Onderwijs. <üb/lrL f l.pertfeiicr e/rt f0.55 pea pond. Gttfisatf Nieuws. ovenineff&n. om r> cïï\js/\rtDUAjj Corn/raarL tle/noe. ,iV c\}iDe^QQ£nwJh£ tik goud diuind&ie. cclcocg pxo-êeeadUf^^^G^&'3CxiCQ^ (ISiuw? werdl) en6e4Êoatiivawoxlaam.amditTnfirc^i£ftxmd0rv, üktUual!tied,i4d0Oi<kduiLnden&mj^^ ie 11 l£fül.(jynAVAVj?/r&. zaak hun financiëelen steun niet te ont houden. De voorzitter geeft voorts het woord aan den penningmeester, dhr M. de Jonge, die zijn jaarlijksch verslag uitbrengt- Uit dit verslag bleek, dat ook in het aige- loopen jaar, de Mil. Teh. bovengenoemd zooveel mogelijk gesteund zijn en ook hel Militair Pro Rege te Middelburg. Vervolgens noodigde de voorzitter Ds Janssen uit, zijn rede te houden over: „Reisindrukken over Indië. Z.Eerw. deelt mede, wat „reizen" beteekent en voorts dat het niet zijn doel was, een beschrijving te geven van het natuurschoon van In dië, evenmin van de plaatsen, die hij bezocht had, maar alleen zijn arbeid als veldprediker onder de Indische militairen Op duidelijke wijze zette hij uiteen, den geestelijken toestand, waarin de militai ren verkeeren- Een eeresaluut bracht hij aan den arbeid van het Leger des Heils die als pioniers reeds jaren lang hun kracht aan de geestelijke belangen dei- militairen gegeven hebben- Bijzonder viei het hem op, de groote liefde en vereering die de Inlandsche militairen voor ons Vorstenhuis hebben. De Amboneesche sol daten stellen er een eer in Christen te heeten, en door hun kerkgang dit ook te bewijzen- In gloedvolle woorden beschreel Ds Janssen de vele ontmoetingen, die hij had meegemaakt met verschillende mili tairen en hun geestelijke armoede- Wij hebben, aldus spr., in Indië nog een dure Christenplicht te vervullen. Met een ischoone peroratie eindigde spreker zijn rede, die met stille aandacht was aan gehoord- Na de pauze sprak dhr Kanon, namens de militairen en het Militairen Tehuis uit Middelburg, zijn grooten dank uit voor hetgeen de afd. Goes voor hen doet en reeds gedaan heeft. Hij wekte de aanwezi gen op om hen voor het vervolg ook niet te vergeten, niet alleen financiëel, maar vooral de militairen in den gebede te blijven gedenken. De voorzitter was zeker wel de tolk der geheele vergadering toen hij zijn warmen dank uitsprak aan Ds Janssen, voor zijn gloedvolle rede, waarna Ds Janssen met dankzegging sloot. Voor lid der school-commissie (vac.- J. Pouwer) worden door B. en W. aanbe volen dhm J. S. Bedet en W. L. B. J- Dekker. In bet Schuttershof wordt vanaf van daag tot en met Zaterdag een tentoonstel ling van schilderijen en houtsneden ge houden. Daar zijn 25 schilderijen van den heer R. Kimpe en 18 houtsneden van me vrouw M. Evers-Keg geëxposeerd. Wij waren nog slechts in de gelegenheid een kort bezoek te brengen in de expositie zaal, maar kunnen toch verzekeren, dat hier van hoogstaande kunst rijkelijk te genieten valt. De doeken van den heer Kimpe zijn alle van recenten datum, nl. van de laatste paar jaren. Een historische ontwikkeling van de talenten of richting van den schilder geven ze dus niet. Maar daartegenover staat, dat ze alle dateeren uit den tijd van de volle rijpheid van de heerlijke gaven van den kunstenaar. De doeken zijn in hoofdzaak in twee groepen te rangschikken: ten eerste die een zuivere weergave der natuur uitbeel den en ten tweede die een weerspiegeling zijn van het gemoed van den schilder. Ook bij de houtsneden zijn ware kunst juweeltjes. Op de opening der tentoonstel ling hopen wij morgen terug te komen. Gaarne wekken wij op tot een druk be