Land' en Tuinbouw. Eoaeifl Nieuws. Ingezonden Stukta. Posterijen en Telegrafie. Teleiraneü. loop Mopiogen, Besluip, ons. MarkQserïcMso. Burgerlijke Staal Advertentiën. Leestafel. door middel van inklimming in Juni uit een school te Ouderkerk a. d. IJsel van een horloge, toebehoorende aan Ch. v. L.; 3e diefstal in 'September "in Rozen burg van waschgoed ten nadeele van de wed. V.-v. B. en eenig klein geld uit de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk aldaar. Beklaagde bekende volmondig. Hij had1 nog heel wat 'meer op zijn kerfstok, in totaal 36 diefstallen; had o.a. ingebro ken in Ooltgensplaat, Bergambacht, Gen- dringen, Rhoon, Reeuwijk, Benschop en Ben Rommel. In Krimpen was hij gearres teerd; in Dordrecht is hij pas veroor deeld voor enkele feiten tot I jaar ge vangenisstraf, in Utrecht moet hij nog terechtstaan. In 6 verschillende arron dissementen moet hij zich voor de recht bank verantwoorden. Overal sloeg hij bij •voorkeur zijn slag in scholen en kerken. Eisch 2 jaar en '6 maanden gevangenis straf. De ieier-opbrengst van zes kippen. In het .„Wbl. van den Noord-Br. Clir. Boerenbond" wordt het een en ander medegedeeld, niet betrekking tot het re sultaat verkregen met een zestal kippen. Een kleinen toom dus, zooals die ook zoo dikwijls in onze steden aangetroffen wordt. Dezo kippen dan, aangekocht bij een goed bekend fokstation, begonnen te leggen het vorig jaar in Oct.-Nov.; het eerste ei kwam 13 Oct., terwijl ze in die maand met elkaar 22 stuks legden. In November was het getal reeds 85, maar in Dec. kregen de dieren eigenlijk pas goed den slag beet, en legden 145 eieren. Gemiddeld 24 eieren per kip in de maand December is zeker heel mooi! Van Jan. af tot en met Sept. legden ze resp. 145; 128; 138; 159 (dit aantal in April was het maximum); 139; 139; 135; 116 en 108 eieren per maand. Toen waren er al in de rui, in Oct. volgden de anderen, zoodat er in die maand nog maar 5 stuks bijkwamen.^ In totaal waren in één jaar tijds niet minder dan 1465 eieren gelegd of gemid deld 244 stuks per kip, terwijl daarvan zelfs meer dan ,1/4 gedeelte of 397 stuks (rt.l. van Oct.Jan.) wintereieren waren. De gezamenlijke waarde van al deze eieren bedroeg in 1924 de som van f 125,34 of f20,89 per kip, ongetwijfeld •een schitterend resultaat. Tenslotte moet worden vermeld, dat alles keurig in orde was: eerste klas dieren, een uitstekend verblijf, goed voeder en een uitmuntende verzorging. Gedurende den winter werden de die ren ook bij kunstlicht gevoederd. Een zeer wild huwelijk. Eenigen tijd geleden maakte een 18-jarig meisje te Rotterdam kennis met 'n jongen man. Blijkbaar konden ze 't goed met el kander vinden, want spoedig rezen ern stige trouwplannen. Aanvankelijk werd hun de toestemming tot 'n huwelijk ge weigerd, doch later gegeven. De jonge man, uit Utrecht afkomstig als hij was, meende gemakkelijk in Utrecht te kunnen trouwen en dies vond men 't van beide kanten goed dat de noodige formaliteiten daartoe zouden geschieden. De vader van 't meisje bewilligde erin f 15 te geven voor 't opmaken van de diverse acten, die nu met bekwamen spoed werden opge maakt. Vervolgens werden er nog meer stappen gezet op den weg des huwelijks. Ter bekostiging van 't meubilair wist de trouwzuchtige jongeman van het meisje nu los te krijgen 'n bedrag van f 73, dat het kind van haar