Chief m WHIPljsf Onderwijs. Predikbeurten. Hoest-Keelpijn Iplt Anga-bonbons3^w Telegrammen Gemengd Mienws. Leestafel Allerlei. Zijn Uw Handen en Lippen Openbars Yerkoopingen en Ver pachtingen. Hoofdzaak is kwaliteit Kftutfeketke. (Z.) In de Ned. Herv. Kerk alhier zijn tot ouderlingen herkozen A. Clarifese en P. Kesteloo, en tot diakenen A. de Jong en J. Roelse. Tot notabelen herkozen A. de Lange en P. Dekker. Tot kerkvoogd herkozen L. Brasser (Hendr.z.) (Belangeloos.) Pijnlijk, Schraal of Gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzach tende en snel genezende PUROL. In doo- zen 30, 60, 90 ct. Tuben 80 ct. Bij apoth. en Drogisten- Benoemd tot onderwijzer aan de Chi;. Nat. School te Nijverdal de heer N. de Jonge te Goes. Geslaagd te Amsterdam voor het examen 'Staatsinrichting M.O. de heer E. Hamburger te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Goes, le Kerstdag, 9.30 u. ds Steinz, 6 u. ds Homburg. 2e Kerstdag, 9.30 u. ds de Vries. (Beide Kerstdagen collecte Kin- derzorg). Zondag 9.30 u. ds Steinz, be vestiging van ouderl. en diakenen, 6 u. ds de Vries. Wilhelminadorp, le Kerstdag, 9.30 u. ds de Vries, 2 u. ds Steinz. (Collecte voor Kinderzorg). Zondag 9.30 u. ds Hom burg. O. e* W. Souburg, Vrijdag vm. en nm. 3s Graves v. Willenswaard. Zaterdag 4.30 u. Kerstfeest Zondagsschool. Zondag vm. en nm. ds Graves v. Willenswaard. Geref. Kerk. Domburg, Vrijdag vm. leeskerk, nm. geen dienst, 6 u. ds Heij. Zondag vm. en *rn. leeskerk. Souburg, Zondag vm. leeskerL nm. ds Telkamp. Ongelukken. Omtrent de doorbraak op de mijn „Hendrik'' kan nog het volgende gemeld worden In een schacht waren tien man bezig mei aanboring. Onverwacht werd een steenlaag doorgestoken en stroomde het grondwater bin nen, gevolgd door een steenmassa. De 29 jarige Duitscke mijnwerker K-. uit Brunssum werd op slag gedood. Zeven mijnwerkers wis ten zicli te bergen. Naar verluidt zouden de mijnwerkers B. uit Nuth en Z. uit Gangell (D.) een poging gewaagd hebben om K. te Bedden. De terugweg werd hun daarbij afge sneden en beiden vonden naar alle waar schijnlijkheid den dood in het water. Te Oosterbeek is een 11-jarig knaapje door een auto aangereden en op slag gedood. De po litie stelt een onderzoek in. Naar alle waar schijnlijkheid treft den chauffeur geen schuld. Het 4-jarig zoontje der familie H. uit Simpelveld, dat voor enkele dagen een ketel kokend water over zich had getrokken en daar bij vreeselijke brandwonden had opgeloopen, is in bet ziekenhuis overleden. Te Heer- lerheide heeft een dochtertje van den heer B. een naald doorgeslikt. De toestand is zorg wekkend. Aan boord van een te Rotter dam liggend Engelsche stoomschip is het lid der bemanning A. in dronkenscliap misgestapt te water geraakt en verdronken. De boot werker O. te R'dam is aan boord van een stoomschip van het tusschendek in het ruim gevallen. De man is in bewusteloozen toe stand met 'n schedelfractuur naar 't Ziekenhuis vervoerd. Tengevolge van diepe modderspo- ren, is de autobus van Genemuiden naar Zwolle tusschen Genemuiden en Hasselt in een grint- hoop gereden, met het gevolg, dat de bus van den Zwarten Waterdijk reed. De chauffeur wist de bus voor kantelen te behoeden en aan den voet van den dyk in het water tot staan ke brengen. Zenuwachtige passagiers sloegen aonder noodzaak de ruiten in, waardoor vier hunner door glasscherven aan het hoofd ver wond werden; één passagier