Bnitenland. Leestafel. Hoest-Keelpijn Anga-bonbons'w 8 ¥f\ elders in Europa gebleken is te kunnen. Gebleken, is dit wel zoo? Men beroept zich van revolutionaire zij de op Duitschland. In Duitschland is gebleken dat de R.K. partij saamwer king met de Duitsche Volkspartij ver kiest boven die met de Sociaal-demo craten. En de Duitsche Volkspartij omvat nog altijd de groep der Christelijk Pro testanten. Een groep die wel niet na komt aan onze A.R. partij, doch hare Christelijke aspiraties nog niet wenscht te verloochenen. i Maar in België dan? Daar vormen R.-Katholieken en Socialisten thans een kabinet. Ook hier heeft men met een slecht gekozen voorbeeld te doen. In België had men tot 't eind der vorige eeuw twee groóte partijen: Libe ralen en Clericalen. Thans zijtn er drie: Clericalen, Liberalen en Socialisten. Chris telijke partijen zijn daar niet. De weinige Chr. Protestanten die er zijn, stemden tot voor eenige jaren liefst Liberaal. Rome moest zich derhalve met Libera len of met Socialisten associeeren. Al leen met laatstgenoemden saam was een parlementair meerderheidskabinefi mogelijk. Nu dan Engeland! Daar vormen de Roomschen niet eens een partij. Zij sluiten zich als regel bij de Labours (de werkliedenpartij) aan. En dat ïs een partij, die de laatste jaren socialistische neigingen vertoont. Het kan zijn. Maar toch is ook Enge land het goede voorbeeld niet. Immers daar zijn de Roomschen slechts twee procent van de bevolking sterk. Ook heeft men daar geen last van ondermijning! der Christelijke grondslagen van het volksleven. Menige zoogenaamde socia list in Engeland gaat nog ter kerk en steunt den arbeid van Zending en Zon dagsschool. Het beroep op de samenwerking in deze drie genoemde gebieden is derhalve onjuist. Aan geen dezer 'drie voorbeelden is een argument tegen de saamwerking der drie Christelijke partijen ten onzent, of voor jle vastigheid van Roomsch-socia- listische banden te oritleenen. De financiën. Ook op dit punt kan men van het Buitenland leeren. Wij hebben reeds vroe ger herinnerd aan de smadelijke positie der Belgische regeering, die op 'toogen- blik onder curateele staat van Ameri- kaansche bankiers en in de keuze harer maatregelen zoodanig zich gebonden ziet, dat baar reeds verwittigd was door de Amerikaansche geldschieters, dat zij op maatregelen, gelijk zij wensclite te nemen van hen geen geld kon krijgen. Reeds te voren had ook „De Standaard" op dit voor België zoo krenkende feit de aandacht gevestigd. Indien minister Colijn niet had inge grepen, ja zélfs voor velen wij erken nen hét niet zoo pijnlijk had ingegre pen, dan zou ons land ook al sinds lang onder datzelfde Caudijnsche juk zijn door gegaan; en waren de teleurstellingen nog veel grooter geweest. „De Standaard" meldde dezer dagen: „De Telegraaf" meldt thans, dat in de Belgische Kamercommissie, die de finan- cieele ontwerpen der Regeering bad te be- studeeeren, de oud-minister Jaspar de vraag had gesteld, of het juist is, dat de Amerikaansche bankiers bezuinigingen op de begrooting tot een totaal bedrag van 150 'ftiillioen francs hebben geëischt. Jaspar was van meening, dat dit een feit zou zijn van het grootste belang, want men moet, zeide hij, daaruit con- cludeeren, dat België onder den druk staat van de Engelsche en Amerikaansche financiers, die hun voorwaarden dic- teeren. De Minister van Buitenlandsche Zaken. Vandervelde, heeft geantwoord, dat het feit