spaarbankboekje ging halen en ook haar fiets moest er dra aan gelooven. Deze werd verkocht. Nog kwam er echter aan den keukeninventaris een en ander te kort. Hiervoor moest de stief moeder van 't meisje met f 15 bijspringen. Eindelijk zouden ze dan gaan aanteeke- nen. De bruidegom in spe meende echter, dat hij dat beter alléén zou kunnen klaar spelen en spoorde daarvoor naar Utrecht, waar volgens zijn zeggen, voor de arron dissementsrechtbank de zaak zou voorko men. En inderdaad kwam hij uit de Dom stad terug met een gezegeld en beschreven papier, de bewuste acte van ondertrouw. Uit blijdschap over den lieven schoonzoon bood de vader van 't meisje hem 'n bed aan als huwelijkscadeau, doch de bruide gom gaf eerbiedig 'te kennen, dat een be drag van f 30 hem welkomer zou zijn. Daarenboven kreeg hij nog f 15 ter afbe taling van een piano. Het treurige feit dat zij nu nog acht we ken zouden moeten wachten op de huwe- ïijkeacte was nu echter geen beletsel meer om samen te gaan wonen. Toen in den loop van de maand Augustus eindelijk ook deze arriveerde, steeg de vreugde ten top en werd er vroolijk bruiloft gevierd. De wittebroodsweken werden hierna ge noeglijk doorgebracht, en eindelijk zou nu ook eens de moeder van den bruidegom kennis komen maken. Tot nu toe was deze kennismaking steeds uitgesteld, niet tot genoegen van het meisje. Strubbelingen over een en ander bleven dan ook niet uit «n in een van deze booze buien bekende de bruidegom, dat hij nog een andere vrouw had en 'n kind, maar 't zou haar slecht vergaan als zij dit aan anderen ver telde. Inmiddels had ook de vader van het meisje argwaan gekregen en aan hem be kende toen het meisje het bedrog, waar van zij de dupe was geworden. De jonge man heeft toen gauw zijn koffers gepakt «1 zich uit de voeten gemaakt. Geen korte rokken meer. De politie te Athene heeft een speciale ver ordening uitgevaardigd, waarbij het aan meisjes hoven twaalf jaar en aan vrou wen verboden wordt rokken te dragen, die korter zijn dan 12 c.M. van den grond. De verordening treedt 15 December in wer king. Locomotief ontspoord. Maandagmiddag is te Lent bij Nijmegen de locomotief van de Betuwsche stoom tram tengevolge van den enormen sneeuw val uit de rails gegleden en tegenover de kerk omgeslagen. De materieele schade is groot. Het geval liep zonder persoonlijke ongelukken af. Het verkeer was echter geruimen tijd gestremd. De vechtpartij te Spekhol- zerheide. De polderwerker S., die door messteken gewond, Zondagnacht te Spek- holzerheide werd aangetroffen, wees H. als de dader aan. H. werd nog denzelfden nacht van zijn bed gelicht. De toestand van S. is zorgwekkend. Drank is de oor zaak van de vreeselijke misdaad. Ontrouwe postbeambte. Op het postkantoor te Nijmegen werd giste ren een brievenbesteller gearresteerd, die op heeterdaad werd betrapt op diefstal van geld uit brieven. De man bekende meermalen dergelijke diefstallen te heb ben gepleegd. Tweemillioenfrs. voor één woord. Te Toulouse is onlangs een zon derlinge man Vallier overleden, om wiens testament tusschen de erfgenamen een gr00te strijd is ontbrand. Even eigenaardig als zijn leven was ook zijn sterven. Vallier leefde sedert eenigen tijd met een nicht in onmin, daar zij zich niet naar zijn wil en zienswijze wenschte te schikken. Toen de man echter zijn einde voelde naderen, ontbood hij van zijn