werd de pols slagader doorgesneden. Hij werd naar het Ziekenhuis te Zwolle overgebracht. De te IJmuiden b innengekomen stoomtrawler „Stormvogel", rapporteert, dat twee in Sche- veningen thuisbehoorende matrozen over boord geslagen en verdronken zijn. Een 3-jarig meisje uit Rijnsburg heeft haar broertje van 11/2 jaar met 'n gloeiende pook in de oogen gestoken fién oog moet als verloren worden beschouwd, voor het behoud van het andere wordt ge vreesd. In den nacht van Dinsdag op Woensdag te circa half twaalf kwam de mijnwerker P. te Spekholzerheide van schicht thuis. Eenige meters voorbij zgn huis knap te een boom middendoor en kwam terecht op de bovengrondsche leiding van do tram. Het net storte daardoor over een lengte van ongeveer 200 Meter naar beneden. P. stak juist de lijn over, toen dit net viel. De kabel raakte hem tegen het lichaam waarbij ■ui een rib brak en aan de hartstreek werd getroffen. Zijn toestand is ernstig, doch niet hopeloos. Vier in één jaar. Te Echt kwam deze week een vader zijn kind aangeven. Het was het vierde in elf maanden tijds. Ia Febr. een drieling, en nu zijn vierde kind. Een vloedgolf. Een uit Manilla ontvangen telegram meldt, dat het eiland Jap in den Stillen Oceaan door een vloedgolf ge teisterd is, die geen enkel huis ongedeerd heeft gelaten. De woningen der inboorlingen aijn eenvoudig weggespoeld en verscheidene mensehen worden vermist. De ontruiming in het Rijnland. Ba Ontruiming van de eerste Rijnlandsche •one door de Belgische troepen, zal 20 Fe bruari voltooid zijn. Thans zijn reeds te Aken het 7e Belgische infanterieregiment en het eerste bataljon van het 8e infanterieregiment aangekomen. De 8e en 15e regimenten ar tille rie bevinden zich nu in de legerplaats te Forst. f Weer beschoten. Troepen van ge neraal Fengs leger hebben gister geschoten op een internationalen trein, zooals er da gelijks nog een aantal tusschen Tientsin en Shanghai loopen. De trein moest terug keeren en de vertegenwoordigers der buitenlandsche regeeringen hebben een krachtig protest zoo wel bij de centrale Chineesche regeering als bij generaal Feng ingediend. Tevens is den generaal gevraagd om te willen zorgen, dat de treinen die vandaag moeten vertrekken geen oponthoud door zijn troepen zullen er varen. Sneeuw e n s t o r m. Ia de Cottswold- bergen, op de grens van Engeland en Schot land, heeft men gister den geweldigsten storm beleefd sinds 1881. De sneeuw bleef in de dalen meters hoog liggen en alle verkeer was volkomen uitgesloten. Een aantal auto mobielen is ingesneeuwd en de inzittenden moesten zich in berghutten in veiligheid bren gen. Op de spoorlijn tusschen Scarborough en Whitby heeft een grondverzakking pla-ats gehad, tengevolge waarvan het verkeer ge stremd is. Tramkaartjes. Het gemeentebe- bestuur van Warschau is voornemens een spe ciale belasting op tramkaartjes te leggen ten bate van den steun aan werkloozen. Men verwacht van deze belasting een opbrengst van ongeveer 25.000 zloty per dag. In een dorpje bij Bregenz zijn vier ar beiders, die aan het herstellen van een brug bezig waren, in de Inn gevallen, door den stroom meegesleurd en verdronken. Do storm. Te Brussel en in de pro vincie heeft de storm aanzienlijke schade aan gericht. I11 de omstreken van de hoofdstad is de Serine, tengevolge van den zwaren re genval, opnieuw buiten hare oevers getreden met het gevolg dat, te Halle, Ruisbroek