Zmmm iüsiws. ingezonden land- ea fnintoaw. Recktsuken lerkrêaws. Onderwijs. Telepasmm Openbare Yerkoopmgen en Yer- pachtingen. Aanbestedingen. w. wordt door den voorzitter toegelicht. Bhr Schuit kan zich wel vereenigen uie6 het voorstel van B. en W. doch is er tegen om Polak bij uitsluiting vair anderen het recht op den steiger te geven. Dhr Franse vindt liet verstandig aan B. en W. in overweging te geven, zelf een steiger te plaatsen. Spr. zou geen garantie willen eischen, maar ook geen voorkeur op het gebruik toe staan- Hij wil dat de gemeente baas blqft. Om in geen moeilijkheden te ko men met anderen die hier laden of lossen zou spreker het bestaande tarief der ver ordening willen handhaven- Na nog eenige bespreking wordt ten slotte m. a. s. besloten ter plaatse van gemeentewege een steiger te plaatsen, zonder aan Polak ©enige concessie of voorkeur te geven, ook niet ten opzichte van het heffen van havengeld- Verder wordt overeenkomstig een voorstel van dhr Franse met alg. st. besloten de kos ten niet te dekken door oene leening, doch uit de gewone inkomsten te verdeelen over 1926 en 1927. Dhr I. Boone vraagt in erfpacht ge meentegrond in den Molenpolder tot den houw van woningen. Dhr Franse kan zich vereenigen met het voorstel van B. en' W., doch zou hei erfpachtsrecht willen bepalen niet op 6 doch op 8 cent peq vierk. M. Het terrein is door de gemeente geheel als bouwterrein in orde gebracht rioleering en bestrating zijn aangelegd- De voorz. zegt, dat een gelijk bedrag wordt voorgesteld als door de woning- bouwvereeniging ter plaatse wordt be taald. Dhr Franse zegt, dat de bouwver- eeniging niet met een particulier bouwer is te vergelijken de bouwvereenigiag heeft slechts in crisistijden gebouwd om in de behoeften te. voorzien, wat toen door par ticulieren onmogelijk was- Komt de bouw- vereeniging voor een tekort op de ex ploitatie te staan dan moet toch de ge meente bijspringen. Ook de huizen aan de Molenstraat zijn gebouwd op terrein waarvoor 8 cent per vierk. M. moet wor den betaald, terwijl de rioleering voor die perceelen door de bouwers is bekos tigd. De voorzitter zegt, dat terrein aan de Molenstraat is ruim', 2 cent per vierk- M- meer waard vanwege den stand, die daar veel gunstiger is- Dhr van Waarde zegt, dat de particuliere bouw van ge meentewege dient gesteund te worden- Dhr Crucq vindt het vreemd dat op het zelfde terrein de een 6 en de andejj 8 cent zou moeten betalen- Na nog eenige bespreking wordt dit punt aangehouden. J. J. van Horssen vraagt in erfpacht een perceeltje gemeentegrond, gelegen aan de Zuidwal- B. en W. stellen voor slechts in beginsel daartoe te besluiten, daar dit terrein eerst nog aan den openbaren dienst moet worden onttrokken- Dhr Franse zegt geen bezwaar te hebben tegen inwilliging- De voorz. zegt, dat van Hors sen er op gewezen is dat bij bebouwing van dat terrein het uitzicht van K- Crucq wordt weggenomen, doch dat de gevolgen hiervan voor zijne rekening komen- Dhr Schuit wijst er op, dat door uitgifte in erfpacht een wantoestand geschapen wordt wijl een gedeelte van dit terrein gelegen is voor het erf van anderen- Spr. vindt het erg genoeg als zulks door par ticulieren wordt gedaan, als Overheid ma^ men dit niet in de hand werken. Hij zou aan de uitgifte de voorwaarde willen verbinden, dat de aangrenzende eigenaar ten allen tijde het