Maan 40e Jaargang 'giek Persoon renboter Imenboomen, OSITIE. I m® m SO Movember Ii#8& ïekery en Zaadhandel Westsisils-T. il. Dries »er-Abtskerke. I ceelen zwaar Elzen-, en Wilgen Kaphout >P aangeboden: klas Grossierszaak |iale Waren en Meel. partij Eikenhout, toop gevraagd. cwame Iste Knecht. Sit aamnier bestaat uit drie bladen "lËRSTI BLAD. IslteillaiÉ. agersleerling of rderd Leerling, Voos* Allen die Sukkelen üs Sint-Hicolaas-drakte. Hit Ie ProTintie. ■dfA te veel bezigheden I om chef of deelge- worden in Manufac- ak te Middelburg, op stand. Ruime ver Benoodigd kapitaal mille. Vakkennis geen ite. P. G. Moet, als zelfstandig optreden, igssalaris f 30.— per |en letter D Bureau Blad te Goes. (paericht 1870. b winter wederom af te n verlaagde prijzen ïq aliteit en soortecht: Halfstam-, Pyr.-, Snoer-, en pel, Peer, Pruim en Kers. snstruiken in soorten, en Canada boomen. Populier en Haagdoorn. ulk, Treur- en Klimrozen Klaver- en Bietenzaden, so van Weilanden. lichtingen of bezoekt onze fen. Drukkers-Exploitanten: OOSTEBBAAN LE COINTRE GOES TE KOOfti Grenen Spoorbiels, buizen 5 c.M. engrootere maten, lizen 25 c.M. enz. enz. mwezig op terrein Staats- ;n te Middelburg, irreerende prgs. Aanbevelend, B. H. SCHRIJVER, Westsingel 135, Goes, TE KOOP:' pbosch aan denMoolweg .oetinge. op het terrein Ird. 'waarden liggen ter lezing per J. KANT, planter te die aanwqzing doet en re van J. A. TAK «Sc Co.,4ff at te Middelburg, waar M igen voor ieder perceel fl ik worden ingewacht I 8 December 1925. |P TE KOOP: tot 2.16 M. Inlichtingen ij ving tot 10 December TE ZEEUW, Wemeldinge. der boefdplaatsen van wordt om gezondheids- i, die reeds een halve iaat, is van grooten om- ran onder energieke lei- nog grooter bloei ge- orden. Alleen zij, die achtig zijn gelieven t» 3n onder letter B Bureau lad te Goes. TE KOOP: n, Platen, Paaltjes, Rib- iken enz., in allerlei engten, bij J. DE JONGE, raat 18, Vlissingen. ARENDSE, De Rugter- Vlissingen. TEKOOP: ipelsorteerder, Kortmolen, irde Rosmolens, Wanmolen, ende Wielploegen, JZEE, Mr. Smid, Nieuw- osland. d met 1 Maart beschikbaar, bg J. M- I, Vinkenisse te Rilland- Bureaux: Lange Vorstsiraat 63—70, Gees Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening Mo. 36000. Bijkantoor ie Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Verkeerd feuilleton. Men heeft ter zetterij van ons blad in dit nr een verkeerd feuilleton ge plaatst en wel nr 40. Morgen hopen wij nr 39 te plaatsen. De ontruiming van Keulen. Volgens de „Daily Tel." zullen de En- gelsche troepen, die het eerst Keulen zullen verlaten, niet naar Engeland terug- keeren, doch eerst naar Wiesbaden gaan, aangezien de vervangingstroepen niet voor het midden van Januari gereed zullen zijn- De ontruiming van Keulen zal op 1 Dec. nog niet van veel beteekenis zijn. Op dien dag zullen slechts de officieren en manschappen, die voor de kwartieren moeten zorgen naar Wiesbaden gaan, om daar voorbereidende maatregelen te ne men, thans is te Wiesbaden nog geen kazerne beschikbaar. Het blad wijt de schuld hiervan aan de franschen- Wel zal opt 1 December een einde komen aan het burgerlijke bestuur van de Engelsche bezettingsoverheid, hoewel de Engelsche hooge commissaris voorloopig nog te Keu len zal blijven, om als bemiddelaar tus- schen den Engelschen opperbevelhebber •en de Dnitsche