m 48 Woensdag 25 November llli 40e Jaargang Sit ftumtaer bestaat uit twee bladen "eerste blad. Bimenlani Hit la Prameie. Buitenland. Hebt gij kinderen holling en sloeg guffeur bekwam een nen voor zijn leven is kreeg een kaak- j verwondingen aan van Dijck werd een |n een arm gebrc- Dijck mee rend eels liep. Mevr. van tie (lens werden slechts es inzittenden wor- Ivan de Leuvensclie pht De auto werd ijke krankzin- aio) wordt gemeld: lorzoeken reetls en- Istad om een krank- fveldigen, die in de ïl een knots tien bveld, waarvan er |skomon verwondin- erwijl verschillende Gwond in het zie Jlagndcht zijn weer hallen. ontvanger g e - [terdagavond gehou- 1 van den Franeker' |gemeente-ontvanger -nteld. Een auto- L,Zaanland" die tien Zaandam op West- In den dikken nevel gereden, waardoor |n den slappen bo- "sserie der bus werd lodat slechts met Jilf inzittenden door |portier, uit hun be- worden bevrijd. Ir a ar vrijgela- srneemt, is de heer principiëëlë dienst den gevangenisstraf leJs was ingesloten li. Hij wordt in de loor burgerplichten lid te vervullen. van door. Een de Handelsschool tdagmiddag 'n brief tie voor zijn vader, ij, dat in dien brief tenminste hij heeft. I in Zwollerkerspel Iten en is nog niet sluk. Zondagavond bus van de onder- and in de Haarlem- de autobus zaten, zeven reizigers- te slaan, wist te komen en de?-. - kreeg daarbij een Bewoners van de emerkten het on- ladders en andere Daar de autobus ïstuurder de ruiten la de reizigers een ken. Met uitzonde- jongen liepen allen verwondingen op. [rde, dat het geval pfect aan de stuur- pr de politie inge- 'jebleken, dat deze [deskundigen is »f- lige weken Was het flat enkele bekende pen' hadden, in te den heer A. van lie vend heer, woon- ppte Botersloot te vermoedelijk een ll. Men wist ook, [lag geschieden zou .ran Driel naar de en hadden spèur- gestaan, maar de Zondagavond niet n heer Van Driel iteravond naar de dór zes verliet hij Koniuginnekerk te rart.ier later zalen ir zijn huis, waar- valschen sleutel ift. Eerf derde man, d aan de overzijde ;ang postgevat om. inen met een elec' indien er oma' len hadden de/ van het sierd en gestoord, en le deur hgedert m Driel van n vooj-Dc beide ;ebrar zoodra zij l8avien dicht ge- 8°'Heel het huis [jtehaald op zoek m, maar 'zij heb- ilden en eenige bezig waren, r politie buiteo rekers, zich vol- >p een lichtsein verlieten, wei- gegrepen en in- •cheurs maakten ester. Alle drie eau in den Op- )teu- Het zijn de orbediende J- D., 1 A. K., en de er H., bijgenaamd 9 Drukkers-Exploitanten: QOSTERBAAN LE C01NTRE COES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersfO.OS Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 38 ct. Bij abonnement belangrijke korting. De Ministercrisis in Frankrijk. Briand heeft de opdracht om een ka binet te vormen van de hand gewezen. President Doumergue heeft Doumer in audiëntie ontvangen en hem gevraagd een kabinet te vormen. Doumer heeft bedenk tijd gevraagd. De weigering van Briand, ara een ka binet te vormen, is niet onverwachts ge komen, nadat de socialisten verklaard hadden, dat het hun door Briand gedane aanbod van drie portefeuilles niet vol doende was. Het staat nog niet vast of, indien ook Doumer niet slaagt, de socia listen zelf een opdracht tot vorming van een kabinet zullen aanvaarden. Om drie uur is ook Poincaré door den president der republiek ontvangen, die met hem over den toestand beraadslaagd heeft. Volgens sommige geruchten zou het onder de gegeven omstandigheden niet onmogelijk zijn, dat de dag van heden met een sensationeele opdracht tot vor ming van een kabinet aan Poincaré zal eindigen. Eerst moet echter afgewacht worden welken uitslag de pogingen van Doumer zullen hebben, dien men echter voorloopig niet veel kans geeft. De opstand der Drusen. Be Franschen hebben Baghaya, bezet en het garnizoen bevrijd. De Drusen zijn in vollen aftocht. Zij, leden ernstige ver liezen. Volgens een telegram uit Beiroet aan ■de „Temps" zou de broer van den sultan met 2000 man 60 