DE ZEEUW DERDE BLAD. Buitenland. Binnenland. Uit de Provincie. Allerlei. Eemengd Nieuws. Korte berichten. Krab ben dijke. Men schrijft ons: Woens dagmorgen nam dhr J Smit, onderwijl zer met hoofdacte, afscheid van leer lingen en van het personeel In 1881 is dhr Smit van 'Kruiningen naar hier gekomen en heeft hier 44 jaar op de meest eervolle wijze de belangen van het lager onderwijs gediend. Tegen het emde van den schooltijd kwam het college van Burg. en W-eth. in de school. De Burge meester bedankte dhr Smit voor de vele diensten aan de gemeente bewezen en hoopte, dat hij nog vele jaren van gijn welverdiende rust kan genieten. Verder werd dhr Smit toegesproken door het hoofd der school, dhr Nieuw'enhuijfee en dhr Frelier, onderwij'z er, voor de pret tige samenwerking. Namens het personeel Werd den vertrekkende het standaardwerk „Het Ned-erla.ndsche Volksleven" van den heer D. J. v. d. Ven, den hekenden folk lorist, aangeboden. Dhr Smit blijft in de gemeente Wonen en blijft hoofd van den landbouWwintercursus. VAN DONDERDAG 24 DEC. 1925, No. 73. Het weer in het Buitenland. De storm heeft eergisteren te Parijs heel wat schade aangericht. Vqlgens de Echo de Paris zon de storm in de huurt van Rouaan een veerboot hebben omgewor pen, waarbij negen mensclien zijn om gekomen. Aan de kust van 'den Atlanti- schen Oceaan en het 'Kanaal neemt de storm in hevigheid' toe. Door geheel Spanje blijft storm woe den. Ju groote streken van Noord- en West Engeland en Schotland heeft eergisteren den geheelen dag lang oen sneeuwstorm gewóed. In de bergachtige districten van Wales en Derbyshire zijn de Wegen on begaanbaar en is het verkeer gestaakt Op zee heeft het ook geducht gespookt, Aan de kust van Northumberland is een stoomboot vergaan'. De lijken van den kapitein en een matroos zijn er aange spoeld. Naai' een telegram uit Madrid meldt, zijn op de koude en sneeuw in 'Zuid Spanje stormen en stortregens gevolgd. De Guadalquivir en andere rivieren zijn buiteri haar oevers getreden. Te Sevilla zijn de kaden ondergeloopen, waardoor veel schade is aangericht. Te Almeria worden verscheidene visschersvaartuigen vermist. gfi Tijdens de sedert 4S uur boven Pa- lijs woedende hevige stormen, is de an lenne van den Eiffeltoren gebroken, zoo dat de draadlooze dienst van den Eiffel toren gestoord is. Ook het telefoonver keer ondervindt veel stoornis. In geheel Zuid-Slavië is het weer thans omgeslagen. De temperatuur is 12 graden boven nul, zoodat er een eéht voorjaars weer heerscht, In verhand hiermede be staat groot gevaar voor overstemmingen Spoorweg-ongelukken. Er schijnt geen einde te kunnen komen aan de reeks spoorwegongelukken, die dit jaar in Frankrijk een schrikwekkend aantal menschonlevens hebben geëischt. Nu Weer bij Norsy-le-Sec, op korten af stand van Parijs, een botsing tüsschen den sneltrein uit Bazel en een losse locomotief, die aan twee menschen het leven heeft gekost, terwijl er onder de vele gekwetsten zijin, wier toestand ernstig is. Wij; zeiden: een reeks spoorwegonge lukken, want wat zegt men van de vol gende opsomming: 17 Januari: Vijf menschen gedood bij Dijen. 25 Maart: Vijf menschen gedood, 44 gekwetsten, bij Le Clain (Bordeaux— Parijs). b' AprilTwee menschen gedood hij Chalons sur Marne, 10 gekwetsten. 9 April: Twee mensclien gedood bij botsing in het Noorder-spoorWegstation te Parijis. Twtee gekwetsten. 13 Juni.- Een reiziger gedood, vele reizi gers gekwetst bij Landrecies (ParijsBel lijn). 28 Juli: Drie reizigers gedood, 25 ge kwetst hij Spoorweg-ongeluk met den sneltrein BazelParijs buiten het Ooster station te Parijs. 