zoek. Vlissingen. Scheepsramp. Zaterdag avond heeft bij Vlissingen een scheeps ramp plaats gehad, die aan een persoon het leven heeft gekost- Te ongeveer half zeven is de Deensche driemastschoener ,.Vestland" vermoedelijk tengevolge van «ene verkeerde afstandberekening op de plaat van Zoutelande geloopen. Het was noodweer en er woei een hevige sneeuw storm- Zoo direct door den loodskotter m 3 van het Nederlandsche loodswezen was gerapporteerd, dat op genoemde plaat een schip zat, is de kotter met 'de red dingboot van Vlissingen uitgevaren. Het bleek echter door de hevige branding on mogelijk. direct hulp te bieden en bleven de reddingbooten in de buurt, totdat de mihaalkotter tegen 11 uur een sloep met 6 matrozen van de Vestland ontdekte vn deze mannen spoedig aan boord wa lsen gehaald. Even later ontwaarde de reddingboot een vierde der 8 opvarenden, die in een gordel rond 'dreef, deze schip breukeling werd gewond en verkleumd in de reddingsboot gehaald en gezien zijn loestand direct naar Vlissingen gebracht en aldaar per brancard naar het St- Jo< seph-ziekenhuis overgebracht- Het zou tot zes uur Zondagmorgen du ren, eer men ook den vijfden schipbreuke ling, namelijk den machinist, kon redden- Deze had zich in den mast in veiligheid trachten te brengen en was geheel ver kleumd en daarbij was hij tijdelijk van zijn geestvermogens beroofd. Ook deze ongelukkige werd naar het St- Joseph ziekenhuis gebracht- Intusschen had de zeesleepboot Blankenberghe den kapitein en den stuurman van de „Vestland" van boord gehaald en naar Vlissingen ver voerd. Er waren toen dus 7 personen in veiligheid gebracht. Helaas werd de achtste, namelijk de kok, nog vermist- Deze is vermoedelijk verdronken, toen hij bij de 3 het eerst geredde matrozen 'in de boot wilde gaan. Het schip, dat geheel verloren is te beschouwen, was voorzien van één motor, werd in 1919 gebouwd, was ijjna 300 ton bruto groot. Het schip was verzekerd evenals de lading, bestaande uit chinaklei. De Vestland kwam van Fore way en was bestemd voor Stockholm- Er was geen loods aan boord- De politie te Vlissingen stelt een uitgebreid onderzoek naar een ander in- Zondagmiddag werden twee leden der bemanning van het Zweedsche s.s. „Dagmar" met een lading hout van Louisa naar Antwerpen, van de reede aan wal gebracht. De beide mannen haddenbrand- wonden en beenbreuken opgeloopen en zijn per raderbrancard naar het St- Jo- soph-ziekenhuis overgebracht. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag was aan boord van he tschip een in het bunkergat staande bus carbid door het schommelen omgevallen. Door de ontstane ontploffing werden beide mannen als boven genoemd gewond. Gisteren is aan de politie overge leverd een 26-jarige Belgische jonge man, die op het in de haven van Antwerpen liggende Belgische stoomschip „London- nier" werkzaamheden verrichtte en niet merkte, dat het schip, bestemd voor Bra zilië die haven verliet. Als vreemdeling zonder eenige middelen van bestaan, is de man door de politie aangehouden en over de grens gebracht. Bij de politie zijn gedeponeerd eeni ge seinvlaggen en een pak vuurpijlen, gevonden op het strand bij Koudekerke- Een onderzoek naar de herkomst dezer zaken wordt ingesteld. 