ült de Pers. Allerlei. Ingszondsa Stikken arktkeriektn. Advertentiën. Leestafel Openbare Verknopingen en Ver pachtingen. Aanbestedingen. -vverkleozen onder het zingen der Interna tionale naar huis begeleid. Men demon streerde voor zijn woning door tot des morgens half 4. Een der werkloozen, die werk kon krijgen (kolen lossen) weigerde dit, daar hij deel moest nemen aande werkloozendemonstratie! Een dure liefhebberij. Te Kerkrade moest gestemd worden voor een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zuid-Limburgsche mijnstreek. De vier heeren van het stem bureau, geassisteerd door een secretarie- beambte, wachtten ruim 3 uren op de ko mende kiezers. Eén kiezer ontfermde zich over hen en kwam een biljet in de bus stoppen. Toen de stembus gesloten was, werd het proces-verbaal opgemaakt en daarna werd alles zorgvuldig ingepakt, zooals de wet dat eischt, naar het hoofd stembureau te Heerlen gebracht. Als men nu nog weet, dat gemeentelijke werklieden eenige uren gewerkt hebben aan het op zetten en afbreken van het stemhokje, kan men zelf concludeeren of bovenstaand op schrift gerechtvaardigd is. Wat Ford en zijn zoon ver dienen. Afgevaardigde Rainey heeft in het Amerikaansche huis van afgevaardig den meegedeeld, dat de automobielkoning Ford en zijn zoon tegenwoordig in drie dagen een millioen dollars verdienen. In geval deze beide mannen hun inkomsten in dezelfde mate als tot nu toe blijven vermeerderen, zullen binnen elf jaren hun verdiensten tot 1 millioen dollars per dag stijgen. Afgevaardigde Ramey knoopte aan deze opmerkingen nog schertsenderwijze deze berekening vast: Als Ford de som die thans zijn vermogen uitmaakt, als pasge boren kind zou zijn begonnen te tellen (en wel met een 8-urigen werkdag, juist als de geldtellers der banken) dan had hij thans nog niet de helft van zijn bezit ge teld. -Goedkoopbrood. Te Oldenzaal heeft een molenaar een nieuwe bakkerij geopend en den prijs van het roggebrood op 4 cent per pond gesteld. De plaatselijke concurrenten lieten het er echter niet bij zitten, doch verlaagden den prijs van hun brood tot 3 cent per pond. Men moet nu te Oldenzaal zijn om goedkoop brood te eten. In de rechtszaal doodge schoten. Bij de behandeling van een bank-affaire door den onderzoekingsrech- ter te Saargemünd kwam het tot ernstige voorvallen, die 'n slachtoffer geëischt heb ben. Verscheidene schuldeischers van de Saarlandische Bank, door bovengenoemde firma beheerd, hadden een aanklacht in gediend wegens frauduleus bankroet. Aangeklaagd waren een zekere David Kahn en zijn zoon. Na het afnemen der verhooren en confrontatie van Kahn met zijn vroegeren associé Koch, wilde de on- derzoekingsrechter tot de arrestatie van Kahn overgaan. Deze haalde echter een tot nu toe verborgen gehouden revolver voor den dag en loste zes schoten op Koch en zijn advocaat Oschard, een vroegeren Franschen officier. De laatste stierf bin nen weinige minuten, terwijl Koch met den schrik vrij kwam. De dader sprong daarna, eer iemand het kon beletten, uit de tweede verdieping van het gerechtsge bouw en werd zwaar gewond opgenomen. Fraude te Sappemeer. In de gemeente-administratie te Sappemeer zijn fouten ontdekt, in het bijzonder wat de rekening van den keurmeester en van den gemeente-opzichter betreft. Laatstgenoem de heeft in 1922 een bedrag van f 1000 niet verantwoord, wat eerst hij de contro leering ten provinciehuize is ontdekt; het bedrag is daarna