14 Augustus: Negen reizigers gedood, 71 gekwetst in het station Amiens bij <"-en ontsporing van den sneltrein Bou logneParijs. 24 Augustus: Vijf reizigers gedood, 26 gekwetst hij Sens door een ontsporing van den sneltrein Parijs—Cette. 5 September: Drie reizigers gedood', 11 gekwetst hij Bayonne. Wij hebben in dit lijstje slechts de on gelukken vermeld, Waarbij! menschen het leven verloren hebben en weggelaten, die ongelukken, w'aarhij! de reizigers slechts kw'ctsuren opliepen. R. Grt.) De draadlooze van Rugby. liet nieuwe draadlooze station van Rug by (Eng.), dat 400.000 heeft gekost en wellicht het krachtigste station ter wereld is, zal met ingang van het volgend jaar in gebruik worden genomen. Hiermede wordt een begin gemaakt met de uitvoering van het groote plan voor een draadlooze verbinding; voor het ge- heele Engelsche imperium, dat aanbevo len is door de commissie voor de draad looze telegrafie, die vijf jaar geleden door de regeering werd ingesteld. Voor het opwekken van de electrisclie golven wordt alleen gebruik van afge koelde lampen gemaakt, zoodanig, dat te gelijkertijd zoowel lange als korte golven kunnen worden opgewekt, met het ge volg, dat verschillende telegrammen te gelijkertijd naai verschillende deelen van den aardbol kunnen worden gezonden. Rugby is het eerste groote station, dat absoluut vrij is van onwillekeurige varia ties der golflengten en zal de metho den, om storingen voor andere stations le voorkomen, geheel wijzigen. Gedurende de paai- laatste weken zijn voortdurend voorloopige proeven geno men;, waarbij de kracht, op het luchtnet toegepast, voortdurend stap voor stap ver hoogd is. Toen het station met een vier- 'le van zijn kracht werkte, kwamen be richten uit Java en Hongkong, dat de teekens aldaar zeer sterk werden ontvan gen. Bjj werking op halve kracht werd het station goed gehoord in Australië en zeer sterk in Amerika. Een paar we ken later werd de kracht nog hooger opgevoerd en was de ontvangst in Nieuw- Z eel and goed, terwijl de ontvangst in Zuid-Afrika krachtiger was dan vaneenig ander station en de teekens te Sydney met verbazingwekkende duidelijkheid wer den gehoord. Volgens den correspondent van de „Daily Express" hebben de troepen van generaal Feng Tientsin genomen. Uit Bergen o Zoom in de Dinsdag gehouden raadszitting van Bergen op Zoom heeft de commissie ad hoe haar rapport over de malversatiso aangeboden, hij monde van haar voor zitter, den heer Van As (R.-K.) Het 72 pag. lange rapport wordt onder strenge geheimhouding voor de leden van den Raad ter visie gelegd- De voorzitter verklaarde, dat hij van deze kwestie zoo beu is geworden, dat hij de Kerstdagen aan de bestudeering wijden wil om zoodra mogelijk zijn bevin dingen te kunnen mededeelen- Dhr van As gaf te kennen, dat de geheele commis sie er beu van is en blij het rapport uit haai- handen te hebben kunnen geven. Voorts werd aan B- en W. machtiging verleend zich in rechten te verweren tegen den eisch in reconventie ingesteld, door den oud-secretaris Van Liempt in de te Breda tegen hem ingestelde civiele procedure- Het bleek, dat de raad niet bekend was met het instellen dezer pro cedure- De eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft gisteren een groot aantal begrootingswijzigiugen, kleine ontwerpen, naturalisaties, onteigeningen, enz- aangenomen, waaronder dat tot goed keuring van de grenswijziging tusschen Serooskerke en Vrouwepolder- De verga dering werd verdaagd tot