No 50 Vrijdag 27 November 1925 40e Jaargang EERST 'E BLAD. S Mtenlamt. it tie Proriscit. Ischoenen I VERLOREN ARADIJS klaver, s DAG a s. verschijnt r. KOK te Kampen 9r J. RIDDERBOS A. PIETERS, K 150 - Middelburg ite Spaansche Wijn flesch f 0.90. *t a Port per Liter-1 ïsch fl.OO. t a Port per Liter- 3sch fl.OO. per flesch fl.OO, per flesch fl.OO :e Afrikaansche Wijn flesch fl.OO. per flesch f 1.20. ien, Limonades sdistilleerd. go cf 1 tv"*" TT Een colaas-geschenk like huisvrouw welkom is. iroste sorteeriog t leeft de lolvegers Istofzuigers Schulte Thieme, tiuis mat Schuurtje, I os 2000 I imeelhaar kraag- f Is v. f 1.30 p. p. KLAVER, Dit nummer bestaat uit twee bladen 1 ies en Heeren Kinderen en helft der waarde Mft Middelburg »ord met het oog aangaande Gen. 2 gerezen vragen door RIJ3 f 0.60 1. Inleiding - 2. hillende meeningen Heilige Schrift en ischap - 4. Het Pa- verba d een histo- getuigenis 5-Geen erij of letterknech- 6. Geen verkeerd iel van Schriftver- [g 7. Kerk en tverklaring - Bij- da prima: en vertrouwdste adres «dj ~3ÏF HUI5 MET DE ROODE et Mc /f" P'LAREN SCHUIM OVER DE rjlEUWSTRdNOELANGEDELTT iet 5 kassaboa of f 8.50 met 5 °/0 kassa- li f8.073; f9.90 of netto I |.50 of netto f 12.825 of aetto f 15 675. met 5 kassabon of I •75f 27.50 of netto |0.of netto f 28.50. k eens onze collectie s komen bezichtigen 7 iet de Roode Pilaren* tiddelburg. p bij inschrijving ire 50 Centiaren, te aan den weg naar Te bezichtigen 7 en 8 —12 uur. Inlichtingen en briefjes in te leve- Dec bij W. CORBIJN, elft Middelburg. i| Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraal 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 38000. Bijkantoor te Middelburg: firma F. P. DHU1J, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf8.65 Prijs der Adverfentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Korte berichten. Het „Berl. Tagebl." meldt uit Boeda pest, dat een sociaal-democratische onder wijzer wegens een voordracht over het vrouwenvraagstuk aan do band van het boek van Bebel „Die Frau und der Socia- lismus" tot 9 maanden zware kerkerstraf is veroordeeld. De rechtbank beschouwde de voordracht als ophitserij. De Duitsche rijksdag heeft het wets ontwerp tot goedkeuring van het Locarno- verdrag in tweede lezing aangenomen. Heden derde lezing. De crisis, Gistermorgen vergaderde te Amsterdam het Partijbestuur der S. D. A. P. met de ,S. D. fracties uit Eerste en Tweede Ka mer en het bestuur van het N. V. V. ter bespreking van de crisis. De principieele vraag, of de S D. A. P. bereid is mede te werken tot de vorming van een regeering werd met verwijzing naar de desbetreffende congres-resoluties bevestigend beantwoord. De nadruk werd echter gelegd op het program, waarop eventueel samenwerking met andere partijen i.e. R.-K. Staats partij en den Vrijz. -Dein. Bond zou kunnen worden verkregen. Een voor-ont werp voor een werkprogram om te dienen 'bij eventueel overleg met andere partijen, werd vastgesteld. Mochten deze partijen daarop verder in gaan, dan zou het eindbesluit in handen gegeven worden van een op korten ter mijn bijeen te roepen buitengewoon con gres van de partij. (Het Volk.) De melkprijsverhooging. (Vervolg van het Bijblad.) Inmiddels schreef ons ook dhr D. de Buck, voorz. van den Bond van Melkvee houders te Middelburg. Deze deelt mede: „dat de eenvoudige vraag of met den tegenwoordigen melkprijs een billijke be drijfswinst te maken is, wel ter dege ge steld en besproken is. Ik heb in de ver gadering gewezen op het feit, dat wij als melkleveranciers een 20-tal jaren terug -een prijs van 6 cent per liter voor onze melk ontvingen, terwijl wij thans in door snee 9 cent ontvangen, een verhooging die in geen enkel geval opweegt tegen de zoo veel