juist is en dat de Regeering heeft moeten kiezen tusschen de twee: óf het geld krijgen 'dat noodzakelijk is voor de leening, öf afzien van de stabilisatie. De Regeering was eenstemmig van oordeel, dat ondanks de impopulariteit, welke het gevolg zou zijn van haar voorgestelde maatregelen, en ondanks de onvermijde lijke crisis, welke het gevolg zal zijn van de operatie, men zich wel moest onderwerpen aan de eischen der buiten landsche kapitalisten om de stabilisatie van den franc te verkrijgen. Hoever staat deze sociaal-democraat thans wel af van de socialisten ten onzent, die met groote bitterheid ageerden tegen minister Colijn, omdat hij de „impopulari teit" aandurfde voor maatregelen, die konden verhoeden, dat ook onze bezui nigingen werden voorgeschreven door Amerikaansche bankiers, en o.a. de sala rissen door hen werden bepaald." Het zou wel goed zijn, wanneer er eens iemand uit dien hoek zich aanbood om het beter te doen. Men schrijft daar „Weg met Colijn!" en „Colijn niet meer terug!" Maar hoe bitter zullen zij die dit geroep steunen, teleurgesteld zijn, wanneer straks een S.D.A.P.'er of een uit de familie Marchant de taak van dezen gehaten staatsman overneemt. Wembley's tekort De mededeeling van de accountants, Idie de rekeningen van de Engelsche ten toonstelling te Wembley hebben nagegaan, idat er een tekort van ten minste 1-580.000 pond sterling uit bet garantie-fonds ge dekt zal moeten worden, heeft onder de genen, die borg zijn gebleven, opschud ding verwekt. Het geheele garantiefonds bedraagt 1.700.000 pond, waarvan de re geering 1500.000 voor haar rekening had genomen. Men verwacht, dat de garan ten 75 pet. zullen moeten storten vair de bedragen, waarvoor zij geteekend heb ben als borg. Toenemend aantal motorrijtuigen in Engeland. Uit een officiëele opgaaf blijkt, dat in het jaar dat 31 Maart j.l. geëindigd is, vergunningen gevraagd zijn en betaald voor 1,335.600 motorrijtuigen. Chauffeurs vergunningen zijn in dienzelfden tijd uitge reikt ten getale van 1.644.400. Bijgevolg is er nu een auto op elke 32 personen in Engeland. In 1921 bedroeg het aan tal motorrijtuigen nog maar 873.000. De totale ontvangsten van bet fonds voor onderhoud en verbetering van wegen (waarin de autobelasting gestort wordt) bedroegen ruim 16 millioen pond- Uit dit fonds is in den loop van het jaar 18-5 millioen pond besteed- In de afgeloopen vijf jaren beeft het fonds meer dan 34 millioen pond bijgedragen tot bespoediging van belangrijke werkzaamheden aan we gen en bruggen. i |Het 35ste rapport van mr Zimmerman. De commissaris-generaal van den Vol kenbond te Weenen, mr Zimmerman, heeft zijn 35ste rapport gepubliceerd- In het rapport wordt medegedeeld, dat tot nu toe 81.000 ambtenaren en beambten zijn ontslagen- De toestand op de arbeiders- markt is ernstig. Mr Zimmerman is van oordeel dat Oostenrijk de mogelijkheden voor den export naar Rusland overschat, door ze op 15.000.000 dollar te ramen. Volgens mr Zimmerman kunnen zij ma ximaal slechts 7000000 dollar beloopen. De commissaris-generaal herhaalt zijn ce- zwaren tegen de bestaande reusachtige wanverhouding in de begrooting, wat aan gaat de uitgaven voor personen en die voor zaken. De Mossoel-kwestie. Die behandeling van de Mossoelkwestie door den volkenbondsraad heeft gisteren tot een nog al ernstig incident aanleiding gegeven. Het advies van het Haagsche interna tionale gerechtshof was aan de orde. De