Kerkiitaws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Talegraongi. Laatste Berichten. iarkferichfea. Sargorlyks S tand 1 Leestafe L Mn Mosplnp, teleip, ent Rechtszaken. Jevbavige. Peursum en Giessen Nieuwkerk liggeii nog geen kwartier van elkander verwijderd, dit kan niet gezegd worden van Serooskerke (W.) en Gapinge. Daarna licht dhr Kesteloo toe, dat het aantal leerlingen eerder vermeerderen dan verminderen zal. Spr. is het met dhr Langebeeke eens, dat er op deze wijze haat in de gemeente wordt gekweekt. Spr. pro testeert tegen het gezegde van dhr Maas, als zou het gaan om behoud van den on derwijzer; het gaat zuiver om het behoud van de school in het belang der ouders van de schoolgaande kinderen. Spr. be grijpt niet, dat B. en W. met een voorstel Tot hooger beroep komen, nadat ook door Ged. Staten deze zaak nader is onderzocht en dat college is gebleken, dat de school niet moet worden opgeheven. Ook dhr de Vlieger blijft bij zijn stand punt, dat de school moet blijven bestaan. Dhr Dobbelaar wijst nog op den afstand van Grijpskerke, waar geen O. L. school is, naar Oostkapelle, en op dien van St. Lau rens, waar eveneens geen O. L. school is, naar Middelburg, zoodat z. i. de afstand van Gapinge naar Serooskerke (W.) daar bij in het niet valt. Hierna sluit de voor zitter de besprekingen omtrent dit onder werp en brengt het voorstel van B. en W. in stemming, wat tot resultaat heeft, dat het met 4 tegen 3 stemmen wordt aange nomen. Tegen stemden de heeren Lange beeke, de Vlieger en Kesteloo. Naar aanleiding van een adres van dhr P. Melse te Serooskerke (W.), houdende verzoek om van de gemeente een stukje 'bouwgrond te mogen koopen, stellen B. en W. den Raad voor, den door Melse ge- vraagden grond voor resp. f 12 en f 15 de roede beschikbaar te stellen. Dhr Dinge- manse zou gaarne zien, dat een uniforme prijs werd vastgelegd en stelt mitsdien voor, den hierbedoelden grond beschik baar te stellen voor den prijs van f 15 de roede, welk voorstel door dhr Kesteloo wordt gesteund. Het voorstel van dhr Din- gemanse in stemming gebracht zijnde, wordt met 4 tegen 3 stemmen aangeno men. Tegen stemden de heeren Maas, Me- su en de Vlieger. Daarna wordt met alg. st. besloten B. en W. machtiging te verlee- nen tot onderhandsche verpachting van gemeentegrond in de afd. Vrouwepolder. Dhr Maas stelt, gesteund door dhr Me- su, den Raad voor, thans aan het gemeen tebestuur van Serooskerke (W.) te vragen of dat bestuur bereid is de kinderen uit de afdeeling Gapinge, zoo de O. L. school aldaar mocht worden opgeheven, op de O. L. school te Serooskerke (W.) te ont vangen, welk voorstel met 4 tegen 3 stem men wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren Langebeeke, de Vlieger en Kes teloo. Bij de rondvraag geeft dhr Mesu den Raad in overweging, het gedeelte weg, thans nog gelegen in de gemeente Seroos kerke (W.) voor de Geref. Kerk en de Bijz. school, elke week met het schoon maken van den straatweg in de kom van het dorp mede schoon te laten maken, aangezien dit wegsgedeelte dikwijls erg modderig en vuil is. Dhr Langebeeke vraagt hoe of het thans met de grenswijzi ging tusschen Serooskerke (W.) en Vrou wepolder staat en wijst tevens op den slechten toestand van verschillende wegen als de Bierweg e. d. Dlir Kesteloo vraagt of de brandspuitlijst voor de afdeeling Gapinge thans reeds is herzien, terwijl dhr Dobbelaar B. en W. in overweging geeft zoodra het gaat dooien, den