's-Heer Abtskerke. In de Raadsverga dering van Zaterdagmiddag waren weth- de Roo met en de heeren Vermue en Meijaard zonder kennisgeving afwezig- De notulen worden gelezen en goedgekeurd, waarna de voorzitter mededeeling doet van goedkeuring door Ged- Stalen der gemeenterekening 1924 en gemeente-be grooting 1926, alsmede van de Konink lijke goedkeuring op de verordeningen tot heffing en invordering van schoolgeld voor den avondcursus aan de 0- L. school Wordt besloten aan Ged. Staten onthef fing te vragen voor het geven van onder wijs in vak j aan de O. L. school, inge volge Prov. Blad no. 62 van 1921. Goed gekeurd wordt eene wijziging der gemeen- te-hegrooting 1925 tot een bedrag van f97.50. Het aftredend lid van het Algem. Armbestuur W. Miunaard Sr wordt met algemeene .stemmen herbenoemd. Mede aanbevolen J. Blok. Eveneens met algem. stemmen het aftredend lid van de Com missie van Toezicht op het Lager On derwijs M- Kribbe. Mede was aanbevolen I. J. Padmoes. Vastgesteld wordt een sup pletoir kohier hondenbelasting. De rond vraag leverde niets op, waarna sluiting. Kapelle. Da werkliedenvereen. alhier kwam in alg. vergadering bijeen onder voorzitterschap van denheer J. v. Over loop. Wegens ongesteldheid was de voorz. dhr M. Willeboer, verhinderd. Tegen woordig waren 21 leden. De aftredende bestuursleden M. Willeboer, B. Oele en M. van Liere Werden herkozen. Besproken werd de naar het oordeel der vergadw ring vee'OAe hooge melkprijs a 16 ct. per L. Onder voorzitterschap van den heer H. Fossen kwam het Ziekenfonds in ver gadering hijeen. Herkozen Werden de af tredende bestuursleden H. Toolens en M. v. Liere, in de plaats van H. P. Ganseman Werd gekozen C. Ossewaarde. Besloten werd om aan de vereen. Wijikverplegingi f25 bij te dragen, ook werd besloten om het uit ie keeren daggeld aan zieke leden met de wintermaanden niet te min deren. Het reglement werd gewijzigd in dien geest, dat elk nieuw lid boven de 18 jaar kan toetreden tegen een entree van f 0.25 per f 100; is er b.v. f 1300 in de kas, "dan moet 13 maal 25 ct. betaald wor den, vroeger mocht de f 2.50 voor entree niet overschreden worden. Het bestuur dat de functiën onderling verdeelt, be noemde in de plaats van H. Toolens, die als voorz. bedankte M. v. Liere en als secr. in de plaats van H. P. Ganseman, C. Ossewaarde. Daartoe door liet Comité voor Ohr. Winterlezingen uitgenoodigd, trad Vrij dagavond in de Ger. Kerk op, Ds Douma uit Den Haag, met het onderwerp: Ne- bemia de Hervormer. De spreker werd ingeleid door den voorz. der vereen, dhr F. P. de Graaf. Allereerst verplaatste spr. zijn gehoor bij den tijd waarin No- hem ia leefde aan het Perzische hof, de tijd Waarin 'de Grieksche wetenschap en kunst opbloeide, de tijd waarin het over blijfsel, het volk der smarten, het Is- raëlietische volk, het bizonder eigendom van Jehova verdrukt werd eu in bal lingschap omdoolde. In het tweede ge deelte zijner rede schetste Ds Douma den persoon van Nehemia als een krach tige persoonlijkheid, een reformator, lei der van het volk, die Wist te bezielen, een krachtige geloofsheld, een bidder, ver trouwende op der vaderen God. In het slotgedeelte werd het werk van dezen in isolement zijn kracht vindenden machti gen organisator geteekend, een Mozes gelijk. Het Was een schoone rede, die met aandacht door de aanwezigen werd gevolgd, zich aanpassende aan onzen tijd. De spreker eindigde met dankgebed. FUlUta4-l*th. Vrijdagavond werd in de Christelijke school aan den hoofdweg al hier de eerste ouderavond in dezen Win ter gehouden. Om half zeven opende de voorzitter de vergadering en riep de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe. Hierop behandelde dhr G. v. d. Leeden een onderwerp, „Wakend voor waarts", Waarin de aanwezigen werden opgewekt wakende en werkende voort te gaan, en te zorgen dat ons niet wordt ontnomen Wat is