recht zal hebben het voor zijn perceel gelegen gedeelte in erf pacht te bekomen, in welk geval van' Horssen afstand van zijn recht zal moe ten doen- Ten slotte wordt met 5 togen 2 st- Franse en Janse, in beginsel besloten; overeenkomstig liet voorstel van B- en W-, voor zooveel betreft het terrein' ge legen voor het erf van van Horssen en' verder het gedeelte gelegen voor het erf van IC. Crucq in pacht te geven tot wederopzegging of voor een nader te be palen aantal jaren met recht van op zegging van de zijde der gemeente- (Wordt vervolgd.). ICerstmispaKketteu voor onze zieke soldaten. Landgcnooten, Evenals vorige jaren hoopt de Konink lijke Nederlandsche Vereeniging „Ons Le ger" aan de zieke militairen, welke met de Kerstdagen zich in de hospitalen zul len bevinden, een kerstverrassing te zen» den. En zij doet daarom weer een be roep op uwi welwillende medewerking. Wij hooren reeds uw bedenkingen: „'slechte tijden", „groote zorgen", „on zekere toekomst", etc. etc. Maar toch wagen wij het, dit, hopelijk'ook u sympa thiek plan, onder uw' aandacht te brengen. Want, het is zoo'n aardige gewoonte ge worden, dat onze Vereeniging haar werk jaar kan besluiten met een kleine ver rassing voor onze zieke soldaten. Medewerking is verzocht aan en ver in egen van de betreffende militaire auto riteiten, teneinde over de noodige gege» vens te beschikken, opdat geen enkele; zieke zal vergeten worden. Voor eiken rijksdaalder kunnen wij een pakket zenden, of, eiken zieken soldaat behvijs geven, dat er toch nog altijd landgenooten zijn, die, ondanks deze don kere tijden, uiting willen geven aan hun sympathie voor en w'aardeering toonen aan den Nederlandschen soldaat! Een postw'isseltje is spoedig ingevuld en daarvoor houdt het secretariaat, Korte Wijnstraat 8, Rotterdam, zich gaarne aan bevolen! Ook Iran gestort worden op (Gironummer 119264. Moge dit plan, evenals het vorige jaar, slagen Bij voorbaat onzen hartelijken dank. Namens het Bestuur de Secretaris1 J. VAN DiE WALL. Dc Belgische paardenhandel. Evenals in Nederland doorleeft ook de Belgische paardenhandel thans een zware crisis. In 1900 bedroeg de uitvoer aan paarden uit België omstreeks 23000 stuks, dit aan tal klom in 1910 tot ruim 34.000 stuks, terwijl de export in 1913 zelfs het cijfer van 35.000 aanwees. Van deze dieren gin gen 90 pet. naar Duitschland. Gedurende de eerste acht maanden van 1925 daarentegen bedroeg de gebeele uit voer slechts 14000 paarden en gezien het verloop van den handel in de laatste vier maanden zal op een export in 1925 van meer dan 20.000 paarden niet gerekend kunnen worden. Frankrijk was de eerst acht maanden van 1925 de grootste af nemer; voor 25 millioen francs werd naar dat land verkocht, terwijl Duitschland voor 21 millioen francs importeerde. Ne derland wordt opgegeven voor zeven mil lioen francs te hebben betrokken. De da ling van den Franschen franc heeft den export naar Frankrijk vrijwel stop gezet. Frankrijk koopt voornamelijk gebruiks- paarden, terwijl Duitschland en ook Ne derland voornamelijk paarden voor de fokkerij importeeren. Het stopzetten der Fransche aankoopen, en de weinige koop lust van Duitsche zijde maken, dat de fok kerij thans moeilijke tijden doormaakt. Geref. Kerken. Beroepen te Overschild en te Schou- Werzijl M Jansse.ns cand. te Assen; 'te Zuidwolde (Dir.) R. Oosterhoff candj te