Gaping- schen straatweg door minstens 4 man te doen schoonmaken en de groote putten in dien weg te doen ophalen. De voorzitter dient de genoemde heeren van antwoord op het door hen gevraagde en zegt waar noodig in de vergadering van B. en W. de gemaakte opmerkingen ter sprake te zul len brengen. Hierna sluiting met dank zegging. Geref. Kerken. Beroepen te Burum H. Steen te Zout kamp. Aangenomen naar Werkendam door J. H. Jonker te Voorburg; naar Gaast door H. J. Hoek, cand. te Haarlem. Geref. Gemeenten. Tweetal te Vlaardingen G. H, Kersten te ïerseke en H. Kieviet te Veenendaal. Ovezand. Herbenoemd tot kerkvoogd bij de Herv. gemeente alhier de heer W. Kor- stanje. (Belangeloos.) Kapelle. Als ouderling in de Ned. Herv. kerk werd herkozen dhr J. Ossewaarde en als diaken dhr P. v. d. Vliet. In de va cature-Jacb. Almekinders werd als diaken gekozen dhr P. van Oeveren. Prof. dr L. Boiunan heeft gisteren zijn ambt van hoogleeraar in de psychia trie en neurologie aan de universiteit te Utrecht aanvaard met het uitspreken van «en rede over: De nieuwere opvattingen omtrent de functies van het zenuwstelsel. VrijeUniversiteit. Het bestuur van den „Ring Almelo en O." voor de V. U. heeft, in opdracht van de on langs gehouden vergadering van den Ring, aan directeuren van de Vereeniging voor H. O. op Geref. Grondslag, antwoord ver zocht op eenige vragen betreffende het Voortbestaan der medische faculteit en de stichting eener natuurfilosofische faculteit. Naar wij in „De Stand." lezen, is na mens directeuren thans medegedeeld, dat het vaste voornemen bestaat niet tot op heffing der medische faculteit over te §uui. Goes. De voordracht voor hoofd der Openbare Lagere school C alhier luidt als volgt: 1. J. van Dijl, hoofd der Openbare U. L. O.-school te Heusden. 2. J. v. Rugge, hoofd idem te Aalten. 3. R. Dieters, on derwijzer idem te Utrecht. Ongelukken. Te Amsterdam is een 78-jarige vrouw in brand geraakt. Po litie en buren bluschten het vuur door de vrouw in dekens te wikkelen. Ernstig ge wond werd zij naar het ziekenhuis ver voerd. In Den Haag is een 73-jarige vrouw te dicht bij de kachel gekomen en in brand geraakt. Ze werd naar het zie kenhuis vervoerd, maar overleed kort na aankomst aan haar brandwonden. Een knaapje dat voor een school te Amsterdam aan het spelen was, geraakte onder een auto. Het werd stervende opgenomen en overleed binnen enkele oogenblikken. Van het eiland Terschel- 1 i n g. Men meldt van Terschelling d.d. Vrijdag j.l. aan „Friesch Dagblad": Nu bekend is geworden, dat de vermoe delijke ramp van de loodsschoener No. 2 vreeselijke werkelijkheid is geworden, zoo dat de 13 mannen, slachtoffers van den zwaren storm van Woensdag 25 Nov. j.l. voorgoed van ons zijn heengegaan, zal menigeen, vooral in het nabije Friesland zeggen: wat zal dat een slag zjjn op zoo'n eiland. En voorwaar, het is een zeer zware slag, die elf vrouwen tot we duwen en ruim 30 kinderen tot weezen heeft gemaald. Toen de schoener zoo lang, te lang, uitbleef, zag men den geheelen dag de menschen in groepjes langs den buitenkant loopen, ieder die naar men meende, er iets van weten kon, vragen de: Nog niets gehoord? Dit duurde tot Vrijdag, toen men uit de wildste ge ruchten dit als zeker kon aannemen: Er zijn een kijkerkastje, oen stuk van een gaffel en nog enkele dingen meer aangespoeld op het strand. Toen lieten de zeelui alle hoop varen, want hieruit kon men concludeeren, dat de schoener