en Drogenbosch niet alleen verscheidene huizen en .pachthoeven, maar ook een aantal groote fabrieken en werkplaatsen zijn ondergeloopen. Naar het Noorden toe, tusschen Vilvoorde en Mechelen, staan vele weiden en landerijen blank. Ook de Dyle, nabij' Mechelen en de Boven-Schelde, in Oost-Vlaanderen, zijn bui ten hare oevers getreden, ook de Maas, te Heer, Waulsort, Dinant, Namen en nabij Luik. De bijrivieren van de Maas zjjn eveneens, op vele plaatsen, meer dan boordevol. Uit Frank rijk wordt, voor wat de Schelde, de Samber en de Maas betreft, nog steeds was gemeld. Brand in een kruitberg- pl aats. Gisteravond is te Amersfoort eèn ernstige uitslaande brand uitgebroken in de wapen- en kruitbergplaats van Ruijven. In het magazijn waren veel kruit en patronen opgeslagen. Die brandweer werkte met volle kracht en al het mate rieel. Alles is verzekerd. De bergplaats is van binnen uitgebracht; ontploffingen of andere ongelukken zijn niet veroor zaakt. Er is veel brand- en Waterschade. Het kruit kon in veiligheid gebracht wor den. Hot gevaar is nu geweken en de brandweer is ingerukt. Die oorzaak van den brand is onbekend. D o o r d en s t or m. In aansluiting aan het telegram in ons nr. van gisteren omtrent het ongeval, dat het Duitsche schip „Fridhjof" is overkomen, Wordt nog het volgende gemeld Het Duitsche motorschip „Fridhjof", dat Dinsdag uit Rotterdam met een lading kolen naar Odense vertrok, kreeg gisteren op zee 20 mijlen ten Z.W. van het vuur schip „Haaks" een stortzee overboord. Twee stuurlieden en een matroos waren op dat oogenblik aan dek bezig met het vastsjorren van planken. Alle drie werden door het overkomende water over boord gespoeld. Pogingen tot redding kon den niet 'worden aangewend. Alle drie mannen verdwenen in de diepte en von den hun graf in de golven. De slachtoffers zijn: de eerste stuur man Heydorn, uit Hamburg, de tweede stuurman Ilansman, afkomstig uit West- Rauder-Fehn, en de 19-jarige matroos Wenik, uit Koningsbergen. Die matroos Kruge, uit Ballaga, in Oost-Pruisen, werd door de stortzee tegen de verschansing geslagen en brak dientengevolge een diji- been. Het schip, dat onder commando stond van kapitein Baurngarten, in Altona, is na het ongeval naar Rotterdam terugge keerd. De gewonde matroos is naar het ziekenhuis vervoerd. "Een scheepsramp op den R ij 11. Tengevolge van den gewéldigen storm zonk gistermorgen op den Rijn in de nabijheid van ae Nederlandsche grens een kolenboot. De ramp speelde zich zoo snel af, dat de bemanning zich slechts met groote moeite kon redden. Een kind van vijf maanden, 'dat niet meer in veiligheid kon worden gebracht, omdat het zich onder dek 'bevond, ver dronk. Het bolsjewisme in Rusland drukt nog steeds als een looden last op de be volking, maar de apathie en de lijdzaam heid van de bevolking verdwijnen langza merhand en de Russen, voorloopig hoofd zakelijk de arbeiders, beginnen te eischen, dat de regeering wat minder zwaar zal optreden en dat zij bevrijd zullen worden van een der zegeningen van het bolsje wisme: de vrijheidsroof De eischen van meer -vrijheid schijnen den laatsten tijd steeds sterker te worden; maar terwijl de schrijvers van de hoofdartikelen van de bolsjewistische vrijheid schrijven, vindt de lezer in dezelfde bladen corresponden ties, die het werkelijke karakter van deze „vrijheid" aantoonen. In de „Prawda" vondeli wij o. m. de volgende tafereelen: Een redacteur heeft in een dorp vlak bij Smolensk een bijeenkomst belegd; aanwe zig waren 12 arme hoeren, die samen met den redacteur den toestand wilden be spreken. Onder de aanwezigen waren drie komsomollers (leden van de jeugdorgani satie van de communistische partij) en de „izbatsj" (bestuurden van de dorps-lees zaal), allen intelligente mannen, die be grip van de toestanden op het platteland hadden, vertelt de redacteur. Maar, schrijft hij, het trof mij, dat deze mannen bij het geringste geluid in het voorhuis, bij elk gekraak van een deur de ooren spitsten en onrustig werden. Zij keken met aigwaan naar de kinderen, die langs het huis holden. Onverwacht kwam een jon gen van 10 jaar, het zoontje van den buur man, binnen. Allen schrokken en de arme knaap werd er uit gegooid. Iedereen ge loofde dat de knaap naar binnen gestuurd was om te spionneer en! De lezer zal wellicht zeggen, dat derge lijke angst alleen op het platteland kan heerschen, dat in de steden de toestand toch zeker veel beter moet zijn. Wij ont- leenen daarom aan de „Prawda" een an der geval, nu uit Moskou. Een postambtenaar sprak een kennis, een redacteur van de „Prawda" over de onrechtmatige daden van de chefs, over de willekeur, die op alle rijksbureaux heerscht, over de onderdrukking van elke uiting van den drang naar vrijheid, naar onafhankelijkheid. De ambtenaar voegde er bij; „Soms wordt het je te machtig en voel je, dat je het niet kunt uithouden, dat je iemand den toestand moet vertel len, maar als je dat doet, dan merk je, dat de muren ooren hebben, dat je nie mand mag vertrouwen, want dadelijk daarna wordt je ontslagen, begint men je te vervolgen. Noodgedwongen zwijg je dus en verdraagt alles". Zoo beklaagde zich fluisterend natuur lijk, een postambtenaar. Het bleek den re dacteur van de „Prawda", dat deze amb tenaar niet de eenige is, die zich over de onderdrukking beklaagde. Toen hij echter een paar feiten opteekende, smeekte de postambtenaar hem: „Schrijf het niet op, verscheur het papier, anders ben ik ver loren!" De redacteur probeerde hem te kalmeeren en verzekerde hem, dat nie- man zou te weten komen, wie de zegsman was. De ambtenaar geloofde den journa list echter niet. Toen de journalist even naar een anderen kant keek, pakte hij de aanteekeningen en verscheurde ze. Dec. 29 Goes, olmen, Beth. 30 Arendskerke, afbraak, De Kok. 30 Oudelande, huis en erf, Beth. 30 Arendskerke, afbraak, de Kok. Goes, Groote Afbraakveiling, de Wil de en Heijboer. Goes, huis, de Wilde en Heijboer. Jan. 5 Biggekerkc, huis, de Neeling. 5 Serooskerke, kaphout op stam, Blau- pqit ten Ca.te. 6 Kruiningen, dwarsliggers, Schram. 7 Kloetinge, 's-Heer Abtskerke, afbraak, de Kok. 7 Krabbendijke, dwarsliggers, Schram. 7 Middelburg, huizen en moesland, De Neeling. 7 Middelburg, heerenhuis, Ittmann. 8 Middelburg, meubelen enz., De Nee ling. 8 KapelleBiezelinge, dwarsliggers. Schram. 8 Oostkapelle, eiken, canada's, Blaupot ten Cate. 11 'sHeer Arendskerke, dwarsligger-s, Schram. 12 Oostkapelle, kaphout, Blaupot ten Cate 13 Rilland-Bath, dwarsliggers, Schram. 14 N.-Kraaijert, dwarsliggers, Schram. 29 Vlissngen,i hofstede, 'Hioolen. Febr. 1926. 19 'sHeer Arendskerke, kapitale bóeren- inspan, Pilaar. t 24 Kamperland, kap. boereninspan, Mar- kusse. 