Waarom Advertentie Gemengd Nieuws. staat er geen van Uwe Firma og deze plaats Een zeer poot getal lezers zon er nota van heMien genomen! Laatste Berichten. RecMszakea. MarktherieiiteB. "Openbare Verkoopingen en Ver- pachtingen. v-eeéfe? melk raet tiiët meer dan 300 a 400 bactefiën-per kubieke c.M.', andere brén- ge 'nhet wel tot meer dan; 20000- i Tijdens bet melken mag de stallucht niet verontreinigd worden. Juist dab is er overvloedig gelegenheid, dat er bacte riën in de melk terecht komen. Bij! het voederen van hooi of stroo, dat dóór slecht oogstweer stoffig, misschien zelfs schimmelig is, doe men dit niet onder het melken. Daarom is een goede ven tilatie van de stal zoo noodig. Na het melken mag de melk met m den stal blijven Staan. Ze neemt zoo licht de stallucht over, waardoor ze de smaak krijgt naar ingekuild voer, enz.; die smaak kan zelfs overgaan op de boter. Kan dp melk niet direct afgeleverd worden; dan moet men ze bij warm weer op een koele plaats bewaren of afkoelen door de bussen; te. plaatsen in een bak met pompwater. De bacterie-ontwikkeling wordt beperkt, de kans op een goed pro- dukt verhoogd. Plaatsen in een kelder, die tevens voor de provisie dient of waar inmaakpotten staan, dient vermeden. Melkemmers, melkbussen, kannen en zeven moeten van -een doelmatige kon- structie, zijn en steeds grondig gereinigd. Behandelen met warm water en soda en «eed naspoelen en laten drogen. Naden mogen aan de vaten en bnssen weinig of niet voorkomen, deze worden broed plaatsen voor bacterinë. Met een zachte randing moeten de wanden in elkaar over gaan. Bij het zeven gebruike men zoo genaamde wattenschijven, die telkens ver nieuwd worden. Zpefdoekjes beantwoor den ook aan het doel, mits ze steeds goed schoon gehouden worden en dat laat hier en daar uog veel te wensehen over. Verder is toezicht op den gezondheids toestand van het stalpersoneel noodzake lijk; terwijl zieke dieren terstond verwij derd dienen te worden en naar een af zonderlijke ziekenvertrek overgebracht. (Het Platteland) Ongelukken. Woensdag is te Haarlem een man bewusteloos tegen een wegpaaltje leunend gevonden. Hij werd naar het gasthuis vervoerd, waar hersen schudding werd geconstateerd. Hij bleek 'te zijn W. uit Schoten, 's Nachts is hij overleden. Bij hét afdalen van een lad der is een juffrouw te Rotterdam in een kelder gevallen. Zij heeft een hersenschud ding gekregep. en werd bewusteloos opge nomen. Aan boord van een stoomschip te Rotterdam is een 20-jarige kolenwerker door de ^uisfernis misleid in een zeven meter diep feupkérruim gevallen. Inwendig gekwetst is hij haar het ziekenhuis ver voerd. Ciïstërmqrgeii is tusschen Mon nikendam 'ën Edam de achttienjarige dochter van een schipper uit de in volle vaart, rijdende tram gestapt en door den achtersten wagen overreden en gedood. He groentekoopman B.. te Kampen, die Woensdagavond tijdens den hevigen wind bezig was in zijn pakhuis, kreeg de gla zen deur niet zoo'n hevigheid tegen zijn arm, dat zijp slagader daardoor werd af gesneden. Hij zal zijn arm moeten missen. De heer, Weijl te Oldenzaal, wien Dins dagavond de beide ,beenen werden afgere den door een locomotief, is aan de gevol gen overleden. Te Haren viel de dienst bode van).den schoenmaker Meijering met een huistrap, met het gevolg, dat het één jarig kind der familie Meijering er onder geraakte,en direct dood was. Te Best is de dochter van den heer Kemps in een waterpoel