vermoedelijk niet meer om de West had kunnen komen en daardoor om de Oost was geraakt, waar haar een onge luk moest overkomen, want met dien zwaren storm kon zij nooit van den wal blijven. En daar ze nergens was ge strand, moest ze zijn vergaan. De verslagenheid was groot. De drukte van de straat was overgegaan in de hui zen. Daar zat men bij' elkaar te over leggen, hoe en of en wat men de a,ch- terblijvenden zou mededeelen. Het is mij, onmogelijk de toestand van de nabestaanden te beschrijven. Zwaar is de taak van den predikant te dezer plaatse, die deze menschen troost moet brengen in hun zoo droeve omstandig heden. Men laat zich zoo moeilijk troos ten. Ook de Inspecteur-Generaal van het Loodswezen, vice-admiraal Rambonnet, bezocht Zondag de verschillende gezin nen. Dit bezoek werd zeer op prijs ge steld. Allerwege prees men de hartelijk heid waarmede deze zijn deelneming be tuigde. Minder is men echter te spreken over de houding van het hoofd der gemeen te. Wat toch is het geval? Het loopt tegen St. Nicolaas. En nu is het de ge woonte, dat er dan op vele plaatsen om alles en nog wat gesjoeld, enz. wordt. Thans nu feitelijk het geheele eiland ge troffen is door deze ontzettende ramp, had geen verlof voor dergelijke open bare vermakelijkheden moeten worden gegeven. Dit was mogelijk de eenige manier om gezamenlijk voor allen te rouwen. E echter heeft de burgemeester daar blijkbaar niets voor gevoeld. En nu is het zoo, dat er in het eene huis droefheid heerscht over het verlies van een man en vader, en daar naast hoort men het geschreeuw: „Wie moet er nog een nummertje" en meer dergelijks. Schrille tegenstelling, welke allen die mede lijden met de diep bedroefden is als een dolksteek in het hart. Het zijn dan ook niet de slechtste burgers, die verontwaardigd zijn over dit gedoe. Had de burgemeester die geslagen ge zinnen bezocht, mogelijk dat hij dan ook iets van dit alles gevoeld zou heb ben. Nu echter, Donderdagmiddag, is hij nog in geen van die gezinnen ged weest. Gelukkig dat er van andere zijde meer medegeleefd wordt. Gisteravond werd in de Geref. Kerk Óen extra dienst gehou den, geleid door Ds Huizing van Har- lingen, naar aanleiding van het vérlies van ouderling Strikwerda. De kerk was stampvol. Zondagmorgen hoopt men in de Ned. Herv. Kerk in de gewone dienst de slacht offers te herdenken. Sterke God de diep- bedroefden. Smokkelen. Sneeuw bemoeilijkte het smokkelen, doch nu de paden hard geloopen zijn en het ijs sterk genoeg is, is het smokkelen aan de Oost-Gro- ningsche grens, van Nieuwe Schans tot Ter Apel, een nieuw stadium ingetreden. De te smokkelen goederen worden in de nabijheid der grens vergaderd, om op gunstige oogenblikken van vaderland te verwisselen. Vooral nu het tegen de feest dagen loopt en de werkloosheid ook daar toe dringt, zijn velen weer begonnen te smokkelen op dezelfde wijze als in vroe ger jaren geschiedde n.l. in varkensblazen, in blikken bussen, enz. Vrijwel onmachtig staat het ambtenarenkorps tegen dit smok kelen, dat meer dan ooit een bedrijf is ge worden. Een jeugdige kerkdief. Uit het kerklokaal der Ned. Herv. Evange lisatie te Twekkelo, gemeente Lonneker, werd dezer dagen geld gestolen uit 'n col lectebus, bestemd voor het Zondagsschool feest met a.s. Kerstmis. De Lonneker poli tie heeft thans den dader aangehouden. Het is een 17-jarige jongen, die door het doorgangshuis te Hoenderloo was uitbe steed bij een landbouwer te Twekkelo. Een