verkregen. Door den voorzitter Werd hierop uiteen gezet, waartoe 'wij onze kinderen opvoe den. Dhr Kole gal een Kijkje in een school uit de vorige eeuw1, waardoor de lachspieren in beweging werden ge bracht. Terwijl het hoofd der school, kennis deed maken met de meest mo derne school in Rusland. Door dhr E. Tange werd '"Seliandeld „Een moeilijk werk:de opvoeding", waaruit bleek voor welk een moeilijke taak de ouders staan die kaderen hebben op te voeden. De avond werd opgeluisterd door orgelspel van dhr I. Tange, en zang van eenige dames, Wat de gezelligheid verhoogde. De hand tusschen school en huis is ongetwijfeld door dezen avond weer hechter geworden. Benoemd tot dijkgraaf in den Kreekrakpolder, dhr W. Koning, direc teur der Bathpolders. Hanswggrt Bij het binnenkomen van de haven is het ledige schip Confidentia" op een 'in de haven staande meerstoel gevaren, tengevolge van den harden wind, Waardoor een groot gal in het achterschip ontstond. Daar het boven water was, kon het schip de reis voortzetten, maar zal alvorens te kunnen laden, eerst moeten repareeren. Wemeldinge. Met ingang van "1 Dec. a.s. is benoemd tot sluisknecht aan de sluizen alhier dhr C. Brandenburg, knecht aan de Bonzij-brug aldaar. Wolfaartsdijk. Zaterdag hield de ver- eeniging de Voorzorg afd. van den N. O. B. haar jaarvergadering. De reke ning van den penningmeester wees aan dat er dit jaar was ontvangen f 6515.42i/2, uitgegeven f 6515.42V2, met een saldo op nieuwe rekening van f404.60. Hierbij was uitgegeven voor uitkeering bij onge vallen f787.30. En voor geneeskundigo hulp f829.95. Aan uitkeering bij ziekte was uitgegeven f 1257.61. Als bestuurslid werd herbenoemd dhr Lindenbergli en als plaatsvervanger dhr H. vanlwaarden. Als leden van de financieele commissie Werden Tierbenoemd de heeren J. Q. C. Lenshoek en M. J. Mol, plaatsvervangers J. M. Klompe en joh. Briedijk. In de va cature C. Nieuwenhuizen van de Ge schillen-commissie werd benoemd J. L. Goetheer. Verder Werd behandeld de agenda van de vergadering van Se N. O. B. en als afgevaardigde naar bedoelde vergadering aangewezen de heer J. Lin- denbergh als werkgever 'en dhr W. L. Leendertse van Wissehkerke (N.R.) als werknemer. Op voorstel van het bestuur werd besloten bij ziekte 70 pet. van het loon te verstrekken, tot heden was dit '"50 pet. en vanaf heden de leden, van de Voorzorg hetzelfde recht op uit keering bij ziekte toe te kennen, tot een maximu'm van 3 weken. Besloten werd om dfen omslag te blijiven berekenen per H.A. De vereeniging telde op 30 April 1925 80 leden, op 1 April il924 69 leden. Biervliet. Vrijdagmorgen vroeg is de landbouwschuur van den heer D. Diele- man, in den Paulinapolder totaal afge brand. Geheel de wintervoorraad aan graan, stroo en hooi en vele landbouw gereedschappen en werktuigen zijn een prooi der vlammen geworden. 'tVee is met groote moeite gered, behalve een kalf, dat in de vlammen is omgekomen. Naar wij vernemen, was behalve de schuur niets verzekerd. Omtrent de oor zaak tast men nog geheel in het duister. (M. Ct.) Hoofdplaat. In den nacht van 25 op 26 Nov had alhier door het noodweer een ongeluk plaats. Er woei een hevige storm uit het N.-W. Plotseling schoot de wind naar het N.