hoogere uitgaven die thans het bedrijf ■vorderen, als loonen, pachten, melkvee- prijzen, krachtvoeder-artikelen, enz. Wij zijn dan ook zoo maar niet willekeurig met een voorstel tot verhooging gekomen, doch het schijnt dat, om tot verhooging van den melkprijs te geraken, het altijd strijd moet kosten, met andere artikelen gaat dat veel beter." Identiteitskaarten. De Di recteur-Generaal der Posterijen en Tele grafie vestigt de aandacht op de uitgifte van de bij het Wereldpostverdrag van Stockholm vastgestelde identiteitskaarten, welke hier te lande, bij aanvraag met bij gevoegde fotografie (afmetingen 5 bij 6 c.M.) verkrijgbaar zijn door tusschen- komst van alle kantoren der Posterijen. De prijs bedraagt f 0.40. De geldigheids duur is vastgesteld op 3 jaar. Het gebruik van deze kaarten in binnen- en buiten land wordt in het bijzonder aanbevolen. Bewapening van gemeente veldwachters. De Commissaris der Koningin in Zeeland schrijft aan de burge- *rgemeesters der gemeenten als volgt: In verband met de daaromtrent door mij ingewonnen adviezen is het mij raadzaam voorgekomen, om uniformiteit te brengen in da bewapening van de bezoldigde ge meenteveldwachters. Dientengevolge wordt axt .9 van de Instructie voor de bezoldigde gemeente-veldwachters, vastgesteld bij de circulaire van 30 Nov. 1895 A no. 2572, 3do afdoeling, (Provinciaal blad no. 118), gewijzigd als volgt: „De veldwachters zijn in het bezit van de volgende wapenen: lo. een klewang of sabel; 2o. een gummi-wapenstok; 3o. een revolver (model Rijksveldwacht)4o. een stel handboeien. Do burgemeester bepaalt, welke wapenen de veldwachter in dienst z-al dragen." Vlissingen. Gistermiddag kwam met de* miaütrein alhier aan de Koning van Dene marken. Met de mailboot „Oranje-Nas- .sa*" zette de Koafag zijn reis naar Enge land voort ter bijwoning van de ter aarde bestelling van het stoffelijk overschot van wijlen koningin Alexandra. In een Woensdagavond gehouden vergadering is definitief besloten tot de pprichting van de N.V. Maatschappij tol exploitatie van landhuizen en pensions ter bevordering van het vreemdelingenver keer. Een directeur en commissarissen werden gekozen, en de statuten vastge steld. Voorloopig zal worden begonnen met den bouw van drie landhuisjes, Ellewoutsdijk. Gaarne wekken wij op tot een druk bezoek van de uitvoering, te ge ven door het Zuid-Bevelandsch a Capella- koor (directeur dhr S. J. Tamminga) op Maandag 30 dezer. Het koor heeft een bijzonder gunstige reputatie, zoodat men zeker is, wat goeds en schoons te zullen hooren. Men leze de advertentie in dit nr. Baarland. Woensdagavond hield de Ger. Knapenvereeniging „Timotheus" in de consistoriekamer der kerk haar 5e jaarvergadering, in tegenwoordigheid van ds Wijngaarden (namens kerkeraad), de afgevaardigden der Jongelings- en Meis jesver eeniging en begunstigers, De leider, dhr Bottenberg, van Oudelande, sprak een openingswoord Baar aanleiding van 1 Ko ningen 3 vers 515. Na gemeenschappe lijk gezang opende hij met gebed. Hierna volgden verslagen van secretaris, penning meester en bibliothecaris. Het ledental ging vooruit, de vereeniging telt thans 13 leden; de kas sloot met een batig slot, de bibliotheek telt 76 nummers. Opstellen werden geleverd door Jb van Wingen, Gs Traas, C. Traas, F. Moerdijk, Johs Traas, J. van Veuren en Js Meulen- berg. Voordrachten hielden: J. Milhous, J. Braam, M. de Dreu, J. op 't Hof en C. Harinck. In de pauze was gelegenheid wat ver kwikkends te nuttigen, door de goede zor gen der Meisjes ver eeniging toebereid. Ge- lukwenschen door de respectievelijke af gevaardigden werden in ontvangst geno men. Dhr Buteijn, die na de pauze de lei ding had overgenomen, dankte allen die hadden meegewerkt tot het slagen