overheden op te treden. Het nieuwe Fransehe kabinet. Briand heeft Zaterdagmiddag zijn kabi net aan den president der republiek voor gesteld. Het is samengesteld als volgt: Briand, ministerpresident en buiten- landsehe zaken; Chautemps, binnenland- sche zaken; Loucheur, financiën; Re- noult, budget; Painlevé, oorlog; Leygues, marine; Daladier, onderwijs; De Monzie, openbare werken; Duranfour, arbeid; Jean Durand, landbouw; Vincent, handel; Per- rier. koloniën; Jourdain, pensioenen- De Fransehe bladen zijn van oordeel, dat het kabinet in de kamer over een belangrijke meerderheid zal kunnen be schikken. Het ministerie Briand is een afschadu wing van het kabinet Painlevé en be staat uit leden van de radicale kartelgroe- pen met twee gematigden van de uiterste linkerzijde. Het zwakke punt ligt juist in de ern stigste portefeuille, daar het niet Lou cheur is van wie een energiek zuiverings plan verwacht wordt- Men acht het ka binet niet toegerust tegen de komende politieke stormen en geeft het een kor ten duur. Een oorlogsgevaar. Volgens een bericht uit Constantinopel heeft de Turksche ministerraad de hou ding bepaald, welke Turkije ten opzich te van het Mossoelvraagstuk zal aanne men. Turkije zal weigeren, iedere binden de bemiddelingsactie van den volkenhond te aanvaarden- De oorrespondent van de „Daily Herald meldt dat de Engelsche regeering de mo gelijkheid van een oorlog met Turkije al ernstig overwogen heeft, en dat men te Londen een oorlog met Turkije om het bezit van de petroleumvelden zeer goed mogelijk acht- Korte berichten. Te Lissabon heeft 't Zaterdag* 20 uur achtereen geregend, waardoor de beneden stad ondergeloopen is- Verscheidene hui zen zdjn ingestort, en de schade is be langrijk. Vrijdagmorgen js door gewapende mannen een aanval gedaan, op de kazerne van de burgerwacht te Phillipstown, Tul- lamore. Twintig minuten lang werd op de kazerne gevuurd- Niemand van de vijf personen, die op dat oogenblik in de kazerne waren, werd gewond- Voor den aanval hadden de aanvallers de tele graafdraden doorgesneden. In alle deelen van Engeland heeft -het Zaterdag gesneeuwd. In sommige deelen kwamen sneeuwstormen, gepaard gaande met onweders voort- In Londen is ide meeste sneeuw gevallen sedert 25 jaar. Ook in België heeft het erg ge sneeuwd. d gevraagd DE VISSER, Slagerij, t. DE CRISIS. „De Tijd" (r.-k.) bericht: „De brief, welken de hper Marchant aan de R.-K. en S.D'.A.P. fracties gezonden heeft, moet een vrij uitvoerig document zijn, zoodat de bespreking ervan, al be staat er over hei afwijzend antwoord van de keflholieke fractie niet de minste twij- v rai"—'^3 fel, ,toch eenigen tijd beslag zal kunnen nemen." Geen vrijz.- en soc.-dem. min derheidskabinet. In de laatste dagen zijn er stemmen opgegaan, die op de mogelijkheid heb ben gewezen van de vorming van een minderheidskabinet, door mr Marchant en bestaande uit sociaal-democraten en vrij zinnig-democraten. Naar de „Tel." ver neemt, handhaaft de vrijz.