VASELINE it de Ptwiflcie, CHESEBROUCH Kerknieuws. „TSCH1E53R0' is de eenige Vaseline ter wereld welke sedert 1869 zonder gebruik van zuren wordt vervaardigd. Weiger namaak en neem slechts B erigineele Tuben aan, verpakt door cq CHESSOROUCH MFG C°Cons NEW VOSK u.s. e\ Eerste afdeeling de heeren: Geschiere, van Dixhoorn, Welleman, Dumoleijn, Boonman, Koster, Moelker, v. Nieuwen- huifzen, van Oeveren, Vienings, v. Waes- berghe, Overhof en de leden van Ged. Staten Eruijtier en v. d. Putte. Tweede afdeeling mevr. Bergsma en de heeren Erasmus, Boogerd, Bolier, Wal- lien, Joziasse, Vogelaar, Adriaanse, de Jonge, Onderdijk, Hartoog, Mes en de leden van Ged. Staten Dieleman en van Dusseldorp. Derde afdeeling de heeren Timmerman, Brandsma, Kodde, de Pauw, Kakebeeke, Hendrikse, Dominicus, v. d. Wart, Laer- noes, Sonke, van Zuijen, de Baere en do leden van Ged. Staten van Rompu en v. d. Weijde. Ten slotte stelde de voorzitter voor de eerstvolgende bijeenkomst te houden op Maandag 21 Dec. a.s. des voormid dags te 11 uur. De heer .Vienings vroeg of in verband! met de aankomst van den Trein uit de richting Goes niet te kwart over elf kan worden begonnen. Be voorzitter zeide, dat het toch altijd iets later wordt voor men aan den gang is. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen en daarop deze vergadering door den voorzitter gesloten. Voor nieuwe stoelen. De va der van het militair tehuis te Middel burg bericht ons, dat na ons aanbevelend woord in .„De Zeeuw" van j.l. Zater dag door hem ontvangen is van de geref. kerk te Colijnsplaat f6.50; van den Pen ningmeester van Pro Rege te Goes f20; van de Ned. Herv. Kerk te Ierseke (Kin- derkerk) f5; van mej. M. L. te Oost- kapelle f 10. De heer Kanon is zeer dankbaar en houdt zich verder beleefd aanbevolen. Wij stemmen hiermee van harte in; en blij ven ons bereid verklaren giften in ont vangst te nemen. Het speet ons gisteren zeer, dat van de oud-bezoekers van het Tehuis en er waren zeer velen in de stad wegens den marktdag! niemand ons een gave hoe klein ook kwam ter hand stellen. Red. Monument voor Juliana van Stolberg. Dinsdagmiddag werd in de Statenzaal te Middelburg een ver gadering gehouden onder voorzitterschap van den heer mr P. Dieleman, met het doel te komen tot de oprichting van een Provinciaal Zeeuwscli Comité voor het oprichten van een gedenkteeken voor Juli ana van Stolberg. Een groot deel der ge- noodigden was aanwezig. De heer Dieleman heette allen welkom en zeide dat de plannen voor oprichting van een gedenkteeken in den loop van den zomer een vasteren vorm hebben aange nomen. Er werd een eere-comité en een uitvoerend comité gesticht en aan spr. werd gevraagd voor Zeeland een comité te stichten. Dit was in begin September en spr. had er wel bezwaar tegen, gezien zijn vele werkzaamheden, maar men hield vol en wees er op, dat er tot Mei a.s. tijd was de gelden bijeen te brengen. Spr. heeft zich toen bereid verklaard en vond den Commissaris der Koningin, die reeds in het algemeen eere-comtié zitting heeft, bereid, het eere-voorzitterschap op zich te nemen. Spr. wijst op de door het landelijk comité verspreide circulaire, waarin op de hoogstaande eigenschappen van de moeder der Oranjes wordt gewezen en op het feit, dat onze geliefde Koningin, ge