Groningen; te Leidschendam J. P. C. ten Brink cand. te Apeldoorn. In den ouderdom van 77 jaar is te Bergum overleden ds J. Kooi, van 1879— 1918 predikant, eerst te Hindeloopen, daarna te Bergum. In laatstgenoemd jaar werd hij emeritus. Ruim veertig jaar woonde hij te Bergum. Souburg. Wegens bedanken van dhr A. Dingemanse, als notabel, werd bijl de Maandag gehouden stemming tot notabel der Ned. Herv. Kerk gekozen dhr W'. Êosschaart met 51 van de 82 geldige stemmen. Geslaagd te 's Gravenhage voor het stuuriied'enexamen derde stuurman groote stoomvaart de heeren A. Dijikhuizen, H. Stuit, W Be.ekens, J. Bolland, A. Ste kelenburg en J. Overeinder. Te Utrecht! ▼ooi het examen apothekersassistent de dames M. M. Polderdijk te Nieuw- en St. Joosland en P. C. Verhoog te Mid delburg. Te Utrecht voor het doctoraal «samen klassieke letteren de heer E. A. A. r. d. Bent. Alleen op breede wegen kan het verkeer voldoende veilig zijn. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 15 Dec. De volgende personen waren gedag vaard H. de R.j 39 j., arbeider te Ooster- land, Wegens mishandeling. Eisch en uit spraak vrijspraak. Gi. P. W., 33 j., arbeider, Biervliet, we gens bedreiging;. Eisch en uitspraak f25 b. s. 25 d. h. i J, J. BI., 52 j., arb'eider, G-oes, Wegens mishandeling van Margaretha Nijenbuur te Kloetinge op 26 October j.l. Eisch en utispr. f 10 of 10 d. h. M. de G„ huisvr. P. de G., zonder beroep te Zierikzee, Wegens beleedigirig) Eisch en uitspr. f 10 of 10 d. M. J. v. H., 28 j., mandenmakersknechti te Goes, wtegens verzet tegen de politie te Goes in den nacht van 7 op 8 Nov. j.l. bij een arrestatie van J. M. Br. Eisch en uitspr. f20 of 20 d. h. K. T„ 57 j., landbouw'er te Ooster- land, wegens verzet tegen de politie te Nieuw'erkerk bij een arrestatie. Eisch en uitspraak f25 of 25 d. h. S. M. de Bi., huisvr. W. S. te Terneuzem, w'as tkior den Politierechter te Middelburg dd. 20 Nov. j.l. w'egens mishandeling! bij verstek veroordeeld tot f15 of 15.d. tegen welk vonnis zij in> verzet was gekomen. Eisch en uitspraak bekrachti ging van het vonnis. G. R., 21. j., koopman te Zierikzee, wegens bedreiging en mishandeling. Eisch en uitspiaak f30 of 30 d. h. Kantongerecht te Middelburg. I'ioor het Kantongerecht alhier zijln ver oordeeld wegensI Overtreding VleeschkeuringsWetA. M. M., Veere, f25 of 25 d. h.; Overtreding Loterijwet: B. B., Vlissingen, f25 b. s. 25 d. h.Dronkenschap: 2e herh.: Cl W., Terneuzen, 14 d. h.DronkenschapG. R. Middelburg, f5 of 5 d. h.niet op bevel' van een ambtenaar met een motorrijtuig stilhouden en het nummerbewijls vertoo- nen: A. d. M., Borsselen, 115 en f5 of 15 en 5 d. li.met een motorrijtuig niet do rechterzijde* van den weg houden II. S., Middelburg, f 10 of 10 d. li.overtr. Arbeidswet: D. R., Middelburg, f 10 en 5 maal f 1 of 10 e:i 5 maal 1 d. h.overtr. Vuurwapenwet: J. A. S., Middelburg, f 10 of 10 d. li.straatschenderij: J. L, d. T., Middelburg, f5 of 5 d. h.fietsen zonder licht: B. d. V., Dordrecht, f5 of 1 w. t, J. v. W., N. en St. Joosland, terug gave aan ouders zonder toepassing van straf; een ziek paard arbeid doen ver richten die hoven zip krachten gaat: A. v. d. B., Vlissingen, f 25 of 4 w.t.overtr. Regl. op wegen en voetpaden; P. de V., O. en W. Souburg f5 of 5 d. h.stroo- perij: J. K„ Nieuw- en St. Joosland f5 of 1 W.t.wanneer de straat met sneeuw