achter de ouderlijke woning verdronken. „De Troubadour". In de dagen toen Verdi juist zijn „Troubadour'-parti- tuur had voltooid, kreeg hij bezoek van •een bekend en vooraanstaand muziek-cri- iicus. In den loop van het gesprek haalde Verdi zijn werk te voorschijn en speelde den gast op de piano het koor der sme den voor. „Hoe vindt je het?" informeerde hij be langstellend. De ander haalde minachtend de schou ders op. Vergenoegd wreef Verdi de handen, ging weer aan de piano, speelde een twee de fragment en vroeg met nog grootere feelangstelling: „En wat zeg je daarvan?" Weer haalde de ander zijn schouders op. Verdi, impulsief als steeds, sprong op van de pianokruk en viel den bezoeker pardoes om den hals. „Zeg hen jé dol geworden?" riep de criticus hdïf' lachend, half boos. „Ik weet waarlijk niét '$ït jëjfeëzielt." „Ik wel kérel, ik wel," jubelde Verdi. „Toen hét denkbeeld om deze operwa te componeefen bij" mij opkwam, maakte ik voor mij zelf uit, dat het een volksstuk zou worden. En mijn hartewensch was, dat iedereen héhagen zou scheppen in het werk, behalve de feooge oomes van de kri tiek, waartoe ik jou ook reken Als jij nu enthousiast was gewëest over wat ik je voorspeelde, zou ik tegen mij zelf hebben moeten zeggen: „Stumperd, je pogingen zijn ten eenénraale mislukt. Maar nu jij zoo minachtend de schouders ophaalt, nu je mij aankijkt alsof ik een moord op mijn geweten héb; nu ben ik er van overtuigd, dat ik slaagde en dat de „Troubadour" binnen drie maanden in heel Italië gezon gen, gespeeld, gefloten, gedoedeld en ge draaid zh 1 worden." Hoezeer Verdi gelijk had, hebben later «e feiten bewezen. (Hand.) -— Inbraak. Gisternacht is ingebro ken in het notariskantoor van den heer Hoffmann te Eindhoven. Eerst hebben de inbrekers een oude brankast geforceerd, *aarin ti<?h 'een albunï met; eenverzame- postzegels bövohd, ter waarde van BOÜO: 4.4000. guldeöi' De inbreken! hébben dit laten liggen. Het slot dezer-ferandkaisb werd geheel uitgeboord. De dieven hebbèn vervolgens getracht, een grooté kluisdeur te openen; er was reeds een gat rondom het slot geboord. Vermoedelijk zijn zij in hun werk gestoord, zij hebben in elk ge val onverrichterzake het huis verlaten. Hoe zij binnengekomen zijn staat niet vast; men vermoedt met valsche sleutels. Mishandeling. J.l. Zondag avond zou de 23-jarige W. K., die dien avond met een neef was uitgeweest, per autobus naar de ouderlijke woning te Rot terdam terugkeer en. Nabij het Beurssta tion wou hij in de autobus stappen. Op dat oogenblik kwam een man van achter een pijler van het spoorwegviaduct te voorschijn en deze gaf hem een slag in den hals, tengevolge waarvan K. viel. Hij stond op, stapte in de bus en reed naar huis. Den volgenden dag verrichtte hij zijn gewone werkzaamheden in den winkel van zijn ouders, doch Dinsdag voelde hij zich niet wel en werd medische hulp in geroepen, op wiens last hij in het zieken huis werd opgenomen. Dienzelfden dag is hij daar overleden aan onderhuidsche bloeding, veroorzaakt door den slag. Een dolende herder. Zater dag heerschte in ons land een geweldige mist, welke heel wat ongelukken heeft veroorzaakt. Te Hijken (Dr.) was het ge- heele dorp in rep en roer, daar de sche per, de schaapherder, die anders zeven uur het dorp binnenkwam, nergens te vinden was. Het mannelijk deel der be volking ging daarom met stallantaarns de zwarte hei, vol poelen en plassen, op, om den scheper te