Turksche vertegenwoordiger ver klaarde dat hij de conclusies van het hof niet kon aanvaarden en den raad nog steeds niet anders dan alleen bemid delende, en geen arbitrale bevoegdheid kon toekennen. Die raad wilde daarna over het advies gaan stemmen, maar zooals te voorzien was ontstond er een "heftig meeningsver- schil over de vraag, of voor de eenstem migheid, Waarmee men het advies aanne men wilde, de stemmen van de beide par tijen In het geschil moesten meetellen. De Turk bleef hardnekkig op het stand punt staan, dat ook de stemmen van partijen voor het bereiken der eenstem migheid noodig Waren. Die zaak was zoo gewichtig, dat de voorzitter de verga dering voor korten lijd schorste om parti culiere besprekingen te kunnen houden. Na heropening werd er beslist, dat de stemmen van partijen niet zouden mee tellen en w'erd het advies aangenomen met de stem van Turkije tegen. De Turk sche vertegenwoordiger legde daarna een niet zeer 'duidelijke verklaring af, waaruit op dit oogenblik nog niet te zien is of Turkije bereid is tot verdere bemid delingspogingen, waartoe de raad besloot. Leege gevangenissen. Daar in sommige gevangenissen van België liet aantal leden van het perso neel grooter is dan dat der gevangenen en sommige gevangenissen, vooral in ver afgelegen arrondissementshoofdplaatsen, zelfs vaak ledig of nagenoeg; ledig zijn, heeft minister Tschoffen een wetsvoorstel ingediend, waarbij de wettelijke bepaling, volgens welke in iedere stad, waar een rechtbank van eersten aanleg zetelt, ook een gevangenis moet bestaan, wordt opge heven. Aldus zal op de begrooting van justitie een vrij aanzienlijk bedrag kun nen worden bezuinigd. Korte berichten. Uit Frankfort aan Main wordt ge meld, dat bet aantal slachtoffers van de ontploffing in "de vuurwerkfabriek te ft senburg in de afgeloopen 24 uur nog met zes gestegen is, en nu reeds 11 bedraagt Van de zwaar gewonden verkeer en er nog eenigen in levensgevaar, die dien tengevolge nog niet ondervraagd konden worden. De Opelfabriek te Riisselheim in Hessen heeft wederom 1000 arbeiders ge daan gegeven- Binnen een jaar is het personeel der fabriek van 7000 tot 2500 ingekrompen. Volgens de Krasnaja Guzeta heerscht in de steppen van het Oeral-gebied lon- genpest, waarbij het sterftepercentage zeer hoog is- DE CRISIS. Naar aan de Maasbode van uiterst be voegde zijde wordt medegedeeld, is het bericht, dat de Koningin den Minister van Staat, mr Cort van der Linden ten paleize Het Loo heeft ontvangen 'in ver band met de crisis, van allen grond ont bloot. Dr J. Th. de Visser, die door II. M. de Koningin is belast met de vorming van 'n parlementair Kabinet, heeft reeds gister middag kort na het ontvangen van die opdracht eenige conferenties gehouden. Maandagavond heeft in het gebouw van de Tweede Kamer een bespreking plaats gehad van enkele vertegenwoordigers der rechtsclie Kamerfracties. Donderdagmiddag zal na afloop van de vergadering der Tweede Kamer in het Kamergebouw een bijeenkomst plaats heb ben van de R.K. Kamerfractie. De Chr.-Historische Kamerfractie komt hedenavond in het Tweede Kamergebouw bijeen in verband met den politieleen toe stand. Jhr De Graeff over M inis t er W e 11 e r. Naar men weet loopt het gerucht als zou de gezant te Washington Jhr De Graeff de qjmdidaat van Minister Weiter zijn voor het ambt van Gouverneur-Gene raal. Dit brengt aldus de Java-Bode van vóór de Kabinetscrisis bij ambtenaren, die destijds bij de secretarie betrokken waren een eigenaardige beoordeeling in de herinnering terug, die de heer De Graeff gaf van den onder hem werkenden jongen Weiter. „Geen kwaad compilator aldus luid de deze zal wel eens een aardig notatje kunnen schrijven. De practijk heeft de voorspelling verre overtroffen. Wellicht dat Minister Wei ter, wanneer hij van den toekomstigen G.