-O., met het gevolg, dat de schepen in de haven met kracht tegen de vloeipalen gedrukt werden. Een motorboot van schipper Bondewel sloeg 4 vloeipalen stuk en werd op de kade geworpen. Het schip is zonder hulpmid delen niet meer vlot te krijgen. Bij on derzoek bleek het bovendien lek gesla gen te zijn. Assurantie dekt de schade. Groote schade werd toegebracht aan de bergen bieten, die langs de haven liggen opgeslagen. (M. Ct.) Axel. Alhier worden de laatste dagen herhaaldelijk inbraken gepleegd. Bij den Arbeider H. verschafte men zich tijdens afwezigheid der bewoners toegang tot de woning, waaruit eenig geld werd ont vreemd. Ook tot het kantoor van het station trachtte men zich toegang te ver schaffen. Toen de inbrekers ontdekt wer den, sloegen zij op de vlucht. Vrijdagavond werd op het erf van den landbouwer D1. een persoon ontdekt, die daar blijkbaar ook met oneerlijke bedoelingen rondliep en toen hij onraad zag, eveneens op de vlucht ging. Bij verschillende personen zijn voorts kippen en konijnen gestolen. Het is der politie nog niet gelukt eenig spoor van de daders te ontdekken. Kerkfiieatrs. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwendam toez. D. Faber te Tilburg. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Aalst M. Hofman te Krab- bendijke. KRABBENDIJKE. Uit de dubbeltallen voor ouderling: A. A. Allaart en P. Cok en voor diaken: G. van Harn en J. Verlare Sr., wer- de ngekozen P. Cok en G. van Harn inplaats van de aftredenden J. op 't Hoff „en J. van Luijk. Gisteren herdacht ds M. H. K. Mol, em.- predikant van de Geref. Kerk van Zwarte- waal, zijn 50j-arige ambtsbediening. Ds Mol is de eenige nog in leven zijnde van het viermanschap Eerdmans-Dij kstra-Mol- Goslinga. Deze vier predikanten studeerden allen aan de Theol. school te Kampen; moch ten allen hun 40 jarige ambtsbediening vieren, waarbij ze ook allen trguwe vrienden als ze heel hun leven waren - een gedach tenisrede hielden over 1 Tim. 112. Voor waar, een zeldzaamheid. De Spiegel heeft destijds in twee photo's, als student en bij hun 40-jarige ambtsbediening dit viertal vereeuwigd. Geslaagd voor het 3e gedeelte van het notarieel examen te 's-Gravenhage o.a. de heeren G. de Wolf en J. J. v. d. .Ende te Middelburg, R. Batten te Vlissingen en J. Ch. v. d. Poest Clement te Baarn. Ongelukken. Aan de Coöp. Ma lerij te Ede had de ongehuwde arbeider H. bet ongeluk bij het stellen van een maalmachine die in beweging was met zijn arm in de machine bekneld te raken. Met veel moeite gelukte het hem te bevrij den. Hij werd overgebracht naar het zie kenhuis te Arnhem. Daar is de arm ge amputeerd. Te Someren is een 5-jarig meisje onder een kar geraakt. Ernstig ge wond werd de kleine opgenomen en naar huis vervoerd. De 83-jarige mej. N. uit Nieuwkoop wilde met een oude peluw de kachel wat opstoken, met het gevolg, dat haar kleeren eveneens vlam vatten. Zij is aan de bekomen brandwonden overleden. Mej. Z. te Groningen was met behulp van een gascomfoor aan het strijken, toen haar kleeren in brand geraakten. De on gelukkige snelde de straat op, waar buren de vlammen wisten te dooven. De ongeluk kige bad intusschen zulke hevige brand wonden opgeloopen, dat zij in het zieken huis is opgenomen. Haar toestand is ge vaarlijk. De juffrouw, die in haar wo ning te Rotterdam in den kelder was ge vallen en een hersenschudding bekomen had, is aan de gevolgen overleden. Te Hei- en Boeicop is de 70-jarige de W. in een wetering gezakt en verdronken. Men meldt uit Egmond aan Zee: De vis- scher A. D. is bij een stortzee overboord geslagen en verdronken. Hij laat een vrouw met 7 kinderen na. Vrijdagmid dag is te Maastricht een dienstbode uit een raam der eerste verdieping gevallen. Met een been- en heupfractuur benevens inwendige kneuzingen werd zij naar Cal- variënherg overgebracht. De 64-jarige mej. N. te Enschede is door de gladheid