Hoesten is gevaarlijk ABDitsïroOP WHIP Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. PrwUktenrtea. laatste Beriehten. Mospiip, Hip, k. Burgerlijke Stool Hoofdzaak is kwaliteit ern- «tige gevolgen f fcanlhebben. Akker'» Abdijsiroop het hoeststiUendemiddelbjjjjit* nemendheid. doordat het de •ljjm oplost jen de ademhaling ruimerfmaakt» Neemt daarom «oor. Uw hoest, bronchitis,$atarrh, kinkboertifof asthma. lijks 25000 frs. per loods worden bezui nigd en over het geheel 2 millioen francs. Het aantal loodsen zou zoodanig worden ▼erhoogd, dat na 10 dagen zeevaart 5 dagen verlof zouden kunnen verleend worden. Dit voorstel werd echter door de administratie nog niet in studie ge nomen. Middelburg. In de Raadsvergadering van Woensdag 16 dezer te 2 uur worden behandeld onderstaande zaken: 1. Notulen. 2. Stukken. 3, 4. Benoeming leden Burgerlijk Armbestuur en Bestuur Godshuizen. 5 Beschikbaarstelling gelden voor aankoop meubelen, enz. bijzondere school. 6. Aangaan tijdelijke geldleening roor te weinig geleend uitbreidingskapi taal Bedrijven. 7. Onbewoonbaarverkla ring van 9 perceelen. 8. Prae-advies op adres Nederlandschen Bioscoopbond. 9. Verhooging crediet voor herstel van rio len. 10. Onderverhuring weiland naast puinplaats aan Nieuwlandschen weg. 11. Verzoeken met betrekking tot de bestaan de winkelsluitingsverordening. 12. Ver hooging subsidie 1925 Burgerlijk Armbe stuur. 13. Beslissing over eventueele ver leening kindertoelage aan Commissaris Van Politie. 14. Crediet voor verbetering Duinwaterleiding. 15. Suppletoir kohier straatbelasting 1925. 16. 2e Suppletoir ko hier Hondenbelasting 1925. Goes. Ia het Schuttershof alhier sprak Prof. Dr A. A. van Schelven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, gisteren over de Mekkavaart, over den pelgrimstocht, dien jaarlijks tienduizen den Mohamedanen uit allerlei streken van de wereld naar hun centralen tempel ïn de stad van den Profeet onder nemen. i Vooreerst .zette de spreker uiteen hoe de verschillende godsdienstige gebruiken van die Mekka vaart reeds vóór het optre den van Mohamed bestonden, maar hoe ze eerst door diens krachtige hand het eigenaardig karakter verkregen, dat zij Ru nog altijd hebben. Daarna volgde een nauwkeurige be schrijving van al die gebruiken. Van den „Tanaf" of H. Omgang, waarbij de pel grims in dichte drommen tot zeven maal #oe de Kaaba omcirkelen, de eerste maal kalm en statig, maar dan al harder en harder. En van den „Saj" of heiligen loop, een almaar zeven maal heen en weer gaan tusschen twee heuvels, ter herinnering aan Hagars radeloos heen «ai weer gaan om ©en teug water te vinden voor haai' zoon Ismaël, den stamvader der Arabieren, waarvan de Bijbel spreekt. De schildering van de manier, waarop de Mohamedaansche inwoners van onze Ocst-Indisclie koloniën aan de Mekkavaart deelnemen, vroeg toen de aandacht van het gehoor. Hoe er veel verlangen onder hen is om de H. Stad te bezoekenwerd ons hierbij uiteengezet en hoe de bruine onderdanen van onze Koningin onder de vroomste pelgrims plegen te behooren. Maai' ook, hoe zij om hun argeloosheid meestal nog verschrikkelijker van de lis tigheid en afzetterij der Arabische gidsen hebben te lijden dan de meeste van hun godsdi enstgenooten. Het slot was 'n poging om den invloed Ra te gaati, dien deze Mekkavaart op den toestand in onze Koloniën uitoefent. Hoe hij maatschappelijk de bevolking daar ver armt liet de spreker in deze slotbeschou wingen zien, zoowel als hoe hij staat kundig licht moeilijkheden voor onze re- jgeering schept en geestelijk belemmerend werkt voor de Zending. De spreker werd ingeleid door den heer W. 