-G. een nota ontvangt, prevelen zal: „een aardig notatje niet kwaad ge compileerd. Zoo kan liet verkeeren in dit onder- maansche Vervalschtp postzegels. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie vestigt er de aandacht op, dal vermoed wordt, dat o.a. van België uit getracht wordt postzegels van f2.50 (op druk op zegels van f 10, zoowel van de ge wone als van de jubileumuitgave), hier te lande in het, verkeer te brengen als frankeerzegels van f 10, nadat de opdruk van de zegels langs chemischen weg is verwijderd- Ten gevolge van het toegepaste procédé is de kleur der zegels iets ge wijzigd (bruinachtig), de teekening is nu eeni)gszins flets en doorgeloopen. Voorts zijn de zegels opnieuw gegomd, in een kleur afwijkende van de oorspronkelijk ge bezigde. Paardenuitvoer naar Duitschland. Op de vragen van den heer van den Heuvel betreffende het invoerrecht van paarden in Duitschland heeft minister van Karnebeek geantwoord, dat, ingevolge de tusschen Duitschland en België getrof fen handelsovereenkomst het invoerrecht in 'Duitschland voor koudbloedpaarden uit België van het. Ardenner, Brabantsch of Vlaamsch ras of een kruising diesl rassen, gebracht is op 140 Mk voor paar den vaneen Waarde, 2500 mark per stuk niet te boven gaande, en 360 mk voor paarden boven die waarde, terwijl het recht voor Warmbloedpaarden onver anderd .is gebleven op 500 Mk. Krachtens de bepalingen van par. 12 van het protocol, behoorende bij het tractaat yan handel en scheepvaart van 1851, gesloten tusschen Nederland en de Staten van het Duitsche tolverbond, kun nen dus koudbloedpaarden uit Nederland van de bovenvermelde rassen of de krui sing daarvan op behandeling op den zelfden voet als de Belgische paarden van die rassen aanspraak maken. Pogingen, bij de onlangs te Berlijn gevoerde onderhandelingen gedaan, om de Duitsche regeering te bewegen, ook voor de Nederlandsclie warmbloedpaar den ,op grond van de voor de koud bloedpaarden verleende verlaging een gunstiger invoerrecht toe te kennen, heb ben -geen resultaat opgeleverd, daar de Duitsche regeering in verband met do groote belangen, die andere landen, waar mede Duitschland nog onderhandelen moet, bij den invoer van warmbloedpaar den in Duitschland hehbem, zich te dien opzichte tegenover Nederland niet wilde binden. Evenwel moet hierbij worden opge merkt, dat ingevolge het 26 November j.l. gesloten verdrag tot aanvulling van het tractaat van 1851, Nederland, na de ra tificatie van dat verdrag, op grond van het recht op behandeling op voet van de meestbegunstigde natie, aanspraak kan doen ^gelden op alle tari ef s verlag ingemij die Duitschland voor warmbloedpaarden aan derde Staten zal verleenen. Huidkwalen zijn dikwijls zeer hardnek kig, doch moeten steeds zwichten voor die antiseptische en genezende eigenschap pen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1. (5) Belgische loodsdienst van... Vlissingen naar Osten- de. De Belgische Minister van Marine heeft thans besloten het station van den Belgischen loodsdienst te Vlissingen