zoeken. Na een uur zwer ven over het wijde veld, toeterend eh schreeuwend, werd eindelijk de scheper met zijn schaapkens gevonden. Eenige ki lometers van het dorp was hij met zijh kudde aan het dwalen geraakt, daar hij den weg niet meer wist door den dikken mist. Onder luid gezang bracht men den dolenden schepe.r te ruim half tien in zijn dorpken terug. Prins en koksmaat. Te Sout hampton is als derde klasse-passagier aan boord van het s.s. „Berengaria" een Ja panner, Tokuzhiro Sukuda geheeten, aan gekomen, wiens carrière bijzonder merk waardig mag heeten. Hij is de zoon van één der rijkste man nen van Japan en een vriend van één der leden der Japansche keizerlijke familie. In New-York was de Japanner als koks maat in een hotel werkzaam geweest en New-Yorksche bladen hadden hem voor een schoonbroeder van den keizer van Japan gehouden. Maar een Engelsch persman, die hem, zooals dat behoort, bij zijn aankomst te Southampton interviewde, vernam, dat hij niet aan de keizerlijke familie geparen teerd was. Hij was goed bevriend met prins Osaka van Japan, dien hij als gast in het Waldorf-hotel ontmoet had, terwijl hij daar employé was. Zij war<|» college kameraden in Japan geweest en, ofschoon hij hotel-bediende was, stond de prins er op, dat hij al zijn vrijen tijd in zijn gezel schap zou doorbrengen. De heer Sukuda vertelde den Britscbhen journalist nog, dat hij na den oorlog in teresse voor het hotelbedrijf had opgevat en een betrekking had gekregen in het Waldorf-hotel, waar hij een jaar was ge bleven en zich van den laagsten post tot een administratieve positie had opgewerkt. Hij had dit gedaan om een goed inzicht te krijgen in hotel-exploitatie. Thans ging hij naar Londen om de EngelscLe exploi tatie-methoden te bestudeeren. Daarna zou hij Parijs en de voornaamste steden van Europa bezoeken en het volgende jaar, na zijn terugkeer in Japan, zou hij een aan stelling krijgen als adviseur bij de Japan sche spoorwegen, die al de voornaamste hotels in Japan in eigendom heeft. Vergiftige appelen. Nu hoe ven zorgzame huismoeders, die manlief ei ken morgen een appel bij zijn kantoor- lunch meegeven, niet dadelijk doodelijk op- gerust te worden en importeurs van fruit zich niet onmiddellijk in hun bestaan he-, dreigd te zien, maar feit is dat zich te Londen en in andere deelen van Engeland eenige gevallen van overigens niet zware vergiftiging hebben voorgedaan, door het' eten van appelen. En schrik nu niet teedere echtgenoote, die, geen genoegen nemend met het „ordinaire" Hollandsche fruit, uw heer gemaal alleen het kleurige, blozende en glimmende ooft uit andere werelddeelen meende te mogen voorzetten! deze appelen waren van Amerikaan- schen oorsprong. Een aantal Engelsche fruithandelaars zullen wegens het verkoopen van vergif tige appelen door de jusitieele autoritei ten gehoord worden. De twee eerst geval len werden reeds voor het poliliegerecht te Hampstead behandeld, waar een 2-tal firma's zicbh te verantwoorden hadden, wegens het verkoopen van arsenicum- houdende appels. In beide gevallen wer den boeten opgelegd. Het vergiftigd-zijn der appelen wordt toegeschreven aan het gebruik door Amerikaansche fruittelers van een arsenicum-houdend sproeisel, dat tegen zekere insectensoort wordt aange wend, welke driemaal per jaar eieren legt, zoodat er drie besproeiingen per jaar noo dig zijn. Door een reeks toevalligheden zou misschien een deel der appelen niet vol