26 Rilland, kapitale bóeren-inspan, Pi laar. 28 Souburg, inspan, Blaupot ten Cate. bist. Kruiningen, kapitale bóeren-inspan, Verbist. Maart 4 Rilland, kapitale boereninspan, Pi laar. April Kruiningen, kap. boereninspan, Ver bist. Doos 60-90cè. 8ij Apoth.en Drogisten. DEN HAAG. V. D. Hedenmiddag half 3 heeft een vergadering van de Chr- Hist, kamerfractie plaats. Ook had Dr de Vis ser afzonderlijke besprekingen met prof. Slotemaker de Bruine, tijdelijk voorzitter der C- H. Unie en met de ministers de Geer en Schokking. AMSTERDAM. V.D. Het Gerechtshof heeft in hooger beroep bevestigd het von nis, waarbij v. D. uit de Wormerveer- straat, die zijn vrouw en 2 kinderen om het leven heeft gebracht, tot 12 jaar ge vangenisstraf is veroordeeld. LONDEN. V. D. De regeering van Groot- Brittannië heeft de Nederlandsche regee ring in kennis gesteld van haar voor nemen, om de Haagsche conventie van 1906 betreffende den status van vijande lijke koopvaardijschepen bij het uitbreken van vijandelijkheden, op te zeggen. Min. Chamberlain is tot dit besluit gekomen, omdat volgens zijn zeggen de 17 mogend heden, die de conventie geteekend heb ben, in gebreke zijn gebleven haar te ratificeeren. BEIROET. V. D. Uit officiëele bron wordt gemeld, dat een wapenstilstand, met de Drusen is geteekend- De Jouvenel heeft de vrijlating van alle politieke gevange nen gelast. LONDEN. V. D. Bij de stormvloed, welke het eiland Yap heeft geteisterd, zijn 150 personen omgekomen. Kerstnommers. Da KleinveS- teelt, geïllustreerd weekblad gewijd aan aan de fokkerijl van pluimvee, konijnen, enz., heeft een kerstnommer uitgegeven, waarin belangrijke artikelen, o.a. van dr Hagedoorn over „fokkerij' en erfelijkheid", en 't vervolg van een voordracht van dr v. d. Plank over kruisingen, familie- en hloedlijinenteelt. Vooits tal van illustra ties, waaronder ideaalteekeningen van Hollandsche Wit-Zwart- en Zwart-wit-kui- ven, enz. .en een tweetal gekleurde afbeel dingen der Hollandsche hoenders in Goudlaken en Goudpel, welke afbeeldin gen tevens reclame zij'n voor cle presta ties der drukkerij! van genoemd week blad. Het Kerstnommer van „Het Schouw venster", weekillustratie voor het Chr. Gezin, uitg. Uitgevers-Mij. Bosch te Baarn, trekt aan door zijn rijken, afwisselenden inhoud en zij'n fijn verzorgde, artistieke afwerking. Met zijn bijlagen mpe beslaat het 24 'bladzijden aan lectuur en illustra ties. De lectuur sluit zich grootendeels aan biji het Feest van den dag, ook de, photo'a en de reproducties. Beziet o.a. die van de schilderij „Aanbidding" en van de schilderij Kerstmorgen", en van „Ma donna met Kind" en „Aanbidding der herders"; en de photo's van Jeruzalem, benevens de Bijlagen: Davids triomftocht en De ark in het leger. Bij de gekleurde (plaat behandelt ds v. Arkel de Profeles Anna. Ook voor muziek en zang 'is ge zorgd. Een oud Eransch Kerstlied (De geboorte van Jezus) voor een deel ver taald en getoonzet door M. v. d. Hilst, reeds bekoorlijk op zichzelf, zal niet min der door de omlijsting: verschillende me dedelingen vooraf te lezen, belangstelling wekken; allicht vindt iemand de overige tekst van dit lied. De kalender van Lotus. Die be kende firma Jurgens te Oss gaf een maandkalender voor 1926 uit ten gerieve van Raar ciiënteele, die van haar planten boter (Lotus) gebruik maakt. Deze kalen der verdient om haar keurige uitvoering de bijzondere belangstelling. Hij zal een sieraad zijn in kamer, kantoor of winkel. Iedere maand bij 't omslaan van het ge bruikte blad, verschijnt een nieuw'e