oude getrouwe. Een niet alledaagsch jubileum herdacht te Olde- broek de arbeider J. van der Streek. Het was namelijk 50 jaar geleden, dat deze in dienst trad bij de familie van Reigersberg Versluijs op het landgoed Zwaluwenberg. De jubilaris heeft de familie reeds ge diend tot in de derde generatie; eerst de grootmoeder van den tegenwoordigen eige naar, daarna diens ouders en nu zijn te genwoordigen patroon. Aan den jubilaris werd de bronzen medaille der Orde van Oranje Nassau verleend. Eveneens her dachten van de Streek en echtgenoote hun 50-jarige echtvereeniging. Vele blijken van belangstelling vielen hun ten deel. Waarschuwing. De kommissa- ris van politie te Eindhoven geeft 'n ieder in zijn eigen belang in overweging om, al vorens handelsrelaties aan te knoopen met P. van Bakel, koopman, wonende te Eindhoven, Laagstraat 25, zich eerst tot hem te wendeif om inlichtingen. Met de lippen vastgevro- r e n. Een 11-jarige jongen te Heerenveen streek Vrijdagavond met z'n eene hand langs een ijzeren hek, met het gevolg, dat hij dit lichaamsdeel niet meer wist los te werken. Daarop wilde hij met z'n mond tegen 't hek blazen, met het gevolg, dat ook de lippen aan 't hek bleven vastzit ten. De knaap wist met geen mogelijkheid los te komen. Een ingezetene die zoo iets al eens eerder had meegemaakt, vermoed de wat er aan de hand was. Voorzichtig wreef hij met zijn handschoenen op het ijzer en zoo gelukte 't ten slotte, den knaap te bevrijden. Vooral de lippen waren vrij ernstig ontveld. Trambotsing. Door onopletten- heid van den machinist van den personen trein van de Geldersche tram, die eergis- terenmiddag uit Doetinchem was vertrok ken, si deze bij Hoogkeppel op een goede rentrein geloopen. De machine werd be schadigd, vier balcons werden ingedrukt en eenige passagiers licht gewond. Zeven kinderen gestikt. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn in een hulpziekenhuis te Lemgo (Lippe- Detmold) zeven kinderen van één tot drie jaar door kolendamp gestikt. Een zuster had briketten op een vuur in een zijver trek gelegd; deze gingen smeulen en de rook is door de kieren van een houten tusschenschot in het slaapvertrek der kin deren doorgedrongen. Groote brand te St. Nico laas (België). Zondagvoormiddag brand den voor 'n groot gedeelte de stationsge bouwen af te St. Nicolaas (België). De reizigers werden eerst voorbij het station gevoerd alvorens uitstappen mogelijk was. Van de goederen die voor vervoer en aan komst aanwezig waren, verbrandde al les. Oorzaak waarschijnlijk electrische kortsluiting. Het „Hbld. van Antw," meldt de vol gende bijzonderheden: Zondagmorgen omstreeks 7 uur werden door statiebedienden vlammen bemerkt, die opstegen uit een der bureelen van het 2de verdiep van het statiegebouw, welke door de maatschappij Mechelen-Terneu- zen gebruikt worden. Spoedig werd alarm gegeven; het bluschmateriaal van den spoorweg werd bijgebracht en het pom pierskorps van de stad ontboden. Niettegenstaande het spoedig ingrijpen van het personeel der statie breidde de brandramp zich spoedig uit, zoodat wel dra geheel de rechtervleugel in lichtlaaie vlam stond. Inmiddels kwam de brand weer der stad ook ter plaatse. Het doel dat de bluschdienst zich had voorgesteld is echter bereikt: midden- en linkervleugel bleven geheel gespaard. H e t ij s. De havens van Edam en Volendam zijn gesloten. De verbindingsdienst Enkhuizen-Stavo ren is gestaakt. Gistermorgen is de laat