doende zijn „schoongeregend". Men make zich dus niet te angstig. Variant op de schatgra vers? Een der lezers van de Msb. ont ving een in het Fransch gesteld schrijven uit Brussel met het briefhoofd J. Dos- veld, „ingénieur civil, architeete" en an dere titels, volledig adres, telefoonnum mer, enz., welk schrijven Lriefhoofd, enz. bevatten, naar wij vermoeden, ge|m?i geerde aanduidingen of zouden'ook kun nen zijn nagemaakt van den voIgénSen nierkwaardigen inhoafl: G ..Confident i e e 1 Mijnheer. Ik heb de eer, hierbij één afschrift te doen töekomen van eèn annonce, die kort geleden in een Parijsch blad is verschenen. Indien deze zaak u interesseert, wees dan zoo goed, mij dit, zoo mogelijk, per ommegaande te laten weten. De kolossale inrichting, waarvan spra ke is, zal vlak tegenover de Amerikaan- schè' kust verrijzen. Ik zou u, wanneer u dit wenscht, meer uitvoerige inlichtingen over het werk kunnen verstrekken. Er is ongetwijfeld een risico aan de on derneming verbonden, maar dit risico is uiterst miniem en zoo de zaak gelukt, heeft men een groot fortuin verworven voor een half millioen Fransche francs. Ik vraag u een antwoord, hoe u in be ginsel over de zaak denkt, een antwoord dus, dat de partijen niet bindt, en indien u het wenscht, zal ik u met mijn dossier komen bezoeken. Eventueel zoudt u in de groote hallen van het hotel verkoopmagazijnen kunnen inrichten, die u heel wat winst zouden opleveren, en ik zou het zóó kunnen re gelen, dat alle leveringen bij contract voor een zeker aantal jaren voor u gereser veerd bleven. Aanvaard, mijuheer, de betuiging mij ner hoogachting. p. o. J. DOSVELD. (handteekening onleesbaar). He tekst van het in het schrijven ge noemde afschrift eener annonce van een Parijsch blad luidt aldus: „Combinatie met formeele opdracht om kapitaal te leveren, machtiging der regee ring, enz., zoekt kapitaal, die voor 500.000 Fransche francs in contanten wenscht deel te nemen in een naamlooze vennoot schap, welke teii doel heeft de exploitatie in een prachtige streek van een kolossale speelgélegenheid (honderdmaal belangrij ker dan die te Monte-Carlo). Door de re geering is machtiging voor de oprichting verleend. Aan de inrichting is verbonden één groot modern hotel (10.000 kamers). Vergunning tot verkoop van alcohol is verkregen. Een groot fortuin valt hiermee te ma- kén: Brieven met 'opgave van zeer serieuze referenties aan V. W. V. 152 Agence Ros- sël, Brussel. Men 'zal inlichtingen inwinnen omtrent reflectanten. Geen tusschenperso nen. De tails enz. zullen den belanghebbenden wor den meegedeeld. De vermiste loodsschoe- ner. Men seint uit Terschelling: De vrees, dat de loOdsschoener met»man en muis is vergaau neemt toe. Een door 't loodsbestuur uitgezonden sleepboot is nog niet teruggekeerd. Intusschen zijn bij Midsland wrakstukken aangespoeld, die naar alle waarschijnlijkheid van den loodsschoener afkomstig zijn. De vermiste schoener. Uit Nieuwédiep is aan het Diep. van Marine bericht ontvangen, datwegens den toe stand der zee de torpedobooten, die uit gezonden zijin om naar het Terschellingei loodsvaartuig te zoeken, teruggekeerd zijjn Hr. Ms. Heemskerk zal met spoed naar buiten worden gezonden om een nader onderzoek in te stellen. Zooals reeds werd gemeld, seinde het Engelsche stoomschip Miltonstax Donder dag draadloos, dat het nabij Terschel ling in den nacht van Woensdag op Donderdag-in aanvaring was geweest met een onbekend