Kerknieuws. PraUktourteu. Gemeenteraad van Vllsslngen. wezigen te bezoeken. Met aller instem ming namen ds Andree en de heeren P. 'A. Schwartz en M. C. van Hekken de regeling der zaken op zich. Donderdagavond kwam een talrijke schare in het kerkgebouw der Geref. Gemeente samen ter plechtige opening van de nieuwe Geref. school. Ds M. Hof man hield de openingsrede naar aan leiding van 'Openb. 1217. Aan het slot zijsner rede sprak Z.Eerw'. 'eerst het be noemde hoofd, dhr Timmerman, en zijin vrouw toe en daarna dhr Burggraaf, on derwijzer en mej. Cijsouw, onderwijzeres. Na het zingen van Ps. 10210 nam de voorz. der schoolvereen., dhr S. de Kok, de leiding. Na een korte toespraak gaf 'hij achtereenvolgens het w'oord aan aigev. uit Lisse") Ierseke, 's Gravenpolder, Rotterdam en een vriend van het be noemde hoofd. Daarna hield het berfoem- de hoofd een hartelijke toespraak en ver volgens sprak dhr Burggraaf namens zich zelf en de onderwijzeres. De voorz. bracht dank aan allen en noemde vooral den bouwkundige Ver meulen 'ten den aannemer Waverijln. Ook dankte hij den schilder voor zijn arbeid en degenen, die bij het vervoer of anders zins hadden meegewerkt. De voorz. der plaatselijke schoolcom missie, dhr H. Hondelink, was aanwezig en de heeren Hirdes en Elenbaas ver tegenwoordigden B. en W. Hedenmorgen om 9 uur w'erd de school begonnen en hedenmiddag om 2 uur wer den de kinderen in bijzijn van bestuur en ouders feestelijk onthaald. Kapelle. Gisterenmiddag om 3 uur werd de eerste steen gelegd voor de nieuw te bouwen Chr. Bewaarschool te Kapelle. (en wel door den voorz. der vereen. Ds A- Scheele. Ondanks het minder gunstige weer was de belangstelling bizonder groot Dok de hoogste klasse der schoolgaande kinderen was met het personeel tegen woordig, alsmede het bestuur en de aan nemers "firma Schrijver en Zn. Ds A. Scheele sprak den wensch uit dat Hit schoolgebouw mag voltooid worden en niet alleen mag dienst doen voor dit ge slacht maar eveneens voor komende ge slachten. Met lof mocht spr. ook namens het bestuur onomwonden getuigen, dat het gegeven onderwijs te roemen valt en de algemeene achting ook der burgerij mag oogsten- Spr. dankt God dat het mag zijn Christe lijk onderwijs, want Christendom is blij heid, het Christelijk leven is opgewekt leven- Als een bijzonderheid mag wel wor den vermeld, dat de landarbeider dhr Johs van Koeveringe alhier vijftig jaar onafgebroken in dienst is geweest in het landbouwbedrijf bij de familie de Jager- .Wisse- Het behoeft geen nader betoog, 'dat aan dezen trouwen, vlijtigen voor man ,niet alleen alle achting van deze familie, maar ook inzonderheid van zijn patroon dhr J. Wisse wordt toegedragen. Kruiningen. Woensdagavond vergader de 3e Raad voltallig. Ingekomen is Het bekende schrijven van de Prov. Ver. tot verbetering van het Geitenras. De voorz. meent dat we een afwachtende houding kunnen aannemen. Het volgende punt is het voorstel van dhr Visscher (s.d.a.p.) om de subsidiel voor de burgerwacht te 'schrappen, dhr Francoys (c.h.) meende eerst niets meer over deze post te zeggen, daar hij telkens nog Wanneer deze zaak in behandeling kwam, deze heeft verdedigd doch door de verklaring van dhr Visscher in de vorige vergadering gedaan meent hij aanleiding te vinden om deze post met klem te ver dedigen. Dhr Visscher heeft namelijk ver klaard thans te zijn aangesloten bij de s.d.a.p., Wat hem natuurlijk vrij staat, doch tegenover zijn kiezers meent spr. dat hij nu zijn zetel dient te verlaten. Dtat hij zijn V.D.