K.M. ten Zuiden van Beiroet Fransche strijdkrachten hebben in gesloten. Er is hulp gezonden. Korte Berichten. /jfc Op verzoek Van dé schouwburg directies in Engeland aan den Lord-Ka- merheer heeft dezo verordend, dat alle schouwburgen op Vrijdag, den dag van den uitvaartdienst voor Koningin Alexan dra in de Abdijkerk van Westminster, ge sloten zullen zijn. Ook de beurs zal 's ochtends gesloten zijn, en alle wedren nen zijn voor dien dag afgelast. De Br. „Standaard" deelt mede, dat de Belgische minister van justitie de straf van den Vlaamschen reserveofficier De Man, die den fascist Maquet neerschoot, van drie jaar op achttien maanden heeft gebracht en dat De Man, rekening hou dend met de preventieve hechtenis, die dubbel telt, waardoor de straf was uitge diend, heden in vrijheid is gesteld. Bij fascistische opstootjes te Aciano bij Pisa is een fascist gedood, terwijl er verschillenden gewond werden. De Duitsche rijksdag heeft na een debat, dat bijna 11 uur heeft geduurd, het wetsontwerp over het verdrag van Locarno in eerste lezing afgehandeld. Het wetsontwerp is naar de commissie voor buitenlandsche zaken gezonden. De be handeling in tweede lezing heeft Don derdag, die in derde"lezing Vrijdag plaats. DE CRISIS. la- ons bijblad berichtten wij, dat mr llarehant de opdracht tot kabinetsformatie ontving. Naar aanleiding hiervan schrijft „Be Tijd" (R.-K.): „De Katholieke partij zal haar woord houden, om niet samen te werken met degenen, die vóór de motie-Kers ten heb ben gestemd. De vorming eener parle mentaire meerderheid is dus onmogelijk. Tenzij de leiders dei' partijen, welke vóór de motie-Kersten en tegen onze sa menwerking hebben gestemd, een meer derheid uit hun kringen beproeven. Of willen zij een minderheidskabinet vor men b.v. op do programma's, die de hoeren Marchant en Vliegen hebben ontworpen dan kunnen zij op een werkelijke „loyale oppositie" onzerzijds rekenen. Het slechte voorbeeld, dat de heer Mar chant op 11 November gaf, zullen de Katholieken niet volgen. Elk der wets voorstellen, welke een minderheidskabi- aet-Marchant gelieft in te dienen, zullen wij op zijn zakelijke waarde toetsen en I naar zijn eigen verdiensten beoordeelen. Ben baantjesjager. I* „De Aannemer" wordt „een eigen aardig geval" verhaald. Be gemeente K. had aan een aannemer da "afvoering van een bouwwerk opge dragen. R» aannemer mocht den kost prijs in rekening brengen plus 10 pCt. als loon voor de uitvoering van het werk. De bouw werd uitgevoerd onder lei ding van een architect. Deze architect had een opzichter aange steld op een salaris van f 100 per maand, later f 150 per maand, om het dagelijksch toezicht op de uitvoering va.n den bouw te oefenen. Deze opzichter was tevens wethouder der betreffende gemeente. De aannemer had op een goeden dag een timmerman noodig. De wethouder opzichter meende, dat hij die functie er nog wel bij kon uitoefenen en begon met den aannemer te onderhandelen. Aan nemer en opzichter kwamen overeen, dat de laatste voor half geld timmerman zou worden in dienst vair den aannemer. Elke veertien dagen zou de opzichter één tim mermansweekloon ontvangen, doch dage lijks als timmerman werken. Op deze wijze verdiende de wethouder-opzichter nog f 807.30 als timmerman erbij1. Dat was er dus wel een, die uit alle omstan digheden geld wist te maken. Toen het echter op uitbetaling aan kwam, weigerde de gemeente aan den aannemer de f807.30, vermeerderd met 10 pCt. f888.03 te voldoen. Het geschil werd ter beslissing voorge legd aan een arbiter, die de gemeente in het gelijk stelde. De arbiter achtte de overeenkomst tusscheri den aannemer en den opzichter in strijd met de goede zeden en meende, dat het ontoelaatbaar is, wanneer degene, die geroepen is om toezicht te oefenen op den aannemer, bij dien aannemer in loondienst treedt; de overeenkomst tusschen den aannemer en den opzichter werd alzoo nietig verklaard en de gemeente behoefde het loonbedrag, door den opzichter als timmerman hij- verdiend, niet aan den