in 1924 nog gestort. Een soortgelijk geval, tot een bedrag van f 338 is in 1924 ter secretarie vastgesteld. Ook bleek deze ambtenaar meermalen uitbe taling van de loonen te doen op blanco kwitanties. De commissie tot nazien van de gemeenterekening 1924 heeft in een uitvoerig rapport op deze misstanden ge wezen, waarvan het gevolg is geweest, dat in de jongste raadszitting de rekening slechts voorloopig is goedgekeurd. Een speelhol. Gisternacht is door de politie te Rotterdam een inval ge daan in een pand aan de gedempte Bin nenrotte, waarin vroeger een kantoor was gevestigd. Men vermoedde reeds lang, dat in dit pand een speelhol was ingericht, en dit bleek het geval. Veertien personen werden er aangetroffen en de politie kon beslag leggen op dobbelsteenen, een beker en geld. De houder van het speelhol, een zekere T., een dertigjarige koopman, werd aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Men heeft heel wat moeite met dit heerschap gehad. Herhaaldelijk, o. m. in den nacht van 2 op 3 dezer, had men reeds invallen gedaan, maar telkens was men niet in staat geweest, om bewijzen tegen hem te verzamelen. Gisternacht echter waren eenigen der bezoekers er achter ge komen, dat er valsch werd gespeeld en <iezen werden bereid gevonden tegen den koopman te getuigen, terwijl de dobbel steenen en de beker voor zichzelf spraken, ■et is gebleken, dat aan de inrichting een viertal personen verbonden was, die des Stvonds tegen twaalven in de café's, vooral *P den Coolsingel, liefhebbers voor een speHey» kaart opscharrelden en dezen Saar het speelhol brachten. Daar vrerd aerst gekaart, maar spoedig kwamen dan <e dobbelsteenen voor den dag. Men speel- fte om inzetten van vijftig a zestig gulden. ®e bezoekers waren meest jongere men- sehea, kantoorbedienden, slagersknechts, winkelbedienden, etc. en het meerendeel W«rd totaal geplukt, dank zij valsch spe kte. Wanneer ze geen geld meer hadden, **3* T. wel bereid te leenen, maar dit ge- »p condities, die den jongelui duur SpjÉl kwamen. Treurig. Twee kinderen van re- geeringsraad Riess zijn uit de derde ver dieping van de ouderlijke woning te Ber lijn op de binnenplaats gesprongen. Het 10-jarig jongetje was op slag dood. Zijn 12-jarig zusje is met zware kneuzingen naar het ziekenhuis gebracht. De ouders konden geen enkel motief voor de wan hoopsdaad opgeven. Sneeuw. Donderdagmiddag heb ben zich over midden- en Oost-Duitsch- land geweldige sneeuwbuien ontlast, die vooral het spoorwegverkeer danig in de war gestuurd hebben. Behalve in de Bei- ersche Alpen vriest het echter nergens meer. OokinRhenenmel koor log. In Rhenen was tot Dinsdag de prijs per liter me.lk 17 cent. Tot een zuivelfabriek uit Ingen bekend maakte, dat ze de melk te Rhenen zou leveren voor 12 cent per liter; wat inderdaad gebeurde. En ziet, Woensdag kostte nu de melk bij de Rhe- nensche verkoopers ook 12 cent! Brand in de Utrechtsclie Studente n-S ocieteit. Een contro1 leur van den naohtveiligheidsdienst meld de gisternacht aan de brandweer, dat het in de Studenten-Societeit te Utrecht niet pluis was. Onmiddellijk rukte het perso neel met een der autospuiten uit. Na aan komst bleek, dat enkele studenten den gas haard wat hadden willen bijstoken. Daar toe hadden zij kisten met stroohulzen en wat afval op de gasvlammen geworpen, in de hoop, dat het in de soos wel iet of wat behagelijker zou worden. Het vuurtje nam echter zulke afmetingen aan, dat zij