naar Ostende over te brengen. Verdrijvingvanratten door carbid. In „De Kleinveeteelt" van 3 Dec. j.l. deelt P. Boidin te Oostburg (Z.) mede, dat hij nu reeds ruim een jaar lang ter verdrijving van ratten carbid onder en om zijn kippenhok strooit. Hij kwam indertijd op de gedachte dit middel toe te passen door het feit, dat ratten een afkeer hebben van stoffen, die een sterke lucht verspreiden, zooals teer e.d. Om de 4 k 6 weken wordt opnieuw ge strooid. Van het oogenblik af, dat B. met het strooien van carbid begonnen is, heb ben zich geen ratten meer vertoond, dank zij dit goedkoop, ongevaarlijke en ge makkelijk aan te wenden verdrijvings middel. Midrislburg. Gisteravond trad voor de afd. Middelburg van de vereen, voor Volkenbond en Vrede in de slechts matig bezette kleine zaal van het Schuttershof als spreker op de heer prof. dr Fran cois uit Rotterdam met het onderwerp: „Indrukken uit Genève". Op .heldere wijze zette spr. uiteen het ontstaan van den Volkenbond'en zijn werken en wees er op, dat het vertrouwen in den Bond steeds toeneemt, o.a. ook door dat hij er reeds in slaagde een oorlog als die dreigde tus schen Griekenland en Bulgarije, te voor komen. Ook de samenstelling van den Volkenbond werd door spr. in den breede toegelicht waarbij hij als zijne meening naar voren bracht, dat het gew'enscht zou zijn als de ministers van buitenland sche zaken persoonlijk lid zijn van dien raad en niet bijv. zooals nu enkele ge zanten in Frankrijk, die als het een op treden tegen Frankrijk zou betreffen min der makkelijk zouden staan. De voorz. der afd., de heer mr J. F. van Dieinse, en ook spreker wezen er op, dat de re- goeringen niets voor de bestendiging van den vrede kunnen bereiken, als zijniet den steun van 'de volkeren achter zich Weten. Goes. Het R.-K. Ziekenhuis, waarvan de bouw door allerlei omstandigheden is vertraagd, z.al in den loop van 1926 aan den Kloetingschon weg verrijzen. Of schoon voor dezen bouw de gelden in hoofdzaak bijeen zijn, zullen de finan- cieele zorgen vooral de eerste vier jaren zwaar blijven drukken. (N. Z. C.) I H#eëek«nskerke. Dhr L. v. Doeselaar benoemd lid van het Burgerlijk Armbe stuur alhier heeft die benoeming niet aangenomen. j Borssele. In de alg. vergadering van het Groene Kruis herinnerde de voorz. aan liet feit dat in de maand September j.l. te Utrecht is herdacht de gebeurtenis dat vóór 25 jaar de eerste afdeeljng van het Groene Kruis wórd opgericht te Langcruigeweide. De begrooting voor 1926 wordt aangeboden. De penningm, brengt verslag uit van het verhandelde in de vergadering van de Prov. Zeeuw1- sche Vereen, te Zierikzee. De aftreden de bestuursleden, de lieeren C. All'aart, secretaris en F. W. J. Immink,penningm., werden herkozen en nemen de benoeming aan". Dóór 'de heeren Allaart en v. d. Velde wordt verslag uitgebracht over do materialen van het Groene Kruis. Zij bevinden jrich in goeden staat, doch de heeren geven in overweging om de ijze ren ledikanten opnieuw1 te laten lakken. De heeren G. v. d. Sande en J. Wal' hout Azn. worden aangewezen tot het nazien der rekening van den penning meester. Souburg. Dinsdag hield de Nat. Chr, Geheelonthoudersvereen. een Propaganda- vergadering in Rehoboth. De voorz., Ds A. G. van Willenswaard, opende de ver gadering, heette de talrijke aanwezigen welkom, en zeide, dat het van belang is, dat de beginselen der Chr. Geheel onthoudersvereen. meer bekend