leid door Haren grooten tact, Haar fijn ge voel en Hare bijzondere kennis van en pië teit voor onze geschiedenis, aan Hare be minde dochter tot eerste peetmoeder heeft gegeven Juliana van Stolberg. De bedoe ling is, op den dag, dat Prinses Juliana 18 jaar wordt, dus op 30 April 1927, het gedenkteeken te onthullen en wel op het Juliana van Stolbergplein te 's-Graven- hage. In het landelijk comité hebben be halve spr. uit Zeeland zitting de heeren mr R. M. Dusseldorp, lid van Ged. Staten, en mr A. J. Fokker van Crayestein van Rengerskerke. Door 39 gezanten, 16 con suls-generaal en 10 vice-conculs is reeds medewerking voor inzamelingen onder Nederlanders in hun ressort toegezegd en aan de landvoogden van Oost- en West- Indië zal steun worden gevraagd. Ook on der de Nederlanders in Amerika en Zuid- Afrika zal zeker steun worden gevonden. Spr. deelde nu mede, dat de volgende heeren zich bereid hebben verklaard zit ting in het Provinciaal Comité te nemen: mr P. Dieleman, G. v. d. Putte te Vlissin- gen, J. A. van Rompu te Terneuzen, mr R. M. van Dusseldorp te Middelburg, P. F. Fruijtier te Hontenisse. A. van der Weijde, allen leden van Ged. Staten, H. J. G. Hart man te Middelburg, griffier der Staten van Zeeland, Dr D. Schoute, voorzitter en mr A. Meerkamp van Embden, secretaris van het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen te Middelburg, Dr J. de Hul- ln, geschiedkundige te Cadzand, Jlir W. Z. van Teijlingen te Oostkapelle, Kamer heer in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin en burgemeester van Oost kapelle en Serooskerke, en verder de vol gende burgemeesters: M. Q. Buys Ballot, van Veere, P. Dumon Tak, van Middel burg, J. Polderman, van St. Maartens dijk, G. F. A. M. van Horsigh, van 's-Hee renhoek, J. L. Richel, van Borssele, C. J. Boogerd, van Kerkwerve, B. Truffino, van Hulst, D. H. van Zuijen, van Bres- kens, K. J. A. G. baron Gollot d'Escury, van Kloosterzande, mr A. J. v. d. Hoeven, van Tholen, J. N. Elenbaas, van Krui- ningen, G. A. Hajenius, van Goes, W. G. Boot, van Burgh, Joh. de Feijter Pz., van Zaamslag, Jhr. L. van Gitters, van Kort- gene, J. C. A. L. Berkers, van Sluis, J. W. A. Stute, van Colijnsplaat, F. Blok, van Axel, L. W. G. Hoefnagels, van Sas van Gent, L. Nilant, van St. Philipsland, Jac. Welleman, van Krabbendijke, A. F. Hans- sens, van Stavenisse, P. A. Schwartz, van Rilland, mr A. J. F. Fokker, van Zierik- zee, M. J. Verhorst, van Wissenkerke, N. A. Berkhout, van Brouwershaven, P. Erasmus, van Oostburg, en J. Huizinga, van Terneuzen. Spr. deelde mede, dat slechts één der uitgenoodigden geen zitting wenschte te nemen, maar eenige anderen geen ant woord zonden, wat ook wel zijn oorzaak in versloffing kan vinden. Men kan nu verder overdenken plaatselijke comité's op te richten vooral in de grootere plaatsen of districtscomité's; dit zal nog in Decem ber moeten geschieden, opdat men de eer ste maanden van 1926 heeft om gelden in te zamelen. Spr. stelt voor, de te Middel burg wonende leden van het comité, zijnde de heeren Dusseldorp, Hartman, Schoute, Meerkamp van Embden en spr. zelf, het dagelijksch bestuur te doen vormen, ter wijl wellicht een ambtenaar der griffie be reid zal zijn de functie van secretaris penningmeester op zich te nemen. De