aannemer terug te betalen. Be heeren hadden zich dus in de vin gers gesneden. Het meest gedupeerd is echter in dit geval een ongenoemde, n.l. de timmerman, die door den aannemer te werk zou zijn gesteld, als de baantjes- jagende wethouder-opzichter zich niet als timmerman aan den aannemer had op gedrongen. Het aannemen van geschenken door ambtenaren. Een resolutie van den minister van Financiën in zake het aannemen van geschenken hoe klein ook, door ambte naren der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen, heeft onder de betrok ken ambtenaren nogal eenige beroering verwekt, omdat daarmede tevens een eind werd gemaakt aan de sinds jaren be staande gewoonte, waarbij den belasting ambtenaren, die bij de scheepvaart-maat schappijen controle-arbeid verrichten, een kop koffie door de ondernemingen werd verstrekt. Juist omdat men hierin niet het karakter van een geschenk zag, doch meer een vriendelijkheid aan de ambtena ren, die den geheel en dag op de booten of in de loodsen doorbrengen, hebben de betrokken honden stelling tegen deze beslissing genomen. De betrokken dienstorder die door den inspecteur der Invoerrechten en Accijn zen te Amsterdam, naar aanleiding van de ministerieele resolutie is afgekondigd zegt, dat het verboden is om geschen ken in geld of anderszins, onder welken naam of voorwendsel ook, aan te nemen. Ook geschenken zijn ook te verstaan: sigaren, sigaretten, koffie, bier en andere dranken, zoomede vrijkaarten voor ver voer of voorstellingen. In 't bijzonder wordt er in deze dienst order op gewezen, dat het zonder betaling aannemen van koffie, zooals vrij algemeen gebruik is, zoowel op 'kantoren en in de secties, als in de loodsen en op de lichters en schepen in het vervolg niet meer zal mogen geschieden. D'aar waar het gebruik is, dat in de kantoren gratis koffie of andere drank wordt verstrekt door expeditie-ondernemingen of stoom vaartmaatschappijen acht de inspectie het gewenscht, dat de sectiechefs zich in ver binding stellen met de betrokken expe diteurs of directies en deze uitnoodigen maatregelen te nemen, dat de bedoelde verstrekkingen in het vervolg niet meer geschieden. Bij ontdekking van overtreding van dit verbod wordt een rapport bij, het De partement van Financiën ingebracht en zal de betrokken ambtenaar als niet ge schikt voor den belastingdienst worden beschouwd (Tel.) W .UU.I.iLJ'IW HWU-IJlf JHWUIU.I DemelkprijsopWalcheren Tegen gisterenmiddag had de Bond van Melkveehouders zijn leden en verdere melkleveranciers, melkslijters en verder bij den melkhandel betrokkenen uitgenoo- digd tot het bijwonen eener vergadering in het Militair Tehuis te Middelburg ter bespreking van den melkprijs. De voorzitter, de heer D. de Buck, heet te, do talrijke aanwezigen welkom en zeide dat het bestuur de bedoeling heeft te. trachten te komen tot een verhoogden melkprijs voor den winter. Een conferen tie der besturen der betrokken organisa ties leidde niet tot het gewenschte resul taat en toch meent spr. dat een verhoogde melkprijs wel te motiveeren is, ten eerste door den veertien dagen vroegeren stal tijd dan verleden jaar, ten tweede door den hoogen prijs van boter en zuivelpro ducten gedurende de laatste maanden en ten derde gezien de hooge melkprijzen in andere streken van ons land. Maar ook door de hoogere eischen van zindelijkheid, die de regeering aan de melk stelt, o. a. het gebruik van wattezeeften kost veel tijd. Het is zeer moeilijk in de practijk geheel do theorie der melkbehandeling te vol gen. -1) Het bestuursvoorstel zou dan ook zijn gedurende de maanden December en Januari verhoogen, om dan in Februari weer tot den huidigen prijs terug te keeren Van de zijde der coöperatieve melkfa briek Walcheren werd direct instemming met het plan betuigd, doch van de zijde der melkslijters werden uitvoerige, ernsti ge bezwaren geopperd. Men was niet on genegen de melkleveranciers ter wille te zijn, maar men meende dat het publiek er nu heelemaal niet voor gestemd is meer voor de