erf genamen juist de nicht. Hij zou haar zijn geheele vermogen schenken, wanneer zij een verlangen van hem nakwam. Het ge heele fortuin zou aan de nicht toebehoo- ren, wanneer zij zijn geheele bezit in één woord zou kunnen samenvatten. Vallier had voor dit doel een oorkonde doen vervaardigen en acht notarissen bij zich geroepen, die getuigen zouden zijn. Het meisje werd in de kamer ontboden, waarin de negen mannen aanwezig wa ren. Vervolgens werd haar bovengenoem de vraag voorgelegd. Zij aarzelde een oogenblik, maakte dan een omvattende handbeweging en riep: „mijn". De zieke Vallier was verbluft, glim lachte dan, maakte eenzelfde handbewe ging en sprak: „dijn". Natuurlijk wilden de andere erfgena men het testament bestrijden. De notaris sen konden evenwel getuigen, dat de zon derling zijn geestelijke vermogens ten voile bezat, toen hij de schenking deed. Zoo kwam het meisje door haar tegenwoordig heid van geest in het bezit van twee mil- lioen frc., welke haar één woord hadden gekost. Aan de oostkust van Sleeswijk-Hol- stein is een boot komen aandrijven, waar in de verstijfde lichamen van twee kna pen lagen. Pogingen om hen tot bewust zijn te brengen mislukten. De jongens wa ren van het eiland Funen afkomstig. Zij waren op de vischvangst uitgevaren en zijn toen door een sneeuwstorm verrast geworden. Een strenge winter? Reizi gers, die in den afgeloopen zomer hun vacantiebebben doorgebracht in de landen ten zuiden van de Middellandsche Zee, werden daar getroffen door het groote aantal ooievaars. „Dat beteekent 'n stren ge winter in Europa" betoogden de Noord- Afrikanen. Zouden de ooievaars gelijk hebben gehad en met recht West-Europa zoo vroeg in het jaar hebben verlaten voor zuidelijker landen? Wij moeten het af wachten. Zeker is, dat het nu al aardig aan het winteren is! Een hevige windhoos. Op 3 Nov. heeft in de desa Tjibinoeng tusschen Depok en Buitenzorg een hevige orkaan gewoed. Vele huizen stortten in en talrijke hoornen werden ontworteld. Talrijke inlandsche woningen werden verwoest, honderden boomen zijn omge waaid, waardoor tijdelijk 't verkeer langs den postweg gestremd was. De wedana nam de leiding van het opruimingswerk, door de bevolking gedaan, zoodat de stremming een half uur later opgeheven was. De aanplantingen in de omgeving van de kampong hebben ernstige schade geleden. Omliggende dessas leden even eens schade door den wind aangericht. Onder meer werd een woning zwaar be schadigd doordat zij tien meter verplaatst werd door de kracht van de windhoos. Onderzeesche millioenen- schat gevonden. Russische duikers hebben, naar uit Moskou wordt gemeld, de plaats vastgesteld waar 70 jaren ge leden, tijdens den Krim-oorlog, het Engel- sche oorlogsschip „De zwarte prins" met een goudlading ter waarde van 8 milli- oen dollar aan boord gezonken is. De na sporingen naar den gezonken schat zijn reeds twee jaren geleden begonnen en het gelukte eerst thans, na moeitevollen ar beid, het schip te vinden. Het wrak van het schip ligt in 60 voet water op den bo dem der Zwarte Zee in de nabijheid van Balaklava, welke laatste plaats door den slag, naar haar genoemd, tijdens den Krim-oorlog beroemd werd. Het goud moet in vier ijzeren kisten zitten. (Suften verantwoordelijkheid dee Redactie.? Mijnheer de Redacteur, Uw verslaggever te Ellewoutsdijk heeft blijkbaar gemeend in zijn