het niet meer meester bleven. De brand weer bracht tenslotte redding. Demonstratie op het kerk- h o f. Te Amsterdam heeft de teraarde bestelling plaats gehad van een oud-ser geant-zeilmaker van de Marine, o. a. rid der in de Militaire Willemsorde. Toen de kist uit het sterfhuis werd gedragen, stond een vuurpeloton van mariniers en een on gewapend detachement matrozen opge steld. Voorts verschillende collega's-rid ders, alsmede leden van den Bond voor Pensioenactie voor de zeemacht. Op de begraafplaats hadden de gebruikelijke plechtigheden plaats en nadat de militai ren waren ingerukt, sprak de heer H. J. Hendriksen, algemeen voorzitter van ge noemden bond, eenige woorden. Het feit, dat deze redevoering niet tij dens, doch na de plechtigheid plaats moest vinden, heeft ontstemming in de kringen van den bond gewekt. Ook dat den leden niet werd toegestaan in den stoet mede te loopen. De „Tel." heeft vernomen, dat de officier, die met de regeling belast was, den voorzitter van den bond bij zich had laten komen en hem medegedeeld, dat het den leden verboden was op de begraaf plaats het woord te voeren. Indien dit toch zou gebeuren, zouden de militairen oogenblikkelijk afmarcheeren. En verder moesten ze achter de bereden agenten loo pen, welke den stoet sloten. In verband met eventueele moeilijkheden was het de tachement politie op de begraafplaats ver sterkt en werden de bondsleden buiten de afzetting gehouden. Zoo kwam het, dat nadat de militairen den doodenakker had den verlaten, de leden zich om het graf schaarden. Na afloop van deze tweede plechtigheid wierpen verscheiden oud-ge- dienden bij wijze van protest hun ridder orden op de kist. Hetzaljegebeuren.... Voor dat de schoorsteenveger zijn kogel met bezem aan een touw in den schoon te maken schoorsteen op- en neerwaartsche bewegingen laat maken, wacht hij als re gel eerst op het sein van zijn helper, die binnenshuis hem door den schoorsteen toeschreeuwt, dat met het vegen een aan vang kan worden gemaakt. Of nu de schoorsteenveger, die op het dak van een huizencomplex in de Wilhelminastraat te Loosduinen was geklommen, op dit sein niet gewacht had, of zich zeker van zijn zaak waande, hij begon althans zijn toe ren in een schoorsteen, die niet voor schoonmaken aan hem was toevertrouwd. Plotseling hoorde mej. H., die in de keu ken eenige bezigheden verrichtte, een helsch lawaai in den schoorsteen, gevolgd door een paar hevige slagen in de kachel pijp, welke uit het schoorsteengat vloog. Voor de oogen van de ontstelde vrouw ver toonde zich uit het schoorsteengat eenige malen een ijzeren bal met een bezem. In een oogwenk was de keuken in een roet wolk gehuld. De kinderen, die den Sint reeds hoog en droog in Spanje waanden, meenden dat Zwarte Piet ten tweeden ma le, maar nu zichtbaar, door den schoor steen naar binnen kwam en zochten ijlings een schuilplaats achter moeder. Al het eten op de kachel was bedorven. In potten en pannen, in de kasten, door het geheele huis verspreidde zich het roet. De schoorsteenveger kwam, toen hij zijn vergissing gewaar werd, het gebeurde in oogenschouw nemen en betuigde mej. H. zijn innige deelneming. „Ik had de ver keerde te pakken" zei hij. (Vad.) Hoenderpest. Te 's-Gravenzan- de is een ernstig geval van hoenderpest geconstateerd. De betreffende hoenders zijn door den veearts voor een onderzoek opgezonden naar de Rijksseruminrichting te Rotterdam, alwaar pest geconstateerd