gevallen en aan de gevolgen overleden. Zaterdagmorgen is de 60-jarige v. d. V. te Henschoten, misleid door de sneeuw, in een wak geraakt en even later levenloos opgehaald. Mijnongelukken. In de mijnen hij Bochum zijn Vrijdagnacht weer twee ernstige ongelukken voorgekomen. In een schacht zijn twee houwers door val lend gesteente bedolven en twee uur later dood gevonden. Een uur later geraakte op een andere mijn een kolenmassa in be weging, waardoor drie arbeiders verdwe nen. Bij de reddingspogingen verloor een voorman door een ongelukkigen slag met een houweel bovendien een oog. Een der mannen is reeds levenloos bevonden. De twee anderen waren bij het afzenden van dit bericht nog onder de kolen bedolven. Inbraken. Vrijdagavond heeft een zekere S., een berucht persoon, ingebro ken bij mej. V. te Gadier en Keër. Ma rechaussee en de rijksveldwacht, die van zijn plan op de hoogte waren, hebben hem echter op heeterdaad betrapt en in arrest gesteld. Diefstal met braak en ge weldpleging. Op 2 Dec. 1918 werd bij de politie te Deventer aangifte gedaan van diefstal met braak, gepleegd in de wo ning van J. Strokappe, een 81-jarig alleen wonend man. De commissaris van politie en de recherche stelden daarop een on derzoek in, waarbij bleek, dat Strokappe in den avond van 29 November de blin den van zijn woning en de deur daarvan had gesloten en te 8 uur naar bed was gegaan. De blinden waren niet met pen nen bevestigd en vastgezet. Omstreeks 10 uur 's avonds werd Strokappe wakker en zag hij een paar mannen in zijn huis loo- pen, die een licht bij zich hadden, vermoe delijk een kaars. Ze traden op zijn bed toe, grepen hem aan en sloegen en krab den hem. Toen Strokappe zich verzette, duwden de indringers hem een prop va* een beddelaken in den rpond, zoodat hij niet om hulp kon roepen. Strokappe heeft toen het bewustzijn verloren en kwam eerst een paar dagen later uit zijn woning te voorschijn. Hij vertelde aan de buren, die zich over het gesloten blijven van zijn woning hadden verwonderd, dat hij, wak ker geworden na het hem aangedaan ge weld, bemerkt had, dat het bed vol bloed zat en hij daarna weer naar bed was ge gaan en ingeslapen. Het bleek nu, bij het ingesteld onderzoek, dat in een naast het slaapvertrek gelegen kamer een raam was opgeschoven, waarschijnlijk na het uit snijden van een ruit en dat een bureau in de kamer open stond. Men vond, dat daar uit een geldcassette, inhoudende pl.m. f 800, was verdwenen. Als verdacht van het gepleegde misdrijf werden gearres teerd de toen 20-jarige B. en de 21-jarige de V., beiden slagersknecht te Deventer. Van beiden bleek, dat ze wel de daders moesten zijn, hoewel er ook nog een derde persoon bij betrokken zou zijn. Echter ont brak voldoende wettig bewijs tegen hen, waarom ze, na voorarrest, werden vrij gelaten. Later werd nog een zekere W. gearresteerd, die wel in gezelschap met B. en de V. verkeerde, doch tegen wien geen schuldbewijs kon worden verzameld. Thans is de zaak in haar geheele toe dracht uitgekomen. De politie verzocht n.l. opsporing van zekeren van B. te Amster dam, terzake van een diefstal. Deze van B. zei plotseling, dat het hem nu eindelijk verveelde, te Deventer ook nog te worden aangezien als de dader van het in 1918 bij Strokappe gebeurde. Men vertelde dat n.l. volgens hem te Deventer wel eens. Hij had vroeger in het Huis van Bewaring ge zeten, tegelijk met B. en de V., die toen met elkaar spraken en daarbij verklaar den, dat de destijds mede verdachte W. onschuldig was, maar dat zekere S. B. met hen had