van de zen feestavond. Ds Wijngaarden sloot met dankgebed. Wilhelminadorp. Zaterdag had een zol derschuit aan het Katscheveer, geladen met machinerieën, bij het breken van het roer bet ongeluk, dwars achter de sleep boot te komen en haar deklast kwijt te raken, die een waarde vertegenwoordigde van meer dan f 4000. Thans is een lichter bezig de machinerieën te lichten. Met den storm van Woensdagavond zijn veel luiken van een schip aan het Goesche Sas aangespoeld. Westkapelle. Op verzoek is met ingang van 1 Jan. 1926 eervol ontslag verleend aan dhr P. Huibregtse als klokluider- stokman in de Ned. Herv. Kerk. Ruim 43 jaar heeft hij op Zon- en feestdagen deze functie vervuld. Als blijk van groote te vredenheid van het kerkbestuur over de vervulling dezer bediening heeft dat be stuur besloten hem een jaarlijksch pensi oen te verzekeren. Oostkapelle. Donderdagavond hield de afdeeling „Patrimonium" haar 2e verga dering in dezen winter; tevens was het de 6de jaarvergadering. De voorz., dhr P. Gornelisse, spra.k een openingswoord. Hij wees op wat aan 't veranderen is op in ternationaal terrein; de oude energie komt als 't ware bij de volken terug. In ons land is ook meer en meer te zien dat de groote strijd niet vallen zal op politiek-, maar op sociaal terrein. Mogen dat de vele Christenen zien, die nog niet hun krachten geven om den strijd vóór Chris tus te helpen voeren, anders verzaakt Christelijk Nederland een groot deel van zijn plicht. Daarop volgden de jaarverslagen en is de aftredende secretaris P. Wattel Jac.z. opnieuw gekozen als bestuurslid. Nu las het lid Jasp. de Kam Pz. zijn inleiding over; „De grondslagen van ons maatschappelijk leven". Inl. wees op het doel dat 't Verbond Patrimonium stelt, om dan helder in 't licht van Gods Woord te stellen den grondslag van het maat schappelijk leven. Die moet zijn Christelijk en dit moet te zien zijn in de drie peilers daarvan, n.l. in het huwelijk, het gezin en het gezag. De schepping begint als met de schoonste bruiloft, maar de val en als gevolg daarvan de vloek heeft het leven zoo ontwricht en diep is doorgedrongen de zonde in 't huwelijksleven. Verlaat men de christelijke moraal, dan, zie maar naar Oostelijk Europa, wil men los van die ban den om in duivelsbanden voor goed vast te komen. Zoo ook 't gezin, die wereld in 't klein. En weer die strijd, nu met de ongehoorzaamheid. Want hoe zal er ge zag kunnen zijn zonder gehoorzaamheid. De inl. besprak daarna hoe in dat alles het behoort te zijn en wekt op tot ver antwoordelijkheidsbesef ook voor den ar beid. Op deze inleiding volgde een leerzame bespreking. Aan 't eind der vergadering trad een nieuw lid tot de afd. toe. Hierna sluiting en eindigt br. Vreke met dank gebed. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Midde.burg. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsclie eilan den te Middelburg waren 16 leden aan wezig. afwezig waren de heeren Boude- wijnse en van Raai te wegens ziekte; Wit kam, P- G. Laernoes en Olthoff met en van Niftrik zonder kennisgeving- De waar nemende voorzitter, dhr „M. Laernoes, opende de vergadering en sprak de hoop j hit, dat de voorzitter, de heer Boude- wijnse, spoedig hersteld móge 2ïjTT, ert de vergadering der Kamer Weer zal kun nen leiden. Medegedeeld werd o.a., dat de directie van de afdeeling Economi sche zaken van het ministerie van bui- tenlandsclie zaken bericht heeft, dat de quaestie van de belemmeringen voor de vrachtauto's naar België en Frankrijk ten opzichte van triptieken in onderzoek is- Overleg is reeds gepleegd met de Depar tementen van 'Arbeid en van Waterstaat- Dat van de Directie der P- T. T. bericht is ontvangen, dat van 15 October af door het zeepostkantoor Vlissingen- Folkestone