-democratisclie leider echter zijn reeds in zijn Rotter- damsche rede neergelegd standpunt, dat hij er niet aan denkt, om een dergelijk minderheidsministerie té vormen. Is het blad wel ingelicht, dan denken de- so ciaal-democraten er evenzoo over. De re den, waarom de heer Marchant geen min derheidskabinet wenscht te vormen, ligt in de omstandigheid, dat hij er dan niet van verzekerd zou zijn, dat hij op den duur er in zou slagen, een democratische politiek te kunnen voeren. Het Hietveld. De Christ, inrichting voor mannelijke Drankzuchtigen „Het Hietveld" te Beek bergen zal met iugang van 1 Febr. a.s. opgeheven worden. Het geregeld te kleine aantal patiënten en de onzekere financiën hebben de commissie ten slotte genood zaakt aan het hoofdbestuur van de Nat. Chr. Geheelonthouders-Vereeniging voor te stellen tot sluiting van deze inrichting over te gaan. Kantonrechtercontra medicus. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van den raad der gemeente Wisch kwam het incident ter sprake van ver leden week voor het kantongerecht te Terborg, waar de kantonrechter mr. J. G. v. Heuven den getuige medicus dr K. A. ten Bosch een uur liet opsluiten naar aanleiding van de uitdrukking „wie is hier de vlegel u of ik?" Naar aanlei ding van dit voorval dienden de heeren v. Ditshuizen (R.K.) ,Wolters (R.K.) en Colenbrander (C.H.) de volgende motie in: De raad der gemeente Wisch, gehoord het in bewaring stellen van den genees heer K. A. ten Bosch te Terborg tijdens de zitting van het kantonrecht te Ter borg den lOen Nov. 1925, waar hij als getuige was opgeroepen, heeft de eer Uw Excellentie te verzoeken een onderzoek naar deze zaak te doen instellen, daar door dit in bewaring stellen de verzor ging der zieken in een deel der gemeente Wisch ten zeerste werd geschaad. Op verzoek van den voorzitter gaf de heer K. A. ten Bosch (V.Dl) een toelich ting. Spr. verklaarde, dat het gebeurde hem zeer onaangenaam was: als medi cus, die een eerlijk getuigenis gaf, werd spr. in een hinderlaag gelokt door den kantonrechter en den ambtenaar van het O. M. De betrokken vrouw was wegens ziekte verhinderd haar stemplicht uit te oefenen. Direct werd opgemerkt, dat zwan gerschap geen ziekte is. Bevreemding wekt het geval als men weet, dat de kanton rechter van te voren met den stand van zaken op de hoogte was. Spr. denkt, dat kantonrechter en 0. M. hem wilden zoe ken. Onlangs werd hij door den kanton rechter veroordeeld op zeer zwakke gron den van aanrijding van twee opgeschoten jongens. In hooger beroep werd spr. vrij gesproken en de Officier van Justitie ver klaarde in zijn requisitoir geen schijn van schuld voor beklaagde te kunnen vin den. Dit vonnis was beschamend voor het kantongerecht to Terborg en spr. heeft hooren zeggen, dat er door verschillende ingezetenen van het kanton te Terborg geen geloof meer gehecht werd aan de vonnissen van den kantonrechter, noch wat hun onpartijdigheid, noch wat hun juistheid betreft. Komende tot het inci dent zelf, zeide spr., dat hij heftigheid met heftigheid heeft beantwoord. Spr. heeft gezegd: wanneer de vrouw dan niet wegens ziekte verhinderd was to komen, zet er dan maar op, dat ze wegens ge zondheid niet kon komen. Ik heb, aldus de heer ten Bosch, een minachting voor den. persoon van den kantonrechter, die niet is te overtreffen. Erg kras was de uitdrukking tot spr. als getuige, „hou je mond vlegel". Spr. achtte het een vraag, of de kantonrechter toerekenbaar is. De heer van Ditshuizen zeide met zijn voorstel te zijn gekomen, omdat tegen de daad van den kantonrechter, waardoor de belangen van de zieke ingezetenen zijn geschaad, moet worden geprotesteerd. De heer ten Bosch zeide