werd. Dr Te Hennepe, van de Rijksserum inrichting, heeft aan de Tel. medegedeeld, dat het een zeer ernstig geval is, waarbij de eigenaar reeds duizend gulden «chade had. Import via Roosendaal uit België was de oorzaak. Van 75 geïmporteerde hoenders is er slechts één over. Laat er ee* wegoefoad* bomaa; vrat ia dat f oads tornt, koias er «fteea «it tea bate vaa ie vregea. De redelijkheid der rechtsche coalitie. De hoefijzercorrespondent van het Han delsblad schrijft: Wat is het nu, dat onze „democraten" van links steeds meer doet hengelen naar Rome en hen altijd weer verbaasd doet wezen, dat de zwarte visch niet bijt! 't Is, dunkt ons, de miskenning van iets in ons nationale karakter en in onze naionale geschiedenis. In België, in Duitschland, en elders, gaat een ongesplitste Roomsche partij wèl samen met de socialisten; waar om zou het dan hier niet kunnen? Zoo hoort men herhaaldelijk redeneeren en zoo deed het in zijn laatste rede ook de heer Marchant weer. Maar wie zoo redeneert, vergeet dat wij, wij Nederlanders alléén, als grondslag van ons zelfstandige volks bestaan een strijd van tachtig jaren heb ben, die althans in één zijner aspecten een geloofsstrijd was. Het gevolg daarvan is geweest, dat wij in onze historie en in onzen volksgeest een waardeering van godsdienstzaken meedragen als misschien geen enkel ander volk. Toen wij den wa penoorlog hadden uitgevochten en het Protestantisme daarmee had gezegevierd, zijn we onmiddellijk begonnen neen, eigenlijk al vóór den vrede van Munster aan nieuwe godsdienstoorlogen, ditmaal tusschen Protestanten onderling (met pen en woord, nu 't zwaard moest rusten) en van Arminius en Gomarus tot Kuyper en Geelkerken zijn we nagenoeg nooit buiten kerkelijke en godsdienstige quaesties ge weest. Quaesties waarin steeds zie nu weer do zaak-Geelkerken héél het volk belang stelt. En dat, die specifiek Neder- landsche belangstelling in godsdienstza ken, die we uit ons nationaal ontstaan nu drie en een halve eeuw al meedragen in ons nationale leven, dat is het geheim van Abraham Kuyper's succes, van zijn "unio mystica" en van „de coalitie". Want Kuyper heeft, door de genialiteit van zijn politieke inzicht dat het Verleden levend zag in het Heden, begrepen, dat de gelegenheid er was in ons volk, ner gens anders om de Historie te dwingen tot een paradox: het samenbrengen om geloofsredenen, van juist de twee elemen ten, die elkaar indertijd hadden bevoch ten. om het geloof. Precies dat wat hen destijds scheidde, kon hen, drie eeu wen later, samen brengen. Nu is door de liberalen (en later in 't algemeen door alle vrijzinnigen, de so cialisten incluis) terecht betoogd, dat de rechtsche coalitie gekunsteld was. Dat was zij, en is zij, echter alleen wegens haar gemis aan natuurlijk contact met de po litieke vraagstukken van den dag, met de quaesties van actueele, reëele, practische politiek, niet echter als principieel poli tiek ferment. Dit onderscheid is meestal door de vrijzinnigen uit het oog verlo ren en tegenover de anti-revolutionairen, die de fout maakten van geen rekening te houden met de geschiedenis van na de Revolutie, hebben de vrijzinnigen de fout gemaakt der miskenning van de prae- revolutionaire Historie van ons volk. En zóó sterk is dan toch immers dat door Kuyper weer omhoog gevoerde prae-revo- lutionaire ferment als politiek beginsel in ons volk gebleken, dat het de coalitie nu al sinds eenige decenniën in stand