meegedaan aan de inbraak bij Strokappe. Deze S. B., een 28-jarig gehuwd man, te Deventer woonachtig, is nu in zijn woning gearresteerd en bekende onmiddellijk zijn medeplichtigheid. Hij had, terwijl de V. en B. op Strokappe ge weld pleegden, het geld uit de cassette ge stolen en het later met de anderen ge deeld. Hij was met de beide andere perso nen pas kort in kennis gekomen in de* beruchten smokkeltijd en had toen zonder veel nadenken meegedaan. De V. en B. hadden Strokappe mishandeld. Deze bei den zijn weer gearresteerd, B., een onge huwde, te Amsterdam, en de V., een ge huwd man, in Den Haag. Brand. Toen de landbouwer P. te Rheden met een lantaarn op den zolder eenige bossen stroo wilde halen, had hij het ongeluk op een van de losse balken uit te glijden met het gevolg dat hij naar he neden viel en de petroleum-lantaarn brak, waardoor de zolder die geheel met hooi was gevuld, in een oogenblik in lichte laaie stond. Het vuur deelde zioh weldra aan de geheele bovenverdieping mede. P. en zijn gezin konden zich slechts met moeite uit het brandende perceel redden. De woning brandde tot den grond toe af. Het vee kon men nog tijdig in veiligheid brengen; van den inboedel werd nagenoeg niets gered. Een en ander is slechts laag verzekerd. Fraude? De Justitie vertrok Za terdag naar Lienden, waar ten gemeente secretarie onregelmatigheden zouden zijn gepleegd. De onregelmatigheden zoude* gepleegd zijn door den ambtenaar ter se cretarie J. P. v. d. R. Hij zou n.l. bij vor dering van gelden van het publiek hoogere bedragen hebben geëischt dan hij gerech tigd was. In de laatste raadsvergadering kwam deze kwestie ter sprake en is een commissie ingesteld om de zaak te onder zoeken. Het gerecht heeft hierin aanlei ding gevonden om in deze zaak een onder zoek in te stellen. Men meldt uit Gorinchem: In ver band met den bij de firma Mortier ge- pleegden diefstal heeft de politie nog eea vijftal arrestaties gedaan; in 't geheel zijn nu 9 personen gearresteerd, van wie 4 zich te Dordrecht in voorloopige gevan genschap bevinden, vijf andere te Gorin chem in verzekerde bewaring worden ge houden. Tevens is proces-verbaal opge maakt tegen een tweetal opkoopers. Veel gestolen voorwerpen zijn in beslag geno men. De vermiste loodsschoe- n e r. Hr Ms Heemskerck is Zaterdagoch tend Nieuwediep uitgevaren om mede te zoeken naar het vermiste loodsvaartuig der marine. De Tritois en de andere uit gezonden Marinevaartuigen waren Zater dag ook nog op zoek. De torpedoboote* waren eveneens nogmaals uitgevaren, maar moesten wederom terugkeeren in verband met den toestand der zee. In marine-kringen acht men het uiterst twijfelachtig dat het vaartuig, dat "Woens dag door een Engelsch stoomschip zou zijn aangevaren of overvaren, het vermiste loodsvaartuig zou zijn, aangezien de be schrijving van het scheepje tegen hetwelk het Engelsche schip zou zijn geworpen, niet beantwoordt aan het type van een loodsvaartuig. Daar op Terschelling kleedingstukken van de bemanning van den vermisten loodsschoener zijn aangespoeld, neemt men thans als zeker aan, dat het vaartuig is vergaan. Een wrak bij Markt*. De ka pitein van het Rijksbetonnings-vaartuig, die een onderzoek heeft ingesteld naar het in den Lemmer-koers twee mijl bezuiden Marken gezonden tjalkschip, rapporteert volgens de „Tel." het volgende: Het is gelukt, het naambord van het schip af te trekken, welk naambord aan da eene zijde vermeldt, in witte letters: „Wilhelmina Elizabeth van Scharendijk"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2