worden, Verschillende vereenigingen werken voor hetzelfde doel, spreker denkt aan da Gor. drankbestrijding. De grondgedachte van de onthouding is: liefde tot de me- demenschen. Dit moet ons gansche volk leeren verstaan. De alcohol geeft de grootste bedwelming. Straks wordt het Kerstfeest w'eer overal gevierd, het Oude en Nieuwjaar, maar velen zijn op zulke dagen niet nuchteren. Wij Christenen wil len op het Kerstfeest den vrede herden ken, die Christus schenkt, laat ons arbei den om dien vrede ook in de harten onzer medemenschen te brengen. Van de afd. Plaatselijke Keuze waren afgevaar digden tegenwoordig, alsmede van de aid. Middelburg. Verder werd1 een referaat ge houden over „de Geheelonthouding", en kele voordrachten en een samenspraak „Het sprekend portret van Oom Toon" in 3 tafereelen. Ds van Willenswaard dankte allen voor hun medewerking en belang stelling 'en eindigde met dankgebed. Oostkapelle. Door de politie alhier is tegen verschillende personen in deze ge meente en omgeving woonachtig, proces verbaal opgemaakt wegens het zich toe eigenen van aangespoeld hout (battings) en andere voorwerpen, vermoedelijk af komstig van den deklast van schepen die een en ander tijdens den laatsten storm hebben verloren. Grijpekerks. Terwijl de tijdelijke Dr v. d. H. te Oostkapelle in den loop der vorige week zich in een woning alhier be vond, is gedurende zijn afwezigheid1 een deken van de auto, die hij ten einde af koeling te voorkomen daarop had gelegd, ontvreemd. De politie stelt een onder zoek In. Zierikzee. Indertijd werd in den Raad voorgesteld den heer De Broekert (C.H.) als raadslid te schorsen wegens leveran tie van hout aan een aannemer, ten dienste van een gemeentewerk. De meer derheid van den raad wilde liever Ged. Staten uitspraak laten doen en stemde tegen. Dank zij de schriftelijke en mon delinge inlichtingen van den heer De Br., zagen Ged. Staten de overtreding van art. 24 door de vingers. Thans is door het s.-d. raadslid Catshioek aan B. en W. een schrijven gericht, waarin hij te ken nen geeft, tot de wetenschap te zijn ge komen, dat dezelfde heer De Br. met de gemeente heeft gecorrespondeerd over den verkoop van een wagen, welke ver koop heeft plaats gehad, blijkens een 20 Jan. 1924 onderteekende kwitantie. Deze kwitantie is onderteekend door den knecht van den heer De Br., wat op een bewuste overtreding wijst. Dhr Catshoek heeft mitsdien B. en W. gevraagd den heer De Broekert voor schorsing voor te dragen. (Volk.) Geref. Kerken. Beroepen te 'sGraveland, J. E. Yonken- berg te Huizen; te Kampen, G. W. Akkerhuis te Maassluis; te Hilversum, H. S. Bouma te Leeuwarden. Bedankt voor Anna Jacoba Polder, door A. Wijngaarden te Baarland; - voor Stroobos, door E. Beukeana te Nijawier; voor Raard, door G. Ploos ran Am- stel te Oppenhuizen. Doopsgezinde Gem. Beroepen te Arnhem, P. Vis te Drach ten. Aangenomen naar Ouddorp, door H. Schoppenhauer te Amsterdam. De heer J. P. C. ten Brink, geboren te Koudekerke, is door de classis Apel doorn beroepbaar verklaard in de geref. kerken. Krulningen. Tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier werd gekozen dhr C. Waverijn. (vac. J. Verrijzer) en tot diaken dhr Chr. D'. Hovestadt (vac. C. Waverijn). Doos 60-90ct. Bij Apoth.en Drogisten. Ty Naar wij vernemen zal dezer dagen hijgden Uitgever J. H. Kok te Kampen een nieuw Bijbelsch Dagboek van Ds J. J. Knap verschijnen onder den titel „Ge plukte