bedekt is, een trekdier niet van schelklinkende bellen voorzien: Dl K., St. Laurens, f 3 b. s. 3 d. h.overtr. wet op besmettelijke ziekten: J. W., Serooskerke f 1 b. s i d. h.te Vlissingen tegen een raam van een winkelhuis staan D. do N„ fl of 1 W.t., A. A. W., teruggave aan ouders, zonder toepassing van straf, beiden Vlissingen. Incident in de rechtzaal. Wegc-ns diefstal van een rijwiel eisch te do officier van justitie bij de Ilaagsche bank, Mr Hermans, tegen zekeren S. 1 jaar gevangenisstraf. Eé verdediger van beklaagde, mr Du Bijl v. Beek Holle, zeide niet te begrijpen, waarom deze zaak Was aangebracht. Het geleek Wel of dit gedaan was omdat de officier of de rechtbank geen w'erk genoeg hadden. Pleiter vond het een schandaal, dat deze man in voorloopige hechtenis was gezet. Mr Hermans: Deze uitdrukking komt niet te pas. Als deze zaak sterk genoeg gevonden Wordt om 'bij de rechtbank] ■aangebracht te worden, gaat het niet aan, dat een advocaat zegt, de preventieve hechtenis is schandalig Verdediger: Ik geef toe dat ik mij wat te kras heb uitgedrukt en neem het Woord schandelijk terug. M. Hermans: Ik vertik het langer om hier als hoofd van Jut te dienen voor advócaten, die aangebrachte zaken te zWak vinden. i Verdediger: Ik heb dat Woord toch teruggenomen Mr HermansEr zitten nog meer ad vocaten in de zaal, die kunnen zich dat voor gezegd houden. (Groote verwon dering bij de aanwezige advocaten). De president, mr De Joncheere: De verdediger heeft het Woord teruggeno men; het incident is hiermede gesloten, Amsterdammers op F1 alt - kee. Voor de Rotterdamsche Rechtbank' hebben terecht gestaan de 22-jarige J. v. B„ en de 33-jarige "P. H. W., beiden wonende te Amsterdam. Bekl. hebben in den nacht van Donderdag 16 op Vrijdag 17 Juli een poging tot inbraak gedaan bij een broodbakker te Ooltgensplaat. Dteze poging mislukte en de dieven konden, slechts een fiets medenemen. Ten einde kans te krijgen, om het tweetal op hee- terdaad te betrappen, hield men het geval geheim. In den nacht van Zaterdag' op Zondag d.a.v. stonden de gemeenteveld wachter Jordaan en zijln onbezoldigde! collega Paasse op de Kaai te Ooltgens plaat. 'Omstreeks één uur kw'amen twee hun onbekende mannen het dorp binnen. Zij schenen iets onder hun jassen te bor gen en de veldw'achters hielden hun aan. Op hun vraag 'naar namen antwoordde er een in ongezouten Amsterdamsch, dat; zo daarmede niets te maken hadden, en plotseling, zonder dat ze er öp ver dacht w'aren, sprongen de kerels op. heli af. Een worsteling volgde. Paasse kreeg een paar ïiksche Happen, die hem buiten gevecht stelden en Jordaan Werd door een ruit heen gegooid. Zijln aanvallers hadden messen gebruikt en tot Jordaan's geluk w'as een keer het mes op een ijze ren plaatje van z'n bretel afgestuit. Maar hij had een snede in 'het oor en tevens ettelijke builen opgeloopen, zoodat hij niet in staat was om de twee Amster dammers, die inmiddels er vandoor Wa ren gegaan, te achtervolgen. Maar het rinkelen van glas had bur gers Wakker gemaakt en onder leiding van 4en burgemeester en den rijksveld wachter Hendriks Werd het tweetal ach terna gezet. De dijken w'erden afgezocht,, maar niets gevonden. Alleen op de plaats van het gevecht waren door de vluchte lingen 'achtergelaten een zakje zand, ver moedelijk een middel om ruiten in te drukken, touw'en,-een hoed, handschoenen