niet gescholden te hebben. Ter zitting heeft spr. gezegd: „wie is de vlegel u of ik?" Wat de raad doet met het voorstel is spr. als persoon onverschillig. Spr. laat de zaak toch niet rusten; er werd tegen spreker uitgevallen of hij een galeiboef was en geen medicus. D*e voorzitter verklaarde indertijd de zaak in het kantongerecht met groote ergernis gevolgd te hebben. Spr. geloofde echter, dat de raad beter doet, zich met deze kwestie niet in te laten. We zitten hier niet als rechters. Op verzoek van den heer ten Bosch trekken de voor stellers de motie ten slotte in. Allerlei. Wijl Rotterdam onder geen beding het. vliegveld Waalhaven wil prijsgeven zijn de onderhandelingen over een gemeen schappelijk vliegveld voor Den Haag en Rotterdam afgebroken. Naar de Res.bode verneemt bereidt de directeur generaal van den arbeid een re- geling voor om op Zaterdag 2 Januari J alle fabrieken en werkplaatsen stop te i zetten, zulks opdat niet voor een halven dag, vlak na Nieuwjaar en vóór Zohdag 3 Januari, de fabrieken op gang gebracht behoeven te worden. D*e werkuren van genoemden Zaterdag zullen later worden ingehaald. Volgens de Res.bode zal de verkoop van de rijwielbelastingplaatjes voor 1926 op de postkantoren eerst op 1 Januari beginnen. D*e aanvoer van c.onsumptiemelk in de gro-ote steden is zóó groot, dat te Am sterdam en Den Haag do melkprijs met in- gang van morgen met 1 cent per Liter is verlaagd. met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeer- tablettcn onmisbaar- Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp'. Doos 60 ct. Bij Apöth. en Dro gisten- (Vervolg van het Tweede Blad.) TE MIDDELBURG. Voor een fraaie foto of vergrooting ont- houde men het adres van CORN. HEN- NING, Groote 'Markt te Middelburg. Al leen reeds de mooie etalages met tal van mooie foto's, illustreert w*at deze firma presteert op dit gebied. L. LEIJNSE in de Gravenstraat, behoe ven we niet als een onbekende biji onze lezers in te leiden. Deze zaak is steeds zeer gezocht en kan op 't gebied van kruidenierswaren en aanverwante artike len met ieder wedijveren. Men is er zeker van hier tegen concurreerende prijzen te zullen koopen. Voor St. Nicolaaskan men hier ook vinden groote keuze in borstplaat, chocoladefiguren en suiker beestjes, 'letters enz. TE GOES. Een goeden bekende in deze straat wil len we zeker niet overslaan, n.l. het MA GAZIJN POLEY. Het is in zaken als deze niet moeilijk een geschikt cadeau te vinden. We noemen slechts: stoffen voor een mooie japon of mantel, kou sen, handschoenen, kleedjes, tafel-, buf fet- en toetsen-loopers, kussens, enz. Even verder, bij JOH. BOS lokt de eta lage ook tot koopen uit. D© voorraad heeren-modeartikelen (handschoenen, sok- >ken, zijden zakdoekjes, dassen) is groot, terwijl men ook voor jongens-cadeaux hier zeer goed kan slagen. De heer Bos streeft er naar, in alles zooveel mogelijk het nieuwste in voorraad te hebben. We loopen nu meteen even door naar de FIRMA C. ORANJE Lz. in de Voor stad. Dank zij de kort geleden uitgevoerde verbouwing is hier flink ruimte om de vele artikelen te ealeeren. Met ziet hier mooie divan-, tafel- en kapstokkleeden, schoor steen- en pianoloopers, sierkussens, vach ten, voetkussens, karpetten, afgepaste gor dijnen, enz. Terugkeerende merken we in de Lange Vorststraat de smaakvolle etalage