aanwezigen konden zich allen met dit voorstel vereenigen. Enkele vragen werden gesteld. Zoo werd opgemerkt, dat het wellicht moeilijk zal gaan, gelden bijeen te brengen, omdat er den laatsten tijd zooveel is gebedeld, waarop de heer Dieleman zeide, dat men ook niet zulke groote sommen, maar wel veel bewijzen van instemming verwacht. Verder dat men zeker vertrouwt op de me dewerking van alle burgemeesters, maar zij zijn niet allen even actief en daarom is liet hier en daar wellicht goed een co mité van bijv. 3 personen op te richten. Benoemd tot rijksklerk bij de regi stratie en domeinen te Goes, de heer II. Kiers, part. klerk te Emmen, en te Hulst, de heer A. Knol, part. klerk te Steenwijlk. Die Centrale van Vereenig ingon van personeel in 's Rij'ks dienst heeft o.a. de heer G. A. Huvers, rijksontvanger te Tholen, aangewezen als lid van de bijzondere commissie voor georganiseerd overleg voor de ambtenaren der direkte belastingen, enz., registratie en domei non, hypotheken en kadaster. .In St. Laurens heeft de collecte voor het huldeblijk aan het Koninklijk echtpaar opgebracht f 54.55. (Belange loos bericht.) Middelburg. Gisterenmiddag ontmoette een agent van politie een drietal mannen, onder Wie een militair die onder den invloed van sterken drank verkeerendo de orde verstoorde in de Stationstraat. Toen de agent den man wilde arresteeren., werd hij bedreigd met verzet van een der andere mannen. Waar deze bekend staat als een niet gemakkelijk heer, besloot de agent eerst om assistentie te telefoneeren. Intusschen Waren de mannen langs cLe kade en door de Bellinkstr. naar den Diam gegaan, maar juist toen zij daar binnen wilden gaan in een café werden de mili tair en hij1 die den agent met verzet bedreigd had door intusschen toegescho ten hulp gearresteerd. Het waren beide oude bekenden van "de politie en ook nu ging de arrestatie vooral van den militair, met verzet gepaard, o.a. kreeg een agent een vrij1 harde trap. Die soldaat is later ter beschikking van de militaire overheid gesteld en de andere aangehoudene in arrest gehouden, daar er juist een bevel van aanhouding tegen hem Was uitgevaardigd, omdat hij nog eenige dagen straf moet uitzitten. Goes. Tot lid respectievelijk plaatsver vangend lid van het scheidsgerecht voor de werklieden in deze gemeente zijn her benoemd de heeren M. Franken en Joh. Pilaar en tot lid, respect, plaatsvervan gend lid van het scheidsgerecht voor de ambtenaren in deze gemeente de heeren J. M. Slegt en R. Bouma. Schore. Vanwege de Z,. L. M. zal in 1926 in deze gemeente een cursus wor den gegeven in landbouwhuishoudkunde. Een 13-tal leerlingen hebben zich reeds aangemeld. Die stichting „Eigen Erf" te Goes zal vermoedelijk overgaan tot de stichting van een viertal plaatsjes ingevolge de Landarheiderswet, in deze gemeente. De woningen zullen geplaatst worden aan den Weg naar Hansweert. Dit zijn de eerste plaatsjes welke in deze gemeente Worden gesticht. Een knecht van den heer Wl. te Hansweert reed met een paard naar den smid te Schore. Plotseling Viel het paard dood neer, tengevolge waarvan de berijder nog gedeeltelijk onder het paard terecht kwam. Het mag wel een wonder hee- ten, dat de knecht er slechts met eenige pijnlijke plaatsen" af kwam. Ierseke. De schippersknecht