vogel ten tooneele; en 't eigenaardige is dat dit twaalftal is geteekend in de natuurlijke kleuren. Men verbaast zich óver de vor deringen der techniek op het gebied van kleurendruk, en over de gulle kwistig heid, waarmede de firma Jurgens reclame maakt. Deze kalender heeft paedagogi- sche en aestetische waarde. Ilij wekt bij onze jongeren zin voor 't schoone en roepi hen toespaar de vogelsen maakt Kunst, Reclame en Industrie tot bond- genooten. De firma Jurgens moge, ja zal er wèl bijl varen. „D e Maatschapp ij1". In „De Maatschappij", Chr .-Sociaal-Economisch Weekblad, uitgave van de Drukkerij Oran- je-Nassau te Baarn, begint Mr Dr H. II. A. van Gybland Oosterhoff een artikelen reeks over: „Die Staatkundige ontwikke ling van Nederlandsch-Indiëde heer II. Amelink vervolgt zijn mededeelingen over De Vakbeweging; „Onder de Schemer lamp" n^editeert N. N. over een gedeeltö van de Kerstgeschiedenis. Tot de vaste rubrieken behooren: Uit Bladen en Tijdschriften; Economisch overzicht; Fi nancieel weekoverzicht Sn Vrouwenbe- langen. Uit het groot aantal kleinere artikelen noemen wij: Het gemeentelijk loonpeil; De Nederlandsche papierindustrie; De En veloppe; De C.A.O. en nog iets; De steenkolencrisis; Een nieuw ontwerp- weeldehelastingDe verlichte kippen; De gevaren van den tarieven-oorlog; Die ar menzorg in 1923; De narcisseninvoer in Amerika. Van do foto's verdienen die uit Indië bizonder vermelding. Handhaving van de Chr. grondslagen. Het bekende maandblad Nederland en Oranje, orgaan van het Verband van A. R. Prop. Clubs, heeft een nummer uitgegeven van "80 bladzij den, waarin schematisch is behandeld „Handhaving der Chr. grondslagen", zulks naar aanleiding van de bekende zinsnede uit de Troonrede van dit jaar. Die Secretaris van het Verbandheeft zicli belast met de samenstelling; de hee- ren Mr Th. Heemskerk, Prof. Mr A. Ane- ma en Mr Dr J. Domier waren zoo bereid willig het concept na te zien én hun opmerkingen daarover te geven. I11 een 18-tal hoofdstukken wordt fei telijk geheel ons Program van Beginselen kort en krachtigbesproken, terwijl het boekje is verrijkt piet 23 bijlagen, waarin citaten worden aangehaald uit werken, die niet direct in ieders bereik liggen. De waarde van dit „schema" wordt daar door niet weinig verhoogd. Bij uitstek is dit nummer dat Druk kerij Holland te Amsterdam zoo goedkoop ^ARDATH-LONDON J&iÊfk 1 verkrijgbaar stelt Jets voor onze propa gandisten, Propagandaclubs, Kiesvereeni- gingen en allen, die zich op de hoogte •willen stellen van het antirevolutionair beginsel. Het biedt stof voor series inlei- dingen op P. C. en K.V. Juist 'in deze dagen is beginselstudio noodig. Welnu hier vindt ge iets van uw' gading. Weldadigheidspostzegels. Van 17 Dec. tot half Januari zijn deze postzegels te koop. Laat al onze lezers, ook waar geep plaatselijk comité is ge vormd, deze zegels koopen en gebruiken. Juist als velen ze koopen, is de opbrengst voor het zwakke kind van beteekenis. Veie kleintjes maken ook in deze zaak een groote. B ij g c 1 o o f i n T i r 0 1- De gedenk dag van de Heilige Barbara, die in de derde eeuw door haar vader onthoofd werd, omdat zij overgegaan was tot het Christelijk geloof, wordt in Tirol plechtig herdacht. Met dezen dag heeft zich een oeroud bijgeloof ingeworteld: het geloof, dat takken) die op den herdenkingsdag uitbotten geluk brengen. En het is een gebruik geworden dat ieder, die