op van de FIRMA TRIMPE. Behalve voor mooie mandjes fruit kan men hier ook terecht voor allerlei fijne vleesch- en worstsoorten. Nog een magazijn, waar men vanwege de overweldigende keuze nog zoo gauw niet klaar is, is dat van DE LIGNY, Lange Vorststraat 42-44-46. We kunnen slechfts enkele artikelen opnoemen, zooals de de gelijke wintergoederen van de firma Jan sen Tilanus, konsen, handschoenen, sjaals, mantels, jumpers, fantasiekleedjes, overjassen, regenjassen, wollen vesten, po chettes, kapstokkleeden, voetzakken, kar petten, enz. We bedenken ons, dat we nog naar de Kreukelmarkt moeten, naar de bekende zaak van den heer E. VERBEEM. In de oude zaak kan men terecht voor bruin en wit speculaas, chocoladeletters, suiker werk, taai-taai, enz. en in de nieuwe zaak voor theebladen, theekasten, dekens, tafel en kapstokkleeden, kapstokken, speelgoe deren, enz. Waar dhr Verbeem bovendien nog vele koopers trekt met zijn bonnenstel sel, twijfelen we er niet aan, of het zal hier druk zijn. Teruggaande door de Lange Kerkstraat, loopen we even aan bij de FIRMA G. J. J. DE VALK. Hier vindt men allicht een doelmatig en practisch cadeau in haarden, kachels, petroleumkachels, gaslampen en alles wat tot de keuken- en gasartikelen behoort. Thans naar de overbekende zaak van den heer A. F. R. VAN OPDORP in de Korte Kerkstraat. Wat een overweldigen de keuze in de heerlijke producten van een banketbakkerij, zooals boter- en spritslet- ters, bonbons, borstplaat en chocolade in luxe verpakking, enz. Nu krijgt de 's-Heer Hendrikskinderen- straat een beurt. De heer G. VERBURG, die, zooals bekend is, goed gesorteerd is in koffers, reismanden, zeil, tapijten, enz., heeft zeker iets, dat voor velen een wel kom St. Nicolaasgeschenk zal zijn. Voor goede kwaliteit wordt steeds ingestaan. Bovendien krijgt ge hier tot en met 5 Pee. 10 pet. korting op alle goederen. Bekend is in deze straat ook het MAGA ZIJN „DE STER,,, van den heer M. G. v. d. ENDE, waarin men zich steeds als ideaal stelt: het mooiste en nieuwste tegen concurreerenden prijs. In het manufactu- renvak zijn vele practische en luxe ca- ueaux te vinden. Welnu, men bekijke hiel de etalages enzien doet koopen. We willen ook den buitenkant van de stad niet vergeten. Welke vrouw of welk meisje zou niet een naaimachine als sa- deau willen? Welnu, informeer eenè bil den heer J. DE KRAMER, Heernissewég B 26 en ge zult ongetwijfeld slagen. Te vens zijt ge er dan zeker van, dat de ma chine geregeld woidt onderhouden. 'Nu krijgt de heer II. VERWEK, St. Adriaanstraat, hoek Wijngaardstraat, een beurt. Een prachtcolleetie parfums, eau de cologne èn zeepen, dassen en overhem den handschoenen, shawls, en zakdoek jes zijn tn©7 voorradig en tegen zeer voordeelige prijken je De heer SLABBEKOOtt», Wol straat heeft in voorraad aêêf Vele meubel stukken. Daaronder zijn tal vaii geschikte St. Nicolaascadeaux te vinden, zooals boekenrekjes en -kastjes, bloementafeltjes, voetkussens, enz. In de Nieuwstraat moeten we ook nog een bezoek brengen en Wel bij de fa. C. R. RAM0NDT. Wat een mooie tafel-, divan- en kapstokkleeden vindt ge hier. maar gjok voor actetasschen en porte feuilles kunt ge hier terecht. Ook in de 's Heer Hendrikskinderen» straat moeten we nog zijn. Mej. J. P. DE WINDT aldaar heeft n.l. voorradig een uitgebreide collectie dames-handwer