Dinsdag. De kabinetscrisis. Het 'bericht van de Telegraaf omtrent een tegenvoorstel, dat de jjpomscli-kath- ministers uit het demissionaire kabinet aan dr De Visser zouden hebben gedaan! en volgens hetwelk de gezantschappen bij het Vaticaan en te Bern in één per soon vereenigd zouden worden, met Rome als standplaats van den gezant bij liet Vaticaan, die dan tevens zou worden ge accrediteerd in Zwitserlanden het Neder-* landsch gezantschap te Bern dus zou wor den opgeheven, strookt, naar uit zeer betrouwbare inlichtingen blijkt, niet met de feiten- Verband van A.-R. propaganda- clubs in Nederland- Meegedeeld wordt, daf. thans de alge- meene vergadering van 'het'Verband van A.-R. Prop. Clubs, is vastgesteld op Woensdag 20 Januari 1926 te Utrecht- Oud-Minister Mr Th- Heemskerk heeft toegezegd de vergadering te zullen bij wonen, terwijl misschien ook op de komst der heeren Prof- A. Anema en Mr Dr J. D-onner mag gerekend worden. In ver band hiermede is* de termijn voor de aan vrage van toegangskaarten verlengd .tot 30 December a.s. Op na dien datum ingekomen aan vragen kan geen acht meer worden ge slagen- Het vaarwater der Schelde. De jongste peilingen in de Schelde heb ben uitgewezen, dat er in den pas van Bath bij laag water minstlens 8 meter water staat, over een breedte van 225 meter- 'En dit ondanks het feit, dat er sedert December 1924 niet meer in den pas gebaggerd werd- Op de oude plaat van Saaftingen staat er minsljens 7 meter water. Een onwillige geme entcraad- Het schrijven van Ged. Stallen van Gel derland aan den gemeenteraa id van Hum- melo en Keppej. is door het meerendeel der raadsleden met een brief beantwoord waarin het beloop der gesel liedenis met het arrestantenlokaal en de niet goedge keurde gemeentebegrooling n< )g eens wordt uiteengezet- Ten slotte zegt het zevental" raadsleden, waaronder 'twee wethouders:. Gedeputeerde Staten van Gelderland I jarenlang hebben wij Uwe hu |p ingeroepen tegen de 'Ongerechtigheden, relke in onze gemeente plaats grepen; on ze stem was die des roependen in de wo estijn- Onverdroten zijn we voo ortgegaan met U te wijzen op de talrijke overtredingen der gemeentewet en wij lebben U ge- tart één feit te noemen, w aarbij wij ons niet stipt aan de wet biellden. Vruchte loos! De ongerechtigheden he' bben zich on der Uwe hoede opgehoopt tot een berg dien we mét het wetboeki in de hand, steeds angstvallig hebben vermeden- De mantel der liefde, een zón p.ïge term voor een duistere zaak, is th axis niet meer in staat alles te dekken;; de gerechtig heid Is. op komst- Wij begroeten haar met vreugde!. Wanneer Gij denkt, daif Uw schrijven ons zal aansporen bij de opruiming van ongerechtigheden de beh' llpzame hand te bieden, dan betreuren v rij üvv kortzich tigheid. Wij' zullen) 7 .Tanuaifi op Dw verzoek te Arnhem verschijnen, niet als beklaagden, maar als aanklager, zfro ais wjj daar steeds verschenen zijn- - Ten_ slotte wenscheen ondergeteekendsn plechtig te verklaren) a. dat zij zullen volortgaan den bree- den: weg van recht -en wet te bewandelen en zich niet door Gf id. Staten op zijwegen zullen laten lokkeu uit vrees voor voet angels en klemmen; b- 'dat zij nooit of te nimmer zullen overgaan tot overname van dit particu liere arres-tantenlokaal; c- dat zij niet genegen zijn hun houding te wijzigen, tenzij het 'huisje verdwijnt, aangezien zij vermeen-en de knoet ont wassen te zijn en naar eed en geweten ge roepen te zijn, met eerbiediging des lands wetten, de belangen der Gemeentenaren te behartigen en dit steeds zullen