-jasje aan den kapstok heeft gehangen en nu een nieuwe en meer vuurroode jas heeft uitgekozen, is een geregeld voorkomend verschijnsel. De voorspelling van dhr Visscher dat hier steeds meer roode kiezers zullen komen is juist een motief voor de leden van den raad met allen ernst te Wijzen op de groote noodzakelijkheid van de Burger wacht, daar we allen weten: hoe donker der rood hoe gevaarlijker. D'hr Visscher meent dat Wat jijn kiezers betreft dit bij de algem. beschouwingen bad thuis behoord en dat de Burgerwacht toch spoedig verdwijnen zal wanneer de socialisten aan de regeering komen. De post burgerwacht Wordt daarna ge handhaafd met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden Kosten se, v. Hootegem, Minnaar, Francoijs, Marcusse en Sinke; tegen Dek, Visscher, Elsmarf, Kole, v. d. Straaten. i Besloten wordt een Üoorloopende tele fonische gemeenschap in te richten, ook des nachts, tusschen het telegraafkantoor Hansweert en de woning van Dr Nieu- Wenhuize. Nadat eenige wijzigingen betreffende de begrooting voor 1925 Waren behan deld en goedgekeurd, kwam aan de or de de wijziging begr. '26 voornamelijk be treffende de post nieuwe O. L, school met bewaarschool geraamd op f57.000 plus jaankoop grond. Dhr Kole meent dat in deze school de verwarming met kachels uit den hooze is' en zag "liever centrale- of gasverwarming. De voorz. zegt dat B. en W. zulks hebben overwogen, doch dat de vele meerdere kosten hen heb ben geleid om kachels voor te stellen. Het voorstel van Kole voor Centrals of gasverwarming wordt aangenomen, met ,7 tegen 4 stemmen, zoadat de begroo- ti ngspost met f2000 wordt verhoogd en gebracht op f 59000. Het voorstel om de 7 populieren "boo- iiaen aan het terrein voor schoolbouW te rooien geeft aanleiding tot een breed voerige bespreking in verband met* do andere hoornen aan de straat. Dhr Fran coijs zag liever alle populieren weg, dan kan de straat wat verbreed worden en de nieuw' te planten boomen in de lijn der mooie Kastaivjeboomen zou een grooto verbetering en een mooi geheel geven. Met algem. st. Wordt tot rooiing besloten, terwijl over de andere populie ren met den eigenaar van gedachten! zal Worden gewisseld. Aan inej. A. \V. de Koning wordt op fiaar verzoek 'eervol ontslag verleend als hoofd der bewaarschool te Hansweert. Aan de orde is nu: benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur wegens per. Aftreding van dhr D. Lindenbergli, die niet meer in aanmerking Wensclit te komen. Dhr J. Blok Az., no. 1 der voor dracht wordt met 7 st. benoemd, terwijl dhr A. Lindenbergli, no. 2 der voordracht; 4 st. verkreeg. Herkozen Worden als leden der com. voor de gasfabrieken de hee ren A. Dek en A. v. d. Straaten. Even eens werden herkozen tot leden der com missie voor de Waterleiding de heeren B. J. Elsman 'en Kostense, terwijl dhr H. C. Baarens en Wi. A. de Blaeij als leden dei' comm. van toezicht op het L, O. wer den herbenoemd. Bij de rondvraag vraagt dhr Francoijs of de oorzaken der storing in Het gas reeds Weggenomen zijn. De yoorz. zegt, dat spoedig een eind hoofdhuis zal moe ten vernieuWd worden, en tot zoolang moet steeds 2 maal per dag gepompt worden. Dhr Francoijs hoopt, dat da Gasfabriek steeds actief zal zijn in deze, daar dergelijke storingen niet alleen zeer hinderlijk zijn, doch ook voor de fabriek! slecht Werken. Dhr Sinke vraagt verbetering van Wel hoek. De voorz. zegt, dat 3 Wagons kool- asch verw'acht worden. Dhr Visscher vraagt bij hevigen sneeuwval deze van ge meentewege op te ruimen van 'de stra ten. De voorz. meent dat steeds zooveel mogelijk de zaak 'Wordt behandeld en zand Wordt gestrooid. Daarna sluiting. Nieuw- en St. Jooslaud. Woensdagavond hield de afdeeling van „Het Groene Kruis" haar gewone jaarvergadering. Aanwezig waren met het