pakketpostzending wordt ver voerd via het m'twisseiingsstation te Londen. Dat van den minister van Wa terstaat bericht is ontvangen, dat hij niet kan voldoen aan het verzoek van de Kg- mer ook in het vervolg ontwerp-dienst regelingen van de spoorwegen ter visie te leggen. Nog werd mededeeling gedaan, dat van den heer Bosman eene corres pondentie met de directie der spoorwe gen inzake slechte aansluiting te Roosen daal met .België, is ontvangen. Al deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Bij het adres van de Kamer te Utrecht aan den minister van Financiën, inzake toepassing van de Zegelwet op het ver eenvoudigd protest bedoeld in art- 183 sub a Wetboek van Koophandel, merkte de heer Enzlin op, dat wel geen adhaesie aan dit adres wordt gevraagd, maar dat hij er toch in het algemeen eens op wil wijzen, dat het zeer lastig is, dat niet aan alle kantoren van de registratie for maatzegels verkrijgbaar zijn. Zoo moeten stukken te Zierikzee eerst naar Middel burg worden gezonden- Spr. zou er op willen aandringen, dat die formaatzegels op alle kantoren der registratie verkrijg baar worden gesteld. Z.h.s. wordt be sloten adhaesie te betuigen- Het adres van de Kamer van Koop handel inzake het wetsontwerp op de Naamlooze Vennootschappen, gaf aanlei ding 'tot een uitvoerige discussie. Dhr Enzlin meent, dat de kamer te Tilburg met recht klaagt over het niet hooren van den Nijverheidsraad, den middenstands bond en de Kamers van Koophandel. Spr. stelt een motie voor, waarin aan den minister de teleurstelling der Kamer wordt bekend gemaakt, dal, zij geen gelegenheid heeft gehad het Wetsontwerp vooraf te be- oordeelen. Dhr Massee acht het niet mo gelijk, dat alle Kamers van Koophandel mede zouden helpen aan het maken der wetsontwerpen. De voorz. meent, dat het toch goed is, dat de minister eerst eens spreekt met de menschen, die dagelijks met, de materie te maken hebben- Dhr Jeronimus meent, dat de staat, die de Kamers van Koophandel instelde, er nu weinig notitie van neemt als adviseerend lichaam- Spr. wil er nu nog wel degelijk werk van maken- Dhr Enzlin zegt, als men er nu nog over gaat oordeelen, treedt men in de rechten van de Tweede Kamer. Spr. hand haaft dan ook zijn motie. Dhr Oosterbaan leest art- 12 uit de wet op de Kamers van Koophandel voor, waaruit blijkt, dat de Minister advies kan vragen en de Kamer ook op eigen initia tief advies kan geven- Men kan beter invloed uitoefenen bij de samenstelling van een wetsontwerp, dan dat het een maal in elkaar zit. Dhr Massee acht de motie niet noodig, na hetgeen de heer Oosterbaan uit de wet heeft voorgelezen. Dhr Oosterbaan zegt, dat in het ont werp-weeldewet door het raadplegen van den midden stands raad verschillende be langrijke wijzigingen zijn aangebracht Dhr Enzlin redigeert na enkele opmer kingen, zijn motie thans als volgt: De Kamer ran K. on F. voor de Zeeuweeh» eilanden, kennis genomen hebbende van 't wetsontwerp op de N. V., betreurt het ten zeerste, dat de vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, waaronder ook de Kamers van Koophandel niet om voor lichting zijn gevraagd, spreekt als hare meening uit, dat eene wijziging van het ontwerp in overleg met de Kamers van Koophandel wenschelijk is. De motie wordt aangenomen me tl5 tegen 1 stem, die van den heer Massee, Door een commissie bestaande uit de heeren Stofkoper, als voorzitter en de Vós, Massee, Machgeels en Klijberg, wöf- den de geloofsbrieven onderzocht van de onlangs herkozen of gekozen leden en en op haar advies wordt tot toelating be sloten. Tot afgevaardigde naar de Ver gadering van de Vereeniging van Kamers op Vrijdag 11 December wordt de heer M. Laernoes benoemd. Z. h. st. wordt aangenomen het voor stel van het