ge houden heeft. Ondanks haar zwakheid ten aanzien van de practisch-actueele quaes ties. Moet zoo iets, zulk een feit, ons niet doen inzien dat wij hierin iets heel an ders hebben dan andere volken, iets dat. onze politieke verhoudingen buiten de analogie met die van elders brengt? Nu is, vervolgt de heer Elout, Kuyper's creatie gevallen in haar eigen zwaard. De historie heeft zich geëmancipeerd van de paradox, waarin Kuyper haar gevangen had. Het geloof dat samenbond is nu weer 't geloof geworden dat scheidt. De schrij ver ziet daarin echter slechts een ver schijnsel van voorbijgaanden aard. Maar ten eerste- kan zulk een terug sprong slechts tijdelijk zijn. En dan, al is het geloof nu scheidend opgetreden, in de rechterzijde, daarom is het niet minder geloof gebleven. Dat wil zeggen: een histo risch sterk ferment in ons heele volk, dat in de meest'recente geschiedenis der laat ste decenniën, zijn kracht vooral heeft gewet in de politiek: tégen al wat niet politiek-religieus was. Meent men, dat zoo'n recente Historie zoo maar in eens is uit te wisschen en dat ook maar één der rechtsche groepen, om een geloofs geschil met een der andere, nu maar een- twee-drie accoord maakt met een politiek a-religieuze groep van links, een accoord dat haar zelfs saam zou brengen met een partij die, om het nu maar zacht te zeg gen, in haar persorganen nu niet bepaald veel belangstelling (althans niet eerbie dige belangstelling) in godsdienstzaken heeft getoond? Neen, dat gaat zoo makkelijk niet. Want het religieuze ferment, hoe het dan ook optreedt, is nog altijd levend in ons volk. En ook de coalitie heeft, in onze politiek, geschiedenis gemaakt. Een paradoxale, in vergelijking met haar eigen verleden. Goed, maar geschiedenis, Historia quia absurda, zou men zelfs kunnen zeggen. En niets haast is zoo sterk als geschiedenis. Vandaar dat, schier op den eigen dag waarop kardinaal Mercier tot samengaan van Roomschen en socialisten in België adviseerde, Mgr. Nolens zulk samengaan hier „zeer ongewenscht" kon verklaren. Namens zijn gansche fractie, de „demo craten" daarvan incluis. En vandaar dat het antwoord op de vraag: Waarom niet hier wat in België wel geschiedt? eenvoudig moet luiden: Omdat wij hier niet in België zijn. En niet in Duitschland, niet in Frankrijk of waar elders ook, maar in Nederland. Dat wil zeggen in een land, waarin de religie nu eenmaal aan de bloedige wieg des volks gestaan heeft, waarin zij het volksleven lang heeft gedragen en nooit geheel heeft losgelatenen waarin zij nu welhaast vier decenniën van onze poli tiek heeft beheerscht. Daarom kan, wat ginds gemakkelijk gaat, hier niet zoo licht. Weldadigheidspostzegols. Van 17 Dec. tot half Januari zijin deze postzegels te koop. Laat al onze lezers, ook waar geen plaatselijk comité is ge vormd, deze zegels koopen en gebruiken. Juist als velen ze koopen, is de opbrengst voor het zwakke kind van beteekenis. Veie kleintjes maken ook in deze zaak een groote. Dec. 21 Krabbendijke, huis met erfpacht, Kram. 21 Krabbendijke, dijk en olmeboomen, Kram. 23 Goes, hofstede Dijkzigl te Kruiningen Verbist- 23 Kapelle, afbraak, Kram. 29 Goes, olmen, Beth. 30 Arendskerke, afbraak, De Kok. 30 Oudelande, huis en erf, Beth. 30 Arendskerke, afbraak, de Kok. Goes, Groote Afbraakveiling, de Wil de en Heijboer. Goes, huis, de Wilde en Heijboer. Jan. 5 Biggekerke, huis, de Neeling. 6 Kruiningen, dwarsliggers, Schram. 