en tWee maskers, een en "luider in eau de cologne gedrenkt. Later is de rijks veldwachter Hendriks met collega's, o.a. een agent van de Rotterdamsche motor brigade, op jacht gegaan. In een motor boot zijln ze het Volkerak opgegaan, heb ben de havens afgezocht en eindelijk! zagen ze de gezochten langs een dijk liggen, terwijl ze zich koesterden in de zon. Er volgde een wilde jacht door de golvende graanvelden, maar "de man nen werden gegrepen en in triomf naar Ooltgensplaat gebracht en daar opgeslo ten. f Bekl. v. P. w'as een oude bekende. In 1919 werd hij wegens te Ooltgensplaat bedreven diefstallen, tot drie jaar gevan genisstraf veroordeeld. Beid. bekenden de verschillende ver grijpen. Het O.M. eischte tegen v. P. 6 jaar en tegen btekl. B. 3 jaar. Verduistering. De rechtbank te Arnhem veroordeelde v. E. te Nijmegen, beschuldigd van verduistering van f 14.000 en 20.000 kazen, wegens voortgezet mis drijf van verduistering tot 1 BS jaar ge vangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Ongelukken. Te Azewijn bij Zed- dam is dezer dagen de werkman W. tij dens zijn arbeid van een hoogen ladder gevallen. Hij kneusde daarbij twee ribben. Thans is do man overleden. Te Beilen wordt sedert Donderdag de 16-jarige V. vermist. Men vreest, dat zij door het ijs gezakt en verdronken is. Tusschen Zandvoort on Noordwijk is het lijk van 'n ongeveer 18-jarigen jongen aangespoeld. Te Elburg had een droevig ongeluk plaats. Een lijkauto gleed door de glad heid een weinig uit. Een 12-jarig meisje ontving zulk een slag van het spatbord tegen het hoofd, dat zij onmiddellijk over leed. Den chauffeur treft geen schuld. Een rijksdaalder uit den boo m. De heer B. te Woerden, die met eenige personen onder een boom stond te kijken naar het ijsvermaak, zag plotseling iets voor hem neervallen. Bij nader onder zoek bleek het een rijksdaalder te zijn, die een kraai, welke in den boom zat, liet vallen. Sneeuwstormen in Frank- ij k. Op verschillende plaatsen in Frank rijk hebben Maandag sneeuwstormen ge woed, heviger dan de laatste tien jaren het geval is geweest. Parijsche apachen. Zaterdag j.l. zijn bij een razzia in negen departe menten door de Parijsche politie meer dan 1000 personen in arrest gesteld, van wie er 148, allen apachen, voorloopig zullen worden vastgehouden. Kerstmis-kalkoenen. Kerstmis nadert en in de hallen te Parijs worden reeds heel wat kalkoenen aange voerd, die in dezen tijd van het jaar gege ten zullen worden, vooral inEnge land. Dezer dagen heeft een poelier er reeds een massa in Frankrijk gefokte kalkoenen opgekocht, tot een gewicht van meer dan vijfduizend kilo, die allemaal naar Engeland uitgevoerd wordsn. Zooals een Fransch blad het ietwat zuurtjes uit drukt: Al deze interessante vogels zijn be stemd voor Engelsche magen die, veilig achter het dure pond sterling, de Fran sche hoenderachtigen zullen verorberen, denkende, dat Kerstmis een gezellige tijd en de wisselkoers voordeelig is. Inbraken. Bij den penningmees ter eener bouwvereeninging 'te Soester- berg is ingebroken. Men verschafte zich toegang door een ruit in te drukken. Alles is doorzocht, doch men vond slechts f 32, die goede buit werden verklaard. De huur penningen der bouwvereeniging waren juist den vorigen dag opgezonden. Te Kampen is bij een onderofficier Zaterdag avond ingebroken. Toen deze thuis kwam met