zich zelf en zijn familie geluk toewenscht op het feest van de Heilige Barbara, takken van vruchtboom-en in het water zet, en tracht, die met Kerstmis in bloei te krijgen- Bloe semen de knoppen werkelijk den eersten Kerstdag, dan wacht het huisgezin een jaar van voorspoed; gaan de takken kwij nen of vallen de knoppen af, dan dreigen kommer en zorgen- Zóó bijgeloovig zijn sommige boeren, dat zij jaar in jaar uit probeeren om kersenboomen in den boomgaard aan het bloeien te krijgen, door kalk om den stam te strooien en in te graven en daarover heen wijwater te gieten. En al loopen al die proeven dan ook weer op biets, uit, toch houden de boeren hardnekkig vol, want eens, zoo loopt het verhaal, v hebben met Kerstmis werkelijk alle appel en kersehoomen gebloeid. De goedgeloovige Tiroler's stellen zich tevreden met de opengebarsten knoppen die binnensbuis tot bloei gekomen zijn, en den eersten dag dat de bloesem zicli vertoont, raken zij die eerbiedig aan. zulk een aanraking brengt persoonlijk geluk en geen Tiroler kan de geheime kracht van zoo'n tak weerstaan! Crtiek. De beroemde weerprofeet Falb, die naar men zich nog wel zal her inneren, bekend was om de kritieke dagerï die hij altijd „voorzag", maakte eens een reis door Mecklenburg en hoorde daar van een ouden boer, die om zijn bijna! nooit falende weervoorspellingen hoogelijk geacht en geëerd werd- „Dien man moet ik spreken", besloot Falb en hij rustte niet, voor hij met zijn „collega" kennis had gemaakt. Het tweetal werd spoedig goede vrien den maar toch duurde het geruimen tijd, eer de oude boer zich over zij 11 weer voorspellingen wilde uitlaten. „Maar ik doe er zélf ook aan", ver klaarde Falb, die zijn waren naam niet had genoemd- „En ik beloof je, dat ik niemand je geheim zal verraden. Maar zie je, ajls ik weer thuis ben, zou ik daar zou graag hetzelfde vertrouwen willen genieten dat gij hier hebt- En daarom verzoek ik u dringend mij te vertellen, hoe ik dat moet aanleggen." „Nou kerel", zei de oude boer glim lachend, „als je er dan met niemandj over spreekt en als je het zoo héél graag wilt wet-en, zal ik van wal steken. Och, de zaak is eigenlijk zoo doodeenvoudig- Je hebt niets anders te doen dan eiken ochtend in de krant het weerbericht van dien gekken Falb te lezen. Die kerel kalkt altijd wel wat op- Dat lees je, en als je den menschen dan later precies het te genovergestelde vertelt, non, dan moet het al heel gek loopen als je niet schoon gelijk krijgt." Voor de vrouwen/ Wij ontlee- nen aan het „Weekblad v.. 71. Handel in Kruidenierswaren enz.", het volgende zeer lezenswaardige artikel Thee als drank kan alleen goed ge- w'aardeerd worden, als zij goed gezet is geworden. Ziedaar een waarheid, waarvan de Ne derlandsche huismoeders nog steeds niet genoeg doordrongen zijn, ook hl geeft de op dit gebied zoo werkzame Vereeni- ging voor Theekuituur in Ned.-Indië zich alle moeite en spaart zij' geen kosten am dit onder de aandacht van het Neder landsche volk 'te brengen. Naast het feit, dat thee nog steeds do goedkoopste volksdrank is en zeer vele goede eigenschappen bezit, die geen enkele andere drank in zich vereenigt, stelt zij als eenige eisch, dat zij be hoorlijk bereid, d.w.z. gezet dient te worden, zooals het moet. En nu is het eigenaardig, dat juist dat toebereiden van thee als drank een eigenschap is, waar-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2