ken, t oiletzeepen, en eau de colognes. Op de Groote Kade nr. 8, bij den heer M. HOOGESTEGER kunnen de Zuid- Bevelandsche boerinnen zeer goed terecht voor fijne kanten en tules voor mutsen. Een adres, dat bij al onze lezers over bekend is, is dat van de fa. A. S. J. DEKKER, Turfkade. Zij, die hier een muziekinstrument kochten, zijn er nog altijd dankbaar 'voor dat ze hier hun inkoop hebben gedaan. Zijn er daarom onder onze Jezers, die er eens over gedacht, hebben, zich een muziekinstru ment aan te schaffen, zich een kunnen We hen aanraden: gaat hier eens kijken of vraagt catalogus aan. Een degelijk St. Nicolaas-cadeau, hier gekocht, geeft altijkl genoegen. Op den hoek van de Groote Markt en den Opril, bij den heer J. DiE GRAAG, is nog een mooie gelegenheid om voor do heeren rookers een cadeau te koopen, terwijl men hier ook terecht kan in goud en zilver. Vooral wijzen wij de Zuid-Beve- velandsche boerinnen op de mooie bloed koralen, hier verkrijgbaar. Laatst niet het minst willen wij nog wij zen op de heerlijke artikelen verkrijgbaar bij Men heer I, LUTEIJN. Lange Kerk straat. Ook 'hier een ruime keuze in boterletters, marsepain, chocolade- en sui kerwerken, bonbons, borstplaat enz. Als gij last krijgt van hoofdpijn, gedrukt heid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. Enkele doses Foster's Maagpillen hebben een ver rassende uitwerking. Zij beteren lever stoornissen ©n genezen galzucht, verstop ping en slechte spijsvertering- Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0-65; in apotheken en drogistzaken. (9) Het plan bestaat, dat de „Zuid-Beve landers" onder leiding van den heer G- Houtekamer, gedurende de kerstvacantie een tocht door Belgisch-Vlaanderen zul len maken, De heer Emiel Hullebroeck, de bekende dichter-zanger, spant zich voor deze excursie en heeft de vraag gesteld, welke plaatsen het koor wenschen te ont vangen. Het plan zou zijn, zoo mogelijk o.a. Brussel, Antwerpen, Geut, Brugge en Oostende te bezoeken. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf0.05 Prijs der Advcrtentiën: 14 regels f1.2C, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Rectificatie- De heer Enzlin, lid der Kamer van Koophandel verzoekt ons te melden, dat hij in de vergadering van Donderdag j.l. niet bedoeld heeft te zeggen, dat geen formaatzegels van 30 en 50 cent, te Zierikzee op het registratie kantoor te verkrijgen zijn, maar dat do gelegenheid ontbreekt om blancopapier, zooals de acte voor het eenvoudige pro test, daar te laten zegelen, doch dat dit te Middelburg moet geschieden, hetgeen tijdverlies en moeite medebrengt. Kalender. De firma N.V. P. Sluis' Pluimvee- en Vogelvoederfabriek te Wees- percarspel heeft' weer een fijnen kalen der voor pluimveehouders uitgegeven. Men herinnert zich nog den kalender van 1923 dien de firma, uitgaf ter gelegen heid van haar honderdjarig bestaan? Nu deze, voor 1926, is nog mooier van kleu rendruk, en bevat behalve afbeeldingen van hoenders in de natuurlijke kleuren, een vijftal niet minder natuurlijk getee- kende vogels; terwijl de achterzijden der. maandbladen, evenals op den kalender van 1923, zijn gebruikt voor beschrijving der rassen en een handleiding over voe ding, verzorging en werkzaamheden voor de betreffende maand. Het is derhalve niet een kalender alleen voor kippenlief- hebbers, maar