ste boot met een half uur vertraging aan gekomen, daar men zich door een groot ijsveld circa 20 minuten gaans moest heenwerken. Alle verkeer op de Zuiderzee is thans onmogelijk. Men meldt uit Kampen: In de IJsel heeft het ijs zich boven de brug vastgezet, beneden de brug is het water nog open. De scheepvaart is geheel gestremd. De postboot voor Urk tracht nog den dienst te onderhouden. Te Deventer was de IJsel gistermorgen vol drijfijs, zoodat de schipbrug moest worden uitgenomen. Alle verkeer heeft daar thans over de spoorbrug plaats. Men meldt uit Hansweert: Hier van Rotterdam aangekomen kapiteins rappor teeren reeds veel drijfijs van Rotterdam tot buiten de Dordtsche Kil. Op de Ooster- Schelde begint zich ook licht drijfijs te vertoonen. Zaterdagavond geraakten een 10-tal motor-visschersvaartuigen voor de kust van Urk in het ijs bekneld. Al spoedig zag men aan wal het gevaar, waarin de vis- schers verkeerden, en onmiddellijk wer den maatregelen genomen. De reddings- vereeniging „Hulp en Steun" bemande een ijsvlet met een 10-tal visschers, die over en door het ijs niet zonder levensgevaar verbinding met de visschers trachtten te krijgen. Toen deze tot stand gekomen was probeerde men de vaartuigen in de haven te brengen. De lijnen aan de vaartuigen verbonden waren honderden meters lang. Slechts 3 vaartuigen, n.l. de Urk no. 39, 97 en 77, gelukte het binnen te komen. Een 7-tal vaartuigen geraakten door ebtij meer en meer tegen het strand. De „St.-Crt." bevat de volgende rivier- berichten van 7 Dec.: Keulen, drijfijs. Nijmegen, licht drijf ijs over der rivierbreedte. St. An- dries, Waal, licht drijfijs. Gorinchem HW. en LW., vol licht drijfijs Dor drecht HW. en LW., licht drijfijs over 1U der rivierbreedte. Arnhem, licht drijf ijs over rivierbreedte. Vreeswijk HW. en LW., vol drijfijs. Krimpen HW. en LW., drijfijs over "la der rivier breedte. Deventer, drijfijs. Kampen, vol drijfijs. Grave, drijfijs over 1la der rivierbreedte. St. Andries, Maas, licht drijfijs. Hedel HW. en LW., vol drijf ijs. Heusden HW. en LW., drijfijs. Moerdijk HW. en LW., drijfijs over der rivierbreedte. Verloren schepen terecht. Wij vernemen nader, dat de „Kampen" gisternamiddag omstreeks vier uur in de Oranjesluizen is gekomen. Het ijs was zwaar geweest. Aan boord was alles wel. Het s.s. „Friesland" is ongeveer half zes, na zwaren strijd met het ijs, te Kam pen aangekomen. Het vaartuig had het roer verspeeld. De ijsbreker „Daniël Goed koop", welke de „Friesland" sleepte, is aan de achterzijde door de postboot ge raakt, waardoor hij eenige schade aan het roer had. Men hoopte echter het euvel spoedig te herstellen, zoodat de „Daniël Goedkoop" gisterochtend weer zou kunnen vertrekken met de „Holland" op sleep touw. De „Holland" heeft Vrijdag het roer verloren. Het vaartuig zal, na terugkomst, in Amsterdam worden gedokt. Aan boord van de schepen was alles wel. Vergiftiging. In een gezin te Wassenaar hebben zich vergiftigingsver schijnselen voorgedaan, vermoedelijk als gevolg van het eten van bedorven worst. Vooral bij de kinderen hebben zich zeer ernstige vergiftigingsverschijnselen ver toond. Brutalediefstal. In den nacht van 4 op 5 December 1.1. werd in het Re traitehuis „Loyola" te Vught geld ont vreemd ten bedrage van f 28.000. Aan de activiteit der marechaussee te 's-Herto- genbosch, bijgestaan door de gemeente politie te Vught, is het te danken, dat de dief spoedig werd opgespoord. De dader genaamd T., wonende te 's-Hertogenbosch, vroeger werkzaam in het Retraitehuis, werd te Amsterdam aangehouden, terwijl hij nog in het bezit was van het volle be drag voormeld. Hij werd gevankelijk naar Den Bosch overgebracht. DE CRISIS. DEN HAAG. V.D. H. 