blijven doen onder den bekenden lijfspreuk: J e Maintiendrai. De verstandige moeder gaat met haar opgroeiende dochter naar "den dokter. Kleine inwendige afwijkingen (ook bij het gezonde meisje) kunnen dan nog ontdekt en gemakkelijk verholpen wor den, terwijl ze anders tijdens het huwe lijk bedenkelijk kunnen worden. In verband met de salarisvoorstel- len der Commissie van Overleg voor de Kantoorhouders waardoor deze ambtena ren ten zeerste worden gedupeerd, aange zien zij daarin worden achtergesteld bij andere ambtenaren, waarmede zij voor dien gelijk waresn gesteld, nam de afd. Zeeland van den Bond van Kantoorbouw ders de volgende motie aan: „De afd. Zeeland van den Ned. Bom] va InlKantoorhouders bij de P., T. en T. dienst Gezien de Salarisvoorstellen van de C- van O. voor de Kantoorhouders, Overwegende- dat de salarissen der Kan toorhouders nimfner in overeenstemming zijn geweest met den, door deze ambte naren gepresteerd en arbeid; dat door het onderbrengen van ver schillende administraties bij den P. en T. dienst, de diensten dezer ambtenaren, reeds aanmerkelijk zijn, en, in de naaste toekomst nog meer zullen worden ver zwaard. i i m dat, niettegenstaande ueze feiten, het advies der C- van O., de salarisregeling- der Kantoorhouders .,met die van het ove rige personeel, geheel uit het verband rukt. I Spreekt daarom hare afkeuring uit tegen het tfdvies der C- van O. waardoor de Kantoorhouders -opnieuw worden gedu peerd; eu verzoek! alsnog herziening van de voorgestelde salarissen der Kantoor houders, waarbij het eenmaal vastgelegd verband met andere ambtenaren bij hel dienstvak wordt gehandhaafd- Besluit deze motie ter kennis te brengen van de Tweede Kamer en de Pers- Is dat wel juist? Wij waar schuwden onze Christen-arbeiders te Kats en Kamperland en natuurlijk in geheel onze provincie tegen het Toetreden to't den modernen (lees: socialistischen) Landarbeidersbond en deelden tevens me de, dat voor hen gelegenheid iS om lid te- worden van den 'Chr. Landarbeiders- bond. „Het Volk" vindt hierin aanleiding te lasteren, dat het nog net is als' vroeger. Als in vroeger tijden D-omela NieuWenhuis ergens had gesproken, moest Klaas Kater er achteraan om de arbeiders, die men tot die-n lijd aan hun lot over liet, voor Patrimonium te winnen. Nu de sociaal democraten de Zeeuwsche arbeiders wil len organiseeren, komen de Christelijiken tweedracht zaaien. JaWel, dat liedje kennen we. Wij weten nu langzamerhand wel, dat de Chr. vak organisatie bijl rood doorgaat als de spel- bre-ekster. Maar misschien is de Zeeuw sche correspondent van „Het Volk" wél een onderwijzer of Eerste Kamerlid en heeft dan in do Kerstdagen wel eens gelegenheid na te gaan, wie ör in Zee- lana eerder heeft gewerkt dan Patrimo nium, en welke roode vakorganisatie op de dorpen ouder is dan de Patrimonium- aldeelingen. We zijn naar de resultaten van dat onderzoek zeer nieuwsgierig. Wo weten dan, wie er het eerst in onze provincie voor de belangen van den ar beidenden stand hebben gewérkt, de ge hate Christenen of "de rooden. Misschien wil de scribent dan ook eens t.eTjcvoegder plaatse informeeren, hoeveel vergaderingen er reeds in onze provincie door den Chr .Landarbeidersbond zijn gehouden, hoeveel afdeelingen ér van ■dienibond hi|er zijn en -of die vergaderingen gehouden en die afdeelingen gesticht zjjh na een actie van moderne zijde. Dat praatje, dat alleen de S.D.A.P.'ers de w'are .arbeidersvrienden zijn, moet de Wereld maar eens uit. ierseke. Door een aantal o-esterkwee- lcers is aan den