54 Woensdag December Balteilaid. 40e Jaargang Binnenland. Guur Weer PÜROL Provinciale Staten van Zeeland. I kan de* haat lie tram, pee eizen, of ir!jj of naar de radio instel- at aandraaien altijd maken inrichtingen ouders en fiijks kenden, tiij er op vol- fer weinigen, aanvaarden, vaarom dezer |;ing om deze hts het eigen en en weten van sommige I volk te bren- uitnemend is leeldingen ma,- Ivan onschat- Jt begin trekt van „de ierd miljoen Maar hij lokje van de geleerde doen oudt met de I dat van alle fon is, terwijl pe dagen tot egepast, deel [ingswérk, en voorbeschikt lich stelt op 't pr hij gewaagt van onze |van den oer- len lezer te |okjesrijk, wat maar al te bit zich vast- lisvatting ver- |ht en kennis- van kennis Dud", omtrent omwezen; de de werking bn; het auto- ling, enz. enz. (bevelen heb- hen, die het |ids vermogen Maandschrift fultuur, onder Aalders, e.a. |Ruys. ïov. en' Dec. 3.a. voorkomt I „Willem de iche Réveil"r, I eerstgenoemd haar mooie, liliepapieren inne nazaten vergeten pro- Jten wijl deze den uitgever ïn stemmiger* |ende-eeuwsck ons een blik Ier 18e eeuw, Idorstig doch hdaagsche pe- laakt en die bedreigt. ïtedatfle.j zijn. mij een veelgelezen hik. Jg las ik het rijk" van Pa- .e gedachte |I andarbeiders •ijk te emi- loosheid hier komt in ge- voor, waar- reenigen. Er bben in vroa- evolking nog e thans heb- jeheschen en ren een toe- erelddeelen", ■ens mij niet ak op elkaar ongunst der sts om veran te brengen.'' me eens zijn, bestemd is laronder do >ot is), doch al was dat k gezegd om ichen", maar in; dit blijkt ies die laatst waarin ge- a „niet on- Nu vind ongelui" gee* uist de onbe- niet naar om- net moed do ver zal ook ozen en niet- emigreerea, onbemiddeld en waarom erl anders op- oote wereld- steekt Neder- n handje toe, ïg heeft over itgestrektheifï ir, nogmaalö en leier. Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraal 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekei: 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Een blauwtje. De troubadour, op politieke vrijage uit, ïs door de maagd zijner keuze afgewezen. Mr Marchant had aan de R-K. Staats partij gevraagd of zij bereid was tot het vormen van een kabinet uit de Rood- Roomsch-Rose staatspartijen mede te wer ken; en de gevraagde heeft de vraag ont kennend beantwoord- Gelijk wij gisteren nog in een gedeelte onzer oplaag konden melden, heeft Mr Marchant hierop terstond aan de Konin gin bericht, dat hij tot zijn leedwezen -niet in staat is, de liem gegeven opdracht tot het vormen van een parlementair ka binet te aanvaarden. Dit is het officiëele gedeelte van de crisis-quaestie. Het eerste bedrijf is af gespeeld, en het scherm gevallen. Geen wonder, dat de toeschouwers nu eens onder elkaar aan 't praten gaan; en wij ons onder hen mengen. En dan merken wij -op, dat dit politieke blauwtje door den aspirant-premier ge- loopen, zoo wij goed zien, niet is een definitieve afwijzing- De bruid, om bij bet de laatste dagen -door de pers naar voren gebrachte beeld te blijven, heeft haar minnaar wel wegge zonden en de deur achter hem toe gedaan, Üoch de gesloten deur staat alsnog op een kiertje, en door dat kiertje zendt zij den afgewezene nog een lonkje na- Hierin nu is niets onnatuurlijks. .Het behoort tot die geoorloofde slimmigheid jes, waaraan, ook in het dagelijksch leven, ■alle eeuwen door, over de gansche wereld, de maagdekens op eiken leeftijd, op hun beurt zich wel eens hebben te buiten ge gaan; en waarvan men ook op politiek gebied nog wel eens gebruik moet maken. Zien we goed, dan heeft de Roomsche partij met de traditioneele toelaatbaarheid van dit gebruik rekening gehouden- i De afwijzing geschiedde niet uit bepaald principiëele overwegingen. Immers liet Pers-bericht gewaagt al leen van hare meening, dat een coalitie kabinet van rechts „de meeste waarbor gen geeft voor een alzijdige behartiging •van 's Lands belangen." Wel laat zij die principiëele overwegin gen gelden tegenover de S. D-. A. P., „wier diepere beginselen met de Katho lieke beginselen lijnrecht in strijd zijn"; doch niet tegenover die- van den Vrijzin- nig-Democratischen Bond, welks diepste beginselen toch zeker niet minder gevaar lijk zijn dan de diepere van de sociaal- ■Üemocraten. Het zijn toch, evenals die van het Libe ralisme, waaruit deze beide partijen zijn voortgekomen, de beginselen der Fran- sche revolutie. Wij proeven in deze woorden de voor zichtige staatsmans- en stuurmanskunst van den leider der R.-K. Kamerclub, wiens •gevoelen ook reeds door den hoofdredac teur van „He tCentrum" was vertolkt- Alleen :bïj uiterste noodzaak zou de R.-K. partij, naar zij zegt, tot deze com binatie namelijk van de drie R.'s kun nen overgaan; doch zij acht deze „thans oog niet aanwezig". Heel de motiveering der afwijzing wet tigt het vermoeden, dat hier geen sprake kan zijn yan een definitieve afwijzing. Het is een afwijzing met de deur op •een kier. Wij zeggen dit niet om daarmede deze taktiek af te keuren. Integendeel, or ■spreekt wijsheid uit- De Roomschen beseffen toch, evenals ieder ander, dat er toch geregeerd en ten slotte ook gecombineerd moet worden- Een vraagstuk dat ook onze aandacht geniet, al staan wij er buiten. Doch wij voegen er tegelijk aan toe, een aanzoek, als van Mr Marchant zou tot de A.-R. partij nimmer gekomen zijn, en' ware 't ooit gekomen, dan zou haar voor geen-tweeërlei-uitlegging vatbare antwoord ongetwijfeld geluid hebben: „De Anti-revo lutionaire Kamerfractie, onverzwakt hand havende hare meening dat een kabinet, steunende op de drie reclitsclie partijen, de meeste waarborgen geeft voor de be waring der Christelijke grondslagen voor •ons volksleven"enz. De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Een schandaal in de Tsjechische bank wereld. Te Brunn is het proces begonnen in verband met de krach van de Moravisch Silezische Bank, in December 1921."Veer tien personen van naam, waaronder twee bankdirecteuren, stonden als beklaagden terecht. De beschuldiging berust op het rapport van de gerechtelijke controlecom missie, waarin wordt vastgesteld, dat het totale verlies 217 millioen bedraagt; dat de balans over 1920 vervalscht is tot een bedrag van zeven millioen en dat einde 1921 reeds kapitaal en reserves verloren waren, hetgeen aan de leidende personen toen bekend moet zijn geweest. De direc teuren hebben door hun speculaties op rekening van de bank de instelling voor 65 millioen benadeeld. Een nieuwe groote vliegtocht. De „Daily News" meldt, dat in het be gin van het nieuwe jaar een nieuwe vlieg tocht ondernomen zal worden over den Atlantischen Oceaan en vervolgens ver moedelijk om de wereld. Engeland, Italië en Duitschland zullen aan deze poging meedoen. Italiaansche vliegers zullen na melijk een groot Dornier-Wal-watervlieg- tuig, dat geheel van metaal is, gebruiken, dat door Duitsche constructeurs ontwor pen, maar van Engelsche motoren voor zien is. Het vliegtuig, waarmee op het oogenblik te Pisa proeftochten worden ge daan, heeft een snelheid van 200 K.M. in het uur en kan bijkans 3000 K.G. ben zine meevoeren. Het kan 3200 K.M. aan één stuk afleggen. De voorspoed in de Ver. Staten. De Amerikaansche minister van koop handel Hoover lieeft in zijn jaarverslag geconstateerd, dat de periode van ontzag lijken voorspoed, die de Ver. Staten nu al een jaar of vijf doormaken, het gevolg is van het besef, dat bestaat bij zakenlieden, fabrikanten, ingenieurs en arbeiders, dat er met alle kracht dient te worden ge streefd naar vermijding van verspilling. Op het gebied van de spoorwegexploitatie was dat zeer duidelijk aan liet licht ge treden. Ook de toenemende electrificatie van spoorweg- en andere bedrijven in de Unie had zegenrijk gewerkt. Thans is de productie por hoofd in de Ver. Staten