zijn echtgenoote, vond hij zijn woning niet gesloten. Uit de kast waren gouden en zilveren sieraden, waaronder een horloge, verdwenen en uit een tuniek die in den hang hing een bedrag van f 36. Tijdens afwezigheid der bewoners is ingebroken bij den landbouwer v. d. M. te Almelo. Een bedrag van pl.m. f 200 wordt vermist. Als vermoedelijke dader is door de politie aangehouden een knecht van v. d. M., afkomstig uit Rotterdam en sinds enkele weken bij hem in dienst. De moord op m r W ij s m a n. Eenige maanden geleden werd hier te lande een man aangehouden, wegens ver duistering van een motorrijwiel, ten na- deele van een Haarlemmer. Bij arrestatie deelde hij mede, dat hij onthullingen kon doen over den moord op mr Wijsman. Hij had eenige jaren in het vreemdelingenlegi oen in Algiers gediend en was daar, vol gens zijn verklaring, in aanraking geko men met een man, die blijkbaar meer van den moord afwist. De aangehoudene werd voor gepleegde verduistering in het huis van bewaring opgesloten. Het onderzoek naar den moord op mr Wijsman werd, omdat de Haagsche recherche de zaak in handen lieeft, in Den Haag voortgezet. Reeds toen hechtte men aan de onthullin gen weinig waarde, maar het duurde lan gen tijd voor alles onderzocht en gecon troleerd was. Nu is echter met zekerheid te zeggen, dat het onderzoek op niets is uitgeloopen. Toch wordt 'het onderzoek naar den moord nog steeds voortgezet. Juist dezer dagen kreeg de Haagsche re cherche weer gegevens, die nader onder zoek tengevolge hadden. Noodlanding. Maandagmiddag moest een vliegtuig van de lijn Londen Berlijn te Zenderen, bij Almelo, door een defect aan de stuurinrichting een nood landing doen. Wegens den mist ging dit zeer moeilijk. Het vliegtuig kwam terecht op een roggeveld en reed van daar in een weide. Alles liep goed af. Het vliegtuig vervoerde drie passagiers. 15 jaar tegen een o n s q. h u 1- dige geëischt. Het gevaar voor dwa ling, dat er gelegen is in het veroordeelen van een beklaagde alleen op grond van te gen hem pleitende aanwijzingen, is weer eens gebleken in een moordzaak die te Hamburg diende. In het voorjaar van J924 werd in Alt- Rahlstedt een waker door twee onbeken den doodgeschoten en beroofd. De verden king rustte door allerlei praatjes en aan wijzingen op een zekeren Haberland en twee andere mannen. Haberland werd ge vangen genomen en hoorde 15 jaar tucht huisstraf tegen zich eischen. Op het laat ste oogenblik verscheen er echter een nieuwe getuige, die verklaarde, dat na het vernemen van dezen eisch zijn geweten hem geen rust meer liet. Hij had tegen over den werkelijken moordenaar beloofd te zullen zwijgen, maar durfde dit nu niet langer vol te houden. De getuige gaf een nauwkeurige beschrijving van de wijze, waarop de moord gepleegd was en noem de de beide daders, waarvan er één we gens een ander delict zich reeds in arrest bevindt. Onder algemeene beweging werd Haberland nu vrijgesproken. Bestraling van kippen. De „Daily Ghron." deelt mede, dat de univer siteit van Wisconsin een rapport heeft ge publiceerd over het vraagstuk": Hoe kan men in den winter kippen goed aan den leg houden". Volgens het rapport zijn proeven genomen, welke bestonden in een ultra-violet te bestraling van hoenders ge durende 10 minuten per dag. Deze be straalde kippen hebben in Februari, Maart en April driemaal zooveel eieren gelegd