minister van Financiën gevraagd de weder in dienststelling van! de stoomboot „de Sphinx", sedert -gerui- men tijd niet meer in dienst wegens te- zuinigingsredenen. Hun inziens is een klein aantal groote motor- en stoomboo- ten 'bij stonnweer geheel de vrije hand gelaten, daar dan geen toezicht aanwezig is- en de gewone -h-oogaartsen dan niet naar buiten kunnen en de „Ramses" slechts een klein terrein kan overzien. Speciaal indienststelling op de Ierseksche en Rergsche Bank wordt bepleit- Woensdagavond werd in een der lo kalen van School I een afscheids'uur ge houden door vrienden, collega's en ouder commissies 'der openbare scholen en de vereeniging ter behartiging van het open baar onderwijs, om den scheidenden on derwijzer A- Wl van Dijke een blijvend aandenken aan te bieden en woorden van vriendschap toe te spreken- waartoe de heeren J- Hage, M. Steketee, J. Osse- waarde en J- Klaasse het woord voerden. Een divan en muziekkastje werden dank baar aanvaard en den scheidenden on derwijzer nog jaren van rust loegewenscht alleen werd er leedwezen over uitgespro ken dat niet de jaren maar het „af vloeien" van de openbare school tot dit gedwongen ontslag noopte. Vrouwepolder. In de Woensdag gehou den gemeenteraadsvergadering waren de heeren Mesu en Kesteloo met kennis geving afwezig. Tot onderwijzeres in do nuttige handwerken aan de O. L. School te Vrouwepolder, werd benoemd Mej. C. I,- M. Hack te Middelburg met 4 st. tegen 1 op Mej. A. Verveer te Oostkapelle. Tot lid der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs, werd in de vacature J- G. de Vlieger, met a.si benoemd de heer W. de Vos. Vervolgens werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. met a. s. besloten vrijstelling te vragen van -de verplichting tot het! geven van onderwijs in vak j aan de in de gemeente aanwezige openbare lagere scholen. Daarna hadden uitvoerige be sprekingen plaats omtrent het onderhond van den dijk te Veere naar de Oranjezon, welke besprekingen aanleiding gaven B. en W. opdracht te geven een onderzoek in te stellen -op welke wijze in dat onder houd zal kunnen worden voorzien. Daarna sluiting met dankzegging. "I ■llllwm I <11 HMimi—■■ll—ilHlBPil l' HICIilBI'li—W———M—MfB Christendom en Bazars. Iemand had aan Joh. de Heer, den bekenden redacteur van „Het Zoeklicht" zijn meening gevraagd over het houden van bazars, zooals er iedere week vele zijn voor allerlei christelijke doeleinden. In de correspondentierubiriek geeft hij zijn oordeel als volgt weer: Het is helaas een feit, dat alleen van het vrijwillige en spontane geven allerlei arbeid niet. kan bestaan en ook dat hel geloof van besturen en leiders niet toe reikend is -om het zonder bazars en der gelijke te doen- Als nu de gebruikte hulp middelen althans maar bleven binnen de vereischte grenzen- Maar heel vaak ont aarden zulke bazars in een soort Christe lijke kermis waarbij soms de waarzegster, het Hoofd van Jut en een strijkje niet ontbreken- Men behoeft nu juist niet uit-» sluitend van zure pruimen te houden om te gevoelen, dat dergelijke grappen tot geen geestelijk effect kunnen leiden. Zelfd een heel onschuldige sjoelbak en grabbel ton kunnen voor zulke gelegenheden het doel voorbijschieten- Zeker, er wordt na aftrek der kosten; altijd wel -een aardig sommetje overgehouden voor het doei, en er blijft aan het slot altijd nog wét wat over om onder-ons te verdeelen of goedkoop te verkoopen en ook komt menig aardig verkoopstertje op zoo'n ba zar aan een man alle dingen, die ik den menschen niet wil misgunnen, als