Bureau om adhaesie te be tuigen aan het adres van de kamer te Haarlem om het zegelrecht voor cassa tions boven He f10 te doen vervallen. Eveneens het voorstel om adhaesie te betuigen aan het Sidres van de Kamer te Groningen, inzake telefoon-abonne menten. Hei voorstel om B. eii W, van Middel burg te adviseeren de vtr°rdening op de winkelsluiting ongewijzigd te haBf!" haven, wordt z.h.s. aangenomen. Prov. Stoombootdienst. Juist Was ingekomen een schrijven van den heer G. M. H. Retrie, Wonende Korte Delft G. 12 te Middelburg, waarin deze uitvoerig twee klachten betreffende den Prov. Stoombootdienst op de V es ter- schelde uiteenzet. De eerste geldt, dat als men van Breskens naar Terneuzen wil en de conducteur volgens voorschrift een vlaggetje of althans een lap Ophaalt om te Vlissingen kennis te geven aan de boot voor Terneuzen, het toch gebeurt, dat men die boot reed? bij het "begin der haveil tegenkomt. Volgens adressant is dit Üe sdhuld van liet te laat vertrekken uit Breskens, Wat meermalen voorkomt en waarvan naar zijne meening de com missaris aldaar de schuld is. Een tweede grief is, dat niet behoorlijk gewaar schuwd wordt als een boot zal vertrek ken, de heer P. meent, dat dit moet ge schieden door het geven van een fluit- of belsignaal. Besloten wordt het adres in handen van het bureau te stellen om advies. De heer Jeronimus herinnert er aan, dat hij vroeger reeds .eens gevraagd heeft, te onderzoeken waarom de boot van Breskens reeds te 12.15 afvaart en dan te Vlissingen zoo'n langen wacht tijd krijgt voor Hen sneltrein van 1.12 u. De secretaris zegt, dat Ged. Staten antwoorden, dat de stoomtramWeg-mij. BreskensMaldeghem bezwaren heeft te gen later vertrek. Toen is aan de directie dier Mij. geschreven, maar er is nog geen antwoord ontvangen. Die heer Jeronimus meent dat de oorzaak er in zit, dat nu het .personeel een langeren rusttijd krijgt. Rondvraag. De heer Jeronimus wil den voorzitter geluk wenschen met zijin herstel na zijn ernstige ziekte, Waarmede de leden in stemming betuigen. Da voorz. brengt, dank voor deze woorden en de betuigde in stemming. De heer Jeronimus herinnert thans aan de vergadering van de kamer, waarin de heeren van de P. T. T. tegenwoordig waren, en vooral aan hetgeen toen be sproken is over verlaging van het bus recht te Middelburg. De inspecteur meent, dat toen alleen overweging is toegezegd, maar piet verlaging. Thans heeft spr. vernomen, dat er van verlaging niets komt. Maar ook heeft hij gehoord, dat men nog steeds plan heeft de tweede bestelling te Middelburg op 'te heffen en brieven bijv. uit Rotterdam, die nu te 10 uur bezorgd worden zullen dan eerst om tWee uur medegaan. Spr. meent, dat de posterijen er toe over moeten gaan, speciale posttreinen te laten .rijden. De heer Bosman kómt nog eens terug op 3e slechte aansluiting te Roosendaal met België. Spr. meent, dat de Kamer met die te Bergen op Zoom een grooten drang moet uitoefenen om verbetering daarin te krijgen. De voorzitter geëït de grief volkomen toe, maar er is reeds meer over geschre ven en de directie schrijft, dat zij niet aan het verzoek om verbetering kan vol- voldoen. De heer Bosmaii blijft er bij dat men met Bergen op Zoom samen nog èens moet probeeren, hetgeen Wordt toegezegd. De heer Jeronimus vraagt nog aan het bureau diligent te blijven inzake opheffing van de derde bestelling en zich zoo noo dig tot den minister en desnoods tot de Tweede Kamer te Wenden om dit te voorkomen. De heer Oosterbaan Wil er «ven aan herinneren, dat in de bewuste vergadering is gezegd, dat "busrechtVer- laging niet kan, omdat reeds nu verlies daarop Wordt geleden. De heer Klok wijist er op, dat de boot van 5 uur uit Zierikzee Wel voorbij Kort- gene vaart doch niet