melk te gaan betalen en wat nog meer klemde, men meende reden te heb ben te verwachten dat een fabrikant van melkproducten hier ter stede, hij straat- prijsverhooging onmiddellijk met goedkoo- pere melk zou laten leuren, om zoo den prijs te drukken en gedurende het ge- heele debat over het voorstel, welke ruim 2 uur in beslag nam, werd de gevreesde concurrentie als een groot bezwaar naar voren gebracht. Het is natuurlijk niet doenlijk, de gehee- le discussie weer te geven en willen wij slechts nog enkele punten noemen, die wij van belang achten. Zoo werd door den voorzitter en enkele leden van den bond opgemerkt, dat de Walchersche boeren toch met steeds in den hoek moeten worden gedrukt, maar erkend dat het dikwijls hun eigen schuld is, omdat velen nog nalaten zich te orga- niseeren, waardoor men niet Itrachtig ge noeg staat. De meening, dat de coöperatie gemak kelijk mede kan gaan, omdat de leden toch alleen maar uitbetaald krijgen wat na af trek der onkosten uitbetaald wordt, kon niet worden tegengesproken, maar het bestuur der coöperatie verzekerde dat men bona fide zou medewerken. Over de juist heid dat de boter duurder wordt, bleek men het niet allen eens te zijn. Ook werd gewaarschuwd; men moet oppassen niet onder den duim van den bedoelden fabri kant te komen zitten. Als die fabrikant goede prijzen voor zijn melkproducten kan maken, dan kunnen de andere melkmen- schen het ook, bijv. door vervoer van de overproductie naar streken waar te wei nig melk is en de prijs veel hooger is dan hier. Namens de Vlissingsche melkfabriek werd medegedeeld, dat zij niet aan ver hooging van den prijs kan medewerken, terwijl de melkslijters te Vlissingen zich homogeen verklaarden met die te Middel burg. Nadat opgemerkt was, dat verhooging van den straatprijs met 2 cent nog niet beteekent, dat ook de melkleveranciers 2 cent meer krijgen en het best kan dat er ook iets van de verhooging ten goede komt aan de slijters, verklaarden deze ten slotte wel bereid te zijn, als de veehouders be sloten tot de verhooging met hun eigen leveranciers verder te onderhandelen. Nog kwam ter sprake of het daarvoor niet gewenscht was de prijsverhooging te doen gelden van 8 December tot 8 Febru ari, maar het resultaat was, dat de melk leveranciers met 44 tegen 3 stemmen be sloten op 1 December den prijs met 2 cent te verhoogen. De voorzitter sprak de hoop uit, dat het lukken zal een compromis te treffen tusschen melkleveranciers en slij ters en sloot daarop de vergadering, waar het af en toe nog al warmpjes was toe gegaan. Het publiek zal nu moeten afwachten of het a.s. Dinsdag al of niet 2 cent meer -zal moeten betalen. Verwijzende naar ons artikel van Maandag j.l. kunnen wij niet anders zeg gen, dan dat ons deze motiveering zeer magertjes voorkomt, terwijl wij er op wij zen, dat de boterprijs de laatste weken geen stijgende, maar een dalende lijn ver toont. De eenvoudige vraag of met den tegenwoordigen melkprijs een billijke be drijfswinst te maken is, en of dus prijs verhooging inderdaad n o o d i g is, is blijkbaar te Middelburg en ook te Goes waar men de prijsverhooging al eenige weken geleden heeft ingevoerd niet gesteld. Red. Goes. Zooals reeds is geannonceerd, zal j op Vrijdagavond a.s. de bekende legerpre- dikant ds Jansen voor „Pro Rege" in openbare vergadering optreden en spre ken over zijn reis naar Indië. Vele leden en vrienden van Pro Rege, vooral vele oud-militairen, zullen zeker gaarne den populairen veldprediker uit den mobilisa tietijd hooren. Ook niet-leden van Pro Rege hebben tegen betaling van entrée toegang.- Op ruime schaal zijn uitnoodigingen verzonden voor de C.N.V.-vergadering van Maandagavond, terwijl ook in ons blad van Zaterdag nadere bijzonderheden zullen worden geannonceerd. Behalve dat de reeds genoemde sprekers het woord zullen voeren, zal het zangkoor der N. G. G. O. V. enkele liedoren zingen, zullen enkele voor drachten worden gedaan en is ds Steinz bereid gevonden het slotwoord te spreken, tiet belooft dus een gezellige, leerzame vergadering te worden. Ze is vrij toegan kelijk voor alle leden der Ghr. sociale en vakorganisaties, zoowel te Goes als Kloe- tin ge, Wilhelminapolder, Wolfaartsdijk, enz., maar verder voor allen, die de Ghr. beginselen zijn toegedaan. Men deelt ons mede, dat het leden tal der A.