recensie van het Zuid-Bevelandsche a Capella-koor-concert I te E. enkele hatelijkheden te moeten debi- teoren aan het adres van de concertzange res van 5 Nov. te Goes en aan den recen- sist van dat kerkconcert. Het is niet mijn bedoeling, de al of niet juistheid van zijn beweren te betwisten. Hij leze er de Goe- sche en Nieuwe Zeeuwsche Courant maar eens op na, ook van het kerkconcert van Febr. 1925, door dezelfde zangeres ge geven. Ik wil alleen opmerken, dat hij als pae- dagoog U vooraf moest bedenken, dat het niet tot de Chr. en maatschappelijke deug den behoort, iemand, die er geheel buiten staat, op zulk een unfaire, gezochte wijze in zijn verslag met name te noemen. Dat eert hem niet. Met dank voor de plaatsing, De verslaggever van 5 Nov. Zijn naam is mij genoemd door een lid van het Z.-B. a capella-koor. (Naschrift. Het spijt ons, dat wij bedoelde zinsnede hoewel wij ze voor zagen van een noot niet geheel ge schrapt hebben. Dit ware achteraf be zien beter geweest, maar het verslag bereikte ons gisteren eerst kort vóór bet afdrukken van ons blad, zoodat er weinig tijd voor nadenken was. In 't vervolg zul len wij in geen enkel verslag critiek (di rect of indirect) dulden op personen, die met de vergadering of het concert, waar van verslag gegeven wordt, niets hebben uit te staan. Red.) Winterweer en Vogels. Nu de winter is ingetreden, dringt zich bij ons de vraag op, welke de gevolgen daarvan zullen zijn voor onze in het wild levende vogels- De sterfte, door voedsel gebrek veroorzaakt, neemt in een "derge- lijken tijd soms onrustbarende afmetingen' aan en het zijn in de eerste plaats de nuttige vogels: meezen, spreeuwen, lijs ters, roodborstjes, enz-, die aan den win ter ten offer vallen- Het gevaar voor In sectenplagen neemt, als gevolg van een groote vogelsterfte, toe; afgezien van an dere redenen is het daarom alleen al geboden, deze dieren zooveel mogelijk te hulp te komen. Als velen willen medewer ken, zal het verlies aan vogellevens in ieder geval belangrijk beperkt worden. Laat in dezen tijd geen voedsel ver loren gaan; een korst bruin brood, een plakje spek, een hompje kaas, vetten van allerlei soort, (ook die, welke voor men- ;schelijk gebruik niet of niet meer geschikt zijn), apenmootjes, cocosnoot, hennepzaad, alles is den vogels welkom- Pakjes met voer voor zaadetende en voor insecten etende voliè're-vogels, zooals die in den handel verkrijgbaar zijn, kunnen ook in de vrije natuur goede diensten bewijzen; schillen van vruchten (appels, bananen, enz.), mits fijn gesneden, worden met graagte gegeten. Ten slotte nog een on diep bord met water en de vogels zul len een dankbaar gebruik maken van de voerplaats, die natuurlijk vooraf vrij van sneeuw moet wórden gemaakt- Op aanvrage zenden wij gaarne zoo lang de voorraad strekt een korte hand leiding, "betrekking hebbende op eenvou dige en goedkoope wintervoedering van vogels, zonder dat voor de toezending kosten in rekening worden gebracht- Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels: Dr A. E. H. SWAEN, voorzitter. J. DRIJVER, Secretaris. Amsterdam, Heerengracht 260266. „Spreek tot mij". Korte overden kingen over Schriftwoorden voor iederen dag des jaars; door Dora Rappard-Gobat, vertaald door V. E. Waardenburg-Idenburg- Den Haag D. A. Daamen's Uitgevers-Mij. Een dagboek van 366 bladzijden. Een tekst en