A. Duin kerken alhier werd aan boord van het motorvaartuig van S. PaauWe door zijln schipper bewusteloos gevonden en naar huis gebracht. Waarschijnlijk heeft hij een slag van de motor opgeloopen, maar hij Was bij afzending van dit bericht nog niet in staat dit te vertellen. Dr Klin kenberg verleende geneeskundige hulp. RIHafld-Bath. Benoemd tot dijkgraaf van den Calamiteuzen Zimmermanpolder den heer "J. van Bamme. Kouclekerke. Dinsdagmiddag vergader de de gemeenteraad. Dhr Adriaanse was afwezig wegens ziekte. Op de notulen wor den aanmerkingen gemaakt door dhrn Contant en Sanderse, welke zullen worden veranderd. Dankbetuiging is ingekomen van de veldwachter voor verhooging sa laris. Het aantal vergunningen is bepaald op 1 op de 500 inwoners. Goedkeuring is ingekomen van Ged. Staten om den grond waarop de Schutskooi staat, te verkoopen aan mr J. Loeff. Eveneens is goedgekeurd de hegrooting 1926. Ingekomen is de re kening van het Groene Kruis, waaruit blijkt, dat 'n nadeelig saldo is van f 11.80. Dhr Sanderse wil meer subsidie geven. De voorz. zegt dit niet ongevraagd te doen. De rekening wordt goedgekeurd. Een verzoek van enkele bewoners van den N. Vlissingschen weg tot verbetering van verlichting. Hoewel dit ongezegeld is, spreken toch enkele raadsleden zich uit ten gunste van het verzoek. Weth. de Buck meende ook, dat dit verzoek billijk is, omdat de lampen van de electrische tram niet branden. Er zal nog een lan taarn geplaatst worden op het kruispunt van Walchersche- en Vlissingsche tram. Een verzoek van dhr de Boer en andere om den modderpoel bij den Singel te ver wijderen. Onderzocht zal worden wie daartoe verplicht is, Middelburg of Kou- dekerke. Een verzoek van dhr Clement en mej. Leijnse om te voorkomen dat geen beer- bakken worden geledigd in den mestput van Gorbijn. De voorz. zegt, dat dit niet zoo erg is als gezegd wordt en volgens de verordening kan de mestvaalt niet worden opgeruimd. Dhr Sanderse is van meening, dat de menschen er last van hebben en dus de verordening wel kan gewijzigd wor den. Weth. Stoffels zegt, dat Gorbeijn alles doet wat gedaan kan worden ter voorko ming van stank. Ook dit verzoek was on gezegeld. Een verzoek van enkele bewoners van den Biggekerkschen weg tot verbetering van den wegberm. Het volgende jaar zal bij het verleggen der straat de zijkant ook worden verhard. Aan een verzoek om, als er steun gevraagd wordt door de Vereen, tot verbetering van het Geitenras, dat ver zoek te steunen, zal worden voldaan. Het verzoek van de Muziekvereen. om materi aal voor het bouwen van een muziektent, vergoeding voor schilderwerk en kosten van verderen onderhoud. B. en W. stellen voor, deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering, ten einde nader te overleggen over de kosten, enz. Dhr Con tant zag dit liever opgedragen aan het particulier initiatief en wijst er op, dat door hem reeds vroeger een schema is opgemaakt voor het bouwen van zulk een tent. Het verzoek zal later worden behan deld. Het aftredend lid der Schoolcommissie, dhr P. Aarnoutse Jz., werd herkozen met 8 stemmen; dhr G. Wielemaker Abr.z., die mede op de voordracht stond, verkreeg 2 stemmen. B. en W. stellen voor, voor het aan te leggen fietspad door de duinen een sub sidie te verleenen