-R. Kiesvereeniging de laatste dagen aan de feestvergadering voorafgaan de met Jjlm. 20 en op den feestavond met plm- 30 is toegenomen,zoodat in het geheel ruim 50 nieuwe leden kon den worden ingeschreven. Wij maken tevens van deze gelegenheid gebruik om een verzuim goed te maken- Wij vergaten n.l. in ons verslag te melden dat door de fa A. S. J. Dekker welwil lend ter beschikking was gesteld een Hof- berg Orgel en pen Sponnagel piano- heb dan ook altijd Akker's Kloosterbalsem in huls, want snelle hulp is dubbele hulp Bis zij zich bezeeren. Koop vandaag een pot. Qudelande. Maandagavond hield het „Groene Kruis" een algemeene vergade ring, welke door 43 van de 200 leden bij gewoond werd. De voorz. bracht na ope ning der vergadering hulde aan de na gedachtenis van wijlen dhr J. de Jonge, die de vereeniging als een accuraat pen ningmeester gediend heeft. De begrooting voor 1926 werd aangeboden en vastge steld in ontvangsten en uitgaven op f 525; die voor de wijkverpleging op f2300,50. De commissie tot het nazien der verple- gingsartikelen constateerde dat enkele art. niet meer bruikbaar zijn. Als bestuurs leden werden bij acclamatie herkozen D. Meulenberg en A. Remijnse en in de vac.- De Jonge werd gekozen L. Looij. Het be stuur deelde mede, dat door enkelen de vergoeding van f 50 's jaars voor den bode-magazijnmeester te hoog wordt ge acht, waarom zij hun diensten aanboden voor f 40 per jaar. Met meerderheid van stemmen werd besloten dat gegadigden zullen worden in de gelegenheid gesteld in te schrijven voor voornoemde functie. Gesproken wordt over de versleten ligten- ten, doch de middelen ontbreken om nieu we aan te schaffen. Kapelle. Alhier is een cursus opgericht voor huisvlijt onder leiding van dhr Jac. J. van Willegen Gz., met 11 leerlingen. Een lokaal van de openbare school is hiertoe welwillend afgestaan. Westkapelle. Dinsdagavond hield de afd. „Het Groene Kruis" onder voorzit terschap van ds W. Reus haar najaars vergadering. De vergadering was bezocht door 17 leden. Besloten werd, dat het bestuur zou trachten een spreker uit te noodigen voor dezen winter. Van de Algem. Ned. Ver. „Het Groene Kruis" te Utrecht werd een schrijven voorgelezen, waarin de afd. ver zocht een bijdrage te willen verleenen aan de afd. „Het Groene Kruis" te Borculo, teneinde deze afd. tegemoet te komen in het verlies, dat zij geleden heeft aan hulp middelen bij de jongste stormramp. Na eenige bespreking werd besloten, eerst een schrijven te richten aan de afd. Borculo zelf, om van haar te vernemen, of zij nog werkelijk steun behoeft. Zoo ja, dan zou een bijdrage van f 5 verleend worden. Door den secretaris werd verslag uitge bracht van de laatst gehouden verg. der Prov. Groene Kruisvereen. te Zierikzee. De begrooting voor 1926 werd vastgesteld op f 480 in ontvang en uitgaaf. Herkozen werden de heeren B. Louwerse en L. Ga- briëlse als bestuursleden. De heeren W. van Rooijen en J. Roelse werden benoemd als leden van de commissie tot het nazien der boeken en kas van den penningmees ter. De heer H. Lievense werd op dezelfde voorwaarden als voordien herbenoemd tot magazijnknecht. Besloten werd daarna een oproep te doen voor sollicitanten voor bode tegen een belooning van 2% cent per lid. De voorzitter deed daarna enkele mede- deelingen over de vergadering van de Diaconessenvereeniging, te Domburg ge houden. Het speet hem te moeten zeggen, dat hem gebleken was, dat het werk van de zuster in Domburg blijkbaar meer ge waardeerd werd dan in Westfapelle, wat wel bleek uit het grooter aantal contri- bueerende leden van deze vereeniging in Domburg dan in Westkapelle. Hij wekt» de aanwezigen op, ieder in zijn kring, kern- nissen aan te sporen om toch ook contri- bueerend lid te worden, daar hij dit in het belang achtte voor een goede verple ging ook in de toekomst. De verzachtende, heelende en gene- zerfcle eigenschappen van Foster's Zalf verdrijven spoedig exzeem, huidschilve- ring en alle jeukende huidziekten. Inder daad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1.