zeilschip, dat hoogstwaar schijnlijk was gezonken, terwijl van het lot- der bemanning niets bekend Was De mogelijkheid Wordt nu geopperd, dat dit zeilschip-Me vermiste loodsschoener zou» zijn ;geweest. -■ Woensdagavond met vliegend Storm weer pn onder hevige sneeuwbuien, be vond de Mïltonstar zich ter hoogte van Terschelling. Plotseling voelde men, dat het vaartuig in aanvaring Was met een ander schip. Bij onderzoek bleek, dat dit een vaar tuig met twee masten was en vermoe delijk van" hout. De bemanning van de Mïltonstar stak ladders toe aan de beman ning van het. andere vaartuig, doch deze deed geen pogingen die te grijpen. Ver- moedel ijk yras zij door de kracht der aanvaring te versuft. Oogenblikkelijk daar na verdween het onbekende vaartuig dn de diepte. Van de bemanning is daarna niets meer gezien. Reddingspogingen wa ren in verband met het noodweer niet mogelijk. Het lijkt waarschijnlijk dat het de vermiste loodsschoener is geweest, 'die door dit Engelsche schip is aangeva ren. - Lijk aangespoeld. Van het tjalkschip „De Hoop'', schipper J. de Boer, is nu ook het lijk van de vrouw aangespoeld te Onderdijk bij Wervershoof. Een taschje hield zij nog stevig omklemd, waarin eenig geld en een levensverze kering-polis werden gevonden. Kindermoord. Voor de recht bank te Assen stond Donderdag terecht J. K. 'te Annen, thans gedetineerd, we gens moord op zijn pasgeboren dochter tje in Juni gepleegd. Op verzoek van den Officier van Justitie werd de zaak met gesloten deuren behandeld. Het O. M. eischte 3 jaar gevangenisstraf. Brand. Het groote Franciscaner kloositef" te Vonfay en de kerk zijn giste- renavdnd afgebrand. De brandweer van Vehlo is tevergeefs met een motorspuit te hulp gekomen. Aan dit klooster is on langs voor f 300.000 verbouwd. Y IS. -■■■■■ Het steedstoenemend, verkeer leutt kg ontwrichting van het'Vetkaar;! gryjïe rhetr i* mat sp&t. lerei Dec. 2 iMiddelburg, boeken enz., Notarishuis. 2 Koudekerke, huis en tuin, Loeff. 2 Heinkenszand en Oud-Sabbinge, af braak, de Wilde en Heijboer. 3 Wemeldinge, landbouwersinspan. Kram. 3 Wemeldjnge, 4 huizen, Kram. 3 Kwadendamme en 's-Gravenpolder, afbraak, de Wilde en Heijboer. 3 Middelburg, huizen, v. d. Harst. 7 Kapelle, weiland en boomgaard on der Schore, Kram. 7 Middelburg, hoornen, brandhout, enz., Ittmann. 9 Heinkenszand, meubelen, v. Cleef. 9 Nisse, huis, meubelen, Neervoort. 11 Aagtekerke, hofsteetje, inspan, Struve. 21 Krabbendijke, huis met erfpacht, Kram. Goes, Groote Afbraakveiling; de Wil de en Heijboer. Kruiningen, hofstede enz., Verbist Ellewoutsdijk, huis en erf, Beth. Wemeldinge, Ovezande, Heinkens zand, Biezelinge, afbraak, de Wilde en Heijboer. i Dec. 2 Middelbrug, door Gedep. Staten: aan brengen en onderhouden v. beplantin gen langs den Prov. weg IJzendijke- Rijksgrens. 5 Kapelle, bouw huis en levering glas- en verfwerk. Arch. Le Clercq, Krui ningen. 10 Middelburg, polder /Walcheren, schoonmaken hoofdwatergangen. GOES. Donderdagmiddag 2 uur en zoo noodig 's avonds 7/4 uur vergadert de Raad. Punten van behandeling zijn: No tulen. Stukken. Afschrijving van belasting. Reclame schoolgeld. Benoeming van leden in verschillende commissiën en besturen. Verzoek van de heeren A. J. M. Jacobs en J. Goense, mej. wed. L. Flipse en den directeur der Burgerlijke Maatschappij „de Wilhelminapolder" om verlenging der pacht van eenige perceeltjes" gemeente grond aan den Westhavendijk. Voorstel tot