van f 250 en bij parti culieren een jaarlijksche gift te krijgen. Dhr Contant is van meening, dat door het totstandkomen van dit pad het verkeer over de gemeente heel wat minder zal worden en dit tot schade zal leiden van de neringdoenden. Spr. meent, dat het voor deze gemeente niet van belang is (enkele bewoners van de duinen en Westhoek uit gezonderd), dat dit pad er komt. Dhr San derse meent, dat vele vreemdelingen ook onze gemeente zullen bezoeken als er zulk een pad is en velen die nu langs den nog altijd slechten keiweg moeten, er dankbaar gebruik van zullen maken. Ook zal daar door de villabouw in onze gemeente wor den bevorderd. De voorz. zegt, dat we het werk van deze Vereeniging moeten steunen. Dit is het eerste; mogelijk volgen nog wel meer zulke verbeteringen. Spr. dringt aan op aanne ming van dit voorstel. Weth. de Buck zegt, dat het pad loopt over Koudekerksche duinen en er dan mo gelijk door de werkmenschen uit onze ge meente nog wel wat aan te verdienen is, en zou dit als voorwaarde er aan willen verbinden. Het voorstel wordt aangeno men met de stemmen van Contant, J. Ver- hage en F. Brasser tegen. Het verzoek om aansluiting aan de rio- leering in de Noordstraat door mr J. Loeff wordt toegestaan. Op een vraag van dhr Contant naar een behoorlijke brandplaats zegt de voorz. in onderhandeling te zijn met dhr C. Flipse. Dhr Contant vraagt of er geen onderscheid gemaakt is in het ver gunning geven van bouwen tusschen dhr Groenenberg, die aan het Slobberduinsche pad heeft gebouwd zonder eenige bindende bepalingen, en dhr J. de Kroo die wenscht te bouwen aan het Citershilsche pad, en wél bindende bepalingen moet ondertee kenen. De voorz. zegt, dat aan het Slobber duinsche pad alleen de rooilijn is aange geven en op het Citershil een geprojec teerde straat is aangegeven. Weth de Buck merkt op, dat dhr Contant zelf die bepalingen heeft helpen maken, wat ge bleken is bij een vroeger verzoek door dhr Barentse om aan het pad te mogen hou wen. Dhr Contant wil dit toestemmen, maar als toen een fout is gemaakt, behoe ven we dit niet te herhalen. Het vroeger genomen besluit blijft gehandhaafd. Voorts wijst dhr Contant op den slech ten toestand van den straatweg naar het station. Vroeger werd er meer werk van gemaakt dan thans. De voorz. en ook wet houder de Buck wijzen er op, dat in een i regentijd zooals we nu gehad hebben, het j niet alles in orde te krijgen is. Er zal nog op de wegen en voetpaden worden rond gegaan. Dhr Contant zou afdoende maat regelen willen nemen en de verschillende paden willen verharden. De voorz. zegt, dat de aangelanden kunnen weten, dat de gemeente sintels verschaft. Dhr Contant zou aan dhr A. Francke, bewoner van den Zwanenburgschen hoek, een plank en leu ning willen geven over een sloot, waar hij over moet om zijn erf behoorlijk te kunnen verlaten. De voorz. zegt, dat dhr Francke daar zelf voor zorgen moet. Weth. de Buck zegt, dat een plank niet noodig is; als de dam maar goed onderhouden wordt. Voorts wijst dhr Contant nog op een verzuim, gepleegd bij het v aststellen van de subsidie voor de tram. Spr. zou invloed willen uitoefenen op de dienstregeling, b.v. op het inleggen van een markttrein, enz. De voorz. zegt, dat de dienstregeling niet zoo gemakkelijk is, met