een record. Dat geldt ook voor den levensstandaard, welke trouwens door het eerste wordt verklaard. Het streven was en moet blijven; den levensstandaard ook voor arbeiders en landlieden hoog te houden en de productie stabiel te maken. Sneeuw en koude. Terwijl het eergisteren te Brussel niet alleen heeft gesneeuwd maar ook geregend waardoor wegen en straten in ware mod derpoelen werden herschapen, is in het hoogergelegen deel van België, vooral in het Zuid-Oosten, nog altijd meer sneeuw gevallen. In de streek van Florenville (provincie Namen) bereikt de sneeuwlaag op sommige plaatsen een dikte van 1 M. 20 en elders in de Ardennen heeft men, in de dalen, tot 2 M. 50 sneeuw geconsta teerd. Het autobusverkeer is in de pro vincies Namen, Luxemburg en Luik, las- mede in het Zuidelijkste deel van Hene gouwen, zoo goed als totaal stopgezet. Ook op sommige spoor- en buurtspoorlijnen is het verkeer geheel geschorst. Ontelbaar zijn de omgewaaide telegraaf- en telefoon palen. Uit de provincie komt tevens het be richt dat verscheidene personen, meest grijsaards, van koude zijn gestorven. In de groote steden liepen verder vele menschen bij het vallen been-, arm- of schedelbreu ken op, waarvan eenige met doodelijken afloop. Ook in Zuid-Duitschland is weer veel sneeuw gevallen. In de middel-gebergten ligt ze overal een meter hoog. Gisteren dooide het flink; als de dooi aanhoudt wordt zeer hoog water op den Rijn ver wacht. Een steeds ernstiger conflict. De „Westminster Gazette" verneemt, dat een buitengewoon ernstige toestand is ontstaan met betrekking tot het grens geschil over Mossoel tusschen Engeland en Turkije. Het gevaar van oorlog zou ernstig zijn. Gelijk men weet, was de Mossoelkwestie aan den volkenbond voorgelegd krachtens de voorwaarden van het verdrag van Lau sanne en op de laatste bijeenkomst van den volkenbond werd door een speciale commissie een rapport ingediend, dat, of schoon tegenstrijdig, in sommige conclu sies toch verklaarde, dat Mossoel wettig aan Turkije behoorde. De Turken hebben voortdurend een zeer vastberaden houding aangenomen met betrekking tot Mossoel, welks bezit zij als hoog noodig beschou wen. De volkenbondsraad zal op 7 Decem ber opnieuw bijeenkomen. De „Westminster Gazette" verneemt dat de Turken besloten hebben om, indien de eindbeslissing van den volkenbond niet te- liunnen gunste mocht zijn, vastberaden op te treden, m. a. w. Turkije zou Irak bin nenvallen en zich van Mossoel meester maken. De Turken onderhouden een groo te weltoegeruste strijdkracht aan de grens van Irak. Het Turksche leger, dat onge veer 300.000 man bedraagt op vredes- sterkte, is in een staat van paraatheid. Het heeft ruime voorraden en munitie en ofschoon het over weinig zwaar geschut beschikt, is het wel voorzien met veldartil lerie. Korte berichten. Van 1 tot 15 November is het aan- De eischen der Oostenrijksche post ambtenaren zijn ingewilligd. Als protest tegen deze inwilliging heeft de directeur- generaal der posterijen zijn ontslag inge diend. Te Blyheville in Arkansas is een groote vrachtauto, waarin 2 boerenfami lies een uitstapje ondernamen, door een sneltrein gegrepen en vermorzeld. Van de inzittenden werden er 9 op slag gedood en 2 ernstig gewond. Van de mijnwerkers die bij de ont ploffing in de mijn Lothringen bij Bochum zijn gewond, is sedert gisteren één aan zijn wonden bezweken, zoodat er nu 5 slacht offers zijn. De andere vier zwaargekwet- sten verkeeren nog in levensgevaar, doch men hoopt hen in 't leven te kunnen hou den. Het rijksindexcijfer voor levenson derhoud in Duitschland is in November l'A pet. lager geweest dan in October. Volgens de Berlijnsehe bladen heb ben de Engelschen reeds kleine troepen- afdeelingen uit Keulen naar Wiesbaden overgebracht. Vandaag zullen grootere af- deelingen volgen. De pers herinnert dat het heden juist zeven jaar is geleden, dat de Engelschen de