Backin Bakpoeder it de Provincie. Onderwijs. T WAFELEN Dr*Oehker's naar Oetker's»Recept, gebakken met Backin vervangt de Gist. 250 gr. boter f 0.70 ot marg. f 0.30 2 eetlepels suiker (50 gram) 0.02'/s 6 eieren.0.36 500 gram tarwebloem0.16 1 pakje Dr. Oetker's Backin 0.07J/2 1 pakje Dr. Oetker's Vanille» suiker„0.05 1lt liter melk0.08 1 citroen 0.05 een weinig rum0.15 f 1.25 Bereiding: Nadat de boter tot room geroerd is, worden onder aanhoudend roeren suiker, eieren, het met Backin vermengde meel en melk toegevoegdvervolgens mengt men de geraspte citroenschil, Vanille»suiker en rum door het deeg en beslaat het tot er zich blaasjes vormen. Bak nu in een heetgemaakt wafelijzer de wafelen op een matig vuur. Men lette erop het ijzer voor elk gebruik met een stukje spek in te smeren. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann S. Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een grati s«receptenboekje toezenden. vine ie Noord-Brabant Hij acht het .ook niet toelaatbaar, Limburg te doen door snijden met het kanaal Antwerpcn-G lad- bach, omdat in verband met onze eigen kanaalplannen, het gevaar ontstaat, dat het goederenvervoer uit Limburg en ver schillende knooppunten in het Maasgebied Wordt afgetapt naar Antwerpen. Dl e m e 1 k s t r ij d. De melkstrijd te Amsterdam tusschen veehouders en mèlkslijters duurt onver anderd voort. Terwijl van de zijde der boeren verzekerd Wordt, dat dagelijks meerderen van hen met venten beginnen en hun melk Ook aan den man Weten te brengen, Wordt van de zijde der in richtingen en slijters gezegd, dat hun omzet niet noemenswaard vermindert. Op 'toogenblik zijin beide partijen over den stand van zaken dus tevreden en is op grond daarvan de verwachting niet on gewettigd, dat de strijd voorloopig hog zal voortduren. I Huurverlaging voor met over heidssteun gebouwde wo ningen. Gedep. Staten van Friesland hebben aan de gemeentebesturen in die provin cie meegedeeld, dat de minister van ar beid, handel en nijverheid, op hun daar toe strekkende vraag, heeft bericht, geen bezwaar te hebben, dat gemeenten tekor ten dekken van woningvereenigingen, wel ke zijn ontstaan door huurverlaging, die onvermijdelijk is, omdat de Woningen an ders zouden blijven ledig staan en het verlies door huurderving en waardever mindering nog grooter zou worden, mits de van tie bewoners gevorderde huur niet daalt beneden de economische huur, d.i. de huur, die voor dekking van de exploi tatiekosten noodig zou zijn, als de win ningen waren gebouwd in den tegen- woordigen tijd. Ppheffing Chr. Soc. Par tij. Het bestuur der Protestantsche Volks partij (Chr. Soc. Partij) heeft bij rond schrijven aan de afdeelingen voorgesteld de partij op te heffen. Dit rondschrijven had tot resultaat dat het moderamen, zonder bijeenroeping eener vergadering ■meent de partij als opgeheven te kun nen beschouwen. (W ij z i g i n g Lager O n d e r W ij s- wlet 1920. In de Memorie van Antwoord omtrent het ontwerp van wet tot wijziging van de Lageronderwijswet 1920 betoogt de Minister, dat, waar in dit ontwerp geen nieuwe regeling van het daarbij betrok ken onderwerp wordt voorgesteld, doch slechts een overgangstoestand met één jaar wordt verlengd, en deze verlenging bovendien vóór 1 Januari a.s. baar beslag moet hebben verkregen, deze aangele genheid zeer zeker te rekenen is tot de afdoening van loopende zaken, die tot de bevoegdheid van een demissionair Mi nister behoort. De Minister spreekt de bewering tegen, dat dit wetsontwerp slechts voor de oude ULO en MULO-scholen en niet ook voor de scholen voor ge'woon lager onderwijs, waar nog in lagere dan de 7de klasse onderwijs in het Fransch wordt gegeven, beteekenis zou hebben. Ook de laatstbe doelde scholen, op welke bet eerste lid van art. 193 der L.O.