meditatie naar dien tekst op iederen dag des jaars. Dat is niets nieuws. Wij hebben al zoovele van dergelijke Dag boeken. Van Ten Kate en Knap en mej. Kuyper, en zoo velen meer. Dat is zoo. Maar in gezinnen waar huwbare kinde ren zijn, wil men ook wel eens voor die enkelen een ander Dagboek, dan de be kende bestemmen- Daarom vestigen wij op dit Dagboek de aandacht- Maar om nog een andere reden. Zij, die deze scboone overdenkingen voor iederen dag des jaars preeken van één bladzijde schreef, is de dochter van Zendeling Gobat, bisschop van Jeruzalem, en van moederszijde de kleindochter van den god zaligen leermeester van Keizer Wilhelm I: Zeiler, te Berlijn, en de echtgenoote van zendeling Carl Heinrich Rappard, van Abessynië. In de leerschool en lijdens- school van Christus gevormd, schreef zij deze overdenkingen; en mevrouw Waar denburg, van Rijperkerk, vroeger Seroos- kerke (W.) vertaalde ze. De schrijfster bleef zich echter belasten met het nazien van de bewerkte vertaling. Een taak, die ze niet ten einde bracht; want onverwacht werd zij door den Heere opgeroepen. (10 Oct. 1923). Mevr. Waar denburg, een zuster van onzen oud-mi nister Idenburg, zette echter de vertaling voort, en bezorgde aan het einde van dit boek, hetwelk den schoonen titel „Spreek Gij tot mij" draagt, een levensbe schrijving van de geliefde schrijfster, en een voorrede, waarin zij veel goeds om trent deze schrijfster zegt- Zij eindigt haar herinneringswoord met „Zij spreekt nadat zij gestorven is". Edoch, noch voor deze Hollandsche ver taling van „Sprich du zu mir" persklaar was geworden, volgde de vertaalster de schrijfster in den dood, en zoo rusten nu beiden mevr. Rappard en mevr. Waar- denburg van haren arbeid. Deze laatste had nog vóór haar sterven de hoop uit gesproken, dat dit dagboek „velen in ons vaderland nader tot God en een geheiligd leven mocht brengen." Altemaal redenen om dit Dagboek harte lijk aan te bevelen- „Ons eigen Tijdschrift", uitgave van de bekende firma C- J. van Houten Zoon te Weesp, gaf deze maand uit „Het Sint Nicolaasboek 1925", met decoratief prent je op het titelblad; en als bijlagen eenige leuke platen. Onze kinderen zullen kunnen genieten van den rijken inhoud van dit St. Nicolaas nommer, waarvan de inhouds opgaaf een volle bladzij beslaat- De eerste avonden zullen onze huismoeders des avonds geen „dol" hebben met hunne kinderen. Dat is de schuld van dit mooie St. Nicolaasboek. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 2 Dec., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Rilt. Hoogste barometerstand 768.3 te Vest- manoer, laagste 750.8 te Memel. Verwachting tot den avond van 3 Dec.: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk enkele regen- of sneeuwbuien. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst des nachts. Overdag lichte dooi. 1 Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Nov. 1925. Brieven, binnenland: D'iena Hcndrike? Langen, Nijmegen; Drogisterij Schulte en Thieme, Middelburg. Brief, buitenland: Fa. Haasenstein en Voogler, Berlin. Briefkaart, binnenland: Een zonder adres. AMSTERDAM. V. D. Te Parijs is over leden de heer E. Deen, oud-directeur der Perlak Petroleum-Mij. In 1915 is een ac tie tegen hem begonnen, teneinde hem te dwingen tot terugbetaling van het door de Perlak-Mij geleden verlies wegens den aankoop van de