Keulsche zone bezetten. In het Emgelsche- lagerhuis heeft Mac Donald gisteren een motie ingediend, waarin de regeeringsactie tegen de com munisten een schending wordt genoemd van de vrijheid van spreken. De secre taris van binnenlandsche zaken verde digde de houding der regeering. Het Engelsche lagerhuislid Adam- son (lab.) is wegéns zijn weigering om een bevel van den speaker op te volgen met 260 tegen 91 stemmen van deelneming aan do zittingen uitgesloten. Uw humeur wordt vergald, als gij last hebt van aambeien. Foster's Zalf geeft vanaf de eerste aanwending, verlichting en heelt uw kwaal. Inderdaad een pro baat geneesmiddel. Per doos f 1.75per tube f 1. (6) Het Gezantschap. In parlementaire kringen loopt het ge rucht, zoo meldt het Volk, dat er ge zocht zou worden naar een oplossing van het geschil over het gezantschap bij den Heiligen Stoel, hierin bestaande, dat de missie bij' den paus te Rome opgeheven zou blijven, doch hierin voor zien zou worden door den gezant te Weenen of dien te Madrid, beiden katho liek, tevens bij den paus te akkrediteeren. In verband biermede merkt de Haag- sclie redacteur van de „Msb." het vol gende op: Dat voor het herstel der coalitie de handhavirtg van 'het gezantschap bij het Vaticaan in een of anderen vorm nood zakelijk is, staat vast. Welke vorm daar voor zou zijn te kiezen is een zeer subtiele kwestie, waarin het op het oogenblik be ter is zich niet al te zeer te verdiepen. Immers verschillende min of méér bevre digende oplossingen zijn 'mogelijk, wan neer de voorstemmers voor het amende ment-Kersten tenminste over hun prin- cipieele bezwaren willen heenstappen. „Bet Volk" noemt de combinatie van liet gezantschap bij den Paus met dat te Weenen of te Madrid, met evenveel of misschien nog met meer reden zou men de combinatie Rome-Bern kunnen noemen, welke plaatsen tenminste het dichtst hij elkaar liggen. Uit den Haagse li en Raad. Wij' lezen in het Volk: Marchant: de Haagsclie Raad geniet zoowaar de eer een kabinetsformateur te tellen onder zijn leden Marchant Wordt bij zijn binnenkomst met een hoe- ra'tje en handdrukken begroet. Hijl krijgt er een kleur van, wat een der vroede vaderen doet uitroepen„Je bent al rood voordat je samen met de rooien aan de regeering,stafel zit." De formateur meesmuilt en zet zich in zijn raadszetel. Of hii met z'n ge dachten w'el heelemaalbijl de gemeente zaken is? Achter hem is een plaatsje leeg dat van Van Vuuren. Een herinne ring aan de op het Binnenhof vergaderda roomsch-katholieke Kamerfractie Na vieren komt Van Vuuren binnen. Thans zijn aller oogen op den katho liek gericht. Hij Wéét! „Zal ik roept ■Wethouder Die Wilde hem schertsend toe den voorzitter vragen je het w'oord te geven tot het doen van mededeelingen?" Van Vuuren lacht witjes en zwijgt. Hij zet zich op z'n plaatsje achter Mar chant. Marchant kijkt op noch om, vraagt lal steuntrekkende werkloozen in Duitsch- j niets, zegt niets. Een half uur zit hij land van 364.000 tot 471.000 gestegen. zooi te.... luisteren naar woningbouw- problemen. Dan wordt het hem te mach tig. Hij staat op en gaat. Om niet meer terug te keeren. En even later loopt de mare dat de katholieke fractie het regee- ringsaanbod afgewezen heeft Marchant was, terwijl de Raad ver gaderde, van formateur tot formateur- i'n-ruste teruggekeerd. En wij! moeten schrijven: De Haagsclie Raad genóót de eer een kabinetsformateur te tellen onder zijn leden! Indijking van een gedeelte van de Biiesboscli. Ten opzichte van de plannen tot indij king van een gedeelte van de Biesbosch kan worden medegedeeld, dat in een op 27 Nov. gehouden vergadering besloten is, de verleende concessie voor de in dijking te aanvaarden. Eie bestekken voor liet maken van de bedijkingswierken en de uitwateringssluis zijn voorloopig vastgesteld, en de mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw lieeft deze bestekken