-wet 120 van toe passing is, zullen van de verlenging van den overgangstermijn met één jaar kun nen gebruik maken. De opmerking, dat de oude ULO- en MULO-scholen vrij zijn, Wat betreft den leeftijd van toelating der leerlingen, ver mits art. 11 der wiet voor deze scholen niet geldt, is juist, maar de bestendiging van dezen toestand gedurende één jaar is niet van overwegende beteekenis te achten. i Allerlei. j Op de Zondagen 3, 10 en 17 Januari zal Wederom op de treinen der Nederl. Spoorwegen een telling van de reizigers plaats hebben. Op sommige trajecten van de Neder- landsche spoorwegen zullen voortaan af zonderlijke compartimenten Worden ge reserveerd voor viscliventers of ventsters. Te 's-Gravenhage is overleden de heer C. A. baron Bentinck, opperstalmeester en adjudant in buitengewonen dienst van H. !M. de Koningin. Te 's-Gravenhage is een staking uitge broken onder de bioscoop-musici. Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeermiddel noodig voor de lever en in gewanden. Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen na tuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur wor den door Foster's Maagpillen verzekerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogist zaken. (11) Dezer dagen wilde een caféhouder te Graauw eenige betalingen doen en daarvoor geld halen uit een op zijin slaapkamer staand geldkistje. Daarbij kwam hij tot de minder aangename ont dekking, dat uit het kistje, dat zich in een nachtkastje bevond een bedrag van ongeveer f240,aan bankpapier Was Verdwenen. Al ras viel zijn verdenking op een zekeren D., 55 jaar, Werkman te GraauW, die daags te voren in zijn café was geweest en een bezoek had gebracht aan een ouden man, die op het kamertje verbleef. Van dat bezoek terug komende had "hij een gast in dat café aanwezig, aangeboden op zijn rekening met de Kerstdagen een uitstapje te ma ken. De man is door de politie in verhoor genomen en aangehouden. Zanguitvoeringen. Uit ver schillende plaatsen, o. a. Wissekerke, Krabbendijke, Wolfaartsdijk, Kloetinge, Meliskerke, enz., ontvingen wij berichten van goed geslaagde zanguitvoeringen, wel ke tijdens de Kerstdagen werden gegeven. Met deze algemeene vermelding volstaan wij. Middelburg. Zaterdag wilde de heer R. zijn auto op den Kinderdijk in de garage zetten. Terwijl de automobilist de deur van de garage ging openen, reed de leege auto plotseling achteruit en kwam in de kade terecht. Toen hulp was komen op dagen werd de drenkelinge weer op bet droge gebracht. Heden herdenkt de heer M. Mida- vaine den dag, waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad bij den heer Hackenberg „in den grooten winkel". Zijn tegenwoor dige patroon, de beer P. M. J. Hacken berg, bood den trouwen en ijverigen goud smidsknecht als blijk van waardeering een geschenk onder enveloppe aan. Door Burg. en Weth is bepaald, dat in afwijking met de bestaande winkelslui- tmgsverordening de winkels op Donder dag a.s., oudejaarsdag, tot 9 uur mogen geopend blijven. Goes. Naar aanleiding van het bericht van den brand te Wilhelminadorp bericht men ons, dat de Goesche motorspnit te drie uur op het terrein van den brand arriveerde, om half vier Water gaf en zeker een uur gewerkt heeft, Toen geraakte ze defect. Dit ter rectifi catie van bovenbedoeld bericht. Wolfaartsdijk. Zaterdag j.l. hield de kolenvereeniging „E. M. M." haar jaar vergadering, waarin o. m. rekening en verantwoording werd uitgebracht over het afgeloopen jaar. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen dhrn J. Linden- bergh en J. van der Werf. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat bet ledental der vereeniging met 16 personen is toege nomen. Voor de leden waren aangevoerd: 4344 H.L. kachelkolen, f 1.37 per H.L. vrij aan huis; 854 H.L. eierkolen, f 1.12 per H.L.; 908 H.L. nootjeskolen, f 1.37 per H.L.; 402 H.L. anthraciet, f2.35 per H.L. Uit de verdere besprekingen bleek, dat het afgeloopen jaar zeer tot tevredenheid van de vereeniging is verloopen, daar er geenerlei onaangenaamheden plaats von den, van welken aard ook. Rilland-Bath. Daar het Donderdag de laatste dag was, dat de beer M. N. van de Linde, die meer dan 40 jaren het open baar onderwijs beeft gediend en met 1 Ja nuari 1926 wegens opheffing zijner be trekking de openb. school verlaat, les gaf, meenden Burgemeester en Wethouders dit niet onopgemerkt te moeten laten voor bijgaan. Dientengevolge gingen de burge meester en wethouder Blok, vergezeld van den gemeentesecretaris (de beer Deurloo was verhinderd) tegen het uitgaan der school naar bet lokaal, waarin de heer van de Linde les gaf, waar de burge meester, in tegenwoordigheid van bet gan- sche personeel der school, den heer van de Linde dankte voor al betgeen deze ge durende al dien tijd heeft gepresteerd en hem een welverdiende rust toewensebte. Hij spoorde de leerlingen aan, dikwijls te denken aan hetgeen de beer van de Linde voor hen is geweest. Hij wees er op, dat B. en W. de oplossing van alle kanten be keken hadden en na rijpe overweging tot de conclusie waren gekomen, dat in het belang der school bet beste was de op lossing te doen plaats hebben zooals nu geschied is, namelijk op wachtgeld te stel len den heer M. N. van de Linde en mej. G. M. Hoekstra. De burgemeester meende ook, waar het ontslag van de laatste met dat van den eersten samenviel, ook al heeft de laatste slechts vijf dienstjaren, al moge dit wellicht bij zulk een korten diensttijd zelden voorkomen, een woord van waardeering voor hetgeen mej. Hoek stra voor het onderwijs heeft gedaan, evenmin te mogen onthouden, er den wensch aan toevoegende, dat hij hoopte, dat het liaar gelukken moge, spoedig we der ergens anders in betrekking te mogen komen. De heer van de Linde, den burge meester beantwoordende, zeide de gedach te aan dezen dag steeds zoover mogelijk van zicli te hebben afgezet, daar hij er niet aan denken kon de school te moeten verlaten, zelfs heden kan hij dit nog moei lijk doen. Hij dankte den burgemeester voor zijn waardeerende woorden, tot hem gericht. De heer van de Linde ontving van de kinderen verschillende cadeaux en bood hen allen een surprise aan. Donderdagvoormiddag vergaderde de Algemeene Broodcommissie alhier; alle leden waren tegenwoordig. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat dit jaar was ontvangen f 250,50 en uitgegeven f 280,66, zoodat van het saldo wat vorig jaar in kas was f55,16 was ingeteerd. Er werd 1134 K.G. brood voor de commissie gebakken, wat verdeeld werd over 29 gezinnen. Met de bedeeling zal dit jaar worden aange vangen de eerste week in Januari a.s. We derom zal met lijsten bij de ingezetenen worden rondgegaan. Wemeldinge. Woensdag hield de aan- en verkoopsvereeniging van brandstoffen „Helpt Elkander" haar jaarlijksche leden vergadering onder voorzitterschap van M. Hoogesteger. Uit de verslagen van pen ningmeester en secretaris bleek dat was ontvangen over het dienstjaar 1924,25 f 12.848,0254, uitgegeven f 12.375,53, alzoo een goed slot van f472,48. Aan de leden werden verstrekt 2326 H.L. kachelkolen, 3524 H.L. eierkolen, 1719 H.L. nootjes kolen, benevens 7920 K.G. bruinkoolbri ketten. De gemiddelde prijs bedroeg f 1,37 voor kachelkolen, f 1.10 voor eierkolen en f 1.27 54 voor nootjeskolen. Het intree geld bleef bepaald op f 1 per lid. Aan de beurt van aftreden waren F. Wabeke Fz. als penningmeester en J. Oele Jokz. als commissaris, welke beiden met overgroote meerderheid van stemmen werden herkozen en hunne benoeming lie ten welgevallen. Het oplossen en vervoer werd gegund, resp. aan J. J. Leendertse voor 4 cent nieuwe-, 43/io oude losplaats, 43/io Postbrug, 554 Vlake, en Jac. Houte kamer voor 654 cent nieuwe-, 5 oude los plaats, 13 ct. Vlake. Tot commissielid tot nazien der