Zuid-Perlak-aandeelen. Dit proces duurt reeds 9 jaar en is nog niet geheel beëindigd. PARIJS. V. D. Vernomen wordt, dat Loucheur zijn financieele plannen morgen in de Kamer zal indienen. De Matin voor spelt, dat de regeering een zeer geringe meerderheid zal krijgen; aangezien vele afgevaardigden zich van stemming zullen onthouden. BERN. V. D. In Zwitserland heeft de hevigste sneeuwstorm gewoed, die in de geschiedenis bekend is. Het verkeer is ge heel gedesorganiseerd. In een dorp bij Ins- briick is een ploeg arbeiders, groot 40 man, door een lawine overvallen. Er wer den twee personen gedood. BERLIJN. V. D. Een hevige sneeuw storm heeft in enkele deelen van Duitsch- land gewoed. Het treinverkeer ondervond groote vertraging. Telegraaf- en telefoon verbindingen zijn in verschillende deelen van het rijk verbroken. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Dec- 2 u. Berlijn 59.2059.24. Brussel 11.2511.30. Parijs 9.509.55. Londen 12.043/112.05. New-York 2.481/22.49. ijaiji 11 >-U 'i114" Middelburg. Namens God. Staten van Zeeland werd hedenmorgen in de Abdij alhier aanbesteed het aanbrengen en on derhouden van beplantingen langs den Provincialen weg van IJzendijfce naar de Rijksgrens. Raming f1180. Inschrijvers: J. A. Meertens te Hoek f1168, A. H. Vermaas, Teteringen f 1088, P. J. van de Sande, Breskens f 1087, J. Smallegange Terneuzen f859, P. van 'tWesbeinde te 's-Heer Abtskerke f716.50. GOES. Veiling van 1 Dec. Peren: Beur- ré Diel 54, Ingenieur Wolters 60, St. Remey 35, Gieser Wildeman 41, Kleiperen 2839, diverse peren 1226 gld. per 100 K.G. AppelsGoudreinetten 1028, zure bellefleur 1226, Fransche bellefleur 6 9, Sterappels 1217, Notarisappels 12 —23, Canada Reinetten 10—14, Annanas Reinetten 813, Adams Permain 811, Gron. Kroon 814, Salomé 812, Gree ning 69, Lady Hennyker 811, Roode Jeruzalem 10, Dismarck 611, Blen heims pipping 15, Lineaus pipping 8—12, Meipipping 10, Lemoenappels 1518, Tante Dora 7, Beauty of Kent 10, Win ter Princessen 12, grauwvuur 6'10, Bourt Pendu 812, Blanke Court Pendu 710, zoete Armgaarde 816, zoete campagne 915, zoete Bellefleur "713, Pomme d'Oranje 1019, Geld. Holaart 89, kroetappels 14 gld. p. 100 K.G. DiversenMispels 10, witlof 30, sprui ten 1522, bruine boonen 18 gld. p. 10 k.g., roode kool 2 gld. p. 100 stuks, honing 59 ct. p. flacon, hazen 1.873.96 Fazanten 1.302.11, patrijzen 0.50—0.79, Eendvogel 0.06—0.65, watersnippen 0.04 gld. p. stuk. VLISSINGEN. Veiling van 1 Dec. Zure bellefleur 1218, zoete bellefleur 1214, goudreinet 814, Groninger kroon 11, Hondsmuil 11, ermgaard 18, campagnezoet 1417, grauwzoet 13, bloemzoet 15, br. boonen 15-25, schorseneeren 13-19, uien 5 7,5, spruiten 2029, kroten 45, wijfn- peen 22,5, peen 4,55, witlof 31 34 ct., alles per 100 K.G. boerekool 1 4, roode kool 48, savoije kool 4,57,5, bloemkool 1123, alles p. stuk.Selderie 47, Prei 6,59, peen 77,5, rapen 2,54,5 ct. alles per bos; andijvie 23— 34, peterselie 18 ct., beide per mand. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche Vei ling, 'Warmoezierstraat 3739, Waren aangevoerd 25.000 st. eieren. Prijzen: kipeieren f 13.50f 16.85, idem kleine f 7.50f 11.85, eendeieren f 7f 10.85 p. 100 stuks. MIDDELBURG. Gehuwd: D. W. Groen, 23 j. en W. J. Barentsen, 23 j.L. R. Despinois, 22 j. en H. C. Priester, 21 j. Bevallen: S. de Voogd, geb. Geldof, z.; T. Gideonse, geb. Davidse, d.; E. Kos ter, geb. Joziasse, z. Overleden: I. Sinke, 1 j., z. v. C. SinkeBatons; A. Geljon, 43 j., geh. met L. .Joosse; M. G. Hartog, 66 j., geh. met J. A. Maree. GOES. Geboren: Wilhelmina. Paulina Arnolda Johanna, d. v. Josephus Alphon- sius Dusart en Arnolda Johanna Verharen. Over de maand Nov. KLOETINGE. Getrouwd: 5, Pieter Wil lem Sonke, 25 j. jm. en Angenieta Adriana Slimmens, 24 j. jd., onlangs te Goes. Geboren: 1, Frans, z. v. Adriaan Joost van der Linde en Pieteroella de D'ie; 3, Jannetje Adriana, d. v. Simon Dekker en Aagtje Catharina de Witte; 10, Neeltje, d. v. Jacob van Dalen en Janna Nijssen; 19, Jan Jacob, z. v. Matthijs van Iwaarden en Johanna op 'tHof; 19, Foort, z. v. Dingenis Minnaaxd en Catharina Paarde- kooper; 24, Maria Janna, z. v. Andreas Marinus Wessels en Cornelia Douw; 30, llubertus, z. v. Norbertus van de Pas en Anna Katharina Apolonia Imbens. RILLAND-BATH. Geboren: 9, Maria Jo hanna, d. v. Adrianu Rovers en Kaatje Maria Matthijsse; 10, Martinus Cornelis Adriaan, z. v. Marijnus Hommel en Leij ritje Adriana van der Jagt; 29, Fran- cina Christina, d. v. Johannes Geense en Francina Lavooij; 29, 'Alida Janke, d. v. Tobius Wieberdink en Maria van Baaien. Overleden: 7, Marinus Bliek, 65 j., weduwnr. van Jozina Otte, 'daarna van Jacomina, Walraven; 21, Adriaan van Driessen, 67 j., gehuwd met Ida Philipse; 21, Hubreeht van de Griek, 76 j., we duwnaar van Jannetje van Burg. 'sH. ARENDSKERKE. Gehuwd: 5, Anthonie van Offenbeek, 26 j. jm. en Jan- netijte Dingena de Kok, 24 j. jd.12, Johannis de Jager, 24 j. jm., en Elisabeth Kramer 19 j. jd. Geboren: 3, Cornelis Joos z.v. Cornelis v. d. Plasse en Maria Jacoba Weststrate; 2, Abraham z.v. Frederik de Jonge en Jacomina Maria Dees; 5, Maria Cornelia d.v. Dingenis Meulenberg en Pietemell'a Maria Verburg; 9, Geertruid d.v. Pieter van Schaik en Jannetje Adriana van Weele; 9, Neeltje d.v. Adriaan Walhouf en Neeltje de Kok; 11, Gerard Jacobus z.v. Anthonie Mullié en Adriana Pau lina Eckhardt; 11, Joos, z.v. Willem Paar- dekooper en Barendina Hendrika de Koeij!- er; 19, Marinus z.v. Adriaan de Boot en Maatje den Dekker; 20, Dingenis, z.v. Hubreeht Verdonk en Cornelia Jabina Pliem; 22, Pieter, z.v. Jan Wondergem en Jannetje Welleman; 26, Maria Janna d.v. Jan Nagelkerke en Maria Philipse; 27, Anthoni, z.v. Jan Breeweg en Maria van Liere; 29, Cornelia d.v. Geerard op 't Hof en Jannetje Bommeljé. Overleden: 2, Adriana Verburg, 79 j., echtgenoote van Jan Sanderse; 5, Jo hanna de Boks, 74 j., wed. van Joost Moerdijk; 5, Marinus Rijk, 37 j., (Wonende te Ovezand) z.v. Laurus Rijk en Apolonia Boonman; 9, Mina Dina Glerum, 8 weken, d.v. Laurus Glerum "en Pieternella Pla- det26, Petrus Rijk, 4 mnd., z.v. Cornelis Rijk en Cornelia de Jonge. Heden overleed zacht en kalm, ten onzen huize, onze zeer geliefde Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder MAATJE LINDENBERGH Wed van i. J. Leendertse in den ouderdom van ruim 92 jaar. Namens de Familie J. MARTE1JN. L. MARTEIJNLeendertse. Ierseke, 1 December 1925. Heden overleed tot onze diepe droefheid onverwachts onze geliefde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, STOFFEL BR0ERSE, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Namens de Familie, Js. BROERSE. Middelburg, 1 Dec. 1925.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3