het aanbrengen van straatverlichting aan de Middelburgschestraat en het uitbreiden van die aan den Westwal. Wijziging ge- meentebegrooting voor 1925. Begrooting Burgerlijk Armbestuur voor 1926. Vast stelling van het 2e suppletoir kohier der hondenbelasting 1925. Voorstel om de ge meente te doen aansluiten bij het Centraal Archief- en Inlichtingenbureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon. Voorstel tot verhooging van het subsidie, toegekend aan het Fonds voor de Normalisatie in Nederland. Voorstel tot het treffen van tij delijke voorzieningen tot behoud van den toren op de Groote- of St. Maria Magda- lenakerk. Verzoek van den Commissaris der Koningin om de meening van den Raad te mogen vernemen betreffende de wenschelijkheid van regeling der jaarwed de van den Commissaris van Politie zoo danig, dat daarmede het recht op kinder toelage wordt verbonden. Benoeming van een hoofd der O. L. school G. Voorstel tot het doen rooien van een aantal hoornen en het aanwenden der opbrengst daarvan voor nieuwen aanplant en straatverlich ting. Voorstel tot het doen aanleggen van een nieuwen weg vanaf de J. A. van der Goeskade naar de Westerstraat en het ne men van verschillende besluiten, daar mede verband houdende. Vaststelling der gemeentebegrooting voor 1926. Voorstel tot vermindering van het getal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. Voorstel tot vermindering van het getal opcenten op de vermogensbelasting. Arrondissementsrechtbank 18 Middelburg Wé» iért&iïtzitting fan dé Rechtbank te KtiAMbnig ran Vrijdagmiddag werd»* be handeld de navolgende zaken, betreffca de. pvèrtreding RgksbelastingweH' B. M. 33 jaar, van beroep schipper, «yedóikici- Heérd te Am'sterclam, en J.' S. pT jaar, schipper, eveneens ged. té Amsterdam, beklaagd wegens schending van verzege ling van een schip dat door de Rijks ambtenaren bjj de inklaring was verze geld, gepleegd te Sas van Gent in 1924. Eisch voor ieder f 100 boete. Th. V. W.. van beroep slager, 49 jaar, te Honte- nisse, beklaagd van ontduiking van ac cijns opl 1 Maart 1924. Eisch f 100 b.; C. de M. 53 jaar, broodbakker te Over slag, beklaagd van verboden mederlage va» gedistilleerd be Overslag op 27 Febr- 1924. Eisch f200 boete; J- D., 32 jaar, hande laar te Krombeke (België), beklaagd vaa weigering visitatie met geweldpleging te Sas van Gent op 23 December 1924» Eisch f300 b.; J. de G., 45 jaar, .schipper gedomicilieerd te Rotterdam, beklaagd ra» niet vertoonen van een volgbrief, te Sas van Gent, op 3 Januari 1924, Eisch f25 boete; H. M., 26 jaar, schipper te We meldinge, beklaagd van, van Nederland naar België varen met een schip met aardappelen zonder zich aan de .uiterst» wacht te doén uitklaren, gepleegd te Bath op 29 Sept. '1923. Eisch f 150 en f 25 boete; J. van K., 51 jaar, slager te Hon tenisse, beklaagd van ontduiking van ac cijns op geslacht te Hon tenisse op 1 Mei 1924. Eisch f50 boete; P. C., 47 jaar, schipper te Gent, beklaagd van het niet vertoonen van een volgbrief te Sas va* Gent op 17 Maart 1924. Eisch f 10 boete G- A., 46 jaar, en H. H. 40 jaar, respect, sigarenfabrikant en sïgarenventer van be roep te Zierikzee, beklaagd van ongedekt vervoer van sigaren te Zierikzee op 24 November 1924. Eisch vopr G. A. f 100 en 150 boete en voor H. H. f 100 boete» M. B., '31 jaar, sigarenfabrikant te Zie rikzee, beklaagd van vervoer van ee* hoeveelheid ongehanderolleerde sigare* en tabak te