bestuur 20 leden- Het geheele aantal leden bedraagt 177. De greeting voer 1926 werd vastgesteld op f255 in ontvang en in uitgaaf- Als be stuursleden werden herkozen de heeren J. K. Mesu, J. Baas en P. Baurdoux. Als afgevaardigde voor de Prov- vergadering werd bij acclamatie herkozen dhr L- Wat- tel en als zijn plaatsvervanger dhr J- K. Mesu. Het bestuur werd gemachtigd te trachten een deskundige te zoeken, die genegen is in deze gemeente zoo mogelijk nog dezen winter, een cursus te houden in „eerste hulp bij ongelukken". Veere. Uit een voordracht tot benoe ming van een lid van het Burgerlijk Arm bestuur: G- M. Poppe en P. Dekker, be noemde de Gemeenteraad den eerste met alg. st. Een verzoek van H. Castel, on dernemer van den autobusdienst Veere Middelburg kon niet worden afgehandeld, daar mot 3 (tegen 3 de stemmen staakten- De gemeenterekening over 1924 Werd goedgekeurd als volgt: Gewone dienst: inkomsten f43.379.29, ui tg. f 34.930.681/2 en batig slot f8448.60y2; kapitaalsdienst: inkomsten f3175, uitgaven f310995 en batig saldo f65.05. Bij de behandeling der begrooting werd voorop gesteld, dat deze niet namens B- en W. kon worden aangeboden als ge bruikelijk, omdat ze niet in B. en W. was behandeld, tengevolge van ontsten tenis en ongesteldheid, maar wijl de wet houders de zaak hadden nagegaan, werd ze, aan 'de hand van het ontwerp doof den secretaris gereed gemaakt, in behan deling genomen. De verlichting werd op hetzelfde bedrag begroot, doch zal wor den verbeterd. Bij den post jacht en visscherij bleek, dat door een te late inzending der stukken, deze door de com missie, ingesteld tot afkoop van het jachtrecht, niet in behandeling zijn ge nomen. Nagegaan zal worden wat kan worden gedaan, om verlies voor de gemeente af te wenden- Ten aanzien van de oude school werd besloten haar met goedvinden van Ged- Staten zoo mogelijk te verkoopen- Ten aanzien der bestrating werd besloten, die op de Kade van af het nieuwe deel tot voorbij de Markt te vernieuwen en de uitkomende keien te leggen van de War- wijkschestraat tot einde Nieuwendam, waartoe een leening zal worden aangegaan van f 5000 of f 6000. Het arrestantenlokaal, dat als oudste bouwwerk van de plaats wordt be schouwd zal in den oorspronkelijken vorm worden gerestaureerd- (M. C.) St. Laurens. Woensdagmiddag vergader de de Raad- Wethouder van 'tHoff was wegens familieomstandigheden met ken nisgeving afwezig- Onder de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van J- J. Franse en 5 andere personen om het begin van den Schotelweg te verbeteren, terwijl zij zich bereid 'verklaren, hulp te verleenen- De voorzitter deelt mede, dat B- en W. hier aan reeds gevolg hebben gegeven, en de weg reeds iri een beteren toestand is ge bracht- Van B. en W. te Middelburg was bericht ingekomen dat het winstsaldo van de vleeschkeuringsdienst kring Middelb. over 1924 f 70.99 voor St. Laurens be draagt. De voorzitter deelt mede, dat met het gemeentebestuur te Middelburg cor respondentie wordt gevoerd over te nemen maatregelen, om te geraken tot verlaging van de keurloonen. De Provinciale vereeniging tot verbete ring van het Geitenras in Zeeland beveelt het verleenen van subsidie aan de plaatse lijke vereeniging aan- De voorzitter deelt mede, dat reeds vijf achtereenvolgende jaren aan de vereeniging alhier subsidie wordt verleend- Namens B. en W. legt de voorzitter over het proces-verbaal van de ep 21 October j.l. gehouden kasop name van den gemeente-ontvanger. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde, een door B. en W. voorgestelde, wijziging van art. 3 der verordening op de heffing van de plaatselijke inkomsten belasting, om de aftrek voor levens onderhoud voor ongehuwden te bepalen op f 400. De liceren Simonse en van Langevelde vinden dit bedrag nog al hoog. Wethouder Marinissen verdedigt het voor stel van B- en W. dat z. h. s. wordt aan genomen Bij de rondvraag bespreekt de heer Boen den slechten toestand van de zijkanten van den Noordweg op enkele plaatsen en verzoekt B- en W. hierop den Polder Walcheren eens te willen wij zen en zoo mogelijk voorzieningen te treffen door het leggen van enkele stroo- ken klinkers, zooals op sommige plaat sen reeds is gebeurd- Waar dit wel de laatste vergadering in dit jaar zal zijn sluit de voorzitter met den wensch alle leden het volgend jaar weder in gezond heid te mogen terugzien- Boschkapelle. De ophaler der contributie bij 'de leden van den Werkliedenhond alhier heeft de door hem geïnde gelden over de maand November niet aan den penningmeester afgedragen- Op de ver leden Zondag belegde vergadering was hij niet verschenen en werd hij ont slagen, Naar de Tem. Crt. verneemt, heeft hij de wijk genomen naar België en be loopt het bedrag omtrent f 100. Weldadigheidspostzegels. Van 17 Dec. tot half Januari zij'n deze postzegels te koop. Laat al onze lezers, ook 'waar geen plaatselijk comité is ge vormd, deze zegels koopen en gebruiken. Juist als velen ze koopen, is de opbrengst voor het zWakke kind van iieteekenis. Vele kleintjes maken ook in deze zaak. een groote. NIERKWALEN BIJ VROUWEN. Nierkwalen bij vrouwen treden vaak op na de geboorte van een kind. Op zulke tijd stippen en ook bij vele andere lichamelijke stoornissen, waaraan vrouwen onderhevig zijn, hebben de nieren veel te verdragen. Vaak verzwakken deze overwerkte orga nen hierdoor, en dit veroorzaakt ver schijnselen, die licht verward worden met vrouwelijke kwalen. Zenuwachtigheid, aanvallen van duize ligheid, hoofdpijn, urinestoornissen, blaaskwalen, pijn in den rug en de zijden, rheumatische aandoeningen en water zuchtige zwellingen kunnen alle ontstaan als de nieren het bloed niet behoorlijk zuiveren. Grijp in bij het eerste teeken van nier zwakte. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen; zij versterken de nieren, kalmee- ren de blaas en dragen zorg voor de zui vering van uw bloed. Zoodoende worden ernstige kwalen als spit, ischias, rheuma- tiek, waterzucht, steen en nier- en blaas ontsteking overwonnen. Doch herinner u, dat het gemakkelijker is deze kwalen te voorkomen dan te ge nezen. Iedere vrouw behoorde nu en dan een dosis Foster's Pillen te gebruiken. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waar door gij zeker zijt geen verlegen buiten- landscli goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. (35) Gisterenmiddag en -avond vergaderde de Gemeenteraad van Vlissingen. In ver band met het schrijven van den Minister van Onderwijs inzake het luisterapparaat in de Zeevaartschool was nog een adres ingekomen van het H. B. der Alg. Vereen, van Leeraren bij het M. 0., dat voor ken nisgeving werd aangenomen. Hierna was aan de orde de benoeming van een wethouder in de vacature ont staan door het overlijden van den heer P. Landsman. (De heer Sorel kwam tijdens deze stemming ter vergadering.) Uitgebracht werden 18 stemmen, waar van 2 blanco waren en de heer Harts 9 stommen verkreeg. De heer Harts was dus gekozen, omdat er 16 geldige stemmen waren uitgebracht. Op de vraag van den voorzitter of hij deze benoeming aan neemt, verzocht de heer Harts 24 uren beraad. Het bleek echter, dat er 19 stemmen waren uitgebracht, terwijl er slechts 18 leden aan de stemming hebben deelgeno men. Daarna werd een nieuwe stemming gehouden. Er werden toen 19 stemmen