7 Krabbendijke, dwarsliggers, Schram. 7 Middelburg, huizen en moesland, De Neeling. 8 KapelleBiezelinge, dwarsliggers. Schram. 11 'sHeer Arendskerke, dwarsliggers, Schram. 13 Rilland-Bath, dwarsliggers, Schram. 14 N.-Kraaijert, dwarsliggers, Schram. Febr. 1926. 19 'sHeer Arendskerke, kapitale bóeren- inspan, Pilaar. 24 Kamperland, kap. boereninspan, Mar- kusse. 26 Rilland, kapitale boeren-inspan, Pi laar. 28 Souburg, inspan, Blaupot ten Cate. bist. 1 1 F Iff"*] Kruiningen, kapitale boeren-inspan, Verbist. Maart 4 Rilland, kapitale boereninspan, Pi laar. April Kruiningen, kap. boereninspan, Ver bist. Dec. 21 Goes, door B. en W. onderhoudswer ken gemeeiïtegebouwcn. De Dokter in Huis, red- dr Voor hoeve, uiig. La Rivière Voorhoeve. Zwolle. No. 12 van den 6en jaargang van dit populaire tijdschrift voor de Volksgezond heid is verschenen, en daarmee sluit zich weer een tijdkring af. Ook dit nommer bevat even belangrijke artikelen, wenken en mededeelingenvandaar dat wij op dit tijdschrift nog eens de aandacht ves tigen. Met Nieuwejaar treedt dit tijdschrift zijn 7en jaargang in. Een dergelijken vriend der gezondheid kan men, vooral wanneer men een groot gezin heeft, eigen lijk gezegd niet missen- Men kan toch niet voor alle kleinigheden naar den dokter loopen; en dan is deze „Dokter in Huis" in vele gevallen een goeden raadgever. Dr Voorhoeve behandelt in dit no- de Psycho-Analyse (methode Freud) en hare gevaren. Dr Mom „Bezwaren van den kinderleeftijd". Dr Naundorf over Kanker behandeling (het gaat tegen de gangbare meening dat kanker alleen operatief te genezen is). Men leze ook de Mededee lingen (Joghurt) en de, als altijd hoogst belangrijke, Medische Brievenbus. Een oesterpraatje. Wij le zen in „De Maatschappij", het bekende Ghr. Sociaal Weekblad, dat te Baarn ver schijnt, onder bovenstaand kopje het vol gende: De glibberige délicatesse, die de meeste beurzen voorbijglijdt en in óns land te Ier- seke haar hoofdkwartier heeft, wordt meer en meer geteeld door middel van kokhanenschelpen, waarvan er thans een 50.000 kub. M. zijn uitgezaaid. Zij zullen op den duur geheel de vroegere methode vervangen, volgens welke het oesterbroed op gekalkte dakpannen wordt opgevangen. Die pannen-methode is te duur geworden, want de oesters uit Ierseke zijn niet de eenige, die in Engeland en Frankrijk aan de markt komen. De Zuiderzee levert vol op kokhanenschelpen, en het duurt nog wel een veertien dagen, voordat de droog legging ook hun plaats onder de zon weg neemt. Het oesterbedrijf te Ierseke omvat jaar vangsten van tientallen millioenen stuks, en onderhoudt vrijwel het gansche dorp. Er is dus alles aan gelegen, den kostprijs zoo laag mogelijk te maken, temeer daar de Zeeuwsche oester een voortreffelijken qualiteitsnaam heeft te verdedigen op de buitenlandsche markt. (Die gekalkte pannen zijn al een kwart eeuw uit de mode. Red. Z.). H ijl kon wel zonder. „Eu hou moet de jongen heeten?" vroeg de ma* van den burgerlijken stand. „De .gélukkige vader zWeeg verbluft. Daar had "hij1 nog heelemaal niet aan gt- daclit. i „Geef hem dan uw eigen naam", ried de beambte. „Hoe heet u zelf?" „Jacob", zei de man. „Goed. Jacob dan. Is dat naar uW ziu?" „Ja, ja", zei de goede vader, „geef hem maar mijn naam. Ik zal 'twel zon der doen." (Msb.) [Buiten vemntwooxdetükbeid der RedMtteJ Mijnheer de Redacteur, Mag ik nog een kort laatste woord! zenden aan dien getuige van het plak bord te Souburg? f Naar