken worden, vanwege den geweldigen waterkracht uit Beugen. Gennep staat onder water. Uit Grave klinken voortdurend waar schuwingsschoten. DREUMEL. Het water nadert reeds de hui zen. Op sommige punten bereikt het reeds tot de vensterbanken. Het wordt daar denzelfden noodtoestand als in 1920 bij' den doorbrak te Cuijk. BOXMEER. Zaterdagnacht te half twee is hier de dijk voor een gedeelte bezweken. Het dorp is gedeeltelijk overstroomd. Heden morgen te 9 uur bezweek het andere ge deelte, waardoor het water met kracht het dorp binnenstroomde. Andere doorbraken wor den nog elk ©ogenblik verwacht. ROERMOND. Zondagmorgen te 10.50 uui arriveerden alhier II. M. de Koningin en Prins Hendrik, vergezeld van eenige leden der Hofhouding. Buiten het station namen ziji plaats in'eenige gereedstaand© auto's. Een groote menigte verwelkomde de Koninklijke bezoekers. Het eerst werd de Roermondsche Spijskokerij bezocht, waar kort werd ver toefd. Daarna vertrokken H. M. en de Prins naar de Roerkade, waar in een boot werd geslapt. Van hieruit maakte men een tocht door de overstroomde gebieden. II. M. toonde overal groote belangstelling en deelneming voor den ramp, die deze streken getroffen ■heeft. NEDERASSELT. De toestand in het ge bied achter Nederasselt is nog zeer ernstig; vooral in Balgoy is de toestand critiek. Naar gemeld wordt begint de kerk aldaar te scheu ren en storte nook andere huizen in. Te Grave is het water zakkende; de stand van de Maas was Zondagmorgen 10.56 M. tegen Zaterdag 10.60 M. Er is een aanvang ge maakt met do voorloopige werkzaamheden tot 'het dichten van het gat in den Maasdijk bij Nederasselt. CUIJK. Het is onjuist dat de Valuwsche dijk is doorgebroken. Het water stroomt hier over den dijk heen. Alleen de dijk bij Sint- Maarten is bezweken. VENRAAY. De toestand van de omliggen de dorpen Broekhuizen, Vorst, Blitterswijk en Geisteren is zeer critiek. Den geheelen nacht zijn noodschoten gelost en alarmklokken ge luid. Verschillende dorpen dreigen onder te loopen, terwijl het water plotseling Blitters wijk is binnengestroomd. Veel vee is ver dronken. MAASTRICHT. Het heeft hier weer aan houdend geregend. België seint weer neiging tot was. DE BOMMELERWAARD. Men meldt ons Zondagavond te 12 uur: De Bommelerwaard is thans overstroomd, terwijl tal van plaatsen in het gebied van Maas en Waal door het water omringd zijn, DOETINCHEM. Zondag is het water in do geheele streek opnieuw sterk gewassen. Do weg DoetinchemElten is overstroomd. In de gemeente Gendringen zijn enkele buurtschappen geïsoleerd. De Geldersche stoomtram heeft den autodienst DoesburgDieren moeten staken. De passa giers worden vervoerd op een boerenkar, die over een afstand van 50 Meter door het water gaat. Zoo juist is bericht ontvangen, dat do weg Doetinchem's Heerenberg over stroomd ïs en het twijfelachtig is, of do tram nog zal kunnen passeeren. In 1920 is deze weg geheel vrijgebleven. In Emmerik is een officieel bericht ontvan gen van den Landraad te Weself luidende: „De ..sedert dagen verwachte dijkbreuk te Mehrhoog is niet meer te keeren en elk oogenblik te verwachten". Een groote scheur is reeds geconstateerd. Eezwijkt deze dijk, dan js voor den Achter hoek de ramp niet te overzien. MAASTRICHT. H. M. de Koningin is Zondag avond te 6.30 per auto uit Susteren hier ge arriveerd, vergezeld van Prins Hendrik. H. M. heeft in Grevenbicht per boerenkar een tocht in den omtrek gemaakt om de overstroom de wegen in oogenschouw te nemen. Vanmor gen om 8 uur gingen de Koninklijke bezoekers de omstreken van Maastricht bezoeken. BOXMEER. Zondagavond te 'kwart over acht seint men ons: Het water wast hier ziender- oogen. Boxmeer staat op het punt geheel onder te loopen. ROERMOND. Bij Visscherweerd en Born is de Maasdijk op twee plaatsen doorgebro ken. Gistermiddag te 1 uur is bij Grevenbicht een" zware rivierdijk doorgebroken over een lengte van 30 M. Bij Papenhoven ten Z.W. van Susteren is hedenmiddag tegen 2 uur een rivierdijk doorgebroken. DEN BOSCH. V. D. Maandagmorgen. Vanuit deze stad is onmiddellijk na de ernstige berichten van de