Stavenisse op 22 Deeembei 1924. Eisch f50 boete; M. B., 31 jaaii sigarenfabr. te Zierikzee, beklaagd van uitslag van ongehanderolleerde sigaren uit een fabriek zender document, te Zierik zee op 22 December 1924. Eisch 2 m. f100 boete; D. R., 40 jaar, sigarenfabri kant, en D. J. v. d. L., 30 jaar, sigaren makersknechts, beiden te Middelburg, be klaagd van ongedekt vervoeren van ruwe tabak te Middelburg op 16 April 1924- Eisch voor ieder f50 boete; L- van P., 24 jaar, sigarenfabrikant, en M. K., 25 jaar, werkman, beiden wonende te Zie rikzee. beklaagd van uitslag van onge handerolleerde sigaren, en verkoop ra* ongehanderolleerde sigaren te Ellemeet e* Zierikzee op 2 April 1924. uitgesteld tot 4 December a.s. J. P. V.N 24 jaar, z- b" wouende te Clinge, beklaagd van weige ring van visitatie te Clinge op 2 April 1925. Eisch f50 boete. B. Th. S,, 52. jaar, zonder beroep te Aardenburg, hé*- klaagd van frauduleuze invoer van si garen te Eede op 22 November 1924. Eisch f 13.50. F. M. V., 18 jaar, leurster, te Clinge (België), beklaagd van fraudu leuze invoer van chocolade te Clinge op 25 Februari en 7 November 1924 Eisch 2 m. f25 boete. L. van C., 29 jaar, venter te Clinge. beklaagd van fraudu leuze invoer van 9 flesschen wijn te Clinge op 9 September 1924. Eisch Vrij spraak. C. K., 34 jaar, gemeente-ambte naar te Selzaete (België), beklaagd ra* frauduleuze invoer van gedistilleerd te Sas van Gent op 1 Mei' 1924. P. F. P. 40 jaar, koopman te Clinge, beklaagd va* frauduleuze invoer van bier te Clinge op 16 Maart 1925. A. E. L., 19 jaar, koop man te Sint Nicolaas (België) beklaagd van frauduleuzen invoer van sigarette* te Sas van Gent op 8 Februari 1925. M. L. V., 32 jaar, zonder beroep en A. M. V.. .24 jaar, zonder beroep, beide* wonende te Clinge beklaagd van fraudu leuzen invoer van suiker op 29 Dec- 1924 te Clinge- Wi. de V. 40 jaar, 3toker, te Clinge. beklaagd van frauduleuzen in voer van melissuiker te Clinge op 18 Ja*. 1924. In al deze zaken, allen ver stek, eischte de administratie een boet» zooals in zijn requisitoir was gesteld. Th. V. ,28 jaar, arbeider te Groede, beklaagd van frauduleuzen invoer van si garettenpapier en kramerijen te Uze*- dijke op 5 September 1924. Eisch f50 b. In al deze zaken werd door het Open baar Ministerie geëischt de vervanging der door de administratie geëischte boete door eene hechtenis van ten minste een' dag en ten hoogste een jaar. MIDDiEjLBURG, 27 Nov. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: To maten. 1632, Arm gaard 1617, Cburt pendu T0, Zure Bellefleur 18, Zoete vee*. 10, Koningspipping 9, Goudreinet 7IE» Spruiten 5,5—18, Peen 1,5—4,5, Spina zie 4—18, Lof I 31—32,5, Idem II 14 21, Uien 6, Nero 20 ct., alles per K-G- Bloemkool 14,5—26,5, Idem H 3,5—11,6 ct., beiden per stuk. Andijvie 14—69 ct per 30 stuks. Boerenkool 1545, Witte, kool 2025, Savoye kool 1761, Roode kool 1351 ct., alles per 10 stuks. Veld sla 5,56 ct. per K G- Selderie 1229, Koolrapen 2032, Kroten 3451, Prei 70104, Rapen 732, Peen 3153 ct-, alles per 10 bos. GOES, 27 Nov. 1925. Gieser WÜdemaa- peren 36 gulden per 100 K.G. Appels: Goudrednetten 1222, Zure Bellefleur 1119, Oourt Pendu 6 10, Zoete Armgaarde 1316, Zoete Qun- pagrier 1113, Pemme d'Qrdnjé 1014, Kroot- en Stekappote 1—3 iguldea, *tlé(i per 100' K.G-1 ns>' u: Diversen: Spruiten 18—20, Spniaft*#- pen 3 gulden, beide per 100 K-G-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 7