rekening 1926 werd aangewe zen A. de Schipper Jr. Door den voor zitter wordt medegedeeld, dat in Januari weder een lading kolen kan worden ver wacht en dat de opgave voorjaarskolen in Maart kan worden gedaan. Het leden tal was door vertrek en overlijden eenige leden achteruit gegaan, doch bij het slui ten van het boekjaar telde de vereeniging 350 leden. Daarna sluiting. Woensdag 23 December vierde het echtpaar P. Lindenbergh-Dekker onder groote belangstelling zoowel van de zijde der ingezetenen als van buiten de gemeen te, hun gouden huwelijksfeest. Talrijk wa ren de geschenken, die van heinde en ver den jubilarissen werden aangeboden; o.a. waren er zeer kostbare geschenken van de besturen der suiker- en kunstmestfabriek te Sas van Gent en Vlaardingen, waarvan de jubilaris bestuurslid is. Daar de jubila ris tevens wethouder is, werden de kinde ren van de scholen, de openbare school, Gkr. school en bewaarschool, niet verge ten. Hun werd een fraai verpakte doos bonbons verstrekt. Ook de verpleegden in de stichting „Vredebest" werden onthaald. Nieuw- en Sint Joosland. Op de weeg brug alhier zijn in de afgeloopen bieten campagne gewogen 6.057.960 K.G. suiker bieten of 300.000 K.G minder dan in 1924. Aan pulp werd gewogen 805.125 Kilogram. Domburg. In de Woensdag gehouden Raadsvergadering, waarin dhr de Visser wegens ongesteldheid niet tegenwoordig was, werd de begrooting voor 1926 van het Burgerlijk Armbestuur goedgekeurd tot een bedrag van f 2254,22 54 in ontvang en uitgaaf. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd herbenoemd dhr J. Wisse Pz. Besloten werd aan te sluiten bij het Centraal Archief voor maatschap pelijk hulpbetoon. Door A. Prancke Pz. werd gevraagd om een tweetal boomen voor zijn perceel in de Schuitvlotstraat te rooien. B. en W. stelden voor dit verzoek niet in te willigen. Dhr Francke meent dat adressant veel hinder van deze boomen heeft, die dicht op zijn erf staan. Ook dhr Almekinders is voor rooien, daar adres sant ontegenzeggelijk last heeft van die boomen. Dhr van Sluijs wijst er op, dat in een vorige vergadering een dergelijk ver zoek is afgewezen; dhr v. d. Hage stelt in het licht, dat bijna elke vergadering derge lijke verzoeken inkomen; worden deze alle ingewilligd, dan is er eindelijk geen en kele boom moer over. De voorzitter en dhr Elout wijzen er op, dat hier wordt ge vraagd rooien van boomen, omdat adres sant zelf later eenig houtgewas geplant heeft en dat het buitendien niet vaststaat of het slecht groeien van dat plantsoen niet meer aan tocht is te wijten dan aan de boomen. Het verzoek tot rooien wordt daarna afgewezen met 5 tegen 1 stem, die van dhr Francke. Aan de maatschappij „de Automaat" wordt vergunning ver leend tot het plaatsen van een benzine pomp op gemeentegrond tegen een jaar lijksche retributie van f 5. Besloten wordt geen gebruik te maken van de aangeboden gelegenheid tot het plaatsen van reclames cfpa/xm. cacao kxip&n? cacacx fhjmïïmAvcmlhperiMamlO,ööperLpcrid ï/ömWaMeit niet te. vvenlrte^wi} mieopaa/r£ my veel geicl. 6)7IpAff.Comvmon cWe, op poststempels, daar de kosten (f 120 per jaar) te hoog zijn. Nadat dhr Francke nog gevraagd heeft om een gedeelte weg bij den molen wat op te knappen, werd de vergadering door den voorzitter geslo ten, die daarbij de leden het beste toe- wenschte met Kerstdag en Nieuwjaar. Cadzand. Woensdag vergaderde de Raad. Afwezig wethouder Becu. Voor ken nisgeving werd aangenomen het bekende schrijven van de Prov. vereeniging tot verbetering van het geitenras in Zeeland. Met belangstelling werd kennis genomen van een verslag, betreffende een vergade ring van verschillende gemeentebesturen onlangs te Sclioondijke gehouden, waarin verschillende bepalingen zijn besproken, voorkomende in het normaal-contract, dat met de Prov. Zeeuwsche Electriciteits- maatschappij is