overstrooming alles gedaan om de hulpverleening te organiseeren- Het Roede Kruis verleent krachtige hulp door het zenden van bed den, etc- Alle beschikbare vliegers, (een soort booten) zijn hier gestationneerd. Aan het Departement van Oorlog is ge vraagd om beschikbaarstelling der kazer nes voor de vluchtelingen. Dit is toe gestaan. Aan de burgemeesters in de Bom melerwaard is geseind, dat alle vluchte lingen en het vee naar Den Bosch gezon den moeten worden. Te Dreumel is de toestand ernstig. Voor- loopig zijn 300 menschen naar Den Bosch gezonden. De berichten uit Beugen lui den steeds verontrustender- Het viaduct aan het station Kruispunt-Beugen is jn. gestort. Het stationsemplacement en het station dreigen weg 'te spoelen. To Dxeu- mel zijn vannacht de menschen gedwongen hun woningen te verlaten. Velen weiger den naar Den Bosch te gaan. Toch zijn daar reeds vier autobussen vol vluchte lingen gearriveerd- Enkele zieken zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Hedennacht 3 uur verkeerden bij het kruispunt-Beugen 40 menschen in levens- gevaar. Men kon ze niet bereiken en zou trachten ze hedenmorgen met een mo- torboot af te halen. In Boxmeer komt het water geleidelijk opzetten. De bevolking vlucht naar St Anthonis en naar het station en andere hooggelegen plaatsen- In de overstroom de woningen te Beugen vertoeven rro® vele menschen. VENLO. V. D. De toestand is gedurende den nacht iets verbeterd. Het water is 10 c.M. gevallen en is thans stationnair. D'REUMEL. V.D. Steeds hooger komt het water in het land van Maas en Waal te staan- Steeds erger worden de verwoes tingen- Indien niet spoedig verandering jn den waterstand intreedt, zal het dorp door allen moeten worden verlaten. In enkele lage gedeelten staat het water' 6 a 7 J[, M. hoog, in de hoogere gedeelten 1 M. Ook het postkantoor en raadhuis staan in het water. Tot heden zijn nog geen menschen omgekomen. Hier en daar stor ten de huizen in. Eenige personen zijn van angst krankzinnig geworden- Er wor den vele vluchtelingen eerst per boot en vervolgens per auto naar Don Bosch ver voerd. Enkele personen moesten wegens over spanning naar het ziekenhuis worden overgebracht. TIEL. V. De Waal is do laatste 24 uur 29 cM. gewassen en staat thans 10,14 M. boven N. A. P. Het water is nooit te voren zoo hoog geweest. DRUTEN. V. D. Het laaggelegen ge deelte is onder het wassend water bedol ven. Scholen en kerk te Afferden zijn vol vee. Tè Mill is de toestand eveneens drei gend. Men vreest, dat de Achterdijk tegen de Beersche Maas zal doorbreken; St. Hu- bert zal dan onderloopen. r Uit Keulen wordt verdere val gemeld. GRAVE. V. D. Hedenmiddag 12 uur zijn de pontonniers begonnen met de bewoners van Balgoy en Keent uit de huizen weg te halen. Ze worden overgebracht naar het patronaatsgebouw te Nederasselt en naar Grave. 1 De toestand in de omgeving vaü Beugen is heel ernstig. Tot 12 uur hedenmiddag bestond geen enkel gevaar voor menschen- levens. Zondagavonden vannacht zijn de be dreigden in veiligheid gebracht. Door de instorting van het viaduct te Beugen is de spoorwegverbinding met Nijmegen verbro ken. Die met Venlo is nog in tact. In de buurt van Mill is een locomotief door de brug gezakt, zoodat de andere wagons ontspoorden. Oeffeit is bijna totaal'overstroomd. Men vreest voor den dijk te Heide. De spoor wegdienst Xanten-Wesel is gestaakt. AMSTERDAM. V.D. De stremming op de lijn Sittard-Maastricht en Heerlen- Maastricht is opgeheven. Het verkeer op de lijn Eindhoven-Valkenswaard is ge stremd. ZALTBOMMEL. V. D. In den Waaldijk is een zware kwel ontdekt. Het gat werd gestopt. Het onderloopen van den Bom melerwaard is tot heden voorkomen. Het water wast echter nog steeds. DEN BOSCH. V. D. Een telegram van den burgemeester van Alphen a. d. Maas is ingekomen om verzoek tot opneming van vluchtelingen. Vijf Rijnaken zijn in ge reedheid gebracht. STEVENSWEERT. V. D. De toestand is hier iets verbeterd tengevolge van den val van het water. DREUMEL. De toestand in deze omge ving is zeer ernstig. De burgemeester van Dreumel heeft de overlaat van de Maas