het oog op de post en den trein. Bij later voorkomende gelegenheid zal hierop gelet worden. Dhr Lorier vraagt, waarom geen bericht is ge zonden van het raadsbesluit der vorige vergadering in zake het verzoek van de Schoolvereeniging op het Zand. De voorz. zegt dat het verzoek niet kon worden toe gestaan en meende dat een mondelinge mededeeling, dat zij brik konden bekomen, wel voldoende was. Dhr Sanderse vraagt of nog geen beslissing is ingekomen over den Keiweg. De voorz. zegt, dat toezegging- van Ged. Staten is verkregen en dat deze zullen aandringen bij de schuldigen tot spoedige behandeling. Dhr Sanderse stelt voor, de werkloozenuitkeering te regelen als volgt: een minimum van f 10 zonder kinderen, voor ieder kind f 0.50 tot een maximum van f 11.50. De voorz. is van meening, dat de uitkeering zóó moet zijn, dat een prikkel overblijft om naar werk te zoeken en meende dat een uitkeering van 70 pet. van 't gewone loon met een toe slag voor ieder kind voldoende is. Boven dien, als werkloozen voor de gemeente noodzakelijk werk verrichten, wordt ook het volle loon uitbetaald. Dhr Lorier wijst er op, dat de Lage weg dan wel diende verbeterd te worden en daardoor produc tief werk wordt verricht. Dhr Sanderse deelde mede, bericht te hebben ontvangen van Ged. Staten, dat zijn bezwaren tegen het raadsbesluit, om het raadslid Contant niet te schorsen op grond dat hij aan de gemeente leveranties zou hebben gedaan, ongegrond waren. Spr. zou nu of later uitgemaakt willen hebben of B. en W. iets hebben gedaan buiten den raad om. Dhr Contant zegt, niets anders te hebben ver wacht dan dat de heele beweging op niets zou uitloopen. De voorz. betreurt het, dat door raadsleden een dergelijk schrijven is verzonden. Liever zou hij willen, als er iets aan te merken is op het beleid van B. en W., men het dan persoonlijk zeide. Dr van der Harst meende, dat de inhoud van den brief juist inhield steun voor B. en W. Na nog heel wat geharrewar bleef alles zooals het was. Souburg. In overleg met den Raad van Negen constitueerde de afdeeling Souburg zich overeenkomstig liet besluit der Al- gemeene vergadering, als plaatselijke ver eeniging voor Plaatselijke Keuze. Het con tact met den landelijken bond Wordt be waard door "het bestuur, dat als corres pondentschap optreedt. Arnemuiden. Maandagavond j.l. verga derde de Coöp. Boerenleenbank alhier ter bespreking der statutenwijziging, noo dig door de nieuwe Wet op de coöp. vereenigingen. Met alg. stemmen werd het concept statuten van de Coöp. Cen trale Raiff eisen Rank te Utrecht aan genomen. Tevens wérd met alg. st. een nieuW huishoudelijk reglement vastge steld, en een afzonderlijke spaarbank opr gericht. Die rondvraag leverde niets op, Waarna door den voorzitter de verga dering gesloten Werd. Deze vergadering werd door 18 leden bezocht en was noodig wegens de geringe opkomst der vergadering van 23 Nov. j.l. St. Laurens. Dinsdagavond vergaderde de coöp. boerenleenbank, onder voorzit terschap van dhr S. Simonse. In zijn ope ningswoord zette de voorzitter het doel van deze buitgenw'one vergadering uiteen. De nieuwte wet op de Coöperatieve Ver eenigingen maakt wijziging van de Sta tuten en daardoor ook van het huish. reglement noodig. Hij wees op de voor- deelen van een uniform