'M. 'de Koningin heeft heden ten paleize te 's-Gravenhaige ontvangen dr 'j. Th. de Visser en dezen opdracht gegeven tot 'vorming: van een parlementair kabinet. Dr De Visser heeft verzocht de opdracht in beraad te mo gen houden. AMSTERDAM. V.D. Heden Werden de verificatievergaderingen gehouden met be trekking tot de Cetem. Beide vennoot schappen verkeeren in staat van faillis sement. Het actief bedraagt resp. f400 en f3450 en het passief resp. f13700 en f33000. Besloten wérd tegen beide oprichters der I.C.A., de heeren mr H. P. Marchant te Dien Haag en S. S. Weijil te Amsterdam een procedure te voeren, aangezien deze in gebreke gebleven zijn de f 400.000 aan- deelen vol te storten. Mr Marchant meen de echter, dat tegen hem noch moreel noch rechtens eenige aansprakelijkheid wettelijk zou zijn vast te stellen. LEMMER. V.D. Er is veel ijs in zee. De havenvuren zijn gisteravond: gedoofd. HOEK VAN HOLLAND'. V.D. Twee log gers, de Schevingen 396 en 69 zijln op een klip geloopen en blijven zitten. BERLIJN. V.D. Uit Genève Wordt ge meld, dat in Maart een speciale zitting van den Volkenbond over de toelating van Duitsehland zal w'orden gehouden. LEKSMOND. V.D. Dte Lek is over de geheele breedte bedekt met drijfijs. De scheepvaart ondervindt echter geen hin der. HULL. V.D. Gisteravond is hier een der grootste pakhuizen van Engeland] met olie, graan, etc. geheel in de asch gelegd. Die schade Wordt op 250.000 p. st. geschat. BERLIJN. V.D. De beslissing over de vorming van een nieuw kabinet zal niet vóór Vrijdag hekend worden. Alle partijen moeten 'nog beraadslagen. President Hin denburg heeft zich vóór de groote coa litie uitgesproken. GOES. Op 16 Dec. a.s. zal voor de korps leden van den Motordienst en voor be langstellende particulieren de bekende vliegenier J. Thomassen a Thuessink van der Hoop alhier een lezing met lichtbeel den over den interessanten vliegtocht Hol- land-Indië komen houden. Alleen op breede wegen kan het verkeer voldoende veilig zijin. ea—gpa«aB—ggg»a—Bsa*agj in Wisselkoersen. Amsterdam, Berlijn 59.25—59.27 Brussel 11.27i/2—11.29 Parijs 9.569.58 Londen 12.07—12.07i/8 New-York 2.483/4—2.48J/s Goes, 8 Dec. 1925. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f 13 f 15.25, Nieuwe Rogge f 9.75, Goudgerst f 11f 12.40, Haver f 10f 11, Kookerw- ten f 14f 18, Kroonerwten f 14—f 20, Bruine Boonen f 12f 16, Paardeboonen f 13f 13.50, Karwijzaad f 25, Maanzaad f 50—f 60. Aanvoer ruim; handel zeer kalm. Boter per K.G. f 2, middenprijs per 'A K.G. f 1, winkelprijs f 1.10. Eieren per 100 stuks f 12, middenprijs per 25 stuks f 3, winkelprijs 14 cent per stuk. Aanvoer roomboter 108 pond verkocht voor f 1.25 per pond; boter 1000 pond. Poelje-eieren 8 cent, Eendeieren 8 cent. V. P. N. Aanvoer 1000 eieren. Prijs f 12.30 per 100 stuks. Rotterdam, 7 Dec- Graanmarkt. Tarwe met klein aan bod hooger verkocht, puike f 16f 16.50, overigens f 13.50f 14.50, erwten, kleine groene, hooger betaald van f 13—f 18.50 naar kwaliteit, bruine boonen zeer moei lijk te plaatsen van f 13f 18, alles per 1O0 K.G. GOES. Overleden: Jacobus Gornelis Snoep, 29 jaar, z. v. Huibregt Snoep en Maatje Glerum. Klaagliederen, door clr