ook voor zangyogelvrien- Jen. Daarbij is deze kalender een sieraad voor huiskamer en kantoor, De ie luit. A. J. Glerum van de vestingartillerie is met 1 Dec. overge plaatst bij het le regiment veldart. en zal vanaf 1 Dec. een opleidingscursus bijt het 7e regiment veldart. te Bergen op Zoom volgen. Op de j.l. gehouden Internationale Pluimveetentoonstelling te Bussum waar tevens de jaarlijksche clubshow van de Rhode Island Red Club van Nedeflqajfc- werd gehouden, won dhr F. Peman Kake- beeke, Voorstad, Goes, den len en den». 2en h.T5 in de j°n£e hanenklasse Roze- kam. De le pn^'ZWer zag zich tevens de eerelinten vail de Hollandsen© §n Ame- rikaarische Red Club toegekend voor mooiste type en voor mooiste kleUri Al leen zij, die weten hoe zwaar de con currentie op een dergelijke Show is waar de meest bekende fokkers inzenden, kun nen deze schitterende prestatie naar waar de schatten. Voor deze Rhode Island Red- keuring was speciaal de bekende Engel sche Redkeurmeester George Scot naar hier overgekomen. Middelburg. Aan het Jaarverslag 1924 1925 van de Vereeniging tot werkver schaffing aan Zeeuwsche blinden, is het volgende ontleend: De heer J. R. Domenie nam ontslag als secretaris en daarna ook als bestuurs lid mr L- J. A. van der Harst, terwijl in de door zijn bedanken als bestuurslid ontstane vacature werd benoemd ver klaard de heer M. J. van Pienbroek te Middelburg, Het bestuur werd aangevuld door de benoeming van den heer J. C. Kraamer te West Souburg- De heer J. W. Roskes te Vlissingen bedankte als be stuurslid wegens vertrek naar elders; in zijne plaats werd benoemd de heer J. L. van der Harst 'te Vlissingen. Behalve een gift uit het Snouck-Hurgronje-fonds ten bedrage van f200 mocht de vereeniging nog van een tweetal particulieren giften ontvangen. Omtrent het in en buiten de inrichting werkzame personeel valt niets bijzonders te vermelden. Een enkele maal moest aan vraag om plaatsing wegens gebrek aan voor den betrokkene geschikt werk wor den afgewezen. In het vorige jaarverslag kon met voldoening worden geconsta teerd, dat, naar gebleken was, doel en streven der vereeniging in breede krin gen sympathie vindt- Van deze verkla ring behoeft thans niets te worden terug genomen, het aantal contribuanten steeg van 367 tot 388. Moge dit getal zoo van jaar tot jaar blijven aangroeien. De reke ning van den penningmeester sloot in ont vang en uitgaaf met een bedrag van' f 19432.97. Goes. Vrijdagavond hield de Nationale Vereeniging „Pro Rege" haar jaarvergade ring in het het Schuttershof. De vergade ring, die bezocht werd door plm. 250 personen, waaronder een dertigtal mili tairen met den huisvader van het Mil. Tehuis dhr Kanon uit Middelburg, werd geopend met gebed en psalmvers door den heer 't Hooft, wnd voorzitter, we gens ongesteldheid van den voorzitter Ds Steinz- De wnd voorzitter heette de aan wezigen welkom, inzonderheid Ds Jans sen, veldprediker, en de militaren. Spr. zette uiteen het doel, 'den arbeid va* Pro Rege, benevens de schoone taak, die zij heeft te vervullen. Daar „Pro Rege", afd. Goes, een Burger-afdeeling is, geeft zij financiëelen steun aan de Militairen- Tehuizen, te Vlissingen, "Middelburg eft Bergen op Zoom- Spr. doet een beroep op de aanwezigen om voor deze schoone

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1