mijne meening is dit schrijven wat raadselachtig en betoogt hij dingen di© in mijn schrijven niet genoemd zijn. Ik heb b.v. met die heele verpachtingskWes,- tio en boete voor "dunne melk absoluut niets te maken gehad. Heb "óók niets gezegd over een s'tudent-melkslijfcer, die, naar ik vermoed, vroeger studie nam van groote uiers on zekere hofstede iu zuidoostelijke richting van Oost-Souburg gelegen. Jammer dat de man zijin naam verzwijgt. Stellig vroeg ik bem èens eeu middag te willen komen discussieereu over den achterstand van een oudere practische hoer met een theoretische jon gere cursist. Ik denk dat die achterstand! nog wel in 't voordeel van de oudere boer zou uitvallen. IMet dank voor 8.» opname, Hoogachtend, 'A. AarnoHtse. Gapinge, 1812'25. Van 1017 December. KRUININGEN. Overleden: Dana Adri- ana Visser,. 87 j., wed. van Dingnis van den Berg; Francois Hoogerheide, 88 j., ongeh.; Christina Jacomina Oele, 34 j., echtgenoot van Hendrik van der Vliet. (Kr. Crt.) COLIJNSPLAAT. Gehuwd: 26, Willem Aart de Looff, 19 j. jm. te Wissenkerke eu Geertruida Pieternella de Wit, 19 j. jd. 10, Dingenis Verburg, 25 j. jm. en Tona de Lange, 20 j. jd. Overleden: 27, Leendert van der Weele, 85 j., wednr van Janna Blok; 10, Adriaaa Moerman, 84 j., ongeh. WISSENKERKE. Ondertrouwd: 3. Ja cobus de Pree, 23 j. jm. te Colijnsplaat eu Hendrika Adriana van den Berge, 21 j. jd. Gehuwd: 9, Wouter Wirts, 20 j. jm. en Janna Koets, 20 j. jd. Geboren: 3, Pieter Willem, z. v. Jaco bus Dieleman en Janna Wisse; 12, Pieter Cornelis, z. v. Lein Dieleman en Leijntje de Kam. KORTGENE. Overleden: 2, Adriana Heijstek, 81 j., echtgen. van Matthijs Noordhoek. (Adv.Bl.) MIDDELBURG. 18 December. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed Spruiten Ie 1625, Idem lie 611.6, Koolrapen 12.5, Peeën 27, Veldsla 12.513, Wijnpeeën 4.5, Uien 7.58.5, Lof Ie 37.5—39, Lof He 29—33, Poste lein 19, Nero 15.516, Bruine Boonen 14, Zoete Bellefleur 9, Goudreinet Ie 1<? 19, Idem He 610, Idem Ille 46, Zure Bellefleur Ie 1015, Idem He 8, Reine d'Or 5, Campagne 1416, Idem' lie 9 Groninger Kroon 11, Boerman's reinet 1213, Bruin zoet 9, Grauwzoet Ie 12. Idem He 9, Armgaard Ie 17, Idem lie 11. alles per K.G. Prei 56—105, Sel derie 1754, beide per 10 bos, Rapen 1132, Karoten 2459, beide per 10 K.G. Savoije Kool 1351, Boerenkool 3, Roode Kool 2693, alles per 10 stuks; Andjjvie 2963, per 25 stuks en bloem kool 4.521 epr stuk. VLISSINGEN. Veiling van 18 Dec.: Zure Bellefleur 12, Zoete Bellefleur 11, Goudreinet 1421, Ermgaard 1517, Campagnezoet 12, Meigroen 10, Grauw- zuur 89, Grauwzoet 16, Zoete Venen 4, Bergamot 2135, Kleiperen 2737, Gieser Wildeman 3346, uien 26V2, koolrapen 2—3, spruiten 1230, kroten 56, wijnpeeën 221/2, kleine peeën 4— 5, witlof 2234, witte boonen 27, bruine boonen 1218, schorseneeren 1420, al les per K.G.; kipeieren (poeljes) fl.30 f135 per 100 stuks; poters 2429 ct. per 10 K.G.boerekool 3V25, roode kool 2 9, savoije kool 11/251/2, bloemkool 4-16, ct., alles per stuk; selderie 48, prei 812i/2) peeën 17, rapen 25 ct., al les per bos; veldsla 2640, andijvie 27 30, peterselie 1316 ct., alles per mand. Heden overleed onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd, Groot en Over grootmoeder EMMA SIX, in den ouderdom van ruim 83 jaar, na een genoeglijke echtvereeniging van ruim 62 jaar. Uit aller naam, A MARIJS. Ritthem, 18 Dec. 192a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3