't Hooft en beëindigde het samen zijn met dankgebed. V Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nr betreffende de lezing «net lichtbeelden door den bekenden Hol- land-Indië-vlieger Van der Hoop. Eilewoutsdljk. Donderdagavond verga derde het Groene Kruis. Aanwezig 24 leden van de 172. Voorz. dhr M. Meu- lenberg. Herkozen werden de aftredende be stuursleden C. v. d. Velde en J. H. Klooster en als bestuurslid der wijkver pleging den heer M. Meulenberg Cz. af tredend. De begrooting Werd onveran derd vastgesteld met een som van f147 in ontvang en uitgaaf. Mededeeling werd gedaan dat de rekening 1924 door de daartoe aangewtezen commissie onver anderd vastgesteld en goedgekeurd is. Over de verplegingsmiddelen Werd even eens verslag uitgebracht met de mede deeling, dat er nog al veel in gebruik! is bij de leden. Door dhr J. H. Klooster Iwterd verslag uitgebracht over de Prov. vergadering te Zierikzee. De begrooting der Wijkverpleging ^al vermoedelijk circa 1330 bedragen, doch kan nog niet worden vastgesteld. Bij Se rondvraag w'erd mededeeling gedaan om te geraken tot een cursus voor eerste hulp bij ongelukken, waartoe zich staande de vergadering 10 personen opgaven. Inter zal bekend gemaakt 'wor den Wanneer en waar deze cursus ge- flouden zal worden. Besloten werd nog tb tracfiten dezen wïiiter voor de afd. een spreker te krijgen. St. Laurens. Donderdagavond verga derde de A.-R. kiesvereeniging „Neder land en Oranje". In zijn openingswoord besprak de voorzitter, dhr Boon, de ach ter ons liggende verkiezingen en de in getreden cx'isis. De circulaire inzake de propaganda werd besproken; tot afge vaardigde naar de vergadering in Utrecht werd benoemd de leider van den cursus, dhr J. W. van 'tHoff. Daarna leverde het bestuurslid Joh. Marinissen een referaat over art. 36 van de Nederl. Geloofsbe lijdenis. Op duidelijke wijze zette hij het auti-rev. standpunt uiteen en lichtte toe waarom de bekende passage uit dat ar tikel was geschrapt en zoo in zijn ge- wijzigden vorm door de partij is aanvaard. Ook werd door hem uiteengezet, welke houding de Staatk. Geref. partij ten op zichte van deze kwestie aanneemt en tevens gewezen op het inconsequente van haar streven. Met een woord van opwek king om pal te staan voor onze A.-R. be ginselen eindigde spreker zijn degelijk re feraat. Na een geanimeerde bespreking sloot de voorzitter de vergadering met een woord dan dank aan dhr Marinissen voor wat hij dezen avond had geleverd en met de mededeeling, dat het voornemen bestaat om in de maand Januari een openbare vergadering te houden. Domburg. Donderdag herdacht dhr S. Lous, boschwachter-jachtopziener voor „Hoogduin" te Oostkapelle, den dag waar op hij vóór 25 jaren als zoodanig werd aangesteld. Vele bewijzen van sympathie mocht de jubilaris van verschillende zij den ontvangen en talrijke stoffelijke blij ken van 'belangstelling. Van de Firma Sommerhoff, eigenares van het boscli „Hoogduin" werd hem een gouden remon toir horloge met inscriptie en daarbij een enveloppe met inhoud aangeboden, ter wijl hij van zijn collega's jachtopzieners uit de omgeving, bij monde van M. Janse van Serooskerke een fraaien vulpenhou der ontving. Ook dhr Elout, rentmeester over bedoelde bosschen, gaf eveneens blijk van belangstelling door den jubi laris een bloemeiïvaas te schenken. Een en ander werd door Lous met dank aan vaard. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Jou re door ds T. Jonker te Biezelinge; naar Nes en Wierum door W. H. A. Nelck te Giessen Oudekerk. Beroepen te Simonshaven (toez.) H. E. Beernink te Charlois- Geref. Kerken. Beroepen te Laren P- v. d. Spek te Spijkenisse- Chr- Geref. Kerk. Bedankt voor Gouda en Zaandam door B- Velema te Noordeloos. Vergadering van de classis der Ger- Kerken te Temeuzen op Donderdag 10 December 1925. Namens de roepende kerk van Oostburg opent Ds Sietsma de ver gadering-Hij laat zingen Ps. 119:53, leest Ps. 97106 en gaat voor in gebed. Goedgevonden wordt, dat het modera- men der vorige vergadering ook ditmaal zitting neemt. De alzoo aangewezen prae- ses Ds Post spreekt woorden over den, ernst van deze samenkomst, waar verkie zingen zullen worden gehouden met het oog op de a.s. Generale Synode inzake de kwestie Dr J. G. Geelkerken. Enkele broeders voeren het woord over het ka rakter dezer vergadering in verband met de verkiezing. Bij stemming worden afgevaardigd naar de Prov. Synode op 16 December: Ds P. van Dijk, secundus Ds J. S. Post; Ds P. Groeneveld, sec. Ds K. Sietsma; Oud. A. P. de Ruiter, sec. J. Boidin; Oud, D. Scheele, sec. Meinema. De praeses sluit na rondvraag de vergadering met dankgebed. Namens de classis, K. Sietsma, Assessor. Nog te voorkomen schade- Door de Samenwerkende Zendingscor poraties werd gedurende de maand Nov- ontvangen f 161.485. Hierin is begrepen het bedrag van circa f 125-000, dat tot op 30 November als opbrengst der Zen- dingsweek inkwam- Het totaal der ont vangsten over dit jaar steeg daardoor tot f573.267. Waar de raming voor dit jaar met in begrip van het tekort over 1925 f 909.000 bedraagt, moet dus nog gedurende de maand December f 335.733 inkomen, oin 1 zonder tekort te sluiten. Gedurende Dec. wordt nog een bedrag van ongeveer f 155 duizend verwacht aan inkomsten, waarop min of meer staat valt te maken, zoodat nog een bedrag van ongeveer f 180.000 aan buitengewone ontvangsten zal moeten inkomen om het dreigend tekort te voor komen. De Besturen doen daarom in deze maand nog een krachtige poging om hulp te verkrijgen en de schade, die voor het Zendingswerk uit een tekort zou voort komen, af te wenden. De huwende onderwijzeres- De raad der gemeente Vorden heeft eene verordening vastgesteld in zake het ont slag van onderwijzeressen bij huwelijk en van onderwijzers en onderwijzeressen, die den leeftijd van 65 jaren hebben bereikt- De gemeenteraad van Papendreclit heeft besloten, dat de onderwijzeres, die vóór het bereiken van den 45-jarigen leef tijd in het huwelijk treedt, en de «onder wijzer of de onderwijzers, die den leeftijd van 65 jaar heeft bereikt, pp dien grond zal worden ontslagen. Huldiging. Te Leiden heeft gis teren de huldiging plaats gehad van prof. dr H. A. Lorentz bij' gelegenheid dat 'het 50 jaar geleden was dat hij promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde! Geslaagd te 's-Gravenhage voor het stuurliedenexamen groote stoomvaart 3e stuurman de heeren J. C. van der Pedjl, A. Sol, S. Schut, H. Batters en L. Vis ser. Zondag 13 Dec. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, nm. ds. de Vries, av. ds Steinz (collecte rusthuisfonds). Wilhelminadorp, vm. ds de Vries, nm ds Homburg. Ongelukken. In Den Haag is een 15-j"arig meisje in een badkamer door gasverstikking gestorven. Bij het nemen van een bad schijnt de gasslang van den geyser los geraakt te zijn, waardoor de badkamer geheel met gas gevuld werd. Daar de jonge dame een zeer zwak hart had, moet zij reeds na korten tijd overle den zijn tengevolge van gasverstikking. Te Lisse is een 36-jarige metselaar van een steiger op de straat gevallen. De man is in hoogst bedenkelijken toestand naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Donderdagavond gleed de bejaarde sluis wachter van B. te Vianen, bij de sluis uit en viel in de kolk. Hij riep verscheidene malen om hulp, doch toen deze kwam was het te laat. Er was van hem niets meer te zien. De heer v. V., hoofd der R.