(6) Stukken voor de Provinciale Staten van I Zeeland. De P. 2. E. "M> Ged- Staten deelen roede, dat zij het gewenscht achten wijziging te brengen in de Statuten van de P. Z. E. M.; en wel zoo, dat in plaats van een Raad van Com missarissen en een Raad van Toezicht, wordt ingesteld een Algemeene Raad van Advies en Raad van Bestuur, uit welk laatste lichaam dan eventueel een Col lege van Dagelijksch Bestuur kan wor den aangewezen. Daarnaast en ten ge volge daarvan zijn eenige wijzigingen noodzakelijk Deze wijzigingen houden o.a. in dat de vennootschap is aangegaan voor den tijd .van ongeveer 50 achtereen volgende jaren, aangevangen op den derden Mei. 1919 en eindigende 31 December 1968. Een belangrijke wijziging is, dat het ka pitaal der vennootschap wordt terugge bracht van twee millioen gulden op één millioen, verdeeld in 995 aandeelen van f1000 en 5 aandeelen gesplitst in twee onderaandeelen, elk groot f500. De pro vincie Zeeland neemt deel voor 995 aan deelen van f 1000 en twee onderaandee len van f500, dé gemeenten Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Neuzen, Hulst Oostburg en Sas van Gent, elk voor ee» onderaandeel van f500. Al deze aandee len zijn geplaatst en bepaald is, dat al leen publiekrechtelijke lichamen aandeel houders kunnen zijn. Vastgelegd wórdt dat er een Raad van Bestuur zal zijn, die bevoegd is een- College van Dag. bestuui uit zijn midden te benoemen, en aan de algemeene vergadering van aandeel houders wordt de bevoegdheid verleend tot het instellen van een Algemeenen raad van Advies. Ook wordt de mogelijkheid geopend, dat een technisch adviseur door de algem. vergadering wordt benoemd. Veerdam en steiger te Kamperland- Ged. Staten herinneren aan de vroeger geuite klachten over den toestand bij hel veer van Veere op Kamperland en zeggen, dat het bij vaarbaar weer in de maand September 5 maal is voorgekomen, dal de reizigers aan de Kamperlandsche zijde de veerboot en den zeedijk slechts door het water wadende konden bereiken, ter wijl het bovendien drie malen zelfs onmo gelijk was, op deze wijze in de boot of op den dijk te komen. Het is, indien men bovendien in aan merking neemt, dat in dergelijke gevalle» het in- en uitstappen der boot met groot» bezwaren gepaard gaat, duidelijk, dat on der zoodanige omstandigheden dit pro vinciale veer voor vrouwen, kinderen e» mannen op meer gevorderden leeftijd min der bruikbaar is. Deze bezwaren zijn blij kens den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat een gevolg van onvoldoende kruinhoogte van den veerdam, en van het ontbreken van een hoogwatersteiger, zij doen zich in den laatsten tijd sterker gevoelen door het afnemen van het schol weerszijde van den dam, waardoor de golfslag daartegen heviger is geworden en de golven eerder over de kruin slaan; dit heeft reeds genoopt tot landwaartsche verlenging van de basaltglooiing op d« flanken. Om de bezwaren weg te nemen, stellen Ged. Staten voor den veerdam te verhoogen en een hoogwatersteiger te bouwen, waarvan de kosten worden ge raamd op f15000. Hulploon. Op 7 November heeft de Provincial» boot „Noord Beveland" het op de Oosber- schelde in nood verkeerende klipperschip „Watergeus" schipper H. Hoefnagel te Hooge en Lage Zwaluwe, dat verzekerd was voor f14000 en een lading eierbri- ketten ter waarde van f2400 aan boortf had, behouden in de haven van Zierik zee gebracht. Het door de provincie ge vorderde hulploon van 1000 is nog niet betaald en nu vragen Ged- Staten mach tiging zoo noodig in deze zaak een rechts geding te voeren, zoo noodig ook i» hoo- e ger beroep en in cassatie i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1