nabij Dreumel door werklieden laten door steken om te trachten op deze wijze water uit het land van Maas en Waal te spuien. Tot van middag heeft deze maatregel ech ter niet veel uitgewerkt. Er zijn booten ge- requireerd om zieken en ouden van dagen naar Nijmegen over te brengen. DOORWERTH. Het kasteel Doorwerth is onder water geloopen. NIJMEGEN. Sinds 12 uur gistermiddag is de Waal bij Nijmegen weer gewassen. ARNHEM. De Beersche Maas wast sterk. BOXMEER. Gistermorgen (Zondag) tij dens den kerkdienst werd bekend gemaakt dat een nieuw gat in den dijk was gesla gen. Direct stroomde de kerk leeg. Uit alle macht is het dichtingswerk ter hand geno men. Een ander gedeelte van Boxmeer was echter spoedig ondergeloopen. Overal ziet men de bewoners vluchten. Het red den van vee geschiedt met de grootste moeite. Thans begint het water te stroo men over den rijksweg naar Beugen. In het dorp en ook in de buitenwijken van Boxmeer wordt vanaf de daken om hulp geroepen. In Boxmeer staan het zieken huis, de Protestantsche kerk, een zuster klooster en het gesticht voor ouden van dagen in het water. VENLO. Zaterdagavond is do 'Konink lijk© trein t© Venlo aangekomen en de Koningin ©n Prins Hendrik met gevolg hebben in den trein overnacht. Gistermor gen werd in particuliere auto's uitgere den. Later werd in bootjes overgestapt. In bootjes Werd door de stadl gevaren en werd het overstroomde schouw genomen. De jjjeid zich met verschil Later werd naar de gom reden om ook daar d in oogenschouw te nen jje gasfabriek en de tralo staan nog steeds .o dat 'do verlichting nog TIEL. Do stand van laatste etmaal onveranc NIJMEGEN. Do toesfe is thans iets gunstiger, overstrooming van de voorloopig geweken. DEN HAAG. V.D. Hed< had een buitengewon plaats. Wees verstandig, gij jo hij volkomen gezondheid dige afwijkingen bestaa en Uw kind gevaarlijk als de dokter ze niet tij pleeg liem daarom zoo liefst vóór het huwelijk. Uw kind volkomen veilif ROTTERDA ROTTERDAM. Veem 433 vette runderen. 212 517 schapen en lammert Prijzen per halve k.g 37,5, 50—52,5, 58—62 52,5, '58, vette kalvcrei 90—92.5, schapen binne tenl. 41, 43, 45, lammerei varkens 46, 47, 47,5. Koeien en ossen aanvo del over 't algemeen stug Dinsdag gehandhaafd. E best beest 2,5 ct. boven ossen 40—42,5 ct., sti Steering, wegens onbedui Vette kalveren aanvoer g beste soorten was goedt fcverden ruim prijishout terwijl de oude prijzen soorten moeilijk 'bedonge •jenkel puik best beest 5 moteering. Schapen en lar kort, handel redelijk, pri •dezelfde hoogte. Varkens ihandel .aanvankelijk tarnt flauwer, prijzen bij afloo ïugloopend. Een enkel pt ven noteering. Voor Lor lichte v<ykens gekocht. Zaden. Blauw Maan Ëarwij'zaad 2425, lijnzr f 19, lijnzaad wit f 20f pp20. Vlas. 18930 lc.g. blaut '3800 k.g. Wit Zeeuwse r 9900 k.g. JIoll. geel' f 0.1 k.g. Groningsch flfl.3C Aardappelen. Brie mers f3.30—f3.80, Zee 13f3.30, hl. eigenli. Zeeuw sche bonte en L i 4.20, poters f 2f 2.40, 13.30, Bravo's f3.50f4. Eie ren f 10—f 12.50. j.Wat kan ge be ure daag moesten we elk op sob Jesnamen opschrijven, als w Moeder„En wie had tal?" Jantje: „Ik, moe. Ik hel opgeschreven, die we het af; had hebben 1" Over de maand 'S-GRAVENPOLDER. Geb< -[MIDDELBURG. Huw.-aa Jïree, 23 j. enj J. J. YV Bevallen: J. Mersie, geb. P. G. C. Nieuwdorp, ge Overleden: E. van D'iei geh. met W. J. Beurske GOES. Geboren: Anton Jacob Hoekman en Franch de; Pieter Johannes, z. v. fen Martina Antonia Vormt Banna, d. v. Cornells Ach en Elisabeth Anna Lans [Maria, d. v. Jacob Zwartep Son ke;, Arij, z. v. Leijn de j| iella Wilhelmina Verheul O' truida, d. v. Adriaan den D tina Nijsse. Krabbendijke. Door F. bouwkundige, is aanbestee Ran een woon-, winkel- en MUlianastraat voor H. Lol laagst werd ingeschreven Terijn en Co. te Ierseke vo tóng aangehouden. TELEGRAFISCH WEE Naar waarnemingen in xan 4 Jan., medegedee Kon. Meteor. Instituut .Hoogste barometerstand *°uso, laagste 741.5 te Tj RjBrwachting tot den avor Matige tot krachtige We öelijke wind. Tijdelijk oF JJi kans op regen. Iets

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2