-K. school te Beverwijk, die in zijn woning van de trap was gevallen, is aan de gevol gen van dien val overleden. Op het Gemeentelijk Petroleum Depot te Amster dam zijn drie arbeiders van den steiger gestort. Zij zijn in zeer ernstigen toestand naar het Binnengasthuis vervoerd. De slachtoffers zijn de 55-jarige arbeider Schilperoort uit Rotterdam; de 28-jarige Vermeer en de 33-jarige Combé, beiden uit Utrecht. De beide laatsten zijn gehuwd, de eerste is ongehuwd. Zij zijn uit het dak van de 16 Meter hooge tank naar bene den gevallen en hebben zeer ernstige in wendige kneuzingen bekomen. Schandelijke kinderver- waarloozing. In aansluiting op het bericht omtrent een vermoedelijken kin dermoord te Langendijke kan thans nog het volgende medegedeeld worden: In het bewuste dorpje woont sedert een paar jaar in een bouwvallig huisje, mid den op de heide, het gezin V., bestaande uit man, vrouw en drie kinderen. Vol gens geruchten zouden de ouders, die in zeer armoedige omstandigheden verkee- ren, zich schuldig maken aan ernstige verwaarloozing hunner kinderen Volgens de buren was dit zoover gegaan, dat door de politie een onderzoek moest worden in gesteld. Hieruit bleek, dat ingrijpen hoogst noo- dig was. Onbeschrijfelijk was hetgeen men te aanschouwen kreeg. Alles zag er even vies en vuil uit; in het kleine vertrek heerschte een zeer onaangename atmos feer en het stond vol rook. Een tafel en een paar armzalige stoelen maakten het geheele ameublement uit, terwijl de wan den kaal en de bedsteden slechts met wat stroo en lompen gevuld waren. In den hoek stond een oude, wrakke kinderwagen, waarin op wat lompen en stroo een kind lag van ongeveer 7 a 8 maanden, dat blijkbaar aan ondervoeding leed. Oogenschijnlijk was het nimmer ge- wasschen, zoodat de reinheid alles te wen- schen overliet. Het kindje was overdekt met zweren, terwijl het in een wond, die het aan het handje had, van ongedierte krioelde. Ook de beide andere kinderen, ofschoon gelukkig niet ziek, verkeerden in een ergerlijken toestand van vervuiling. Het jongste kind is inmiddels overleden. Aangezien het gerucht ging, dat dit ver moedelijk een gewelddadigen dood gestor ven was, werd de justitie van een en an der onmiddellijk in kennis gesteld, wat tot gevolg had, dat het lijkje in beslag werd genomen. De moeder, die reeds in arrest was ge steld, is gevankelijk naar Leeuwarden overgebracht. (Tel.) Of de schrik er ook nog in zit! Een reiziger in thee en koffie bood zijn waar aan bij een Friesche boerin. De goede vrouw moest hem echter teleur stellen, daar ze nog twee „veertigers" (melkbussen van 40 L. inhoud) vol thee en ééu dito vol koffieboonen op zolder had staan. (Stand.) De zwijgzame C o o 1 i d g e. Men weet, dat Coolidge, de president der Ver- eenigde Staten, vrij schaarsch is met zijn woorden. Wanneer de president zijn opi nie in vier woorden kan zeggen, zal hij er geen vijf uitspreken. Ofschoon de deugd van weten te zwij gen van een zilveren, gouden en zelfs dia manten waarde is, kan een heroïeke be oefening, naar het ons schijnt, toch wel eens niet bevorderlijk zijn voor een meer gezellig huiselijk bijeen zijn. Zoo circuleert omtrent president Coo lidge thans de volgende anecdote over zijn zwijgzaamheid: Coolidge was onlangs naar de kerk ge weest. Bij zijn thuiskomst ontspon zich tusschen den president en zijn vrouw het volgende gesprek: Is er gepreekt? Ja. Waarover heeft de predikant gespro ken? De zonde. Welke argumenten voerde hij aan? Hij was er tegen. Het verhaal meldt niet, of mevrouw Coolidge haar man nog meer vragen ge steld heeft. Waarschijnlijk wist zij volgens Coolidge zelf nu genoeg. Op heeterdaad betrapt. In Tungelrooy betrapte de koster der R.