men ze maar niet rangschikt onder „gees telijke dingen." Als men vroeger in de wereld een avond uitging rekende men met guldens en rijksdaalders. Als men nu naar kerk of samenkomst gaat, rekent men met cen ten of dubbeltjes. Met de grootste vrij moedigheid steekt men bij het einde van den dienst een sigaar van tien cents in den mond en tegelijk een' cent in de collecte- Het is nog niet lang geleden, dat ik op Zondag in een kerkje sprak, waar ik on geveer 60 menschen onder het gehoon had- Ik was ook tegenwoordig bij het uit tellen der eerste collecte, die even zeven-1 tig cent bedroeg. Ja, tot geven moeten de Hollanders nog opgevoed worden. Er zijn kringen, die een Evangelist uitn-oodigen, om eens te komen dienen en die bij het bedanken voor het heerlijke woord, zonder blikken of blozen vragen: „of er soms nog on kosten zijn". Ze zingen met de oogen, dicht: „Nooit kan het geloof te veel ver wachten". Ze kennen dat mooie gezang van buiten, maar ze zingen het ook met de port-emomiaie dicht en laten de ver vulling dier verwachting althans wat de financiën betreft gaarne aan ande ren over- Misverstand. Heer bij post- loket: „Heb u bij geval ook een brief) voor Jacob Meijer?" Beambte: „Poste Restante?" Heer: „Neen, Roomsch-Katholiek." De gewone verstrooidheid. Prof- is het verdrinken nabij en wordt nog op het laatste moment gered- Als hij weer wat tot zich zelf gekomen is- slaat hij zich voor den kop en zegt: „Hoe kan ik zoo vergeetachtig zijn, ik kan toch zwemmen." Kolendampvergiftiging in een ker k. Tijdens de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk te Werkendam ontsnapt.» door een defect aan de buizenleiding een hoeveelheid steenkolengas, meldt de „Tel." De gevolgen bleven niet uit. Kort na den aan vang van den dienst werd deze reeds vei' stoord, doordat enkele kinderen zich minder wel begonnen te gevoelen en de kerk moesten verlaten. Feitelijk had niemand het idee wat er aan haperde, .Langzamerhand- echterbc gonnen steeds meerderen zich onwel te gevoe len en zij die nog konden, verlieten haastig het kerkgebouw. Voor de deuren ontstond een gedrang om zoo gauw mogelijk in de open lucht te kunnen komen. Eenige kinderen be nevens een aantal ouderen zakten ineen, 2 ij moesten haastig huiswaarts worden gebracht. Do twee doktoren ter plaatse bidden weldra de handen vol werk. Gelukkig had niemand nadeelige gevolgen ondervonden. Veerpont-ramp op de Seine. Andermaal heeft zich op de Seine, dicht bil Rouaan, een ramp afgespeeld met een over zetveer. Terwijl de stormen dezen zomer het pontveer van Caudebec hadden omgeslagen, waarbij een aantal menschen het leven, ver loor, is 't nu tegenover St. Adrien, dat de ramp heeft plaats gehad. Daar de hevige storm op een gegeven <w>geh- blik was gaan liggen, doch het water nog zeer bewogen was, had de veerman geen gebruik gemaakt, van den ponton van den w: .rstaat, maar van een kleine bark, die vader op hel. water lag. Hij begaf zich op den stroom met een negental passagiers, waarvan de mees te van een fabriek in de nabijheid huiswaarts keerden. Middenop den stroom, in de nabijheid van eon klein eilandje, kwam opnieuw een herige stoolwind opzetten, waarbij de bark geheel in ontredderden toestand kwam te verkeeren, weldra omsloeg en zonk. De sehipper; die zijn eigen zoontje bjj zich had, kon alleen -het -kind grijpen en trachtte zwemmend het eilandje te bereiken. Toen hij evenwel aan den oever kwam, zakte hij van uitputtingin elkaar, zoodat hel. kind opnieuw met de gol ven wegsloeg. Ook de andere passagiers