als de onbestraaide hoenders, d. w. z. een dozijn witte leghorns, welke een bestraling ondergingen, legden 562 eieren, terwijl de kippen, die dat voorrecht niet hadden, haar productie slechts tot 186 stuks konden brengen. Kerst-gratificaties. Een be richt, dat velen, die in loondienst zijn, zal doen watertanden, wordt uit Washington gemeld. De groote banken en handelsfir ma's van Amerika hebben besloten, dit jaar aan hun employé's en arbeiders groo- tere Kerstgratificaties dan anders toe te kennen. De New-Yorksche firma's alleen zullen, volgens een schatting van den „In ternational News Service", 75 millioen dollars aan gratificaties uitgeven, dat is een derde meer dan verleden jaar. Voor het heele land wordt het bedrag, aan gra tificaties uit te keeren, op 250 millioen dollars becijferd. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Dec., 2 u. Berlijn 59.2559.28 Brussel 11.27i/2—11.30 F ai iys "9.109.15 Londen 12.07i/4—12.073/4 New York 2.48342.49i/4 -- i i twiw i. n wuayi m m—11 H i Onze wegen gaan achteruit, omdat zij niet bestand zijn tegen een verkeer, dat meer en meer geworden is èn snel èn zwaar. DEN HAAG. V. D. Wij vernemen, dat dr de Visser zich in verband met de kabi netsformatie in verbinding met de thans zittende ministers heeft gesteld en daar omtrent nadere inlichtingen afwacht. DEN HAAG. Op 93-jarigen leeftijd is overleden de oud-minister van oorlog, C- O. H. Schneider. De overledene, die R. K. was, Was ter wille van de Katholieken opgenomen in het ministerie Roëll-van Houten (9 Mei 1894—27 Juli 1897). HEERLEN. V. D. In de mijn Oranje- Nassau III is een Poolsch mijnwerker, gehuwd en vader van 3 kinderen, door vallend gesteente gedood- In de Oranje Nassau IV is eveneens een mijnwerker1 door een steenstorting getroffen en ge dood. In de mijn Wilhebnina is een ar beider door een steenstorting getroffen en inwendig gekneusd. SCHIERMONNIKOOG. V.D. De gemeen teraad besloot een landingshoofd te bou wen, lang 500 M. en kostende f145.000. PARIJS. V.D. De benoeming van D|ou- mer tot minister van financiën in de plaats van Loucheur wiordt heden ver wacht. Doumer zal overgaan tot het doen innen van achterstallige belasting, hetgeen verscheidene miljarden zal opbrengen. Doumer is tegenstander van nieuw'e be lastingen, maar wil de bestaande verhoo- gen. BERLIJN. V.D. De Duitsche volkspartij, de Beiersche volkspartij) het Centrum', de democraten en de sociaaldemocraten hebben in principe het program van Koch aanvaard. Dec. 17 Middelburg, huizen, weiland, bouw terrein, Blaupot ten Cate en Ittmana. 18 Nisse, huis met erfpachtsr., Schram, 18 Borssele en de Koekoek, afbraak, de Wilde en Heijboer. 19 Kamperland, huis, bouwland, Mar- kusse. 21 Krabbendijke, huis met erfpacht, Kram. 21 Krabbendijke, dijk en olmeboome», Kram. 23 Goes, hofstede Dijkzigt te Kruininge» Verbist. 30 Arendskerke, afbraak, De Kok. Goes, Groote Afbraakveiling, de Wil de en Heijboer. Goes, huis, de Wilde en Heijboer. Jan. i 5 Biggekerke, huis, de Neeling. Febr. 1926. 19 'sH. Arendskerke, kap. boereninspan, Pilaar. 24 Kamperland, kap. boereninspan, Mar- kusse. 26 Rilland, kapitale boereninspan, Pi laar. 28 Souburg, inspan, Blaupot ten Cat», bist. April Kruiningen, kap. boereninspian, Var- Dec. 21 Goes, door B. en W. onderhoudswer ken gemeentegebouwen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3