aanlegt en 'dan te Wolphaartsdijk 20 minuten stil ligt.. Zij, die uit Noord-Beveland komen moe ten dan met het kleine bootje overvaren en missen dat soms; zij kunnen dan niet meer tliuis komen. Als men zegt dat het dikwijls moeilijk aanleggen is te Kortgone, dan ontkent spr. dit niet, maar Vroeger gebeurde het toch ook al tijd. Een onderzoek zal door het bureau worden ingesteld. Hierna werd de verga dering gesloten. WAT DE NIEREN DOEN. De nieren vereischen steeds onze volle aandacht. Zoo lang gij gezond en krachtig zijt, dragen deze organen zorg voor de zui verheid van het bloed en verwijderen zij urinezuur en andere schadelijke onzui verheden uit het lichaam. De nieren be hoeden ons zoodoende voor talrijke pijn. lijke on onaangename kwalen. Doch wat gebeurt, als de nieren traag werken en 'zicll Vergiften in het bloed ophoopen? Het urinezuur kan zich dan jn zulke ]'lvTOVeeineden afzetten, dat het scherpe kristallen vormt, die rheumatiefc i veroorzaken, of wel kan eeii onvoldoende hoeveeihekï water aan het bloed onttrok ken worden, waardoor waterzucht ont staat. Ook andere kwalen kunnen optre den, zooals urine-stoornissen, blaaszwak- te, nierzand en -steen, ischias, spit, hoofd pijn, duizeligheid en zenuwachtigheid. Welke verschijnselen zich ook voor doen, gjji kunt niet gezond worden, voordat uw nieren weder gezond zijn. Laat Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan. Zij werken rechtstreeks op de oorzaken van. uw kwaal, reinigen de nieren en wekken deze op, doch zij werken niet op de lever, maag of ingewanden. Vrouwen zoowel als mannen kunnen op Foster's Rugpijn Nieren Pillen vertrouwen. Let op de verpakking in glazen fla cons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen bui- tenlandsch goed te ontvangen. Prijs fl.75 per flacon. (36) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Polsbroek, W. L. Mulder te Enter. Geref. Kerken. Tweetal te Kampen, G. W. Akkerhuis te Maassluis en H. van de Elskamp te Koog-Zaandijk. Beroepen te 's-Gravenhage (West), J. L. v. d. Wolf te Kralingen. Aangenomen naar Den Haag (Oost), door G. R. Kuijper te Haarlem. Bedankt voor Hillegersberg, door S. van Dijken te Nieuweroord (Dr.); voor Varsseveld, door H. H. Binnema te Landsmeer. Geref. Gem. Tweetal te 's-Gravenpolder, G. H. Kersten te Ierseke en H. Kievit te Vee- nendaal. Men schrijft aan „De Standaard": Het is vermakelijk te hooren wat men in Steenwijk, de vroegere gemeente van ds Lingbeek, zooal vertelt van diens ver strooidheid die aan het ongeloofelijke grensde. Als men dit verneemt denkt men onwillekeurig dat het nieuwe Tweede-Ka merlid zijn bestemming is misgeloopen en professor had moeten worden 1 Zoo kon het meer dan eens gebeuren, dat Ds L., op bezoek geweest zijnde bij ge meenteleden, vroeg, welken kant hij op moest naar de pastorie! Maar het vol gende, dat historisch is, is waard om aan de vergetelheid ontrukt te worden. Op een Zondag vervulde Ds L. een vacature-beurt te Zwartsluis. Hij moest daar 2 maal preeken. Tusschen kerktijd liep hij even om, om een luchtje to scheppen. Al peinzende stapte Z.Eerw. een huis binnen. Hij zette zich rustig in de voorkamer en mediteerde verder; tot hij opeens opgeschrikt werd door het ge schreeuw van de meid, die een kijkje in de voorkamer nam en nu. haar meester riep, daar er een langgebaarde „vreem de kerel" in de voorkamer zat. De heele familie kwam uit de achterkamer too- snellen. Gelukkig was de heer des hui zes 's morgens in de kerk geweest en herkende Ds Lingbeek. Hij maakte hem er toen attent op, dat hij hier niet lo geerde, maar een vreemd huis was bin nengestapt. Ds Lingbeek maakte excuus en verdween tot groote hilariteit der be woners.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1