zijn alle omgekomen. Onder hen bevond' zich een moeder met twoe dochters, van wie een enkele dagen geleden gehuwd was en voorts een man, vader van zeven kinderen. De lijken zijn alle met den stroom weggedreven. IJ s op de Zuiderzee. F.r is nog vrij veel drijfijs in de Zuiderzee, dat door de getij-beweging nu hier dan daar belemme rend op de vaart werkt. Vooral motorvaartui gen hebben er last van en keeren vaak na vruchtelooze pogingen in de havens terug. De veerbooten EnkhuizenStavoren kunnen het mannen, maar hebben soms vrij' wat vertra ging. De visscherü is hervat en neemt weer toe. De waardevolle, in het ijs geraakte beu gen werden grootendeels- gered. Hoog water. Keulen meldde gister morgen een was van den Rijn in het laatste etmaal van 158 c.M. Lobith- noteerde om 8 uur 79 c.M, stijging. Ook de Waal gaaf omhoog; Nijmegen meldt, 57 c.M. was sinds gistermorgen. De Maas. blijft stijgen. De, peilschaal te Maastricht aan de Maasbrug noteerde een was van 49 c.M. sinds gistermorgen'. Het dorp Heugem staat weer onder water. Te Venlo komt het water nu eerst voorgoed opzetten. In het laatste etmaal wordt daar een was geconstateerd van 135 c.M. De havenkade is ondergeloopen, het verkeer daarlangs is ge stremd. De rivier overstroomt de omliggen de landerijen. Grave meldt 111 c.M. was. Te Roermond is de Maas gisternacht onrust barend gewassen. De aan heide oevers ge legen uiterwaarden zijn reeds geheel ondèr geloopen. De bewoners van de- gehuchten „de Weerd" en „ÏÏatenboer" maken reeds aanstal ten om hun vee naar elders in veiligheid te brengen. Tengevolge van den horigen regen val gedurende de laatste dagen is de AmsheJ nabjj- Ouderkerk (gem. Nieuwer Amstel) bui ten zijn oevers getreden. Met zakken zand wordt getracht het water tegen te houden-, Moordaanslag te Hilleg.ers berg. Eergisteravond omstreeks half 10 werd de politie te Rotterdam meegedeeld, dat er een hevige vechtpartij- aan den Kleiweg plaats had. De politie, die terstond ter plaatse was, constateerde, dat een man op straat lag en hevig bloeide. Nadat onmiddellijk Dr H. ter plaatse was verschenen, werd geconstateerd, dat de man een dolksteek in de borst had. De getroffene werd naar het Ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht. De dader, genaamd Z., werd denzelfden avond door de gemeente politie gearresteerd. Het slachtoffer, genaamd L., is vader van 8 kinderen. De dader woont sedert twee maanden onge veer bij het. slachtoffer L. in. De naaste aanleiding tot den twist in het café is nog niet bekend. Hot slachtoffer, dat in hoogst bedenkelijker! toestand naar het Ziekenhuis is vervoerd, is aldaar direct geopereerd waarbij bleek, daf een rib door een steek doorboord was, maar de halsslagader niet geraakt was. Wederomeenveem gericht, Men is alweer een veemmoord op het spoor gekomen. Volgens enkele hladeü is het de 28e. misdaad, die in opdracht van een veemgericht werd gepleegd. Het slachtoffer van de misdaad is een onder officier, Willy Legner genaamd, die on geveer twee j,aar geleden spoorloos ver dwenen is. Legner had den oorlog mee gemaakt. Hij was door een schot in dè wang zwaar gewond, hetgeen hem elf tanden had gekost. Na den oorlog opende hij een bakkerij, die hij echter weer spoe dig van de hand deed. Hij had namelijk int.usschen kennis gemaakt met twee lui-, tenants van de zwarte rijksweer en dezr waren erin geslaagd hem te bewegen, ziel» bjj deze onwettige organisatie aan te sin i- item. In Januari 1923 ontving de moed jf

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 9