voorloopig goedgekeurd. De aanbesteding zal in Jan. a.s. plaats hebben, en in het vroege voorjaar zal met do Werken worden be gonnen. De hier bedoelde wérken zullen in vier deelen wórden aanbesteed. Wan neer het gebied eenmaal zal zij'n inge polderd, zal bemaling niet noodig. zijn. De waterstand binnen den nieuwen polder zal afdoende kunnen worden beheersclit met behulp van de bewateringssluis. Zoo eenigszins mogelijk zal in den zo mer van 1926 ook een begin worden gemaakt met het maken van de Wégen binnen het nieuwte poldergebied. Die Zomertijd. Verschenen is bet Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het voorstel van wet van den lieer van der Waerden c.s. Blijkens dit verslag erkenden zeer vele leden de wenschclijkheid om ten aanzien van het nog steeds de gemoederen ver deeld houdende tijd-vraagstuk tot een com promis te geraken, dat ook voor de tegen standers van den zomertijd aannemelijk is. De beide aanhangige wetsvoorstellen trachten dit compromis te bereiken in verschillenden zin; terwijl liet voorstel- Braat de oplossing zoekt in verkorting van don termijn van den zomertijd, is in het voorstel-van der Waerden de oplos sing gezocht in vermindering van het tijdsverschil. Vele leden gaven aan een oplossing in laatstgenoemden zin de voor keur en konden zich dan ook in beginsel met het voorstel-van der Waerden c.s. vereenigen. Enkele leden betreurden, dat dit voorstel zich niet ook voor wat den wintertijd betreft, aansluit bij het meer- derheidsadvies der Tijdcommissie, doch den ongewenschten toestand bestendigt, dat alleen in Nederland de minuutwijzer een anderen stand inneemt, dan in het overige West-Europa. De eerder aan het woord zijnde leden zouden aanvulling van het voorstel, wat betreft de invoe ring van den West-Europeeschen tijd in den winter geenszins een verbetering vin den. Verscheidene andere leden verklaar den zich tegen dit wetsvoorstel. Het voorstel-Braat verdient huns inziens verre de voorkeur, Eenige leden, die tegen beide voor stellen bezwaar hadden, zouden gaarne den Midden-Europeesclien tijd willen in gevoerd zien en wel voor het geheele jaar. Sommige leden waren tegen elke wetswijziging. De bestaande wettelijke re geling had hun volle instemming. Tevens is verschenen het verslag over het voorstel van wet van den heer Braat. Vele leden merkten op, dat het onder havig voorstel den zomertijd tot een zoo korten duur beperkt, dat hij weinig waar de meer heeft. Verscheidene andere leden verklaarden zich met de strekking van het voorstel te kunnen vereenigen, omdat h.i. alleen op die wijze een aanvankelijk compromis kan worden bereikt. Som mige dezer leden konden echter niet ont kennen de gedeeltelijke juistheid van de bezwaren, door de eqrst aan het woord zijnde leden tegen dit voorstel ingebracht. Daarom gaven zij den voorsteller in over weging, door een kleine wijziging van het voorstel aan deze bezwaren zoveel mo gelijk tegemoet te komen. Indien do eind datum l September uit het voorstel werd genomen en de bepaling van den. eind- termijn van den Zomertijd geheel aan het beleid der Regeering werd overgelaten, zou een groot deel van de bezwaren tegen dit wetsvoorstel vervallen zijn. Een vergadering der Tweede Kamer. Naar in parlementaire kringen ver wacht wordt, zal, indien het mogelijk blijkt, de Tweede Kamer in den loop der volgende week in openbare vergade ring bijeenkomen ter behandeling van eenige wetsontwerpen, welke vóór 1 Ja nuari 1926 moeten zijn afgedaan, met het oog op tegen dat tijdstip afloopende termijnen. geeft ruwe huid van handen en gelaat. Dit verzacht men dadelijk en geneest men spoedig met Dinsdagavond wérd de najaarszitting van de Provinciale Staten door den com missaris der Koningin, in naam der Ko ningin geopend. 