gesloten en was men het volkomen met de strekking van dit verslag eens, waar het de wenschelijkheid uit spreekt van het verdwijnen der toepassing van de maximale belasting bij de stroom- prijsberekening. Ten aanzien van het slui ten eener verzekering tegen ongevallen risico en eener brandverzekering van het laagspanningsnet, zal nog nader bij de be treffende maatschappij worden geïnfor meerd. Aangezien de termijn is verstreken, waarop de gemeente van de kerkvoogdij der Herv. Gem. een paar stukjes grond in pacht en erfpacht had, wordt deze ter mijn opnieuw verlengd. Bij de rondvraag werd door een der leden de wenschelijk heid uitgesproken eens te onderzoeken de mogelijkheid van aanschaffing en exploi tatie van een lijkwagen. Zierikzee. In de vergadering van den Gemeenteraad werd voorgelezen 'n schrij ven van het raadslid J. Catshoek, verzoe kend schorsing van het raads lid I. de Broekert, op grond dat ge noemd raadslid einde Januari 1924 een wagen aan de gemeente had verkocht en de daarvoor af te geven kwitantie had laten teekenen door zijn knecht J. de Kuij- per. Hierbij werd nog overgelegd een schrijven van den gemeente-bouwmeester, waaruit zou blijken, dat met dezen ver koop willens en wetens een overtreding van art. 24 van de Gemeentewet heeft plaats gehad. De voorzitter deelde namens B. en W. mede, dat dit college tot het geven van advies had afgezien, op grond, dat de raad de vorige maal, bij eenzelfde door den heer de Broekert gepleegd feit, zoo'n verkeerde houding had aangenomen, n.l. door bedoelden persoon de hand boven het hoofd te houden. Spr. zou thans vol staan met het woord te verleenen aan het lid Catshoek tot nadere toelichting van zijn voorstel. De heer Catshoek het woord verkrij gende, deelde o.m. mede, dat in dit geval duidelijk vast stond, dat art. 24 was over treden, terwijl art. 26 positief zegt; Die met art. 24 in strijd handelt, wordt in zijn betrekking geschorst. De Raad moet wel bedenken, aldus spr., dat hij zelf veror deningen in het leven roept, politie sala- rieert om toe te zien op de naleving daar van en de overtreders daarvan straft met hechtenis of boete. Het zou dus volgens spr. zeer inconsequent zijn als de Raad de van hoogerhand gestelde wetten aan zijn laars lapte. Spr. wees er op, dat de heer de B. zijn prestige verloor .tegenover den gem.-bouwmeester en den wethouder Koopman, daar zij met den verkoop be kend waren. Spr. memoreerde, dat de verkeerde houding, door den Raad in de vorige kwestie aangenomen, een vrijbrief was voor den heer de B. om op den inge slagen weg voort te gaan, want dat Z.Ed., trots dat zijn eerste fraude nog in behan deling was bij Ged. Staten, in zijn kwali teit van lid der Gascommissie hout lever de aan de gasfabriek en het geld liet in nen door de firma M. de Broekert te Goes. Ten slotte deed spreker een beroep op den rechtvaardigheidszin der Raadsleden om allen mede te werken een eind te maken aan deze knoeierijen, door zijn voorstel aan te nemen. Daar niemand der leden op deze be schuldigingen inging, zelfs niet de heer de B., stelde de voorzitter voor tot stem ming over te gaan. Het voorstel werd hier op met op één na algemeene stemmen verworpen. (M. Crt.) Oosterland. In den ouderdom van 70 jaar is alhier overleden de heer J. C. v. d. Have, burgemeester van Ooster- en Sir- jansland, ridder in de orde van Oranje- Nassau. Overslag. Overleden is de heer G. Mat- telé, burgemeester dezer gemeente, dijk graaf van den Varempépolder, ontvanger- griffier van den Overslagpolder en lid van onderscheiden vereenigingen. De overlede ne was pas sedert 1917 burgemeester. Aardenburg. Naar Zei verneemt moet het er in de administratie van het Burger- Gasthuis alhier niet erg rooskleurig uit zien. Door B. en W. van Aardenburg moet o.a. kasopname zijn geschied, waarbij tal van onnauwkeurigheden aan het licht schijnen gekomen te zijn. In de laatste ja ren moet er geen voldoende controle, van wege Regenten op de boekhouding en de kas zijn geschied. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Assen, H. N. I.Tsbrandi te Heerenveente Vlaardingen, H. J. v. Schuppen te Groot Annners; te Nieuw- "VVeerdinge (toez.) G. Gerbrandv, cand. te Nijland. Geref. Kerken. Tweetal te Lopik, B. Meijer te Ier- seke en G. Veenendaal te Amer ongein. Bedankt voor Groningen, door M. Uyfen. houdt te Coevorden; voor Velseroord, door H. Steen te Zoutkamp. Geref. Gemeenten. Bedankt voor 's-Gravenpolder, door G. H. Kersten te Ierseke. Goes. Tot ouderlingen bij de Geref. Kerk zijn gekozen de heeren G. Eckhardt, alhier, en P. de Putter te 'sHeer Hen drikskinderen, zulks wegens het bedanken van de heeren J. Buijse, alhier, en Q. Trimpe te Kloetinge. Ierseke. Gekozen tot ouderling in de vacature-J. Rothuizen (aftr.) dhr Jac. Bol en tot, diaken in de vacature-P. Bus traan dhr J. Meerman. Weslkapelle. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk is benoemd dhr A. Theune. Herbenoemd tot notabelen zijn de heeren Jb. Roelse en Korns. Lievense. Hetnkenszand. Benoemd tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier (vac. dhr G. Nijsse) dhr J. de Mol en herbenoemd dhr M. Paauwe. Herbenoemd tot nota bel de heeren J. C. van Iwaarden en J. Almekinders. Goes. Geslaagd te Rotterdam voor het diploma boekhouden, afgenomen Vanwege de Ver. van Leeraren in het boekhouden te Amsterdam, onze stadgenoote mej. J. van der Bliek. Zierikzee. Tot hoofd der openbare U.L.O.-school alhier werd benoemd de heer H. Begeman, hoofd der school no. 1 te Gieten. De Vriend des'Huizes, onder hoofd- red. van ds J. Schrijver, uitg. van Neer bosch' Boekhandel te Neerbosch, is heden zijn 44en jaargang ingetreden. De le af levering, 1 Januari-aflevering, verscheen reeds; en de inhoud zegt den lezers dat de schrijvers en| schrijfsters, ook zij, die de jeugdrubriek verzorgt, mevrouw Ca- tharina van Ophemert, weer met de beste voornemens 'bezield zijn, opdat iedereen in het nieuwe jaar evenals in het oude tevreden mag zijn over hen. Ook de tee kenaars, stijpers en drukkers zullen weer trachten mooi werk te leveren; want ook 't technische, typografische gedeelte, niet het minst belangrijke van den inhoud van onzen „Vriend" wordt, geheel saamge- steld op de Vakschool voor Typografen, welke aan de Weezeninrichting verbon den is- Zij dit een aansporing te meer om deze uitgaaf te steunen. Men steunt er 1de Weezeninrichting met haar 500 weezpn mee, en voorziet zich tegelijk van een voor weinigheid weideenden Vriend- Ongelukken- De mijnwerker H. uit Urmond, kreeg in de mijn een slag van een paard tegen de borst, ernstig gewond werd hij naar het hospitaal ge bracht. In de mijn Maurils geraakte de mijnwerker H. uit Broeksittard onder afvallend gesteente- H. bekwam ernstige kwetsuren, vooral aan de beenen en ook inwendige kneuzingen. Bij het door steken van den smeltoven in de Ijzer gieterij te Weert had: de 58-jarige J. hel ongeluk, eene lading gloeiende slakkeh tegen "z'ich aan te krijgen, waardoor zijn beide beenen en vooral zijne voeten ver brand werden- Onder g^veldige pijnen werd hij per brancard naar het Gasthuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Zooals men zich zal herinneren, zijn ei op 21 December 1.1. door het breken van een steiger op een bouwwerk te Den Haag een drietal werklieden gevallen. Een van hen, zekere de V. is thans aan de ge' volgen in het ziekenhuis overleden- Zaterdagnacht is de 62-jarige V. te Den Haag door onbekende oorzaak komen te vallen'. Met een bloedende hoofdwonde is de man naar het Ziekenhuis vervoerd- Ofschoon zijn toestand niet levensgevaar lijk js. Jcon hij nog niet gehoord wor den. Van eenig misdrijf is in dezen nie»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2