statuut voor alle Boerenleenbanken aangesloten bij de Cen trale Bank te Utrecht. Na de verschillende gestelde vragen te hebben beantwoord werden de voorgestelde statuten met alg. stemmen aangenomen, evenals het door het bestuur voorgestelde huish. regie* ment. Na do toelichting waarom prijs Wordt gesteld op stichting van een afzonderlijke Spaarbank, werd de wenschelijkheid daar van door de vergadering uitgesproken. Die voorzitter deelde mede, dat het be stuur t.z.t. een besluit tot oprichting daar van -zal nemen. Na bij de rondvraag nog enkele vragen te hebben beantwoord, sloot de voorz. de vergadering met een w'oord van dank aan de aanwezigen voor hunne medewer king tot het welslagen van "deze verga dering. Gerei Kerken. Tweetal te Zwolle G. Laarman te Klun- dert en D. de Wit te Berlikum; te Hilversum H. S. Bouma te Leeuwarden en E. Schouten te Alphen a. d. Rijin. Beroepen te HillegersbergTerbregge J. Allaart te Rozenburg; te Sint Jacobi Parochie R. Oosterhoff cand. £e Gronin gen. j r I fj Domburg. Herkozen tot ouderlingde heeren 'J. P. Almekinders en J. Provoost Azn. en tot diakenen: de heeren C. Lou- werse en J. L. Verhage. belangeloos bericht.) Souburg. Bij de herstemming tor ver kiezing van een notabel der Ned. Herv. kerk zijn 73 geldige stemmen uitgebracht, waarvan op dhr A. Dingemanse 37 en op dhr W. Bosschaart 36 st., zoodat gekozen, is A. Dingemanse. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zjjn veroordeeld wegens: Overtreding Vleeschkeu- ringswet: M. wed. G., Vlissingen, tot f 100 b. s. 1 m. b., C. v. M., Vrouwepolder en A. K., Grijpskerke, ieder tot f 15 b. s. 15 d.. h.overtreding Drankwet: W. T. G., Mid delburg, tot f 50 b. s. 1 m. h.overtreding Motor- en Rijwielwet: P. A. B., tot f25 b. s. 25 d. h., J. L., tot 2 maal f 10 b. s. 2 maal 10 d. h., beiden Middelburg: overtr. JachtwetA. W., Grijpskerke tot f 25 b. s. 25 d. b.overtr. Motor R. R. en Wet: J. v. B., Arnemuiden tot f 10 b. s. 10 d. fa., W. B„ Vlissingen, J. J. R. en W. R., Wol- faartsdijk, allen tot fö b. s. 5 d. h.fietsen zonder licht: W. L., Veere, L. de H., Big- gekerke, C. V., Serooskerke, J. A. Pz., Oost kapelle, D-. de B., Middelburg, allen i 5 b. s. 5 d. h., C. M. M., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.overtr. maximum snelheid N.- en St.-Joosland: J. D., tot f 15 b. s. 15 d. h.StraatschenderijP. M. S., Koudekerke, tot f 15 b. s. 4 w. t.overtr. Reglement Wegen en Voetpaden: L. M., Vrouwepolder, E. J., Zoutelande, A. J. Grjjpskorke, ieder tot f5 b. s. 5 d. piP. D., Koudekerke, J. K., Middelburg, ieder tot f 3 b. s. 3 d. fa., C. B„ St.-Laurens, tot f2 b. s. 2 d. h.overtr. Bouwverordening Koudekerke: J. W. Chr., Koudekerke, tot f 10 b. s. 10 d. h.overtr. Art. 427 3e W. v. S.: P. de R., Vlissingen, tot f 5 b. s. 5 d. 'h. ;dronkenschapF. L. K„ Middelburg, tot f5 b. s. 5 d. h.over- tred. Arbeidswet: F. W. M., Middelburg, tot 2 maal f5 b. s. 2 maal 5 d. h.E. M., Vlis singen tot f 5 b. s. 5 d. fa.overtreding IJk- wet: R. v. B., Vlissingen, tot 10 maal fö.50 b. s. 10 mafal 1 d. fa., A. v. L., Arnemuiden, J. L., Koudekerke, P. v. W., Middelburg, allen tot f3 b. s. 3d. b.kleeden kloppen buiten den daarvoor bepaalden tijd: J. Q., Vlissingen, tot f3 b. s. 3 d. h.overtreding Lotenjwet: J. v. If., Vlaardingen, M. V., Middelburg, J. B., Rotterdam, allen tot 2 maal f 3 b. s. 2 maal 3 d. h.overtreding Politieverordening Serooskerke: A. M., Serooskerke, tot f2 b. s. 2 d. h., R. M. AV., Aagtekerke, verstek von nis bekrachtigd. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Leer plichtwet: J. v. d. P., Ierseke, J. N., 's-Heerenhoek fö of 5 d.; L. O. aldaar, C- B., Ierseke f 10 of 10 d.; Leerplichtig kind gedurende schooltijd laten werken: P. D., Kamperland f 15 of 15 d.j M. C. van N-, Wissenkerke f25 of 25 d.; Straat schenderij B. J., te 's-Heerenhoek f 10 of 10 dagen; Als opkooper niet onverwijld aanteekening houden in zijn register: C- F-, Ierseke f5 of 5 d.; Warenwet: J. L. fv. d. V., Hansweert f 25 of 25 d.; Te Oude- lande beldeur spelen: J- op 'tH. te Oude- lande, terug aan ouders. Dier noodeloos arbeid doen verrichten op pijnlijk kwel lende wijze: C- van D., Kats f25 of 25 d. Overtreding IJkwet: J. F. J., Goes, f5 i.of 5 d. gewicht verbeurd verklaard; met motorrijtuig rijden over zuidelijk gedeelte van de Beestenmark tte Goes P. H. v. P. Wolphaartsdijk f3 of 3d.; Zonder verlof verkeer op landweg belemmeren: W. N., Heinkenszand f5 of 5 d. Wielen van wa gen niet voldoende schoonhouden: J. B., Wolphaartsdijk, J. S. Borssele, £5 of 5 d-; Te Ovezande baldadig vloeken: W. van L., f 1 of 1 dag. In verboden tijd kreeft aan boord hebben: A. A. D., Ier seke, f 15 of 15 d.; 's Nachts visschen me tstolpnet: A. de J., Sinoutskerke, vrij gesproken, W. de J., A. van O., aldaar, terug aan ouders; veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: W. C. F. B., Goes, f20 of 20 d.; Fietsen zonder licht: M. J. K., 'sHeer Arendskerke fö of 5 d.; Fietsen zonder bel: C- L., Stavenisse f3 jof 3 d;.; P. J. de W., Goes f3 of 1 w. t Oneerlijke concurrentie. Het Gerechtshof te Arnhem deed uitspraak in de strafzaak tegen den botefhandelaar P., te Nij megen, aan wien was ten laste gelegd, dat bü zeven vaten boter voorzien had van ralscbe Rijksbotermerken en daarna deze Taten per spoor naar Duitsöhland had verzonden. Nadat de boter in Duitschland was aangekomen, wilde de geadresseerde ze niet behouden en zond ze terug. Bij de douane le Groesbeelt kwam toen het bedrog aan het licht. Het Hof overwoog dat boter zonder Rjjksmerk goed- kooper kon verkocht worden dan van dat merk voorziene boter, daar de controle geld kost, zoodat beklaagde, ook al ware de bedoelde boter zuivere roomboter, toch meer vrinst kon maken en op die wijze den concurrenten van dien handelaar een oneerlijke concurrentie werd aangedaan, terwijl bovendien boter zon der rijksmerk niet mocht worden uitgevoerd en 'het aanbieden desondanks van zulke waren aan een ondernemer van vervoer ook straf baar is, voor welke beide feiten tezamen de beklaagde werd veroordeeld tot betaling eener geldboete van f 500, sub. 50 dagen hechtenis. Diefstal en gros. Toor de rechtbank te Rotterdam heeft zich te verantwoorden gehad A. M„ 43 jaar, Wagenmaker te Nieuw Helvoet, gedeti neerd en recidivist, wien ten laste was gelegd, een aantal door beklaagde ge pleegde diefstallen: lo. diefstal met braak in een schoolgebouw te Krimpen a. d. Lek van een actentasch, een rijwielbelas- tingplaatje en eenig klein geld; 2e diefstal

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2