aren". D'it nieuwe Dagboek zal tegen zeer lagen prijs in den handel worden gebracht. Ongelukken. Gisternacht zijn in een woning te Groningen de twee zoons, oud 18 en 22 jaar, van vrouw Gorter, door kolendamp gestikt. Gistermorgen vond de moeder haar beide zoons dood op bed lig gen. - De heer F. te Tongelre had bet ongeluk tengevolge van de gladheid te vallen. Hij moest zijn woning worden bin nengedragen. Zijn 63-jarige vrouw schrok daar zóó van, dat zij op de plaats dood bleef. Te Rotterdam is de 5-jarige S. bij het oversteken der straat door een autobus overreden. Het kind is met een in wendige verbloeding' in het ziekenhuis op genomen. Bakker C. uit Tilburg, die Maandagmiddag bij het oversteken van den weg door een autobus werd aangere den, is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. De 13-jarige D., die in de Haarlemmermeer door een auto was over reden, is te Haarlem overleden. Autobandieten te Ooster beek. Een werkelijk Amerikaansche roo- versgeschiedenis schijnt zich gistermiddag in de gemeente Oosterbeek te hebben af gespeeld. Omstreeks twaalf uur gistermid dag vervoegden zich aan een sigarenwin kel op een druk punt twee heeren, die per auto waren gekomen. Terwijl de auto bleef wachten, kochten beiden in den winkel een paar kistjes, sigaren en betaalden ieder met een bankbiljet van f 300. Toen de win kelierster het wisselgeld had gehaald en dit op de toonbank wilde uittellen, werd zij plotseling door een der mannen aan gevallen en met een hard voorwerp op het hoofd geslagen, zoodat zij bewusteloos ineen zakte. De autobandieten verzamel den daarop al het geld bijeen en poetsten met dien buit de plaat. Aldus luidt het ver haal van de winkelierster, die even later door een kennis in den winkel gevonden werd. De politie stelt een ijverig onder zoek in. (Tel.) Een kindje vermoord? In verband met een vermoedelijk geval van kindermoord te Langedijke was de Justi tie uit Leeuwarden gisteren te Oosterwol- de, om een nader onderzoek in te stellen. Het resultaat van een en ander is ge weest, dat de moeder van het kindje, oud 41 jaren, in arrest is gesteld. (Tel.) Een erbarmelijke „woning" Een werkmansgezin, bestaande uit man, vrouw en vier kinderen te Herwijnen, werd gedwongen zijn woning te verlaten. De man kon geen andere woning bekomen. Om nu niet bij 16 graden vorst te bivak- keeren, heeft hij een hut gebouwd van vier palen en eenige rieten matten. Een blik ken zeepbus prijkt op het huisje als schoorsteen. Men kan zich een denkbeeld vormen van de koude, die de bewoners lijden, als men nagaat, dat de hut zonder eenige beschutting van huizen of boomen aan den Waaldijk is opgetrokken. Een an der terrein werd niet beschikbaar gesteld. Het verblijf heeft iets van de door Tol lens' bezongen hut op Nova-Zembla, ech ter de hut bij de Waal is inwendig niet voor den sneeuwval en veel minder nog tegen sneeuwstorm bestemd. (Tel.) De moord te Oss. Nadat giste ren de vier verdachten van den moord te Oss, namelijk de 19-jarige v. V., de 21- jarige B., de 24-jarige 0. 0. en de 18- jarige v. E. in tegenwoordigheid van bet parket uit 's-Bosch met het lijk zijn ge confronteerd, zijn ze gisteren zwaar ge boeid naar de gevangenis te 's-Hertogen- bosch overgebracht. De „Rotterdam" door nood- weertelaat. Het s.s. „Rotterdam" van de Holland-Amerika lijn is 24 uur te laat te Plymouth gearriveerd. Kapitein Van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2