uitgebracht. Hiervan verkregen de heeren Harts 11 stemmen, Van Bennekom 5, Hoogkamer 2 en blanco 1 stem, zoodat de heer Harts werd gekozen. De heer Harts herhaalde zijn antwoord. Tot regent van het Burger Weeshuis, mede in de vacature-Landsman, werd be noemd de heer Hoogkamer met 11 stem men. Verder hadden verschillende commis siebenoemingen plaats. Gemeentebegrooting 1926. Dhr Lindeijer merkte op, dat men niets hoort van den stand der onderhandelin gen over het abattoir. Ook voor de volks huisvesting wordt te weinig gedaan aan verbetering. Voor de ziekenzorg is over legd met het Ziekenfonds Walcheren, maar men hoort niets meer. De leiding van B. en W. is zoo, dat herhaaldelijk him voorstel werd verworpen of een te genstrijdig initiatiefvoorstel werd aange nomen. De Raad heeft de leiding en niet B. en W. en dit komt doordat de beide wethouders gekozen zijn door een minder heid. De gemeente moet meer medewer ken aan verlaging ran huur der woning- bouwvereenigingen. Onbewoonbaarverkla ring van woningen wordt volgens spr. te weinig toegepast. Spr. houdt een pleidooi voor zooveel mogelijk uitvoeren van wer ken in eigen bebeer. Inzake het onderwijs zegt spr., dat de gelijkstelling in de prac- tijk neerkomt op finantieele bevoorrech ting van het bijzonder onderwijs. Inzake de belasting en den financieelen toestand der gemeente zegt spr., dat in de oorlogs jaren Vlissingen er zeer slecht voorstond, dat is nu veel verbeterd. Van 1914 tot 1925 steeg de belasting per hoofd met nog geen 75 pet. en van 36 gemeenten is al leen Middelburg (met 69 pet.) minder ge stegen. Er blijkt een minderheid te zijn, die voorstellen wil doen tot de salarisverla ging, en wel door de belastingverhooging. Nu die is weggewerkt vraagt spr. of de plannen blijven bestaan tot pensioens- aftrek. De heer Andriessen komt er tegen op, dat de R.-K. en Chr. georganiseerden zijn uitgesloten bij den havendienst. De heer Wesseling bespreekt de bezol diging van de werklieden en begrijpt niet dat B. en W. niet voelen, dat een deel van het personeel te hoog wordt bezoldigd. Zelfs bij 10 pet. verlaging verdient een geschikte arbeider in dienst der gemeente nog meer dan in particulieren dienst. Alle salarissen en loonen moeten zorgvuldig bestudeerd worden. Spr. stelt een motie voor, waarin B. en W. verzocht worden een onderzoek in te stellen, overleg te ple gen met het georganiseerd overleg en bin nen 3 maanden advies uit te brengen. De heer Harts bepleit vooral nader on derzoek van een stortings- en ophaal dienst; verder een ambtenaren- en werk liedenreglement. Dhr Sorel zegt, dat als dhr Lindeijer B. en W. te weinig initiatief toekent, juist B. en W. wel degelijk de noodzakelijkheid van een nieuw ziekenhuis en de financi- eele mogelijkheid hebben overwogen, en juist deden er nog niet mede te komen. Spr. meent, dat een groot deel der arbei ders voor loonsverlaging bij de ge meente is. Men moet rekening houden met de loonen in de particuliere bedrijven. Dhr Hoogkamer zegt, dat de Chr.-Hist. nu de belastingverhooging voorkomen zal worden, afzien van een voorstel om 5 Vi pet. af te trekken. Dhr Van Oorschot bepleit te komen tot Maatschappelijk Hulpbetoon in plaats van een Armbestuur. Spr. meent, dat het Armbestuur zeer achterlijk is. Inzake het luisterapparaat zegt spr. nu f 1 verminde ring der subsidie te zullen voorstellen als protest tegen dit apparaat. Inzake de loonen zegt spr., dat als die der gemeente wat hooger zijn, dit geen be wijs is dat de mensehen zich baden in de weelde, maar dat de loonen in het parti culier bedrijf te laag zijn. Dhr De Ridder meent, dat de wethou der van financiën te makkelijk iets los