G. Ch. Aal- ders. Kampen, J. H. Kok. Velen kennen reeds de schoone reeks overzettingen en verklaringen van ver schillende Boeken des O. en N.T., welke arbeid door geref. theologen verricht, en door de persen van uitgever Kok ver eeuwigd wordt, o.a. door de professoren v. Leeuwen en Noordtzij van de Utrecbt- sche, Van Gelderen, Aalders en Gros heide van de Amsterdamsche, Greydanus en Ridderbos van de Kamper hoogeschool. Thans geeft prof. Aalders een korte ver klaring van de Klaagliederen, na deze opnieuw uit den grondtekst te hebben vertaald. In een „inleiding" behandelt de hoogleeraar het Hebreeuwsche Klaaglied, met voorbeelden; onderzoekt voorts naar den schrijver van dit Boek; en geeft ver volgens wat omtrent het ontstaan van de zen liederenbundel is vast te stellen. Dan volgt nog een en ander over den kunst vorm der Klaagliederen; om eindelijk met de vertaling der aangrijpende poëzie van dit Boek, en de verklaring er van te be sluiten. j Wij zijn den hooggeleerden schrijver dankbaar voor dit mooie stuk werk. «mi 'Hjiiig Colijnsplaat. Door notaris Markusse is Vrijdag in het openbaar verkochta. Voor de familie Alebregtse een woonhuis, en schuur en tuin, aan de Achterkerkbuurt, (groot 3 A. 52 c.A. Kooper dhr J. de Pree voor f 2610. b. Voor den heer M. G. Rie- mens Pzn., een woonhuis, schuur en erf aan den zeedijk, groot 70 A. Kooper dlir A- Karreman voor f 2015. c. Voor den heer M. G. Riemens Pz. een stal of berg plaats, groot 20 c.A. Kooper dhr J. Haring man voor f500. (M. C.) Kapelle. Gisteren werden ten overstaan' van Notaris Kram publiek verkocht, ten verzoeke van den heer P. van Boven' te ïerseke, c.s.; 94 A. 10 c.A. boomgaard aan den Schoorschen Grintweg, onder Schore, voor f 6270 aan den heer A. J. de de Visser slager te Hansweert- 2 H.A, 18 A. 85 c.A. en 98 A. 55 c.A. weiland' onder Schore, aan den Breeden weg, te zamen aan den heer W. de Roo, land bouwer te Biezelinge voor f8060. Te za men verkocht voor f 14330. I i I Kantongerecht te Middelburg. 'Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens: overtreding art. 455 Wi .v. S.: J. M., Nieuw- en St. Joosland, tot f40 b. s. 1 mnd. hecht.; overtr. Jachtwet: J. D., A. .D. en A. M., te Vrouwtepolder, ieder tot f25 b. s. 25 d. h.; dronkenschap: A. v. B. en J. H., Westkapelle, ieder tot f15 of 15 d. h. overtr. Leerplichtwet: M. O., en J. R., ieder tot f10 of 10 d. h.M. M., „tot 50 ct. b. of 1 d'. h., allen te Arne- muiden; overtreding motor- en rijwiel- regl.,L. J., N.- en St. Joosland, f10 of 10 d.K. Bi., Middelburg, f 5 of 5 d. t J. v. b\, A. v. d. W», Middelburg, ieden f5 of 5 dl,; J. C. F., Middelburg, f3 of 3d.; J. d. R., 'sH. Abtskerke, f5 of 5 <L- M. A. H. v. G., Bergen op Zoom, £5 of 5 d.; overtr. rijksWegenregl.P. P., en M. d. R„ N.- en St. Joosland, ieder fS of 5 d. h.; overtr. reglement wegen e» voetpaden in de provincie ZeelandA. L., Vrouwepolder, A. J„ J. M. M., Veere, J. R. Middelburg, J. de R„ Vlissingen, H. R. e* J. F„ Koudekerke, allen tot f5 of 5 d. fietsen zonder licht: L. K„ f10 of 10 d.; A. A. R., 2 maal 5 d., J. O. d. R., F. J. van I., J. d. R., allen te Mid delburg, J. M. H„ Vrouwepolder, L. P., Koudekerke, A. V. en M. H. F., N.- en St. Joosland, J. R. P., Oost- en West-Sou burg, allen tot f5 of 5 d.;J. A„ Zoute»- lande, f5 of 1 w. t.; overtr. politie-ver- ordening Domburg: P. K., tot £5 of i d.; met een voertuig rijden zonder licht; 8 Dec., 2 u. I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3