-K. kerk een dief, bezig met de offerbus te lichten. De dader, die een Belg bleek te zijn, werd overgeleverd aan de politie te Weert die hem ter beschikking stelde van deu officier vau Justitie te Roermond. Inbraak. Te Alphen aan den Rijn is gistermorgen ingebroken bij de oude Wed. N. Blijkbaar wist de dief, dat de vrouw 's morgens de kerk pleegt te bezoe ken. Door openschuiving van een raam is men binnengedrongen- Alles werd door zocht. Vermist worden verschillende gou den en zilveren voorwerpen en een kleine som gelds. (Tel.) Afzonderlijke rijwielpaden ontlasten den grooten rijweg en verzekeren de veilig heid en de rust van den wielrijder. GOES. Vanwege het Leger des Heils wordt 'de eerste dagen van de volgende week de jaarlijksche Kerstcollecte voor uitdeeling aan armen en het kinderfeest gehouden- Gehoopt wordt, dat op edel moedige wijze zal worden gegeven. Bevorderd te Leiden tot arts de heer A. M. Blok. De Uniecollecte heeft opgebracht te Nieuwdorp f 47,671/2 en te Kamper land f 135.40. Bij de belastingen is met ingang van 16 dezer verplaatst de kommies 2e kjasse P. F. M. van Eerdewijk van Sint Jansteen naar Philippine. Vlissingen. Verschenen is het rapport van den raad over het vooronderzoek van de begrooting voor 1926, waarbij ge voegd is de memorie van antwoord van Burg. en Wetli. Eien der leden heeft hoe ren verluiden, dat van rechts een voor stel zou zijn te verwachten om 5i/2 pCt. pensioensbijdragen op de salarissen en loonen der ambtenaren en werklieden te korten. Als dit zoo is, zou hij zich niet kunnen vereenigen met de jaarwedden van den burgemeester, den secretaris enz- Burg. en Weth. antwoorden, dat als zulk een voorstel mocht worden ingediend, hel in hun voornemen ligt, dit bij de com missies voor georganiseerd overleg aan hangig te maken- Waar gevraagd was of door aanschaf fing van een machine voor drukwerk geen groote besparing kan worden verkregen, antwoorden B- en VV., dat hen de aan- schaffingskosten zeer hoog voorkomen, maar nader onderzoek is aan den gemeen te-secretaris opgedragen. B- en W. hebben geen bezwaar, den post reis- en verblijfkosten met f200 te verminderen en kleeding enz- van het politie-personeel met f650- B. en W. kun nen echter niet medegaan met het denk beeld den post „Subsidie aan de Vlis- sche burgerwacht" van de begrooting af te voeren, en evenmin de subsidie aan het Vlissingsch Drankweer-comité- B. en W. geven toe, dat m verband met den in voer van. autotraclie bij den reinigings dienst de post vervoer en rijloon van f 6000 op f 4Ö0Ö kan worden verlaagd. Zij stemmen er in toe, den post uitgetrok ken voor verbetering van den Prins Hen- drikweg ad f 13000 van de begrooting af te voeren. Waar nog bezwaar werd gemaakt tegen de werken aan de Engel- sche Kade, zeggen B. en W. dat de aller- noodigste herstellingen toch f 2400 zouden kosten. Het dempen dezer haven, wat ook naar voren was gebracht, zou het vertrek der visschers ten gevolge hebben: Nadat de post voor de Oudheid kundige verzameling reeds met 'f400 is verlaagd, kunnen B- en W. er niet in toe stemmen hier nog weer eens f 500 af te nemen- Daar de ziekenhuisplannen hunne voltooiing naderen, zal zoodra mogelijk een uitvoerig rapport over den stand van zaken worden opgemaakt en ter tafel wor den gebracht. B- en W. komen op tegen den geuiten wensch het Beursgebouw weer te verkoo- pen. Ten aanzien van de plannen voor het bouwen van een abattoi'r deelen B- eu W. mede, dat deze, met kostenbereke ning en begrooting binnenkort den raad zullen bereiken. ardath-iondon Een ophaal- en slortingsdienst achten B- en W. voor Vlissingen, dat geen gas- water of electriciteits-bedrijf exploiteert, niet aanbevelenswaardig- Zij zijn echter bereid een nader onderzoek in te stellen. Tenslotte kunnen zij mede gaan met een opmerking, dat als mocht blijken, dat het tekort op deze begrooting bijna gedekt is, het ontbrekende af te nemen van de reserve ad f 75000 bestemd voor 1927. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. Ter benoeming van tw'ee leden van het bestuur der Godshuizen leggen B. en W. de volgende aanbevelingen over: E. H. P. Peek, aftr. en G. Mes; C. Boude- wifnso aftr. en mr G. J. Sprenger. Ter herbenoeming van drie leden van het burg 'armbestuur worden aanbevolen ei# heeren J. J. Wap, A. D. Littooy en M. J. Schroevers. R. en W. stellen voor f 235 uit den post onvoorzien 1925 te bestemmen voor het aanschaffen van 3 kachels, en meubilair voor de Chr. Burgerschool ia de Lan ge Singelstraat. Voor "het herstel van het riool in de Molstraat werd in Juni f500 uitgetrokken, het werk heeft gekost f3351.82i/2 eu vragen B. en W. f2851.82Va meer. De commissie van financiën merkt op, dat duidelijk blijkt, dat eenig inzicht omtrent den omvang der herstelling heeft ontbro ken. B. 'en W|. leggen er dén nadruk op, dat aan den betrokken hoofdambte naar geen enkel verwijf kan worden ge maakt. Inzake het verzoek van den Ned. Bios coopbond om alleen vermakelijkheidsbe lasting te heffen, indien er een bepaalde winst is gemaakt, of wel bedoelde belas ting ten spoedigste te verlagen tot ten. hoogste 10 pet., stellen R. en WL voor te wachten op de beslissing over de Bioscoopwet in de Eerste Kamer. B. en W, stellen voor over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van 9 percee len, namelijk Noordwteg R 31, 32, 33 en 34, Dampoortsingel T 184, ingang Bleek T. 185 en 187, Schuttershofstraat K 126 en St. Jansgang I 94. Daar gebleken is, dat in 1921 en. 1922 voor uitbreiding van gas-, Waterleiding en electriscli bedrijf en voor overname der straatverliclitnig te veel op de begrooting is gebracht f 26069.33V2 en dit ook te weinig ïs opgenomen, stellen B. en \V. voor, gesteund door financiën, een tijde lijke leening tof dat bedrag aan te gaan Burg. en Weth. stellen voor, weiland naast de puinplaats aan den Nieuwland schen weg onder te verhuren aan J. Jan- se Jzn. voor f 100 per jaar. Waar de gemeente zich in het algemeen tegen kindertoeslagen verklaart, stellen Burg. en Weth. voor, op een desbetreffend schrijven van den Commissaris der Ko ningin te berichten, dat er geen aanlei ding kan bestaan tot vaststelling eener regeling voor kindertoelage aan den com missaris van politie. Voor een verbetering van het open- draineer-kanaal in de duinen bij Oranje zon naar den centralen put bij het pompstation der Duinwaterleiding, stellen Burg. en Weth. voor, f 2000 beschikbaar te stellen en voor dat bedrag een tijdelijke leening aan te gaan. Voorgesteld wordt, het subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur over 1925 te ver- hoogen met f 4000 tot f 97000. Inzake de adressen tot vervroeging van de winkelsluiting tot 7 uur zeggen Burg. eu Weth unaniem van meening te zijn, dat de 8-uur-winkelsluiting zooals zij thans bestaat, behoort te blijven gehandhaafd. Anderzijds heeft een ieder zich wel aan gepast aan een gemeentelijke regeling, zoodat zij niet gaarne zouden adviseeren tot intrekking der bestaande verordening, waardoor zou worden teruggekeerd tot een ongeregelden toestand. Een minderheid van het college zou haar stem wel willen geven aan een voor stel om te bepalen dat na 7 uur geen per soneel meer in de winkels aanwezig mag zijn. Middelburg. Door notaris Ittmann werd Donderdag verkocht: 1. Een huis met erf en tuin aan den Noordweg R 13i, groot 3 A. 13 c.A. voor f5000 aan G. r. Sluys alhier. 23. Twee huizen met erven en tuin aan den Pottenbakkerssingel, ge merkt Q 54 en 54a, te zamen groot 2 A. 47 c.A. resp. aan J. J. Molhoek, qq. v f 2900 en D. Lindenberg voor f 2750. KRUININGEN. 8—10 Dec. Geboren Adriana Anna, d. v. Gerard Schipper e* Pieternella "Marina d'Hondt- Gehuwd: Johannes van Willigen 19 jr en Maria Jacoba Arika Kouwer 19 jr. Ondertrouwd: Hendrik Simon 30 jr te Putten en Anna Komejan 25 jr.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2