'De voorzitter deelde mede, dat hij aan vankelijk bericht had ontvangen, dat de heer Van Waesberglie Wegens «ingesteld heid deze zitting niet kon bijwonen. Tot zijn vreugde ziel spr. den heer Van Waes berghe toch in de vergadering aanwezig en hij wenscht hem namens de leden gduk met zijd beterschap met wélke woorden de leden hun instemming betui gen. Spr. deelt verder mede, dat van den lieer Koster bericht is ontvangen dat hij deze vergadering wegens ongesteldheid niet kon bijW'onen. De overige 41 leden: waren alle tegenwoordig. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving worden aangenomen: verschillende Koninklijke besluiten tot goedkeuring van Statenbesluiten. Het zelfde gebeurde met een adres van den Nederlandschen Federatieven Bond van personeel in openbaren dienst inzake het niet goedkeuren van gemeentebegrootin- 'gen met betrekking tot het verleenen van vacantietoeslag en het niet-verhalen van pensioenbijdragen. In handen van Ged. Staten om nader advies een adres van B. en W. van Colij'nsplaat om subsidie voor verbetering van wégen in Noord- Beveland en een adres om subsidie van het Comité van organisatie voor het Ille Internationaal congres voor reddingswé- zen en eerste hulp bijl ongelukken. Het reeds vroeger vermelde adres van den Centralen bond van transportarbeiders in- zakfa de Werk- en diensttijden van het personeel bijl de Prov. stoombootdiensten met een toelichting en een schema voor een dienst met meer rustdagen, Werdkiaar de afdeelingen verw'ezen. Mededeelingen. Bij de mededeelingen van Ged'. Staten, en Wel speciaal bij die over de onderhand- sche aanbestedingen, vroeg de heer Wal- lien of Ged. Staten bereid zijd mede te deelen hoe het staat met de aan besteding van de ferryboot voor de lijn Breskens-Vlissingen en of zij kunnen ver zekeren, dat die boot voor den zomer dienst 1926 en in ieder geval voor dien van 1927 gereed zal zijn om in de vaart te komen. De voorz. zeide, dat Ged. Staten in de vergadering van 21 Dec. nadere mededee lingen daarover zullen doen. Voor kennisgeving Werden aangenomen de ïr.edcdeeling omtrent het voorstel van de hoeren yan 'Dixhoom en Koster inzalcö opheffing en niet meer verleening van' concessies tot tolheffing en 'die inzake het financieel beheer der Provincie naaf aanleiding van de opheffing van het kan toor van den Rijksbetaalmeester, P'e voorzitter stelde yoor ook de Wij ziging der statuten van de P.Z.E.M. vdor kennisgeving aan te nemen, dooh de hee- ren Vienings en Onderdijk stonden tegelijk op om verzending naar de afdeelingen te vragen. Waartoe direct besloten werd z.h.s. Bij de mededeeling over de vraag van de Statenleden Boogerd c.s. inzake het veer Bruinisse-Willempolder, stelde de heer Boogerd een motie voor, Waarin Ged. Sta ten wórden uitgenoodigd maatregelen te nemen, dat op het veer Zij'peAnna-Ja- cobapolder dezelfde tarieven wórden toe gepast als bijv. op het veer Kortgene \V olfaartsdijksche veer en er uitbreiding van het aantal vaarten komt. Spr. stelde voor deze motie naar de afdeelingen te verwijlzen. De voorz. zeide, dat Ged. Staten be reid zijh in den geest als door spr. bedoeld, te handelen en vroeg of men dan nog verzending naar de afdeelingen noodig acht. Z.h.s. wérd besloten een en ander voor kennisgeving aan te nemen. De vroeger door ons vermelde voor stellen werden alle naar de afdeelingen verw'ezen, behalve dat tot afwijzing van het verzoek van F. A. Kloppert, ingenieur bij den Prov. Waterstaat om de bijdrage voor inkoop van zij'n pensioen voor reke ning der Prov. te nemen, daar de heer Kloppert zijn verzoek heeft ingetrokken. Bij het voorstel tot wijziging van het bijzonder reglement op het beheer der uitwatering van de polders Ileer-Jansz c.a. Werd gevoegd een bezwaarschrift van den Anna-Frisopolder en een van den polder Camperland tegen de voorstellen) van Ged. Staten ten dezen opzichte. Bij de splitsing der vergadering in af deelingen w'as de verdeeling als volgt f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1