laat. Spr. bepleit meerdere conversie van leeningen. Hij meent, dat het bijzonder onderwijs genegeerd wordt; men vroeg een school in de Wagenaarstraat en men wil de geven scholen, die het openbaai' onder wijs niet meer hebben wil. Inzake het Burg. Armbestuur geeft spr. enkele voor beelden dat er wel degelijk goed gezorgd wordt. De voorzitter zegt, dat getracht zal wor den en gehoopt mag worden, dat men zal komen tot goede outilage van de haven; inzake het Ziekenhuis en het abattoir zijn B. en W. diligent. Spr. hoopt, dat in de toekomst B. en W. op een flinke meerder heid achter zich zullen kunnen rekenen. Inzake de scholen zegt spr., dat steeds getracht is, met de bestaande schoolge bouwen toe te komen, en dit is gelukt; het is noodzakelijk ook. Spr. doet een beroep op allen om nieuwbouw voor het bijzonder onderwijs te helpen voorkomen. De meer derheid van B. en W. blijft tegen tornen aan do salarissen. Spr. is tegen de motie- Wesseling, omdat de tijden niet goedkoo- per zijn geworden sedert de laatste vast stelling van de salarisregeling Als dhr Van Ooschot bepaalde gevallen weet waar in het Armbestuur z. i. niet goed handelde, wordt hij verzocht dit ter kennis van B. en W. te brengen. Aan conversie van lee ningen wordt steeds gedaan wat men kan. Spr. ontkent, dat bij B. en \V. het bijzon der onderwijs achter wordt gezet, maar men moet zuinig zijn. De heer M. Laernoes zegt, dat B. en W. wel meer voorstellen zouden doen, als de financiën hun dit niet beletten. Inzake het abattoir is nog geen volkomen overeen stemming verkregen. De gemeente zal aanzienlijke stroppen hebben aan den wo ningbouw en dit maakte angstig om er nog verder mede te gaan. De gezondheids commissie is bezig met een lijst van te verbeteren woningen of onbewoonbaar te verklaren. Aanbestedingen zijn steeds voordeeliger dan eigen beheer. Spr. zou er niet tegen zijn de motie-Wesseling over te nemen. Dhr P. G. Laernoes zegt, dat het zeer gemoedelijk is gegaan; de critiek is nog al zacht geweest. Spr. constateert, dat men de belastingverhooging heeft weten te voorkomen. Hij hoopt, dat de raadsleden in die richting zullen blijven medewerken. De financiën zijn wel eens minder goed geweest en hij hoopt er toe te kunnen me dewerken de belastingen niet te verhoo- gen. Spr. is voorstander der 5% pet. kor ting, gezien de voorloopige cijfers; maar het motief daartoe is nu vervallen. De taak van het Armbestuur is een zeer moeilijke; men kan het niet ieder naar den zin maken. Men heeft te maken met menschen, die ook niet voor de poes zijn- De re genten leven met de gezinnen mede, en doen wat zij kunnen, soms meer als hun is voorgeschreven. Avondvergadering Dhr. Lindejjer blijft ten ppzic-hte van werken uitvoeien in eigen beheer mei B. en W. van meening verschillen. De heer Andriessen blijft tegenstander van een nieuw gemeentelijk, ziekenhuis. De heer Harts stelt thans voor B. en W. uit te noodigen een ambtenaarsreglemenl te ontwerpen- De heer van Oorschot legt een lijstje met feiten van liet Burg. Armbestuur over Dhr de Ridder meent, dat een leerling van de bijzondere school de gemeente slechts 80 procent kost van een van de openbare school- Do voorz. dupliceert en zegt, dat ook de wethouders van rechts niet mede wil den werken aan parliciëele salarisher ziening. Zoo mogelijk in de volgende ver gadering zal men komen met een nieuw voorstel inzake do gemeentelijke zieken zorg- Spr. zet aan de hand van cijfers nog eens uiteen, dat het index-cijfer niet daalt. Dhr Berger is tegen de motie-Wes seling- Men wil de loonen tot sluitpost maken- De heer Sorel ontkent, dat men de loonen tot sluitpost wil maken, maar het belastbaar inkomen is te Vlissingen belangrijk gedaald. Dhr Andriessen houdt vol, dat de R. K. uitgesloten worden. De motie-Wesseling inzake een onder zoek naar de salarisregeling, wordt eenigszins gewijzigd- Ze wordt daarna verworpen met 16 tegen 3 stemmen, die der heeren M. Laernoes, Wesseling en Hillenga. De motie-Harts inzak ehet werklieden- reglement wordt verworpen met 10 te gen 9 stemmen- Voor stemden de 5 soc. ide 2 V. D. ers en de 2 R. K. Besloten wordt bij de politie de klas sen van de inspecteurs op te heffen en de tweede klasse te laten vervallen- Be sloten wordt te bepalen, dat er één in specteur is, met een salaris van f2200 tot f3200- Bij de post burgerwacht-subsidie meen de de heer Hillenga, dat de post geschrapt moet worden, 15 heeren houden schiet oefening van f 500 van de gemeente- De post wordt aangenomen met 10 tegen 8 stemmen. Tegen de S. D., de S.D.A.P. en de heeren Andriessen Harts en Hillenga. Bij den post subsidie Zeevaartschool stelde de heer van Oorschot voor, deze te verminderen met f 1 als protest tegen het luisterapparaat. Dit voorstel wordt verworpen met 10 tegen 6 stemmen, die der socialisten én de heer Harts- Bij den post werkloozenverzorging stelde de heer Berger voor een kerstgave te geven als in Middelburg en wel f 2.50 en verder f0.50 voor ieder kind. De heer P. ,,G. Laernoes vraagt, wat Middelburg uitkeert- De heer Berger zegt: 16 gulden- Dhr Laer noes zegt f 18 te Vlissingen- Het voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 8 stemmen, voor de socialisten en de heeren Andriessen, van Bennekom Harts, Hillenga en Sorel. De inkomsten, w.o. de H. O. ad 488 duizend gld en ook de kapitaaldienst ge ven geen aanleiding tot discussies. De voorz. sloot te ruim half twaalf de vergadering met de wensch, dat de aan besteding van de kaaimuren, op Woensdag mede moge werken aan de komst van betere tijden voor Vlissingen en deleden met hunne gezinnen eein goed jaar 1926 te hebben toegewenscht- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maarssen E. Warmolts te Hoerde; te Ritthem J. H. C. Kam steeg te "sHeer Hendrikskinderen. Geref. Kerken. Tweetal te Amersfoort F. A. den Boeft te Kruiningen en P. v. d. Spek te Spij- kenisse. Beroepen te Onderdendam M. Janssens cand. te Assen. Aangenomen naar Wierden door Joh. Jansen to IJmuiden. Vrijzinnige terreur. Die Ne- derl. schrijft: Zondag w'erd te Nijehorne (Fr.) een vergadering gehouden van stem gerechtigde leden der Ned. Herv. Gew. aldaar, ter verkiezing van kerkeraadsle- den. Na afloop der vergadering wilden de predikant en tWee orthodoxe leden naar huis gaan. De geheele kerk Was gevuld met vrijzinnige leden, die hun belet hebben het kerkgebouw te verlaten. Zijl werden geduwd, gestompt en zelfs geschopt. Zoo hevig was volgens de „Ned." het gedrang, dat do schermen om de kachel onver gegooid werden. De gemoederen waren zoo opgewonden, dat de predikant en de twee leden in levensgevaarlijke) positie verkeerden. f De zaak is nu in handen gesteld van de politie en van het classicaal bestuur van Heerenveen. St. Laurens. Herkozen tot Kerkvoogd van de Nederlandsch Hervormde Kerk de heer Matth. Kwekkeboom; lot ouderling de heer M. Blok en tot diaken de heer P. J. de Boeft. (Belangeloos bericht.) Ou Zuid- en Noerd-RevelaaA Zondag 20 Dcc. ïed. Herv. Kerk, i Baarland, vm. ds Kalshoven Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds Jonker. Borsselen, vm. ds Elenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm. ds Feüke». Driewegen, 9.30 u. leeskerk. Ellewoutsdijk, nm. ds Elenbaas. 's-Gravenpolder, vm. ds Gerretsen, am. ds r. Lindonk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2